stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Mundial 2006 Germany,τα πάντα εδώ,όλα στη φόρα
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  

Αυτό το κύπελλο ποιός θα το πάρει?
Βραζιλία
13%
 13%  [ 5 ]
Αργεντινή
11%
 11%  [ 4 ]
Γερμανία
2%
 2%  [ 1 ]
Αγγλία
5%
 5%  [ 2 ]
Ιταλία
13%
 13%  [ 5 ]
Ολλανδία
0%
 0%  [ 0 ]
Ισπανία
0%
 0%  [ 0 ]
Γαλλία
0%
 0%  [ 0 ]
Τσεχία
2%
 2%  [ 1 ]
Πορτογαλία
2%
 2%  [ 1 ]
Σουηδία
2%
 2%  [ 1 ]
Ιρλανδία
0%
 0%  [ 0 ]
Ελλάδα
41%
 41%  [ 15 ]
Μεξικό
0%
 0%  [ 0 ]
Άλλη
2%
 2%  [ 1 ]
Total Votes : 36

Author Message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Wed Jul 05, 2006 1:18 pm    Post subject: Reply with quote

Ειμαι σκασμενος που προκριθηκε η ιταλια στον τελικο Evil or Very Mad
Δεν το περιμενα γιατι πιστευα οτι εχει σκατομαδα αλλα φαινεται οτι εχει καλη ομαδα Rolling Eyes

Κριμα ρε Αργεντινη μου Sad


Υ.Γ.: Ο Καμορανεζι ηταν Αργεντινος ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Wed Jul 05, 2006 1:53 pm    Post subject: Reply with quote

ναι αλλα διάλεξε την ιταλία.


η ιταλία χωρίς να έχει παίξει σοβαρό αγώνα μέχρι τον ημιτελικό (παραλίγο να χάσει από την αυστραλία) ξύπνησε με τι γερμανία. Σε ένα μουντιάλ με αρκετές ψόφιες ομάδες ο τελικός θα είναι αυτός που είναι, και όλα γίνονται, αλλα η γαλλία ίσος έχει το κάτι παραπάνω.
Back to top
View user's profile Send private message
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Wed Jul 05, 2006 2:16 pm    Post subject: Reply with quote

Ένας προπάππους του Καμορανέζι ήταν ιταλός και μετά από επιμονή του Τραπατόνι που τον ήθελε στην ομάδα έγινε Ιταλός.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Tzinos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 993
Location: London

PostPosted: Wed Jul 05, 2006 2:27 pm    Post subject: Reply with quote

mallon berdeftikes?
ti itan telika o pappous tou kamoranesi??
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Wed Jul 05, 2006 2:38 pm    Post subject: Reply with quote

καλά τι να πει η εθνική γαλλίας....


κάτι σαν την εθνική cricket τον άγγλων.

δεν είναι θέμα ρατσισμού, αλλα πως γίνετε να θυμάσαι της αποικίες μονο όταν χρειάζεσαι αθλητές(αναρωτιέμαι πόση γεννήθηκαν στην ίδια τι χωρα...). Και πως γίνετε να μη παράγεις πια αθλητές αλλα να έχεις σχεδόν 8/11 από αποικίες.

Βεβαια όταν πανηγυρίζουν νίκες δε ξέρω κατά ποσο πανηγυρίζουν...allez λες bleus , η allez la τunisie?...

δε βλέπω και πολλούς αλγερινούς/τυνήσιους κλπ. στης εξέδρες της γερμανίας να υποστηρίζουν. Ενσωματώνονται μονο στην ομάδα? Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Rohan
Full Member
Full Member


Joined: 17 Dec 2004
Posts: 382
Location: Middle Earth

PostPosted: Wed Jul 05, 2006 3:32 pm    Post subject: Reply with quote

^^^^^^^^^

Billy βρίσκω το σχόλιο σου για την εθνική Γαλλίας στα όρια του ρατσισμού και εν τέλει αν ήξερες καλύτερα αυτή τη χώρα, θα ήξερε ότι, τουλάχιστον στα αστικά της κέντρα, είναι πολύ μεγάλο το πλήθος των ΓΑΛΛΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ που απλά έχουν μη ευρωπαϊκή καταγωγή, αλλά είναι 100% Γάλλοι κατα τ'άλλα.

Ζητώ συγνώμη για το off-topic, αλλά δεν νομίζω ότι μόνο οι ευρωπαϊκής καταγωγής Γάλλοι πρέπει να θεωρούνται "ορίτζιναλ" γάλλοι......Μου μυρίζει ΛεΠέν αυτή η άποψη.....

Εν τέλει η Εθνική αυτής της χώρας αποτυπώνει σε ένα βαθμό τη σύνθεση πια της Γαλλικής κοινωνίας.


Και για να μην ξεχνιόμαστε.........Allez les Bleus
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Wed Jul 05, 2006 3:59 pm    Post subject: Reply with quote

καθόλου ρατσιστικό σχόλιο και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τι γαλλία, ούτε τίθεται θέμα original η μη, εξάλλου όλες η εθνικές έχουν παίχτες 3ής , η 4is γενιάς που κάποτε ήταν πρώτης.

απλός επειδή έχω και γνωστούς που κάνουν αθλητισμό στη γαλλία, υπάρχουν συμβάσεις με της αποικίες από της οποιες κερδίζουν για να φέρνουν τους καλύτερους αθλητές μιας και αλλάζονται εύκολα τα διαβατήρια. Απλά. εννοείτε πως θα πάει κανεις να βρει καλύτερη τύχη....

η αρμονια στην γαλλική κοινωνία και κατά ποσο έχουν ενσωματωθεί η πολίτες τον πρώην αποικιών φάνηκε ήδη στα πρόσφατα επεισόδια.

αρκετοί είναι 100% γάλλοι , αλλα μερική γίναν μονο στα χαρτιά, τους ρώτησαν αν θέλουν....?

Αλλα μου φαίνεται πως οποιος αναρωτιέται γιατί γίνετε λεπέν?

παρεπιπτόντως παίζουν ωραίο ποδόσφαιρο μακάρι να κερδίσουν. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
assotos yios
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 30 Mar 2004
Posts: 955
Location: not aswtosgios blogspot :-)

PostPosted: Wed Jul 05, 2006 5:39 pm    Post subject: Reply with quote

Παντως απο τη σημερινη Εθνικη Γαλλιας μονο 3 παικτες εχουν γεννηθει σε εδαφη που δεν ανηκουν στη Γαλλια...
Back to top
View user's profile Send private message
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Wed Jul 05, 2006 11:30 pm    Post subject: Reply with quote

Συγχαρητήρια στην εθνική Γαλλίας για το ποδόσφαιρο που παίζει...Απορίας άξιο είναι πώς γίνεται να την υποστηρίζουν τόσοι και τόσοι, τη στιγμή που παίζει το ίδιο βαρετό ποδόσφαιρο με τις άλλες τρεις της ημιτελικής σειράς.
Τελικό Ιταλίας-Γαλλίας δεν πρόκειται να κάτσω να παρακολουθήσω πάντως...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 12:12 am    Post subject: Reply with quote

πρέπει να είναι δύσκολο να είσαι πορτογάλος οπαδός τελικά....τι χάνουν oi άνθρωποι;;; Shocked

μου θύμισε ελλάς-τσεχία (μονο που εκεί ήταν μια φορα, η τσεχία δε κάνει τέτοια..).Εκεί είχα πει...αυτά δε γίνονται, και ας παίζουμε καλά στην άμυνα. Shocked


κρίμα για το penalty έκρινε αγώνα αλλα δυστυχώς ήταν δίκαιο. Έγινε και στο ιταλία-αυστραλία και στο USA-Ghana(εκεί ίσος να μην υπήρχε...).
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 12:29 am    Post subject: Reply with quote

Καλά το υποπτεύθηκα πριν μερικές μέρες. Μάλλον τα γερόντια θα το σηκώσουν Laughing

Μπορεί η Γαλλία να μην παίζει την φοβερή μπάλα αλλά θα πρέπει να τους δώσουμε τα εύσημα για την επιστροφή τους, στις διακρίσεις. Αν μου έλεγαν στην αρχή της διοργάνωσης ότι οι Γάλλοι θα φτάσουν τελικό, θα νόμιζα ότι μου έλεγαν ανέκδοτο. Shocked

Αυτός που με έχει κουφάνει επίσης είναι ο Ζιζού. Όσες φορές τον είδα στο πρόσφατο παρελθόν δεν ήταν καθόλου καλά. Τώρα έχει αρχίσει πάλι τα τσαλιμάκια του, που αγαπήσαμε όλοι. Smile

Για τους Πορτογάλλους, τι να πω ...
Μάλλον δεν προβλέπεται να σηκώσουν κούπα. Δεν το θέλουν αρκετά, δεν τους θέλει η τύχη, τους γκαντεμιάσαμε εμείς το 2004 Laughing . Δεν ξέρω !!
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 12:40 am    Post subject: Reply with quote

Ο χθεσινος αγωνας για μενα ηταν αρκετα καλος, με πολυ καλο ρυθμο, την μπαλα να πηγαινει πανω κατω στη μεγαλυτερη διαρκεια του αγωνα και φυσικα με ενα φιναλε που θα μεινει στη μνημη μας για πολυ καιρο. Ενταξει, δεν μπορει να συγκριθει με παιχνιδια οπως ο τελικος του Μουντιαλ του 86 ωστοσο απεχει παρασαγγας απο τις αλλες πεντε σουπες που παρακολουθησαμε στα προημιτελικα-ημιτελικα (με εξαιρεση, ισως το δευτερο ημιχρονο του Ιταλια-Ουκρανια).

Δε μπορω να καταλαβω τι εχει παθει η συντριπτικη πλειοψηφια των προπονητων και φοβουνται να παιξουν με 2 επιθετικους. Τι προβλημα θα ειχε η Γαλλια σημερα αν ξεκιναγε με Ανρι-Τρεζεγκε απεναντι σε μια Πορτογαλια με εμφανες επιθετικο προβλημα (Αυτος ο Παουλετα ρε παιδια, πως στο διαολο εχει πετυχει 46 γκολ με την εθνικη; Rolling Eyes ) και που δε χρειαζεσαι μια δεκαδα παικτες για να μην την αφησεις να σκοραρει; Πιστευω οτι με 2 επιθετικους η Γαλλια θα ειχε κανει το 2-0 ομορφα και ωραια και δε θα χρειαζοταν να φτασει καρδιοκτυπωντας μεχρι το 90 (οχι οτι η Πορτογαλια αποτελουσε προβλημα στην επιθεση, απλως το γκολ μπορει να ερθει απο το πουθενα οπως στη περιπτωση της ευκαριας του Φιγκο μετα το φαουλ του Ροναλντο.)

Αλλα και με εναν επιθετικο, θεωρω απαραδεκτη την καθιζηση και οπισθοχωρηση της Γαλλιας μετα το 55-60 λεπτο η οποια οχι μονο του αγχωσε, αλλα χαλασε τελειως και την εικονα του παιχνιδιου.

Οσο για τη Πορτογαλια, δεν ειχε καμια σχεση με την ομαδα που ειδαμε στο Euro. Αχρωμη, αοσμη και ακινδυνη, ειχε μονο εναν Ροναλντο να παλευει τελειως μονο του. Τι να περιμενεις, βεβαια, απο μια ομαδα που εχει ως δευτερο καλυτερο επιθετικο τον....Ποστιγκα! Laughing

Εντωμεταξυ το θεατρο εδινε και επαιρνε με τον Λινεκερ και τους καλεσμενους του στην εκπομπη του BBC να αφιερωνουν αρκετα λεπτα κατακεραυνωνοντας τους Πορτογαλους και δειχνοντας μια μια 5 φασεις οπου οι Πορτογαλοι εδειξαν οτι πιο πολυ μελλον θα ειχαν στο Μπροντγουει παρα στα γηπεδα.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
assotos yios
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 30 Mar 2004
Posts: 955
Location: not aswtosgios blogspot :-)

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 12:51 am    Post subject: Reply with quote

Καποια στιγμη με τη προοδο της βιοτεχνολογιας θα εφευρεθει και ενας πορτογαλος επιθετικος... Λιγο πριν η λιγο μετα την εφευρεση του αγγλου τερματοφυλακα... Razz Laughing

Οσο για το θεαμα,σε αυτο το επιπεδο δε παιξονται αγωνες επιδειξεως.Για να το πουμε και αμερικανικα Razz "Winning isn't everything, it's the only thing".Οταν δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα οι ομαδες αλληλοεξουδετερωνονται.Παντως δεν ειδαμε διαφορετικα πραγματα και στα παιχνιδια αναμεσα σε λατινοαμερικανους π.χ. Αργεντινη-Μεξικο.
Ισως θα επρεπε να επιβληθει απο τη FIFA υποχρεωτικα η μειωση των ομαδων σε ολα τα πρωταθληματα ετσι ωστε να ξεκουραζονται λιγο περισσοτερο οι παικτες.....
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 12:57 am    Post subject: Reply with quote

Σχετικά με όσα γράφτηκαν στην προηγούμενη σελίδα:

Παιδιά, εμένα από το χθεσινό ματς μου άρεσε, εκτός από την παράταση φυσικά, και το πολύ καλό πρώτο ημίχρονο. Γρήγορος ρυθμός, πολλές φάσεις εκατέρωθεν (αν και οι άμυνες σε συγκεκριμένες στιγμές ήταν... αλλού) και μην ξεχνάμε το βασικότερο:

Arrow μιλάμε για ημιτελικό Μουντιάλ.

Όλοι όσοι λέτε "σιγά το παιχνίδι", θα ήθελα πραγματικά να μου απαριθμήσετε 2-3 παιχνίδια που ήταν καλύτερα από το χθεσινό σε αυτό το επίπεδο (ημιτελικοί ή τελικοί Μουντιάλ) τα τελευταία 20 χρόνια.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 12:32 pm    Post subject: Reply with quote

Argentinh-Germania 4-2 Telikos 1986
Gallia-Brazilia 3-0 Telikos 1998
Brazilia-Tourkia 1-0 Hmitelikos 2002
Akoma kai o telikos tou 1994 Brazilia-Italia pou krithike sta penalty kalyteros htan.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
ioannis31
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Feb 2004
Posts: 762
Location: Suburbia

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 3:47 pm    Post subject: Reply with quote

@alekos

Τα παιχνίδια Βραζιλία-Τουρκία, Βραζιλία-Ιταλία και Γαλλία-Βραζιλία ήταν καλύτερα από το Ιταλία-Γερμανία; Shocked

Δεν νομίζω. Επίσης το Αργεντινή - Γερμανία ήταν 3-2 και όχι 4-2.

Το Γερμανία - Αγγλία του 1990 ήταν πολύ δυνατό παιχνίδι (1-1 και 4-3 στα μπέναλντι).

Κορυφαίος ημιτελικός όλων το Γερμανία - Γαλλία το 1982 (3-3 και 5-4 στα μπέναλντι).
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 11:25 pm    Post subject: Reply with quote

Shocked και να προσθέσω και άλλο ένα Shocked

Βεβαίως η άποψη του καθενός είναι σεβαστή, πόσο μάλλον για τον βαθμό που του αρέσει ένα ποδοσφαιρικό παιχνίδι.

Δεν παύει όμως να είναι λίγο περίεργη η σύνδεση των αγώνων Γαλλίας-Βραζιλίας, Βραζιλίας-Τουρκίας και Βραζιλίας-Ιταλίας με τις λέξεις "καλό ματς". Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια και με τα δικά μου κριτήρια.

Ειδικά για τον τρα-γι-κό τελικό του '94, αδυνατώ να σκεφτώ έστω και ένα σημείο άξιο λόγου, πέραν του Roby Baggio.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 11:41 pm    Post subject: Reply with quote

O αγώνας Γερμανία-Ιταλία άξιζε ουσιαστικά για τα τελευταία 10-15 λεπτά της παράτασης. Τι θα έχουμε άλλωστε να θυμόμαστε εκτός ίσως από τα 2 δοκάρια της Ιταλίας και τα γκολ;
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 11:43 pm    Post subject: Reply with quote

Τα γράφω πιο πάνω βρε Αλέκο.

Anyway, ας μην το συνεχίσουμε. Όπως είπα, σεβαστή η άποψή σου.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Fri Jul 07, 2006 6:42 pm    Post subject: Reply with quote

Εριξα μια ματια στα αποτελεσματα του Μουντιαλ του 1954 και πραγματικα σοκαριστικα συνειδητοποιωντας ποσο εχει αλλαξει το ποδοσφαιρο στις μερες μας οπου η αμυνα ειναι η αρχη του παντος.

Πηγαινετε, λοιπον, στη παρακατω σελιδα και δειτε τα σκορ στο τελος του αρθρου!

http://news.bbc.co.uk/sport3/worldcup2002/hi/history/newsid_1632000/1632209.stm
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Sat Jul 08, 2006 8:30 pm    Post subject: Reply with quote

Αμφίβολος ο Μπορόφσκι σήμερα, ο Μπάλακ δεν παίζει, κάτω από τα δοκάρια ο Καν. Παρόλο που οι Γερμανοί δίνουν την εντύπωση ότι έχουν καταθέσει τα όπλα, θα κυνηγήσουν απόψε την τρίτη θέση. Το κίμα εδώ στ Γερμανία πάντως παραμένει εορταστικό.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Sat Jul 08, 2006 11:54 pm    Post subject: Reply with quote

ωραία ομάδα η γερμανία τελικά, bravo στον κλίνσμαν. Πιστεύω με βάση αυτά που είδαμε από πολλές ομάδες άξιζε ίσος τον τελικό.

Όσο για τι πορτογαλία....η είσοδος του nuno gomes δε προβλημάτισε επιτέλους τον σκολάρι?


ο παουλέτα η θέλει πάγκο...η στήριγμα.

Πέρα από όλα αυτά τελικό σε euro και ημιτελικό σε μουντιάλ bravo και στη πορτογαλία, αποδεικνύεται σιγά σιγά σταθερή αξια. Από τον ημιτελικό του 2000 μονο στο 2002 στραβοπάτησε...
Back to top
View user's profile Send private message
dimi
Full Member
Full Member


Joined: 08 May 2004
Posts: 319
Location: Leuven Belgium

PostPosted: Sun Jul 09, 2006 10:21 am    Post subject: Reply with quote

Ωντως σταθερή αξία η Πορτογαλία.... πριν το γκολ του Γκομεζ είχε πάνω απο 360 αγωνιστικά λεπτά να πετύχει γκόλ. Ρεκόρ μεγαλύτερο χρόνου αφλογιστίας σε μουντιάλ.

Το ...επιθετικό ποδόσφαιρο σε όλο του το μεγαλείο. Και καθώς δεν παίζουν αμυντικό ποδόσφαιρο και δεν ξέρουν να κλέβουν τη μπάλα, έβαλαν όλους του επιθετικούς τους παίκτες να κάνουν φάουλ και να παίρνουν κίτρινες κάρτες. (24 συνολικά, δεύτερη η Γκάνα με 18..)
Back to top
View user's profile Send private message
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Sun Jul 09, 2006 10:51 am    Post subject: Reply with quote

Όντως η Πορτογαλία κατάφερε να ξεφτιλίσει την έννοια του αξιοπρεπούς ποδοσφαίρου. Οι αμυντικοί της έπαιζαν ξύλο και οι επιθετικοί της έκαναν σε κάθε ευκαιρία βουτιές ζητώντας μετά φάουλ. Γενικά η χειρότερη από τις τέσσερις των ημιτελικών.
Αν κι έχω απογοητευτεί από το ζευγάρι του τελικού, ελπίζω σε νίκη της -αντικειμενικά- καλύτερης Ιταλίας.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Mon Jul 10, 2006 12:12 am    Post subject: Reply with quote

Bravo και στους 2, επιτέλους η ιταλία πήρε εξιλέωση για τους χαμένους τελικούς....αλλα σαν πρωταθλητής κόσμου δε ξέρω δε με ικανοποιεί, η γαλλία πιστεύω και έπαιξε καλύτερες ομάδες και έπαιξε καλύτερα στον τελικό(άσχετος αν η ιταλία είχε της στιγμές της).

υπήρχε και καθαρό penalty υπέρ τον gallon πιστεύω.

Δυστυχώς χωρίς Zidane και henry τα penalty ήταν ali ιστορία( a ρε trezeguet...λίγο πιο ψιλά μήπως? Rolling Eyes ).


όσο για τον Zidane, μπορεί τα ΜΜΕ τα ασχολούνται με την κεφαλια του, αλλα έχω προσωπικά έχω βαρεθεί τον materazzi και ας είναι σχετικά καλός παίχτης και χρήσιμος.....ποιος ξέρει τι θα του είχε σούρει λίγο πριν. Τέτοιες επιθετικές συμπεριφορές τύπου De Rossi με της USA καταντάνε κουραστικές... Rolling Eyes

δε λέω πως εγκρίνω την ενέργεια του Zidane, αλλα ένας παίχτης που (από όσο ξέρω) κατά βάση, δεν μας συνηθίζει σε τέτοια πρέπει να τον έχουν φέρει στα άκρα.....και δεν νομίζω να είναι η πίεση του τελικού, έχει παίξει σε πολλά.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
Page 8 of 11

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr