stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Αθλητική Δημοσιογραφία (ραδιόφωνο,TV,εφημερίδες κλπ)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 36, 37, 38  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Sep 21, 2005 9:24 am    Post subject: Reply with quote

Δεν ξέρω αν συμφωνείτε, πάντως η χτεσινή περιγραφή του Ελλάδα-Ισραήλ ήταν η χειρότερη που έχω παρακολουθήσει εδώ και πολλά χρόνια. Σκουντής-Χατζηγεωργίου, το δίδυμο των ηλιθίων. Εντελώς στον κόσμο τους.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Wed Sep 21, 2005 1:26 pm    Post subject: Reply with quote

το χειροτερο ειναι τα αστεια τους! Μπρρρρ!
Back to top
View user's profile Send private message
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Thu Sep 22, 2005 12:46 pm    Post subject: Reply with quote

Pote tha apallagoume apo ayton ton Xatzigeorgiou, pou epimenei h ERT na mas ton plasarei se ola ta athlimata;

edit - συνεχόμενα posts

exitmusician


Kai o Sakellaropoulos kai oi perissoteroi athlitikoi syntaktes, ypallhloi einai kai to afentiko tous eksyphretoun. Gia ayto exw stamathsei edw kai kairo na agorazw athlitikew efhmerides.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Sun Sep 25, 2005 1:46 am    Post subject: Reply with quote

Να ρωτησω κατι...Το contra.gr και το flash.gr εχουν κοινο ιδιοκτητη? Ρωταω διοτι τα αρθρα τους για τον αγωνα μεταξυ Γερμανιας και Ισπανιας ειναι πανομοιοτυπα απο εκει που λεει "Η Γερμανία και ο Νοβίτσκι νίκησαν 74-73" και κατω. Δειτε εδω...

http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Eurobasket/103067.html

http://eurobasket.flash.gr/news/2001/2005/9/25/1188id/
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Sun Sep 25, 2005 5:45 pm    Post subject: Reply with quote

Μήπως ξέρει κανένας που έχει χαθεί ο Γεωργίου?
Ούτε ραδιόφωνο,ούτε τηλεόραση.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Sun Sep 25, 2005 10:45 pm    Post subject: Reply with quote

@ Dimiskour: Πιθανότατα πήραν αυτούσιο το τηλεγράφημα κάποιου ειδησεογραφικού πρακτορίου (π.χ. ΑΠΕ).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Mon Sep 26, 2005 12:44 am    Post subject: Reply with quote

vag3721 wrote:
Μήπως ξέρει κανένας που έχει χαθεί ο Γεωργίου?
Ούτε ραδιόφωνο,ούτε τηλεόραση.


Το σχινικό με το Γεωργίου και το ''Παίξε τα @@ '' (η παρέα των λαλάκων) δεν το έχεις ακουστά? Wink
Και λίγα τους είπε. Cool
Back to top
View user's profile Send private message
apari
Senior Member
Senior Member


Joined: 07 Feb 2004
Posts: 646
Location: Athens-Zografou

PostPosted: Mon Sep 26, 2005 3:24 am    Post subject: Reply with quote

Αν θες ΟΜF δωσε λεπτομεριες γιατι και εγω κατι εχω ακουσει αλλά σε γενικες γραμμες.
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Mon Sep 26, 2005 8:03 am    Post subject: Reply with quote

Απο όσο θυμάμαι , επειδή του έτρωγαν χρόνο απο την εκπομπή του (δεν ήταν η πρώτη φορά άλλωστε) μπήκε μέσα τους διαολόστηκε και έφυγε.
Ποιο συγκεκριμένα 1αγ. ήταν 1:30 και ακόμα συζήταγε ο γαυροπαπαδημητρίου για το ντέρμπι και πώς ξύστηκε στο λόκο ο τζόρτζεβιτς και πώς φύσιξε τη μήτη του ο οκκάς και τέτοιο και στο διάλλημα μπήκε μέσα ο έξαλος Γεωργίου έξαλος και τους τα είπε χύμα ότι συζητάμε λαμακίες και του τρώνε χρόνο απο την εκπομπή και δεν φτάνει που βγαίνει στην μία αλλα πρέπει να περιμένει να σταματήσουν τη μπουρβολογία και τέτοια .
Το τσιράκι του κοντομήνα αυτός ο άχρηστος δημοσιογράφος που ούτε για κρατάει το μικρόφονο δεν κάνει και το μόνο που ξέρει είναι να κουνάει τα αυτιά του όταν νικάει ο ολυμπιακός (όπως και όλοι στον Alpha) τον έδωσε στο Alpha και φυσικά περαιτήθηκε ο γεωργίου.
Back to top
View user's profile Send private message
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Mon Sep 26, 2005 8:24 am    Post subject: Reply with quote

περασε στα ψιλα αλλα μεσα στην βδομαδα που περασε παραιτηθηκε και ο Παπαδημητριου χωρις να γινει δεκτη η παραιτηση του.
Back to top
View user's profile Send private message
MINUS
Full Member
Full Member


Joined: 06 Feb 2004
Posts: 393
Location: athena-zografou

PostPosted: Mon Sep 26, 2005 11:14 am    Post subject: Reply with quote

exitmusician wrote:
Δεν ξέρω αν συμφωνείτε, πάντως η χτεσινή περιγραφή του Ελλάδα-Ισραήλ ήταν η χειρότερη που έχω παρακολουθήσει εδώ και πολλά χρόνια. Σκουντής-Χατζηγεωργίου, το δίδυμο των ηλιθίων. Εντελώς στον κόσμο τους.


Aν σου φάνηκε για δίδυμο των ηλιθίων τότε μάλλον δεν έχεις γούστο...Υπάρχουν ένα σωρό άλλοι ηλίθιοι στη ΝΕΤ μην τους θάβεις όλους. Ο Σκουντής ειναι και γλαφυρός και έχει επίπεδο,ο Χατζηγεωργίου δέχομαι ότι είναι πασπαρτού και φούσκας και κουραστικός. Το μόνο που θα΄μπορούσες να τους κατηγορήσεις, και μαζί σου θα είμαι είναι ότι λέγαν φανφάρες και δημιουργούσαν εντυπώσεις εφησυχασμού κακώς και κοντέψαμε με τη Γαλλία να το πληρώσουμε και θα είχαν εκτεθεί μόνοι τους...αλλά όχι και ηλίθιοι είναι πολύ χοντρό να το λες εσύ που είσαι και moderator στο κανάλι...περίμενα να μην είσαι τόσο κακός με τους χαρακτηρισμούς χωρίς να σου ακυρώνω το ότι σωστά ήσουν καυστικός και επικριτικός μαζί τους. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Mon Sep 26, 2005 11:29 am    Post subject: Reply with quote

Παντως τις φανφάρες του ο Σκουντής τις έλεγε!! Twisted Evil Στον αγώνα με το Ισραήλ,λέει σε κάποια φάση "δυο χρόνια να παίζουμε δεν γίνεται να χάσουμε απ'το Ισραηλ",και καπάκι βάζουν 6-7 τρίποντα κ μας βγήκε η ψυχή!! Shocked Evil or Very Mad Πολύ ειρωνικό στυλάκι,μου θύμισε αγγλικό..
παντως έριξε κ κατι τρελές ατάκες!!Οπως η "τουρτα" του Παπαλουκά ή το "ο Κακιούζης είναι οφσαίντ...και γκόολ!!" ή το "ποιός,ποιός..??Βαλ'το αγόρι μου!!" κ.α... Laughing

Εμενα αυτό που με εκνευρισε απίστευτα ήταν τα ελάχιστα έως μηδαμινά replay των ωραίων φάσεων!!!Σε ΟΛΑ τα παιχνίδια ομως!! Evil or Very Mad Εδω την μεγαλοπρεπή τάπα του Νοβίτσκι στον Τσαρτσαρή δεν την ξαναείδα ποτέ.. Rolling Eyes Sad Κ να'ταν μόνο αυτό..Καμμία ωραία ενεργεια δεν έδειχναν σε replay.Μόνο αν ήσουν τυχερος κ πετυχαινες καμμια στα,διαρκειας ολίγων δευτερολέπτων,στιγμιότυπα του ημιχρόνου κ της λήξης!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Mon Sep 26, 2005 11:40 am    Post subject: Reply with quote

katse na erthoun i nikes kai to eironiko stilaki erhete poli grigora.....otan paleveis gia na aneveis einai eykolo na kratiseis metrious tonous, otan pezeis sta megala salonia einai pou dineis pios eisai.

i aggliki dimosiografia ehei dixei edo kai kairo ti stasi tis(kai einai kai kapos geloii afou kai aftoi stin ousia zorizonde se ethniko epipedo podosferika kai se sillogiko den ta sikonun kai me ti sesoula stin evropi...),
se mas fovame pos iparhi i tasi "peinas" se kapious dimosiografous kai oso anevainoun i omades tha vlepoume agglikes taseis(ellipsi sevasmou klp.) idika apo tous apeirous dimosiografous. Rolling Eyes

to simandiko einai na akolouthoume taktiki rehagel, diladi na min epireazonde i pehtes.....
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Mon Sep 26, 2005 12:42 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Παντως τις φανφάρες του ο Σκουντής τις έλεγε!! Twisted Evil Στον αγώνα με το Ισραήλ,λέει σε κάποια φάση "δυο χρόνια να παίζουμε δεν γίνεται να χάσουμε απ'το Ισραηλ",και καπάκι βάζουν 6-7 τρίποντα κ μας βγήκε η ψυχή!!

Το θυμάμαι αυτό,και πριν απο λίγο είχε πει "δεν βλέπω τον τρόπο να χάσουμε σήμερα"

Quote:
αλλά όχι και ηλίθιοι είναι πολύ χοντρό να το λες εσύ που είσαι και moderator στο κανάλι

Εντάξει να το πώ εγώ τότε.Χαμηλότερου επιπέδου μετάδοση(απο πλευράς σχολίων) δεν έχω ακούσει ποτέ.Ο ηλίθιος και ο πανιλήθιος,σαν να έβλεπά μαύρη κωμωδία.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Mon Sep 26, 2005 1:00 pm    Post subject: Reply with quote

Προφανώς αυτοί οι δύο είναι ό,τι καλύτερο έχουμε να δείξουμε στην κρατική τηλεόραση (και από ό,τι φαίνεται εκεί πέρα τον Χατζηγεωργίου τον θεωρούν κορυφαίο σε όλα), αφού οι υπόλοιποι είναι... Γερακάρηδες και Τσώνηδες. Όσο για τον χαρακτηρισμό "δίδυμο των ηλιθίων" προσωπική μου άποψη είναι και μπορείς να συμφωνείς ή να διαφωνείς. Όταν κάποιος μιλάει ασταμάτητα χωρίς ουσία, κάνει συνεχώς αποτυχημένο χιούμορ και πετάει εξυπνάδες, δεν μεταφέρει στους τηλεθεατές το κλίμα του αγώνα (ιδιαίτερα στον ημιτελικό), στα δικά μου τα μάτια φαίνεται ηλίθιος, ακόμα κι αν έχει τρελές γνώσεις (και δεν αμφιβάλλω ότι ο Σκουντής γνωρίζει το άθλημα).

Όσο για την άλλη παρατήρηση, στόχος μας δεν ένα αποστειρωμένο φόρουμ (αν και μερικές φορές αναγκαζόμαστε να είμαστε αυστηροί στην εφαρμογή του κανονισμού). Αυτό δεν σημαίνει ότι μπορούμε να αρχίσουμε να μπινελικώνουμε ο ένας τον άλλο ή να χρησιμοποιούμε πραγματικά χυδαίες εκφράσεις.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Tue Sep 27, 2005 12:19 am    Post subject: Reply with quote

Έχω δεί γύρω στις 15 φορές το καλάθι του Διαμαντίδη στον ημιτελικό με την περιγραφή του Σκουντή,και πέρα απο όλα αυτά που λέμε για τον Σκουντή,αυτό που είπε "βάλτο αγόρι μου" ,θα μείνει και θα παίζει όπως παίζουν τόσα χρόνια οι τελευταίες φράσεις του Συρίγου απο το 87.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Tue Sep 27, 2005 9:06 am    Post subject: Reply with quote

Όταν και είπε, η ...πρόκριση στα χέρια ενός τίμιου γίγαντα (ενώ επρόκειτο για κύπελλο)!!!! Laughing Laughing Laughing

Αργότερα δήλωσε ότι ούτε που ήξερε τι έλεγε εκείνη τη στιγμή.

Σαφώς πάντως ιστορικές φράσεις, όχι σα τις μ@λ@κίες του Βερνίκου, που ξέροντας ότι επίσης θα μείνουν στην ιστορία, έλεγε εκείνα τα εντελώς κρύα, καθόλου αυθόρμητα γκολ γκολ γκολ.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Tue Sep 27, 2005 9:25 am    Post subject: Reply with quote

Σκουντής-Χατζηγεωργίου θα μπορούσαν να είναι καλύτεροι, αλλά υπάρχουν πολλοί χειρότεροι. Εμένα δεν με πείραζαν.

Πάντως, όταν το έβαλε ο Διαμαντίδης ενώ ήμουν στην τσίτα και δεν έλεγα κιχ, πετάχτηκα και φώναξα ένα δυνατό ΝΑΙΑΙΑΙΑΙ. Και τώρα που ξαναείδα τον ημιτελικο μου φαίνεται ότι το ίδιο έκανε και η μισή αρένα.
Back to top
View user's profile Send private message
superas
Senior Member
Senior Member


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 640
Location: Thessaloniki

PostPosted: Tue Sep 27, 2005 3:39 pm    Post subject: Reply with quote

Πάντως απολαυστική κριτική στους Σκουντή Χατζηγεωργίου κάνει ο Αντώνης Φουντής στο τηλεοπτικό περιοδικό της Κυριακάτικης Ελευθεροτυπίας! Very Happy

Φυσικά δεν ξεχνάει ποτέ και τον αγαπημένο μας Βερνίκο!!!

Δείτε εδώ:

http://www.enet.gr/online/online_text?dt=25/09/2005&c=112&id=90639128,98537624,3180728,11214392
Back to top
View user's profile Send private message
K.
Full Member
Full Member


Joined: 29 Sep 2004
Posts: 253
Location: EΛΛΑΣ

PostPosted: Tue Sep 27, 2005 3:59 pm    Post subject: Reply with quote

O Φουντής είναι από τους πιο μεγάλους κομπλεξομλκες που γράφουν στα ελληνικά ΜΜΕ και το λέω γιατί διαβάζω την εφημερίδα που δουλεύει χρόνια . Εχει βαθύ κόμπλεξ με τον Βερνίκο (για μένα καλός εκφωνητής, απλά όχι εμπνευσμένος) και τον ...Δημήτρη Ελευθερόπουλο (ο Φουντής ανήκει σ'αυτή την μειοψηφία σύνγαβρων που πιστεύει πως για τις αποτυχίες μας στην Ευρώπη ευθυνόταν ο Δημητράκης) .

Ο Σκουντής είναι εξυπνάκιας αλλά το ξέρει το αντικείμενο και η ατάκα "βάλτο αγόρι μου" θα μείνει στην ιστορία. Ο Χατζηγεωργίου κάνει τρελές γκάφες , αν και δεν έχω θυμώσει ποτέ (ίσως να μην τον έχω προσέξει και πολύ) .

Οι άνθρωποι σε πίεση μπορούν να πουν απίστευτες μλκίες. Μας θύμησε ο Μοzart την "πρόκριση" του Συρίγου στις βολές του Καμπούρη . Λίγα λεπτά νωρίτερα ο ίδιος περιγραφέας σε ένα τρίποντο του Βάλτερς που πήγε τους Σοβιετικούς μπροστά είχε πει "νομίζω πως αυτό είναι το Τέλος..." . Θυμάμαι αυτή την φράση γιατί βλέπαμε το ματς με τον πατέρα μου που δίκαια ακούγοντας αυτή την απαισιόδοξη φράση , φιλοδώρησε τον περιγραφέα με ένα "Σκάσε μωρή σκατόγρια !" που μάλλον ήταν ότι χειρότερο μπορούσε να του'ρθει εκείνη τη στιγμή .

Από τότε παρά τις τεράστιες μπασκετικές του γνώσεις , ο κ.Φίλιππος καταδικάστηκε στη συνείδησή μου Laughing ...
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Wed Sep 28, 2005 9:01 am    Post subject: Reply with quote

θυμάστε που σαν έγραφα για μια επιστολή για παρακολούθηση αγώνες ΑΕΚ απο το internet.Έγινε και αυτό.

Δείτε την ΑΕΚ μέσα από το aekfc.gr


Η ΠΑΕ ΑΕΚ εγκαινιάζει μια νέα υπηρεσία για τους φιλάθλους της ομάδας σε όλο τον κόσμο. Για πρώτη φορά μέσω της επίσημης σελίδας της ΑΕΚ στο διαδίκτυο, www.aekfc.gr , δίνεται η δυνατότητα στους «επισκέπτες» να παρακολουθήσουν το παιχνίδι ΑΕΚ- Ζενίτ. Σε ειδικό σημείο στην πρώτη σελίδα του web site θα υπάρχει η ένδειξη «ΑΕΚ-Ζενίτ». Μια ώρα μετά το τέλος του αγώνα , οι φίλοι της ΑΕΚ θα μπορούν – κλικάροντας - το συγκεκριμένο σημείο να δουν σε μαγνητοσκόπηση τον αγώνα της ομάδας για το Κύπελλο UEFA. H υπηρεσία αυτή θα λειτουργήσει την Πέμπτη σε πειραματική μορφή, σκοπός της ΠΑΕ όμως είναι πολύ σύντομα , σε ολοκληρωμένη μορφή πια οι φίλοι της ΑΕΚ να μπορούν να παρακολουθούν ζωντανά τους αγώνες της ομάδας μας.


http://www.aekfc.gr/index.asp?a_id=74&n_id=1259
Back to top
View user's profile Send private message
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Thu Sep 29, 2005 11:18 am    Post subject: Reply with quote

Μπορει ο ΟΜF να τον θεωρει τον πιο ασχετο δημοσιογραφο, μπορει να ειναι βαμμενος Ολυμπιακος (κατα τα λεγομενα πολλων και απ'οσο δειχνει), αλλα δεν παυει να ξερει 1-2 πραγματακια που κανενας αλλος δημοσιογραφος δεν βγηκε να πει για τον χθεσινο αγωνα με την Ρεαλ. Παραθετω απο sportime.gr

Ο... καλύτερος προπονητής που προσέλαβε (κατά δήλωσή του) ο Σωκράτης Κόκκαλης, εγκλημάτησε κατά του Ολυμπιακού χθες το βράδυ.

Ο Τρόντ Σόλιντ, σα να μην βρίσκονταν στο Μπερναμπέου, στέρησε από την ομάδα του την ευκαιρία να πετύχει ιστορική και άνετη εκτός έδρας νίκη επί της Ρεάλ στη Μαδρίτη. Ο Νορβηγός διατήρησε πεισματικά εντός του αγωνιστικού χώρου τον ανύπαρκτο -περιπατητή- Ριβάλντο και θυμήθηκε να κάνει αλλαγή... στις καθυστερήσεις, βγάζοντας τον Κωνσταντίνου!

Δεν φρέσκαρε και δεν βοήθησε την ομάδα του να αμυνθεί πιο εύκολα και να επιτεθεί καλύτερα, ίσως γιατί ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΨΕ στη νίκη, όπως φάνηκε να πιστεύουν (μετά το χάλια ξεκίνημα τους) οι περισσότεροι ποδοσφαιριστές του. Αφού ο Ολυμπιακός δεν νίκησε στην Ισπανία τη χθεσινή (χωρίς Ρονάλντο και Ζιντάν) Ρεάλ, προφανώς δεν θα τη νικήσει ποτέ.

Φανταστείτε να τα έκανε όλα αυτά ο «κομπλεξικός και άσχετος» Μπάγεβιτς τι θα γινόταν...


ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ


ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΧΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
apelpisiakos
Full Member
Full Member


Joined: 10 Jun 2004
Posts: 277
Location: Estadio Municipal de Mytilini - "Tarlas"

PostPosted: Thu Sep 29, 2005 12:08 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ πάλι Manchester το θεωρώ αρκετά υπερβολικό σχόλιο. Οχι και εγκλημάτισε. Όντως τον Μπάγεβιτς θα τον κράζανε αμέσως, αν έκανε τα ίδια.

Πάντως το ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ σχόλιο, δηλαδή "Φανταστείτε να τα έκανε όλα αυτά ο «κομπλεξικός και άσχετος» Μπάγεβιτς τι θα γινόταν... " νομίζω ότι το είχα ξαναδιάβάσει από τον ΙΔΙΟ δημοσιογράφο μετά το παιχνίδι με τη Ρόζενμποργκ!

Και αν μάλιστα στο συνδυάσω και με κάτι άλλα που γράφουν για εμάς διάφοροι καλοθελητές, για το πόσο "άσχετος" είναι ο Μαλεζάνι, και ότι ο Τζίγγερ πρέπει να τον διώξει και να πάρει τον Μπάγεβιτς που είναι η μόνη λύση (!!!) για τον Παναθηναικό κλπ. κλπ. αρχίζω να δίνω περισσότερη βάση σε αυτά που φωνάζανε οι Τάκηδες πέρυσι για οργανωμένο δημοσιογραφικό λόμπι που έχει αναλάβει εργολαβικά τη στήριξη του εν λόγω προπονητή!

edit: Και για του λόγου το αληθές ιδού η ανάλυση του Παυλάρα μετά το ματς με τη Ρόζενμποργκ. Προσέξτε το τελευταίο σχόλιο....
http://www.sportime.gr/xst/index.php?option=com_content&task=view&id=9964&Itemid=199

Για μένα σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να ναι σύμπτωση.... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Thu Sep 29, 2005 12:33 pm    Post subject: Reply with quote

Το ότι ο Μπάγεβιτς είχε δημιουργήσει ένα δικό του "στρατό" δημοσιογράφων τόσα χρόνια που ζούσε στην Ελλάδα δεν χωράει αμφισβήτηση. Το τραγικό είναι ότι το λόμπι συνεχίζει να λειτουργεί και μετά τη φυγή του από την Ελλάδα. Εκθέτουν ομάδες και προπονητές, κινδυνολογούν και δημιουργούν λανθασμένες εντυπώσεις μόνο και μόνο μήπως τελικά ο προστατευόμενός τους ξαναβρεί δουλειά. Δεν είναι τυχαίο ότι έχει ήδη περάσει 2 φορές από ΑΕΚ και Ολυμπιακό. Του μένει ο Παναθηναϊκός (x2) και άλλη μια ο ΠΑΟΚ...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Thu Sep 29, 2005 12:38 pm    Post subject: Reply with quote

Apelpisiake, εχεις δικιο σε αυτο που λες για τον Παπαδημητριου και ολα τα σχολια του περι Μπαγεβιτς κλπ, απλα αυτο που εγω ηθελα να τοωισω ειναι το γεγονος οτι μονο αυτος αναφερθηκε στο γεγονος οτι ενω ο Ριβαλντο ηταν χωμα ο Σολιντ τον αφηνε μεσα. Οι δημοσιογραφοι που γλυφουν τον Κοκκαλη ειναι καλυτεροι δηλαδη? Αναμεσα στους μεν και στους δε, προτιμω αυτους που γλυφουν τον Μπαγεβιτς και οχι τον Κοκκαλη.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 36, 37, 38  Next
Page 12 of 38

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr