stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Εδώ κολλάνε τα πάντα για τα ΣΠΟΡ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 129, 130, 131  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
g3orge
Full Member
Full Member


Joined: 29 Mar 2004
Posts: 333
Location: Middlesbrough

PostPosted: Sun Mar 19, 2006 10:17 pm    Post subject: Reply with quote

Σωστά Argyris. Δεν είχα διαβάσει αυτά που παραθέτεις εσύ. Είχα ακούσει απλά την είδηση στο συνδρομητικό κανάλι, χωρίς πολλές λεπτομέρειες και διάβασα το άρθρο που έστειλε ο billy8181.

Από τη στιγμή που η εταιρία που εκπροσωπεί τον Ροναλντίνιο θα μπορεί να φέρει στον Άρη μέχρι και πέντε ποδοσφαιριστές τότε αυτομάτως αυτό βοηθά τον΄Άρη και αγωνιστικά. Πιο πάνω, γράφοντας για οικονομικά οφέλη, εννοώ κυρίως από πωλήσεις, στο μέλλον, παικτών του Άρη (μέσω του αδερφού του Ronaldinho και manager).

Παράλληλα, διευκρινίστηκε οτι ο "Ρόνι" εξέφρασε την επιθυμία μακροπρόθεσμα ν' αποκτήσει το πλειοψηφικό πακέτο των μετοχών της ΠΑΕ."
Αυτό το τελευταίο μου φαίνεται πολύ δύσκολο πάντως...

Αν τελικά η κίνηση αυτή βοηθήσει τον Άρη, τότε πραγματικά αξίζουν συγχαρητήρια στην ομάδα της Θεσσαλονίκης και τους διοικούντες, που μπόρεσαν να υπογράψουν τη συμφωνία!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Sun Mar 19, 2006 11:17 pm    Post subject: Reply with quote

Καλή κίνηση εμπορικά αλλά επιτρέψτε μου να έχω τις επιφυλάξεις μου για τα αγωνιστικά οφέλη. Τι σημαίνει ότι "προβλέπεται η προώθηση ορισμένων ποδοσφαιριστών που ανήκουν στην εταιρεία μάνατζμεντ του Ροναλντίνιο μέσω του Άρη"; Μήπως η εταιρεία του Ροναλντίνιο θα βγάζει και την 11άδα του Άρη;
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Avon
Full Member
Full Member


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 210

PostPosted: Mon Mar 20, 2006 12:39 am    Post subject: Reply with quote

Σύμφωνα με το site της goalday, οι όροι του συμβολαίου είναι οι παρακάτω:

Οι 4 όροι του συμβολαίου
Το συμβόλαιο ανάμεσα στις δύο πλευρές περιλαμβάνει 4 όρους που απ` ότι φαίνεται είναι ιδιαιτέρως συμφέροντες για την ΠΑΕ Αρης.

1)Ο αδελφός και ατζέντης του Ροναλντίνιο θα εκτελεί χρέη σκάουτερ για τους κιτρινόμαυρους, αναζητώντας ποδοσφαιριστές στην πατρίδα του την Βραζιλία.

2)Η πλευρά του Βραζιλιάνου σούπερ σταρ, υποχρεούται να φέρει έναν τεχνικό διευθυντή για τον Αρη.

3)Ο Ροναλντίνιο θα έρχεται στην Θεσσαλονίκη μία φορά το χρόνο (τουλάχιστον), διατηρώντας παράλληλα το δικαίωμα να αγοράσει το 50% των μετοχών της ΠΑΕ (με τη σύμφωνη γνώμη της Λέσχης Φίλων Αρη).

4)Από την πλευρά της η ΠΑΕ Αρης έχει το δικαίωμα να εκμεταλλευτεί το όνομα του Ροναλντίνιο, στην Ελλάδα.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
superas
Senior Member
Senior Member


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 640
Location: Thessaloniki

PostPosted: Mon Mar 20, 2006 12:47 am    Post subject: Reply with quote

Παιδιά τα περισσότερα από αυτά που γράφουν τα sites είναι αρλούμπες. Τα πραγματικά στοιχεία της συμφωνίας τα γνωρίζουν η ΠΑΕ ΑΡΗΣ και ο αδερφός του Ρονι που είναι ο μάνατζέρ του.

Το βασικό που έμαθα από πηγές μου είναι ότι ο ΑΡΗΣ ουσιαστικά έχει το δικαίωμα να χρησιμοποιήσει το όνομα Ροναλντίνιο για την Ελλάδα. Π.χ η ΕΠΑΕ δεν μπορεί να ξαναφέρει τον Ροναλντίνιο για κλήρωση του πρωταθλήματος ενώ ο ΑΡΗΣ με τη συμφωνία αυτή θα τον φέρνει κάθε χρόνο μια φορά με σκοπό να κάνει προμόσιον και τον ΑΡΗ αλλά και του χορηγούς της ομάδας. Αυτό είναι μέσες άκρες.

Επίσης έμαθα ότι ο ΑΡΗΣ δεν μπορεί να βγάλει φανέλες με το όνομα Ροναλντίνιο, αυτό είναι αποκλειστικό δικαίωμα της Μπαρτσελόνα.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Mon Mar 20, 2006 4:29 pm    Post subject: Reply with quote

Αποθέωση του fair-play από τον Ντε Ρόσι

Ο 22χρονος μέσος της Ρόμα σκόραρε με το χέρι στον αγώνα της ομάδας του κόντρα στη Μεσίνα (όταν το σκορ ήταν 1-0), αλλά ζήτησε από τον διαιτητή να ακυρώσει το γκολ


http://www.sport-fm.gr/news.jsp?newsID=41646
Back to top
View user's profile Send private message
rchos7
Senior Member
Senior Member


Joined: 22 Apr 2005
Posts: 554
Location: p.faliro

PostPosted: Mon Mar 20, 2006 8:15 pm    Post subject: Reply with quote

ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΤΟΝ ΠΑΟ Ο ΙΤΑΛΟΣ!
http://www.sportime.gr/articles_inside.asp?article_id=11392

αν και γενικα δεν πολυσυμφωνω με τον συγκεκριμενο δημοσιογραφο σε αυτο που λεει εδω συμφωνω απολυτα!εχει ξεφυγει τελειως ο μαλεζανι και με την συμπεριφορα του πρωτα πρωτα προσβαλει τον ιδιο τον παναθηναικο!
εχει φτασει σε απιστευτο σημειο παρακμης ο ανθρωπος!κατηγορουσε τους διαιτητες οταν γινοταν λαθη εναντι της ομαδας του η οταν ευνοουταν ο ολυμπιακος!μετα κατηγορησε τον ομοσπονδιακο προπονητη της χωρας οτι εχει καποιο μυστικο σχεδιο για να εμποδισει τον παο να βγει τσ. λιγκ!θεωρησε οτι φταιει η διαιτησια για τον αποκλεισμοπ του κυπελου!τωρα εφτασε να πει το απιστευτο!κατηγορησε καποιον διαιτητη επειδη εδωσε κιτρινη καρτα στον μπισκαν(η οποια ηταν απολυτως δικαιη κατι το οποιο παραδεχτηκε και ο ιδιος) ο οποιος χανει το επομενο παιχνιδι λογω συμπληρωσεις 4 καρτων και ειπε οτι δεν σεβαστηκε ο διαιτητης την ομαδα του και ζητησε μεγαλυτερο σεβασμο στο μελλον!ζητησε δηλαδη να κανουν τα στραβα ματια οι διαιτητες στα φαουλ των παιχτων του!ο τυπος ειναι απιστευτος!εχει ξεπερασει και τον αλεφαντο σε αυτα που λεει!για σκευτειτε δε να τα ελεγε αυτα ο αλεφαντος!θα τον ειχαν κλεισει στο δαφνη!αντιθετα τον μαλεζανι δεν τον αγγιζουν!ο κυριος αυτος στην ιταλια τα ιδια εκανε?γιατι μεχρι τωρα στην ελλαδα κατηγορει τους παντες για καθε τι κακο που συμβαινει στην ομαδα του εκτος απο τον εαυτο του!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Mon Mar 20, 2006 11:00 pm    Post subject: Reply with quote

λέγαν στο radio πως απλός ήθελε να εφαρμόζονται ίδιοι κανόνες σε όλους, δεν αμφισβήτησε το λάθος του μπίσκαν. δε μου φαίνεται περίεργο. στο κάτω κάτω κακό είναι κάποιος να αμφισβητεί λες και η διαιτησία μας είναι A κατηγοριας....το ότι δε μιλάει για τον εαυτό είναι άλλο θέμα αλλα δε νομίζω να μην το έχει κάνει ποτε.


το ότι δε μιλάνε κάποιοι άλλοι δε σημαίνει πως είναι πάντα κάλoi....μερικές φορες σημαίνει πως πάνε πάσο για να μην πάρουν πόδι.
Back to top
View user's profile Send private message
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Wed Mar 22, 2006 12:56 am    Post subject: Reply with quote

Δειτε τον κυριο Woo!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

http://video.premiumtv.co.uk/rangersfc/video/mrwoo_hi.wmv
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Wed Mar 22, 2006 6:18 pm    Post subject: Reply with quote

σκεφτείτε όμως μετά ξένο προπονητή και ξένο πρόεδρο με 6-7 ξένους παίχτες στην 11ada....

δε είναι για να γινόμαστε γραφικoi αλλα σίγουρα θα υπάρχουν έλληνες επενδυτες της προκοπης....εκτος από το κλασικό πια παράδειγμα της premier league ισπανία-ιταλία δεν έχουν πολλούς ξένους προεδρους (και προπονητές?).
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Thu Mar 23, 2006 3:07 am    Post subject: Reply with quote

Οι απόψεις μου για το τι πρέπει να κάνουν ομάδες της Α Εθνικής,για να είναι έτοιμες την νέα χρονιά,και ποιός πρέπει να είναι ο στόχος τους.

ΟΣΦΠ:
Διαφωνώ εντελώς με την φιλοσοφία του Σόλιντ.Καμιά ομάδα δεν πήγε ψηλά στην Ευρώπη με μεταγραφές μετρίων(για τα μεγέθη του CL) παικτών .Ποιός είναι ο Ντομί,o Νε.Όσο για το ότι ο Σόλιντ κάνει απο νωρίς τις επιλογές του και είναι και ψαγμένες,για δείτε ποιούς έφερε φέτος,πλήν του Τουρέ.Τον Μπάμπα,τον Λέμενς και τον Ντάνι,και εισηγήθηκε τον Ίβερσεν(ποιός είναι αυτός πάλι).Και δεν είναι δυνατό στον ΟΣΦΠ να μην παίζουν ο Καστίγιο και ο Παππάς.

Προτείνω:
Άμυνα:
Πολύ καλή επιλογή ο Άντζας,αλλά χρειάζεται άλλος ένας,κάποιος σαν τον Σίμουνιτς,ο οποίος είναι πολύ καλός παίκτης αλλά έχει πολλούς τραυματισμούς.Με Ανατολάκη(στα 32)-Κωστούλα(στα 30) και έναν Έλληνα πιτσιρικά φέτος(και άλλον έναν του χρόνου,να αντικαταστήσει το Ανατολάκη),να υπάρχει μια πολύ καλή πεντάδα,στο κέντρο της άμυνας.
Αριστερά:Γκέο(34)-Μπουλούτ(31)-Βενετίδης(30),αν είναι καλά ο Βενετίδης δεν χρειάζεται άλλος εκεί,με μπακάπ Μπουλούτ,και Γκέο στα τελευταία του είναι ΟΚ.Αν δεν είναι καλά ο Βενετίδης,πρέπει να πάρει έναν εκελίξημο πιτσιρικά(κατα προτίμηση Έλληνας)
Δεξιά:Πάντος(30)-Μαυρογ(30)-Πατσατζόγλου(27).Ο Πάτσα δυστυχώς δεν νομίζω ότι θα μπορέσει να ξαναπαίξει σε υψηλό επίπεδο,ο Πάντος και ο Μαυρογ δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο,αλλά κρατάνε καλά ακόμα 2 χρόνια,μπορεί λοιπόν σε 2 χρόνια να ετοιμαστεί κάποιος πιτσιρίκάς.

Κέντρο:
Στολτίδης(31),θα αντέξει 2 χρόνια ακόμα,αλλά όχι μόνος του,ο Ταραλίδης(25) δεν ξέρω σε τί επίπεδο μπορεί να ανέβει αυτός
Άλλο αμυντικό χάφ δεν υπάρχει,χρειάζεται λοιπόν μια μεταγραφή σε στύλ Καπεμπέ,κόφτης που τρέχει πολύ.
Αριστερά:Ο Λαγός μπορεί να πάρει πολλά απο τον Τζόλε στα 34 του ,μπορεί να δίνει βοήθειες και ο Γκέο.
Δεξιά:Παππάς-Καστίγιο,χωρίς σχόλια.
Επιτελικά:Όπως ο Λάγός απο τον Τζόλε,έτσι και ο Τουρέ απο τον Ριβάλντο(34) μπορεί να πάρει πολλά.

Επίθεση:
Απο την μία δεν με γεμίζουν οι επιθετικοί του ΟΣΦΠ,απο την άλλη δεν μπορεί να του διώξει όλλους.Μπορεί να κάνει μια μεταγραφή ενδεκάδας, και απο πίσω να υπάρχει ο Οκκάς και ο Κωνσταντίνου.

Συνολικά μεταγραφές για αυτό το καλοκαίρι:
Κεντρικός αμυντικός-Αμυντικό Χάφ-Επιθετικός επιπέδου CL,που να κάνουν μπάμ οι μεταγραφές τους.Σύν τον Άντζα και έναν μέτριο τερματοφύλακα(για επίπεδο CL),και Παππά-Λαγό-και 3 πιτσιρικάδες για την άμυνα.Για όλους αυτούς βέβαια θέλει πολύ χρήμα,αλλά μόνο έτσι πας ψηλά στην Ευρώπη(ακούς Σωκράτη).
Και του χρόνου απλά να φύγουν οι(τότε) 35άρηδες.

Συνεχόμενα post -- losada

ΠΑΟ:
Δεν ξέρω ποιός είναι στόχος του ΠΑΟ για τις μεταγραφές το καλοκαίρι.
Πιστεύω ότι πρέπει να βοηθήσει τους πιτσιρικάδες με καλούς παίκτες δίπλα τους.Στόχος του ΠΑΟ πρέπει να είναι να φτάσει σε επίπεδα της ομάδας του 2002 που έφτασε στους 8,όταν μπεί στο νέο γήπεδο,σε 3 χρόνια δηλαδή.

Προτείνω:
Τερματοφύλακες:Ο Γκαλίνοβιτς και ο Εμπέντε είναι καλό δίδυμο για τα επόμενα 3 χρόνια.Σε 3 χρόνια πρέπει να έχει ετοιμάσει και κάποιον πιτσιρικά για ναα κάνει δίδυμο με τον Εμπέντε.

Άμυνα:
Με βάση τον Μόρις(25) πρέπει να χτίσει την άμυνα του ο ΠΑΟ.Με Κώτσιο(29) 3η επιλογή και Μπαρμπα-Γιάννη(31) 4η επιλογή(που έχει 3 χρόνια ακόμα).Πρέπει να πάρει έναν παίκτη για δίδυμο του Μόρις με προοπτική 5 χρόνών,και 2 Έλληνες πιτσιρικάδες.
Αριστερα:Μια χαρά είναι ο Δάρλας,σε 3 χρόνια θα είναι super(αν δουλέψει).Μην ξεχνάτε ότι αριστεροπόδαρους αμυντικούς δεν βρίσκεις εύκολα.Ας πάρει και κανέναν πιτσιρικά να τον χτίσει και είναι ΟΚ.
Δεξιά:Ο Βύντρα δεν με γεμίζει εμένα,αλλά σε 3 χρόνια θα έχει βγεί κάποιος πιτσιρικάς απο πίσω,αφού ο ΠΑΟ έχει πάρα πολλούς.

Κέντρο:
Με βάση τους Τζιόλη-Λεοντίου και Γκονζάλες(26),πρέπει να πάρει ένα πολύ καλό αμυντικό χαφ για δίδυμο με το Τζιόλη(έναν καλύτερο απο τον Μπίσκαν και εξελίξιμο),έναν πιτσιρικά πίσω απο τον Γκονζάλες,για τα άκρα θέλει 2 καλές μεταγραφές μαζί με πιτσιρικάδες.

Επίθεση:
Παπ(25)-Μάντζιος(23)-Γκέκας(26) και άλλον ένα παίκτη είτε Έλληνα είτε ξένο,έχει μια πολύ καλή 4άδα.

Συνολικά μεταγραφές για το καλοκαίρι:
4 παίκτες.Κεντρικός αμυντικός-αμυντικό χάφ-αριστερό και δεξιό χάφ(για 5 χρόνια,παίκτες εξελίξιμους με ποιότητα).
Και πολλούς πιτσιρικάδες(και απο την ακαδημία,και απο Ελλάδα και παίκτες απο scouting απο το εξωτερικό).
Στην ουσία ένα πλάνο 5ετίας,με κάποιες προσθήκες σε 3 χρόνια για το κάτι παραπάνω.

Συνεχόμενα post -- losada

ΑΕΚ:
Έχω την εντύπωση ότι στην ΑΕΚ(Σάντος-Ίβιτς-Νικολαίδης) δεν πολυνοιώθουν απο μπάλα.
Ανανεώνουν τον Μάλμπασα και τον Σέζαρ,παίζει ο Κόντης και ο Γεωργέας,έχουν σε εκτίμηση(σαν παίκτες) τον Ίβιτς και τον Σοάρες,παίζει συνέχεια ένα 4-3-3,που είναι εντελώς λάθος(κατα την γνώμη μου πάντα).

Προτείνω:
Επειδή στην ΑΕΚ δεν υπάρχει χρήμα πρέπει να γίνει επένδυση σε νέους παίκτες με άξονα τους Σορεντίνο-Αλεξόπουλο-Κατσουράνη.

Τερματοφύλακες:
Ο Σερεντίνο(26),μπορεί να παίξει στην ΑΕΚ σε υψηλό επίπεδο για πολλά χρόνια.Πρέπει να βάλει απο δίπλα του έναν πιτσιρικά για να ψηθεί.

Αμυντικοί:
Αλεξόπουλος(29),και Τσιρίλο(29),είναι μαι καλή βάση για να χτίσει η ΑΕΚ μια καλή άμυνα,αν ο Δέλλας(30) επανέλθει στα επίπεδα που ήταν πρίν τον τραυματισμό,η ΑΕΚ δεν χρειάζεται μεταγραφή αμυντικού για τα επόμενα 3 χρόνια,έχει και Μόρα(25),ας βάλει και 2 πιτσιρικάδες μαζί τους και είναι κομπλέ.
Αριστερά:Πρέπει να παίζει ένας πιστιρικάς,με μπακάπ τον Γεωργέα(30),για τα επόμενα 3 χρόνια.
Δεξιά:Πιτσιρικάς-Τζιωρτζιόπουλος(28 )

Κέντρο:
Κατσουράνης(26) και ένας πιτσιρικάς δίπλα του,μεταγραφή ενός καλού επιτελικού παίκτη και δίπλα του πιτσιρικάς.Υπάρχει και ο Τσάνκο.
Αριστερα:Ένας απο τους Σαπάνη(30)-Σέζαρ(26)-και μεταγραφή ένδεκάδας.
Δεξιά:Λάκης(30)-ψιλοέτοιμος πιτσιρικάς.

Επίθεση:Εμένα ο Καπετάνος δεν με γεμίζει,αλλά αφού τον πιστεύουν ας τον κρατήσουν .Εδώ χρειάζεται μια καλή μεταγραφή,και 2 πιτσιρικάδες,και ο Λύμπε(31).

Μεταγραφές:
Ένας καλός επιτελικός μέσος,και ένας καλό επιθετικός,αριστερό χάφ ποιοτικό ενδεκάδας.Οι πιτσιρικάδες μπορεί να είναι ή απο τους ήδη υπάρχοντες (Κονέ-Κομβολίδης κλπ),ή μεταγραφές απο Ελλάδα και scouting.Δεν ξέρω τι επιπέδου μπορεί να είναι όλοι αυτοί γιατί δεν ξέρω τα οικονομικά της ΑΕΚ.
Και η ΑΕΚ πρέπει να βάλει ένα πλάνο 5ετίας,με έναν βασικό κορμό και πολλούς πιτσιρικάδες,για να μπορέσει σε 3 χρόνια να παίξει μπάλα επιπέδου.


Last edited by vag3721 on Thu Mar 23, 2006 4:56 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Thu Mar 23, 2006 2:39 pm    Post subject: Reply with quote

Εντυπωσιακή αναλυση Βαγγέλη και πίστεψε με γνωρίζεις την ΑΕΚ περισσότερο απο το 70% των ΑΕΚτζίδων.

Μερικές σημείωσεις
ο Τζιωρτζόπουλος είναι Αριστερός μπάκ (και όχι δεξείς) και μπορεί να παίξει ΚΑΙ χαφ σε υψηλό επίπεδο. Χρειάζεται να εξεταστεί ΚΑΛΑ αν υπάρχει ανάγκη για απόκτησει ΑΡΙΣΤΕΡΟΥ ΜΠΑΚ .
Δεξιά χρειάζεται ένα ΕΤΟΙΜΟ ΠΑΙΚΤΗ που θα έχει ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΕΣ ικανότητες.

Με δεδομένο ότι δεν θα αλλάξει το σύστημα (που με τους παίκτες που έχει η ΑΕΚ αυτή τη στιγμή δεν εφαρμόζεται τόσο καλά)
ΚΕΝΤΡΟ
Ο Ζήκος είναι προ το πυλών εισόδου και ο Κατσουράνης προ το πυλών εξόδου . Με Ζήκο αντί κατσουράνης (ο Ζήκος πιο καλό μόνο αμυντικό χάφ , ο Κατσουράνης πιο ολοκληρωμένος) εφαρμόζεται ΠΙΟ εύκολα το 4-1-2-3.
Με τα χρήματα μεταγραφής Κατσουράνη 2-3+ γίνονται 2-3 καλές μεταγραφές ώστε να ζεσταθεί ξανά ο κρύος κόσμος της ΑΕΚ .
Ο Έμερσον βγάζει ακόμα μια χρονία άνετα (δεξί χάφ) και αριστερά ΙΒΙΣΤ (αν και δεν είναι αριστερό χάφ) , Σαπάνης (αν προσαρμοστεί ποτέ) .
Ο Σέζαρ είναι εξτρέμ δεν μπορεί να παίξει αριστερό χάφ σε ομάδα σάντος ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
κατά τα άλλα συμφωνούμε και φυσικά να αρχίζει να παίζει και ο Κονέ , Κυριακίδης , Πλάτσικας και σία.

Επίθεση συμφωνούμε .
Χρειάζονται παίκτες σήγουρα που δεν μπορώ να προσδιορίσω τα ποιοτικά τους χαρακτηριστικά .
Υπάρχουν αυτή τη στιγμή Σέζαρ , Λάκης , Λύμπε , και μετά
ο Καπετάνος είναι παίκτης δυνατός , γρήγορος και πολλή καλή τεχνική αλλα χασογκόλης . Τον πιστεύω αλλα πιθανόν να μας βγεί Λάκης στο τέλος (γνωστό το σύνθημα στο Ηρακλή ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΑΣ ΠΕΘΑΝΩ , ΚΑΠΕΤΑΝΟ , ΚΑΠΕΤΑΝΟ )
-Ο Βενγλίσκι είναι ΠΑΛΤΟ και μάλιστα καλό απο την ουκρανία , παίκτης πολλή γρήγορος με καλή κίνηση αλλα δεν έχει δύναμη , τσαμπουκά αλλα ΔΕΝ μπορεί να επιβιώσει στο Ελληνικό πρωτάθλημα.
Με λίγα λόγια χρειάζεται πολλή καλή επιλογή στην επίθεση και για 2 αλλαγή υπάρχει και ο Κρασσάς που επιστρέφει .

Αξονας δεν υπάρχει για την ΑΕΚ δυστιχός για τα επόμενα χρόνια και ήδη έχουμε χάσει 2 χρονιές ...

Ηδη ακούγονται μουρμούρες για Σάντος και Ντέμη για το αγωνιστικό αν του χρόνου δεν υπάρχει βελτίωση το κλίμα θα γίνει πολλή βαρη και όλα τα οράματα του ντέμη θα πάνε σκράφει.
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Thu Mar 23, 2006 3:06 pm    Post subject: Reply with quote

Κατ'αρχήν διαφωνώ με το 4-3-3 του Σάντος,ο οποίος λέει ότι έχει σαν πρότυπο την Τσέλσι του Μουρίνιο.Το 4-3-3 μπορούν να το παίξουν μόνο ομάδες με μεγάλη ποιότητα υλικού,αλλά κυρίως με παίκτες που τρέχουν πολύ,αλλά πάρα πολύ.Αυτή την στιγμή στην Ευρώπη μόνο η Τσέλσυ και η Μπάρτσα μπορούν να το παίξουν καλά.

Μπερδέυτηκα με το Τζιορ.
Αν έχει λοιπόν αριστερά Τζιορ,πρέπει να πάρει παίκτη στα δεξιά και πίσω του να έχει πιτσιρικά.Στα αριστερά ας παίζει Τζιόρ και πιτσιρικάς(πολύ καλή επιλογή ο Σπυρόπουλος).
Quote:
Δεξιά χρειάζεται ένα ΕΤΟΙΜΟ ΠΑΙΚΤΗ που θα έχει ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΕΣ ικανότητες.

Σωστό.Τέτοιο παίκτη θέλει εκεί.

Αν φύγει ο Κατσουράνης(που δεν το βλέπω,εγώ),δεν πρέπει να πάρει τον Ζήκο,ο οποίος θα είναι 32 το καλοκαίρι.Πρέπει να πάρει τουλάχιστον 28άρη αν πουλήσει τον Κατσου.

Quote:
Ο Έμερσον βγάζει ακόμα μια χρονία άνετα (δεξί χάφ) και αριστερά ΙΒΙΣΤ (αν και δεν είναι αριστερό χάφ).

Ο Έμερσον θα είναι 34 το καλοκαίρι,μπορεί να βοηθήσει άλλη μια χρονιά,αλλά μόνο αμυντικό χάφ.Δεν τον μπορώ αυτόν τον Ίβιτς,είναι πολύ λίγος.

Quote:
Ο Σέζαρ είναι εξτρέμ δεν μπορεί να παίξει αριστερό χάφ σε ομάδα σάντος ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Κατ'εμέ ο Σέσαρ πρέπει να παίζει 2ος επιθετικός,και όχι στην γραμμή.
Στην επίθεση ίσως μπορέσει να κάνει κάτι,αλλά πάλι οχι σίγουρα.

Quote:
ο Καπετάνος είναι παίκτης δυνατός , γρήγορος και πολλή καλή τεχνική αλλα χασογκόλης . Τον πιστεύω αλλα πιθανόν να μας βγεί Λάκης στο τέλος

Εμένα μου φαίνεται,νέος Μιχαλάκης ο Καπετάνος.

Τελικά:
Το συμπέρασμα είναι ότι πρέπει να αρχίσουν να παίζουν οι μικροί,να μείνουν οι 5-6 ποιοτικοί,και να γίνουν 3-4 μεταγραφές που θα ανεβάσουν το επίπεδο.Και κυρίως να έρθει νέος προπονητής.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sat Mar 25, 2006 10:37 pm    Post subject: Reply with quote

Δείτε τι γίνεται στην καλαθόσφαιρα αν σε θέλει (που λέμε) η μπάλα Twisted Evil Shocked Shocked

http://www.metacafe.com/watch/1102/crazy_shot/

Έχω δει φαλτσαριστά, έχω δει από δύσκολη γωνία, έχω δει με ταμπλό, έχω δει πίσω από τη πλάτη, έχω δει από μακριά αλλά να αρπάζει το διχτάκι την μπάλα και να την αναγκάζει να κινηθεί λες και την μαγνήτισε το καλάθι αυτό δεν το έχω ξαναδεί.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Tue Mar 28, 2006 10:41 am    Post subject: Reply with quote

Απειλή αφαίρεσης του τελικού από την Ελλάδα!


http://www.sport-fm.gr/news.jsp;jsessionid=853AC2B1DF8B2AEDBEC593D838EB55A5?newsID=42308
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Wed Mar 29, 2006 9:49 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Συνολικά μεταγραφές για τον ΟΣΦΠ αυτό το καλοκαίρι:
Κεντρικός αμυντικός-Αμυντικό Χάφ-Επιθετικός επιπέδου CL,που να κάνουν μπάμ οι μεταγραφές τους.Σύν τον Άντζα και έναν μέτριο τερματοφύλακα(για επίπεδο CL),και Παππά-Λαγό-και 3 πιτσιρικάδες για την άμυνα.Για όλους αυτούς βέβαια θέλει πολύ χρήμα,αλλά μόνο έτσι πας ψηλά στην Ευρώπη(ακούς Σωκράτη).
Και του χρόνου απλά να φύγουν οι(τότε) 35άρηδες.

Είχα γράψει αυτά πριν μερικές μέρες.
Επανέρχομαι με ονόματα:
Εκτός απο Άντζα,Λαγό και Παππά.
Τερματοφύλακας: Σηφάκης.
Αμυντικός:Υπάρχουν παρα πολλοί ελεύθεροι και καλοί παίκτες στην Ευρώπη,αν κάνετε μια βόλτα στην λίστα με τους ελεύθερους.
πιτσιρικάς Αμυντικός:Αβραάμ Παπαδόπουλος.
Αμυντικό Χαφ:Γκάμπρι της Μπαρτσελόνα ή Πόουλσεν της Σάλκε,και οι 2 ελεύθεροι,αν έρθει κάποιος απο αυτούς θα είναι μεταγραφή βόμβα.
Επιθετικός:Σαλπιγγίδης.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Wed Mar 29, 2006 9:53 pm    Post subject: Reply with quote

Με τον Τουρε, τον Νε, τον Ιερο και τον Καφε τι να τον κανουμε τον αμυντικο χαφ;
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Wed Mar 29, 2006 10:06 pm    Post subject: Reply with quote

1)Ο Τουρέ δεν είναι αμυντικό Χάφ,είναι δεκάρι.
2)Ούτε ο Καφές μπορεί να παίξει την θέση του αμυντικού χάφ σε υψηλό επίπεδο(δηλαδή CL).Για τέτοιο επίπεδο ο Καφές είναι μια καλή εναλλακτική λύση για όλες τις θέσεις του κέντρου.
3)Δεν τον ξέρω τον Νέ.Εσύ είσαι ευχαριστημένος με το δίδυμο Ιέρο-Νέ στο CL?
4)Ο Ιέρο είναι η μοναδική αξιόπιστη λύση του ΟΣΦΠ αυτήν τη στιγμή,και έχει 2 χρόνια(τουλάχιστον) ακόμα υψηλού επιπέδου.Μετά?
Μια τέτοια μεταγραφή θα είναι για τουλάχιστον 4 χρόνια,και ένας τέτοιος παίκτης θα κάνει super δίδυμο με τον Στολτίδη.

Στην πραγματικότητα μια καλή τετράδα αμυντικών χάφ είναι η μεταγραφή-Ιέρο-Νέ και Ταραλίδης.Κατα συνθήκη μπορούν να παίξουν εκεί και ο Καφές,ο Τουρέ και ο Κωστούλας,αλλά όχι στο CL.

(κατα την αποψή μου πάντα)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Wed Mar 29, 2006 10:13 pm    Post subject: Reply with quote

1) Ο Τουρε δεκαρι; Δεν το νομιζω. Κλασικος κοφτης με πολυ καλη πασα μπροστα. Ο Viera δεκαρι θεωρειται;
2) Ο Καφες ειναι λιγος για CL; Τα φετινα του ματς μαλλον το αντιθετο δειχνουν.
3)Τον Νε δεν τον ξερω. Αλλα ουτε και τον Τουρε τον ηξερα...
4) Καλα ειναι και 2 χρονια για τον Ιερο. Βλεπουμε απο του χρονου.

(κατα την αποψη μου παντα)

Ο Poulsen κοστιζει 8 μυρια (αν καταλαβα καλα απο το Link που δινεις). Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη Laughing .

Υ.Γ. Ποιος ειναι αυτος που εχεις στο avatar σου; Σαν τον Ταμπακη μου μοιαζει Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Wed Mar 29, 2006 10:33 pm    Post subject: Reply with quote

1)Ο Viera είναι κλασικό αμυντικό χάφ,κάνει πολλά περισσότερα χιλιόμετρα απο τον Τουρέ,ελέγχει και την ανάπτυξη και την αμυντική λειτουργία,και είναι πάντα μέσα στις φάσεις.Ο Τουρέ είναι πιο ντελικάτος παίκτης,πιο ελαφρύς,σε όλα,δεν έχει τέτοιες αντοχές και δεν είναι και (αυτό που λένε)θωρηκτό.Εγώ,ας δεχτώ ότι ο Τουρέ είναι καλό αμυντικό χάφ, αλλά πιστεύω ότι είναι πολύ καλό 10άρι.Είναι μια(μην πώ 2) κλάση καλύτερος σαν 10άρι απο ότι σαν αμυντικό χάφ.
2)Ο Καφές είναι λίγος για την θέση του αμυντικού χάφ.Τα φετινά του μάτς δείχνουν ότι είναι ένας παίκτης χρήσιμος για κάθε προπονητή,για μπαλαντέρ στο κέντρο.Και μιας και πιάσαμε τα χαρτοπαικτικά ο Καφές δεν κόβει ούτε με Βαλέ. Surprised
3)Ο Τουρέ ήταν λαχείο.Δεν μπορείς να στηρίξεις την πορεία της ομάδας στο CL,σε τέτοιες επιλογές,χρειάζεται αξιόπιστες-δοκιμασμένες λύσεις.
4)Αυτό είπα,έχει 2 χρόνια ακόμα γεμάτα,υψηλού επιπέδου.

Ο Πόουλσεν είναι ελεύθερος,και δεν νομίζω η αμοιβή του να είναι 8 μύρια ευρώ.Αλλά γενικά μόνο με πολλά λεφτά θα κάνετε την πορεία που θέλετε.

Γενικά για την θέση του αμυντικού χάφ,πιστεύω ότι χρειάζεται παίκτης μεγάλου επιπέδου,για πολλούς λόγους.Παίκτες όπως ο Καρεμπέ,ο (υγειής)Σοόυζα χρειάζονται.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
assotos yios
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 30 Mar 2004
Posts: 955
Location: not aswtosgios blogspot :-)

PostPosted: Thu Mar 30, 2006 2:40 am    Post subject: Reply with quote

Ο Ποουλσεν ειχε προχωρημενες επαφες με τη Μιλαν (για παγκιτης εννοειται)και αλλες ομαδες.Δηλαδη θα πρεπει να του προσφερεις συμβολαιο Ριβαλντο για να τον πεισεις και να σου πω την αληθεια δε νομιζω οτι κανει τη διαφορα.Ομοιως και ο Γκαμπρι.Θα συμφωνησω φυσικα για Σαλπιγγιδη-Λαγο.Ο Παππας μου φαινεται φτερο στον ανεμο ,δε νομιζω οτι ειναι για διεθνες επιπεδο ,μπορει να κανω και λαθος.Τερματοφυλακα νεο ο Ολυμπιακος δε χρειαζεται.
Οποια συζητηση θα πρεπει να προσαρμοζεται στο συστημα 4-3-3 που υποτιθεται οτι θα παιζει ο Ολυμπιακος.Εγω πιστευω οτι ολη η αμυνα θελει αλλαγη.Κεντρικους ελευθερους και καλους δεν εχω ξεχωρισει ισως μονο τον χιλιανο Βαργκας.Αντιθετα απο την ιταλικη αγορα υπαρχουν εξαιρετικοι παικτες ελευθεροι για τη μεσαια γραμμη :Φάμπιο Σιμπλίσιο 26 ετων κεντρικος μεσος (Παρμα),Μουνταρί σκληρο αμυντικο χαφ 22 ετων(Ουντινεζε),Σερχιο Αλμιρον αργεντινος του Εμπολι 25 ετων.Για το "μπαμ" Ζε Ρομπερτο κυριως γιατι πιστευω οτι ο Τζορτζεβιτς μετα απο ενα καλοκαιρι με Μουντιαλ το επομενο φθινοπωρο θα ειναι χωμα.

edit πρωινο (επειδη της νυχτας τα καμωματα).Μηπως αυτη ειναι συζητηση για τις "Μεταγραφες"?
Back to top
View user's profile Send private message
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Fri Mar 31, 2006 3:16 pm    Post subject: Reply with quote

Oi paiktes me thn megalhterh emporeumatikh axia (symbolaia, xorhgies, diafhmiseis ktl. se ek. €) ston kosmo, opws bghkan apo ereuna ths etairias BBDO Consulting...

1. Ronaldinho 47,0
2. David Beckham 44,9
3. Wayne Rooney 43,7
4. Samuel Eto'o 30,7
5. Lionel Messi 30,4
6. Zlatan Ibrahimovic 30,1
7. Ronaldo 29,4
8. Frank Lampard 28,8
9. Thierry Henry 28,7
10. Michael Ballack 28,6
11. Steven Gerrard 27,6
12. Raul Gonzales 27,2
13. Zinedine Zidane 27,1
14. Cristiano Ronaldo 26,8
15. Didier Drogba 26,4
16. Alessandro Del Piero 18,6
17. Ryan Babel 18,2
18. Ruud van Nistelrooy 17,4
19. Lukas Podolski 16,3
20. Andrej Schewtschenko 14,3
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Fri Mar 31, 2006 4:08 pm    Post subject: Reply with quote

Μπορει καποιος να postαρει μια φωτογραφια του καινουργιου κλειστου κολυμβητηριου της Αρτας οπου θα γινει το φαιναλ φορ του Κυπελλου Ελλαδας Πολο Ανδρων ( 01 - 02/04/2006 ) ;
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Fri Mar 31, 2006 4:13 pm    Post subject: Reply with quote

Βελγο-Oλλανδική λίγκα προτείνει ο Φαν Μπάστεν

Πολύ σοβαρή πρόταση,και θα ανοίξει μεγάλη συζήτηση.
Είναι ο μόνος τρόπος να ανταγωνιστούν οι μικρές χώρες τα μεγάλα ευρωπαικά πρωταθλήματα.Ένα πρωτάθλημα που θα απευθύνεται σε 25 εκατ. φιλάθλους, και θα έχει 5 τουλάχιστον ομάδες υψηλού επιπέδου,να διεκδικούν το πρωτάθλημα,θα είναι πολύ πιο ανταγωνιστικό απο τα 2 σημερινά.

Υπάρχουν και άλλες χώρες όπου μπορεί να γίνει αυτό,οι χώρες της κεντρικής Ευρώπης,της Βαλτικής,και στην Σκανδιναβία.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Fri Mar 31, 2006 7:46 pm    Post subject: Reply with quote

Σενάρια υποβιβασμού:
Θεωρώ ότι η Καλλιθέα και ο Ακράτητος έχουν ήδη πέσει.Για την 3η θέση παίζουν Λεβαδειακός 25β.-ΟΦΗ 21β. και Πανιώνιος 20β.
Πρόγραμμα.(με * οι εκτός έδρας αγώνες)
_________26ή αγων._27ή αγών.__28ή αγών.___29 αγών.__30ή αγών.
Λεβα/κός:ΑΕΚ*______Λάρισα_____ΠΑΟΚ*_____ΟΣΦΠ______ΟΦΗ*
ΟΦΗ:____Καλλιθέα*__Ακράτητος__ΑΕΚ*________ΠΑΟΚ_____Λεβαδειακός
Παν/ιος:_Καλαμαρια__Ξάνθη*_____Ατρόμητος*__Ηρακλής___Αιγάλεω*

Ο Λεβαδειακός έχει 2 χαμένα παιχνίδια σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ και ένα πολύ δύσκολο με ΟΣΦΠ,απο αυτά τα 3 παιχνίδια,το πολύ,θα πάρει 1 βαθμό.Έχει εντός την Λάρισα όπου μπορεί το τρίποντο,και τελευταία αγων. στον ΟΦΗ,παιχνίδι "ο θανατός σου η ζωή μου".

Ο ΟΦΗ έχει ένα χαμένο στην ΑΕΚ,ένα στα μέτρα του στην Καλλιθέα και στην έδρα του 2 παιχνίδια όπου έναι το πολύ Χ.Και ένα με τον ΠΑΟΚ που είναι 1Χ2.

Ο Πανιώνιος έχει στην έδρα του 2 παιχνίδια που είναι 1Χ2,και εκτός 3 στα οποία θα πάρει το πολύ 2-3 βαθμούς.

Σενάρια:
Αν Ο Λεβαδειακός κερδίσει την Λάρισα και τσιμπίσει και έναν βαθμό έχει σωθεί,αν πάρει 3 βαθμούς πάλι μπορεί να σωθεί γιατί ο Πανιώνιος θα χρειάζεται 3 νίκες,για να πάει στους 29.Αν τελειώσει στους 26 πρέπει να καταρεύσει ο Πανιώνιος για να σωθεί.

Ο ΟΦΗ αν πάρει 7 βαθμούς έχει σωθέι,και μπορεί να τους πάρει.

Ο Πανιώνιος για να σωθεί θέλει 3 νίκες,δηλαδή 1 διπλό και 2 νίκες στην έδρα του.Πράγμα δύσκολο.Ελπίζει οι άλλοι 2 να μείνουν στους 25-26 για να σωθεί με 6-7 βαθμούς.

Εκτίμηση:
Πρώτο φαβορί για πτώση ο Πανιώνιος,αν δεν κερδίσει αυριο έχει πέσει,εκτός κι αν έχει χάσει ο ΟΦΗ απο την Καλλιθέα και την άλλη αγωνιστική δεν κερδίσει ο Λεβαδειακός την Λάρισα.
Αν ο ΟΦΗ κερδίσει αύριο έχει σωθεί,με Χ αυριο και νίκη την άλλη εβδομάδα με τον Ακράτητο πάλι έχει σωθεί.
Αν ο Λεβαδειακός κερδίσει την (αδιάφορη)Λάρισα,σώθηκε.Την τελευταία αγωνιστική μπορεί να είναι και αδιάφορος μέσα στον ΟΦΗ και να σωθεί και ο ΟΦΗ.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Tue Apr 04, 2006 1:52 pm    Post subject: Reply with quote

Πολυ καλος ο Επαλε που βοηθησε τον ηρακλη να κερδισει καθαρα τον γαυρο με 2 - 0 !
Απορω γιατι τον διωξαμε...
Που εισαι ρε Ζαετς Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 129, 130, 131  Next
Page 81 of 131

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr