stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Γενικά σχόλια για το forum (που δεν κολλάνε αλλού)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Σχετικά με το stadia.gr
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Tue May 29, 2007 2:27 am    Post subject: Reply with quote

Arrow aikinn και όλους
(και την κατανόησή σας για το "σεντόνι" που ακολουθεί)

Σκόπιμα δεν πήρα καθόλου θέση στο θέμα, γιατί την Αμαλία την γνώρισα από την πρώτη μέρα που άνοιξε το blog της. Αρχικά συνομιλούσα μαζί της σαν ανώνυμος σχολιαστής, κάποια στιγμή ανταλλάξαμε 2-3 emails και τελικά είχα την τύχη να τη γνωρίσω κι από κοντά, μια φορά όλη κι όλη.
Κατά κάποιον τρόπο λοιπόν, θεωρώ (όπως πολλοί) ότι έχασα έναν δικό μου άνθρωπο και μάλιστα με τον πιο άδικο τρόπο που θα μπορούσε να υπάρξει.

Αυτήν τη στιγμή γίνεται πολύς λόγος για εκείνην στο διαδίκτυο, αλλά τα πάντα εξαντλούνται σε κατευόδια σε β' πρόσωπο, του στυλ "καλό ταξίδι Αμαλία", κλπ.
Το θεωρώ πολύ ανθρώπινο, αλλά από την άλλη, ξέρω ότι είναι ο καλύτερος τρόπος για να διαψευστεί η επιθυμία της να καθαρίσει ο χώρος της υγείας, ή τουλάχιστον να ξεκινήσει επιτέλους μια σοβαρή προσπάθεια που όμως να φτάσει κάπου.
Το να διατηρούνται σε 100 διαφορετικά σημεία στο διαδίκτυο σελίδες με ευχές, αφορισμούς και υποσχέσεις που σε μια βδομάδα μαθηματικώς θα έχουν ξεχαστεί, στο τέλος θα κάνει εμάς τους ίδιους να αισθανθούμε άσχημα.

Από την άλλη, η περίπτωσή της πρέπει να συντηρηθεί στην επιφάνεια, αλλά ενιαία, συγκροτημένα και με συνέπεια. Είναι πολύ προτιμότερο και πολύ πιο αποτελεσματικό, ειδικά μέσα από τα blogs που έχουν μεγάλη παρεμβατικότητα την οποία παραδέχονται (και κάποιες φορές τρέμουν) και οι ίδιοι οι δημοσιογράφοι.

Τι μπορούμε να κάνουμε λοιπόν:
1- Να πάρουμε back up όλο το blog της (www.fakellaki.blogspot.com) γιατί είναι βέβαιο ότι κάποιοι από το ιατρικό κατεστημένο θα προσπαθήσουν να το χακέψουν επειδή μιλάει με στοιχεία, ονόματα και αποδείξεις. Απ' ό,τι διαβάζω, το έχει σώσει ήδη η μισή μπλογκόσφαιρα.
2- Να δημιουργήσουμε ένα συλλογικό blog προς τιμήν της μέσα από το οποίο θα συνεχιστεί ο αγώνας της, και θα προχωρήσει ο διάλογος μεθοδικά και στοχευμένα, και ει δυνατόν, νηφάλια.
Ξέρω πως ετοιμάζεται ήδη, κι όταν βγει θα ενημερώσω για να το γνωρίζετε όλοι.

Βλέπετε όλοι, είναι πολύ προτιμότερο να υπάρχει ένα σημείο για τη συγκεκριμένη περίπτωση που όμως θα το γνωρίζουν οι πάντες, παρά 100 που θα τα ξέρουν μόνο οι χρήστες τους και σε λίγες μέρες θα έχουν ξεθυμάνει.
Για παράδειγμα, το blog της Αμαλίας το ήξεραν άνθρωποι από το Γιώργο Παπανδρέου (που σχολίαζε κιόλας σε αυτό), μέχρι καθηγητές πανεπιστημίων, εκδότες, δημοσιογράφοι, ως τον τελευταίο απλό δεκαπεντάχρονο πιτσιρικά που ένιωθε πως μπορεί κι αυτός να συνεισφέρει στην κουβέντα.
Είναι πολύ καλύτερα έτσι.

Για όλους αυτούς τους λόγους κατανοώ απολύτως την κίνηση του exitmusician να κλειδώσει το topic προστατεύοντας έτσι και τη μνήμη της νεκρής από άχαρα "ευχολόγια" (που τώρα πια δεν τα'χει ανάγκη), αλλά με την ευκαιρία, να συγχαρώ δημοσίως τον alter100 που είχε την ευαισθησία να το ανοίξει. Κι ας ακούγεται αντιφατικό, ξέρετε πως δεν είναι...
Προφανώς, λοιπόν, δεν ετέθη ποτέ ζήτημα φίμωσης του λόγου, ούτε ανακοπής του τεράστιου ρεύματος που έχει δημιουργηθεί αυτήν την εποχή υπέρ της Αμαλίας.
Αλλά και μόνο το γεγονός ότι για δυο ολόκληρες μέρες μόνον ένας σχολίασε σε αυτό το topic, ενώ ταυτόχρονα είχε και πολύ περιορισμένα views, δυστυχώς επαληθεύει όλα τα παραπάνω.

Στο μεταξύ μπορούμε να κρατήσουμε ψηλά το θέμα μέσα από τις "σχέσεις κράτους-πολιτών" και "διαφθορά - δημόσιος βίος" που ως topics ταιριάζουν απόλυτα στους προβληματισμούς που έχουμε όλοι για το σαθρό σύστημα υγείας σε αυτήν τη χώρα.

Ωστόσο, αν ο Admin κρίνει πως το ζήτημα της υγείας "σηκώνει" δικό του topic, θα επιδοκίμαζα με χαρά τυχόν πρωτοβουλία του να το κρατήσει για χάρη της Αμαλίας, αλλάζοντας (ίσως) μόνο τον τίτλο του.

Αυτά τα ολίγα, και περιμένω(ουμε) τις παρατηρήσεις σας.


ΥΓ: Διαβάστε (ενδεικτικά) το blog τού Helix Nebulae (www.yperoptix.blogspot.com) για την πρωτοβουλία που επιτέλους πρέπει να καρποφορήσει. Η 1η Ιουνίου καθορίστηκε συλλογικά ως μέρα μνήμης της Αμαλίας και έναρξης της προσπάθειας να αλλάξει κάτι, κι όλο αυτό πλαισιώνεται από εξαιρετικές πρωτοβουλίες που θα ανακοινωθούν σύντομα.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Tue May 29, 2007 10:06 am    Post subject: Reply with quote

Να πω κι εγώ δυο λόγια ως ο "υπεύθυνος" για το κλείδωμα του θέματος.

Διάβαζα και εγώ το blog της Αμαλίας, έστω και ως ανώνυμος αναγνώστης, και αισθάνθηκα και εγώ μαζί με όλους όσοι γνώριζαν και ακολουθούσαν την πορεία της ότι έχασα έναν άνθρωπο που αισθανόμουν κοντά μου.

Αρχικά είχα αρκετές επιφυλάξεις για το αν θα έπρεπε να κλειδώσω το θέμα. Τελικά το έκανα με όλο το σεβασμό στη σοβαρότητα του γεγονότος, επειδή η διαχείριση του φόρουμ υπόκειται σε κάποιους κανόνες που πρέπει να τηρούνται. Νομίζω ότι ένα ακόμα ευχολόγιο δεν προσθέτει τίποτα, αντίθετα η σιωπή στα λόγια και η δραστηριοποίηση με πράξεις είναι ο καλύτερος τρόπος να διατηρήσουμε ζωντανή τη μνήμη της.

Σε αυτό το πνεύμα, η μαζική συμμετοχή στην πρωτοβουλία που ετοιμάζεται για την 1η Ιουνίου αποτελεί σε πρώτο στάδιο την ουσιαστικότερη προσφορά όλων μας, όχι μόνο όσων διατηρούμε blog. "Να γίνουν εξαίρεση οι αλμπάνηδες ρε παιδια, όχι ο κανόνας" ήταν η τελευταία πρόταση που έγραψε στο blog η Αμαλία και αυτό είναι το μήνυμα που πρέπει να μας καθοδηγεί.

Επιπλέον, το ποστ του alter100 παρέμεινε ως έχει (και δεν σβήστηκε όπως σε άλλα άσχετα θέματα που κλειδώνονται), ακριβώς για να δοθεί η ευκαιρία σε όσους επιθυμούσαν να διαβάσουν από πρώτο χέρι το χρονικό της μάχης της Αμαλίας όχι μόνο με την ασθένειά της αλλά και με τη σαθρότητα του ιατρικού κατεστημένου.

Αυτά, με την ελπίδα ότι η θέση μου έγινε σαφής. Ζητώ την κατανόησή σας.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Tue May 29, 2007 2:12 pm    Post subject: Reply with quote

Για να δώσω ένα δείγμα του μεγέθους της κινητοποίησης απλά παραθέτω το άρθρο που δημοσιεύτηκε πριν λίγο στο in.gr. Είναι, από όσο γνωρίζω, η πρώτη φορά που μια τέτοια κίνηση των Ελλήνων bloggers αναφέρεται εκ των προτέρων και όχι εκ των υστέρων.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Tue Jun 05, 2007 7:14 pm    Post subject: Reply with quote

Μήπως θα έπρεπε να σπάσουμε το ΄Οδικά Έργα' σε επιμέρους κομμάτια;
Το να μπλέκουμε όλα μαζί από την Εγνατία ως την Ιόνια, τον άξονα Κεντρικής Ελλάδας και διάφορους μικρότερους δρόμους (πχ Κιλκίς) όλα μαζί, πιστεύω ότι το κάνει δύσχρηστο.
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Tue Jun 05, 2007 7:23 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν συμφωνώ. Υπάρχουν πολλά posts που ασχολούνται με 2, 3 ή και περισσότερους οδικούς άξονες ή αναφέρονται γενικότερα στο οδικό δίκτυο της Ελλάδας. Πιστεύω πως είναι καλύτερο να τα έχουμε όλα συγκεντρωμένα σε ένα topic.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GEORGE
Senior Member
Senior Member


Joined: 28 May 2004
Posts: 466
Location: GLYFADA/ATHENS

PostPosted: Tue Jun 19, 2007 2:30 pm    Post subject: Reply with quote

To θεμα Μπασκετ του κλουβιου κλειδωθηκε. Ο λογος? Ο Pao και ο Panagiotis7. Ολο το κλουβι καποτε κλειδωθηκε για 3 ατομα ακομα.
Ολοι οι υπολοιποι δηλαδη δε μετραμε καθολου?
Αντι δηλαδη να τιμωρηθουν οι 2 "τιμωρουνται" οι 102, Ε?
Ωραια λογικη ρε παιδια.
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Tue Jun 19, 2007 2:50 pm    Post subject: Reply with quote

Το θέμα κλειδώθηκε επειδή ούτε ο losada ούτε εγώ μπορούμε να εφαρμόσουμε άμεσα τις ποινές που εισηγούμαστε (σύμφωνα με το άρθρο 8 του Κανονισμού Λειτουργίας). Ο Admin είναι ο μόνος που μπορεί να το κάνει.

Το κλείδωμα λοιπόν είναι αποτρεπτικό περαιτέρω τέτοιων καταστάσεων και θα συνεχίσει να εφαρμόζεται (τουλάχιστον προσωρινά) κάθε φορά που εκτραχύνονται τα πράγματα. Με τη διαφορά ότι πλέον οι ποινές θα εφαρμόζονται απαρέγκλιτα, και χωρίς δεύτερες, τρίτες και ν-οστές ευκαιρίες.

Νόμιζα ότι ήταν ξεκάθαρο μετά από τόση συζήτηση που έχουμε κάνει.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 1:17 pm    Post subject: Reply with quote

8elw kai egw na DIAMARTYRY8W gia to kleidwma tou 8ematos BASKET.
Diamarturia oxi pros tous Mods (giati o exit ekshghse th 8esh tou parapanw), alla pros tous xrhstes PAO kai Panagiotis7 Evil or Very Mad
Shmera htan mia mera pou mporousame na antallaksoume apopseis gia thn ekbash tou agwna kai gia tosa alla 8emata.
Se liges wres 8a exoume mia TITANOMAXIA kai omws den mporoume na kanoume post dioti etsi apofasisan 2 apo tous 872 xrhstes... Rolling Eyes

2>872
Epikrathse to 0,23% (peripou dhladh giati egw exw eidiko baros >1)
Back to top
View user's profile Send private message
sdakos
Junior Member
Junior Member


Joined: 06 Oct 2006
Posts: 155
Location: thessaloniki - athens

PostPosted: Sat Sep 08, 2007 10:27 am    Post subject: Reply with quote

Να ρωτήσω τα info-boxes έχουν ανέβει γιατί δεν έχω πιάσει ακόμα τι είναι.?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sat Sep 08, 2007 12:08 pm    Post subject: Reply with quote

Η απάντηση στο ερώτημα σου, δόθηκε από τον Admin πριν από μερικές μέρες σε κάποια άλλη περίπτωση ( ! ) και είναι η παρακάτω:

Admin wrote:
Για τους υπολοίπους, οι Google ads μπήκαν από τον provider, που όπως ξέρετε φιλοξενεί το forum μας χωρίς καμία πληρωμή από μέρους μας. Είναι το ελάχιστο που μπορούμε να κάνουμε προς ανταπόδοση, ειδικά αν σκεφτείτε το τεράστιο μέγεθος στο οποίο έχει φτάσει πλέον η βάση δεδομένων του forum.
Back to top
View user's profile Send private message
sdakos
Junior Member
Junior Member


Joined: 06 Oct 2006
Posts: 155
Location: thessaloniki - athens

PostPosted: Sat Sep 08, 2007 1:50 pm    Post subject: Reply with quote

Όχι όχι εννόώ τα Info-box η αλλιώς fact sheet όπως έχει γράψει ο Admin στο topic εεεεεέρχεται και είναι γραμμένο στην κεντρική σελίδα του stadia.gr. Δεν νομίζω να εννοεί τα ads.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Sat Sep 08, 2007 10:46 pm    Post subject: Reply with quote

Σε όλες τις σελίδες γηπέδων υπάρχει το εικονίδιο με την πυξίδα, που μέχρι τώρα απλά περιείχε κάποια links. Στις σελίδες των γηπέδων της Superleaue, πατώντας πλέον αυτό το κουμπί εμφανίζεται το αντίστοιχο fact sheet. Στο μέλλον σχεδιάζουμε να γίνει και για τα υπόλοιπα γήπεδα.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Mon Oct 22, 2007 10:29 pm    Post subject: Reply with quote

Γεια σας φιλοι,
υπαρχει ενα site FACEBOOK http://www.facebook.com στο οποιο εκτος απο γνωριμιες παντος φυσης (παλιους συμμαθητες, συμφοιτητες, φιλους κτλ.), μπορουμε να φτιαχνουμε και Groups (πχ. Stadia.gr Group) για συζητηση τα οποια ειμαι σιγουρος θα διαβαζοντε απο εκατονταδες η μπορει και χιλιαδες Users απο το Νetwork "Greece"!
Για την ακριβεια... αυτην την στιγμη το Network "Greece" εχει 49.473 members!!

Η ανταποκριση ειναι τεραστια (και σε Ελλαδα) και ισως ο Admin θα μπορουσε να σκεφτει και αυτην την ιδεα προβολης της σελιδας (μεσω της δημιουργιας ενος Group) αλλα και του σκοπου μας γενικοτερα.

Εκτος του οτι θα γνωριστουμε εμεις σαν members (οπως κιολας εγω με τον Dimiskour) πιο καλα, γινοντε πολυ απλα συναντισεις μελων, άλλα events κτλ. κτλ.!

Οποιος ειναι κιολας μελος, μπορει ευχαριστως να με βαλει (Argyrios Tsintzilonis) στην λιστα του σαν φιλο.

ΥΓ: Eκανα εδω το ποστ, γιατι δεν ηξερα αν ταιριαζε πουθενα αλλου καλητερα.


Last edited by Argyris on Sat Nov 03, 2007 12:03 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Sat Nov 03, 2007 12:03 am    Post subject: Reply with quote

Επανερχομαι στην προηγουμενη ιδεα...
Κανεις αλλος φιλος (εκτος του Dimiskour) δεν ενδιαφερετε να μεγαλωσουμε την επιρροη του Forum μεσου του Facebook ή απλα να κανουμε επιπλεον γνωριμιες μεταξη μας?

Διορθωση:
... αυτην την στιγμη (02.11.) το Network "Greece" εχει 63.116 members!!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
worldofjustice
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Sep 2004
Posts: 983
Location: Zurich

PostPosted: Sat Nov 03, 2007 4:38 pm    Post subject: Reply with quote

Καλά ρε συ Αργύρη, μπορεί να μην τους αρέσει τo facebook.

Εγώ προτείνω όμως Linkedin, για να είμαστε πιο επαγγελματικοί. Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Sat Nov 03, 2007 9:40 pm    Post subject: Reply with quote

Μα δεν αναγκασα κανεναν φιλε worldofjustice...
απλα δεν απανταει κανεις, γιαυτο ξαναεκανα το post...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
worldofjustice
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Sep 2004
Posts: 983
Location: Zurich

PostPosted: Wed Nov 14, 2007 4:03 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδιά το thread "Ενεργειακές Υποδομές" έχει πρόβλημα στην 13 σελίδα. Η 12 εμφανίζεται κανονικά. Επιπλέον, δεν γίνεται να κάνεις post reply ούτε από την 12.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sat Dec 08, 2007 12:08 am    Post subject: Reply with quote

Νομίζω ότι θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον να γνωρίζαμε, τι είδους σύνδεση χρησιμοποιούν τα μέλη του stadia.gr για να μπαίνουν στο δίκτυο. Έχω προσθέσει την λειτουργία της δημοσκόπησης στο πολιτικό κλουβί και συγκεκριμένα στο topic Τεχνικά θέματα(Η/Υ-Κινητά-Ψηφιακές Μηχανές-Palmtops-Gadgets) .

Δεν χρειάζεται να postάρετε αν δεν θέλετε. Απλά "πατήστε" την κατάλληλη επιλογή και στη συνέχεια το κουμπί "submit vote", ώστε να δούμε στο τέλος τα ποσοστά που αντιστοιχούν σε κάθε είδος σύνδεσης που χρησιμοποιούν τα μέλη του stadia.gr
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Tue Jan 15, 2008 2:34 pm    Post subject: Reply with quote

Ετοίμαζα ένα post για να το ανεβάσω στο θέμα της "Παρουσίας Φιλάθλων" αλλά από ό,τι είδα κλειδώθηκε.

Λυπάμαι που τα πράγματα παίρνουν αυτή την τροπή, αλλά τον Υpsilon τον αισθάνομαι απόλυτα και στέκω στο πλάι του στην απόφασή του να αποχωρήσει μια και καλή από το φόρουμ. Νομίζω ότι δεν χρειάζονται παρακλήσεις και προτροπές για να επιστρέψει, γιατί κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να γίνει. Πλέον είμαστε -1 moderator και αν κάποια πράγματα δεν γίνουν κατανοητά θα πάμε στο -2.

Όσα edit κι αν γίνουν, όσα θέματα κι αν κλειδωθούν, το αρχικό πνεύμα εκείνου του post παραμένει και με θλίβει. Δυστυχώς δε μπορώ να μείνω στο πνεύμα του φόρουμ και να εφαρμόσω έναν κανονισμό λειτουργίας που πλέον απαξιώνεται τόσο εύκολα. Πείτε ό,τι θέλετε, αλλά δε μπορώ, λυπάμαι. Μέχρι να ξεκαθαρίσει μια και καλή αυτή η γελοία κατάσταση σας ενημερώνω ότι απέχω από τα καθήκοντα του συντονιστή.

Κατά τα άλλα, πριν λίγο καιρό είχαμε ολόκληρη συζήτηση για τη χρησιμότητα που έχει το Αθλητικό Κλουβί ή τουλάχιστον ορισμένα θέματά του. Αναρωτιόμασταν επίσης για ποιο λόγο έχουν εξαφανιστεί πολλά μέλη που ήταν πολύ ενεργά τα πρώτα χρόνια του φόρουμ. Νομίζω ότι με τη φυγή τους κάτι ήθελαν να μας πουν.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dromeas
Full Member
Full Member


Joined: 25 Oct 2007
Posts: 367
Location: Λονδίνο

PostPosted: Tue Jan 15, 2008 3:11 pm    Post subject: Reply with quote

Ένα από τα πιο τραγικά χαρακτηριστικά του κόσμου μας είναι ότι η μεγάλη πλειοψηφία των ανθρώπων παραμένουν μουγγοί ή φιμωμένοι, όταν μία ιδιαίτερα ηχηρή μειοψηφία δημιουργεί τις εντυπώσεις. Αρνούμαι να δεχτώ πως το ίδιο συμβαίνει και σε αυτό το forum. Αν και είμαι νέος εδώ, νομίζω πως έχω το δικαίωμα να πω ότι μπορούμε να αλλάξουμε τις καταστάσεις, τουλάχιστον σε αυτό το μικρό κομμάτι κυβερνοχώρου. Πριν από κάποια χρόνια -όχι πολλά- έφυγα από τον τόπο μου αρνούμενος να 'προσαρμοστώ' σε μία πραγματικότητα που με εξόργιζε και με μείωνε ως άνθρωπο. Τότε το είχα θεωρήσει σπουδαίο κατόρθωμα, αν και πάντα είχα την υποψία πως απλά φοβόμουν να συγκρουστώ με το φαιδρό είδωλό μου στον καθρέφτη. Μπορεί να μην έχω πατήσει ακόμα τα τριάντα, αλλά η ελάχιστη πείρα μου μού έχει δείξει πως αξίζει να παλεύεις για να ανατρέψεις καταστάσεις, ακόμα και αν δεν το καταφέρεις. Αν χρειαστεί να παλέψω για να διατηρήσω το δικαίωμά μου να ανταλλάσω πολιτισμένες κουβέντες με άλλα άτομα με τα οποία διατηρώ κοινά ενδιαφέροντα θα το κάνω. Σε τελικη ανάλυση, το μόνο που θέλω να πω είναι το εξής: Ρε παιδιά, γαμώτη μου, από πότε το παιχνίδι έγινε μάχη και ο σεβασμός αλαζονεία; Από πότε τα μικρά είναι πιο σημαντικά από τα μεγάλα που ενώνουν ένα σύνολο;;;
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Wed Jan 16, 2008 12:53 am    Post subject: Reply with quote

Ο Κανονισμός υπάρχει και εφαρμόζεται. Ίσως όχι άμεσα και αυτοστιγμεί, καθώς δεν είμαι 24 ώρες το 24ωρο στο forum (συγγνώμη, αλλά δυστυχώς γυρνώ στο σπίτι μου συνήθως κατά τις 11 το βράδυ). Εφαρμόζεται όμως. Για περισσότερα, στο εν λόγω topic.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Jan 16, 2008 11:53 am    Post subject: Reply with quote

Όσα είπαν όλοι όσοι εκφράστηκαν προηγουμένως με καλύπτουν πλήρως και δεν νομίζω ότι υπάρχει τίποτε για να προσθέσω.

Απλά, αγανακτώ γιατί κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν τα χιλιοειπωμένα.
Back to top
View user's profile Send private message
aikinn
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 08 Jul 2004
Posts: 763

PostPosted: Mon Feb 11, 2008 2:58 pm    Post subject: Reply with quote

Μήπως ρε παιδιά θα έπρεπε να θυμηθούμε παλιές καλές κλειδωμένες μέρες του αθλητικού κλουβιού? Βέβαια έτσι όπως έχει καταντήσει, κανείς δεν ασχολείται πλέον με αυτό, όπως θα έχετε παρατηρήσει, αλλά δεν πιστεύει κανείς άλλος ότι έχει γίνει αηδία? Πλέον είναι χώρος ανάρτησης ανακοινώσεων της 13. Δηλαδή έλεος πια. Το μόνο που διαβάζω τον τελευταίο καιρό είναι πόσο γ@μ@ε! ο Παναθηναϊκός και πόσο για τον π)@&*# είναι ο Ολυμπιακός, τι έκανε χθες, ποιον νίκησε, πως αδικήθηκε και έχασε, που παίζει αύριο, πόσες φορές έχει νικήσει, πόσα λεπτά έχει να χάσει, πόσα κύπελλα σήκωσε, πόσα κύπελλα θα σηκώσει, πόσα σουτ βάρεσε χθες ο Σαλπιγγίδης στην προπόνηση, πόσες φορές πήγε τουαλέτα ο Ομπράντοβιτς, ε χέσε μας ρε φίλε ποια, και συγνώμη κιόλας, αλλά διαβάζουμε και εφημερίδες.
Στην τελική το forum ανήκει σε κάποιους και δεν πέφτει λόγο σε κανέναν μας τι να κάνουν. Άμα γουστάρουμε καθόμαστε, άμα γουστάρουμε φεύγουμε, και από την στιγμή που δεν ενοχλούνται, όπως έχει γίνει με άλλους παλιότερα, το θέμα λήγει. Απλά όχι ότι ενδιαφέρει και ιδιαίτερα, αλλά από σήμερα προσωπικά σταματάω την παρακολούθηση του κλουβιού.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Tue Feb 12, 2008 4:36 pm    Post subject: Reply with quote

Ithela na apologitho gia ta greeklish, xero oti einai kourastika kai gia ayto de grafo megala keimena, distihos den eho ellinikous haraktires sto grafeio,alaxa PC, kai ehasa pali to perivoito link me ton metatropea, an to ehete tha me voithousate...

eimai shetika palios sto forum(an kai exafanizome pou kai pou) kai de thelo na doso lathos endiposi.
Embarassed
eyharistw! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Tue Feb 12, 2008 11:03 pm    Post subject: Reply with quote

Ούτε εγώ θυμάμαι ποιό ήταν αλλά κάνοντας αναζήτηση με λέξη-κλειδί "greeklish to greek" έβγαλε αυτό και λειτουργεί ! Very Happy

http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Σχετικά με το stadia.gr All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
Page 9 of 11

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr