stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

EURO 2012
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
KaragouniS
New Member
New Member


Joined: 18 Mar 2004
Posts: 21
Location: Markopoulo Mesogeion

PostPosted: Thu Aug 11, 2005 5:35 pm    Post subject: Reply with quote

ws tora tpt
Back to top
View user's profile Send private message
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Fri Aug 12, 2005 4:20 pm    Post subject: Reply with quote

Δείτε τα λογότυπα των υπολοίπων υποψηφίων







Back to top
View user's profile Send private message
siakabetis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 01 Oct 2004
Posts: 1426
Location: patras

PostPosted: Fri Aug 12, 2005 5:48 pm    Post subject: Reply with quote

της τουρκιας ειναι το χειροτερο μου θυμιζει αφισα κομματος εξωκοινοβουλευτικης αριστερας. ενω μου αρεσει πολυ της κροατιας
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Fri Aug 12, 2005 7:38 pm    Post subject: Reply with quote

tis tourkias ine sigoura to teliko logotipo? oute shedio den ehei...ayta den prepei na ine ta telika shedia.

vasika ke tis italias mou thimizei ekloges, afti ti heirapsia kapou tin eho dei... Laughing

genika ligo ftoha ine ola, isos to euro 2004 na anevase pragmati ta standards poli psila oson afora to marketing(sto design).

gia na doume ke tis ellados
Back to top
View user's profile Send private message
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Fri Aug 12, 2005 7:40 pm    Post subject: Reply with quote

Kroatias-Oug. mou aresei. (elaxista pio mikra eprepe isws na htan ta grammata sto katw meros..)
Back to top
View user's profile Send private message
limito
Full Member
Full Member


Joined: 14 Apr 2005
Posts: 373
Location: Larisa

PostPosted: Fri Aug 12, 2005 7:48 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδιά ότι και να λέτε το πιο ωραίο είναι της Ελλάδας!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Αν είναι δυνατόν δηλαδή!Έχουμε δει από όλες τις υποψήφιες χώρες τα logo υποψηφιότητας και της χώρας μας δεν το έχουμ δει ακόμα!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Fri Aug 12, 2005 11:18 pm    Post subject: Reply with quote

Της Κροατιας εχει και γαμω τα γραμματα εκει κατω!!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Sat Aug 13, 2005 7:04 pm    Post subject: Reply with quote

limito wrote:
Παιδιά ότι και να λέτε το πιο ωραίο είναι της Ελλάδας!!! Shocked Shocked Shocked :shocκ: Laughing Laughing Laughing Αν είναι δυνατόν δηλαδή!Έχουμε δει από όλες τις υποψήφιες χώρες τα logo υποψηφιότητας και της χώρας μας δεν το έχουμ δει ακόμα!!!!!


Φίλε,μέχρι τον Νοέμβριο έχουμε καιρό...Δεν έχεις ακούσει ακόμα ότι «Έλληνας είναι ΠΑΝΤΑ της τελευταίας στιγμής;»

Μπορεί να περιμένουν να δουν και σε τι μήκος κύματος κινούνται οι υπόλοιποι για να κάνουμε ή κάτι παρόμοιο ή κάτι καλύτερο(ανάλογα με τις ορέξεις ΤΟΥΣ)...
Back to top
savas
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 287

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 4:32 pm    Post subject: Reply with quote

λοιπον... σχεδιασα ενα λογοτυπο για την διεκδικηση του EURO 2012. Θα ηθελα να ακουσω την ειλικρινη σας γνωμη... Αν σας αρεσει, αν οχι ή κατι που θα αλλαζατε. Επισης θα ηθελα να σας παρακαλεσω, σε περιπτωση που καποιος παρει χαμπαρι οτι γινετε διαγωνισμος σχεδιασμου ας μου γραψει ενα pm. thanks...



Last edited by savas on Sat Aug 27, 2005 10:39 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
limito
Full Member
Full Member


Joined: 14 Apr 2005
Posts: 373
Location: Larisa

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 5:05 pm    Post subject: Reply with quote

Savas από άποψη ομορφιάς είναι πολύ καλό....Πάρα πολύ καλό...Ένα μειονέκτημα που έχει είναι ότι δεν καταλαβαίνεις 100% ότι πρόκειται για logo τέτοιας διοργάνσης(στην αρχή μου έκανε κάτι για διαφήμιση από λάστιχα.... Sad δεν ξέρω πως μου ήρθε αυτό αλλά κάπως έτσι μου φάνηκε...).Επίσης δεν έχει το ελληνικό χρώμα ή στοιχείο π.χ. Άσπρο και γαλάζιο χρώμα,ή κάτι που να θυμίζει Ελλάδα...Αν το βελτιώσεις λίγο πιστεύω θα είναι πολύ καλό....Όσο για τον διαγωνισμό δεν έχει ακουστεί κάτι...Άσε που δεν μιλάει κανένας πλέον για την ανάληψη της διοργάνωσης...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
savas
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 287

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 5:42 pm    Post subject: Reply with quote

εμπνευση για την επιλογη των χρωματων αποτελεσαν τα pictograms των ολυμπιακων αγωνων... πορτοκαλι, μαυρο οπως ενα κοματι απο αρχαιο βαζο... παντως καταλαβαινω οτι τα χρωματα που συνοδευουν την εικονα της ελλαδας ειναι το γαλανολευκο...
Back to top
View user's profile Send private message
limito
Full Member
Full Member


Joined: 14 Apr 2005
Posts: 373
Location: Larisa

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 5:48 pm    Post subject: Reply with quote

Κοίτα σου είπα ότι σχεδιαστικά είναι πάρα πάρα πολύ καλό!!!Από τα σχέδια των υπόλοιπων χωρών για παράδειγμα είναι έτη μπροστά....οκ;Απλά θέλει ακόμα ένα κλικ....Μια μικρή προσθήκη του ελληνικού χρώματος....Κάτι που να θυμίζει Ελλάδα κατάλαβες; Wink Κατα τα άλλα στο ξαναλέω είναι πολύ καλό το σχέδιο σου!!!! Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dimetro
Full Member
Full Member


Joined: 26 Jul 2004
Posts: 214
Location: Aeghio-Xanthi

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

Εμενα μου αρεσουν τα χρωματα.Καιρος να ξεφυγουμε απο τα κλασσικα (και γραφικα !) πλεον γαλαζιο και λευκο.Αυτο που θα διορθωνα ειναι HELLAS αντι για GREECE καθως και θα ηθελα το σκεπτικο σου,δηλ τι περιπου συμβολιζει αυτο,γιατι οταν προκειται για λογκο τετοιας υποψηφιοτητας χρειαζεται να σημαινει κατι...Κατα τα αλλα παρα πολυ καλη η δουλεια Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 7:59 pm    Post subject: Reply with quote

Φαντάζομαι ότι είναι η Γη σε τροχιά και ο πυρήνας της η μπάλα του ποδοσφαίρου. Πολύ καλή δουλειά savas. Δεν συμφωνώ με τα περί χρωμάτων (ποδοσφαιρική διοργάνωση διεκδικούμε, δεν διαφημίζουμε τον ήλιο και τη θάλασσα σε τουρίστες) αλλά συμφωνώ με το HELLAS αντί GREECE.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 8:03 pm    Post subject: Reply with quote

Το κεντρικό θέμα είναι ωραίο και πρωτότυπο,αλλά,θα ήθελα να είναι ή πιο σαφές το σχήμα που περιβάλει την μπάλα(κύκλος 3 ελείψεις πχ) ή εντελώς αφηρημένο.
Επίσης κάτι άλλο στο φόντο,είναι πολύ σκέτο.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 8:12 pm    Post subject: Reply with quote

Αμα είμασταν οι sith kαλό θα ήταν αλλα επειδή δεν είμαστε θα ήταν much better να είχε λίγο πιο ανοικτά χρώματα.
Πολλή μαυρίλα βρε παιδάκι μου.
Κατα τα άλλα ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ που έκανες.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 10:43 pm    Post subject: Reply with quote

poli kali prospathia file, kai malista pio kalaistito apo kapia apo ta aythentika pou ehoume dei idi....ala distihos i kanones tou marketing epivaloun pos an kapios den borei na katalavei ke na diakrinei ena logotipo me ti proti matia tote den kanei ti duleia tou, den ine ergo tehnis gia na to analisoume. kai omologo pos ego nomiza pos ekeino pou ipe kapios filos pos miazei me roda einai i kerkides enos gipedou me mia bala sti mesi,.....

ama hreiazonde ellinika hromata i ohi ine shetiko(pandos de tha xefevga poli giati an deite tous allous kapou ekei kimenonde....ke logiko ine ti hora sou provalleis mesa apo ti diorganosi apla prepei na to kanei kaneis me fandasia ohi grafikotita),.
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 10:50 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ πιστεύω ότι η ιδέα του κύκλου, παραδοσιακά είναι πολύ ισχυρό σύμβολο, και χαίρομαι που ο Σάββας το έχει συλλάβει σαν ήλιο με την μπάλα να αποτελεί τον πυρήνα του, και γύρω γύρω τους κομήτες, που σε μια σουρρεαλιστική απόδοση συμβολίζουν την έλξη και τη συντροφικότητα των αθλητικών διοργανώσεων! (Τι είπα ο π*****ς βραδιάτικα!) Laughing Laughing Razz

Μπράβο Σάββα, μην αλλάξεις τίποτα! Ούτε καν τα χρώματα. Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 10:58 pm    Post subject: Reply with quote

FOBERO Savas.......

Idiatera auto me to aspro xrwma me trelainei.
Mou 8umizei "mati", ghpedo me kerkides, to sumpan me kentro thn mpala....oti mporeis na fantasteis!!!

Pisteuw oti opoios to dei 8a kollhsei me auto to logotupo!!!

Steile EMAIL sthn EPO !!!!
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 11:16 pm    Post subject: Reply with quote

Τώρα έγινε γαμάτο.Το φόντο τέλειο.Και τα 2,και η 3χρωμία και το άλλο.
Μπορείς να δωσεις στο περίγραμμα της μπάλας την αίσθηση του βάθους,κάνοντας τα να φαίνονται σαν 2 διαφορετικά αντικείμενα,το πορτοκαλί απο κάτω και το μαύρο-γκρί απο πάνω.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 11:51 pm    Post subject: Reply with quote

Με τη πρώτη ματιά, το εσωτερικό του "ήλιου" μου έδωσε την εντύπωση του λάστιχου. Με τη δεύτερη ματιά, μόλις το μάτι συνήθισε το σκουρόχρωμο "λάστιχο" και είδε και τη μπάλα, το συσχέτισα στο μυαλό μου με εξέδρες ενός σταδίου με (χωρίσματα και διαδρόμους). Δεν νομίζω ότι τα χρώματα πρέπει απαραίτητα να θυμίζουν Ελλάδα αλλά σίγουρα θα πρέπει το μήνυμα να είναι με τη πρώτη ματιά "ξεκάθαρο" Rolling Eyes . Τωρα θα μου πει κάποιος εσύ τι προτείνεις Twisted Evil το οποίο θα είναι ... "ξεκάθαρο" ; Πραγματικά δεν ξέρω πως θα πρέπει να μοιάζει αλλά απλά λέω τη γνώμη που έχω με τη πρώτη ματιά.

Συμφωνώ και εγώ πάντως ότι ο ήλιος που φαίνεται στο περίγραμμα μου θυμίζει τα παρακάτω:

-- Το σχεδιάγραμμα που είχε το δεκάρικο με το Δημόκριτο στη δεκαετία του 80 (ηλιοκεντρικό πλανητικό σύστημα - άτομο).

-- Ο κύκλος - σφαίρα - πυρήνας ατόμου όπως είπε και ο Υψηλότατος Mr. Green χαρακτηρίζεται από μια τελειότητα και υπάρχει εκτός αυτού άμεση σχέση με τους κανόνες των μαθηματικών (ελληνική αλλά ταυτόχρονα και παγκόσμια επιστήμη) .

-- Τέλος είναι προφανής η ομοιότητα του πυρήνα - κύκλου με την μπάλα ποδοσφαίρου.

Υ.Γ : Τι είναι αυτά που μου κατεβαίνουν στο κεφάλι βραδιάτικα και μάλιστα με αρκετό αλκοολ στο αίμα Laughing .


Last edited by losada7 on Sun Aug 28, 2005 2:52 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Sun Aug 28, 2005 2:48 am    Post subject: Reply with quote

Εμενα μου θύμισε το ατομο με πυρήνα τη μπάλα κ τα ηλεκτρόνια να περιστρεφονται τριγύρω..Πολύ ωραιο σχεδιαστικά,έξυπνο κ μοντέρνο!!Προτιμώ αυτό με το ανοιχτό φόντο! θα ήθελα πάντως κ μια ελληνική νότα,κατι που να δημιουργούσε συνηρμούς ελληνικούς..όπως είπε κ ο limito!Δεν έχω ιδέα βεβαια τί....!! Laughing Δεν ξέρω αν είναι το γαλανόλευκο,αλλωστε τα χρώματα που χρησιμοποίησε ο Σαβας μ'αρέσουν πάρα πολύ!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dimetro
Full Member
Full Member


Joined: 26 Jul 2004
Posts: 214
Location: Aeghio-Xanthi

PostPosted: Sun Aug 28, 2005 12:42 pm    Post subject: Reply with quote

Η αλλαγη μ'αρεσει αν και με ξενιζει λιγο η αντιθεση γκριζου φοντου με μαυρο εσωτερικο.Δοκιμασες να βαλεις και γκριζο εσωτερικο??Και το σκουρο ειναι ενδιαφερον αν και στο πρωτοτυπο που ειχε περισσοτερα "φωτα" στο φοντο(γκριζα και πορτοκαλι) εσπαγε την μονοτονια.Και σε παρακαλω βαλε και αυτο το HELLAS να δουμε πως φαινεται.... Wink Wink Wink Wink



Υ.Γ.Το οτι ειναι εξαιρετικη δουλεια το ειπαμε,μην επαναλαμβανουμε τα ιδια Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Sun Aug 28, 2005 1:33 pm    Post subject: Reply with quote

Eimai periergos na dw pws 8a fainetai an oi "kerkides" anti na sugklinoun pron thn mpala, na bgainoun pros ta eksw.
(san na prepei kapoios na tis anebei)
Back to top
View user's profile Send private message
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Sun Aug 28, 2005 6:29 pm    Post subject: Reply with quote

δεν κάνεις το περιμετρικό λίγο πιο ελιπτικό να μιάζει με το ΟΑΚΑ, και η μπάλα η γνωστή σε όλους "τρύπα"

τα χρώματα ασπρο,μαύρο,πορτοκαλί πολύ καλή σύν8εση μιάς καιείναι όπως και εσύ είπες απο τα αρχαία αγεία..
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Next
Page 22 of 26

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr