stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ταινίες
Goto page 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
starsailor
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 153
Location: Earth...

PostPosted: Wed Feb 04, 2004 12:40 am    Post subject: Ταινίες Reply with quote

Toso kairo den eixame anoixei kanena threat opou na suzhtame gia tainies...Meta apo ba8utath skepsh ( Razz ) APOFASISA (Razz) na anoixw EGW ( Razz ) ena topic opou 8a leme gia tainies pou exoume dei sto parel8on (agaphmenes, xeiroteres ktlp), gia tainies pou eidame prosfata...h...gia tainies pou 8a 8elame na doume kai 8eloume th gnwmh allwn...


PS:Giati kaneis allos den anoigei topic asxeta me podosfairo, basket kai Olympiakous..?Mhpws eimai egw ligo ektos klimatos? Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Wed Feb 04, 2004 1:20 am    Post subject: Reply with quote

Όντως, σε αυτό το forum είσαι λίγο εκτός κλίματος! Δεν πειράζει όμως, θα σε βοηθήσω να το αλλάξουμε το κλίμα, κάνοντας την αρχή.

Χθες λοιπόν είδα (αφού τελείωσε το Α.Μ.Α.Ν. βέβαια Laughing ) το Bowling for Columbine του Michael Moore. Ελληνικός τίτλος: "Ακήρυχτος πόλεμος". Δεν το είχα δει τόσο καιρό, αν και πάντα έλεγα ότι σκόπευα να το κάνω. Το προτείνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ σε όλους. Αντιγράφω από το περιοδικό ΣΙΝΕΜΑ:

Παραγωγή: 2002
Διάρκεια: 115 min
Είδος: Ντοκιμαντέρ

Περίληψη:
Ο παραγωγός, συγγραφέας και πολιτικός ακτιβιστής, Μάικλ Μουρ, επιχειρεί, με το τρίτο κατά σειρά ντοκιμαντέρ του, να ρίξει φως στην εμμονή των Αμερικανών με τα όπλα αλλά και στην έξαρση της βίας και στην αδυναμία των κυβερνώντων να ελέγξουν όσους πωλούν και αγοράζουν όπλα.

Σχόλια:
Η ταινία τιμήθηκε με το Οσκαρ Ντοκιμαντέρ Μεγάλου Μήκους. Επίσης, στο Κινηματογραφικό Φεστιβάλ των Καννών κέρδισε το Βραβείο της 55ης Επετείου και προτάθηκε για το Χρυσό Φοίνικα.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Wed Feb 04, 2004 1:25 am    Post subject: Reply with quote

Παντως θαυμαζω την ευρηματικοτητα και τη πιστοτιτα της μεταφρασης των ξενων τιτλων.
Το εργο (ο θεος να το κανει εργο κατι απο ντοκιματερ με τραβαμε οτι γουσταρουμε μου κανει) το εχω δει και εγω , καλο για DVD με πολλη ενδιαφερων .
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Wed Feb 04, 2004 1:30 am    Post subject: Reply with quote

O Michael Moore "την είπε χοντρά" πέρυσι στον Μπους, μεσούντος του πολέμου στο Ιράκ, και μάλιστα κρατώντας το Όσκαρ στα χέρια του, σιγουρεύοντας έτσι και παγκόσμιο ακροατήριο !!
Φοβερός τύπος!! Να αγοράσετε το βιβλίο του "Ηλίθιοι λευκοί". Δεν φαντάζεστε πόσα σέρνει στους Αμερικάνους και τον πρόεδρό τους. Επιτέλους βρέθηκε κάποιος να τους τα πει. Σπαρταριστό γράψιμο, αλλά και μεγάλες αλήθειες....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
villsugar
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 231
Location: London

PostPosted: Wed Feb 04, 2004 4:31 am    Post subject: Reply with quote

Πράγματι admin κορυφαία ταινία...

ιδιαίτερα το κομμάτι με το animation...

η αμερικάνικη ιστορία μέσα σε 3 λεπτά!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Doc
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 359
Location: Liverpool

PostPosted: Wed Feb 04, 2004 11:53 am    Post subject: Reply with quote

Δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο μην γελασετε...Νταξ;
Mιλαμε γι αυτο το ντοκυμαντερ που αναφερεται στην ζωη των μαυρων στις μεγαλες αμερικανικες πολεις,στις συμμοριες τους και στην εξαρση της βιας εκει;

Γιατι ειδα ενα ντοκιμαντερ, που νομιζω ηταν του Michael Moore αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται...

Να προτεινω και γω καποιες ταινιουλες...
1."Συνηθεις υποπτοι" αστυνομικη περιπετεια με τον Κεβιν Σπεισυ (καταπληκτικος) που αν δεν κανω λαθος πηρε και οσκαρ γι αυτη την ερμηνεια...
2."Πολιτης Χ" (καμμια σχεση με το πολιτης κεην)περιπετεια με τον Ντοναλντ Σαδερλαντ.Κατα συρροην δολοφονιες και τρικλοποδιες απο την Σοβιετικη γραφειοκρατια...
3."Lock Stock" και "Snatch" Ειδικα οποιος εχει ζησει η εστω παρει μια γευση απο καθημερινοτητα Αγγλιας λειωνει στο γελιο...Απιστευτες ατακες,απιστευτες καταστασεις,βρετανικη ειρωνεια συνεχως.Δεν κατατασονται καπου σαν ταινιες...
Ειναι μια κατηγορια μονες τους.Υπο την υπογραφη του Γκαι Ριτσι.

Μολις θυμηθω κι αλλες θα γραψω...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Feb 04, 2004 12:05 pm    Post subject: Reply with quote

Ypsilon wrote:
Να αγοράσετε το βιβλίο του "Ηλίθιοι λευκοί". Δεν φαντάζεστε πόσα σέρνει στους Αμερικάνους και τον πρόεδρό τους. Επιτέλους βρέθηκε κάποιος να τους τα πει. Σπαρταριστό γράψιμο, αλλά και μεγάλες αλήθειες....


Το¨"Ηλίθιοι Λευκοί" λέει όλα όσα θα θέλαμε όλοι μας να πούμε αλλά δεν μπορούμε. Εκπληκτικό βιβλίο.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
starsailor
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 153
Location: Earth...

PostPosted: Wed Feb 04, 2004 9:06 pm    Post subject: Reply with quote

H tainia tou Moore htan ontws polu kalh! Thn eixa dei 2-3 mhnes prin se Dvd...Opoios den thn exei dei....as thn dei kai 8a katalabei pws telika oi Amerikanoi den einai toso hli8ioi oso nomizoume...alla akoma pio hli8ioi Razz (einai ratsistiko ayto pou lew Confused )

Apo tis tainies pou eida prosfata pio polu mou arese "H epelash twn barbarwn"...gallo-kanadikh paragwgh, kalo senario, skhno8esia kai polu kalo paiximo apo olous tous h8opoious...gia opoion den antexei ta Hollywoodiana to susthnw anepifulakta!

[/b] (Krhtikh apo to A8hnorama)

Η ΕΠΕΛΑΣΗ ΤΩΝ ΒΑΡΒΑΡΩΝ ****
LES INVASIONS BARBARES Κοινωνική 2003 (Έγχρ.) Διάρκεια: 99'
Καναδογαλλική ταινία σε σκηνοθεσία Ντενίς Αρκάν, με τους: Ρεμί Ζιράρ, Στεφάν Ρουσό, Μαρί- Ζοσέ Κροζέ, Ντοροτέ Μπεριμάν, Ντομινίκ Μισέλ, Λουίζ Πορτάλ
Ο άρρωστος Ρεμί, λίγο πριν υποκύψει στη θανάσιμη ασθένεια που τον χτύπησε, συμφιλιώνεται με τον απόμακρο γιο του, ο οποίος συγκεντρώνει κοντά στον πατέρα του αγαπημένους παλιούς φίλους και προσπαθεί να κάνει τις τελευταίες μέρες του όσο το δυνατόν πιο ανώδυνες. Αρκετό χιούμορ και λίγη πίκρα σε αυτό τον άκρως συγκινητικό απολογισμό της γενιάς του '60, με όλη την παλιοπαρέα που πρωτοείδαμε στην ταινία "Η παρακμή της αμερικανικής αυτοκρατορίας". Βραβείο σεναρίου και ερμηνείας (Μαρί-Ζοσέ Κροζέ) στο Φεστιβάλ Καννών 2003.
Back to top
View user's profile Send private message
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Thu Feb 05, 2004 3:46 pm    Post subject: Reply with quote

O Michael Moore eksedwse to Septemvrio sthn Amerikh kai allo vivlio me ton titlo "Dude Wheres my country?". Den kkserw an exei ekdwthei sta ellinika,alla kai h agglikh ekdosh einai poly endiaferousa...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
theo
New Member
New Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 48

PostPosted: Thu Feb 05, 2004 10:01 pm    Post subject: Reply with quote

Επειδή ασχολούμαι αρκετά, από μικρή ηλικία,προτείνω: About a boy με εναν εκπλητικό Hugh Grant, Sweet november, 40 μέρες και 40 νύχτες με μια γλυκήτατη Shannin Sossamon, Notting Hill (πιστεύω όλοι θα το έχετε δει), Enemy at the Gates με μια αξεπέραστη Rachel Weisz, The doors, Irreversible (εγώ το λάτρεψα, οι περισσότεροι το μίσησαν), City of angels με ένα γαμάτο soundrack. Αν θυμηθώ και άλλες , θα σπεύσω να τις γράψω Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Thu Feb 05, 2004 10:28 pm    Post subject: Reply with quote

Oloi mou lene oti to "The game" me ton Michael douglas einai poly kalo me idiaitera sygklonistiko telos.Aksizei na to parw na to dw;
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
starsailor
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 153
Location: Earth...

PostPosted: Fri Feb 06, 2004 3:17 am    Post subject: Reply with quote

theo wrote:
, Irreversible (εγώ το λάτρεψα, οι περισσότεροι το μίσησαν), :


Ti sou arese apo ayth th tainia (ektos apo th Monica)? Den einai pws thn mishsa opws les...alla de mou prosefere tipota! 8a mou peis gousta einai ayta...omws pes mou ti sou arese? Mono apo periergia... Smile

PS: Apo tainies stul Notting Hill mou arese polu to fetino "Love actually"...polu glukia tainia sunais8hmatwn
Back to top
View user's profile Send private message
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Fri Feb 06, 2004 5:30 am    Post subject: Irreversible Reply with quote

Και εγώ το λάτρεψα starsailor για την εκπληκτική μουσική, τον άγριο ρεαλισμό και την εκπληκτική Belucci (αν και ο Κασελ δεν πήγαινε πίσω). Πρέπει να δεχθώ οτι ο Νοe το παράκανε με τα στριφογυρισματα της κάμερας. Πολύ σκληρό φυσικά(μια κοπέλα μπροστά μου λιποθύμισε στην σκηνή με τον πυροσβεστήρα ) αλλά δεν άξιζε το βρίσιμο που έφαγε.
Back to top
View user's profile Send private message
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Fri Feb 06, 2004 12:57 pm    Post subject: Reply with quote

Φυσικά το "Αmadeus" του 85, με 8 oscar. Ποιο άλλο θα έλεγα? ? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
theo
New Member
New Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 48

PostPosted: Fri Feb 06, 2004 11:31 pm    Post subject: Reply with quote

starsailor wrote:
theo wrote:
, Irreversible (εγώ το λάτρεψα, οι περισσότεροι το μίσησαν), :


Ti sou arese apo ayth th tainia (ektos apo th Monica)? Den einai pws thn mishsa opws les...alla de mou prosefere tipota! 8a mou peis gousta einai ayta...omws pes mou ti sou arese? Mono apo periergia... Smile

PS: Apo tainies stul Notting Hill mou arese polu to fetino "Love actually"...polu glukia tainia sunais8hmatwn


Κοίτα να δεις. Όταν παρακολουθούσα το βιασμό είχα κοκκινίσει ολόκληρος και ήθελα να κλείσω την τηλεόραση. Αυτή είναι η ουσία της ταινίας, να σε επηρεάσει όσο το δυνατόν περισσότερο. Εγώ ήμουν το θύμα του Νοέ, ενώ αυτός ο επιτυχημένος σκηνοθέτης/σεναριογράφος. Το να δεις μια ταινία που απλά να σου αρέσει δε λέει κάτι εάν δεν τη <<ζήσεις>> (ψυχολογικά) και αν δε σε κρατήσει καθηλωμένο.
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Feb 06, 2004 11:44 pm    Post subject: Reply with quote

Στα νιάτα μου ήμουν οργισμένο ταγάρι και ιδεαλιστής. Τώρα είμαι οργισμένος γιάπης με απίστευτους συνειρμούς, και πάντα ιδεαλιστής!! Laughing Στα νιάτα μου έκοβα φλέβες για Παζολίνι, Φελίνι και Ταρκόφσκι, ενώ τώρα, είδα τα Χριστούγεννα το “Love Actually” με τον Χιου Γκραντ και μου έφτιαξε η διάθεση για ένα μήνα! Δεν πιστεύω στους ορισμούς για το τι είναι καλή ταινία. Καλή ταινία είναι αυτή που σου αρέσει και την φχαριστιέσαι χωρίς ενοχές, και όταν ακούω βαθυστόχαστες αναλύσεις από σινεφίλ θέλω να πεθάνω από πλήξη.

Μού αρέσουν όλες οι ταινίες του Σκορσέζε, όλες του ¶ϊβορι και του Χίτσκοκ, θεωρώ το «Hello Dolly”, το “West Side Story” και το “My fair lady” τα καλύτερα μιούζικαλ στην ιστορία του κινηματογράφου, και (φυσικά) βρίσκω ανυπόφορο τον Αγγελόπουλο.
Wink


Last edited by Ypsilon on Sat Feb 07, 2004 11:36 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gm2263
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1840
Location: Athens, Hellas

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 12:05 am    Post subject: Reply with quote

Αν και έχω δεί ΧΙΛΙΑΔΕΣ ταινίες, οι περισσότερες είναι περιππετειες για Βίντεο και DVD.

Επειδή πάω για ύπνο, έχω να συστήσω μερικές απο τις "καλές" που βλέπω σπανιότατα (γιατί πηγαίνω στο Σινεμά καθαρά για διασκέδαση πλεόν)

1. Παζολινι: Θεώρημα (τόχω ξεχάσει, απλά θυμάμαι πώς μου άρεσε πολύ)
2. Αδερφοί Κοέν: Μπάρτον Φίνκ
3. Το "Διάφανο Δέρμα" όπου παίζει ο Viggo Mortensen (o Aragon της τριλογίας του δαχτυλιδιού)
4. Το "ρεμπέτικο"

Και για τα υπόλοιπα τα λέμε αύριο.
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 12:49 am    Post subject: Re: Irreversible Reply with quote

Lucretius wrote:
Και εγώ το λάτρεψα starsailor για την εκπληκτική μουσική, τον άγριο ρεαλισμό και την εκπληκτική Belucci (αν και ο Κασελ δεν πήγαινε πίσω). Πρέπει να δεχθώ οτι ο Νοe το παράκανε με τα στριφογυρισματα της κάμερας. Πολύ σκληρό φυσικά(μια κοπέλα μπροστά μου λιποθύμισε στην σκηνή με τον πυροσβεστήρα ) αλλά δεν άξιζε το βρίσιμο που έφαγε.


Εγω αντιθετα προσπαθω να ξεχασω οτι το ειδα αυτο το σιχαμενο εργο. Ειδικα οι σκηνες με αυτο το υπογειο μερος (που δεν θελω ουτε καν να το περιγραψω) ηταν οτι χειροτερο εχω δει ποτε .
Παντων τουλαχιστον απολαυσα τη Belucci (που ηταν και ο μοναδικος λογος που το ειδα μεχρι τελους)
Εγω σαν κινηματογραφοφιλος εγω να πω οτι βλεπω πολλη ευκολα μια ταινια επιστημονικης φαντασιας και πολλη δυσκολα μια ταινια με βαθος αλλα παντα οταν τελειωνει η ταινια λεω οτι αξιζε.
Οι ταινιες που μου αρεσαν (καποιες που θυμαμαι) ειναι
-Ενας υπεροχος ανθρωπος (παρολο που επαιζε ο αντιπαθητικος Ρασελ Κροου)
-Μανολια (με το αψογο στο ρολο του Τομ κρουζ)
-Last Samurai (απο τις τελευταιες)
-Αρχοντας των δακτηλιδιων (μονο το τελευταιο)
-Hero (το κινεζικο)
-Amadeus (η ζωη του μεγαλου Μοτσαρτ)
-Αμελη (Χαρουμενη αποψη της ζωης)
Back to top
View user's profile Send private message
theo
New Member
New Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 48

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 6:40 pm    Post subject: Reply with quote

Ypsilon wrote:
Στα νιάτα μου ήμουν οργισμένο ταγάρι και ιδεαλιστής. Τώρα είμαι οργισμένος γιάπης με απίστευτους συνειρμούς, και πάντα ιδεαλιστής!! Laughing Στα νιάτα μου έκοβα φλέβες για Παζολίνι, Φελίνι και Ταρκόφσκι, ενώ τώρα, είδα τα Χριστούγεννα το “Love Actually” με τον Χιου Γκραντ και μου έφτιαξε η διάθεση για ένα μήνα! Δεν πιστεύω στους ορισμούς για το τι είναι καλή ταινία. Καλή ταινία είναι αυτή που σου αρέσει και την φχαριστιέσαι χωρίς ενοχές, και όταν ακούω βαθυστόχαστες αναλύσεις από σινεφίλ θέλω να πεθάνω από πλήξη.

Μού αρέσουν όλες οι ταινίες του Σκορσέζε, όλες του ¶ϊβορι και του Χίτσκοκ, θεωρώ το «Hello Dolly”, το “West Side Story” και το “My fair lady” τα καλύτερα μιούζικαλ στην ιστορία του κινηματογράφου, και (φυσικά) βρίσκω ανυπόφορο τον Αγγελόπουλο.
Wink


Φίλε μου δεν πρόκειται για βαθυστόχαστες αναλύσεις.Τα πιστεύω του καθενός δεν αποτελούν ποτέ ορισμό. Όσοι γράφουν στο stadia.gr, γράφουν για να εκφράσουν άποψη, προσωπική άποψη Απλά το μόνο που έκανα ήταν να προσπαθήσω να εξηγήσω στον φίλο starsailor για το πως βλέπω εγώ τα πράγματα στον κιν/φο και να του το εξηγήσω όσο το δυνατόν καλύτερα. Με μια απλή αναφορά στην ταινία, δεν θα ικανοποιούσα ούτε τον ίδιο,αλλά ούτε και τον εαυτό μου.Αλίμονο εάν ήθελα να αποδείξω κάτι στο forum. Πάντα φιλικά
Back to top
View user's profile Send private message
Chris
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 259
Location: Germany--Giessen

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 7:59 pm    Post subject: Reply with quote

egw leo na gyrisoume thn tenia to kloubi me tous trelous

paragwgos admin
se skhno8esia "Y"

kai me prwtagonistes olous mas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 8:33 pm    Post subject: Reply with quote

@ Theo

Δεν αναφερόμουν σε σένα !! Laughing
Απλά μια γενική τοποθέτηση. Την ώρα που το έγραφα δεν είχα καν υπόψιν μου αυτά που είχες γράψει εσύ. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
theo
New Member
New Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 48

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 10:08 pm    Post subject: Reply with quote

Συγγνώμη τότε φίλε.Παρεξηγήθηκα χωρίς λόγο... Πλάκα κάνω Very Happy Λάθος δικό μου... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 10:08 pm    Post subject: Reply with quote

¶σχετο:

Μάγκες, όσο προλαβαίνετε ακόμα, να πάτε στο Big Top Theatre (στο Allou Fun Park). Παίζουν μέχρι τις 22 του μήνα οι Tiger Lillies και καλό είναι να τη ζήσετε από κοντά αυτήν την εμπειρία. Δεν βλέπουμε συχνά στην Ελλάδα τέτοια θεάματα.
http://www.bigtop.gr/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Doc
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 359
Location: Liverpool

PostPosted: Sun Feb 08, 2004 2:47 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Καλή ταινία είναι αυτή που σου αρέσει και την φχαριστιέσαι χωρίς ενοχές, και όταν ακούω βαθυστόχαστες αναλύσεις από σινεφίλ θέλω να πεθάνω από πλήξη

....Σωστος γενικα αλλα δεν ξερω και καμια ταινια που να την παρακολουθεις και να νοιωθεις ενοχες (...εκτος αν εννοεις να νοιωθεις ενοχες που πληρωνεις να δεις μια ταινια στο σινεμα και αυτη να ειναι τρισαθλια... Laughing )

Για το irreversible εχω να πω οτι ηταν μια ταινια πολυ πρωτοτυπα γυρισμενη που σε καθηλωνει αλλα νομιζω οτι προσπαθησε να δειξει ωμη βια για να πουλησει...Παρεπιπτοντως το φορεματακι της Μπελουτσι (και η εν γενει παρουσια της) παντως στο παρτυ ηταν...ενδιαφερον.Με εκανε πραγματικα χαρουμενο που υπαρχουν οι καμπυλες....

Μην ξεχασετε να δειτε τα
Amelie,Ρεκβιεμ για ενα ονειρο (με το ακομα πιο φοβερο soundtrack απο τον Clint Mansell),η τριλογια του Matrix (παρολο που πολλοι θα ξενερωσουν διαβαζοντας το αυτο)....
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Mon Feb 09, 2004 9:30 am    Post subject: Reply with quote

Το Amelie ειναι ενα πολλη ωραιο χαρουμενο εργακι αλλα δεν μου κανει αισθηση να το ξαναδω και για αυτο δεν το κατατασω στα καλλυτερα μου.
Το 3ο Matrix δεν το εχω δει γιατι δεν εχω καταλλαβει ακομα το 2ο . Παντως για DVD 2ο + 3ο μαζι (κατι σαν βραδια matrix) , δεν με χαλαει.
Για Επισ. Φαντασιας διαλεγω τα Κλασικα StarWars (και βλεπω και τα καινουργια) και Dune.


Με τη ευκαιρια εχω καποιες πληροφοριες για καινουργια εργα που θα συζητηθουν πολλη στην Ελλαδα το ολυμπιακο ετος 2004 .
Οι δυο Αλεξαντροι , ενας του Σκορτσεζε (με αντιδρασεις που συμφωνω απολυτα γιατι ο Σκορτσεζε θα παρουσιασει το Αλεξαντρο σαν αδελφη και για να μην παρεξηγουμε ειμαι εναντιον δεν υπαρχουν στοιχεια για την σεξουαλικη ζωη του Αλεξαντρου μονο αναφορες που λενε οτι ειχε πολλη στενη φιλια με το Παρμενιωνα αμα κανω σωστα το ονομα) και ο αλλος του Λουντμαρντ (δεν ειμαι σιγουρος για το ονομα ) σε πιο Ιστορικη βαση.
Η υπερπαραγωγη Troy των 150 εκ. δολλαρια (η ακρηβοτερη παραγωγη στην ιστορια) που αναμενεται να σαρρωση και oscar και εισητηρια γιατι πρωταγωνιστουν κορυφαιοι ηθοποιει οπως Brad Pitt , Orlando Bloon (Legolas στο Αρχοντα) , Erin Bana (Hulk ) , Peter O tool (ο γνωστος) και αλλοι οπως ο Sean Been (και αλλοι που δεν τους θυμαμαι) αλλα αντιδρασεις γιατι την εχουν παραποιηση λιγο την Ιστορια γιατι την καναν πιο κινηματογραφικη.
Και εχω ακουσει οτι θελουν να γηρισουν ταινια και τις πυλες τις φωτιας (το γνωστο βιβλιο του Pressfield για τις Θερμοπυλες ) απο Willis η Clooney.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Next
Page 1 of 29

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr