stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

About Tickets
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Ολυμπιακοί Αγώνες
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 12:34 am    Post subject: Reply with quote

Εκείνο που μου κάνει φοβερή εντύπωση είναι ότι περίπου οι Έλληνες κατηγορούνται ως απαθείς απέναντι στους Αγώνες. Μα αν ίσχυε αυτό δεν θα ήταν απαθείς μόνο στα πρωινά αγωνίσματα, θα ήταν και το απόγευμα και το βράδυ.
Τη στιγμή που έχουμε πει χιλιάδες φορές ότι ο κόσμος έχει αγγίξει τα όριά του, και πλέον τη μεγάλη διαφορά κάνει η απουσία εκατοντάδων χιλιάδων ξένων (μιας και τα 2 εκατομμύρια θεωρούνται υπερβολή). Όλος αυτός ο κόσμος που δεν ήρθε, αν παρακολουθούσε 2-3 αγωνίσματα ο καθένας, τώρα άλλα θα λέγαμε. Είναι ψέμμα; Twisted Evil
Και επειδή δεν μου αρέσει να μιλάω στο βρόντο, θα κάτσω να ψάξω πόσα εκατομμύρια ταξίδεψαν στο Σίδνεϊ το 2000, και ποιο ήταν το ποσοστό των ξένων θεατών επί του συνόλου των εισιτηρίων. Είμαι βέβαιος ότι τηρουμένων των αναλογιών, ακόμα κι εκεί ξεπεράσαμε τους Αυστραλούς.

Και φτάσαμε λοιπόν στο σημείο, μισθοσυντήρητα άτομα που είχαν αγοράσει 3-4 εισιτήρια, να βλέπουν τώρα αυτήν την κτηνώδη υποκρισία των ξένων ΜΜΕ (που όλοι ξέρουμε τι γράφανε για εμάς μετά την 11/9), και να τρέχουν πανικόβλητοι στα εκδοτήρια για να αγοράσουν εισιτήρια με το υστέρημά τους, οικειοποιούμενοι ένα πρόβλημα που δεν είναι δικό τους. Μόνο και μόνο από φιλότιμο!
Και φτάσαμε στο κατάπτυστο σημείο να βλέπω χτες ένα κατάμεστο γήπεδο χόκεϊ (!!!!!), γεμάτο απορημένους θεατές που δεν ήξεραν ούτε πώς παίζεται, ούτε πού να επευφημήσουν, ούτε πού να ησυχάσουν, μόνο και μόνο για να κάνουν το χατήρι του συρφετού της ΔΟΕ (που όταν μας ξέσκιζαν εκείνη σφύριζε αδιάφορα), των κωλοφυλλάδων της Αμερικής, και των συμπατριωτών μας εξ Εσπερίας που ωρύονται "γεμίστε τα στάδια μην γίνουμε ρεζίλι". Εκεί καταντήσαμε! Καραγκιόζηδες και πιόνια μέσα στην ίδια μας τη χώρα, κι από πάνω να βρίσκουμε και τον μπελά μας. Έτσι δεν τα γουστάρω τα γεμάτα στάδια, ποτέ μη σώσουν και γεμίσουν. Νταβατζιλίκι στην καρδιά μου και στον τρόπο σκέψης μου, μόνο και μόνο για να μην με κάνει "ντα" η κάθε καριόλα Λώρα Πικ;;; Είμαστε σοβαροί;; Evil or Very Mad
Ελάτε εσείς να τα γεμίσετε λοιπόν, εγώ κουράστηκα... Ή στείλτε μου κανά ντόλλαρ αφού εσείς δεν μπορείτε να έρθετε στην πατρίδα σας, γιατί ξέμεινα από ευρά... Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 12:36 am    Post subject: Reply with quote

Εσύ και όσοι είναι εδώ είσαι ήρωας.
Back to top
View user's profile Send private message
Red Adder
New Member
New Member


Joined: 24 Jun 2004
Posts: 54
Location: Athens

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 12:37 am    Post subject: Reply with quote

Ο γιγαντισμός των ολυμπιακών αγώνων είναι ένα θέμα που απασχολεί την ΔΟΕ.
Και στην τελική ο έλληνας δεν είναι *%^£@$ να βλέπει ότι του λένε. Θα δει αυτό που γουστάρει όπου θέλει και όποτε θέλει.

Δεν πρέπει να διορθώσουμε ένα λάθος με ένα μεγαλύτερο που είναι η δωρεάν παροχή εισιτηρίων. Αν θέλει η Πετραλιά η ο οποιοσδήποτε να μοιράσει εισιτήρια να τα αγοράσει και να το δώσει όπου θέλει αλλά όχι με λεφτά του δημοσίου.

Τι πιο απλό. Anyway τώρα δεν αλλάζει και τίποτα σε αυτό το θέμα και μέρα με την μέρα η κατάσταση θα είναι και καλύτερη πιστεύω.
Το πρόβλημα το μεγάλο είναι η εικόνα που δείξει το Ολυμπιακό στάδιο την τελευταία μέρα. Τα εισιτήρια των 250 και 500 δεν έχουν φύγει. Αυτό ναι θα είναι τεράστιο θέμα και πλήγμα δεν έχει γίνει sold-out.

Σας ενημερώνω πάντως ότι αγόρασα εισιτήρια κολύμβησης πριν από 2 μέρες στην τιμή των 50 ευρώ ενώ η ονομαστική τους αξία ήταν 200.
Πηγαίνετε και κάντε παζάρια λίγο μετά την έναρξη των αγωνισμάτων. Στην αρχή μου το έδιναν 150, έριξε την τιμή στα 100, ανένδοτος εγώ και καταλήξαμε στα 50. Αν επέμενα περισσότερο μπορεί και να το αγόραζα 30-40.
Αν δεν έχετε κάτι καλύτερο να κάνετε πηγαίνετε και κάντε παζάρια. Αλλά προς θεού μην κάνετε τους λιγούρηδες και χαλάσετε την πιάτσα. Παίξτε το αδιάφοροι στο παζάρεμα!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 12:39 am    Post subject: Reply with quote

Στην Κοραή έχει μαύρη αγορά και τα σφάζουν όσο όσο τα εισιτήρια.
Back to top
View user's profile Send private message
dimetro
Full Member
Full Member


Joined: 26 Jul 2004
Posts: 214
Location: Aeghio-Xanthi

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 12:46 am    Post subject: Reply with quote

Arrow Red Adder
Sorry, αλλα εκανες παζαρια στο εκδοτηριο?????????????Λιγο παραξενο μου ακουγεται.Και ειναι εξουσιοδοτημενοι οι υπαλληλοι να κανουν παζαρια?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
jortheo
Full Member
Full Member


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 259

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 12:50 am    Post subject: Reply with quote

Παρα να μεινουν απουλητα.
Quote:
Σας ενημερώνω πάντως ότι αγόρασα εισιτήρια κολύμβησης πριν από 2 μέρες στην τιμή των 50 ευρώ ενώ η ονομαστική τους αξία ήταν 200.


Καλα μετοχες ειναι;
Back to top
View user's profile Send private message
donganos
Full Member
Full Member


Joined: 06 May 2004
Posts: 348
Location: Edinburgh/Iraklio

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 12:51 am    Post subject: Reply with quote

Ύψιλον μαινόμενος...

(και εγώ μαζί σου! Rolling Eyes )
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
epsilon
New Member
New Member


Joined: 02 Aug 2004
Posts: 36

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 12:52 am    Post subject: Reply with quote

Ρε αφήστε τους καγκούρηδες τους ξένους, που μας πουλάνε και τρελίτσα! Εμείς δεν τα σηκώνουμε αυτά. Εμείς πάμε στους αγώνες (εγώ τρέχω από Θεσσαλονίκη έχοντας φάει 700 γιούρο) γιατί γουστάρουμε, τελεία και παύλα. Τι μας νοιάζει τώρα αν ο κάθε ηλίθιος δημοσιογραφίσκος της Trexa Gireve Times που πριν λίγο μας έβριζε και μας δυσφημούσε, δεν μπορεί να ξεπεράσει το αθεράπευτο κόμπλεξ του και βρίσκει μόνο το θέμα των εισιτηρίων για να μας χτυπήσει.
Ρε δεν καταλαβαίνουμε εμείς κλείνουμε τα αυτιά μας όχι γιατί δε θέλουμε να κούμε αλλά γιατί άρχισαν να μας πονάνε από την ηλίθια ηχορύπανση και να μας κάνουν κακώ στο μετωπιαίο φλοιό και το μεσολόβιο από τις μ@ρλ@κίτσες που πετάνε. Εμείς τρέχουμε στα στάδια της Ελλάδας και εκσπερματώνουμε προκαταβολικά χορεύοντας πάνω στις κερκίδες για τις μεγάλες επιδόσεις και την παγκόσμια γιορτή. Ναι το παγκόσμιο χωριό είναι στην Αθήνα. Ακόμα και αν ξένοι χωριάτες δεν ήρθαν πολλοί γιατί άκουγαν το θείο Σαμ τον αρχιτρόμπα και τις τρομπίτσες τις φιλενάδες του. Εμείς ας κάνουμε μεταξύ μας ολυμπιακή εκεχειρία, πλέον δεν έχουν να μας προσάψουν τίποτα άλλο (εκτός και αν έχουν καμιά αρρωστημένη φαντασία) και όπως μπορεί ο καθένας να δώσει βροντερά το παρόν, όχι όμως για τους άλλους αλλά για το "ημάς" και γιατί γουστάρει που ζει τον καλύτερο μήνα της σύγχρονης Ελλάδας.
Γιατί έτσι είναι, αυτός ο Αύγουστος μας ανήκει, ανήκει σε όλους τους Έλληνες, κανονικά και σε όλο τον κόσμο, αν όμως ο κόσμος δε θέλει, ας πάει να "τιμηθεί", με το ζόρι δε γίνεται, μπορούμε και μόνοι μας...

Greeks do it better!
Back to top
View user's profile Send private message
nikitas
Senior Member
Senior Member


Joined: 18 Jun 2004
Posts: 463
Location: Frankfurt, DE

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 1:22 am    Post subject: Reply with quote

Πω πω είχα να μπω 4 μέρες και το topic με τα εισιτήρια αυξήθηκε κατά 3 σελίδες. Για τους Έλληνες του εξωτερικού: μην γκρινιάζετε και μην ανησυχείτε. Έφτασα Ελλάδα με την Τελετή Έναρξης και έχω πραγματικά χαρεί την Αθήνα (μαζί με τους ξένους ΚΑΙ τους Αθηναίους που βλέπουν πράγματα απίστευτα). Η ατμόσφαιρα γιορτής είναι εδώ (όχι βέβαια παντού στην Αθήνα), οι εγκαταστάσεις είναι εδώ και είναι φανταστικές, οι εθελοντές είναι εξυπηρετικότατοι και τα υπόλοιπα έργα είναι εντυπωσιακά (Λονδρέζοι, Βερολινέζοι και Παριζιάνοι θα έκαναν τούμπες αν είχαν τέτοια έργα και μεταφορές).

Πήγα σήμερα κανό-καγιάκ στο Ελληνικό και beach volley. Φανταστική ατμόσφαιρα γιορτής, πολύς κόσμος (και ήταν μόνο προκριματικοί), ελάχιστοι δημοσιογράφοι στα θεωρεία (οπότε ας μη διαμαρτύρονται τα ξένα ΜΜΕ αν δεν πάνε ούτε αυτοί που τους πληρώνουν) και... η ΤV δεν έδειξε καμιά φορά το πλήθος (τουλάχιστο στο μάτριξ). Μπας και είναι αγγλοσαξωνικός δάκτυλος στην IBC? Smile

Για τα εισιτήρια των αγώνων υπάρχουν μερικά στοιχεία που ίσως ξεχνάμε.

1. Όταν πήραμε τους Αγώνες το '97 αποφασίστηκε η διοργάνωσή τους τον Αύγουστο με το σκεπτικό ότι (α) επειδή θα είναι στην Ευρώπη (και δη στην Αθήνα) θα έχουμε πάνω από 1.5 εκατ. τουρίστες και (β) οι Αθηναίοι φεύγουν Αύγουστο οπότε θα μπορούσε να αντιμετωπιστεί το συγκοινωνιακό (αν θυμάστε, μετρό, τραμ, προαστιακοί, νέοι δρόμοι ήταν όλα ακόμα στα χαρτιά)
2. Σκάει η ιστορία με την 11/9 και την τρομοϋστερία
3. Καθυστερούν τα έργα και για 2 χρόνια είχαμε τα πιο αρνητικά και ειρωνικά δημοσιεύματα
4. Αρχίζει το παραμύθι με την ασφάλεια και τα χιλιάδες δημοσιεύματα.
5. Δυο μόλις μήνες πριν τους Αγώνες η Αθήνα ήταν ακόμα χαοτική, τα αρνητικά δημοσιεύματα πλέον βγαίνουν κατά χιλιάδες, οπότε οι ξένοι (που αποφασίζουν με προοπτική εξαμήνου τουλάχιστον) δεν έρχονται. Επίσης δεν έρχονται και τουρίστες που έχουν τσαμπα εισιτήρια από σπόνσορες, λόγω τρομοϋστερίας και "πανάκριβης" Αθήνας
6. Τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες το κλίμα αλλάζει εντυπωσιακά αλλά είναι αργά να έρθουν μαζικά 1 εκατ. τουρίστες.
7. Ανεβαίνει το θετικό κλίμα στην Ελλάδα και οι αγορές εισιτηρίων από Έλληνες αλλά οι Αθηναίοι εχουν ήδη κανονίσει τις διακοπές τους, αφού έτσι ήθελε το '97 η Οργανωτική Wink
8. Σκάει το θέμα Κεντέρη-Θάνου και από τότε το έχουν κάνει παντιέρα τα ιδωτικά ελληνικά κανάλια -και τα διεθνή ΜΜΕ, λες και αυτό καθορίζει την επιτυχία των Αγώνων (αλλά αυτό ειναι θέμα για άλλο topic).
9. Οι Έλληνες αγοράζουν ακόμα και τώρα εισιτήρια αλλά μερικά στάδια είναι μισοάδεια επειδή μένουν έξω στα καταστήματα ή δεν έχουν έρθει οι ξένοι από τους σπόνσορες.

Με αυτά και με τ' άλλα θεωρώ πραγματικό θαύμα αν έχουν πουληθεί 3.2 εκατ. εισιτήρια και έχει τόσο κόσμο ακόμα και σε προκριματικούς αγώνες στις 10 το πρωί. Όλα τα άλλα, είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και ας κάνουν επιτέλους την αυτοκριτική τους τα διεθνή "σοβαρά" ΜΜΕ, μετά η ΔΟΕ για παντελή κάλυψη πολλές φορές της ATHOC και των ίδιων των Αγώνων και για τη μανία της για γιγαντισμό των Αγώνων, μετά οι Ελληνικές κυβερνήσεις και η ATHOC για το γεγονός ότι ήθελαν να διοργανώσουν τους Αγώνες τον Αύγουστο για να μην είναι εδώ οι πολίτες της διοργανώτριας πόλης (μαζί με την ελλιπή προώθηση και διαφήμιση), και στο τέλος οι θεατές και οι Αθηναίοι που άκουσαν και υπέφεραν πολλά τα τελευταία χρόνια αλλά συνεχίζουν να στηρίζουν αυτούς τους Αγώνες Wink

edit Και όλα τα παραπάνω σας τα λέει ένας Αθηναίος που λείπει χρόνια από Αθήνα και πραγματικά πριν έρθω είχα κάποιες επιφυλάξεις για το τι θα αντιμετωπίσω. Το μόνο που μπορώ να πω για τα (αγγλοσαξωνικά κυρίως) μέσα είναι ότι όλα τα "σοβαρά" ΜΜΕ έχουν χάσει κάθε είδος αξιοπιστίας αφού αποδείχτηκαν (ιμιτασιόν) Κασσάνδρες όλο τον προηγούμενο χρόνο και τώρα προσπαθούν να βρουν οποιοδήποτε θέμα για να το παρουσιάσουν αρνητικά, πριν τους πάρουν με τις πέτρες οι αναγνώστες τους. Μια τελική λέξη και δεν ξαναασχολούμαι με ξένα ΜΜΕ μέχρι να τελειώσουν οι Αγώνες: ρε ασταδιάλα πια ρόμπες!
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 2:52 am    Post subject: Reply with quote

Go go go nikitas, epsilon & Ypsilon!

Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Aristofanis
Visitor
Visitor


Joined: 08 Jun 2004
Posts: 8

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 9:09 am    Post subject: Reply with quote

Kalispera pali!
X8es eimoun sto agwna Ellas - USA sto basket. Eixa omws tin atixia to eisitirio pou eixa gia tin x8esini imera na vrisketai sto diazwma 215 seira 24 pou einai i proteleutaia seira sto gipedo panw. Enw eixa tin Australia eisitiria sto katw diazwma x8es katalava ta polla parapona pou eixan osoi ka8ontousan sto epanw diazwma. Loipon olo to epanw diazwma apo tin seira 15 kai panw den mporei na dei ton pinaka oute ta video wall giati i orofi einai poli xamili. Aporw me poio skeptiko extise opoios extise auto to gipedo. Enw pragmatika elega oti einai iperoxo telika mou alla3e kapws tin gnwmi mou i x8esini imera. Anagkastikame polla atoma na katsoume sta skalia. To 8ema to anafera stin ipeu8ino eisitiriwn pou eixe tin ka8e kali dia8esi na voi8isei alla ti na sou kanei i kopela. Opws sizitisa kai me allous e8elontes to eixan anaferei sto Athina 2004 alla den ekanan tpt. Distixws kai me tin Lithuania pou exw eisitirio eimai stis idies 8eseis kai 8a anagkastw pali sta skalia na katsw. Kata ta alla ta eisitiria ta eixa paraggeilei prin apo 1 xrono kai einai katigoria A. Exw vgalei kai photos
Den 3erw ama iparxei tin dinatotita na ta steilw kapou na deite. Ama iparxei peite mou


Episis i epitixia twn eisitiriwn stous Olympiakous 8a kri8ei sto stivo
Back to top
View user's profile Send private message
Red Adder
New Member
New Member


Joined: 24 Jun 2004
Posts: 54
Location: Athens

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 9:26 am    Post subject: Reply with quote

dimetro wrote:
Arrow Red Adder
Sorry, αλλα εκανες παζαρια στο εκδοτηριο?????????????Λιγο παραξενο μου ακουγεται.Και ειναι εξουσιοδοτημενοι οι υπαλληλοι να κανουν παζαρια?

Όχι σε καμία περίπτωση δεν κάνεις παζάρια με τους υπαλλήλους. Αλλά έξω από τα εκδοτήρια υπάρχουν αρκετοί που τους έχουν ξεμείνει τα εισιτήρια. Αν διαβάσεις τις 1-2 προηγούμενες σελίδες του topic θα δεις post μου με το θέμα.
Back to top
View user's profile Send private message
Red Adder
New Member
New Member


Joined: 24 Jun 2004
Posts: 54
Location: Athens

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 9:37 am    Post subject: Reply with quote

jortheo wrote:
Παρα να μεινουν απουλητα.
Quote:
Σας ενημερώνω πάντως ότι αγόρασα εισιτήρια κολύμβησης πριν από 2 μέρες στην τιμή των 50 ευρώ ενώ η ονομαστική τους αξία ήταν 200.


Καλα μετοχες ειναι;


Δεν ξέρω αν είναι μετοχές η όχι αλλά δεν με χάλασε καθόλου η τιμή το πήρα.
Τα εισιτήρια μένουν σε αρκετούς στα χέρια και προσπαθούν να μειώσουν την χασούρα τους. Τώρα αν θέλετε το πιστεύετε αν δεν θέλετε μην το πιστεύετε.
Το κολυμβητήριο είναι καταπληκτικό και μπορώ να πω ότι όλοι το χαιρόντουσαν ακόμα και ξεσκέπαστο που είναι και πλεονέκτημα κατά την γνώμη μου. Ο Αττικός ουρανός κατά το σούρουπο είναι το κάτι άλλο. Ο κόσμος υπέροχος μαζί με την ατμόσφαιρα που δημιουργείται. Είδα παγκόσμιο ρεκόρ με 50 ευρόπουλα από τις καλύτερες θέσεις τις πισίνας Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Centaur
Junior Member
Junior Member


Joined: 09 Aug 2004
Posts: 84
Location: Volos

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 2:39 pm    Post subject: Reply with quote

Οσα διεθνή μέσα ασχολούνται με τα ειστήρια το κάνουν επειδή δεν έχουν με τι άλλο να ασχοληθούν. Οι αγώνες κυλούν ομαλότατα. Εχουν σκάσει από το κακό τους και προσπαθούν να βρουν λεπτομερειες. Οτι και να βρουν όμως το έχουν χάσει το παιχνίδι Very Happy. Και ζορίζονται απίστευτα να το παραδεχτουν Laughing.

Περί συνωμοσίας:
Υπάρχει πόλεμος από τους αγγλοσάξωνες προς όλους τους υπόλοιπους (Γάλλους, Ρώσους, Κινέζους, και τελευταία Ελληνες) προκειμένου να διατηρήσουν και να επιβάλλουν την πολιτιστική κυριαρχία τους. Προσωπικά χαιρομαι που με φοβούνται... Ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει τα επόμενα χρόνια... Το euro2004 μας οδηγεί.
Back to top
View user's profile Send private message
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 2:51 pm    Post subject: Reply with quote

Άλλα 83000 εισητήρια πουλήθηκαν χθες, τη μέρα μετά τα πρώτα μετάλλια.

http://www.mpa.gr/article.html?doc_id=473152

Στο σύνολο κάπου τα έχουν κάνει μπάχαλο, οπότε δεν ασχολούμαι.
Το νούμερο (83000) μου φαίνεται μεγάλο, γιατί όσο να ναι, οι επιλογές εξαντλούνται πλέον.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Red Adder
New Member
New Member


Joined: 24 Jun 2004
Posts: 54
Location: Athens

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 3:20 pm    Post subject: Reply with quote

Η καλύτερη ατάκα από την Ελευθεροτυπία:

Να την ακούτε τη Φάνη (την Πετραλιά) όταν μιλάει για άδειες εξέδρες. Έχει πείρα... Από τους Μεσογειακούς Αγώνες που διοργάνωσε το 1991 και δεν πάτησε ψυχή στα στάδια...

Έβγαλα το τεράστιο link γιατί ξεχείλωνε τη σελίδα. Ούτως ή άλλως, την ατάκα την βλέπετε (όντως πετυχημένη Laughing )
Admin
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Wed Aug 18, 2004 7:07 pm    Post subject: Reply with quote

Arrow Mozart

Δεν ξέρω αν χτες πουλήθηκαν 83.000 εισιτήρια (κι εμένα μου φαίνεται μεγάλο το νούμερο), το μόνο που ξέρω είναι ότι σήμερα στην Κοραή είχε σχετικά μεγάλες ουρές, αλλά σε καμμία περίπτωση αυτό που γινόταν μέχρι την προηγούμενη φορά που τις είχα ξαναδεί από κοντά. Πριν μια βδομάδα δηλαδή. Ο κόσμος ήταν σαφώς λιγότερος. Βέβαια μην ξεχνάμε ότι πάρα πολλοί αγοράζουν πλέον τα εισιτήριά τους και μέσα στις εγκαταστάσεις.

Επιπλέον, διάβασα στην ιστοσελίδα του 2004 τη χτεσινή συνέντευξη τύπου, όπου έλεγε πως τα εισιτήρια που είχαν πουληθεί μέχρι προχθές ήταν 3.002.285 και όχι 3.285.000 που έγραψαν τα ειδησεογραφικά sites.
Αυτό βάζει κάπως τα πράγματα στη θέση τους, γιατί όντως θα ήταν πολύ περίεργο να έχουμε πλησιάσει τόσο αθόρυβα τα 3,3 εκατομμύρια μέσα σε ένα τριήμερο.
Σήμερα το badminton είχε 4.000 άτομα. Laughing Μόνο τα δυο μικρά πέταλα (1000-1200 θέσεις μάξιμουμ και τα δυο) ήταν άδεια. Περισσότερα επ' αυτού στην "τηλεοπτική κάλυψη" σε λίγο.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lothar_GR
Full Member
Full Member


Joined: 09 Jun 2004
Posts: 392
Location: Αθηνα

PostPosted: Thu Aug 19, 2004 12:37 am    Post subject: Reply with quote

σε γενικες γραμμες σε σχεση με το Συδνευ, τα εισητηρια των αγωνων μας θεωρουνται φτηνα η ακριβα ... ?
Back to top
View user's profile Send private message
epsilon
New Member
New Member


Joined: 02 Aug 2004
Posts: 36

PostPosted: Thu Aug 19, 2004 12:40 am    Post subject: Reply with quote

Δε ξέρω αν μπορώ να γράψω κάτι τέτοιο εδώ αλλά μήπως κάποιος θέλει να πουλήσει εισιτήρια για τις 26 Αυγούστου είτε για μπάσκετ είτε για ταε κβο ντο ή να μου υποδείξει κάποιο μέρος ή τρόπο όπου μπορώ να βρω σε νόμιμα πλαίσια εννοείται...

Σόρυ Mods για το μήνυμα
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Thu Aug 19, 2004 10:43 am    Post subject: Reply with quote

"Βούλιαξε" απο το κόσμο χθές το βράδυ το BeachVolley. Δεν υπήρχαν καθίσματα ούτε για δείγμα Razz .

Βέβαια ο κόσμος άργησε να μπεί λόγω αργοπορείας του ΤΡΑΜ και ΔΥΣΤΥΧΩΣ αποχώρησε ενα 40-50% όταν τελείωσε ο αγώνας της Σφυρή-Καραντάσιου με αποτέλεσμα να δείχνει μισοάδειο στο 4ο και τελευταίο αγώνα των Γερμανίδων&Αυστραλέζων. Υπάρχει βέβαια δικαιολογία καθώς οι έλληνες το πρωί έχουν και δουλειά Rolling Eyes . Εγώ έκατσα μέχρι το τέλος και πήγα 2 το πρωί στο σπίτι μου. Αυτό τα λέει όλα

Smile
Back to top
View user's profile Send private message
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu Aug 19, 2004 10:49 am    Post subject: Reply with quote

Μεταφορά στα "Διάφορα νέα" - exitmusician
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Thu Aug 19, 2004 5:13 pm    Post subject: Reply with quote

Vlepo teliko mixed doubles badminton tora sto BBC...to gipedo einai shedon gemato me katapliktiki atmosfaira Cool
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Thu Aug 19, 2004 6:47 pm    Post subject: Reply with quote

Γεμάτο ήταν και χτες, με κενές μόνο μερικές θέσεις στα πέταλα. Το κακό είναι ότι το γήπεδο είναι κάθετα τοποθετημένο στις μακρόστενες κερκίδες, με αποτέλεσμα οι κάμερες να δείχνουν τις άδειες θέσεις στα πέταλα, τη στιγμή που όλο το υπόλοιπο γήπεδο είχε πάρει φωτιά!! Crying or Very sad Πάρα πολύς κόσμος, και τρελό γλέντι στις εξέδρες. Δεν ήξερα ότι οι Ασιάτες είναι τόσο εκδηλωτικοί φίλαθλοι! Μετά μπήκανε Δανοί και Εγγλέζοι για τον δικό τους ημιτελικό, κι εκεί πια νόμισα ότι το γήπεδο θα γκρεμιστεί! Φοβεροί φίλαθλοι! Laughing
Επίσης σήμερα το μεσημέρι πήγα σκοποβολή, στους ημιτελικούς και τον τελικό του skeet γυναικών (πήλινος στόχος). Φίσκα! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
oxygen
Visitor
Visitor


Joined: 15 Aug 2004
Posts: 4
Location: Athens, Hellas

PostPosted: Thu Aug 19, 2004 7:41 pm    Post subject: Reply with quote

Πήγα σήμερα να πάρω εισητήρια για το στίβο, για τα πρωινά προκριματικά (αύριο). Ηθελα των 10 ευρώ. Η υπάλληλος μου λέει: "των 10 ευρώ έχουν πουληθεί όλα, για όλες τις ημέρες!!. Υπάρχουν μόνο των 25 ευρώ, μόνο για 2 ημέρες του προγράμματος"

Αν μη τι άλλο δίπλα στο στάδιο μένω και είπα να πάω. Αλλά ξέρω ότι αποκλείεται να έχουν πουληθεί όλα τα "κακά" εισητήρια των 10ευρ. για προκριματικά στις 9 το πρωι για όλες τις ημέρες. Με εκνευρίζει που δε λένε την αλήθεια: ή ότι τα πήρανε οι χορηγοί ή ότι θα τα κυκλοφορήσουνε στο τέλος για να πουληθούνε τα ακριβότερα.

Τώρα αν αύριο το πρωι στη τηλεόραση δώ τις θύρες στα πέταλα άδειες θα έχω άδικο να πάω να εξασκηθώ σε μερικά γαλλικά?
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
KEFALONITIS
Full Member
Full Member


Joined: 19 Feb 2004
Posts: 280
Location: NYC

PostPosted: Thu Aug 19, 2004 8:58 pm    Post subject: Reply with quote

Ypsilon egrapse:
Quote:
Ελάτε εσείς να τα γεμίσετε λοιπόν, εγώ κουράστηκα... Ή στείλτε μου κανά ντόλλαρ αφού εσείς δεν μπορείτε να έρθετε στην πατρίδα σας, γιατί ξέμεινα από ευρά...



kala mhn baras .. Smile

..mia s kai to fofotupiko mou xalase den 8a mporesw na sou steilw mpolika vtollars.. Very Happy

..8a katebeii sto ellanta h afebtomoutsounara mou..me allous 5 synodeia..

..feugoume aurio me endiamesh stash to Amstredam..8a ftasoume "sto Athens"..anebasmenoi Kuriakh 2:00 ta xshmerwmata kai 9:00 8a pawme basball (Hellas -Japan)..meta OAKA gia stibo Very Happy

Anupomonw!!!!!!!!!!!!!!

Ta stadia pleon fainetai na gemizoun Very Happy
fantastikes oi eikones apo TV Very Happy

Edw ta MME den eipan kix shmera..mono deos gia Olympia !! Very Happy Very Happy

Pantws ta sxolia pou kaname oi ths allodaphs den htan epikritika alla apla
sas metadidame thn agwnia mas ka8ws kai tis apopseis twn xsenwn.
Otan zeis sto exwteriko 8elontyas kai mh gineasi "presbeuths" ths Ellados me o,ti auto synepagetai...

Pantws polloi edw sthn douleia mou exoun polu kala logia na poun gia tous OA kai thn Ellada.Ta epikritika sxolia exoun sigash.Polloi mou eipan oti me zhleuoun pou paw Ellada...malista enas ameriaknos gnwstos mou eixe apofasisie na phgaine karabaikh diakopes ton Septembrh alla meta apo tis eikones twn OA sthn TV bgazei shmera eishthrio gia na el9ei Ellada thn allh bdomada oikogeneiakws gia na parakolou8hsei stibo! Very Happy


Na eiste oloi kala.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Ολυμπιακοί Αγώνες All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Next
Page 23 of 26

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr