stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Θητεία - Στρατιωτικά Θέματα Εκτός Εξοπλισμών
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Mar 21, 2007 1:51 pm    Post subject: Reply with quote

Τελικά παίδες είναι φανερό ότι το πραγματικά φλέγον ζήτημα δεν είναι η υποχρεωτική στράτευση στα 19 ή η έκφραση της πίστης στην πατρίδα μέσω της στράτευσης αλλά η αποτελεσματικότητα της οργάνωσης του στρατεύματος, όπως είχα αναφέρει στο προηγούμενο post μου στο θέμα. Και να που δικαιώνομαι λέξη προς λέξη, και μάλιστα από τους ίδιους τους καθύλην αρμόδιους:

Κλείνει η μία στις 5 μονάδες

Να πω πάντως ότι με ψιλο-χαλάει που δεν είδα μια εκτενέστερη συζήτηση εδώ μέσα για αυτό το θέμα.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Wed Mar 21, 2007 10:49 pm    Post subject: Reply with quote

Και κάτι σχετικα με τις αυτοκτονίες:

Δύο αυτοκτονίες το μήνα στη σκοπιά

"...Επτά νεκροί σε τρεις μήνες. Εβδομήντα πέντε αυτοκτονίες τα τελευταία δέκα χρόνια, τίναξαν τα στατιστικά του υπουργείου Αμυνας στον αέρα..."
"...Πρέπει όμως να σημειωθεί ότι η Ελλάδα είναι σχεδόν η μόνη χώρα στην Ευρώπη που χρησιμοποιεί τη σκοπιά ως μέτρο ασφάλειας των στρατοπέδων. Σε όλες τις άλλες χώρες οι φαντάροι έχουν αντικατασταθεί από κάμερες και οι σκοπιές από ένα μικρό κέντρο επιχειρήσεων με στρατιωτικό προσωπικό να παρακολουθεί ό,τι γίνεται γύρω από το στρατόπεδο. Το εντυπωσιακό είναι ότι ακόμα και στο ελληνικό Πεντάγωνο, αν και υπάρχουν κάμερες ,οι σκοπιές δεν λείπουν..."
Back to top
View user's profile Send private message
petalo
Senior Member
Senior Member


Joined: 09 Feb 2004
Posts: 596
Location: θεσσαλονίκη

PostPosted: Wed Mar 21, 2007 11:04 pm    Post subject: Reply with quote

Οι ιατρικές εξετάσεις είναι του κ@@@υ με αποτέλεσμα άτομα που πάσχουν από κάποια ψυχική διαταραχή να αυτοκτονούν υπό την πίεση της υπηρεσίας...Επίσης υπάρχει η νοοτροπία να μην πάρουν τρελόχαρτο γιατί θα έχουν επιπτώσεις στην πολιτική τους ζωή,κάτι που δεν ισχύει,και την παθαίνουν!!!
Πρέπει όταν παιρνάνε από περιοδεύων να γίνονται πλήρεις ιατρικές εξετάσεις...Το περιοδεύων σήμερα είνα απλά μια απογραφή του στρατευσίμου!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Thu Mar 22, 2007 1:45 am    Post subject: Reply with quote

Εξαιρετικα τα νεα για τη μειωση των στρατοπεδων. Δεν ηταν κατασταση αυτη. Θυμαμαι οταν ημουν στο κεντρο νεοσυλλεκτων στο Κιλκις επρεπε για μια περιοδο να βγαζω 35 υπηρεσιες για ολο το στρατοπεδο εχοντας μονο 32 φανταρους (οταν δεν ειχαμε νεοσυλλεκτους μεταξυ των δυο εσσο). Ο υποδιοικητης που εβαζε την τελικη τζιφρα δεν δεχθηκε να μειωσει τις υπηρεσιες και ετσι καποιοι αντι να κανουν 2 + 2 ωρες σκοπια εκαναν 2 + 2+ 2. Φυσικα εγω τα ακουγα μετα απο τους φανταρους. Να φανταστειτε ημουν επιλοχιας λοχου και εβαζα τον εαυτο μου να κανει κανονικα σκοπια μεχρι και 2 μηνες πριν την απολυση μου!

Οσον αφορα τις αυτοκτονιες στη σκοπια αναρωτιεμαι αν γινονται διοτι καποιοι φανταροι δεν αντεχουν τον στρατο γενικα ή την σκοπια ειδικοτερα. Θυμαμαι οτι το να κανεις σκοπια ηταν ιδιατερα αγχωτικο ειδικα αν εκανες πυλη οταν ησουν νεος. Στο πρωτο μου νουμερο τα ειχα παιξει. Με ειχαν ψαρωσει οι παλιοι λεγοντας μου οτι καποιοι αξιωματικοι σου κανουν εφοδο ξαφνικα κανοντας ερπινγκ και ειναι φοβερα δυσκολο να τους καταλαβεις. Εκεινο το βραδυ επι δυο ωρες κοιταζα σαν τρελος καθε γωνια γυρω απο τη σκοπια μου (ηταν υπερηψωμενη) με αποτελεσμα στο τελος να ημουν ρακος. Ενιωθα οτι εκεινο το νουμερο ειχε διαρκεσει 3 ωρες και οχι δυο.

Επιπλεον οι πολλες σκοπιες λογω ελλειψη αντρων ειναι πολυ κουραστικες ψυχολογικα. Συνολικα εκανα πανω απο 900 ωρες σκοπια (ναι, τις εχω μετρησει) και θυμαμαι οτι καποια στιγμη προς το τελος της θητειας μου συνειδητοποιησα οτι δεν ειχα ποια τι αλλο να σκεφτω για να περασει η ωρα. Με τοσες ωρες μπαστακας ειχα εξαντλησει ολες τις σκεψεις μου και ενιωθα σαν ζωο σε κλουβι.

Καιρος λοιπον ειναι να τις καταργησουν διοτι εκτος απο αυτα που προαναφερα ειναι και σε αρκετες περιπτωσεις αχρηστες. Καποτε εκανα σκοπια σε ενα μερος που ηταν τοσο απομονωμενο που αν ενας ελευθερος σκοπευτης με πετυχαινε (που δεν υπηρχε περιπτωση να τον δω αφου συνεχως κοιταγα το ρολοι μου ποτε να περασουν οι δυο ωρες και οχι τι γινοταν περα στα σκοταδια) κανενας δεν θα ακουγε ή θα εβλεπε τιποτα.

Καμερες και περιπολα εδω και τωρα!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Tanash
Full Member
Full Member


Joined: 19 Dec 2005
Posts: 219
Location: Λάρισα

PostPosted: Thu Mar 22, 2007 7:28 pm    Post subject: Reply with quote

Που να δείτε τρέλα και τώρα που έχουν γίνει 3ωρες οι σκοπιές (με εντολή του γες παρακαλώ..) και η ώρα δεν περνάει με τπτ... Είμαι ακόμα στο κέντρο και μόνο την πρώτη φορά ήταν δύωρες.. Ελπίζω στις μονάδες να είναι αλλιώς.. Άντε, καλαμάτα την δευτέρα και σε κανάν μήνα σουφλί να υπηρετήσουμε την μαμά πατρίδα.. Confused
Back to top
View user's profile Send private message
apelpisiakos
Full Member
Full Member


Joined: 10 Jun 2004
Posts: 277
Location: Estadio Municipal de Mytilini - "Tarlas"

PostPosted: Wed Mar 28, 2007 4:02 pm    Post subject: Reply with quote

Εμένα πάντως στη σκοπιά περισσότερο με απασχολούσε ποιός ερχότανε από μέσα από το στρατόπεδο (έφοδος) μη με πιάσει με το ΜΡ3 ανα χείρας, παρά μην μπουκάρει κανείς απ' έξω. κατά τα άλλα υποτίθεται πως "μεριμνούσα για την ασφάλεια του στρατοπέδου".....
Back to top
View user's profile Send private message
Nassos
Full Member
Full Member


Joined: 16 Dec 2005
Posts: 347

PostPosted: Wed Mar 28, 2007 5:14 pm    Post subject: Reply with quote

Καλύτερα 3ωρή σκοπιά παρά 2ωρη με λιγότερο ύπνο.

(Το έκανα στις Αποθήκες Πυρομαχικών της 4ης Επιλαρχίας στο ΚΕΤΘ). Κινητή σκοπιά εννοείται...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Wed Mar 28, 2007 6:45 pm    Post subject: Reply with quote

Arrow apelpisiakos

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ το χειμώνα στον Έβρο. Το έλυσα περνώντας το μακρύ καλώδιο των ακουστικών από την πλάτη (με τη βοήθεια μιας μικρής τρύπας στην τσέπη του τζάκετ), κάτω από το κασκόλ και τον σκούφο (που κάλυπτε φυσικά και τα αυτιά). Και με το χέρι συνεχώς στο volume μπας και έρθει τίποτα ξαφνικό... Laughing Cool
Back to top
View user's profile Send private message
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Wed Mar 28, 2007 7:03 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ πάλι όταν υπηρέτησα δεν είχαν βγεί ακόμα τα mp3 players! Ραδιοφωνάκι που μάλιστα αλλάζαμε τις μπαταρίες για να μην ξοδεύουμε του ιδιοκτήτη! Μεγάλη επιτυχία όταν δόκιμος έψαξε τις φυσιγγιοθήκες μου και βρήκε walk man και μου είπε μόνο μην το βάζεις εδώ κρύφτο στο παντελόνι.
Back to top
View user's profile Send private message
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Wed Mar 28, 2007 8:21 pm    Post subject: Reply with quote

Καλά, φυσιγγιοθήκες, άλλο ανέκδοτο και αυτό! Συνήθως είχα ένα γεμιστήρα για το ξεκάρφωμα, μπαταρίες για το mp3, την φωτογραφική, το κινητό, τσιγάρα και αναπτήρα, (από τότε το έκοψα, γυαλιά ηλίου (με τη θήκη),στιλό και μπλοκάκι,ένα μπουκαλάκι νερό και κανένα πατατακι για τις δύσκολες ώρες...κανείς ποτέ δε με έλεγξε (και επιπλέον παραδίδοντας την στην απόλυση ξέχασα μέσα μπαταρίες και τσιγάρα) Very Happy Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
petalo
Senior Member
Senior Member


Joined: 09 Feb 2004
Posts: 596
Location: θεσσαλονίκη

PostPosted: Thu Apr 19, 2007 2:15 pm    Post subject: Reply with quote

Λόγω τησ έλλειψης κληρωτών δεν θα ήταν μια καλή ιδέα οι δόκιμοι αστυνομικοί να υπηρετουν στο Στρατό για 6 μήνες λαμβάνοντας μια βασική εκπαίδευση ,παρά από τα ανούσια θεωρητικά μαθήματα στις σχολές?
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Thu Apr 19, 2007 2:36 pm    Post subject: Reply with quote

Η έλλειψη κληρωτών είναι επίπλαστη. Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα, τουλάχιστον όχι στο βαθμό που θέλουν να μας κάνουν να πιστέψουμε. Κακό πράγμα η πλύση εγκεφάλου.
Υπάρχουν μόνο αμέτρητα βύσματα που υπηρετούν στις πιο απίθανες θέσεις της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης, στις Βρυξέλλες, σε νησιά τύπου Μύκονος κλπ, που αν όλοι αυτοί προωθούνταν στα σύνορα θα γέμιζαν ολόκληρο σύνταγμα και θα ανέτρεπαν τις ισορροπίες περί πληρότητας στρατοπέδων, αξιόμαχου του στρατού (χα-χα-χα) και άλλα τέτοια....
Υπάρχουν επίσης άφθονες περιττές μονάδες, υπάρχουν χουντοτραφή ένστολα μυαλά στη διοίκηση που όσα και να κάνει η πολιτεία αυτοί θα την ακυρώνουν στην πράξη, και φυσικά υπάρχουν και οι παντελώς άτολμοι πολιτικοί που δεν αναλαμβάνουν το πολιτικό κόστος να στείλουν τα βουβαλόπαιδα των ψηφοφόρων τους να υπηρετήσουν όπως και οι υπόλοιποι.

Πάνω απ' όλα, υπάρχει θέμα θητείας καθαυτής. Να καταργηθεί, να τελειώνουμε. Μέχρι τότε, ούτε μπάτσοι μπορούν να σώσουν την κατάσταση, ούτε κανένας άλλος.
Όλοι τάγμα να σφίξουν και μερικοί κώλοι, και ταυτόχρονη πλήρης κατάργηση (σε πρώτη φάση) της πρόσκλησης κληρωτών σε ναυτικό και αεροπορία.

Σιγά μη δούμε τέτοιες εξελίξεις στην Ελλάδα...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Sun Jul 01, 2007 3:20 pm    Post subject: Reply with quote

Σεμνά και ταπεινά -πάντα-

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2846&mode=thread&order=0&thold=0

---
Όποια ώρα και αν περάσεις από τον διάδρομο μπροστά στο γραφείο του υφυπουργού Εθνικής Αμυνας θα τρομάξεις από την κοσμοσυρροή. Παρά το γεγονός ότι ο κ. Μιχαλολιάκος έχει ανοίξει το γραφείο του στον λαό μετατρέποντας το σε κανονικό εκλογικό κέντρο, προφανώς δεν αισθάνεται ασφαλής. Ίσως γι'αυτό έχει αποσπάσει 31 (!) στρατευσίμους στο γραφείο του, αριθμός μεγαλύτερος από το σύνολο των οπλιτών που υπηρετούν στο Καστελόριζο!

Ο κ. Μιχαλολιάκος φέρεται να έχει καθιερώσει τις πολυήμερες άδειες για τους φαντάρους που ψηφίζουν στην Α' Πειραιώς χρησιμοποιώντας ακόμη και τις πλέον «κουφές» δικαιολογίες.
Back to top
View user's profile Send private message
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Sat Jul 28, 2007 1:26 pm    Post subject: Reply with quote

Xαιρετω το φορουμ σαν στρατιωτης (ΜΧ)!

ειναι και ο λογος που εχω ψιλοεξαφανιστει τους τελευταιους 2μιση μηνες...

σημερα μολις εφτασα στην μοναδα που θα κανω παραμεθωριο (Μυτηλινη).
μετα απο 3 μηνες (σχεδον) θητεια κατεληξα στο οτι ο στρατος ειναι οπως τον περιμενεις πανω κατω και οτι ολα ειναι μια συνηθεια...

χαιρετω και ευχομαι να τα λεμε συχνα
Back to top
View user's profile Send private message
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Sat Jul 28, 2007 1:55 pm    Post subject: Reply with quote

Καλή συνέχεια και καλά να περνάς!
Και να μαθαίνουμε νέα σου...
Back to top
View user's profile Send private message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Thu Aug 02, 2007 3:33 pm    Post subject: Reply with quote

πηρα μπιλιετο σημερα,124 ΠΒΕ,Τριπολη,28 του μηνος Αυγουστου
κατεβαινω κυριακη,βλεπω Αστερα-ΑΕΛ,την Τριτη μπαινω,καλο ακουγεται... Laughing
αεροφλωρος θα γενωωωω
παει το μαλλι και τα σκλαρικια,μετρανε μερες... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Thu Aug 02, 2007 4:06 pm    Post subject: Reply with quote

Θα πήξεις, νέος!

Επιπλέον, η τύχη σου δεν έχει όρια, μιας και είμαι μόλις μια ώρα μακριά απ' την Τρίπολη, οπότε μάντεψε τι θα κάνω όποτε κατεβαίνω Ελλάδα!
Η μόνη σου υποχρέωση θα είναι να έρχεσαι έρπην για να παίρνεις τα τάπερ, και φυσικά να μου τα επιστρέφεις λαμπίκο στην επόμενη επίσκεψη!

There is a God!

Laughing Razz Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ioannis31
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Feb 2004
Posts: 762
Location: Suburbia

PostPosted: Thu Aug 02, 2007 4:12 pm    Post subject: Reply with quote

Καλή θητεία από έναν παλαιό αεροφλώρο Very Happy Νοέμβρης 1996 με Ιούνης 1998. Με βαρύνανε οι μήνες μου τώρα που τους θυμήθηκα...
Back to top
View user's profile Send private message
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Thu Aug 02, 2007 5:21 pm    Post subject: Reply with quote

Ypsilon wrote:
Θα πήξεις, νέος!

...
Η μόνη σου υποχρέωση θα είναι να έρχεσαι έρπην για να παίρνεις τα τάπερ, και φυσικά να μου τα επιστρέφεις λαμπίκο στην επόμενη επίσκεψη!
...


Τους μαθαίνουν έρπην στην Αεροφλωρία; Και οι στολές; Πώς τις καθαρίζουν μετά; Laughing Laughing

Αντε και καλή θητεία...
Back to top
View user's profile Send private message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Thu Aug 02, 2007 10:50 pm    Post subject: Reply with quote

θα του δινω και τα απλυτα Laughing δε σε πειραζει μεσιε Υ Laughing
η αληθεια ειναι οτι θα πηξω,γιατι αλλιως ειχα συνηθησει μεχρι τωρα,οποτε η στρατικοποιηση θα μου ρθει αποτομη...που να πηγαινα και πεζικο Laughing Laughing
τεσπα,μετα που θα παω παραμεθωριο στη Λαρισα,θα περασω καλυτερα Razz
προς το παρον δεν με απασχολει και πολυ,αντιθετως θελω να φυγω!καλη εμπειρια φαινεται Rolling Eyes
μιας και εχει πεσει απαγορευτικο σε συγγενεις και γκομενες να ερθουν για επισκεπτηρια,οποιος γουσταρει ερχεται(με κανα ταπερακι για παρεα,αν δυναται...)
Υπσιλε,το κουνιστο μου το χεις...
μπαι δε γουει,στην ΕΣΑ υπηρετησες? Twisted Evil Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
petalo
Senior Member
Senior Member


Joined: 09 Feb 2004
Posts: 596
Location: θεσσαλονίκη

PostPosted: Sun Aug 12, 2007 6:07 pm    Post subject: Reply with quote

Ένα περιστατικό που αποκαλύπτει την ανυπαρξία ελέγχου και ασφάλειας στις στρατιωτικές εγκαταστάσεις σημειώθηκε σήμερα το πρωι κατα τη διαρκεια επισκεπτηρίου στο ΚΕΝ στο Ρέθυμνο!!
Άγνωστος πυροβόλησε και τραυμάτισε νεοσύλλεκτο και διέφυγε!
Η Αστυνομόα αποδίδει το γεγονός σε διφορές που έχουν οι οικογένειες του θύματος και του δράστη!
Back to top
View user's profile Send private message
J.R
New Member
New Member


Joined: 03 Oct 2007
Posts: 18

PostPosted: Thu Oct 18, 2007 4:20 am    Post subject: Reply with quote

γεια σας παίδες

σκέφτομαι να μετακομίσω στην Ελλαδα και με έχει πιάσει μια ψιλοφοβία με το στρατό. ακούγονται τόσα πολλά άσχημα, καψώνια αυτοκτονίες κλπ. από την άλλη ακούς τη άλλη πλευρά οτι κανείς τις καλύτερες φιλίες στον στρατό οτι είναι μεγάλη εμπειρία κλπ. Η αλήθεια όπως πάντα βρίσκεται στη μέση και είναι αναλόγως που θα πέσεις. Πάντως θα προσπαθήσω αν γίνεται να την γλιτώσω αν και χλωμό το βλέπω.
Back to top
View user's profile Send private message
kounoupis
Junior Member
Junior Member


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 76

PostPosted: Wed Oct 31, 2007 12:05 pm    Post subject: Reply with quote

Εκοψα την αναβολη τον οκτωβριο.Ξερετε ποτε θα με παρουν??Το χαρτι πριν παρω αναβολη μου χε ερθει τριπολη πεζικο.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Oct 31, 2007 12:13 pm    Post subject: Reply with quote

Οι σειρές κληρωτών κατατάσονται κάθε 3 μήνες και όχι κάθε 2 μήνες όπως παλαιότερα. Η πιο πρόσφατη κατάταξη είναι να γίνει Νοέμβρίο, οπότε πιθανολογώ ότι θα καταταχθείς με την επόμενη ΕΣΣΟ τον Φεβρουάριο. Εκτός και αν κινήθηκαν οι διαδικασίες ακαριαία και σε εντάξουν σε αυτή του Νοεμβρίου.
Back to top
View user's profile Send private message
koeman
Junior Member
Junior Member


Joined: 04 Jul 2007
Posts: 119

PostPosted: Sat Nov 03, 2007 9:42 am    Post subject: Reply with quote

Συνήθως τα όρια είναι πολύ πριν. Δηλαδή για να πάει Νοέμβριο έπρεπε να είχε διακόψει μέχρι 31 Αυγούστου (νομίζω).
Εγώ είχα κόψει μέσα Σεπτεμβρίου και πήγα Φεβρουάριο (2002Α ΕΣΣΟ).
Επίσης νομίζω ότι αν πάρεις αναβολή παύει να έχει οποιαδήποτε σημασία που έλεγε ότι παρουσιάζεσαι το πρώτο χαρτί...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Next
Page 16 of 18

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr