stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ταξιδιωτικοί Προορισμοί
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sat Jan 29, 2005 11:29 pm    Post subject: Reply with quote

Καλησπέρα,

το καλοκαίρι αργεί και είπα να δώσω λίγο ενδιαφέρον στο φόρουμ και συγκεκριμένα στο παρόν τόπικ . Επειδή δεν έχω τραβήξει κάποια νέα φωτογραφία θα ανεβάσω μερικές φωτογραφίες του αρχείου μου από το παρελθόν ! Οι περισσότερες λήψεις γίνανε από το κατάστρωμα ενός πλοίου του εμπορικού μας ναυτικού. Μην περιμένετε αναλύσεις γιατί μιλάμε για παλιές φωτογραφίες και όπως καταλαβαίνετε δεν είχα αγοράσει τη θρυλική μου ψηφιακή.

Μαύρη θάλασσα

Γιάλτα - Ουκρανία(97) - Μήπως σας θυμίζει κάτι ...

Γιάλτα - Ουκρανία2(97) - Μήπως σας θυμίζει κάτι ...

Κωνσταντινούπολη(97) - στενά(Κόντρα γέφυρα του πλοίου)

Ουδεν σχόλιο! Μόνο δέος ...εξωτερικά! - Θλίψη εσωτερικά - Εύχομαι να την βρείτε σε καλύτερη κατάσταση εσωτερικά αν πάτε ποτέ, απ ότι την βρήκα εγώ. Σταματώ γιατί θα πω καμία κουβέντα ...

Κωστάντζα - Ρουμανία(97)

===================

Μεσσόγειος

Λιβόρνο(97) - Λιμάνι Φλωρεντίας - Νότια Ιταλία

Εδώ λένε ότι ήταν η σκύλα και χάρυβδη Laughing - Στενά Μεσίνας(97) - Νότια Ιταλία

Μινόρκα(διπλανό νησί της Μαγιόρκας) - Νοτιοανατολική Ισπανία(97)

Η πατρίδα της Σ. Λόρεν - Ν(ε)απολι(97) - Νότια ταλία

Τεργέστη(96) - Β. ΙΤαλία - Σε αυτή τη πόλη συλλάβανε το Ρήγα Φεραίο οι τότε ... "πλανητάρχες" - Έχω δει απ έξω και το χώρο που έγινε η σύλληψη. Μέχρι και το 97 στεγαζόταν στο χώρο μία ... καφετέρια όπου σε ένα τραπεζάκι έγραφαν το ιστορικό περιστατικό πάνω σε πλακέτα.

Τεργέστη2(97) - Β. Ιταλία.

Βαρκελώνη(97) - Ισπανία - Ο γνωστός πεζόδρομος με ένα μίμο δον Κιχώτη της Μάντσας που έλεγε και το καρτούν ... Laughing

===================

Ελλάδα

Δυτικά των Αντικυθήρων(97)

Παλιό λημάνι Χανίων(96)

===================

Έκπληξη !! Αρκετά χρόνια πριν στα βόρεια (πολύ βόρεια Twisted Evil ) σύνορα της πατρίδας μας προσπαθώντας να παίξουμε βόλευ στο ... χιόνι - (19..)

Υ.Γ Αν ξεφυλλίσω καμια μέρα και τα άλλα άλμπουμ μου θα ... επανέλθω
Back to top
View user's profile Send private message
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Sun Jan 30, 2005 12:24 am    Post subject: Reply with quote

Η πιο ωραια απ ολες παντως ηταν...Το παλιο λιμανι των Χανιων..!!! Για ευνοητους λογους..
Αληθεια, σου αρεσαν τα Χανια ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sun Jan 30, 2005 1:53 am    Post subject: Reply with quote

Ωραία ήταν το παλιό λιμάνι και τα δρομάκια γύρω από αυτό! Μου άρεσαν τα παλιά τείχη και το ναυτικό μουσείο με τα πλοία μινιατούρες, που ήταν στην άκρη του λιμανιού.

Δεν έχω ταξιδέψει το νομό αλλά ελπίζω να το κάνω κάποτε και ειδικά να περπατήσω το φαράγγι της Σαμαρειάς
Back to top
View user's profile Send private message
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Sun Jan 30, 2005 6:34 am    Post subject: Reply with quote

Φιλε Losada οταν αποφασισεις να επισκευτεις τα χανια ειμαι προθυμος να σου δωσω μερικες συμβουλες για το που θα πας..
Το φαραγγι της Σαμαριας ειναι κατι που δεν εχεις ξαναδει αλλα ειναι αρκετα κουραστικο..
Επειδη ασχολουμαι λιγακι με τα βουνα των Χανιων οταν αποφασισεις στειλε πμ και δεν θα χασεις...Κρυβουν πολλες εκπληξεις τα Χανια... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Sun Jan 30, 2005 2:27 pm    Post subject: Reply with quote

Φιλε mfotinaki αν μπορεις γραψε αυτες τις συμβουλες στο forum ωστε να μπορουμε να τις δουμε και εμεις. Η ιδεα του τοπικ αυτου ειναι να μοιραζομαστε τις ταξιδιωτικες μας εμπειριες χωρις να χρειαζεται καποιος να τις ζητησει. Wink
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Sun Jan 30, 2005 10:25 pm    Post subject: Reply with quote

Arrow Dimiskour

Φιλε μου τα Χανια ειναι ο τοπος καταγωγης μου! Δεν ειναι καποιος τουριστικος προορισμος που ειχα επισκεφτει καποια στιγμη στο παρελθον για να γραψω τις εμπιεριες μου..
Γι αυτο ειπα αν καποιος θελει,ευχαριστως να του γραψω και δημισιως(τωρα το λεω αυτο!) καποιες πληροφοριες..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Sun Jan 30, 2005 11:19 pm    Post subject: Reply with quote

Χανιά έχω πάει πολλές φορές (4φορές και πάω καλοκαίρι παρακαλοκαίρι για να μην βαριέμαι απο το κάθε χρόνο)
Έχω πολλούς φίλους εκεί είτε σε πρωινές ή σε βραδινές δουλειές και έχω ζήσει τρελα ξενύχτα .
Καταπληκτική πόλη και οι Χανιώτες έχουν το καλό ότι τα βρήσκουν με τους Αθηναίους λόγω ότι δεν έχουν το κόμπλεξ την Αθήνας (συνήθως κάθε Χανιώτης έχει 2 τουλάχιστον κολλητούς Αθηναίους) γι'αυτο και κατεβαίνει όλη η Αθήνα κάτω και γίνεται χαμός.
Αχχχχχχχχ πότε θα έρθει το καλοκαίρι.
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Feb 02, 2005 8:06 pm    Post subject: Reply with quote

Ευχαριστώ ξανά για τις πληροφορίες για το Luton. Πράγματι ακολουθώντας το δρομολόγιο που μου προτείνατε, μου πήρε μιάμιση ώρα τη Δευτέρα το πρωί από το Heathrow (ξεκινώντας στις 7:45), ενώ την Τρίτη το μεσημέρι λίγο παραπάνω (κυρίως γιατί το τρένο που πήρα από το Luton έκανε 500 στάσεις σε κάτι Harlesden, St Albans, St Pakistanis και δε συμμαζεύεται, μέχρι να φτάσει στο St Pancras). Το Heathrow Express είναι πανέμορφο πάντως.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Giannis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Mar 2004
Posts: 1682
Location: Ελβετία

PostPosted: Tue Mar 01, 2005 5:19 pm    Post subject: Reply with quote

Προς του Λονδρέζους και μη του φόρουμ!

Ποιό αεροδρόμιο είναι ποιό κοντά στο Stansted;; To Luton ή το Gatwick;; Πόση απόσταση και με τι συγκοινωνία;; Rolling Eyes


Ευχαριστώ...και φαντάζομαι ότι εδώ αρμόζουν τέτοιου είδους ερωτήσεις...η όχι;; Confused
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Tue Mar 01, 2005 5:38 pm    Post subject: Reply with quote

Αν και οχι Λονδρεζος (αλλα πρωην κατοικος East Anglia) νομιζω οτι το Luton ειναι απελπιστικα κοντα με το Stansted. To Gatwick ειναι νοτια του Λονδινου ενω το Luton βορεια και το Stansted βορεια-βορειοανατολικα.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ZORBAS
Full Member
Full Member


Joined: 16 Apr 2004
Posts: 364
Location: London

PostPosted: Wed Mar 02, 2005 4:33 pm    Post subject: Reply with quote

Arrow Φιλε Giannis

Αν βρηκες απαντηση για τα αεροδρομια του Λονδινου εχει καλως. Εγω παντως θα σου πω οτι δεν εχει και πολυ διαφορα το Luton και το Gatwick απο το Stansted. Σε χμ ειναι σιγουρα λιγο ποιο κοντα το Λουτον αλλα εαν θα πας με τρενο πρεπει να κατεβεις πρωτα κεντρικο Λονδινο και μετα να αλλαξεις οποτε ειτε πας στο ενα ειτε στο αλλο θες γυρο στα 45 λεπτα απο το κεντρο. Αν πας με λεωφοριο θα εισαι στο ελεος του Μ25 και της κινησης, εκτος αν φτασεις μεσανυχτα. Αν πας με αυτοκινητο παλι τα ιδια. Αν θες την συμβουλη μου πηγαινε απο οποιο βολευει καλυτερα για την επομενη πτηση σου και μην σκεφτεσαι τις αποστασεις. Μια η αλλη θα σου βγει. Για περισσοτερες πληροφοριες, αν θες, στειλε πμ
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Wed Mar 02, 2005 11:48 pm    Post subject: Reply with quote

Gianni

Αποσταση Stansted-Luton 55.1km ή 34.2 μιλια.
Αποσταση Stansted-Gatwick 98.7km ή 61.3 μιλια.
http://rp.rac.co.uk/routeplanner?view=Standard&nav

Αν θες να πας με τρενο πραγματι οπως ειπε και ο Zorbas θα πρεπει να κανεις 2 αλλαγες ειτε πας Luton ειτε πας Gatwick.

http://www.nationalrail.co.uk/planmyjourney/time_table/journey_requirements.asp?&T2ID=9671_20041111123945

Ισως η καλυτερη λυση ειναι το λεωφορειο διοτι υπαρχει συνδεση μεταξυ των τριων αεροδρομιων. Στο site παρακατω μπορεις να διαβασεις τιμες, ωρες κτλ.

http://www.stansted-hotels-toolkit.com/transport/stansted_luton.htm
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Tzinos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 993
Location: London

PostPosted: Thu Mar 03, 2005 3:03 pm    Post subject: Reply with quote

Paidia to sav/ko paw me DonAlex, kopelies mas kai allo ena zevgari sto Oslo. Se osous to exw pei, me exoun rwtisei OLOI MA OLOI....MA GIATIIIIIII?????? H alitheia einai pos me ryanair kai ksenodoxeio vgike olo gyrw stis 60lires to atomo. Exei paei kanenas sas? Exete kamia symvouli??? Gnwrizw gia ena diasimo parko me agalmata, ade kai to mouseio twn vikings. Episeis gnwrizw oti xtes itan .....-21C....BRRRR...
Back to top
View user's profile Send private message
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Thu Mar 03, 2005 3:41 pm    Post subject: Reply with quote

ειχα βρεθει στο Οσλο πριν απο 3 χρονια σε ενα tour of Scandinavia που εκανα και μπορω να πω οτι το Οσλο μου αφησε μια ετσι-και-ετσι εντυπωση (σε σχεση παντα με τις αλλες πολεις που επισκεφθηκα - Κοπενχαγη, Bergen). Αλλα αυτο νομιζω οτι ειναι και καθαρα θεμα γουστου. Ισως να επηρεαστηκα απο τον καιρο που δεν ηταν και πολυ καλος εκεινη την ημερα (εβρεχε παρ'ολο που ηταν μεσα Ιουλιου). Το μουσειο που αναφερεσαι ειναι απο τα major attractions τηε πολης. Ολα τα αγαλματα του καλλιτεχνη ειναι σε "περιεργες" στασεις. Ειναι κατι παντως που δεν το βλεπεις καθημερινα, τοσσα πολλα αγαλματα σε ενα παρκο μαζεμενα. Ενα αλλο που μου εκανε εντυπωση ηταν η σχετικη "απλα" που ειχε η πολη. Το λιμανι επισης ηταν αρκετα ομορφο, με απλα για να μπορεις να το περπατησεις με την υσηχια σου (αν και δεν νομιζω οτι θα ειναι οτι καλυτερο με -20 C Confused ).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tzinos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 993
Location: London

PostPosted: Thu Mar 03, 2005 4:18 pm    Post subject: Reply with quote

Thanx Manchester_7!

Xrisimes info! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Thu Mar 03, 2005 4:24 pm    Post subject: Reply with quote

Tzinos ριξε μια ματια στο πρωτο ποστ αυτου του τοπικ! Wink

Και εγω οταν πηγα, πηγα για τον ιδιο λογο: ηταν πανφθηνα!

Και μια μικρη λεπτομερεια: για να πατε στο μουσειο των Βικινγκς και στο Norwegian Folk Museum θα παρετε ενα καραβακι να περασετε απεναντι σε ενα μικρο νησακι. Εκει οπου αραζει, υπαρχει μια καφετερια. Οταν πηγα να πληρωσω τον καφε μου ακουσα απο τη κουζινα 2 Ελληνες να συνομιλουν! Ρωτησα τη σερβιτορα αν ακουσα καλα και μου ειπε πως, ναι, καλα ακουσα και πως και η ιδια ειναι μιση Ελληνιδα και μιση Νορβηγιδα! Razz Τελικα οποια πετρα και αν σηκωσεις θα βρεις Ελληνα! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Tzinos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 993
Location: London

PostPosted: Thu Mar 03, 2005 4:31 pm    Post subject: Reply with quote

File Dimiskur einai apistefto!!

kai emeis otan to kanonisame eipame "epitelous tha pame se kapoio meros pou den exei Ellines"!!

meta apo 2 meres i giagia(!!) mias apo tis kopeles mas esteile xartes tou oslo kai filadia me places to go, things to do, ta opoia apo ta 10 estiatoria pou diafimizan , ta 4 itan ellinika!! to ena apo afta "pontiako", legetai i Lemona!!!

Efxaristw paidia!! Na'ste kala!!
Back to top
View user's profile Send private message
Giannis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Mar 2004
Posts: 1682
Location: Ελβετία

PostPosted: Thu Mar 03, 2005 4:48 pm    Post subject: Reply with quote

Λοιπόν, γενικά η Νορβηγία μου άρεσε πάρα πολύ (Μάιος 2003 για 2 εβδομάδες)!! Εμεινα στο Οσλο 4 μέρες οι οποίες ήταν αρκετές καθώς η πόλη, αν και όμορφη δεν έχει τίποτα το ΠΑΡΑ πολύ ιδιέταιρο. Το πάρκο με τα αγάλματα είναι εντυπωσιακό...με μια psycho πινελιά...Το λιμάνι είναι ωραίο για βόλτες...το νού σου στους καλοταϊσμένους γλάρους-βομβαρδιστικά!! Το μουσείο των Βίκινγκς είναι επίσης ξεχωριστό και αξίζει να πάς! Το δημαρχείο στο λιμάνι τίποτα το ιδιέταιρο απλά σημείο αναφοράς της πόλης.
Είχα πάει επίσης με ryanair (Oslo Torp) και γελάγαμε με το γεγονός ότι το λεωφορείο για την πόλη κοστίζει όσο το αεροπορικό εισιτήριο... Twisted Evil
Η Νορβηγία είναι πανάκριβη....εκτός από τις γαρίδες και το σολωμό που τα αγοράζεις με το κιλό!!! Very Happy Laughing μμμμμμμμμμμμμ!!

http://www.decatech.com/vu/weblog/archives/Img_1375.jpg

http://www.clubworkout.com/bonvoyage/wow/osl_vigeland.jpg


Σε μια μας βόλτα στο δάσος σε ορεινό προάστιο του Οσλο συνάντησα μια άλκη...μιλάμε για την έκσταση!!! Βέβαια αργότερα ακολούθησαν πολλές άλλες....
Αργότερα κάναμε πολλές εκδρομές σε βουνά και φιόρδς, μείναμε σε μια ξύλινη καλύβα σε ένα παραλίμνιο δάσος όπου δεν υπήρχε ψυχή σε ακτίνα 100 χιλιομέτρων κλπ κλπ.
Η Νορβηγία είναι παράδεισος με παραμυθένια βουνά, δάση και λίμνες. Μπορείς άνετα να ¨κρυφτείς¨ από τον πολιτισμό γιατί είναι αραιοκατοικημένη και αχανής! Η μετακίνηση στην ενδοχώρα είναι δύσκολη λόγω φιόρδς και βουνών τα οποία είναι συνήθως αποκλεισμένα μέχρι τέλη Μαίου. Για μεγάλες αποστάσεις αξίζει να πάρει κάποιος αεροπλάνο....αν δε σας πιέζει ο χρόνος, τότε αυτοκίνητο (με πολλές ενδιάμεσες χρήσεις πλοίων..) ή τραίνο κάνει το ταξίδι πιό ειδυλλιακό!!!
Επίσης το Μάιο νύχτωνε κατά τις 23.00....

Επίσης τον ερχόμενο Μάιο θα ξαναπάω ( στο Bergen και άνω αυτή τη φορά...) για 8 μέρες!!! Twisted Evil Cool Cool Cool



και μια άλκη...

http://www.hlasek.com/foto/alces_alces_6630.jpg
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Thu Mar 03, 2005 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

Λοιπον, βλεποντας τη πρωτη φωτο που εβαλε ο Γιαννης να σου δωσω και ενα μικρο "tip" Τζινο:

Κατω αριστερα, οπως βλεπεις, υπαρχει ενα αγαλμα μιας γυναικας στα τεσσερα με 2 μικρα παιδακια πανω της (τι μικρα δηλαδη, απο κοντα ειναι τεραστια!) Υπαρχει αρκετος χωρος να ανεβεις και εσυ πανω της, πραγμα που εκανα και η φωτο που βγηκε μετα ειναι καταπληκτικη! Very Happy Very Happy

Απ'ολες τις φωτος που εβγαλα στο Οσλο αυτη συγκεντρωσε τις πιο πολλες ματιες και σχολια! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Tzinos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 993
Location: London

PostPosted: Thu Mar 03, 2005 5:21 pm    Post subject: Reply with quote

Paidia sas eimai ypoxreos!!!

Mia erwtisoula akoma! Emeis tha exoume 2 full meres. Ti proteinete na doume kai me poia seira?
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Thu Mar 03, 2005 8:22 pm    Post subject: Reply with quote

Λοιπον, δυστυχως εγω δε μπορεσα να δω το μουσειο των Βικιγκς διοτι οταν πηγα ηταν κλειστο γαμωτο, αρα δεν εχω αποψη (αν και απο φωτος που ειδα νομιζω οτι αξιζει να πας).

Εγω αυτο που προτεινω ειναι το εξης: ξεκινατε με μια βολτα σε λιμανι και κεντρο (τα οποια βρισκονται δυο βηματα μεταξυ τους). Στο δρομο σας θα δειτε αρκετα μαγαζια με νορβηγικα σουβενιρ τα οποια τα βρηκα πολυ ομορφα. Ειδικα με τα περιφημα trolls επαθα πλακα. Οπως βλεπεις παρακατω, προκειται για πηλινα κουκλακια τα οποια αναπαριστουν τα νορβηγικα καλικατζαρακια. Το συγκεκριμενο που βρηκα στο Ιντερνετ ειναι ενα απο τα απειρα σχεδια που μπορεις να δεις και σιγουρα δεν ειναι ενα απο τα καλυτερα. Προσωπικα μου πηρε κοντα στην ωρα για να χαζεψω και τελικα να διαλεξω 7 (κρατησα τα 2, τα αλλα πηγαν για δωρο Smile )



Εν συνεχεια προτεινω να περπατησετε μεχρι τη πλατεια με τα αγαλματα. Δεν ειναι κοντα αλλα ουτε και πολυ μακρια και εχετε την ευκαιρια να δειτε και τα πολυχρωμα κτιρια του Οσλο.

Μετα μπορειτε να παρετε το τραμ και να πατε στο Holmenkollen που αναφερα στο πρωτο ποστ. Η διαδρομη ειναι πανεμορφη και η θεα του Οσλο απο ψηλα ειναι ολα τα λεφτα. Αν εχετε χρονο και δυναμη Very Happy δειτε και το μουσειο εκει.

Την επομενη ημερα πηγαινετε να δειτε τα 2 μουσεια, των Βικινγκς και αυτο που αναφερα στο πρωτο ποστ του τοπικ με τα παραδοσιακα σπιτια. Βρισκονται και τα δυο σε ενα νησακι πολυ κοντα στο λιμανι.

Τελος, αν εχετε χρονο μετα μπορειτε να παρετε ενα λεωφορειο και να πατε σε καποιο απο τα γραφικα χωριουδακια γυρω απο το Οσλο (εμεις πηγαμε σε ενα το οποιο ηταν αρκετα ομορφο αλλα αδειο απο κοσμο).

Ολα αυτα βεβαια που προτεινω θα εξαρτηθουν απο διαφορους παραγοντες οπως ωρες λειτουργιας των μουσειων (τσεκαρετε το στο Ιντερνετ), τις προτιμησεις σας και φυσικα το καιρο.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Tzinos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 993
Location: London

PostPosted: Thu Mar 03, 2005 10:04 pm    Post subject: Reply with quote

Eisai apistefros! Se efxaristw ta mala dimiskur!!! Shocked

Tha anevasw fotos molis gyrisw kai tha sas pw entipwseis! To programa akougetai teleio! Very Happy
Tha tsekarw sto internet giawres leitourgeias Wink
Back to top
View user's profile Send private message
DonAlex
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Mar 2004
Posts: 482
Location: Zurich

PostPosted: Thu Mar 03, 2005 10:55 pm    Post subject: Reply with quote

ante kai gia ton kopo sou tha sou paroume kamia 10ria trolls Wink
Na'ste kala oloi paidia !!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Fri Mar 04, 2005 2:26 am    Post subject: Reply with quote

Δε κανει τιποτα παιδια! Ελπιζω να σας κατσει καλος καιρος και ευχομαι να περασετε τελεια! Smile

Donalex, δε θα με χαλαγε να ειχα κανα δυο Trolls ακομα! Very Happy Παντως μην νομιζετε οτι ειναι φθηνα...αν θυμαμαι καλα, τα σχετικα απλα κοστιζαν γυρω στις 15 με 20 λιρες!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Giannis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Mar 2004
Posts: 1682
Location: Ελβετία

PostPosted: Fri Mar 04, 2005 4:21 pm    Post subject: Reply with quote

Nα ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου για τις πληροφορίες σχετικά με τα αεροδρόμια του Λονδίνου και να κάνω και μια τελευταία τεράστια ερώτηση: Φτάνω Gatwick στις 07.40 και πετάω από Stansted στις 11.20 την ίδια μέρα...στην επιστροφή τα δρομολόγια άφιξης και αναχώρησης είναι 15.10 Stansted και 18.40 Gatwick.
Πιστέυετε ότι οι αλλαγές είναι εφικτές;; Μιλάμε για πολλές ώρες αλλά...δε ξέρω τις κυκλοφοριακές συνθήκες του Λονδίνου, συν πιθανές καθυστερήσεις κλπ! Ξενοδοχεία σχετικά φτηνά υπάρχουν κοντά στα προαναφερθέντα αεροδρόμια ώστε να έρθω Σάββατο βράδυ από Γενεύη...γιατί ούτως ή άλλως μια νύχτα σε ξενοδοχείο θα την περάσω είτε στη Γενεύη είτε στο Λονδίνο...Μιλάμε θέλει οργάνωση το θέμα γιατί είναι και τραίνα από Βέρνη προς Γενεύη μέσα κλπ! Βέβαια υπάρχει και η εναλλακτική λύση: Ζυρίχη-Οσλο και Οσλο-Bergen....μόνο που η τιμή του είναι 4πλάσια κάτι που δε δύναμαι να πληρώσω με το φοιτητικό μου budget, και συν τοις άλλοις πάλι θα αλλάξω 2 φορές! Twisted Evil Laughing
Ξέρω ότι τις απαντήσεις ενδεχομένως να τις βρώ και στο διαδίκτυο αλλά πιστεύω ότι δε θα είναι και τόσο ακριβείς ! Wink
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Next
Page 2 of 18

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr