stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Τεχνικά θέματα(Η/Υ-Κινητά-Ψηφιακές Μηχανές-Palmtops-Gadgets)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  

Τι σύνδεση χρησιμοποιείτε για να έχετε πρόσβαση στο δίκτυο ;
ADSL - Ευρυζωνική Σύνδεση ( Ταχύτητα λήψης ~ 768 Kbps )
0%
 0%  [ 0 ]
ADSL - Ευρυζωνική Σύνδεση ( Ταχύτητα λήψης ~ 1.024 Kbps )
0%
 0%  [ 0 ]
ADSL - Ευρυζωνική Σύνδεση ( Ταχύτητα λήψης ~ 2.048 Kbps)
57%
 57%  [ 4 ]
ADSL - Ευρυζωνική Σύνδεση ( Ταχύτητα λήψης > 2.048 Kbps έως 24.000 Kbps)
42%
 42%  [ 3 ]
Total Votes : 7

Author Message
Nozomi
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 26 Mar 2008
Posts: 754

PostPosted: Thu Jun 03, 2010 7:39 pm    Post subject: Reply with quote

Ο.Υ.Σ.Τ. wrote:
Kαι ομως υπαρχει το "καρτοκινητο" ιντερνετ με στικακι.. Το εχω εγω γιατι μου χρειαζεται σε καποια ταξιδια..
Λοιπον.. εχω της wind και εχει 2 προγραμματα 2 ημερων με 7 ευρω και 3 gb και των 7 ημερων με 15 ευρω και 12 gb. MEION της ειναι το σημα οπου υστερει σημαντικα σε σχεση με της κοσμοτε.

Αυτό δεν το καταλαβαίνω...

Από που και ως που πρέπει να καταναλώσεις τον όγκο σε 2 ημέρες-7 ημέρες ?
Μήπως είναι ολίγον νταβατζιλίκι ?

Να μην σας πω τι παροχές έχουν οι εταιρείες κινητής στα Βαλκάνια για Internet, γιατί θα κλαίτε... Very Happy

Απορία:
Καλά βρε παληκάρια, θέλετε mobile Internet για να forum-άρετε απ' την παραλία ?
Δεν λέω, φάση έχει να ενημερώνεσαι για την πορεία των έργων κάτω απ' την ομπρέλλα, αλλά μήπως είμαστε λίγο addicted ?
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Thu Jun 03, 2010 8:46 pm    Post subject: Reply with quote

τώρα πια φιλε στο internet κινούμαστε αρκετά, και παρα πολλά πράματα θέλουν να τα παρακολουθείς συχνά (πχ. το email μου δε συχωρεί...), αλλα από την άλλη δεν έχω πρόβλημα να πω πως μου αρέσει να surfaro και για αυτό το αναζητώ. Ευτυχώς δε με σταματάει από το να έχω κοινωνική ζωή, αθλητισμό, κλπ. οποτε γιατί όχι......δυστυχώς αυτό δεν ισχύει για όλους, όπως και το αντίστροφο.

Θες να γελάσεις? ακόμα και από το κινητό μπαίνω msn messenger και facebook! Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
pindos10
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 866
Location: White River

PostPosted: Thu Jun 03, 2010 9:32 pm    Post subject: Reply with quote

Nozomi wrote:
Απορία:
Καλά βρε παληκάρια, θέλετε mobile Internet για να forum-άρετε απ' την παραλία ?
Δεν λέω, φάση έχει να ενημερώνεσαι για την πορεία των έργων κάτω απ' την ομπρέλλα, αλλά μήπως είμαστε λίγο addicted ?


Φιλε Nozomi ακριβως γι'αυτο συζηταμε. Εγω με Βαρδουσια και Ασπροποταμο τι θα κανω? Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Fri Jun 04, 2010 9:29 am    Post subject: Reply with quote

pindos10 wrote:
Οχι. Το τηλεφωνο ηταν 2G και ειχε σημα ενα στα πεντε, ενω διπλα το laptop με το στικακι εδειχνε ισχυ κεραιας 4 στα 5.


ωραια. αυτο εξηγει πολλα. Το τηλεφωνο σου συνδεεται στο δικτυο GSM (αυτο που εξυπηρετει τα 2ης γενιας τηλεφωνα). αντιθετα το στικακι συνδεεται μεσω του δικτου UMTS που ειναι το δικτυο που υποστηριζει τις μεγαλες ταχυτητες που απολαμβανουν οι χρηστες 3G συσκεων. Τα δυο αυτα δικτυα μπορουν να υποστηριζονται απο τον ιδιο σταθμο βασης (ο οποιος εχει φυσικα 2 κεραιες και το απαιτουμενο hardware) καθως χρησιμοποιουνε διαφορετικες συχνοτητες. Επομενως η διαφορα στην ποιοτητα του σηματος ειναι αναμενομενη καθως το καθε μηχανημα συνδεεται σε εντελως διαφορετικο "πομποδεκτη"
Back to top
View user's profile Send private message
cgloizou
New Member
New Member


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 23

PostPosted: Mon Sep 13, 2010 2:35 am    Post subject: Reply with quote

Καλησπέρα παιδιά.
Σε λίγες μέρες θα έρθω στην Αθήνα στην περιοχή Αμπελοκήπων για σπουδές και σκέφτομαι ακόμα τι σύνδεση adsl να βάλω.Δεν έχω ακόμα τηλεφωνική γραμμή και θα ήθελα πακέτο με δωρεάν κλήσεις προς σταθερά.Τι έχετε να προτείνετε?
Back to top
View user's profile Send private message
per88
Full Member
Full Member


Joined: 02 Nov 2009
Posts: 220

PostPosted: Mon Sep 13, 2010 10:26 am    Post subject: Reply with quote

Αν είσαι φοιτητής σε ΑΕΙ και ΤΕΙ κοίτα αυτόν τον σύνδεσμο
http://diodos.gsrt.gr/Packages.aspx?f=s και βγάλε τα συμπεράσματα σου.
Απευθύνεται στους φοιτητές και έχει κάτι που θα σε ενδιαφέρει.
Back to top
View user's profile Send private message
aikinn
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 08 Jul 2004
Posts: 763

PostPosted: Mon Sep 13, 2010 11:32 am    Post subject: Reply with quote

Tο 2play της HOL έχει 40€. Με το δίοδος έχει 34€. Για τον ΟΤΕ αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι τι παίζει με το πάγιο. Λογικά δεν περιλαμβάνεται, κάτι που σημαίνει ότι άμα βάλεις μέσα και δωρεάν ομιλίες, θα φτάσεις στο 50άρι τον μήνα. Πάντως αν έχεις λεφτά και δεν ξέρεις τι να τα κάνεις, θα σου πρότεινα να βάλεις ΟΤΕ, ο οποίος είναι ο πιο αξιόπιστος. Η Forthnet έχει πέσει και σε αξιοπιστία και σε εξυπηρέτηση (χωρίς να σημαίνει ότι έχει γίνει χάλια),ενώ η HOL έχω ακούσει ότι ακολουθεί ανοδική πορεία. Οι υπόλοιπες εταιρείες για μένα είναι εκτός συζήτησης.
Back to top
View user's profile Send private message
per88
Full Member
Full Member


Joined: 02 Nov 2009
Posts: 220

PostPosted: Sun Sep 19, 2010 12:28 pm    Post subject: Reply with quote

Έχουν οι εκτυπωτές κορδόνια (για τα μελάνια)?
Αν σου ψιλο-φύγουν τι πρέπει να κάνεις?
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Mon Oct 04, 2010 2:17 pm    Post subject: Reply with quote

Μία διαφορετική ματιά προς το FACEBOOK.


Δεν ξέρω αν η παρουσίαση αυτών των δεδομένων είναι 100% έγκυρη, ωστόσο νομίζω ότι λιγότερο κακό θα γίνει σε κάποιον που θα τη δει παρά σε κάποιον που δεν θα τη δει.

http://www.youtube.com/watch?v=_7QM7DqxXGA

Σε βάζει σε σκέψεις γενικώς.
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sun Dec 05, 2010 12:13 pm    Post subject: Reply with quote

Ανανέωσα το poll του παρόντος thread, διότι δεν πιστεύω πλέον ότι υπάρχουν dial up συνδέσεις (pstn 56kbps & isdn 64/128 kbps).

Όσοι επιθυμούν μπορούν να ξαναψηφίσουν. Η σφυγμομέτρηση ξεκινάει από την αρχή.
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Thu Feb 10, 2011 5:52 pm    Post subject: Reply with quote

Θέλω να ρωτήσω το εξής:

έχω 1000 φωτογραφίες τις οποίες θέλω να οργανώσω σε 10 κατηγορίες. Π.χ. η μία κατηγορία θα είναι 'φωτογραφίες από διακοπές στην Κρήτη', η άλλη θα είναι 'φωτογραφίες από διακοπές στη Σκιάθο' και ούτω καθεξής. Τις φωτογραφίες αυτές θέλω να τις μοιραστώ online.

Γράφτηκα, λοιπόν, στο Flickr όπου εκεί τις κατηγορίες τις ονομάζει sets. Όλες μου τις φωτό τις έχω private και όχι public. Αν, λοιπόν, θέλω να δείξω το set 'φωτογραφίες από διακοπές στην Κρήτη' σε μη μέλη του Flickr μπορώ να στείλω ένα GuestPass (αφού οι φωτό μου είναι private) σε ένα φίλο και να μπει να δει αυτό το set χωρίς να χρειάζεται να εγγραφεί στο Flickr.

Ως εδώ καλά. Πάμε στο πρόβλημα. Το Flickr σου δίνει τη δυνατότητα να ομαδοποιήσεις τα sets κάτω από ένα Collection. Το Collection στο παραπάνω παράδειγμα, θα μπορούσε να ονομαστεί 'Φωτογραφίες από τις διακοπές μου' και από κάτω να μπουν τα 10 σετ. Το πρόβλημα είναι ότι το Flickr δεν σου δίνει τη δυνατότητα να στείλεις GuestPass για ολόκληρο το Collection αλλά μόνο για τα sets. Άρα αφού έχω 10 sets πρέπει να στείλω 10 διαφορετικά GuestPass σε ένα άτομο πράγμα που δεν παίζει.

Δυστυχώς, είδα στο Help Forum ότι η δυνατότητα να στέλνεις GuestPass για ολόκληρο Collection είναι κάτι που ζητούν τα μέλη του Flickr εδώ και 4 χρόνια αλλά μέχρι τώρα δεν έχει γίνει και κανείς δεν ξέρει αν και πότε θα λυθεί το ζήτημα.

Επομένως, μήπως ξέρει κανείς κάποια άλλο site που επιτρέπει να ομαδοποιήσεις τις φωτογραφίες σου σε sets και εν συνεχεία να ομαδοποιήσεις τα sets κάτω από μια ομπρέλα και να στείλεις μόνο ένα Guestpass;
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24
Page 24 of 24

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr