stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Κρήτη - Έργα & Οράματα
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 16, 17, 18  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    stadia.gr/forum Forum Index -> Κλειδωμένα threads
View previous topic :: View next topic  
Author Message
johnmit
Full Member
Full Member


Joined: 08 Dec 2006
Posts: 210
Location: CRETE,HERAKLION

PostPosted: Sun Nov 18, 2007 4:19 pm    Post subject: Reply with quote

Βρηκα ενα αρθρο που ο αντιπροεδρος κ.Ν.Αντωνακακης μιλα ξεκαθαρα για το τι μελη γενεσθαι στα σημαντικοτερα ναυτιλιακα εργα του Ν.Ηρακλειου. Τα τρια σημαντικοτερα ειναι η αναπλαση συγκεκριμενου κομματιου της παραλιακης κοστους 35εκ,η μαρινα στον ορμο του Δερματα κοστους 50εκ και το λιμανια στο Τυμπακι 1δις ευρω.
Ο προυπολογισμος των εργων τα λεει ολα!! Ηδη γινονται ή θα γινουν πολλες εστω μικρες παρεμβασεις οι οποιες απαριθμουνται στη συνεντευξη του αντιπροεδρου. Να διευκρινησω πως οταν μιλαμε για το μελλοντικο λιμανι του Νοτου (προγραμματισμενο για μεγαλυτερη δυναμικη και απο τον Πειραια) ή τη μαρινα του Δερματα,προκειται για εργα που κρεμονται απο μια κλωστη!!

Θελω με την εμπηρια σας να εκφερεται τη γνωμη σας για το αν σας πειθει ο κ.Αντωνακακης.

http://www.cretetv.gr/news/index3.php?quer=34
Back to top
View user's profile Send private message
johnmit
Full Member
Full Member


Joined: 08 Dec 2006
Posts: 210
Location: CRETE,HERAKLION

PostPosted: Fri Nov 23, 2007 9:04 am    Post subject: Reply with quote

Ξεκινα το ξηλωμα των οκτακογχων λοβων των λιονταριων(κρινη Μοροζινι)για τη συντηριση και τον καθαρισμο τους,κοστους 100.000ευρω. Φευγουν απο το μνημειο για πρωτη φορα απο το 1628 ως τα τελη του Απριλιου. Μετα θα ακολουθησει ο εντυπωσιακος φωτισμος τους. Τα λιονταρια ειναι εργο Κρητων καλλιτεχνων και τοποθετηθηκαν απο βενετους εργατες.
Back to top
View user's profile Send private message
johnmit
Full Member
Full Member


Joined: 08 Dec 2006
Posts: 210
Location: CRETE,HERAKLION

PostPosted: Sat Nov 24, 2007 7:38 pm    Post subject: Reply with quote

Νεα φωτιστικα στον Καρτερο 500.000 ευρω σε μεγαλη εκταση(περιοχη για κολυμβηση ανατολικα της Αλικαρνασου).
http://www.patris.gr/articles/122401
Back to top
View user's profile Send private message
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Sat Nov 24, 2007 10:33 pm    Post subject: Reply with quote

Θυμάστε τι σας έλεγα για τα αστικά ΚΤΕΛ και για την νοοτροπία στο Ηράκλειο;
Διαβάστε εδώ και θα καταλάβετε τι εννοώ...

Λέει ο δήμος να φύγουν τα λεωφορεία από το ιστορικό κέντρο,και να υπάρχουν μόνο minibus και η διοίκηση των ΚΤΕΛ αναφέρει ότι θα είναι ταλαιπωρία και οικονομικά καταστροφικό (αλήθεια για ποιους δεν μας είπε... Evil or Very Mad Evil or Very Mad ) διότι θα χρειαστεί να παίρνουν παραπάνω από ένα λεωφορεία...

Άντε να μιλήσεις για ενιαία εισητήρια,ή εισητήρια πολλαπλών διαδρομών όταν χρεώνεσαι γύρω στα 60-70 λεπτά το φοιτητικό εισητήριο,ανεξαρτήρως διαδρομής!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
johnmit
Full Member
Full Member


Joined: 08 Dec 2006
Posts: 210
Location: CRETE,HERAKLION

PostPosted: Fri Nov 30, 2007 7:37 am    Post subject: Reply with quote

Οπου να΄ναι παραδιδονται στη κυκλοφορια οι ραμπες της Λ.Κνωσσου. Αν και ετοιμες,αναμενεται η ηλεκτροδοτηση των φαναριων. Εχει γινει πολυ καλη δουλεια!!Διαπλατεινανε το δρομο στο τριπλασιο και καθως παρατειρεις βλεπεις μια ευρεια αισθητικη αναβαθμιση!
Μετα τις γιορτες θα ξεκινησουν αλλα δυο μεγαλα εργα. Το ενα ειναι η αερογεφυρα της Παπαναστασιου με ολα τα συμπαρομαρτουντα και το αλλο οι ραμπες του Γιοφυρου. Το Γιοφυρο ειναι ενα απο τα πιο πληγωμενα κυκλοφοριακα μερη της Ελλαδος,καθως απο εκει ειναι η εξοδος προς νοτια Κρητη και Μοιρες,ειναι το πανεπιστημιακο νοσοκομειο,το ΤΕΙ,η Πανεπιστημιουπολη των Βουτων και σε λιγο καιρο θα λειτουργησουν και τα τεραστεια κτηρια του ΙΚΑ.α!ξεχασα το ΙΤΕ και οτι εκει ηδη κατασκευαζονται και τα νεα κτηρια του πανεπιστημιου οπου εκει θα μετεγκατασταθουν οι σχολες της Κνωσου!!ολα αυτα για να τα προσεγγισεις περνας απο το Γιοφυρο και ειναι σκετη κολλαση!!οποτε οι ραμπες(τι να κανουν κι αυτες,αλλα θα μου πεις καποιανου χαριζανε και στραβοκαμαρωνε..τελος παντων)θα ειναι μειζονος σημασιας.


Το αλλο ειναι οτι και τα εργα επι της παραδοσιακης αγορας θα ξεκινησουν κι αυτα με τη ληξη των γιορτων.
http://www.patris.gr/articles/122647
Back to top
View user's profile Send private message
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Fri Nov 30, 2007 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

Χαιρετώ το αγαπητό forum μετά από πολύ πολύ καιρό, δεν σταμάτησα να διαβάζω όμως ούτε μια μέρα Smile

Johnmit, οι ράμπες στο Γιόφυρο έχουν αρχίσει να κατασκευάζονται εδώ και ένα μήνα περίπου και οι εργασίες γίνονται με σχετικά καλό ρυθμό (έχουν σχεδόν ολοκληρωθεί οι βάσεις που θα κάτσουν οι ράμπες).

Όσο για το κυκλοφοριακό πρόβλημα του Γιόφυρου που αναφέρεις συμφωνώ και επαυξάνω.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
johnmit
Full Member
Full Member


Joined: 08 Dec 2006
Posts: 210
Location: CRETE,HERAKLION

PostPosted: Sun Dec 02, 2007 12:03 am    Post subject: Reply with quote

Καλως ξαναρθες mfotinakis..
Επειδη δεν εχω δει καποιο σχεδιασμο για τη περιοχη,μηπως γνωριζεις απο που θα εχεις προσβαση στις ραμπες?
Ας παρουμε για παραδειγμα αυτες της Κνωσου που εχουν μονο προσβαση απο και προς τον Αγ.Νικολαο.Δεν εξυπηρετουν απο και προς Ρεθυμνο.
Οι ηδη υπαρχοντες κομβοι του Γιοφυρου Βορεια της εθνικης εξυπηρετουν προς Ρεθυμνο και απο Ηρακλειο.Νοτια προς Ηρακλειο και απο Ρεθυμνο.
Οι ραμπες που θα τοποθετηθουν και ποιους θα εξυπηρετουν?
Back to top
View user's profile Send private message
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Sun Dec 02, 2007 2:05 am    Post subject: Reply with quote

Δεν ξέρω να σου πω με σιγουρία, λογικά έτσι όπως βλέπω να κατασκευάζονται πρέπει να εξυπηρετούν όσους θέλουν να πάνε από Ηράλειο προς Αγ.Νικόλα και το αντίστροφο αυτούς που έρχονται από Αγ.Νικόλα προς Ηράκλειο.

Στο Γιόφυρο αν δεις το Google earth εξυπηρετεί τώρα αυτούς που πάνε :

Ηράκλειο - Χανιά
Χανιά - Ηράκλειο
Αγ.Νικόλά - Ηράκλειο
Ηράκλειο - Αγ.Νικόλα

Απλά με την μορφή που έχει τώρα δημιουργεί τεράστιο μποτιλίαρισμα γι αυτό φτιάχνουν τώρα ράμπες και από την δεξιά πλευρα.

http://farm3.static.flickr.com/2366/2078381453_446fb25150.jpg?v=0
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
johnmit
Full Member
Full Member


Joined: 08 Dec 2006
Posts: 210
Location: CRETE,HERAKLION

PostPosted: Tue Dec 04, 2007 4:00 am    Post subject: Reply with quote

Eνημερωνω οσους ενδιαφερομενους θελουν να καταδειξουν τα προβληματα της πολης μπορουν εκτος απο εδω να το κανουν και στο επισημο site του δημο που το βρησκω παρα πολυ καλο!!

http://www.heraklion-city.gr/

Τελος,στην Αγ.Αικαρερινη πραγματοποιουνται γενεες δοιανοιξεις 3πλασιαζοντας ακομη σε καποια σημεια τους δρομους!ειναι ισως η μοναδικη περιοχη που ποτε δε θα εχει κυκλοφοριακο προβλημα![/url]
Back to top
View user's profile Send private message
sonugr
Junior Member
Junior Member


Joined: 19 Nov 2004
Posts: 76
Location: Docklands-London,Heraklion-Crete

PostPosted: Tue Dec 04, 2007 10:59 pm    Post subject: Reply with quote

Συμπληρώνοντας τον johnmit , προτρέπω όλους να επισκεφθούν το
http://grypas.heraklion.gr/heraklion-site/
Κυρώς ιστορική παρουσίαση της πόλης μας
πραγματικά πολύ καλή δουλειά (τέτοιο look and feel δεν βρίσκεις εύκολα σε ελληνικό site)
Για το περιεχόμενο δεν χρειάζεται βέβαια να πω πολλά, φτάνει να το τσεκάρετε μόνοι σας, αλλά από ότι φαίνεται οι επιλογές είναι αρκετές
Back to top
View user's profile Send private message
worldofjustice
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Sep 2004
Posts: 983
Location: Zurich

PostPosted: Wed Dec 05, 2007 2:46 am    Post subject: Reply with quote

Shocked
Απίστευτο.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
johnmit
Full Member
Full Member


Joined: 08 Dec 2006
Posts: 210
Location: CRETE,HERAKLION

PostPosted: Fri Dec 07, 2007 9:06 am    Post subject: Reply with quote

Διανοιξη της ΟΥΛΩΦ ΠΑΛΜΕ. Η λεωφορος αυτη ειναι εισοδος-εξοδος απο και προς τις Βασιλιες! το πλατος της λεωφορου ηταν 3,5 μετρα σε ορισμενα σημεια,ενω το συνηθες ηταν στα 5μετρα. Τωρα με τη διανοιξη το πλατος της δε θα ειναι λιγοτερο απο τα 12 μετρα!!
Η λεωφορος αυτη ειναι καποια χιλιομετρα. Μονο καποιο της κομματι(900μ) ειναι εντος οριου πολεως και αυτο εχει ηδη διανοιχτει με πλατος 18μετρων!τα υπολοιπα επονται,οπως η ασφαλτοστρωση του μαζι με τον αστικο εξοπλισμο οπου και θα χρηματοδοτηθουν απο το 4ΚΠΣ.
http://www.2810.gr/site/news/article/43546
Back to top
View user's profile Send private message
johnmit
Full Member
Full Member


Joined: 08 Dec 2006
Posts: 210
Location: CRETE,HERAKLION

PostPosted: Mon Dec 10, 2007 8:26 am    Post subject: Reply with quote

ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ 6ΜΗΝΟ ΤΟΥ 2008 ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΟΙΝΟΝΙΚΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΤΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ.
Χαρηκα ιδιαιτερα..
Το κτηριο θα ανεγερθει σε οικοπεδο διπλα απο το πανεπιστημιακο νοσοκομειο.
http://www.cretetv.gr/news/newsf.php?goid=30674
Back to top
View user's profile Send private message
johnmit
Full Member
Full Member


Joined: 08 Dec 2006
Posts: 210
Location: CRETE,HERAKLION

PostPosted: Mon Dec 10, 2007 8:04 pm    Post subject: Reply with quote

Τοποθετηθηκε μια πιστη αντιγραφη του περιφημου(κατα τους παλιους)ρολογιου της πλατιας Λιονταριων που ηταν σημειο συναντησης των Ηρακλειωτων. Το ρολοι αυτο με το περασμα του χρονου ειχε χαλασει και τωρα η εταιρια λαιονς εκανε προσφορα στο δημο τη πιστη του αντιγραφη,οπου και το τοποθετησε σε παραπλησιο σημειο οπου ηταν το παλαιοτερο.

εικονες απο την ιστοσελιδα του δημου.
http://www.heraklion-city.gr/municipality/greetings/08-12-2007.html
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Mon Dec 10, 2007 8:49 pm    Post subject: Reply with quote

Ομορφο ειναι, αλλα ετσι οπως ειναι το design, προσφερεται για καθε λογης αυτοκολλητα, συνθηματα και λοιπες αθλιοτητες που δυστυχως βλεπουμε κατα κορον σε πολλα δημοσια εκθεματα. Πολυ θα ηθελα να δω σε τι κατασταση θα ειναι σε 5-6 μηνες...

Last edited by Dimiskour on Tue Dec 11, 2007 1:48 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Tue Dec 11, 2007 12:29 am    Post subject: Reply with quote

Εγώ πάλι νομίζω ότι δεν δένει αισθητικά με την πλατεία των Λιονταριών...
Ίσως να μην δείχνει ωραίο από τις φωτογραφίες...Σε καμιά 10αριά ημέρες θα το δω από κοντά και θα σας πω....

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ!
Back to top
sonugr
Junior Member
Junior Member


Joined: 19 Nov 2004
Posts: 76
Location: Docklands-London,Heraklion-Crete

PostPosted: Tue Dec 11, 2007 4:32 am    Post subject: Reply with quote

Και μένα μάλλον με χαλάει και η ιδέα ενός ρολογιού στη μέση μέση (από οτι μπορώ να διακρίνω) Να βάλουν και ένα πίνακα ανακοινώσεων δρομολογών απέναντι στην Βικελαία να βλέπουμε τι ώρα περνάει το τρένο... Εκτός βέβαια του ότι δείχνει φτηνό, και μάλλον θα συμφωνήσω με τον Dimiskour ότι είναι βούτηρο στο ψωμί του κάθε αναρχο-φασιστό-γαυρο-βάζελου, αφισσοκολητή
Back to top
View user's profile Send private message
Alkis
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Sep 2005
Posts: 448
Location: Τώρα πισω Αθήνα

PostPosted: Tue Dec 11, 2007 3:01 pm    Post subject: Reply with quote

Ρε παιδιά, είναι η Ελλάδα τελικά ένα χωριό! Μόνο σε αυτή την χώρα μπορεί να εμφανίζεται καταχαρούμενος στα ΜΜΕ ένας δήμαρχος πόλης 250,000 κατοίκων όλο περιφάνεια γιατί έβαλαν ένα (μικροσκοπικό!) ρολόι σε μια πλατεία... και εμείς να το συζητάμε κι όλας! Για όνομα του θεού!

Ας έβαζε 100 ρολόγια και ας ονόμαζε την πλατεία Times Square Razz Razz τότε μάλιστα, να χαρεί και αυτός, να το συζητήσουμε και εμείς!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Tue Dec 11, 2007 4:19 pm    Post subject: Reply with quote

Πίστεψε με Alkis εγώ πάντως θα παρακάλαγα να είχαμε στην πόλη μου τα Χανιά τέτοιο δήμαρχο. Δεν είναι το ρολόι, ο άνθρωπος έχει κάνει πάρα πολλά έργα πολύ πιο σημαντικά.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Wed Dec 12, 2007 5:24 am    Post subject: Reply with quote

Μιας και έκανα μια μικρή βολτούλα στο κέντρο πριν λίγο είπα να βγάλω και μια δυο photos το καινούριο ρολόι στα Λιοντάρια.
Όπως φαίνεται πρόλαβαν και το "στόλισαν" με αφίσα Smile Τουλάχιστον εξυπηρετεί καλό σκοπό οπότε δεν παραπονιέμαι.
Πάντως για να πω την αλήθεια δεν μου άρεσε το μέρος που το βάλανε.

http://picasaweb.google.com/fotinakis/Others/photo#5142892591290744082
http://picasaweb.google.com/fotinakis/Others/photo#5142892814629043490
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Alkis
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Sep 2005
Posts: 448
Location: Τώρα πισω Αθήνα

PostPosted: Wed Dec 12, 2007 5:53 am    Post subject: Reply with quote

Ποιό εξυπηρετεί καλό σκοπό, το ρολόι ή η αφίσα για την απεργία? Shocked Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Wed Dec 12, 2007 5:56 am    Post subject: Reply with quote

Προφανώς η αφίσα Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
johnmit
Full Member
Full Member


Joined: 08 Dec 2006
Posts: 210
Location: CRETE,HERAKLION

PostPosted: Wed Dec 12, 2007 11:35 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Ρε παιδιά, είναι η Ελλάδα τελικά ένα χωριό! Μόνο σε αυτή την χώρα μπορεί να εμφανίζεται καταχαρούμενος στα ΜΜΕ ένας δήμαρχος πόλης 250,000 κατοίκων όλο περιφάνεια γιατί έβαλαν ένα (μικροσκοπικό!) ρολόι σε μια πλατεία... και εμείς να το συζητάμε κι όλας! Για όνομα του θεού!

Ας έβαζε 100 ρολόγια και ας ονόμαζε την πλατεία Times Square Razz Razz τότε μάλιστα, να χαρεί και αυτός, να το συζητήσουμε και εμείς!


Σωστος φιλε μου Alkis...
αλλα απο τη μια. Απο την αλλη οπως κι εγω τονησα,δεν προκειται για ενα απλο νεο ρολογακι. Ειναι η πιστη αντιγραφη ενος ρολογιου που μπηκε σε λειτουργεια μετα τον Β' Παγκοσμιο πολεμο στην ιδια πλατεια και εκει(κατω απο αυτο το ρολοι)δινανε τα ραντεβου τους νεοι και γεροι. Αυτο το ρολοι χαλασε,ξεκρεμαστηκε και οι τοτε δημοτικες αρχες απλα το προσπερασανε,αψηφωντας τη συναισθηματικο-ιστορικη του πλευρα. Ο δημαρχος λοιπον δε τονισε το "εργο" του,αλλα την ευαισθησια του σε οτι ο Ηρακλειωτης θεωρει "διαχρονικη αξια"! πχ αν εγω ειναι να συναντηθω με καποιον στα λιονταρια,τι θα του πω?Σε περιμενω εξω απο το σουβλατζιδικο Πινοκιο?Οχι,θα του ελεγα στο συντριβανι,αλλα αφου μπηκε ενα ρολοι εκει διπλα στη μεση μεση,θα του πω σε περιμενω σε αυτο!Ετσι μια συνηθεια πχ του πατερα(ή του παππου)μου πλεον περνα και στη γενια μου και στις επομενες.
Υπαρχει και το αλλο..θα μου πεις οκ,αλλα και τοση δημοσιοτητα? το ρολοι αυτο ειναι προσφορα στο δημο απο την εταιρια Lions,δηλαδη τσαμπε!ειναι καλο να προβαλεται αυτο..ειναι καλο παραδειγμα και αν ο καθενας κανει κατι για αυτη τη πολη,τοτε καταλαβαινετε!

Τεσπα,θα συμφωνησω με τoν mfotinakis.Ο Γιαννης Κουρακης εχει κανει τοσα πολλα για τη πολη αυτη που (αν και ειναι υποχρεωση του) πιστευω δε θα ειχαν τη πολιτικη βουληση (και τη δυναμη πανω απ'ολα να την ασκησουν) αλλοι στη θεση του ωστε να τα πετυχουν!Ειναι ενας πολυ ισχυρος αντρας που εχει τον τροπο να ασκει πολιτικες πιεσεις σε ανωτερους και κατωτερους ωστε τα πραγματα να εχουν γρηγορες εξελιξεις!Βρισκει τροπο και κανει τους υπουργους να δεσμευονται και να χρηματοδοτουν πολλα εργα.Ειναι ντομπρος και περνει και πολλα ρισκο...δεν κολλαει στο να απαλλοτριωνει οικοπεδα και σπιτια(μεχρι και η αυλη του σπιτιου μου γινεται δρομος) ωστε να πραγματοποιει διανοιξεις ή να κανει κοινοχροιστους χωρους.Ο ανθρωπος χαραμιζεται ως δημαρχος και ειναι τιμη των Ηρακλειωτων. Τον ψηφησαν με 77% αν δεν απατωμαι. Ρεκορ για ολη την Ελλαδα! Αυτο λεει πολλα. Νομιζω πως η Ελλαδα αν τον ειχε πρωθυπουργο πολυ απλα θα γινοταν ο δευτερος Ελ.Βενιζελος(και δε μου αρεσει να υπερβαλω)!!

Ενα δειγμα των εργων του,ηταν η πολιτικη επιτευξη του τρεξιματος μελετων και ενταξης εν τελη στο 3ΚΠΣ του ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ που ειχε προβλευθει απο το 1960 και το ξεκολλησε εκεινος. Οι εξελιξεις του εργου εδω.
http://www.patris.gr/articles/123458[/url][/quote]
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Wed Dec 12, 2007 5:37 pm    Post subject: Reply with quote

mfotinakis wrote:
Τουλάχιστον εξυπηρετεί καλό σκοπό οπότε δεν παραπονιέμαι.


Εγω ομως παραπονιεμαι και χοντρα μαλιστα! Και αφισα κατα του AIDS ή του πολεμου στο Ιρακ να ηταν παλι θα φωναζα. Μεσα σε 3 μολις μερες μπηκε η πρωτη αφισα και φυσικα επειδη προκειται για ευαισθητο πολιτικο ζητημα (απεργια) θελω να δω αν και ποτε θα την ξεκολλησει ο δημος. Αν δεν το κανουν και μαλιστα στην εντελεια (να μην αφησουν ιχνος χαρτιου κολλημενο) τοτε με μαθηματικη βεβαιοτητα θα γινει το ρολοι ενα ματσο χαλια. Evil or Very Mad

Αι σιχτιρ πια με αυτη τη μανια με τις αφισες στην Ελλαδα. Τις εχει σιχαθει η ψυχη μου. Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Υ.Γ. τουλαχιστον ενα μικρο κηπισκο γυρω γυρω απο το ρολοι δε μπορουσαν να κανουν; Ειναι πολυ "ξερο" ετσι οπως το αφησανε.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
sonugr
Junior Member
Junior Member


Joined: 19 Nov 2004
Posts: 76
Location: Docklands-London,Heraklion-Crete

PostPosted: Thu Dec 13, 2007 12:39 am    Post subject: Reply with quote

Εύγε στους εργατοπατέρες και στους εντολοδόχους τους που κατάφεραν να μας απαλλάξουν απο την δωρικότητα του εν λόγω ρολογιού, συμμεριζόμενοι την άποψη μου για την φτηνή κατασκευή (και φτηνού γούστου) χρωματίζοντας το.
Πιστεύω, μια ξεκάθαρα συμβολική κίνηση, εύκολα κάνει κάποιος τον συνειρμό και δικαιολογεί τον τιμημένο αφισσοκολητή που έβαλε τα στήθη του μπροστά (στην συγκεκριμένη περίπτωση την κόλα) ως ένδειξη της εναντίωσης του εργατικού κινήματος προς την αύξηση των ορίων ηλικίας (τουτέστιν του χρόνου δηλαδή ρολογιού) Ιδιοφυές!!!

Περί Κουράκη ο λόγος επειδή αναφέρθηκε και μια που έχουμε πιάσει το άμοιρο το ρολοι, σύμβολο ακριβειας, φίλε johnmit απατάσαι κατά το ελάχιστον, ο Κουράκης έλαβε 72.8% για να είμαστε ακριβείς, και με όλη την εκτίμηση που σου έχω αφού κρατάς ζωντανό το thread.

Και φυσικά ο δήμαρχος το άξιζε το ποσοστό με το παραπάνω, και το αναγνωρίζει ο ομιλών που ιδεολογικά ανήκει σε αυτό που ονομάζουν νεοφιλελευθερισμό.
Αλλά νομίζω μεγάλο μέρος της επιτυχίας ανήκει στον απερχόμενο δήμαρχο (που ευτυχώς δεν έχουμε ζήσει ακόμα την πολιτική του ανάσταση και ούτε πρόκειται) και στους άλλους προκατόχους αφού παρέδωσαν ένα μεγάλο τίποτα!
Ίσως ήταν και καλή χρονικά η συγκυρία με τους ολυμπιακούς, χωρίς να θέλω να μετριάσω την εργατικότητα και το όραμα του και ίσως την επιλογή συνεργατών του, αλλά εντάξει, για να γίνεις εθνάρχης θέλεις κάτι παραπάνω από αυτά.

Τουλάχιστον ως υπουργό αθλητισμού δεν νομίζω να τον θυμάται και κανείς

Επιπλέον μια διαφωνία ακόμα για το πολυσυζητημένο ρολόι αν μου επιτρέπεις, προς την χιουμοριστική του πλευρά. Εγώ πάλι είχα την συνήθεια να δίνω ραντεβού στο πινόκιο, και θα ήθελα την συνήθεια αυτή να την υιοθετήσουν και τα παιδιά που δεν έχω (στο μέλλον λέμε)!!
Για αυτό ελπίζω οι Lions να ξεκινήσουν απο τώρα εκστρατεία για την διάσωση του ιστορικού αυτού σουβλατζίδικου και να μην κατασπαταλούν το ιδιωτικό τους χρήμα σε κακόγουστα ρολόγια που δεν κολλάνε (αν και απο ότι είδα κολλιούνται)

Κρατάω μια πισινή για την κακογουστιά μέχρι να το διαπιστώσω ιδίοις όμασοι next week!

Kind Regards


Last edited by sonugr on Thu Dec 13, 2007 12:45 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    stadia.gr/forum Forum Index -> Κλειδωμένα threads All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 16, 17, 18  Next
Page 7 of 18

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr