stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ΑΤΙΑ - Εξωγήινη Ζωή - Big Brother (Echelon) - Ανεξήγητα !
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sun Oct 02, 2005 11:38 pm    Post subject: Reply with quote

Πάντως στο Αλτερ ο Χαρδαβέλας έχει καλέσει ένα κάρο καθηγητάδες και έχουν πιάσει πάλι τα "Σημάδια Εξωγήινων Όντων στη Γη". Συντονιστείτε Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Fri Oct 21, 2005 8:00 pm    Post subject: Reply with quote

Την ηλεκτρονική παρακολούθηση όλου του παγκόσμιου δικτύου τηλεπεπικοινωνιών την ξέραμε. Το ότι για να πάρει την έγκριση του οργανισμού καταναλωτών ένα προϊόν στην Αμερική, πρέπει ο κατασκευαστής του να έχει προβλέψει κάποια back door στο σύστημα λειτουργίας του(για τη χρήση του από κρατικές και μυστικές υπηρεσίες) και αυτό το γνωρίζαμε.

Αυτό που εγώ δεν είχα ακούσει ήταν ότι οι κατασκευάστριες εταιρίες εκτυπωτών έχουν πάρει ρητή εντολή για να αποτυπώνουν ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΚΤΥΠΩΣΗ, αόρατες πληροφορίες του υλικου (hardware) και της ώρας εκτέλεσης της εκτύπωσης καθώς και άλλες πληροφορίες για τις ιδιαιτερότητες του κατόχου του εκτυπωτή (ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΤΟΥ).

Δείτε ένα άρθρο από άλλο φόρουμ και θα καταλάβετε:

Πολλοί έγχρωμοι εκτυπωτές laser, πιθανώς και άλλες κατηγορίες εκτυπωτών, σημαδεύουν όλες τις σελίδες με μικροσκοπικές κουκκίδες που μπορούν να αποκαλύψουν πότε και πού εκτυπώθηκε ένα έγγραφο. Παραμένει άγνωστο αν οι κατασκευαστές εκτυπωτών εκτελούν διαταγές μυστικών υπηρεσιών. Η Electronic Frontier Foundation, οργάνωση για την προστασία της ιδιωτικότητας, με έδρα το San Francisco, εξέτασε αναφορές για την ύπαρξη κίτρινων κουκκίδων, δυσδιάκριτων στο γυμνό μάτι, σε έγγραφα που είχαν τυπωθεί με έγχρωμους εκτυπωτές. "Ανακαλύψαμε ακριβώς τι πληροφορία κρύβεται εκεί και πώς μπορεί κανείς να τη διαβάσει" εξηγεί στο Nature.com ο ερευνητής Seth David Schoen της EFF.

Ωραία η τεχνολογία αλλά πολύ συχνά με φοβίζει ...
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sat Nov 12, 2005 11:28 pm    Post subject: Reply with quote

Σπήλαιο του Τσούτσουρου στη Κρήτη. Twisted Evil

Χαρδαβέλας και τα μυαλά στα κάγκελα Laughing Laughing ... τώρα στο alter !

Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Tue Nov 15, 2005 7:47 pm    Post subject: Reply with quote

Ενας φιλος μου εστειλε το παρακατω link το οποιο το βρηκα απιστευτα ενδιαφερον. Προκειται για το Coral Castle στη Φλοριντα το οποιο ειναι χτισμενο εξ ολοληρου με ογκωδεις πετρες (δε ξερω αν το ειχατε ακουστα, εγω παντως οχι). Το απιστευτο ειναι οτι χτιστηκε απο εναν και μονο ανθρωπο! Shocked

http://www.parascope.com/en/articles/coralCastle.htm

Εδω το official site: http://www.coralcastle.com/

Το αρθρο ειναι μεγαλουτσικο, αλλα αξιζει να το διαβασετε.

Επι τη ευκαιρια, εκανα μια γρηγορη ερευνα στο ιντερνετ και δε βρηκα καποιο αρθρο να λεει οτι ολα αυτα που λεγονται για το coral castle ειναι μπαρουφες. Θα το ψαξω ομως περισσοτερο και αν βρω τιποτα θα το ποσταρω.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sun Dec 04, 2005 1:19 am    Post subject: Reply with quote

Μία ερώτηση η οποία σχετίζεται με τις "πύλες του Χαρδ ... εεεεε ... του ανεξήγητου" ήθελα να πω:

Υπάρχει κάποιος που να έχει γεννηθεί τον Απρίλιο του 1983 ;
Παρακαλείται να το δηλώσει σε αυτό το topic. Twisted Evil

Αν πάντως διαβάζει το παραπάνω τώρα, ας ανοίξει το Alter
Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Dec 14, 2005 10:25 am    Post subject: Reply with quote

Η ύπαρξη μιας μυστικής βάσης δεδομένων στο Πεντάγωνο καταδεικνύει ότι ο στρατός των ΗΠΑ μπορεί να συλλέγει στοιχεία για Αμερικανούς πολίτες οι οποίοι αντιτίθενται στον πόλεμο στο Ιράκ και επίσης μπορεί να παρακολουθεί ειρηνικές διαδηλώσεις, μετέδωσε την Τρίτη το ιδιωτικό αμερικανικό τηλεοπτικό δίκτυο NBC. Η βάση δεδομένων, που περιήλθε στην κατοχή του δικτύου, καταλογογραφεί 1.500 "ύποπτα συμβάντα" στις Ηνωμένες Πολιτείες σε μια περίοδο 10 μηνών, στα οποία συμπεριλαμβάνονται σχεδόν 50 αντιπολεμικές συναντήσεις και διαδηλώσεις, ορισμένες εξ αυτών κατά της στρατολόγησης νεοσυλλέκτων, ανέφερε η εκπομπή Nightly News του NBC.
Back to top
View user's profile Send private message
petalo
Senior Member
Senior Member


Joined: 09 Feb 2004
Posts: 596
Location: θεσσαλονίκη

PostPosted: Wed Dec 14, 2005 12:56 pm    Post subject: Reply with quote

ρε losada τελικά τι έγινε με τους γεννημένους το ΄83?δεν έβγαλα άκρη!τι θέλει να πει ο ποιητής?
Back to top
View user's profile Send private message
gm2263
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1840
Location: Athens, Hellas

PostPosted: Wed Dec 14, 2005 4:09 pm    Post subject: Reply with quote

Δυστυχώς, σε όλες τις εποχές, σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης, πάντοτε οι επικυρίαρχοι έκαναν το θεμελιώδες λάθος: Από την αλαζονία τους και ενώ πολλές φορές δεν χρειαζόταν, έσφιγγαν συνεχώς τα λουριά με αποτέλεσμα να φτάνουν οι άνθρωποι σε σημείο βρασμού και να εξεγείρονται.

Ο Καπιταλισμός σα σύστημα όταν δεν έχει να κάνει με την απληστία είναι καλός υπό την έννοια ότι παράγει και διανέμει πλούτο. ¨Οταν όμως αρχίσουν οι αυνανίες που βλέπουμε τα τελευταία χρόνια, είναι θέμα χρόνου να μορφωποιηθούν οι φωνές της αντίδρασης και όχι με μεταφυσικό τρόπο ή να έλθουν οι Ε ή οτιδήποτε.

Απλά είναι να γίνει η αρχή και να μην αυξηθεί σε σημείο βρασμού ο αριθμός εκείνων που δεν θα έχουν τίποτα να χάσουν. Και τότε είναι που ακούγεται με διάφορες παραλλαγές το "ΑΕΙ ΚΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΑΠΟ ΔΩ ΠΕΡΑ"

Φανταζεστε 2εκατομμύρια Ελλήνων να μην έχουν στον ήλιο μοίρα; Όχι να μην μπορούν να πάνε στο "the Mall" αλλά απλά να μην μπορούν να υπάρξουν;

Πάντοτε κοντόφθαλμοι και μυοπικοί οι επικυρίαρχοι they don't get it μέχρι τη στιγμή που είναι πολύ αργά. Και μετά λέμε τι απέγιναν οι Ρωμανώφ και η Μαρία Αντουανέτα ή ο Τσαουσέσκου...

Κρίμα, κρίμα, κρίμα...
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Fri Dec 23, 2005 1:41 am    Post subject: Reply with quote

petalo wrote:
ρε losada τελικά τι έγινε με τους γεννημένους το ΄83?δεν έβγαλα άκρη!τι θέλει να πει ο ποιητής?


Υπήρχε μία τεράστια πανελλαδική έρευνα που έγινε στους μαθητές αυτής της γενιάς που ήταν πολύ ύποπτη καθώς δεν είχε δοθεί με διαφανείς διαδικασίες η άδεια από το Υπουργείο Παιδείας. Αυτοί που πιθανότατα υποκίνησαν αυτήν την έρευνα, την είχαν κάνει στην Φινλανδία στα μέσα του 20ου αιώνα και στην Αγγλία στις αρχές του 20ου αιώνα με ακριβώς τις ίδιες ερωτήσεις . Ήταν πιθανότατα κάποια μυστικιστική παγκόσμια οργάνωση. Οι ερωτήσεις μεταξύ άλλων είχαν και την εξής

* Ακούτε φωνές γύρω σας ενώ δεν υπάρχει κανένας γύρω σας ;

Και άλλες που κινούνται στη σφαίρα της παραψυχολογίας και των ειδικών ικανοτήτων ... φευγάτες καταστάσεις δηλαδή !!!

Εκτος των παραπάνω η "σύλληψη" των παιδιών έγινε το καλοκαίρι του 1982, χρονιά που θεωρείται εξερετικά σημαδιακή σύμφωνα με την θεωρία των Μάγια. Οι Μάγια με λίγα λόγια πιστεύουν ότι ανά περιόδους της ιστορίας, κάθε κάποιες χιλιάδες χρόνια, γεννιούνται παιδιά κάτω από ιδιαίτερες πλανητικές συνθήκες τα οποία έχουν κάτι το ιδιαίτερο.

Αυτά που σου λέω βέβαια αν τα δεις αποσπασματικά, θα με κατηγορήσεις ότι είμαι τσιράκι του Χορτ@ρ3@ αλλά εάν έβλεπες και τις δύο εκπομπές θα διαπίστωνες ότι υπάρχουν τεράστια ερωτηματικά για αυτά που διενέργησαν οι αρχές στη συγκεκριμένη γενιά μαθητών ...
Back to top
View user's profile Send private message
gm2263
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1840
Location: Athens, Hellas

PostPosted: Fri Dec 23, 2005 9:39 am    Post subject: Reply with quote

Τα παιδιά αυτά θα είναι 29 ετών το 2011 ή 30 ετών το 2012 όταν σύμφωνα με το ημερολόγιο των Μάγια, θα επέλθει το τέλος του κόσμου...

Αλήθεια ποιά περιοδικά του "χωρου" διαβάζετε; εμένα μου αρέσει πολύ το Strange λόγω Παντελή Γιαννουλάκη. Εχουμε και ένα κοινό στοιχέιο στο γράψιμο, το παραλήρημα Mr. Green Twisted Evil Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Tue Dec 27, 2005 6:53 am    Post subject: Reply with quote

Εγώ βασικά δεν είχα ασχοληθεί με τα θέματα αυτά αλλά τώρα τελευταία έχω κολλήσει με τις εκπομπές του Χαρδαβέλα. Laughing Σίγουρα ακούγονται αρκετές αναπόδεικτες απόψεις αλλά το γεγονός ότι ο Χαρδαβέλας στέλνει ρεπόρτερ και ερευνητές για να κάνουν κάποιου είδους έρευνα και κάποιες συνεντεύξεις, σε κάνει να θεωρείς την εκπομπή του τουλάχιστον σοβαρή.
Όμως αν κάποιος δεν θεωρεί αυτά τα θέματα ότι μπορούν να συζητηθούν και να ανακαλυφθούν κάποιες από τις "τραβηγμένες" θεωρίες - που εν μέρει μπορεί και να αληθεύουν - τότε δεν μπορεί να παρακολουθήσει αυτές τις εκπομπές. Εγώ δύο πράγματα μπορώ να πω ότι ισχύουν για τον εαυτό μου, είτε είμαι δυσκολόπιστος στο να αποδεχτώ ΟΛΕΣ τις αλήθειες που μου προβάλουν τα μεγάλα ελληνικά και ξένα σοβαρά(δήθεν ; ) φόρα και ΜΜΕ είτε είμαι πολύ ευκολόπιστος για να παρασύρομαι από Χαρδαβέλες στην αποδοχή "ευφάνταστων" θεωριών. Το μέλλον θα δείξει ...
Back to top
View user's profile Send private message
gm2263
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1840
Location: Athens, Hellas

PostPosted: Tue Dec 27, 2005 10:34 am    Post subject: Reply with quote

Το να μην θέλει κάποιος να καταπιεί όλη τη σαβούρα που τον ταΐζουν είναι καλό σημάδι φίλε Losada. Το ότι το σύστημα κάνει νερά και έχει περισσότερες τρύπες από ένα Ελβετικό τυρί και αυτο το γνωρίζουμε. Όπως επίσης γνωρίζω ότι και οι ουρανοξύστες που μου αρέσουν είναι προϊόν αυτού του ίδιου του συστήματος εφόσον τα ψηλα κτίρια αποτελούν προπαγανδιστικό υλικό των επικυρίαρχων για να διαφημίζουν τα επιτεύγματα τους. Αφού όμως εδω μας έχουν δεμένους, τουλάχιστον αν είναιν να παραμυθιαστούμε ας παραμυθιαστούμε σωστά και το "The Mall" και τα πολυόροφα κτίρια αποτελούν την όμορφη όψη του παραμυθιού. Η άσχημη όψη είναι οι συνταξιούχοι των 500 Ευρώ το μήνα...

Για να επανέλθουμε, δυστυχώς, υπάρχουν και άλλα πράγματα από αυτά που αποτελούν τον ορατο κόσμο γύρω μας και υπάρχουν και εκείνοι που τα γνωρίζουν και δεν θέλουν να γίνουν ευρύτερα γνωστά... Να αρχίσω από την κούφια γή, από τους εξωγήϊνους, από το extra sensory perception, από το γεγονός ότι ενώ θα μπορούσαμε να μην ασχολούμαστε τόσο πιά πολύ με το χρήμα, έρχονται με περίεργες οικονομικές θεωρίες και προσπαθούν να μας πείσουν ότι υπάρχουν "αόρατες δυνάμεις της αγοράς" μπρρρ, i'm scared Mr. Green που επιβαλλουν να γίνονται οι πλούσιοι πλουσιότεροι και οι φτωχοί φτωχότεροι και κάτι τέτοιες αυνανίες...

Τεσπα, μην πιστευετε και ερευνάτε τα πάντα, έστω και άν πολλοί ερευνητές δεν είναι και τόσο coherent στις σκέψεις τους ή στα επιχειρήματα τους. Μέσα σε όλα τα άλλα, τώρα εγώ διαβάζω και ένα βιβλίο του Σωτήρη Σοφια με τίτλο "Το Μυστήριο της Σελήνης (Εκδόσεις Αγνωστο, έχουν πολλά αξιόλογα βίβλία). Επίσης για το ίδιο θέμα υπάρχει και από τις εκδόσεις Ωρόρα και ένα παλιό βιβλιο τσέπης του Don Wilson, Τα Μυστήρια της Σελήνης". Βρέστε τα και διαβάστε τα, του Σόφια είναι πολύ πρόσφατο, βρίσκεται. Και μετά τα ξαναλέμε...
Back to top
View user's profile Send private message
Omicron
Junior Member
Junior Member


Joined: 19 Aug 2004
Posts: 88
Location: Θράκη

PostPosted: Tue Dec 27, 2005 5:05 pm    Post subject: Reply with quote

losada7 wrote:
Εγώ βασικά δεν είχα ασχοληθεί με τα θέματα αυτά αλλά τώρα τελευταία έχω κολλήσει με τις εκπομπές του Χαρδαβέλα. Laughing Σίγουρα ακούγονται αρκετές αναπόδεικτες απόψεις αλλά το γεγονός ότι ο Χαρδαβέλας στέλνει ρεπόρτερ και ερευνητές για να κάνουν κάποιου είδους έρευνα και κάποιες συνεντεύξεις, σε κάνει να θεωρείς την εκπομπή του τουλάχιστον σοβαρή.
Όμως αν κάποιος δεν θεωρεί αυτά τα θέματα ότι μπορούν να συζητηθούν και να ανακαλυφθούν κάποιες από τις "τραβηγμένες" θεωρίες - που εν μέρει μπορεί και να αληθεύουν - τότε δεν μπορεί να παρακολουθήσει αυτές τις εκπομπές. Εγώ δύο πράγματα μπορώ να πω ότι ισχύουν για τον εαυτό μου, είτε είμαι δυσκολόπιστος στο να αποδεχτώ ΟΛΕΣ τις αλήθειες που μου προβάλουν τα μεγάλα ελληνικά και ξένα σοβαρά(δήθεν ; ) φόρα και ΜΜΕ είτε είμαι πολύ ευκολόπιστος για να παρασύρομαι από Χαρδαβέλες στην αποδοχή "ευφάνταστων" θεωριών. Το μέλλον θα δείξει ...


Εγώ νομίζω πάντως ότι επαναλαμβάνετε και έχει γίνει λίγο κουραστικός. Έτσι και αλλιώς δεν νομίζω ότι υπάρχουν και άπειρα μεταφυσικά φαινόμενα για να τροφοδοτούν συνέχεια την εκπομπή του.

Εγώ περιμένω να περάσει στο επόμενο βήμα. Να κάνει πιο "δημοσιογραφική" έρευνα. π.χ. να πάρε δύο ρεπόρτερς και κάποια τρελαμένη παραφυσική ερευνητική ομάδα και να πάμε σε κάποια στοιχειομένα σπίτια και να μένουν καναδύο μέρες με όλα τα όργανα ανοιχτά. Οπότε στην εκπομπή θα παρουσιάζει και θα σχολιάζει τα αποτελέσματα των ερευνών αυτών.

Νομίζω πλέον το να καλείς κάποιους να παρουσιάσουν απόψεις και να λένε το μακρύ και το κοντό τους νομίζω έχει γίνει πλέον λίγο βαρετό.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gm2263
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1840
Location: Athens, Hellas

PostPosted: Tue Dec 27, 2005 9:55 pm    Post subject: Reply with quote

Μα νομίζω το έχει κάνει στο παρελθόν, έχει πάει σε στοιχειωμένα σπίτια και τέτοιες ιστορίες, δεν έχει πάει;

Αν και ο πιό σοβαρός ως ώρας φαίνεται να είναι ο Γιώργος Μπαλάνος και η ομαδα Locus-7. Click για περαιτέρω...
Back to top
View user's profile Send private message
Tanash
Full Member
Full Member


Joined: 19 Dec 2005
Posts: 219
Location: Λάρισα

PostPosted: Tue Dec 27, 2005 11:32 pm    Post subject: Reply with quote

Γεια σας παιδιά, είμαι καινούριος στο φόρουμ. Βασικά παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό τις συζητήσεις και μόλις έπεσα σε αυτή τη συζήτηση σχετικά με τα άτομα που είναι γεννημένα τν απρίλιο του 83. Εγώ είμα γεννημένος στις 30 μαρτίου του 83 και βασικά θυμάμαι στο γύμνασιο με είχανε καλέσει μόνο εμένα απο το δικό μου τμήμα για να συμπληρώσω ένα ερωτηματολόγιο, το οποίο δεν θυμάμαι δυστυχώς τις ερωτήσεις, πάντως θυμάμαι ότι ρωτούσανε και κάτι σχετικά για ναρκωτικά.. τι να πω..πάντως κρίμα που έχασα την εκπομπή(είμαι στο εξωτερικό). Ξέρει κανένας πότε έγινε περιπου αυτή η έρευνα;
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 7:23 am    Post subject: Reply with quote

Arrow Tanash καλωσήρθες στο φόρουμ μας Very Happy

Αν θυμάμαι καλά την εκπομπή, η έρευνα έγινε όταν η συγκεκριμένη γενιά ήταν στο λύκειο αλλά δεν μπορώ να το πω με σιγουριά. Ελπίζω να θυμάται να σου πει κάποιος άλλος από το φόρουμ που την είδε την εκπομπή. Rolling Eyes

Αν δεν κάνω λάθος δόθηκε και ερωτηματολόγιο που απευθυνόταν και στους γονείς του κάθε παιδιού το οποίο θα απαντούσε ο γονέας, όταν το παιδί του το πήγαινε στο σπίτι . Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 10:47 pm    Post subject: Reply with quote

θέλετε να πιστεύετε πολλά ασταθή πράγματα......τσ τσ τσ.... Cool
Back to top
View user's profile Send private message
worldofjustice
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Sep 2004
Posts: 983
Location: Zurich

PostPosted: Fri Dec 30, 2005 11:37 am    Post subject: Reply with quote

Όποιος θέλει να δει το ερωτηματολόγιο για τα παιδιά του Απρίλη του 83' μπορεί να το βρει εδώ.
http://www.metafysiko.gr/epikairotita.php?id=37
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gm2263
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1840
Location: Athens, Hellas

PostPosted: Sun Jan 01, 2006 1:23 am    Post subject: Reply with quote

Βρε κάτι μου βρωμάει...
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Jan 04, 2006 8:00 pm    Post subject: Reply with quote

Ακτιβιστές «υψηλής τεχνολογίας» στη Βιέννη κατάφεραν να υποκλέψουν τις εικόνες που κατέγραφε κλειστό κύκλωμα τηλεόρασης της αστυνομίας, διαμαρτυρόμενοι ότι οι αρχές δεν προστατεύουν επαρκώς τα ευαίσθητα αυτά δεδομένα.

Back to top
View user's profile Send private message
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 10:45 pm    Post subject: Reply with quote

Μεταφερθηκε στο Διαστημική Τεχνολογία στο Υποδομές και Έργα -- Losada
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Thu Feb 02, 2006 12:48 pm    Post subject: Reply with quote

Οργανωμένο δίκτυο με περίεργες παρακολουθήσεις κινητών τηλεφώνων κορυφαίων πολιτικών εντόπισαν οι ελληνικές διωκτικές αρχές, σύμφωνα με πληροφορίες που επικαλούνται Τα Νέα, την Πέμπτη.

Από τη μία ακούμε ξυλοδαρμούς-φονικές απόπειρες εναντίον συνδικαλιστών(απο ποιούς άραγε ; ), από την άλλη εμφανίζονται κάποιοι να έχουν καταφέρει να υποκλέπτουν κινητά τηλέφωνα του πρωθυπουργού και του υπουργού εξωτερικών. Πριν από μήνες είχαμε απαγωγές και ανακρίσεις Πακιστανών χωρίς να το γνωρίζουν(απ ' ότι φαίνεται οι δικές μας αρμόδιες αρχές.). Πολύ περίεργα πράγματα γίνονται εδώ και χρόνια αλλά δυστυχώς λίγα φαίνεται να βγαίνουν στο φως. Και μετά μου λέτε εμένα ότι είμαι θύμα του συνδρόμου μανιακής καταδίωξης και ότι βλέπω φαντάσματα εκεί που δεν πρέπει να βλέπω. Και αν νομίζετε ότι η μπάλα παίρνει μόνο τους πολιτικούς και τους μεγαλοεπιχειρηματίες κάνετε λάθος. Το πρόβλημα αποκαλύφθηκε γιατί κάποιοι πολίτες παραπονιόντουσαν ότι χάνανε SMS και άλλοι ότι δεν λαμβάνανε κλήσεις που έπρεπε να μπορούσαν να λάβουν. Δεν το άνοιξα εγώ για πλάκα το topic. Laughing

Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
chgalacher
Visitor
Visitor


Joined: 23 Jan 2006
Posts: 8
Location: Riverside, California

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 10:53 am    Post subject: Reply with quote

If you have nothing to hide, you have nothing to fear.

So stop complaining, its for your own good and protection. Would you rather get this or get blown up by some weird ass middle eastern guy?
Back to top
View user's profile Send private message
assotos yios
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 30 Mar 2004
Posts: 955
Location: not aswtosgios blogspot :-)

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 11:00 am    Post subject: Reply with quote

Τωρα που το λες,αλλαξες ολη μου τη κοσμοθεωρια.... Razz Μαλλον δε σας μαθαινουν την εννοια των ατομικων ελευθεριων στην πολιτεια του κυβερνητη Σβαρτσενεγκερ ...
Back to top
View user's profile Send private message
chgalacher
Visitor
Visitor


Joined: 23 Jan 2006
Posts: 8
Location: Riverside, California

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 11:12 am    Post subject: Reply with quote

Mας το μαθαίνουν, αλλά κάποιες φορές θα πρέπει όλοι μας να θυσιάζουμε κάποια πράγματα για το καλό όλων μας. Περισσότερο κάτω από τέτοιες συνθήκες.

Btw, Αrny wont be staying any longer. His rival for governor of California is Phil Angelides(Democrats), a greekamerican like myself.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 6 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr