stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Πώς και πότε γνωρίσαμε το stadia.gr;
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Σχετικά με το stadia.gr
View previous topic :: View next topic  

Πώς γνωρίσατε το stadia.gr;
Ψάχνοντας για πληροφορίες σχετικά με στάδια
63%
 63%  [ 55 ]
Μέσω φίλου/γνωστού
6%
 6%  [ 6 ]
Μέσω άλλου site ή ΜΜΕ
11%
 11%  [ 10 ]
Εντελώς τυχαία
16%
 16%  [ 14 ]
Άλλο (προσδιορίστε στο post σας)
2%
 2%  [ 2 ]
Total Votes : 87

Author Message
SASYR
Junior Member
Junior Member


Joined: 26 Jun 2004
Posts: 75
Location: Greece, Salonika

PostPosted: Mon Aug 15, 2005 11:20 pm    Post subject: Reply with quote

Gia sas ksero ligo asxeto me to thema apla de epsaksa kana topic allo gia na sas po ena hi , opote meta apo ena xrono ksanapostaro Smile

OXI re sis epese to link tou avatar me to europaiko kipelo damm Sad
Back to top
View user's profile Send private message
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Mon Aug 15, 2005 11:22 pm    Post subject: Reply with quote

Kαλως σε ξαναβρισκουμε φιλε SASYR! Welcome back Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Beethoven
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 09 Oct 2005
Posts: 797
Location: Greece

PostPosted: Mon Jan 30, 2006 7:52 pm    Post subject: Reply with quote

Εμένα μου το εμφάνισε το google Οκτώβριο 2005 ψάχνοντας απελπιστικά σαν τρελός Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ νεότερο για τα έργα υποδομής που γίνονται στην Ελλάδα.Είχα τύψεις... Sad λέω μα τι κάνω!! Shocked είχα αρχίσει να ανησυχώ για την κατάστασή μου...νόμιζα ότι ήμουν μοναδική περίπτωση που έπασχα απ'αυτό το σύνδρομο εδώ και κάτι χρόνια.Ώσπου βρήκα αυτό το forum(ταυτόχρονα απέκτησα και internet),είδα ότι υπάρχουν και χειρότερα(!!ναι για σας μιλάω!!) και ησύχασα.... ΜΑ ΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΣΥΧΑΣΑ!!Τώρα αρχίζουν τα χειρότερα! Shocked Laughing Δεν μπορώ να ηρεμήσω.ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ INTERNET.Μου πιάνετε όλο τον ελεύθερό χρόνο μου! Twisted Evil Laughing Φεύγω απ'το σπίτι για για να μην κάθομαι στο computer.Μέχρι που εκτύπωσα μερικά posts για να έχω να διαβάζω όταν δεν έχω ιντερνετ Shocked Laughing ... Φέτος θα κάνω διακοπές Φλεβάρη εδώ όπως πάντα.. Crying or Very sad ...ΑΛΛΑ πρώτη φορά ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟ FORUM!!! Laughing Very Happy Very Happy Surprised Cool Όμως και γω κύριος,έχω βάλει και ένα όριο.Το computer είναι μόνο την ημέρα ανοιχτό!Δεν είμαι υπερβολικός νομίζω,ε? Cool Πηγαινοέρχομαι στο computer περιμένοντας να διαβάσω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα το τελευταίο post Shocked Confused Confused Rolling Eyes .Γι'αυτό μη σταματάτε να γράφετε γιατί δεν ξέρετε τι μπορεί να πάθει ο άλλος!!! Laughing Shocked Shocked Η σταδια.γκρρ είναι η πρώτη και πολλές φορές η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ιστοσελίδα που ανοίγω στο computer μου!Τι να κάνω ρε παιδιά,πρέπει να ξεκλέβω και λίγο για να δω αν έκανε καμιά ενημέρωση η εγνατία ή να διαβάζω και καμιά εφημερίδα να κολλάω τίποτα για να μην καταντήσω απλά ένας παθητικός σταδιάκιας!!! Laughing Embarassed Laughing CoolΠαιδιά το καλοκαίρι τι θα κάνω χωρίς εσάς?? Shocked Shocked Θα είμαι συνέχεια στα internetcafe??Τώρα ανησύχησα πραγματικά Rolling Eyes Rolling Eyes Shocked Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Tue Feb 28, 2006 2:21 pm    Post subject: Reply with quote

ωραίο topic...προσωπικά εγώ έψαχνα για φωτογραφίες ολυμπιακών εγκαταστάσεων και βρήκα αυτές που πόσταρε ο IOANNIS λίγο πριν το καλοκαίρι του 2004. από το google βρήκα το site ,άρχισα να το διαβάζω και άρχισα να γράφω 5-6 μήνες αργότερα.

όπως έχουν γράψει ήδη τα παίδα πιο πάνω, ο admin έχει κάνει πολύ καλή δουλειά, αλλα πιστεύω αυτό το site/forum διατηρεί ένα κύρος και μια ποιότητα hari στα meli του και στης συνεισφορές(φωτός,links,άρθρα), που πολλοί "ξενιτεμένοι" δύσκολα θα μαθαίνανε και θα απολαμβάνανε. Ο Καθένας ότι μπορεί προσφέρει και γίαυτό προσωπικά σας ευχάριστο! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
UWG
Senior Member
Senior Member


Joined: 24 Feb 2004
Posts: 513
Location: Atlanta USA

PostPosted: Wed Sep 06, 2006 1:38 am    Post subject: Reply with quote

Opos kai e perisoteri to sigekrimeno site to anakalipsa teli tou 2003 psaxnodas photographies kai nea gia tis Olybiakes Egatastasis. Mou ekane megali ediposi pou ipirxan atoma san emena pou tous arese na milane sxetika me ta erga pou ginodousan tote kai ean tha prolabename. Oxi oti tora den eparxoun endiaferon themata gia opiondipote apla ora then eparxi. Efxaristo se ola to atoma pou bazoun toses ores se afto to site gia na to diatiroun etsi opos einai.
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Fri Sep 08, 2006 7:52 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ έψαχνα ένα site που θα μπορώ να τρελαίνω βάζελους και γαύρους. Razz




Υ.Γ. (1) χα χα χα το username μου σημαίνει OlympicMegaFan άρα καταλαβαίνεται ο λόγος που μπήκα. Wink
Υ.Γ. (2) Μπετόβεν βάλε και κανένα emoticons στο post σου. Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
PinkFloyd
Full Member
Full Member


Joined: 21 Jun 2007
Posts: 323
Location: ΠΑΤΡΑ

PostPosted: Wed May 28, 2008 3:43 pm    Post subject: Reply with quote

Πάει περίπου ένας χρόνος που ανακάλυψα το φόρουμ. Έψαχνα πληροφορίες για κάποιο έργο στην Πάτρα, δεν θυμάμαι αν ήταν της Πολιτιστικής ή κάποιο οδικό (μικρή περιμετρική ίσως), και με έβγαλε το google στο Πάτρα Πολιτιστική Πρωτεύουσα 2006, στις Υποδομές & Έργα. Άρχισα να διαβάζω τα posts και την καταβρήκα με την παρέα των συμπολιτών που αλληλοενημερώνονται, σχολιάζουν και οραματίζονται. Μετά είδα και τα υπόλοιπα πολύ ενδιαφέροντα topics και μπήκα κι εγώ στην παρέα, για να σας λέω κι εγώ τον πόνο μου.... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Wed May 28, 2008 11:46 pm    Post subject: Reply with quote

Κόλημα που το αποκτήσαμε ομως κάποιοι!!


γεια σας φίλτατοι....
Back to top
View user's profile Send private message
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Thu May 29, 2008 9:45 am    Post subject: Reply with quote

Σε αυτό το forum παράγεται παιδεία..Και πείτε με υπερβολικό. Εγώ μπαίνω εδώ και 4 χρόνια και έχουν αλλάξει πάρα πολλά στον τρόπο σκέψης μου γύρω από αρκετά θέματα που πραγματεύεται το forum. Γι αυτό και το κόλλημα.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Karaiskakis
New Member
New Member


Joined: 01 Feb 2009
Posts: 15

PostPosted: Mon Feb 02, 2009 11:22 pm    Post subject: Reply with quote

Είχα δει το stadia αλλα μόνο για φωτογραφίες.Και ένα φίλος(ο Nozomi) μου είπε για το φόρουμ!

Καλώς σας βρήκα!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Nozomi
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 26 Mar 2008
Posts: 754

PostPosted: Mon Feb 02, 2009 11:37 pm    Post subject: Reply with quote

Καλωσήρθες φίλε Karaiskaki !
Σ' αυτό το φόρουμ υπάρχει η ελευθερία της έκφρασης, διατηρώντας πάντα κάποιο επίπεδο στις συζητήσεις (π.χ απουσία chatting μεταξύ των μελών που χαρακτηρίζει άλλα φόρουμ).
Καλό posting. Wink

Επειδή δεν έγραψα πως γνώρισα το φόρουμ, θα το αναφέρω τώρα.
Το βρήκα στο skyscrapercity απ' τον αγαπητό gm2263 (που συμμετέχει και στα δύο φόρουμ).
Μετά πρόσεξα ότι στο community υπάρχουν users που επιθυμούν την ανάπτυξη των υποδομών της χώρας χωρίς παρωπίδες και προκαταλήψεις, κάτι που έπαιξε καταλυτικό ρόλο στην απόφαση μου για να συμμετάσχω ...
Back to top
View user's profile Send private message
DimitrisX
New Member
New Member


Joined: 19 May 2011
Posts: 16
Location: Athens, Hellas

PostPosted: Thu May 19, 2011 10:32 pm    Post subject: Reply with quote

Ξανα-χαίρετε κι από εδώ. Smile
Είχα κουφαθεί όταν έψαχνα να βρω φωτογραφίες ελληνικών γηπέδων της επαρχίας και έπεσα στο stadia.gr.
Δεν πίστευα ότι υπήρχαν τόσοι συν-καμμένοι Twisted Evil και μάλιστα με τέτοια οργάνωση.
Συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά.

Υ.Γ. προς Admin:
Στο Guestbook, πρωτο-έγραψα σήμερα στις 10:43:18.
Είναι το μήνυμα που φαίνονται αλαμπουρνέζικα (το έγραψα κατά λάθος στα ελληνικά) και χρησιμοποίησα το εξής e-mail: dimitrisxr@gmail.com.
Αμέσως μετά έγραψα στα αγγλικά με το e-mail μου από το Yahoo.
Παρακαλώ να διαγράψετε εκείνο με τα αλαμπουρνέζικα. Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
prwtomastoras
New Member
New Member


Joined: 07 Apr 2006
Posts: 54
Location: Kallithea - Athens

PostPosted: Mon Apr 29, 2013 11:12 pm    Post subject: Το ρομαντικό 2004-2005 :) Reply with quote

Δεν θυμάμαι καλά πότε ακριβώς.
Πρέπει να ήταν όμως λίγο πριν το πρώτο σχέδιο του "Τίγρη" για γήπεδο στη Ν. Φιλαδέλφεια και ενώ ο Ντέμης είχε αναλάβει την ΑΕΚ.
Τι χρονιά και αυτή!
Θυμάμαι με είχε πιάσει τρέλα για κάθε τι γύρω από γήπεδα και κλειστα.

Αλλά κυρίως για την ΑΕΚ.
Πως να χωρέσει κλειστό και ανοιχτό εκεί, στα 26,5 στρέμματα γης που στεγάζουν το παρελθόν και τώρα πια είμαι σίγουρος, το μέλλον μας!

Τα site μου έδωσε τροφή για σκέψεις μετρήσεις όνειρα.

Μαζί με το google earth και το excel μου χάρισαν ώρες ενασχόλησης.

Και μαζί με αυτά ώρες να θαυμάζω στολίδια άλλων ομάδων, αλλά και μνημεία βλακείας της Ελληνικής κουλτούρας του αρχοντοχωριάτη που έφτιαξε στάδια μιας χρήσης, σχεδόν ένα για κάθε σπορ!

Έπρεπε ενόργανη και ρυθμική να είναι σε άλλο κλειστό!
Πυγμαχία και αρση βαρων σε άλλο, πάλη σε άλλο.

Μιλάμε για γήπεδα που κανείς δεν ήξερε πως θα αξιοποιηθούν μετα τους αγώνες!

Εκατοντάδες εκταμυριών σκορπισμενα στους 5 ανέμους!
10άδες από αυτά στις τσέπες λαμογίων.
Και τα έργα σαπιζουν τώρα χωρίς κανεις να θέλει, διότι απλά δεν κάνουν για μπασκετ, ή βόλεϋ να τα χρησιμοποιήσει!

Και αν κάποια κάνουν? Κατασκευαστικές ατέλειες, αλλά και λειτουργικό κόστος στο Θεό τα κάνουν ασύμφορα!

Τότε ήταν όλα ροζ.
Τώρα στην Ελλάδα της κρίσης, που πληρώνουμε τις ρεμούλες αυτών που σήμερα ακόμα κυβερνούν, και βάζουν το χέρι στην άδεια τσέπη μας για να μας "σώσουν" όλα αυτά μοιάζουν με ένα κακόγουστο αστείο.

Αίθουσα "πιγκ πογκ" και ρυθμικής στο Γαλάτσι....43.000.000€
Αίθουσα πάλης στα Λιόσια! 84.150.000€
Ταε κβόν ντο στο Φάληρο (δεν έκαναν τα λιόσια) 38.000.000€
Πυγμαχία στο Περιστέρι! (Αυτό έκανε για όλα τα παραπάνω) Φτηνό 14.170.000€!
Το σπίτι της άρσης βαρών! 48.000.000€! Δεν το χρησιμοποιούσαν για θέατρο τουλάχιστον μετά? Σαν την Επιδαυρο το έκαναν! Υπάρχει άλλο τέτοι ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ???
Κάνανε κλειστό για το Βαδμιντον!

Με τα μισά έβγαινε το πρόγραμμα των αγώνων μια χαρά!
Και αν κάνανε και κάποια παραπανίσια, ας τα κάνανε χρηστικά!
Το Γαλάτσι είναι αχρωμο. Τα Λιόσια μόνο για πάλη και πυγμαχία. Το Περιστέρι το ίδιο!

Μα πόσα events είχε αυτή η χώρα για αυτά τα sport και πόσα είχε μετά?

Αν δίνανε το 1/4 για γήπεδο και έλεγαν στις ομοσπονδίες τα υπόλοιπα για να αναπτύξετε το αθλημα και τα γήπεδα θα είχαν χρήση, και πρωταθλητές νέοι θα έβγαιναν!

Αλλα εμείς στην Ψωροκώστενα να "δείξουμε" ότι είμαστε "Παρίσι"!

Και τώρα δεν νοιάζεται κανεις. Στάχτη και μπουρμπερη να γίνουν όλα καθώς χιλάδες έλληνες ψάχνουν στα σκουπίδια για ένα παλτό να ζεσταθούν και μια μπουκιά να μην πεθάνουν!

Και όταν μετά από άλλα 100 χρόνια μας ξαναλάχει ο κλήρος, πάλι τις ίδιες λαλακίες θα κάνουμε "για να θαμπώσουμε την ανθρωπότη!"
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Thu Feb 13, 2014 2:27 pm    Post subject: Reply with quote

Απλά να πω ότι πριν λίγες μέρες, στις 3 Φεβρουαρίου, το φόρουμ έκλεισε 10 χρόνια ζωής με την παρούσα του μορφή Very Happy Περάσαμε πολλές και καλές στιγμές εδώ μέσα, με αποκορύφωμα την περίοδο των Ολυμπιακών Αγώνων, αλλά όπως όλα τα ωραία, κάπου άρχισε να φθίνει το ενδιαφέρον. Προσωπικά, ούτε θυμάμαι πόσο καιρό είχα να γράψω μέχρι σήμερα (παρότι έμπαινα συχνά-πυκνά να τσεκάρω τα επίπεδα ζωής Very Happy ) αλλά το πεθύμησα το ρημάδι και λέω ν'αρχίσω να σας πρήζω λίγο συχνότερα Smile

Admin, πολλά μπράβο που αφήνεις το φόρουμ να συνεχίζει να υπάρχει Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Fri Feb 14, 2014 11:42 am    Post subject: Reply with quote

Πού'σαι ρε ψυχή;
Very Happy
Τη δεκαετία ούτε που την πήρα χαμπάρι, να σου πω την αλήθεια. Στην πραγματικότητα πάντως, τα 10 χρόνια τα κλείσαμε πέρσι. Θυμίζω στους παλιούς (όσοι υπάρχουν left standing τέλος πάντων!) και ενημερώνω τους νέους ότι το πρώτο μας σπίτι άνοιξε τον Μάρτιο του 2003 και ήταν αυτό. Τον Φεβρουάριο του 2004 μετακομίσαμε σε αυτό το τσαρδάκι!

Το forum συνεχίζει να υπάρχει γιατί:
α) "κρατάνε γερά" λίγοι εκλεχτοί που συνεχίζουν να γράφουν, κυρίως στα των Υποδομών (αν και πολύ περισσότεροι μπαίνουν και απλώς διαβάζουν),
β) οι φίλοι μας της isol συνεχίζουν να μας προσφέρουν τη δυνατότητα να κρατάμε την ευμεγέθη [sic] βάση μας στους servers τους (thanks guys!).

Μη σε χάσουμε τώρα που σε ξαναβρήκαμε!

ΥΓ: Για να μην ξεχάσουμε και τα παλιά, τότε που γινόταν της Πόπης: Είσαι off-topic! Το επόμενο λανθασμένο post θα μεταφερθεί πάραυτα στο σωστό thread, ενώ θα φας και 5-6 βουρδουλιές στο Ποινολόγιο.
Razz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Sun Feb 16, 2014 12:31 pm    Post subject: Reply with quote

Καλώς σας ξαναβρήκα!. Έχεις δίκιο, πρέπει να τριφτώ λίγο για να ξαναβρώ το χαμένο touch μου. Αφού να φανταστείς έψαχνα πέντε λεπτά να θυμηθω πώς μπαίνει URL με κείμενο σε post Shocked Εντάξει σκάω Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Thu Feb 27, 2014 10:16 pm    Post subject: Reply with quote

Λάικ στον κέρβερο Αντμίν! (πού στον κόρακα είναι το σχετικό εικονίδιο ρε αφεντικό, εξελίσσεται ο κόσμος λέμε)

Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Fri Feb 28, 2014 10:16 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν το πιστεύω! Ο... Γοργόνος!
Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Mar 05, 2014 4:06 pm    Post subject: Reply with quote

Απίστευτο Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Mar 14, 2014 5:34 am    Post subject: Reply with quote

Έτσι, Χρήστο, θυμόμουν κι εγώ αυτές τις μέρες ότι τέτοιον καιρό πριν 10 χρόνια ξεκινήσαμε το moderation (κάτω από συνθήκες στυγνής εργοδοσίας, να τα λέμε κι αυτά) κι είπα, ας μπω να δω τι κάνουν αυτά τα παιδιά.
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Wed Sep 28, 2016 8:28 pm    Post subject: Reply with quote

Ρε μπαρμπαδια, εσεις οι 3 οι απο σαπαν, τα πατησατε τα 70 ή όχι ακόμα...?
Υ, βαλε αβαταρ τον Φιντελ τωρα που πλησιαζεις την ηλικια του... Laughing Laughing

Περιμενω απαντηση σε 2 χρονια που θα εισαι ίσα με τον Μητσοτακη... χο χο χο
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Sat Oct 01, 2016 9:51 am    Post subject: Reply with quote

Δεν δέχομαι να με βάζεις στον ίδιο κουβά με τη γερουσία!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
UWG
Senior Member
Senior Member


Joined: 24 Feb 2004
Posts: 513
Location: Atlanta USA

PostPosted: Wed Dec 19, 2018 2:23 am    Post subject: Good memories Reply with quote

I am sorry that I am writing in English but as a Greeek leaving overseas I remember spending months on these forums watching and analyzing with everyone else how all the Olympic venues were been built and wether they would be ready. I remember watching the live camera at OAKA and Karaiskaki stadium to update the forum. It was truly a nice time and I got to meet some great people. Glad to see that the site is still up and running although the exchange of information has changed so drastically compared to the early 2000’s.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Σχετικά με το stadia.gr All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr