stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Γενικά σχόλια για το forum (που δεν κολλάνε αλλού)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Σχετικά με το stadia.gr
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Thu Sep 01, 2005 5:12 pm    Post subject: Reply with quote

Η http://www.transfermarkt.de/ έχει και γήπεδα των ομάδων,στις ελληνικές ομάδες Link που σε στέλνει στο stadia.gr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Mon Sep 05, 2005 1:40 am    Post subject: Reply with quote

Ρε Billy8181 κάνε κάτι με τα greeklish.5 post μέσο όρο την ημέρα έχεις.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Mon Sep 05, 2005 1:45 am    Post subject: Reply with quote

Ένα πράγμα μπορεί να συμβαίνει. Μήπως μπαίνει από την εργασία του και δεν έχει δικαίωμα αλλαγής στο regional settings για να προσθέσει και ελληνικό πληκτρολόγιο ... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Mon Sep 05, 2005 2:34 am    Post subject: Reply with quote

Ας χρησιμοποίησei το προγραμμα που κανει τα greeklish ελληνικα. Ξαναpostαρω το link.

http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Rohan
Full Member
Full Member


Joined: 17 Dec 2004
Posts: 382
Location: Middle Earth

PostPosted: Thu Sep 15, 2005 4:20 pm    Post subject: Reply with quote

Σχόλιο σχετικό με το spamming το οποίο οι επισκέπτες του SSC θα καταλάβουν:
Wink

Τι έγινε αποκτήσαμε σαν φόρουμ τον "δικό μας" ASIMOV;

Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Mon Sep 26, 2005 12:17 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Βαγγέλη, αυτό το topic πάει κόντρα στη λογική με την οποία στήθηκε το forum. Αν υπάρχουν νέα για τα γήπεδα, θεωρώ ότι πρέπει να γράφονται απευθείας στην αντίστοιχη σελίδα. Σε περίπτωση που διατηρηθεί αυτό το topic, είναι σίγουρο ότι θα έχουμε αμέτρητες μεταφορές, όπως ακριβώς γράφει και ο Y.

Συμφωνώ.

Και κάτι άλλο,όλα αυτά τα κλειδωμένα topic γίνεται να σβηστούν ή να μαζευτούν κάπου?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Mon Sep 26, 2005 1:21 pm    Post subject: Reply with quote

Ερωτησις...πολλες φορες συμβαινει καποιος να κανει μια ερωτηση και καποιος αλλος να απαντα. Για παραδειγμα, στο τοπικ της δημοσιογραφιας εκανα μια ερωτηση προχθες την οποια μου απαντησε ο admin. Θα'θελα να τον ευχαριστησω, αλλα δε θελω απλα να ποσταρω "σε ευχαριστω admin". Κανεναν δεν τον ενδιαφερει αυτο.

Να στειλω μηπως pm ή ειναι too much? Nα μη κανω τιποτα?

Τι λεει ο "οδηγος καλης συμπεριφορας του φορουμ" επ'αυτου? Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Mon Sep 26, 2005 1:35 pm    Post subject: Reply with quote

@ vag3721: Τα κλειδωμένα topics, από καιρού εις καιρόν, διαγράφονται. Είναι πάγια πρακτική μου αυτό.

@ Dimiskour: Θα έλεγα ότι ένα pm είναι κάτι το απλό και εύκολο να γίνει. Χωρίς να απαιτείται βεβαίως! Ανάλογα το πώς νιώθει ο καθένας, πράττει. Σωστά όμως λες να μην γράφουμε τέτοια posts (που δεν ενδιαφέρουν και τον υπόλοιπο κόσμο) μέσα στο forum.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
K.
Full Member
Full Member


Joined: 29 Sep 2004
Posts: 253
Location: EΛΛΑΣ

PostPosted: Thu Sep 29, 2005 8:53 am    Post subject: Reply with quote

Σαν σήμερα 1 χρόνο πριν , μπήκα στην παρέα του φόρουμ .

Στέλνω τους χαιρετισμούς μου σε όλους/ες σας , είναι (κατά κανόνα) πολύ ωραίες και εποικοδομητικές οι συζητήσεις που γίνονται εδώ , προσωπικά πολλά από αυτά που διαβάζω δεν θα είχα την ευκαιρία να τα ακούσω από άλλους ανθρώπους στους χώρους που κινούμαι . Για μένα αυτό μετράει πολύ .

Τον τελευταίο καιρό δεν είμαι και πολύ στα πάνω μου γι'αυτό και τα ποστ μου ασχολούνται κατά κανόνα με αθλητικά ζητήματα που είναι για μένα τα πιο ανώδυνα . Προσπαθώ να διαβάζω όμως όλες τις απόψεις/ειδήσεις που δημοσιεύετε .

Τεσπα, καλά να 'μαστε και να συνεχίζουμε καλύτερα παντού .
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Sat Oct 08, 2005 8:21 pm    Post subject: Reply with quote

Από μεταφορά - exitmusician

kechkraut wrote:
Μου προκαλεί μεγάλη εντύπωση το γεγονός περιέργειας κάποιων ανθρώπων. Κάποιων ανθρώπων που είναι επισκέπτες κάπου , καλή ώρα ενός δικτυακού χώρου, υποβάλλοντας ερωτήσεις με το ρίσκο αντίδρασης των παραβρισκόμενων να είναι σχεδόν βέβαιο. Το παιχνίδι όμως χοντραίνει όταν έχει και την συγκατάθεση του οικοδεσπότη. Να ξεκαθαρίσουμε πρώτα αυτό. Δεν είναι δηλαδή μόνο ερώτηση ενός φίλου μας για το εάν έρχονται στο γήπεδο της Ξάνθης φίλαθλοι με διακριτικά τουρκικών ομάδων, αλλά το σαράκι τρώει και τους διαχειριστές αυτού του χώρου να το μάθουν. Προτρέχουν μάλιστα να προειδοποιήσουν ότι δεν θα δεχθούν παρά μόνο κόσμιες αντιδράσεις , γνωρίζοντας εκ των προτέρων ότι θα υπάρξουν τέτοιες , τις οποίες μάλιστα και χρονομετρούν.
-Κύριε θιγόμενε απαντήσατε μετά από δύο μέρες γιατί άραγε; Μήπως προσπαθούσατε να θυμηθείτε εάν το παραπάνω συμβάν ήταν όντως αληθινό;
-Όχι κύριε δεν έχω καθημερινή πρόσβαση στο Internet γ’αυτό και άργησα να αντιδράσω.
Δεν καταλαβαίνω αλλιώς την εμμονή να παραμένει η ερώτηση, κάτω από την σκέπη της λογοκρισίας μάλιστα, ενώ κάθε απάντηση-αντίδραση σε καυστικό ύφος να διαγράφετε (το ξέρω ότι τέτοια τύχη μάλλον θα έχει και αυτήν μου η απάντηση). Θα πρέπει να γνωρίζετε πολύ καλά κάποιοι, ότι υπάρχουν και ερωτήσεις, όχι μόνο χτυπήματα, κάτω από την ζώνη.
Και θα σας θέσω και εγώ δύο παίζοντας λίγο μαζί σας. Κάποιος από εσάς έχει την υπόνοια ή την απορία εάν η μητέρα κάποιου άλλου πηγαίνει με άλλον άντρα. Η ερώτηση μπορούσε να ήταν: Η μητέρα σου κερατώνει τον πατέρα σου;
Ερώτηση δεύτερη. Έχουμε την ίδια απορία να μάθουμε εάν ο τάδε είναι χρήστης ναρκωτικών ουσιών. Υποβάλουμε την ερώτηση ευθέως σε κάποιο συγγενικό του πρόσωπο γ’αυτό το οποίο εμείς υποψιαζόμαστε; Όχι , τουλάχιστον βάση των δικών μου αρχών. Εάν εσείς θεωρείτε πως ναι, διότι αλλιώς αντιβαίνει τους νόμους της λογοκρισίας τότε εντάξει, ελεύθεροι να την κάνετε, εάν όμως μετά την ερώτηση αποκομίσετε μαζί με την περιέργειά σας και ένα μαύρο μάτι, με γειά σας και χαρά σας. Λίγο πάντως περισσότερη αίσθηση του τι και πως το ρωτάμε δεν βλάπτει. Γιατί η φλέγον ερώτηση στερείται αμοιβαίου αλληλοσεβασμού, πράγμα που δεν συμβαίνει χρόνια τώρα στο χώρο που τυνχάνει να διαμένουμε εγώ και η οικογένειά μου. Την Ξάνθη.
Ο υδροκεφαλισμός της αθηνοκενρικής διοίκησης του Κολωνακίου θα πρέπει να κατανοήσει πρώτα την λέξη αλληλοσεβασμός και στην συνέχεια να την εφαρμόσει στα δικά της δημιουργήματα ονόματι βλαχόπουλα, τυρόπουλα, επαρχιωτόπουλα, βουλγαρόπουλα, τουρκόπουλα και άλλα τόσα όπουλα που νομίζει ότι υπάρχουν στην Ελληνική επικράτεια. Όταν μάθει την λέξη σεβασμός, τότε η απάντηση θα έρθει από μόνη της σε όλους σας, σε όλους μας.
Οι κάτοικοι της εδώ περιοχής έχουν ψιλά την αίσθηση αυτής της λέξης. Γιατί απλά είναι κανόνας «επιβίωσης». Δεν μπορείς να προσβάλεις κάποιου μουσουλμάνου την θρησκεία του, τα ήθη και έθιμά του. Το ίδιο συμβαίνει και αντίστροφα, προς έναν χριστιανό. Παρά τα όποια πιστεύω του καθενός κατοίκου αυτής της περιοχής, δεν είναι πρέπον ή ακόμα καλύτερα , είναι τουλάχιστον εριστικό αν όχι ριψοκίνδυνο η εμφάνισή του στο γήπεδο της Ξάνθης, ή οποιουδήποτε άλλου γηπέδου αυτής της περιοχής με διακριτικά τουρκικής ομάδος ή του τουρκικού έθνους. Γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος ενός τέτοιου γεγονότος, παρά μόνο της πρόκλησης. Και μάρτυρες ενός τέτοιου γεγονότος ,εάν συνέβαινε θα γινόταν πολλοί, πιστέψτε με, και πρώτοι απ’ όλους τα κανάλια της Αθήνας.
Με την ευχή τουλάχιστον πριν διαγραφεί, να διαβαστεί από πολλούς.
Κεχλιμπάρης Γεώργιος
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Sat Oct 08, 2005 8:23 pm    Post subject: Reply with quote

Γιώργο σε ευχαριστώ για το σχόλιο. Επειδή είμαι ο άμεσα ενδιαφερόμενος, μιας και ο χειρισμός ήταν δικός μου, θέλω να ξεκαθαρίσω 1-2 πράγματα.

Το συμπέρασμα που έβγαλες από όλο αυτό το σκηνικό είναι ότι το αθηνοκεντρικό φόρουμ (σε παραλληλισμό με το αθηνοκεντρικό κράτος) δεν σέβεται την ελληνική επαρχία, και μάλιστα συγκεκαλυμμένα την λοιδωρεί. Εγώ έχω μια άλλη άποψη, πολύ απλούστερη. Και η άποψη αυτή λέει ότι ο διάλογος προϋποθέτει ότι αποδέχεσαι τη σύγκρουση και προσπαθείς να την αντιμετωπίσεις όχι με μπουνίδι αλλά πάλι με διάλογο.

Αντιστρέφω λοιπόν, το επιχείρημά σου και σου λέω ότι όντως μένω στο Κολωνάκι και δεν συμφωνώ με τα περί "κράτους του Κολωνακίου" που αναφέρεις, γιατί δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Μπορώ να πω ότι με ενοχλούν κιόλας, γιατί κι εγώ έχω υπερηφάνεια για τον τόπο μου και για τη συγκεκριμένη περιοχή της Αθήνας και δεν μπορεί να μου την στερήσει κανένας. Δεν μπορώ όμως να σου απαγορεύσω να έχεις αυτή την άποψη και να την καταθέσεις δημόσια στο φόρουμ, ούτε θα ζητήσω ποτέ να διαγραφεί το post σου για να μην ενοχληθώ, γιατί είμαι έτοιμος να ενοχληθώ από τη στιγμή που εμπλέκομαι στη διαδικασία διαλόγου. Το αν η έκφραση της άποψής μου θα μου κοστίσει ένα μαύρο μάτι σημαίνει ότι η δυνατότητα του άλλου για διάλογο είναι ανύπαρκτη. Αυτή είναι η διαφορά στην αντίληψή μας περί διαλόγου.

Δυστυχώς όμως, για μία ακόμα φορά, ακούω τα ίδια περί αθηνοκεντρισμού, που έχουν καταντήσει ένα φαιδρό επιχείρημα που χρησιμοποιείται αλόγιστα. Για ό,τι πρόβλημα υπάρχει, φταίει ο αθηνοκεντρισμός, σε τέτοιο σημείο μάλιστα που έχει εισχωρήσει και στο "αθηνοκρατούμενο" φόρουμ του stadia.gr! Για να μην θεωρηθώ, λοιπόν, ως "ρατσιστής" έναντι της υπόλοιπης Ελλάδας (με ποια επιχειρήματα αναρωτιέμαιWink θα έπρεπε να αφαιρώ οτιδήποτε ενοχλεί κάποιον εκτός Αθήνας που δεν μπορεί να απαντήσει με επιχειρήματα. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή. Ή λογοκρίνουμε ή είμαστε ρατσιστές.

Όμως το ότι έχεις λανθασμένη αντίληψη για τη λειτουργία τούτου του δημοκρατικότατου φόρουμ αποδεικνύεται από το ότι προεξοφλείς τη διαγραφή του post σου. Το post σου δεν θα διαγραφόταν, ακόμα κι αν δεν το προεξοφλούσες. Όχι τίποτε άλλο, αλλά για να καταλάβεις πώς λειτουργούμε εδώ μέσα. Απλά μεταφέρθηκε στο θέμα που είναι κατάλληλο για τέτοιες συζητήσεις.

Α, και κάτι ακόμα. Αδιαφορώ για την απάντηση στην ερώτηση του Marios. Δεν με ενδιαφέρει, πώς το λένε. Και συγγνώμη αν το post μου μοιάζει ασύνδετο.

Αυτά είχα να πω. Αν μετά από αυτά θεωρείς ότι η δική μου ενέργεια προσέβαλε την εθνική σου υπόσταση, τότε θέτω δημόσια την παραίτησή μου από τη θέση του Συντονιστή στον Διαχειριστή του φόρουμ. Εδώ πλέον περνάμε σε διαφορετικό επίπεδο αντιδικίας και το να σε κατηγορούν ως αθηνοκεντρικό ρατσιστή που μηχανορραφεί υπογείως εναντίον της ελληνικής επαρχίας είναι too much. Μπορώ να ακούσω, στο πνεύμα του διαλόγου που διέπει αυτό το φόρουμ και εμένα προσωπικά, οποιαδήποτε κατηγορία περί ανεπαρκούς διαχείρισης (και κατά καιρούς έχω ακούσει διάφορα, άλλα σωστά και άλλα όχι) αλλά κάτι τέτοιο δεν μπορώ να το δεχτώ.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kechkraut
New Member
New Member


Joined: 10 Jun 2005
Posts: 37
Location: ΞΑΝΘΗ

PostPosted: Sun Oct 09, 2005 9:47 am    Post subject: Reply with quote

Δεν κατάλαβες όμως και εσύ κάτι. Συνεχίζεις να μην προστατεύεις τον χώρο με το να αφείνεις την ερώτηση εντός του χώρου " γήπεδο Ξάνθης", ενώ όλες τις δικές μου να τις μεταφέρεις εδώ και εκεί. Εχω την εντύπωση ότι εαν διαβάσει κάποιος όλο μήνημά μου και ειδικά στο τέλος αυτού, θα καταλάβει τι ρωτάει ή εαν αυτό που ρωτάει έχει υπόσταση. Εσύ όμως αφείνεις μόνο τις απαντήσεις του στίλ: -οχι δεν είδα, -μάλλον δεν γίνεται κάτι τέτοιο κτλ
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 11:19 pm    Post subject: Reply with quote

serfarondas endelos tihea bika sto site teis newcastle, kai vrika mia perigrafi palia prin ton agona tou persinou kipellou UEFA me ton OSFP i opia graftike apo kapion George Spyropoulos(teis UEFA) kai kapious alous....to opio omos periehei kai link sti selida tou stadia.gr gia to karaiskaki! Smile

oriste to link: kande scroll pio kati kai kande clic ekei pou lei "unrecognisable from its former state"

prin to telos einai, ekei pou einai i photos tou gipedou kai enas hartis.

http://www.newcastle-online.com/articles/olympiakos_nufc.shtml



vag3721 wrote:
Ρε Billy8181 κάνε κάτι με τα greeklish.5 post μέσο όρο την ημέρα έχεις.



ps. tora eida ta parapano minimata gia to greeklish.... Embarassed ,apo duleia beno opos eho pei ala tha do ti boro na kano.
EDIT: "από δουλειά μπαίνω όπως έχω πει αλλα θα δω τι μπορώ να κάνω. " Shocked Wink καλο το πρόγραμμα τελικά e? ευχαριστώ! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Thu Oct 13, 2005 12:56 am    Post subject: Reply with quote

1)
Y wrote:
Quote:
Άσχετο, αλλά μια που το' φερε η κουβέντα, τα ΡΜ είναι προσωπική αλληλογραφία. Καλό είναι να μην δημοσιοποιούνται. Εκτός αν σού έδωσε την άδεια ο Losada να το κάνεις, οπότε sorry.
Αλλά κι έτσι να είναι, η επισήμανση ισχύει.


Το αν είναι καλό ή κακό το κρίνει αυτός που συμμετέχει στην συνομιλία.
Επίσης κρίνει,αν πρέπει να ζητήσει την άδεια του συνομιλιτή για να δημοσιοποιήσει την συζήτηση.

2)Άντε ρε billy8181,κανονισε το.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Thu Oct 13, 2005 1:27 am    Post subject: Reply with quote

Είπα "καλό είναι να μην δημοσιοποιούνται".
Δεν το απαγόρευσα. Προσέχω πάντα τι γράφω.
Καιρός να καταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε εδώ μέσα, γιατί οι παρανοήσεις πάνε κι έρχονται, και ξαφνικά έχουμε γίνει τελείως διακοσμητικοί. Δεν τολμάμε να μιλήσουμε πια... Evil or Very Mad

ΟΚ, έκρινα από τον εαυτό μου. Αν είχες πχ μια συζήτηση με ΡΜ μαζί μου και τη δημοσιοποιούσες χωρίς την άδειά μου θα γινόμουν Τούρκος.
Και δεν μ' ενδιαφέρει καθόλου αν εσύ το θεωρούσες καλό, από τη στιγμή που εγώ θα το θεωρούσα κακό.
Και ο περισσότερος κόσμος έτσι ακριβώς σκέφτεται. Όταν γράφει κάτι ιδιωτικά δεν το βγάζει φόρα παρτίδα.

Και επιτέλους, μπορεί η συγκεκριμένη σου συνομιλία με τον Losada να ήταν ανώδυνη, αλλά έκρινα πως έπρεπε να κάνω το σχόλιο για το ενδεχόμενο να άνοιγε και σε άλλους η όρεξη, και ν' αρχίσουμε εδώ μέσα να διαβάζουμε διάφορα ΡΜ σε διάφορα topics.
Αυτό ήταν όλο...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Thu Oct 13, 2005 1:56 am    Post subject: Reply with quote

Κατ'αρχήν δεν στην είπα,απλά άνοιξα συζήτηση.


Μα εγώ δεν είπα πως το απαγόρευσες.
Είπες "καλό είναι να μην δημοσιοποιούνται" και εγώ λέω ότι έπρεπε να συμπληρώσεις το "κατα την γνώμη μου".
Τώρα που είπες ο "ΟΚ ,έκρινα απο τον εαυτό μου",εγώ είμαι εντάξει.

Ο καθένας επιλέγει την τακτική που θα ακολουθήσει(σε οτιδήποτε),αλλά όταν κάνει λάθος αναλαμβάνει τις ευθύνες του.

Και κάτι άλλο,γενικότερο,πέρα απο forum κλπ.
Κακώς θα γινόσουν Τούρκος.Τα λάθος θα ήταν πάλι δικό σου και όχι του συνομιλιτή σου.
Το λάθος θα ήταν ο συνδιασμός του να πείς το συγκεκριμένο πράγμα στον συγκεκριμένο συνομιλιτή.

EDIT:
Losad7,μάλλον δεν πρόλαβες να διαβάσεις το μηνυμά μου γιατί κάναμε submit ταυτόχρονα.


Last edited by vag3721 on Thu Oct 13, 2005 1:59 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Thu Oct 13, 2005 1:57 am    Post subject: Reply with quote

Θα συμφωνήσω με το σχόλιο του Y. Ειλικρινά δεν με πείραξε η συγκεκριμένη αναφορά του pm μου στο φορουμ αλλά θα πρέπει να αποφεύγεται σαν γενικότερη τακτική. Δεν έχει νομίζω ξαναγίνει στο παρελθόν αντίστοιχη δημοσιοποίηση (αν θυμάμαι καλά).

Η μόνη περίπτωση που πρέπει να γίνεται αυτό, είναι σε εξαιρετικές περιπτώσεις και μάλιστα με pm στον Admin ή mod εφόσον κάποιο μέλος απευθύνεται σε κάποιο άλλο με προσβλητικό τρόπο ή συμβαίνει κάτι ανάλογο ( και πολύ σημαντικό).

Rolling Eyes

EDIT

Βαγγέλη τώρα διάβασα το μήνυμα σου. Ωστόσο πρέπει να πω ότι παρότι αυτή τη φορά δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα με τη δημοσιοποίηση του pm, εν γένει κάτι τέτοιο (θα συμφωνήσω με τον Υ) θα μπορούσε να προκαλέσει πολύ ανεξέλεγχτες καταστάσεις. Φαντάζεσαι τι θα γίνει εάν κάποιοι το επαναλάβουν υιοθετόντας το σαν τακτική. Θα αναλωθούμε μετά σε κυνήγι μαγισσών. Θα μαλώνουμε σαν τα μικρά παιδάκια κατηγορώντας ο ένας τον άλλο για το τί ανταλλάξαμε σε pm, είναι δεν είναι αλήθεια οι ισχυρισμοί μας αυτοί. Τέλοσπάντων, νομίζω ότι το θέμα έληξε.
Back to top
View user's profile Send private message
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Thu Oct 13, 2005 10:11 am    Post subject: Reply with quote

Δηλαδή παιδιά, αν κατάλαβα καλά, δεν μπορώ πλέον να δημοσιοποιήσω τα απειλητικά PM του Υpsilon για το Fantasy Football η το ιστορικό PM του:
" Projected, παραδέχομαι ότι είσαι ο ΚΑΛΎΤΕΡΟΣ στο Fantasy Football ! ΠΑΡΑΔΊΝΟΜΑΙ ! "

Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Thu Oct 13, 2005 10:57 am    Post subject: Reply with quote

Laughing Laughing Καλά που μου το θύμισες για να ανανεώσω την ομάδα μου! Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Beethoven
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 10 Oct 2005
Posts: 797
Location: Greece

PostPosted: Mon Oct 17, 2005 1:02 am    Post subject: δφνβδ Reply with quote

Χίλια συγγνώμη είμαι λίγο άσχετος,κόλλησα σελίδα σε άσχετο μέρος(ακόμα δεν άρχισα!) Embarassed ,όποιος ξέρει ας κολλήσει τη σελίδα ''Νέο μέλος'' στο ''Γενικά σχόλια για το Forum''.Ypsilon νομίζω είσαι ο αρχηγός σε παρακαλώ επέβαλλε την τάξη.


Έγινε Razz -- Καλως ήρθες στο φόρουμ μας -- Losada

Beethoven wrote:
Γεια σας παιδιά είμαι ο Beethoven,χαίρομαι που σας ανακάλυψα στο Internet,είστε καταπληκτικοί,το Forum αυτό είναι η καλύτερη και πιο επίκαιρη πηγή για τα δημόσια έργα που έχω βρει μέχρι στιγμής στο Internet,φαντάζομαι ότι αν όχι όλοι οι περισσότεροι από σας είστε μηχανικοί,αρχιτέκτονες κτλ.εγώ πάλι,αν και είχα περάσει Πολ.Έργων Υποδομής Πάτρας,σπουδάζω μουσική στην Αυστρία(ΑΣΧΕΤΟ!!!)(εξού και Beethoven!).(Εσύ Mozart,μήπως είσαι κι εσύ συνάδελφος?)Μη ρωτήσετε!Κάνω αυτό που(επίσης)πραγματικά μ'αρέσει!Έχω ιδιαίτερη κλίση στα οδικά έργα,όπως και θα διαπιστώσετε Cool. Ελπίζω να σας φανώ χρήσιμος.
Υ.Γ.Δεν έχω αυτοκίνητο,δεν έχω ψηφιακή φωτό που κάνουν την καλύτερη δουλειά(αν εξαιρέσουμε το ελικόπτερο!!),οι φωτογραφίες που θα στέλνω(όταν μάθω πώς)θα είναι απ'το Internet. Very Happy Laughing Razz
Back to top
View user's profile Send private message
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Mon Oct 17, 2005 1:25 am    Post subject: Reply with quote

καλησπέρα μπετοβεν....... ο Υ δεν έιναι ο απόλυτος αρχηγός αλλά ανήκει στο club των προνομιούχων για καλή μας τύχη... ο μέγιστος είναι ο Αdmin.

καλως ορισες, και φιλικά, μήν ανοίγεις τόπικ για κάθε τι, πολλές φορές μπορούμε αυτά που έχουμε να πούμε να βολεύοντε σε κάποιο υπάρχον τόπικ......


α!!!!! και πού σε ο Mozart δεν είναι τα της μουσικής ( ελπίζω να θυμάμε καλά ειδάλως τον έθαψα τον άνθρωπο) Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Sun Nov 13, 2005 7:26 pm    Post subject: Reply with quote

Σε κάθε ενότητα (Σχετικά με το stadia.gr,Γήπεδα ποδοσφαίρου,Κλειστά γήπεδα,Ολυμπιακοί Αγώνες 2004,Υποδομές και έργα,Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς,Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς),να δημιουργηθεί ένα topic με τίτλο "Διαβάστε πρίν ανοίξετε νέο topic",όπου θα έχει οδηγίες για αυτούς που δεν ξέρουν πως ακριβώς λειτουργει το forum(και κυρίως τους νέους χρήστες).Α,και να γίνει και να γίνει Sticky ή Announcement.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Fri Jan 27, 2006 12:36 am    Post subject: Reply with quote

Από μεταφορά

exitmusician


xarisss wrote:
Kalispera sas,

Tha mou epitrepsete apo edo na ekfraso ena megalo parapono pros to forum, oson afora ti diagrafi tou post mou http://www.stadia.gr/forum/viewtopic.php?t=598
apo ton exitmusician simera.

Afto pou ekana post sto forum den einai para ena enimerotiko deltio to opoio esteila kai se alla forum, xoris na antimetopiso tetoia simperifora. Pliroforiaka anafero pos to site mou afenos einai entelos erasitexniko kai afeterou sinergazetai me to stadia.gr, antallassontas links.
Mallon o exitmusician berdevei tin enimerosi me ti diafimisi. Deltio tipou legetai afto pou esteila file exitmusician kai oxi diafimistiko minima.
Mou anaferei xaraktiristika:
Quote:
Επομένως, ο λόγος που γράφτηκες σε αυτό το φόρουμ είναι για να διαφημίσεις το site σου. Γιατί αυτό που πόσταρες "μάλλον" για διαφήμιση μου κάνει και όχι για ενημερωτική καταχώρηση και δεν επιτρέπεται σύμφωνα με τον Κανονισμό Λειτουργίας.

Αλλά φαντάζομαι ότι ούτε καν μπήκες στον κόπο να τον διαβάσεις, όπως οφείλει κάθε νέο μέλος.

Το θέμα φυσικά κλειδώνει.

Α, και κάτι ακόμα: μην περιμένεις από εμάς να ζητήσουμε την "βοήθειά" σου για τα γήπεδα του Βόλου. Εσύ αν θέλεις θα μας προσφέρεις τη δική σου γνώση. Αυτό είναι και το νόημα της συμμετοχής στο φόρουμ: η εθελούσια ανταλλαγή γνώσεων και απόψεων, δίχως ανταλλάγματα και συμφωνίες.

O kanonismos leitourgias tou forum ton opoio fisika kai diavasa kai sevomai apolita, para tis amfivolies tou exitmusician, (http://www.stadia.gr/forum/viewtopic.php?t=390)
stin paragrafo 5z leei to eksis:
ζ. ευθεία ή συγκεκαλυμμένη διαφήμιση προϊόντων ή υπηρεσιών (advertising),
An theorei kaneis to enimerotiko deltio enos erasitexnikou site opou ta panta einai entelos dorean gia tous xristes (kai fisika den iparxei kanena kerdos gia tous ipefthinous tou site) diafimisi proiontos i ipiresias, theoro oti mallon xrisimopoiei lathos ta ellinika.
Pernao sto allo thema, pou einai to epithetiko, eironiko kai agenestato ifos tou exitmusician. Apo pote to na tithesai sti diathesi opoioudipote thelei na mathei kati einai katakriteo? Mono edo to exo dei afto!
Zitisa ego antallagma apo kanenan? Zitisa na kanoume kamia simfonia?
Ennoeitai oti an thelo tha prosfero ti diki mou gnosi, mia kai to grafo oti to thelo. Ta eisagogika sti voitheia giati ta evales exitmusician? Mipos stin teleftaia paragrafo tou keimenou sou xefiges ligo?

Elpizo to keimeno kai oi apopseis tou exitmusician na min ekfrazoun tous ithinontes tou forum. O logos pou to kano thema einai giati, opos pistevo kai se sas, de mou aresei na einai kapoios agenis apenanti mou, ekmetallevomenos to aprosopo tou internet.

Efxomai na lithei to provlima pou dimiourgithike. Efxaristo gia to xrono sas.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Fri Jan 27, 2006 6:58 pm    Post subject: Reply with quote

Χάρη, λυπάμαι αν δημιουργήθηκε παρεξήγηση. Θα πρέπει να καταλάβεις ότι το παρελθόν μάς έχει κάνει να είμαστε αρκετά προσεκτικοί σε περιπτώσεις "μελών" που γράφονται μόνο και μόνο για να προκαλέσουν με διάφορους τρόπους. Σε πήρε και εσένα η μπάλα έτσι.

Δεν μπορώ λοιπόν να κακίσω τον exit για τη διαγραφή, καθώς με μια πρώτη ματιά το post σου όντως δίνει την εντύπωση spam. Δεν μπορούσε να ξέρει ο εις εκ των ιθυνόντων του forum (το γράφω, γιατί φαίνεται να τον διαχωρίζεις από εμένα) την προηγούμενη προσωπική μας επικοινωνία.

Αυτά σε ό,τι αφορά το διαδικαστικό του πράγματος. Όσον αφορά το ύφος των γραφομένων, δεν είναι δικιά μου δουλειά ούτε να το υπερασπιστώ ούτε να απολογηθώ για αυτό. Ελπίζω να το αντιλαμβάνεσαι. Αν ο exit θέλει να σου απαντήσει, είναι ο μόνος αρμόδιος να το κάνει.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 5:31 pm    Post subject: Reply with quote

@ xarisss

α. Επειδή θεωρώ ότι έχω αρκετή εμπειρία, ως moderator αυτού του φόρουμ τον τελευταίο 1.5 χρόνο, να κρίνω ποιος είναι spammer και ποιος όχι...

β. Επειδή η κίνησή σου να διαφημίσεις (εξακολουθώ να το πιστεύω) το site σου με το πρώτο σου post φώναζε SPAM από χιλιόμετρα...

γ. Επειδή έχοντας διαβάσει (όπως υποστηρίζεις) τον κανονισμό λειτουργίας του φόρουμ δεν μπόρεσες να διακρίνεις ότι αυτή η κίνηση μπορεί καταφανέστατα να εμπέσει στην κατηγορία του spam/advertising...

δ. Επειδή δεν μπορούσα να γνωρίζω την όποια προηγούμενη επικοινωνία σου με τον Admin...


Arrow Θεωρώ ότι χειρίστηκα την περίπτωσή σου κατά τον δέοντα τρόπο.

Arrow Θεωρώ ότι στους spammers αρμόζει αυτό το "ύφος" γιατί και οι ίδιοι από τη μεριά τους δεν κατανοούν ότι η συμπεριφορά τους παραβιάζει τους κανόνες λειτουργίας.

Arrow Εξακολουθώ να θεωρώ ότι η πρωταρχικός σκοπός της συμμετοχής σου στο φόρουμ είναι η διαφήμιση του site σου (εκτός κι αν το αποδείξεις εμπράκτως αργότερα) καθώς τα 3 post που μέχρι στιγμής έχεις κάνει σχετίζονται άμεσα ή έμμεσα με αυτό.

Αυτά για να τελειώνουμε.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Σχετικά με το stadia.gr All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
Page 4 of 11

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr