stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Γενικά σχόλια για το forum (που δεν κολλάνε αλλού)
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Σχετικά με το stadia.gr
View previous topic :: View next topic  
Author Message
oute psilos
Full Member
Full Member


Joined: 22 Feb 2005
Posts: 394
Location: glasgow

PostPosted: Sun May 29, 2005 2:29 pm    Post subject: Reply with quote

kathe fora pou gyrnao to site sta ellinika meso encoding mou emfanizei gia klasmata tou defteroleptou to avatar tou Y se oli tin othoni.
mipos o Y ehei stoihiosei to site?
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Sun May 29, 2005 3:58 pm    Post subject: Reply with quote

Αυτός ο απατεώνας,που έχει πολλές φωτο απο στάδια-γήπεδα,δεν πρέπει να έχει πιασει ψηφιακή ποτέ στο χέρι του,όλες οι φωτο είναι απο αλλού,έχει όλες τις φωτο απο την ενότητα με τα ερασιτεχνικά στάδια απο το stadia.gr,και το παρακολουθεί συχνά.Τις φωτο που έστειλα με τα ερασιτεχνικά της Ημαθείας τα ανέβασε μερικές μέρες μετά αφού τα ανέβασε ο Admin στο site.
http:/ /www.greeksports.de.hm/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Pagouras
Senior Member
Senior Member


Joined: 11 Jan 2005
Posts: 528
Location: Γαλάτσι,Αθήνα(Άντε & λίγο Γιάννινα)

PostPosted: Sun May 29, 2005 4:10 pm    Post subject: Reply with quote

Kαι που ξερεις οτι δεν ειναι καποιο μελος του forum? Question Question
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Sun May 29, 2005 5:00 pm    Post subject: Reply with quote

Πολύ πιθανό.

Η πλάκα είναι ότι έχει όλες τις φωτο απο το stadia.gr και όλες τις fotos που έχουν ανέβει στο forum(Βικελίδης πχ),επίσης έχει πάρει φωτο απο όλα τα επίσημα(και μη) site των ομάδων και απο site/forum οπαδών,γενικά απο όπου βρήκε,και δεν καταλαβαίνει ούτε απο watermark ούτε απο τίποτα.
Και στις 10-15 φωτο που είναι δικές του έχει βάλει watermark που πιάνει την μισή φωτο.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Pagouras
Senior Member
Senior Member


Joined: 11 Jan 2005
Posts: 528
Location: Γαλάτσι,Αθήνα(Άντε & λίγο Γιάννινα)

PostPosted: Sun May 29, 2005 5:14 pm    Post subject: Reply with quote

Ακριβως το ιδιο διαπιστωσα κι εγω...
Back to top
View user's profile Send private message
apari
Senior Member
Senior Member


Joined: 06 Feb 2004
Posts: 646
Location: Athens-Zografou

PostPosted: Sun Jun 05, 2005 1:32 pm    Post subject: Reply with quote

P.A.O. wrote:
Admin wrote:
@ Giorgos: Αυτό που γράφεις είναι μέσα σε αυτά που λέω πιο πάνω ότι "θα δείτε" Wink


Επιτελους Razz !!

Ενα χρονο περιμενω για αυτη τη φωτογραφια Confused ...


PAO όλο παράπονα εισαι ... Twisted Evil
Την έχω βάλει παλιότερα αυτή τη φώτο...



και εδώ μπορείτε να δείτε και άλλες φώτο απο τα 2 σκέπαστρα...
http://briefcase.pathfinder.gr/contents/apari6/23856

Υ.Γ.
Admin αμα σου κάνει καμία χρησημοποίησέ την ... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Mon Jun 06, 2005 9:02 am    Post subject: Reply with quote

Φαινεται οτι το ban που εφαγα μου εκανε μεγαλο κακο Twisted Evil

Να εισαι καλα , αδερφε Cool !
Σε ευχαριστω Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
andbrok
Junior Member
Junior Member


Joined: 31 May 2004
Posts: 199

PostPosted: Sat Jun 11, 2005 12:54 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ έχω να κάνω ένα σχόλιο σχετικά με τα posts τα οποία αποτελούν copy-paste από άλλα sites και περιέχουν διάφορες ειδήσεις της επικαιρότητας. Νομίζω ότι τα posts αυτά δεν έχουν καμία χρησιμότητα, αφού είναι βέβαιο ότι όλοι μας ενημερωνόμαστε τακτικά από τα διάφορα αθλητικά sites, ραδιόφωνα, ΤV κλπ. Είναι προτιμότερο να γράφει κανείς κάτι δικό του, παρά να επιβαρύνει το forum με κάτι που υπάρχει αυτούσιο κάπου αλλού.
Back to top
View user's profile Send private message
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Sat Jun 11, 2005 1:05 pm    Post subject: Reply with quote

Ναι αλλά δεν είναι δυνατόν όλα τα μέλη να ενημερώνονται από όλα τα μέσα και για όλα τα θέματα.Έτσι κάνουμε σίγουρη την ενημέρωση όλων των μελών για οποιοδήποτε θέμα μας απασχολεί.

Επιπλέον,υπάρχουν μέλη που ενημερώνουν για τα τοπικά στάδια και ομάδες κάτι που δεν θα μπορούσε να γίνει αν δεν χρησιμοποιούνταν τα τοπικά ΜΜΕ ως μέσα πληροφόρησης.

Έπειτα,μη ξεχνάς ότι αυτά τα άρθρα φέρουν περαιτέρω συζήτηση(Κουβέντα να γίνεται......).Και όχι μόνο για τις πληροφορίες που αναφέρουν αλλά και για την αξιοπιστία της πηγής αλλά και περαιτέρω έρευνα στο θέμα.

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα για τη βάση δεδομένων του forum εφόσων τηρούμε τον κανονισμό λειτουργίας του site.
Back to top
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sun Jun 12, 2005 1:08 pm    Post subject: Reply with quote

Συμφωνώ και με τους δυό σας. Απλά θα πρέπει να καταλάβουμε που οι δύο απόψεις ταυτίζονται:

1) Είναι ευπρόσδεκτα τα posts που περιέχουν σχόλια-περιγραφή του μέλους και το link του website που περιέχει την "τοπική" είδηση. Με αυτό το τρόπο αν κάποιος ενδιαφέρεται πατάει το link και το διαβάζει

2) Δεν επιτρέπεται (γενικά) το copy paste ολόκληρων άρθρων ! Κύριο μέλημα μας είναι να μεταδώσουμε στις συζητήσεις μας ΚΑΙ πληροφόρηση αρκεί να μην ενσωματώνουμε την ίδια πληροφορία που υπάρχει εξωτερικά του φόρουμ ΜΕΣΑ στη βάση του φόρουμ !

Πάλι λοιπόν θα πω: Γράψτε μία περιγραφή και αναγράψτε το link για να δούμε την είδηση από την πραγματική πηγή της και όχι μέσα από το φόρουμ Wink
Back to top
View user's profile Send private message
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Sun Jun 12, 2005 3:19 pm    Post subject: Reply with quote

Αυτό που είπε ο losada7 εννοούσα με την τελευταία μου πρόταση...
Και μάλιστα έχω να προσθέσω ότι βοηθάει πολύ και το κουτάκι URL.π.χ.
αντί για [,] βάζω {,}

{url=http://www.stadia.gr/news/news-18-5-2005-gr.html}Τα σχέδια Μελισσανίδη για το νέο γήπεδο της ΑΕΚ{/url}

και εμφανίζεται έτσι:
Τα σχέδια Μελισσανίδη για το νέο γήπεδο της ΑΕΚ

Νομίζω ότι είναι ο καλύτερος τρόπος και για να παίρνει κάποιος μία ιδέα από το άρθρο (βασική ιδέα) αλλά και για να μην φορτώνεται η βάση δεδομένων.
Back to top
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Sun Jun 12, 2005 4:41 pm    Post subject: Reply with quote

Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Sun Jun 12, 2005 9:08 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν πάω καλά!...

Όντας στο πνεύμα των ημερών πήγα στην 4η-5η σελίδα των "Εθνικών ομάδων της Ελλάδας" (α ρε Νικόλα έβλεπα τι έγραφες εκεί και γελούσα!!!!!!!) Και βλέπω ένα λάθος που έκανα σε ένα ποστ και κάνω εντίτ και το διορθώνω... Το παράξενο είναι ότι το ποστ αυτό το έκανα πριν ένα χρόνο και βάλε... Τέλος πάντων...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Nikolas
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 1068
Location: Άλιμος!

PostPosted: Sun Jun 12, 2005 9:21 pm    Post subject: Reply with quote

aristidis wrote:

(α ρε Νικόλα έβλεπα τι έγραφες εκεί και γελούσα!!!!!!!) ...


Surprised Laughing Laughing Laughing Laughing Confused

Μα γιατί λέτε όλο για μένα;;Λες και όλοι προβλέπατε την κατάκτηση του EURO ή τέλος πάντων μια καλή πορεία.ΟΛΟΙ ΜΑΥΡΕΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ!!

Σε λίγο θα μου πείς οτι πόνταρες 1000 ευρώ οτι θα πάρουμε το ΕURO και πήρες 100.000!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Mon Jun 20, 2005 4:06 pm    Post subject: Reply with quote

Με αφορμή το post του νέου φίλου ROSSOBLU (καλωσόρισες φίλε)έχω να κάνω μία εντελώς φιλική παρατήρηση(!) και πρόταση προς Admin.
Είδα ότι και αυτός γράφει με ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα.Όπως είναι φανερό δεν έχει διαβάσει τον κανονισμό λειτουργίας του forum,από τη στιγμή που δεν εφαρμόζει αυτό το άρθρο του(δε βρίσκω λόγο γιατί να το έχει διαβάσει και να το κάνει).Αυτό το πράγμα το έχουν κάνει πολλοί άλλοι,αλλά μετά την επέμβαση των mods ο κανονισμός τηρείται.
Με αυτό το post μου δεν θέλω να φανώ ως το τσιράκι των mods,ρουφιάνος και πόσο μάλλον ότι κάνω επίθεση στο φίλο μας.
Απλά πιστεύω ότι θα ήταν ευνοϊκό πριν κάποιος κάνει register και γίνει μέλος του forum να είναι απαραίτητο να έχει διαβάσει τον κανονισμό λειτουργίας.
Αυτό θα μπορούσε να γίνει είτε με το να είναι ένας σύνδεσμος(link) στην αίτηση είτε με το να υπάρχει αυτοματοποιημένο σύστημα που θα στέλνει PM στο νέο μέλος και θα τον οδηγεί στο κατάλληλο topic.
Επαναλαμβάνω,μη με παρεξηγήσετε με το post αυτό.Είναι απλώς μία πρόταση.Το πρόσωπο που εμπλέκεται είναι εντελώς τυχαίο.
Back to top
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Mon Jun 20, 2005 5:13 pm    Post subject: Reply with quote

Προσωπικα δεν με κουραζουν τα κεφαλαια οσο τα greeklish. Εχουν γινει χιλια-δυο παρακαλια να γινεται η χρηση ελληνικης γραμματοσειρας και δεν εχει εισακουστει καμια. Δικαιολογιες υπαρχουν πολλες, αλλα υπαρχουν λυσεις για ολα. Εγω παντως αρνουμαι να διαβασω μεγαλα κειμενα σε greeklish. Prospauhste re paidia, den einai kai toso dyskolo. Kai ego agglia eimai, alla ola ta PC toy University exoun ellinika. Kai stin arxi mou htan dyskolo na matho na grafo ellinika (ntropi mou) alla ta ematha (esto kai anorthografa meta apo 6 xronia pou eixa na grapso). Για καντε και εσεις μια προσπαθεια ρε παιδια.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
oute psilos
Full Member
Full Member


Joined: 22 Feb 2005
Posts: 394
Location: glasgow

PostPosted: Mon Jun 20, 2005 5:55 pm    Post subject: Reply with quote

Emena re gamoto edo den ehoun egatastisi ellinika kai den eho ypologisti. oute xero an ginetai na ta egatastisis meso internt as poume
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Mon Jun 20, 2005 6:25 pm    Post subject: Reply with quote

@oute psilos

Αν έχεις win και όχι MAC, το πιθανότερο είναι ότι αν μπεις στο start>control panel και απο εκεί επιλέξεις με 2πλό κλίκ το regional settings θα μπορέσεις να προσθέσεις από τη λίστα που θα έχει εκεί ΚΑΙ ελληνικά. Ισως δεν χρειάζεσαι δικαιώματα administrator για να κάνεις αυτή την προσθήκη (Αν είσαι σε LAN - Intranet).
Back to top
View user's profile Send private message
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Tue Jun 21, 2005 8:52 am    Post subject: Reply with quote

Όσοι χρήστες Mac έχουν Classic MacOS και θέλουν ελληνική λειτουργικότητα,στείλτε μου email για να σας στείλω ένα αρχείο που το κάνει εξελληνισμένο.Όχι ελληνικό.

Για MacOS X βρεθείτε με τη rainbow ή στείλτε email στο Λοϊζο Παυλίδη του περιοδικού RAM.Είναι αυθεντία στα Mac.
Back to top
Choriatis 2004
Senior Member
Senior Member


Joined: 25 Feb 2004
Posts: 480
Location: Athens/Aigio

PostPosted: Tue Jul 05, 2005 12:10 am    Post subject: Reply with quote

Σαν να εχουμε πεσει σε τελμα τις τελευταιες μερες η ειναι απλα ιδεα μου? Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Tue Jul 05, 2005 6:27 pm    Post subject: Reply with quote

Καλοκαιράκι Cool

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
petalo
Senior Member
Senior Member


Joined: 09 Feb 2004
Posts: 596
Location: θεσσαλονίκη

PostPosted: Tue Jul 05, 2005 7:01 pm    Post subject: Reply with quote

απο Λινδο ειναι η φωτο?λοιπον ολοι καπελακι ,μαυρο γυαλι και στις παραλιες και το ματι να παιζει περα-δωθε...!!! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
66.Panahaiki
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 May 2005
Posts: 84
Location: ΠΑΤΡΑ-Καρδίτσα

PostPosted: Thu Jul 07, 2005 9:07 pm    Post subject: Reply with quote

Το σκέφτομαι και τρελαίνομαι που δεν μπορώ να πάω! Rolling Eyes Βλέπετε δουλειά. Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Tue Jul 12, 2005 2:10 am    Post subject: Reply with quote

εγώ πάντως θα ήθελα να αναφέρω σε όσους είναι μυγιαγκιχτοι και παρεξηγησιάρηδες να διακόψουνε τα Φορουμς και Τσατς, γενικά, αφού σας χαλάει μην το παλεύετε......


επίσης σε αυτούς που έχουνε ορεξούλες για ειρωνίες και διαπληκτισμούς στο www.stadia.gr, θα πρότεινα να πάνε στο καλό και να μας αφήσουνε ήσιχους. Επίσης δεν είναι υποχρεωτικό για ότι θυμόμαστε ή επειδή σε κάποιο τόπικ δεν έχει γραφτεί κάτι για καιρό - να γράφουμε και μια σειρά, έχω βαρεθεί να βλέπω άσχετα πόστς, πόσο μάλιστα οι μοντς που προσπαθούνε να τα κουμαντάρουνε κιόλας.

συνοπτικά μήν γίνεστε, φλύαροι και εκτός θεμάτων...διαβάστε τον γαμημένο Embarassed τίτλο του τόπικ και μετά γράψτε...ακόμη και αν κάποιος ανεγκέφαλος σας διέγειρε, μην του απαντάτε στα τόπικς στείτε του PM... δεν θα νομίζουμε ότι είστε κότες.


έχω βαρεθεί να διαβάζω ποστς του τύπου " κανα νέο απο το τάδε .....?"
Shocked Confused
"εντάξει το έλαβα"
και άλλα ανούσια πόστς, αν θέλετε κουβέντα να πάτε σε τσατς και να χρησιμοποιείτε τα PM's



Α!!!! Idea και μην το ξεχάσω για να ξεκαυλώσουνε μερικοί "το Καραισκάκη είναι τα καλυτερότερο στάδιο του κόσμου"........και η ΑΕΚ η φτωχότερη της προσφυγιάς ομάδα που παίζει στα ίσα τα πρωταθλήματα, ομάδες σαν του Βαρδινογιάννη που είναι η πιο καλή ελληνική στα ευρωπαικά. πρωταθλήματα...


πρωσοπικά χέστηκα για όλα τα οπαδικά.......αλλά....


κουράστηκα.......και νομίζω πολλοι συμφωνούνε μαζί μου......
Back to top
View user's profile Send private message
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Tue Jul 19, 2005 11:26 pm    Post subject: Reply with quote

Choriatis 2004 wrote:
Σαν να εχουμε πεσει σε τελμα τις τελευταιες μερες η ειναι απλα ιδεα μου? Rolling Eyes


Που εισαι Choriati, και εχεις χασει τα καλύτερα!!!! Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Σχετικά με το stadia.gr All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
Page 2 of 11

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr