stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

"Ιστορικά" εισιτήρια
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Wed Oct 05, 2005 12:16 am    Post subject: "Ιστορικά" εισιτήρια Reply with quote

Με αφορμή αυτό το post που έγραψα στο thread του Κλειστού ΟΑΚΑ, σκέφτηκα ότι θα ήταν ωραία ιδέα να παρουσιάζαμε "ιστορικά" εισιτήρια από διάφορους αγώνες του παρελθόντος.

Μπορεί να αφορούν οποιοδήποτε άθλημα, να θεωρούνται "ιστορικά" για οποιονδήποτε λόγο (τον οποίο καλό είναι να τον γράφετε κιόλας!), να είναι σε καλή, μέτρια ή κακή κατάσταση. Ο,τιδήποτε!

Ένας κανόνας, για να μην γίνει χαμός: κάθε μέλος δικαιούται να postάρει ένα (1) εισιτήριο κάθε μέρα. Όχι παραπάνω. Αν "ανέβει" και δεύτερη εικόνα από το ίδιο μέλος πριν περάσουν 24 ώρες, το post θα διαγράφεται. Πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα έτσι: το topic θα είναι πιο "τακτοποιημένο", ενώ θα υπάρχει και η σχετική "αγωνία" για το τι θα ακολουθήσει. ΟΚ; Wink
.
.
.
Κάνω λοιπόν την αρχή με το εισιτήριο που ανέφερα και πιο πάνω:

ΕΛΛΑΔΑ - ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ, το πρώτο παιχνίδι στο Κλειστό του ΟΑΚΑ (26/5/1995)




ΥΓ Καλό είναι οι σκαναρισμένες εικόνες να μην ξεπερνούν τα 500-600 pixels σε πλάτος, για να μην "ξεχειλώνει" η σελίδα
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Wed Oct 05, 2005 9:18 am    Post subject: Reply with quote

Exw to eisitirio apo ton teliko Champions League sto OAKA to 1994 Milan-Barcelona, alla den exw scanner! Psaxnw epeigontws kapoion na mou to scanarei kai me tin prwth eykairia tha to valw sto forum.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Wed Oct 05, 2005 9:31 am    Post subject: Reply with quote

roma-parma 3-1 otan pire to protathlima i roma to 2001.....k'ego den eho scanner. Sad

kai ena apo mundo basket 1998 stin athina.

a kai.....euro 2004 ellada-rossia Smile
Back to top
View user's profile Send private message
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Wed Oct 05, 2005 11:00 am    Post subject: Reply with quote

ΤΕΛΙKOΣ ΚΥΠΈΛΛΟΥ Πρωταθλητριών

Stadio Olimpico
30 Maiou 1984

AS Roma /Liverpool FC1-1
(4-5 after penalties)

Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Wed Oct 05, 2005 11:55 am    Post subject: Reply with quote

Ειχα περιπου 300 εισιτηρια αγωνων ( απο ολα τα αθληματα ) σε μια μεγαλη κουτα και η κουτα χαθηκε οταν μετακομισα στην Καλαματα Evil or Very Mad Mad Evil or Very Mad Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Fri Oct 07, 2005 9:59 pm    Post subject: Reply with quote

Χμμμ... βλέπω ότι το αρχείο σας μάλλον είναι φτωχό Confused Τι έγινε; Δεν έχετε τικέτα ή δεν έχετε σκάνερ; Οργανωθείτε!

Τέσπα, το σημερινό εισιτήριο είναι από τον τελικό του Ευρωμπάσκετ 1995 (Λιέ-του-βα, Λιέ-του-βα)

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Fri Oct 07, 2005 10:33 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
βλέπω ότι το αρχείο σας μάλλον είναι φτωχό

To ταμείο μας είναι φτωχό και δεν μπορούμε να πάρουμε scanner.Γι'αυτό την βγάζουμε με την ψηφιακή.

Aιγάλεω - Γκεντζερμπρλίγκι 1-0.Ο πρώτος Ευρωπαικός αγώνας της ομάδας του Αιγάλεω.


Last edited by vag3721 on Sun Oct 09, 2005 7:22 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Oct 07, 2005 10:59 pm    Post subject: Reply with quote

Το πρώτο εισιτήριο είναι ιστορικό για τρεις λόγους:
-Γιατί είναι από το πρώτο παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου εφήβων-νεανίδων που έγινε στο ΟΑΚΑ
-Γιατί είναι από τον Ιούλιο του '86 που οι περισσότεροι από εσάς ήσασταν νεογέννητα και ο ael έπαιζε με τις κούκλες του Razz
-Γιατί έκανε 300 δραχμές, όσο κάνει σήμερα ένα κουτί τσίκλες Crying or Very sad

http://briefcase.pathfinder.gr/download/ypsilon3/34965/481103/0/IMG_1819.JPG

Edit: ΟΚ, δεν το' χα προσέξει. Η επόμενη έρχεται αύριο. Razz


Last edited by Ypsilon on Fri Oct 07, 2005 11:07 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Fri Oct 07, 2005 11:09 pm    Post subject: Reply with quote

o ael to '86 htan mesa sto Alkazar alla den exei eisithrio na deixei giati empaine tsampa logw ilikias... Twisted Evil Cool o Ypsilonaras pali,htan toso mparmpas pou phgaine na kovei kinhsh tis pitsirikes pou trexoun me ta sortsakia mpas kai anoixei to mati tou! Razz Razz Laughing Laughing Laughing

epifylassomai na anebasw eisitira ama th afixh mou eis thn patridan! Smile

yg:proteinw ban ston Y giati parevhke tis odhgies tou admin!anevase 2 photos! Razz Razz Razz Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PaNtErAz
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 May 2004
Posts: 121
Location: Xanthi - Thessaloniki

PostPosted: Sat Oct 08, 2005 12:56 am    Post subject: Reply with quote



Ο πρώτος ευρωπαικός αγώνας της Ξάνθης. Lazio - Ξάνθη στο Olimpico της Ρώμης. Για μένα είναι ιστορικό εισιτήριο αν και χάσαμε με 4-0. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Sat Oct 08, 2005 4:03 pm    Post subject: Reply with quote

To πιο ιστορικό μου εισιτήρια (από τα πολλάααα που έχω, καθώς το ταμείον είναι μείον και η ηλικία είναι μικρή) είναι αυτό της 26 Φεβρουαρίου 2003: ΠΑΟΚ - ολυμπιακος 3-1 για το Κύπελλο!!! Προς το παρων βαριεμαι να το σκαναρω, αλλη φορα...

Το μονο κακο που εχει εκεινο το ματς ειναι οτι πανηγυρισα γκολ του οκκα
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Sat Oct 08, 2005 5:31 pm    Post subject: Reply with quote

Zagorakis sto Olimpico.


Back to top
View user's profile Send private message
Logi
Junior Member
Junior Member


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 181
Location: NRW Germany

PostPosted: Sat Oct 08, 2005 5:37 pm    Post subject: Reply with quote

Ολυμπιακοί αγώνες Αθήνα 2004, ο τελευταίος ποδοσφαιρικός αγώνας στο Καραισκάκη , Ιταλία / Αργεντινη .

Αναμεσα στα εισητήρια πού έχω επέλεξα αυτό γιατι η χαρά και μόνο του αδερφού μου που θα καθόταν στην θύρα 7 ήταν απερίγραπτη.

Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Sun Oct 09, 2005 5:06 pm    Post subject: Reply with quote

Πλάτος: 500 ως 600 pixels το πολύ είπαμε παιδιά. Αν μπορείτε να μικρύνετε τις πιο πάνω εικόνες (Logi, PaNtErAz, vag3721), θα βοηθήσετε να αποφεύγουμε όλοι μας το scrollαρισμα δεξιά-αριστερά στην οθόνη.

Ευχαριστώ!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Logi
Junior Member
Junior Member


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 181
Location: NRW Germany

PostPosted: Sun Oct 09, 2005 10:22 pm    Post subject: Reply with quote

Συγνώμη, Admin δεν το καταλαβα που χάλασε την σελίδα, έχω ανάλυση 1280χ1024 και φαινόταν κανονικά.
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Sun Oct 09, 2005 10:58 pm    Post subject: Reply with quote

Συνεχίζοντας το σερί από εισιτήρια που σχετίζονται με το Κλειστό του ΟΑΚΑ, το σημερινό είναι από τον τελικό του Μουντομπάσκετ Εφήβων του 1995, όταν και η Εθνική Ομάδα κατέκτησε το χρυσό.

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 9:46 am    Post subject: Reply with quote

Καλημερα στα παιδα.

Αυτη τη στιγμη δεν εχω σκαναρει καποιο εισιτηριο αλλα θα το κανω.

Θα σας πω κατι σχετικα με τα εισιτηρια που μαζευα αν και μπορει να μην ενδιαφερει πολυ κοσμο αλλα για μενα ειναι σημαντικο.


Ο πρωτος αγωνας που πηγα στο γηπεδο ηταν με τον πατερα μου σε ηλικια 5 ετων στη Λεωφορο οπου ειχαμε κερδισει 1-0 τον παναθηναικο.
Απο τοτε οποτε πηγαινα στο γηπεδο κρατουσα ολα τα εισιτηρια.

Ειχα αρχισει μια συλλογη οπου κολαγα το εισιτηριο και απο κατω εγραφα τις ομαδες,την ημερομηνια τους σκορερ και το αποτελεσμα του αγωνα.
Μαζευα εισιτηρια απο το πρωταθλημα,κυπελλο,φιλικα και Ευρωπαικους αγωνες.

Αυτο γινοταν μεχρι τα 18 οπου ειχα γεμισει παρα πολλα αλμπουμ.

Σκεφτητε τους αφωνες που ειχα παει απο τα 5 μου μεχρι τα 18 μου σχεδον καθε Κυριακη με τον πατερα μου.

Και καποια στιγμη που βαφουμε το σπιτι αντε γεια το αλμπουμ και μαζι του μια πολυ σημαντικη συλλογη στην οποια περιεχονταν αναμνησεις καλες και κακες των παιδικων μου χρονων.

Μου την εδωσε τοσο πολυ που δεν ξανασυνεχισα τη συλλογη και απο τοτε οποτε τσεκαρω το εισιτηριο στην εισοδο καθε γηπεδου θυμαμαι ολα αυτα τα αλμπουμ που ειχα μαζεψει.

Μεχρι τωρα που ειμαι 29 δεν ξερω κ’εγω ποσα θα ειχα μαζεψει.

Τα μονα εισιτηρια που εχω κρατησει ειναι απο τα εκτος εδρας Ευρωπαικα ματς που εχω παει και καποια στιγμη θα τα σκαναρω...

Υ.Γ. Ζηταω συγνωμη αν το post ειναι ψιλοασχετο αλλα ηθελα να πω τον πονο μου ρε μαγκες...
Back to top
View user's profile Send private message
K.
Full Member
Full Member


Joined: 29 Sep 2004
Posts: 253
Location: EΛΛΑΣ

PostPosted: Tue Oct 11, 2005 8:47 am    Post subject: Reply with quote

Eίναι φοβερό το ότι υπάρχουν κι άλλα μέλη του φόρουμ που έχουν χάσει κάποια ή όλα από τα παλιά τους εισητήρια . Κι εγώ τα ίδια , μερικά πραγματικά αξίζανε (πχ το απόκομμα από το ΠΑΟ-ΟΣΦΠ 1-1 στο ΟΑΚΑ με το πέναλτι στις καθυστερήσεις , ή από τον τελικό κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ την ίδια χρονιά , ή από την εκδρομή στην Τούμπα του '98 , ή από τα ευρωπαϊκά εντός έδρας παιχνίδια του Ολυμπιακού από το 1993 μέχρι σήμερα...) . Ευτυχώς, μερικά τα είχα βάλει χωριστά και σώθηκαν . Τα περισσότερα βέβαια είναι σχετικά πρόσφατα (μετά το 2001) , αλλά υπάρχουν και κάτι αποκόμματα-κειμήλια όπως το παρακάτω... που δεν χάθηκε γιατί φυλάχτηκε ειδικά αφού παρέμεινε με το "αδερφάκι" του του ημιτελικού στο πορτοφόλι μου για καμιά τριετία ...
Final Four Eυρωλίγκας 1997 ,Τελικός με τον Ολυμπιακό Πρωταθλητή Ευρώπης .

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kspir3/38951/482196/1/finalfour97-final-little.jpg
http://briefcase.pathfinder.gr/download/kspir3/38951/482201/1/final-four-1997-big.jpg (σε πιο μεγάλη ανάλυση) .

Και κάτι κουφό , μέχρι τώρα τα περισσότερα αποκόμματα εισητηρίων που έχουν δημοσιευτεί είναι από ...την Ρώμη !
Back to top
View user's profile Send private message
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Tue Oct 11, 2005 9:03 am    Post subject: Reply with quote

Real Madrid - ROMA 0-1
30 ottobre 2002 (Champions League)

Htan apo to 1966/67 pou den kerdize italikh omada mesa sto Bernabeu Shocked
(eixe kerdisei prin 35 xronia h INTER)


Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 1:08 am    Post subject: Reply with quote

Πάρτε και άλλο ενα απο Ιταλία,δεν είναι δικό μου,σε ενα site το βρήκα.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu Oct 13, 2005 9:05 am    Post subject: Reply with quote

Και εγώ ανήκω στη κατηγορία αυτών που έχασαν τα εισητήρια που κάποτε μάζευαν. Κυρίως στην αρχή της δεκαετίας του 90, που αφορούσαν κυρίως αγώνες στη Τούμπα (και αρκετούς στο Καυτανζόγλειο) και πάρα πολλά από Αλεξανδρειο. Είχα τη τύχη να προλάβω ένα από τα τελευταία ντέρμπι της καλής εποχής του μπάσκετ της Θεσ/νίκης. Βασικά, δε τα έχασα τα εισητήρια. Απλά δε θυμάμαι που τα έχω καταχωνιάσει, με τόσες μετακομίσεις που έχω κάνει.
Ιστορικότερα βέβαια από αυτά των ολυμπιακών, δε θεωρώ κανένα (ευτυχώς εκεί έχω κρατήσει πολύ καλό αρχείο). Όπως πχ το εναρκτήριο ματς των ΟΑ στο Καυτανζόγλειο στις 11/8/04, δυο μέρες πριν την τελετή έναρξης Ελλάς-Κορέα. Το πιο σημαντικό εισητήριο όμως που έχω στα χέρια μου και μπορώ να το δείξω, πάω στοίχημα ότι κανείς δε το χει.
Το 96, λίγες μέρες πριν την ολυμπιάδα της Ατλάντα βρέθηκα στην Αμερική (στο Οχάιο συγκεκριμένα) και στη διπλανή πολιτεία γινόταν ένα φιλικό παιχνίδι μπάσκετ. Εντελώς τυχαία έπεσε στην αντίληψή μου, και κίνησα γη και ουρανό (τα ξαδέρφια μου δηλαδή) για να πάμε στην Ινδιανάπολη, στο RCA dome (το ένα από τα 2 κλειστά όπου έγινε το μουντομπάσκετ του 2002, το άλλο ήταν των Pacers), ένα κλειστό για αμερικάνικο football 60,000 θεατών (!!!!) που είχε διαμορφωθεί στο μισό, βάζοντας έν αγήπεδο μπάσκετ μπροστά παό το πέταλό του, και μια λυόμενη από τη τέταρτη πλευρά. Μπορεί να ήμουν καμιά κατοσταριά μέτρα μακρυά από τον αγωνιστικό χώρο, αλλά τον θεωρώ τον "μεγαλύτερο" αγώνα που έχω δει στη ζωή μου. Α, ξέχασα να σας πω ποιος ήταν ο αγώνας. Φιλικό παιχνίδι μπάσκετ λοιπόν, λίγο πριν τους ολυμπιακούς, Ντριμ Τιμ-Ελλάς!!!!!!! Shocked Παίχτες ινδάλματα από τη μία που ζούσα τότε διαβάζοντας τα κατορθώματά τους, μαζεμένοι live. Ο'Νιλ, Πίπεν, Μπάρκλευ, Ρόμπινσον, Μίλερ (στη πόλη του), Μαλόουν, Χιλ, Ρίτσμοντ, Πένι Χάρνταγουει, Στόκτον, και ο αγαπημένος μου παίκτης ο Ολάζουον, κόντρα σε παίκτες που έβλεπα καθημερινά Φασούλα, Αλβέρτη, Κακιούση, Ρετζιά (λίγες βδομάδες πριν είχε γίνει ντράφτ). Αλλά έλειπε ο Γιαννάκης. Αν θυμάστε καλά, ο δράκος, τον μόνο καημό που είχε για να βγει στη σύνταξη, ήταν να παίξει σε μια ολυμπιάδα. Και τον βλέπω στο πάγκο, και λέω ο καημένος τραυματίστηκε και τη χάνει. Απλά όμως ήταν τραυματίας για εκείνο το παιχνίδι. Το σκορ? Τι σημασία έχει. κάπου 128-60κάτι. Μας είχαν και άχτι που το 94 είχαμε γίνει η πρώτη ομάδα που τους κράτησε κάτω από τους 100!!! Razz
Αυτά. Α. Το εισητήριο (είναι από φωτογραφική, όχι από σκάνερ).



http://i14.photobucket.com/albums/a312/amadeusmozart1/DSCN3618.jpg
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
limito
Full Member
Full Member


Joined: 14 Apr 2005
Posts: 373
Location: Larisa

PostPosted: Fri Oct 14, 2005 11:38 am    Post subject: Reply with quote

ΑΕΛ-Σαμπντόρια (1-1) 18/09/85
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Rohan
Full Member
Full Member


Joined: 17 Dec 2004
Posts: 382
Location: Middle Earth

PostPosted: Fri Oct 14, 2005 2:00 pm    Post subject: Reply with quote

Rolling Eyes Μόνο και μόνο το "Σαμπντόριας" αξίζει για να είναι το παραπάνω εισητήριο συλλεκτικό! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
limito
Full Member
Full Member


Joined: 14 Apr 2005
Posts: 373
Location: Larisa

PostPosted: Fri Oct 14, 2005 2:12 pm    Post subject: Reply with quote

Rohan wrote:
"Σαμπντόριας"

Όπως λέμε Κορίνθιανς!!! Laughing Όντως δεν ξέρω γιατί αυτό το χαζό λάθος....Και να σου πω την αλήθεια δεν το είχα προσέξει καν!!!Κατα τα άλλα είναι συλλεκτικό(μην μας την λες ετσι ρε Rohan Laughing Laughing Laughing ένα λαθάκι "Σ" κάνανε οι άνθρωποι και εσύ! Laughing Laughing ) και ξέχασα να πω ότι είναι από www.larissafc.com !
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Beast-3
Visitor
Visitor


Joined: 10 Jul 2005
Posts: 5

PostPosted: Fri Oct 14, 2005 10:35 pm    Post subject: Reply with quote

ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΒΡΑΔΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ Η Ν.ΣΜΥΡΝΗ...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr