stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Μπάσκετ - Καλαθοσφαίριση
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 57, 58, 59  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Sun Nov 02, 2008 3:40 pm    Post subject: Reply with quote

Ψηλαλωνιτη γυναικειο μπασκετ παρακολουθεις?
Πηρε μεταγραφη φετος η κοπελα μου στην ΕΑΠ γι αυτο σε ρωταω
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Mon Nov 03, 2008 12:30 pm    Post subject: Reply with quote

Ενα θα πω , ειναι κριμα που δεν συμμετεχει ο ιστορικος απολλων πατρας στην Α1 Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Alius
Full Member
Full Member


Joined: 07 Jun 2008
Posts: 269
Location: Athens

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 9:52 am    Post subject: Reply with quote

Προσωπικά τον Οικονόμου ποτέ δεν τον συμπάθησα ιδιαίτερα... Ωστόσο από τα σχετικά βίντεο μου φάνηκε πως κράτησε όσο περισσότερο μπορούσε την ψυχραιμία του! Είναι δύσκολο να κάνεις και πολλά περισσότερα όταν έχεις απέναντί σου έναν τέτοιο τραμπούκο και κάφρο! Νομίζω πως λίγοι είναι αυτοί που θα κατάφερναν κάτι τέτοιο... Για μένα, αυτό που θα όφειλε να κάνει η διοίκηση του Απόλλωνα είναι να στείλει από'κει που ήρθε αυτόν τον κύριο που θέλει να λέγεται προπονητής! Και τελικά, αν συγκρίνουμε τι έχει προσφέρει προσωπικά ο Οικονόμου και ο Παπαδόπουλος στο ελληνικό μπάσκετ, ο πρώτος θεωρώ πως ο πρώτος υπερέχει μακράν του δευτέρου...

Κάτι ακόμη: ο Δρόσος γιατί διώχνει τον Πεδουλάκη; Δηλαδή ο Μάρκοβιτς ή ο Γκέρσον είναι καλύτεροι; Ο δεύτερος μπορεί να έχει πολλούς τίτλους αλλά φάνηκε και από τη δουλειά του στον Ολυμπιακό η αποτελεσματικότητά του... Μου θυμίζει τα περσινά με τον Κορωνιό στην ΑΕΚ...


Last edited by Alius on Tue Nov 04, 2008 8:24 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 11:17 am    Post subject: Reply with quote

ο παπαδοπουλος ειναι αλητης ανθρωπος γι αυτο ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΕ οταν εμαθε τι εκανε εις βαρος του Παναθηναικου ο μεγας Ομπραντοβιτς.
για μενα , λιγα του εκανε ο Οικονομου !!
επρεπε να τον "στειλει" στο Πανεπιστημιακο Νοσοκομειο Ριου !

οχι ρε δροσε...
δεν φταινε οι πεδουλακης , μπουντουρης και μπαλογιαννης.....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Alius
Full Member
Full Member


Joined: 07 Jun 2008
Posts: 269
Location: Athens

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 11:51 am    Post subject: Reply with quote

Δεν εννοώ πάντως πως η χειροδικία είναι η λύση... Ούτε δικαιολογώ τον Οικονόμου γι'αυτό... Μπορώ να καταλάβω πως ένιωσε αλλά όχι να τον δικαιολογήσω! Ωστόσο, νομίζω πως οποιοσδήποτε από εμάς είχε στον χώρο της δουλειάς του κάποιον που του απευθυνόταν με τέτοιο τρόπο, τότε σίγουρα τουλάχιστον θα αγανακτούσε!

Άσχετο: σχετικά με τον τρόπο που έφυγε ο Νικολαΐδης από την ποδοσφαιρική ΑΕΚ και το ρόλο των οπαδών σε αυτό, μήπως πρέπει να κατανοήσουμε λίγο περισσότερο τη στάση του Φιλίππου στο μπασκετικό τμήμα;

Τώρα (8:23 μ.μ.) διαβάζω ότι τελικά ο Δρόσος στηρίζει τον Πεδουλάκη! Η παραπληροφόρηση στο αποκορύφωμά της!
Back to top
View user's profile Send private message
Psilalonitis-1982
Senior Member
Senior Member


Joined: 14 Dec 2005
Posts: 616
Location: Πατρα

PostPosted: Wed Nov 05, 2008 12:13 am    Post subject: Reply with quote

Mika wrote:
Ψηλαλωνιτη γυναικειο μπασκετ παρακολουθεις?
Πηρε μεταγραφη φετος η κοπελα μου στην ΕΑΠ γι αυτο σε ρωταω


Tι να πρωτοπαρακολουθησει κανεις φιλε Mika σε μια αθλουπολη 300 χιλιαδων
με ομαδες στις ψηλες κατηγοριες σε ολα τα αθληματα.
Ειναι φυσικο ο γυναικειος ομαδικος αθλητισμος να περναει σε δευτερη ή σε εσχατη μοιρα.
Μοναδικη εξαιρεση η γυναικεια ομαδα χαντμπολ της Ορμης που γεμισε το Εθνικο κλειστο Γυμναστηριο στο Κουκουλι
λογω των δυο τελευταιων νταμπλ και της Ευρωπης.
Στο κλειστο του Αγιου Διονυσιου οπου προφανως αθλειται η κοπελα σου
πηγαινω μονο για το βολλεϋ ανδρων της ΕΑΠ (Α1). ¨
Στο μπασκετ δεν ξερω πού αγωνιζεται η γυναικεια ομαδα
- η ανδρικη της ΕΑΠ επεσε περσι στο τοπικο μετα απο πολλα χρονια στην Γ΄ Εθνικη.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Fri Nov 07, 2008 10:24 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=rYFlzJyxWlw

Η παρουσίαση των Chicago Bulls του Μιχαλάκη. Ανατριχίλα!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Sat Nov 08, 2008 1:15 am    Post subject: Reply with quote

το παραπανω παει για οσους ακομα πιστευουν πως με 20 πυρσους και 3000 καφρους στις κερκιδες φτιαχνει κανεις ατμοσφαιρα Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Sat Nov 08, 2008 4:46 pm    Post subject: Reply with quote

Μολις εγινε πραγματικοτητα η ευχη μου!
Πεσαμε με τα Σκοπια στον ιδιο ομιλο στο Ευρωμπασκετ!!!!
Θα ειμαι σιγουρα στην Πολωνια τον Σεπτεμβρη, και ειδικα τους Σκοπιανους πρεπει να τους περιποιηθουμε καταλληλα για πολλους και διαφορους λογους Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Sat Nov 08, 2008 6:22 pm    Post subject: Reply with quote

Αηδια να μπλεκουμε την πολιτικη με τον αθλητισμο Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Sun Nov 09, 2008 12:30 am    Post subject: Reply with quote

ελπιζω να μην επιβεβαιωθει το ρητο: "be careful for what you wish, it may happen" (βλεπε 1-4 με Τουρκια...)
Εχουμε πολλες κοντρες με τους Σκοπιανους και φοβαμαι πως γι'αυτους θα ειναι μια πρωτης ταξεως ευκαιρια να κανουν την προπαγανδα τους...στο χερι μας ειναι να τους πατησουμε κατω και στο γηπεδο, αλλα και στην εξεδρα.
Back to top
View user's profile Send private message
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Mon Nov 10, 2008 1:50 pm    Post subject: Reply with quote

Kalashnikov wrote:
το παραπανω παει για οσους ακομα πιστευουν πως με 20 πυρσους και 3000 καφρους στις κερκιδες φτιαχνει κανεις ατμοσφαιρα Cool


Φίλε Kalashnikov, αν αναφέρεσαι στον αγώνα του Ολυμπιακού με την Μάλαγα στο ΣΕΦ την περασμένη Πέμπτη, απλά να σου αναφέρω (επειδή ήμουν στο γήπεδο και σίγουρα όχι ανάμεσα στους "3000 κάφρους" που με στόμφο αναφέρεις) ότι η ατμόσφαιρα ήταν πραγματικά πολύ όμορφη με μια εντυπωσιακή παρουσίαση της ομάδας και με μια κορεό που στήθηκε κατόπιν και είχε οργανωθεί σε όλο το ΣΕΦ. Καλό είναι η κριτική μας να γίνεται όχι με μόνο κριτήριο τα όσα βλέπουμε από την τηλεόραση... Επιπλέον ούτως ή άλλως δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με το ΝΒΑ και κυρίως με το συγκεκριμένο βίντεο των Μπουλς, αφού όλοι οι μπασκετικοί γνωρίζουμε τι ακριβώς σημαίνει Michael Jordan...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Mon Nov 10, 2008 2:05 pm    Post subject: Reply with quote

και βεβαια φτιάχνεις....αλλα επιθετική ατμόσφαιρα. Αν δεν ανήκεις στην ομάδα τον 3000 ίσος έχεις πρόβλημα, αλλα εξάλλου ο αθλητισμός δεν είναι κόντρα? αρκεί να μην υπάρχει bia..
Back to top
View user's profile Send private message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Mon Nov 10, 2008 2:38 pm    Post subject: Reply with quote

Οχι, δεν ειχα υπ'οψιν μου τον αγωνα που αναφερεις (δεν τον ειδα αλλωστε για να εκφερω αποψη). Αλλα μια γενικοτερη αντιμετωπιση του θεματος 'ατμοσφαιρα'.

Π.χ. βρισκω πολυ πιο εντυπωσιακο αυτο που κανουν οι οπαδοι του Αρη με τα χαρτακια και τις κορδελες. (αν δεν καθηστερουσαν κιολας την εναρξη του καθε αγωνα θα ηταν ακομα καλυτερα) Και αυτο διοτι καταφερνουν να βαλουν ολο τον κοσμο που βρισκεται στο γηπεδο στο παιχνιδι του χτισιματος μιας ατμοσφαιρας.
Back to top
View user's profile Send private message
Alius
Full Member
Full Member


Joined: 07 Jun 2008
Posts: 269
Location: Athens

PostPosted: Thu Nov 20, 2008 10:24 pm    Post subject: Reply with quote

Τρία πουλάκια κάθονταν κύριε Δρόσο!

http://www.sport-fm.gr/article/155091
Back to top
View user's profile Send private message
Alius
Full Member
Full Member


Joined: 07 Jun 2008
Posts: 269
Location: Athens

PostPosted: Thu Dec 04, 2008 10:38 am    Post subject: Reply with quote

Η άποψή μου για τη μέχρι τώρα εικόνα των ελληνικών ομάδων:

Ο Παναθηναϊκός δείχνει να είναι και φέτος το φαβορί για το πρωτάθλημα. Αυτό οφείλεται, κατά τη γνώμη μου, στο γεγονός ότι δουλεύει ως ομάδα εδώ και πολλά χρόνια και έχει ομοιογένεια. Δεν πιστεύω πως υπερτερεί σε επίπεδο μονάδων συγκριτικά με τον Ολυμπιακό. Θεωρώ όμως πως ο δεύτερος θα χρειαστεί χρόνο για να αποκτήσει σιγουριά και σταθερότητα και, μέχρι τότε, μπορεί να έχει απώλειες που να του στοιχίσουν στην πορεία. Βέβαια, βαθμολογικά θεωρώ πως ο ΟΣΦΠ έχει ακόμα το πάνω χέρι, λόγω της ήττας του ΠΑΟ στην Κυψέλη. Για την Ευρώπη, είναι πολύ σημαντικό οι δυο ομάδες να μη χάσουν "δικά τους" παιχνίδια. Και αυτό γιατί στα playoffs είναι πολύ εύκολο να μείνεις απ'έξω επειδή, χάνοντας από μια ομάδα τύπου Τσιμπόνα, πχ, σταύρωσες με μια ομάδα τύπου ΤΣΣΚΑ. Για μένα, στην Ευρωλίγκα θα πρέπει και μπορούν και οι δυο να είναι στο Final 4. Κάτι ακόμη: ελπίζω να μη δοθεί συνέχεια στο χθεσινό επεισόδιο Παπαλουκά - οπαδών. Θέλω να πιστεύω πως η συντριπτική πλειοψηφία καταλαβαίνει το δίκιο του πρώτου. Εξάλλου, είναι από τους παίκτες που, με τη στήριξη της διοίκησης, μπορούν να αλλάξουν κάποια ουσιαστικά πράγματα στον ΟΣΦΠ, αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά! Ίσως ήταν ακραίο το να πετάξει την μπάλα χθες αλλά, τελικά, κάπου πρέπει να ακουστούν και κάποιοι που ενδιαφέρονται πραγματικά για το άθλημα και όχι μόνο οι διάφορων χρωματισμών κάφροι!

Edit: Δείτε και αυτό το άρθρο που αφορά το συγκεκριμένο περιστατικό. http://www.basketblog.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=16550&Itemid=50 Φαίνεται τελικά πως οι κάφροι ενοχλήθηκαν που κάποιος πήγε να τους χαλάσει την τραμπούκικη διάθεσή τους και αποφάσισαν να στρέψουν όλο τον κόσμο εναντίον του Παπαλουκά!! Με επιφύλαξη, αλλά μου φαίνεται πιο πιθανό ως εκδοχή!

Edit 2: Πολύ σωστό το ακόλουθο άρθρο! http://www.sport-fm.gr/article/156987 Ελπίζω, λοιπόν, με αρωγό τη διοίκηση του ΟΣΦΠ, ο Παπαλουκάς να βοηθήσει να βγουν οι χουλιγκάνοι από τα γήπεδα του μπάσκετ! Δεν τολμώ καν να διανοηθώ ότι θα μπορούσε να πτοηθεί ο ίδιος από ανθρώπους που δεν αξίζουν καν αναφοράς! Εξάλλου, δεν έχει να χάσει τίποτα! Είναι από τους καλύτερους στην Ευρώπη και μπορεί να διδάξει πολλούς με το ήθος του!

Όσον αφορά τις υπόλοιπες ομάδες, ο Πανιώνιος, για μένα, είναι μακράν η τρίτη καλύτερη ελληνική ομάδα! Με μια διαφορά: φαίνεται να μην αντέχει το βάρος της Ευρωλίγκας, στην οποία τα καταφέρνει θαυμάσια! Φοβάμαι πως ήδη έχει πληγεί ανεπανόρθωτα στο ελληνικό πρωτάθλημα, αν και στα playoffs τον θεωρώ ικανό να περάσει από Κυψέλη ή Αλεξάνδρειο! Έχει πολύ καλό υλικό και με την προσθήκη του Ντικούδη θα γίνει ακόμα πιο συμπαγής!

Πάντως, Άρης και Πανελλήνιος δείχνουν πάρα πάρα πολύ σοβαροί! Ο Άρης έχει το ειδικό του βάρος και ο Πανελλήνιος πολύ καλό υλικό! Μέχρι τώρα μοιράζονται την πρώτη θέση με ΠΑΟ-ΟΣΦΠ, ενώ έχουν δείξει και τα δόντια τους! Πάντως δεν θα τοποθετούσα τα λεφτά μου επάνω τους γιατί θεωρώ ότι ο Πανιώνιος, ακόμα και έτσι όπως πάει το πράγμα, έχει καλύτερη ομάδα. Και το Μάιο, χωρίς Ευρωλίγκα, τα πράγματα θα είναι διαφορετικά.

Ο ΠΑΟΚ μου φαίνεται αρκετά σοβαρός, έστω και αν η διοίκησή του είναι λίγο... αψυχολόγητη! Όπως και με τον ΟΣΦΠ, ο χρόνος δουλεύει υπέρ του και με τον καιρό θα γίνεται όλο και πιο συμπαγής. Εξάλλου, το υλικό το έχει. Η ΑΕΚ μου έχει κάνει πολύ καλή εντύπωση! Εμφανίζει αξιοπρόσεκτη σταθερότητα και με τους Χατζή - Παπανικολάου σε ηγετικό ρόλο μπορεί να συνεχίσει πολύ αξιοπρεπώς!

Από το Μαρούσι περίμενα περισσότερα, κυρίως λόγω του υλικού και του προπονητή του! Και αυτό όμως θέλει χρόνο, αρκεί όταν ξυπνήσει να μην είναι αργά! Ας μην ξεχνάμε όμως από που ξεκίνησε και που κατέληξε πέρισυ!

Από τις υπόλοιπες ομάδες, τρομερή εντύπωση μου έχει κάνει η Καβάλα! Αν και μπήκε λίγο... "παράξενα" στην Α1, έχει δείξει πολύ περισσότερη σοβαρότητα από άλλες ομάδες! Χθες κέρδισε με 14 πόντους και τα Τρίκαλα (τα οποία, σημειωτέον, μου κάνουν λιγάκι άχρωμα). Θεωρώ πως και του χρόνου θα είναι στην Α1 οι Καβαλιώτες του... Καβαλιάουσκας και του Γκαγκαλούδη!

Οι δυο ομάδες της Λάρισας κινούνται σε ρηχά νερά, δεν μου κάνουν καμία διαφορά συγκριτικά με πέρισυ. Το Αιγάλεω είναι, για μένα, πρώτο φαβορί για υποβιβασμό (κρίμα για τον Καλλινικίδη), ενώ ο Κολοσσός πιστεύω πως θα σωθεί και φέτος! Για τον τελευταίο, χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί πρόκειται για μια ομάδα που είναι απαραίτητη στο ελληνικό μπάσκετ και γιατί έχει στον πάγκο της τον πιο ελπιδοφόρο νέο προπονητή!

Άσχετο (ίσως όχι και τόσο): διάβαζα τις προάλλες για τη φοβερή φουρνιά ελλήνων προπονητών και σκεφτόμουν ότι έτσι είναι όντως τα πράγματα... Σκεφτείτε το: Γιαννάκης, Κατσικάρης, Σφαιρόπουλος, Ιτούδης, Καλαφατάκης, Πεδουλάκης, Κακιούσης, Σκουρτόπουλος, Φλεβαράκης, Ζευγώλης, Αλεξανδρής, Μαρκόπουλος και και και και... Με συγχωρείτε για όσους δεν ανέφερα αλλά δεν θα τελείωνα ούτε αύριο! Γνώμη μου: ας πάει κάποιος από όλους αυτούς στη θέση του Γιαννάκη στην Εθνική! Θα μου άρεσε ο Κατσικάρης ή ο Πεδουλάκης. Αμφιβάλλει κανείς για τη δυναμική του ελληνικού μπάσκετ;
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Fri Apr 03, 2009 12:41 pm    Post subject: Reply with quote

συχαρητήρια στης ομάδες basket! κρίμα όμως που δεν υπάρχει περίπτωση να έχουμε ελληνικό τελικό.....έγινε κλήρωση η ήταν ήδη μελετημένο?
Back to top
View user's profile Send private message
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Fri Apr 03, 2009 12:58 pm    Post subject: Reply with quote

ειναι βαση κανονισμου της euroleague ομαδες της ιδιας χωρας να παιζουν στους ημιτελικους
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Fri Apr 03, 2009 1:00 pm    Post subject: Reply with quote

κρίμα, πάντως ένα πράμα δε καταλαβαίνω....γιατί η euroleague που θέλει να φτάσει το ΝΒΑ και να φέρει κόσμος επιτρέπει βεγγαλικά και φασαρίες όπως αυτές που γίνονται σε μας και σε άλλες χώρες γενικά..

νομίζω είναι πολύ πιο ανεκτική από την UEFA, που τουλάχιστον στα ευρωπαϊκά mats θα φας και καμια ποινή κεκλεισμένων τον θυρών κλπ. στο basket ,που είναι και μικρό το γήπεδο και πιο έντονη η φασαρία δε βλέπω ιδιαίτερη κίνηση.. Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Fri Apr 03, 2009 3:29 pm    Post subject: Reply with quote

Έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει κανονισμός που να ορίζει την υποχρεωτική συνάντηση ομάδων από την ίδια χώρα στον ημιτελικό. Το σταύρωμα, νομίζω, έχει να κάνει με τις θέσεις που πήραν οι ομάδες στους ομίλους της προηγούμενης φάσης. Είμαι 99% σίγουρος ότι είχα διαβάσει πως αν ο Ολυμπιακός ή ο Παναθηναϊκός είχαν έρθει 2οι στους ομίλους τους, το σταύρωμα θα τους έφερνε αντιμέτωπους μόνο στον τελικό.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
apari
Senior Member
Senior Member


Joined: 06 Feb 2004
Posts: 646
Location: Athens-Zografou

PostPosted: Mon Apr 06, 2009 6:11 pm    Post subject: Reply with quote

Είναι καθαρά θέμα σταυρώματος και δεν υπαρχει πλέον κανένας κανονισμός για ομάδες απο την ίδια χώρα.
Arrow Admin
Έχουμε καθόλου εικόνα της διάταξης του Ο2 World Arena για το F4;
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Mon Apr 06, 2009 7:17 pm    Post subject: Reply with quote

Από το site της Euroleague



Αν εννοείς πού θα κάθονται οι οπαδοί των 4 ομάδων, δεν το γνωρίζω.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Alius
Full Member
Full Member


Joined: 07 Jun 2008
Posts: 269
Location: Athens

PostPosted: Sun May 10, 2009 7:09 pm    Post subject: Reply with quote

Μπράβο στον ΠΑΟ για την κατάκτηση της Ευρωλίγκας! Απέδειξε ότι η σκληρή δουλειά έχει αποτέλεσμα, δουλειά η οποία θα πρέπει να συνεχίζεται απρόσκοπτα για χρόνια, χωρίς συνεχείς αλλαγές σε έμψυχο υλικό και προπονητές. Για του χρόνου πιστεύω πως δε χρειάζεται και δε θα κάνει πολλές αλλαγές! Ήδη με τον Πέκοβιτς έχει βρει αυτό που χρειαζόταν μέσα στη ρακέτα! Παρά ταύτα, δεν του δίνω πολύ καιρό ακόμα στην Ευρώπη, καθώς έχει σημειώσει αξιοσημείωτη πρόοδο και όλο και κάποια ομάδα του ΝΒΑ θα βρεθεί να τον εντάξει στο δυναμικό της.

Για τον ΟΣΦΠ αποδείχτηκε ότι είναι στο σωστό δρόμο και πως στα επόμενα χρόνια θα είναι πρωταγωνιστής. Έχει δύο παίχτες που μπορούν να καθοδηγήσουν τους νεότερους (Παπαλουκάς - Βούισιτς) και πολλά ταλέντα που με τον καιρό θα γίνουν ηγέτες. Όσο για το Γιαννάκη, προσωπικά θεωρώ πως η δουλειά του φαίνεται και πως στην πορεία θα φανεί ακόμη περισσότερο. Και επειδή οι Αγγελόπουλοι δείχνουν να έχουν υπομονή, πιστεύω πως θα έχει επιτυχία. Το βασικό ερώτημα είναι πώς θα ξεκινήσει ο ΟΣΦΠ τη νέα χρονιά! Ήδη λέγονται πολλά για Μπουρούση - Πρίντεζη, για πιθανή μετακίνησή τους στο ΝΒΑ! Μακάρι! Ειδικά για τον πρώτο, με τον τρόπο που δουλεύει, θεωρώ ότι μπορεί να γίνει ο πρώτος Έλληνας που θα πετύχει στις ΗΠΑ! Αν πάντως γίνουν αυτές οι μετακινήσεις ο ΟΣΦΠ θα έχει πρόβλημα, που ωστόσο θεωρώ πως θα μπορούσε να καλυφθεί με το (δανεικό στο Μαρούσι) Μαυροκεφαλίδη και (γιατί όχι; ) το Γλυνιαδάκη. Πάντως και ο ΟΣΦΠ δεν θέλει πολλές προσθήκες. Χρειάζεται βασικά ένα τριάρι και, πιθανώς, έναν άσο.

Μέχρι τότε, όμως, υπάρχουν οι τελικοί της Α1! Όπως έχω ξαναπεί, είμαστε πολύ τυχεροί που έχουμε δυο τέτοιες ομάδες στην Ελλάδα, άποψη που, όπως φάνηκε και από το F4, συμμερίζονται και οι διοικούντες την Ευρωλίγκα! Το μόνο που περιμένω είναι να ληφθούν μέτρα αντίστοιχα με εκείνα του Βερολίνου, ώστε να μην ανοίξει μύτη! Και αν γίνει πέμπτος τελικός, στη χειρότερη ας γίνει όπως ο τελικός κυπέλλου Ελλάδος στο βόλλεϋ!
Back to top
View user's profile Send private message
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Sun May 10, 2009 7:41 pm    Post subject: Reply with quote

Alius, ο 5ος τελικος απο περυσι δεν φιλοξενει οπαδους και των 2 ομαδων, οποτε δε θα χρειαστει περισσοτερη αστυνομευση απ οτι στους υπολοιπους.

στα αγωνιστικα, νομιζω ότι ο Παναθηναικος πολυ δυσκολα θα χασει τρεις φορες στο ΣΕΦ, ειδικα μετα το φαιναλ 4 οπου πηρε για τα καλα τον αερα του φετινου Ολυμπιακου. ας μην ξεχναμε οτι σε 4 συναντησεις φετος οι πρασινοι εχουν επικρατησει 3 φορες
Back to top
View user's profile Send private message
PinkFloyd
Full Member
Full Member


Joined: 21 Jun 2007
Posts: 323
Location: ΠΑΤΡΑ

PostPosted: Tue May 12, 2009 9:54 am    Post subject: Reply with quote

Κι εγώ νομίζω ότι ο Παναθηναϊκός έχει περισσότερες πιθανότητες να πάρει τον τίτλο. Πάντως όλα τα παιχνίδια θα είναι ανοιχτά, μην θεωρείς ότι τα δύο παιχνίδια στην έδρα του τα έχει σίγουρα ο Παναθηναϊκός. Πιστεύω ότι θα δούμε ωραία ματς από δύο κορυφαίες ομάδες, και ελπίζω να είναι καθαρά και χωρίς επεισόδια, όπως ήταν και ο ημιτελικός της Ευρωλίγκας.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 57, 58, 59  Next
Page 58 of 59

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr