stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ποιά γήπεδα έχετε επισκεφτεί;
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kallithea
New Member
New Member


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 54
Location: ΚΑΛΑΜΑΚΙ-ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Tue Dec 13, 2005 3:27 pm    Post subject: Reply with quote

superas wrote:
23. Καλλιθέα : Νταμαροκατάσταση κι εδώ.


Υπομονή να δεις πως θα γίνει όταν τελειώσουν τα έργα...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
alexislogic
New Member
New Member


Joined: 04 May 2004
Posts: 17

PostPosted: Mon Jan 30, 2006 3:34 am    Post subject: Re: Ποιά γήπεδα έχετε επισκεφτεί; Reply with quote

alexislogic wrote:

1. Ριζούπολη: πρώτη επίσκεψη 28/8/94 στην πρεμιέρα της σεζόν 1994/95 στο ματς Απόλλων - ΠΑΟ 2-3. Ακολούθησαν αρκετές στη συνέχεια.

2. Καραϊσκάκη: πρώτη επίσκεψη στις 28/12/94 σε εκείνο το Ολυμπιακός - ΠΑΟ 1-1 με το γκολ του Αλεξανδρή στο πρώτο λεπτό και τους αλειμένους πάγκους της ομάδας μου με βαζελίνη! Είχε ισοφαρίσει ο Βαζέχα. Μιας και τα τρένα του ΗΣΑΠ είχαν καεί καθώς κατεβαίναμε προς το γήπεδο, στην επιστροφή οι συρμοί αποσύρθηκαν και ανεβήκαμε στην Αθήνα με τα πόδια συνοδεία των αστυνομικών ''οργάνων'', μέσω της Θησέως, μέχρι τους Στύλους του Ολυμπίου Διός. Αξέχαστο βράδυ...
Φυσικά ακολούθησαν ατελείωτες επισκέψεις στο Καραϊσκάκη με σημαντικότερες το Ολυμπιακός - ΠΑΟ 2-3, 1/9/95 (στο κύπελλο την ίδια χρονιά) με το πέναλτυ-μπλοκάρισμα του Βάντσικ στο 90+, το αλησμόνητο 1-2 του Καπουράνη (2/12/95) και το θλιβερό 1-0 του Παπουτσέλη (8/12/96). Αξιοσημείωτος και ο τελικός κυπέλλου του 1997, ΑΕΚ - ΠΑΟ 5-3 στα πέναλτυ, όπου σκαρφάλωσα όλη τη θύρα 7 με πατερίτσες. Καθώς και αρκετά ματς με γηπεδούχους τον Εθνικό και τον ΟΦΗ.

3. Αλκαζάρ: Πρεμιέρα της σεζόν 1995/96 στο ματς Λάρισα - ΠΑΟ 0-1, 27/8/95, με γκολ του Αλεξούδη, αν θυμάμαι καλά. Το λάστιχο του λεωφορείου μας έσκασε κάπου στη Στυλίδα και συνεχίσαμε με ταξί φτάνοντας πρώτοι στο γήπεδο και παίρνοντας γεύση από την τοπική φιλοξενία: πέτρες μέσα από το δασάκι!

4. Φιλαδέλφεια: Ενώ η ομάδα πετά προς τον τίτλο του πρωταθλητή και σαρώνει στο Champions League (1996, remember?), κάνει ανεξήγητη ήττα στο κύπελλο με 3-1 κόντρα στην ΑΕΚ (31/2/96) με τον Αλεξούδη να μειώνει προς το τέλος του αγώνα. Ακολούθησαν κι άλλες επισκέψεις.

5. Νέα Σμύρνη: Στο ματς του Σπανέα με το πέναλτυ-φάντασμα του Γεωργιάδη, που ουσιαστικά έριξε τον Πανιώνιο στη Β' Εθνική, Πανιώνιος - ΠΑΟ 1-3, 18/2/96. Άλλη μια επίσκεψη στο 0-2 στις 23/9/00.

6. Πάτρα: Στο Παναχαϊκή - ΠΑΟ 0-1 (10/3/96) και στην τελευταία αγωνιστική της σεζόν 1999/2000 (3/5/00) με την Παναχαϊκή να σκίζεται να μας κερδίσει με 1-0 (με φήμες για ''κόκκινο'' πριμ), χαρίζοντας μας μόλις τη 2η ήττα σε εκείνο το πρωτάθλημα (η πρώτη από Προοδευτική με το ίδιο σκορ) και τον Ολυμπιακό να παίρνει το πρωτάθλημα εκείνο. Ήταν η πρώτη χρονιά του Κυράστα όπου όλοι αναγνώρισαν τον Παναθηναϊκό σαν την καλύτερη ομάδα της περιόδου...

7. Καυτατζόγλειο: Ήταν η χρονιά του Ρότσα όπου ο Παναθηναικός συνήθιζε να παίρνει αποτελέσματα στις καθυστερήσεις. Ηρακλής - ΠΑΟ 1-1 με το Μάρκο να ισοφαρίζει στο 93' (24/3/96).

8. Στάδιο Μεσσηνιακού: Με αμφισβητούμενο πέναλτυ στο β' ημίχρονο και σκόρερ το Βαζέχα, Καλαμάτα - ΠΑΟ 0-1 (12/5/96). Μας στοίβαξαν στο χωράφι πίσω από το τέρμα χωρίς να βλέπουμε τίποτα. Απαράδεκτη εμπειρία που έλαβε άλλο χρώμα από τις πέτρες που πετουσαν οι Καλαματιανοί στο πούλμαν μετά το τέλος του μάτς, σε κοντινό δασάκι (ξανά). Το γέλιο άρχισε όταν ο οδηγός άνοιξε την πόρτα και κατέβηκαν οι Αθηναίοι βάρβαροι να συνετίσουν του ντόπιους...

9. Χαριλάου: Άρης - ΠΑΟ 0-0, 27/10/96. Απαράδεκτο παιχνίδι, απαράδεκτο γήπεδο. Οι οπαδοί των φιλοξενουμένων μπήκαν μέσα λίγο πριν το ημίχρονο. Εγώ παρακολουθούσα από τη Θύρα 3 (βίτσια είναι αυτά).

10. Βύρωνας: Αδιάφορο ματς κυπέλλου-ρεβάνς και Αθηναϊκός - ΠΑΟ 0-3 με αναπληρωματικούς, 13/11/96 και 222 εισιτήρια παρακαλώ. Τα βίτσια που λέγαμε παραπάνω...

11. Καισαριανή: Από τα πιο συμπαθητικά και νοικοκυρεμένα γήπεδα που έχω επισκεφτεί. Εθνικός Αστέρας - ΠΑΟ 1-2 (25/10/99), 0-3 (17/12/00) και 1-2 στο ματς που ο Αστέρας με ήττα του έπεφτε και οι ''φήμες'' έλεγαν ότι ο ΠΑΟ θα του το δώσει (8/5/02).

12. Πύργος: Και αυτό το γήπεδο πολύ ωραίο. Πανηλειακός - ΠΑΟ 0-1 στις 8/11/99. Ελπίζω να το επισκεφτώ ξανά σε 2-3 βδομάδες και να πανηγυρίσω το Πρωτάθλημα.

13. Κορυδαλλός: Γήπεδο ντροπή για το ελληνικό ποδόσφαιρο δυστυχώς. Προοδευτική - ΠΑΟ 1-0 με εκείνο τον ανεκδιήγητο Καζάντζη (8/1/00).

14. Τρίκαλα: Από τα πιο συμπαθητικά στάδια της επικράτειας, εγκατελειμένο όμως στη τύχη του. Παρέα στην εξέδρα με τους Τρικαλινούς και Τρίκαλα - ΠΑΟ 1-3 (6/2/00). Ταξίδι με το αυτοκίνητο πήγαινε-έλα με 2 ώρες ύπνο...

15. Ξάνθη: Υπρετώντας τη μαμά πατρίδα στη γειτονική Αλεξανδρούπολη, σε 2 ώρες με το ΚΤΕΛ έφτανες στην πανέμορφη Ξάνθη. Παρ' ότι βγαίναμε σπανίως από το στρατόπεδο, τα κανόνισα ώστε να μπορέσω να δω το ματς. Παιχνίδι-θρίλερ με τον Ολιζαντέμπε να σκοράρει προς το τέλος και τον Καραγκούνη να του γυαλίζει τα παπούτσια, 1-2 (20/1/02). Οι πέτρες της ελληνική υπαίθρου έκαναν πάλι την εμφάνιση τους πάνω από το πέταλο του γηπέδου λίγο μετά τη λήξη του αγώνα. Επιστροφή μόνος μέσα στο τρένο για Αλεξανδρούπολη. Λίγο μετά έπαιρνα μετάθεση. Ευτυχώς πρόλαβα!

16. Τούμπα: Εμπειρία ζωής: οι οπαδοί μας δεν θα ανέβαιναν για λόγους ασφαλείας οπότε κι εμείς πήραμε εισιτήρια στην Θύρα 1 (επίσημα) για μεγαλύτερη ασφάλεια. Καμία διαφορά! Κολασμένη ατμόσφαιρα ακόμα κι εκεί. Απόρησα πως ο Ολυμπιακός κατάφερνε κι έκανε διαιτητικά αίσχη εκεί μέσα χωρίς να γίνεται πόλεμος. Το παίξαμε λίγο ΠΑΟΚια και είμασταν ΟΚ. Όχι όμως και στο χόρτο: ΠΑΟΚ - ΠΑΟ 4-1 (πρεμιέρα του περσινού πρωταθλήματος, 25/8/03).

17. Νίκαια: Ιωνικός - ΠΑΟ 0-1 με το ''πέτσινο'' πέναλτυ του Καραγκούνη, στο προτελευταίο ματς του Σάντος (22/9/02) και Χαλκηδόνα - ΠΑΟ 0-0 φέτος.

18. Αιγάλεω: Άλλο ένα τραγικό γήπεδο. Καθόμουν στη θύρα δίπλα στο πέταλο των φανατικών του Αιγάλεω, η οποία ουσιαστικά ήταν έξω από το γήπεδο! Αιγάλεω - ΠΑΟ 0-0 (24/11/02). Κρίμα για τη θύρα της Οδού Θηβών. Θα ήταν πολύ ωραία έδρα αν λειτουργούσε κι αυτή η εξέδρα.

19. Καλλιθέα: Συμπαθητικό γήπεδο αλλά όχι για Α' Εθνική, τουλάχιστον όχι η κερκίδα-κονσερβοκούτι στο νταμάρι. Καλλιθέα - ΠΑΟ 1-3 (20/4/03).

20. Γεντί Κουλέ: Στην πρεμιέρα της φετινής σεζόν όπου ο Παπαδόπουλος έδωσε δείγματα του ταλέντου του με 2 γκολ. ΟΦΗ - ΠΑΟ 1-3, επιστροφή και αστειάκια με την ομάδα στο ίδιο αεροπλάνο. Είχαμε κατέβει με πλοίο. Καλό το γήπεδο αλλά όντως πολύ παράξενο σαν διαρύθμιση. Κολλημένο με τις γύρω πολυκατοικίες και μη σε πάρουν στο κυνήγι οι Κρητικοί.

21. Γήπεδο Μακεδονικού: Παιδικό μου απωθημένο από την περίοδο 1982/83. Ηρακλής - ΠΑΟ 0-1 (5/10/03) με τον Παπαδόπολο. Ιστορικό γήπεδο, μικρό αλλα νοικοκυρεμένο.

22. Άνω Λιόσια: Τι να λέμε τώρα; Εκεί μπορεί να σε φάνε και οι λύκοι. Στο πουθενά ένα γήπεδο προκάτ, με ελάχιστη χωρητικότητα και το πέταλο σε μεγάλη απόσταση από το τερέν. Αλησμόνητο το Ακράτητος - ΠΑΟ 0-0 με τα πιτσιρίκια του Ακράτητου (6/12/04).

23. Αίγιο: Ένα γήπεδο φετίχ μου για το οποίο είχα χάσει κάθε ελπίδα ότι κάποτε θα το επισκεφθώ. Κι όμως ο Πατραϊκός το διάλεξε για έδρα στο ματς κυπέλλου Πατραϊκός - ΠΑΟ 0-1 (11/2/04). Μεγάλη η συγκίνηση όταν είδα την μαρμάρινη πινακίδα που έγραφε για τη θεμελίωση του πετάλου το 1951.




Προσθέτω και τα τελευταία λοιπόν:

24. Καλαμαριά: Τα είπαμε και πιο πάνω κάποια στιγμή. Συμπαθητικό γήπεδο με αρνητικό σημείο τις παλιές παρατημένες κερκίδες από την πλευρά της λεωφόρου. Κάπου πήρε το μάτι μου πως κάτι πρόκειται να γίνει μ' αυτές. Μακάρι. Τελευταίο ματς του Ιτζάκ και Καλαμαριά - ΠΑΟ 0-1 με Παπαδόπουλο (3/10/04).

25. Νέο ΟΑΚΑ: Έχουν γράψει εκατοντάδες γι' αυτό το γήπεδο. Αν εξαιρέσεις τη στέγη (που στάζει) δεν έχει ουσιαστικά τίποτα το καινούργιο. Σ' εκείνα τα 45' καριέρας του Άντερσον στον Παναθηναϊκό και το ΑΕΚ -ΠΑΟ 1-0 (9/1/05).

26. Παγκρήτιο: Πανέμορφο, άνετο σε καλό σημείο και με καταπληκτική ατμόσφαιρα. Εργοτέλης - ΠΑΟ 1-3 (16/4/05) με λίγα λεπτά αγωνίας μετά το γκόλ-ισοφάριση του κατοπινού παίκτη μας (και τώρα δανεικού στον φροντιστηριούχο). Highlight εκείνης της μέρας οι δυο αλεξιπτωτιστές με τα χρώματα των ομάδων. Ο μεν του Παναθηναϊκού προσγειώθηκε κανονικά στο χορτάρι, τον δε του Εργοτέλη τον πήρε και τον σήκωσε. Προσγειώθηκε εκτός Σταδίου, στην παραλία (ελπίζω)...

27. Λιβαδειά: Με έκπληξη κανείς διαπιστώνει ότι οι καλές ταβέρνες με τα κοψίδια εκτός πόλης, δεν λειτουργούν απογευματινές ώρες. Είναι το διάλειμμα ανάμεσα στη μεσημεριανή βάρδια και την βραδυνή. Απ' την άλλη, μέσα στην πόλη τέτοιες ώρες πέφτουν πέτρες και μπουκάλια! Και αν είσαι πολύ άτυχος, μπορεί να κολλήσεις με το αυτοκίνητο στο επίκεντρο των επεισοδίων και να τα βλέπεις όλα να σκάνε δίπλα σου. Το γήπεδο σε ωραίο σημείο για βόλτα, σε πολύ ζόρικη όμως τοποθεσία για ποδόσφαιρο. Κατά τη δικιά μου επίσκεψη ο χώρος βρισκόταν σε τραγική κατάσταση: μαδέρια, τούβλα, γερανοί, μπουλντόζες, χώματα και κατά το πρώτο μισάωρο του αγώνα να ανάβουν οι μισοί (φορητοί) προβολείς. Φαντάζομαι ότι τα πράγματα τώρα έχουν βελτιωθεί. Παρ' όλα αυτά το γήπεδο μου άφησε καλές αναμνήσεις. Είναι και τα χρώματα βλέπετε... Η εκκλησιά και ο λόφος από πίσω δίνουν χρώμα. Η αποχώρηση έγινε μέσα από λάσπες, αυλές γειτονικών σπιτιών και πυλωτών. Λεβαδειακός - ΠΑΟ 0-0 (18/9/05).

28. Περιστέρι: Το είχα επισκεφθεί και παλαιότερα. Πολύ βελτιωμένο και επιτέλους μια μικρή ομάδα με κόσμο. Η λυόμενη εξέδρα στο πέταλο μάλλον άσχημη φαντάζει, τα καρεκλάκια όμως στο υπόλοιπο δίνουν ωραία εικόνα. Απορία: γιατί οι Φενταγίν (τι όνομα κι αυτό για σύνδεσμο) δεν κάθονται στο άλλο πέταλο αλλά στη γωνία του κόρνερ; Όλοι οι σκληροπυρηνικοί του κόσμου που σέβονται τον εαυτό τους κάθονται σε πέταλο. Στη γνωστή, πρώτη νίκη στην ιστορία του Ατρομήτου επί του Παναθηναϊκού με 1-0 (3/12/05).

Απ' ότι φαίνεται, οι τελευταίες μου εκτός έδρας εξορμήσεις δεν έφεραν γούρι στην ομάδα. Θα το σκεφτώ πολύ την επόμενη φορά αν και τώρα με το πενταετές, έχουμε περιθώρια...
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Mon Jan 30, 2006 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

Ωραιος ο alexislogic Cool
Πολλα γηπεδα πηγες , μπραβο σου !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gorgo
New Member
New Member


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 25
Location: kerkyra

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 12:05 pm    Post subject: Reply with quote

λοιπον παιδια εχω επισκεφτει το χαριλαου καυταντζογλειο τουμπα μιας και ανεβαινω συχνα θεσσαλονικη!!στο καυταντζογλειο μαλιστα παρακολουθησα και αγωνες του ολυμπιακου τουρνουα.δυστυχως παροτι ειμαι συχνα πανω δεν εχω πετυχει ποτε αγωνα της αγαπημενης μου ομαδας της κερκυρας!
επισης εχω παρακολουθησει αγωνες στον βυρωνα λεωφορο καραισκακη (παλιο), οακα προ ολυμπιακων!!
τωρα με την αγαπημενη μου ομαδα ξεχωρα απο τα γηπεδα στους νομους ιωαννινων πρεβεζας λευκαδας αρτας οταν η ομαδα μου αγωνιζοταν δ'εθνικη εχω παει ακομα στο αιγιο στο γηπεδο τπυ πατραικου στην καισαριανη στο δημοτικο του βολου στο γηπεδο της παναχαικης και στους ζωσιμαδες του πας γιαννενα.
τελος οταν ημουν ιταλια ειχα δει στο ντελε αλπι γιουβεντους-ολυμπιακος.
δυστυχως η κερκυρα ειναι λιγο απομακρυσμενη και ειναι δυσκολο να πηγαινω σε εκτος εδρας ματς.βλεπετε οταν επιστρεφεις δευτερα πρωι και μετα καπακι για δουλεια δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα του κοσμου!!!
Back to top
View user's profile Send private message
superas
Senior Member
Senior Member


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 640
Location: Thessaloniki

PostPosted: Tue Feb 21, 2006 9:04 am    Post subject: Reply with quote

37o γήπεδο της συλλογής μου είναι το γηπεδάκι της Φυλής, έδρα του Θρασύβουλου! Εμείς οι οπαδοί του ΑΡΗ φιλοξενηθήκαμε στο πέταλο, που απ' ότι είδα εκεί πέρα συνεχίζει να χτίζεται. Τα δημοσιογραφικά, το ταρτάν και το χόρτο είναι εξαιρετικά! ειδικά αν αναλογιστεί κανείς σε τι μέρος ξεχασμένο από το θεό βρίσκεται το γήπεδο.

Δείτε δημοσιογραφικά στο γήπεδο της Φυλής!!!

Back to top
View user's profile Send private message
diaoloS
New Member
New Member


Joined: 23 Feb 2005
Posts: 30
Location: Xanthi

PostPosted: Tue Feb 21, 2006 9:05 pm    Post subject: Reply with quote

1)Gipedo xanthis palio kai neo
2)Gipedo irakli
3)Gipedo Aiolikou
4)Gipedo olympiakou volou
5)Panthesaliko
6)Kerkuras
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ROSSOBLU
New Member
New Member


Joined: 19 Jun 2005
Posts: 29
Location: ΒΕΡΟΙΑ-ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Thu Apr 20, 2006 3:24 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ (ΦΥΣΙΚΑ)
ΕΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ
ΕΑΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
ΓΗΠΕΔΟ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ (ΚΑΠΟΤΕ ΕΠΑΙΖΕ Γ ΕΘΝΙΚΗ)
ΕΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΓΗΠΕΔΟ ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥΜΠΑΣ
ΚΑΥΤΑΤΖΟΓΛΕΙΟ
ΣΤΕΛΙΟΣ ΗΛΙΑΔΗΣ (ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ)
ΓΗΠΕΔΟ ΘΕΡΜΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΕΑΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΕΑΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ
ΕΑΚ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΕΑΚ ΝΑΥΠΛΙΟΥ


Kαι συνεχίζω...

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΕΡΡΩΝ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΦΥΛΗΣ
ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ
ΓΗΠΕΔΟ ΔΑΣΟΥΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΟΑΚΑ
Back to top
View user's profile Send private message
ilisiakos
Visitor
Visitor


Joined: 06 Jun 2005
Posts: 9

PostPosted: Sun Jun 04, 2006 5:57 pm    Post subject: Reply with quote

ΑΣ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΓΩ ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ
1 ΚΙΡΙΑΚΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΙΘΑΝΟ ΓΗΠΕΔΟ
2 ΑΛΚΑΖΑΡ
3 ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ
4 ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
5 ΛΕΙΒΑΔΙΑΣ
6 ΘΗΒΑΣ
7 ΚΟΡΙΝΘΟΥ
8 ΧΑΛΚΙΔΑΣ
9 ΠΥΡΓΟΥ
10 ΠΑΝΑΧΑΙΚΗΣ
11 ΣΠΑΡΤΗΣ
12 ΛΕΟΝΙΔΙΟΥ
13 ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
14 ΚΙΛΚΙΣ
15 ΑΛΜΩΠΟΥ ΑΡΙΔΑΙΑΣ
16 ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΦΑΝΤΑΡΟΣ
ΑΥΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΟΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΓΙΑ ΤΑ ΑΘΗΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΕ Γ Δ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ Α ΤΟΠΙΚΟ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ
Back to top
View user's profile Send private message
BillyNi
Visitor
Visitor


Joined: 25 Nov 2005
Posts: 4

PostPosted: Sat Jun 10, 2006 1:40 pm    Post subject: Reply with quote

Καραισκακη (παλαιο και νεο με διαρκειας)
Λεωφορο (στο 1-4 φυσικα, στο 1-1)
Τουμπα (Δεν θυμαμαι σκορ αλλα θυμαμαι νικες και σπασμενα παραθυρα)
Παμπελοπονησιακο (Τελικος Κυπελλου)
Ριζουπολη (Σαν εδρα μας με διαρκειας)
Φιλαδελφεια (με αεκ, τελικο κυπελλου με παοκ)
Ν. Σμυρνη (με αντιπαλους πανιωνιο, αεκ, βαζελο)
ΟΑΚΑ (Σαν εδρα μας με διαρκειας)
Πυργο (Σχεδον σε ολα τα ματς του Θρυλου)
Ηρακλειο (Δευτερο συνεχομενο Νταμπλ αλλα και με παο Β' πολλες φορες)
Ξανθη (Φιεστα. Τελευταιο ματς πρωταθληματος. Η Θρακη κατακοκκινη)

Εξωτερικο:
ΜπαιΑρενα Λεβερκουζεν (Τσ. Λ.)
Μονακο (Τσ.Λ.)
Ζερλαν Λυον (Τσ. Λ.)
Μπερναμπεου (Τσ. Λ.)
Ολυμπιασταδιον Βερολινου (Χωρις Αγωνα αλλα μπηκα μεσα. ανατριχιλα σκετη αν σκεφτει κανεις την ιστορια του!)
Αϊμπροξ (Απ΄ εξω)
Σελτικ Παρκ (Απ' εξω)

Ισως και αλλα που δεν θυμαμαι....
Back to top
View user's profile Send private message
kikoman
Junior Member
Junior Member


Joined: 08 Nov 2005
Posts: 117
Location: Athens

PostPosted: Sat Jun 10, 2006 2:20 pm    Post subject: Reply with quote

ΟΑΚΑ
Ν. Γκούμας
Καραϊσκάκη
Λεωφόρο
Ριζούπολη
Γήπεδο Αιγάλεω (Σταύρος Μαυροθαλασσίτης)
Γήπεδο Καισαριανής
Γήπεδο Χαριλάου
Παγκρήτιο Στάδιο

Riverside (Middlesbrough)
Old Trafford (Manchester)
Camp Nou (Barcelona)

Ακόμα παλεύω να πάω στο Άνφιλντ αλλά η ανάμονη για της επισκέψεις στο γήπεδο αυτή τη στιγμή είναι στους δύο μήνες περίπου!!! Και έχει καθε μέρα ξεναγήσεις....
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Sat Jun 10, 2006 2:46 pm    Post subject: Reply with quote

Άντε να γράψω κι εγώ:
1)ΟΑΚΑ,σε αγώνες της ΑΕΚ πέρσι.
2)Καραισκάκη,σε αγώνες της Εθνικής,και μια στους Ολυμπιακούς Αγώνες.
3)Λεωφόρο.
4)Ριζούπολη,μια φορά με το Αιγάλεω στο Ουέφα,μια φορα Εθνική Ελπίδων με Τουρκία μια φέτος σε αγώνα Γ'Εθνικής,Εθνικός-Αστέρας Τρίπολης.
5)Αιγάλεω.
6)Περιστερίου,μια Ατρόμητος-Λάρισα(στο πέταλο),και μια τελικός εφηβικών Β' Ενθικής.
7)Γήπεδο Μακεδονικού,σε αγώνα Άρης-ΠΑΟ.
8 )Βέροιας.
9)Νάουσα,Έδεσσα,Γιανιτσά,Σκύδρα,Αλεξάνδρεια,Κατερίνη,Κιλκίς και άλλα πολλά μικρά της περιοχής.
10)Και απο γήπεδα του εξωτερικού μια φορά στο μοναδικό και ανεπανάληπτο Μεστάγια.

Απο κλειστά:
1)ΣΕΦ,ΟΣΦΠ-ΠΑΟ κύπελλο πέρσι.
2)Κλειστό Φαλήρου,Χάντμπολ στους Ολυμπιακούς.
3)Γαλάτσι,Ping-Pong στους Ολυμπιακούς.
4)Κλειστό Άρσης Βαρών,σε συνέδριο.
5)Κλειστό Ελληνικού,Χάντμπολ,αγώνας Εθνικής πέρσι.
6)Απο μικρά:Αιγάλεω και Μέτς.

Το αξιοπερίεργο είναι ότι τόσα χρόνια δεν έχω πάει ούτε μια φορά σε γήπεδο της Θεσσαλονίκης,κλειστό ή ανοικτό.Είναι που δεν υποστηριζα καμία ομάδα απο Σαλονίκη.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
kostasdiony
Visitor
Visitor


Joined: 01 Aug 2006
Posts: 1

PostPosted: Tue Feb 13, 2007 2:12 pm    Post subject: Reply with quote

Λοιπον να προσθεσω και εγω με την σειρα μου εχω παει!Δυστυχως τα γηπεδα ειναι πολλα λιγα σε σχεση με τα ποσα θα ηθελα να εχω παει,αλλα εχω καιρο μπροστα μου!

Γηπεδα που εχω παειι:

Ο.Α.Κ.Α
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ
ΛΕΩΦΟΡΟ
ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΑΓΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΥ
ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ
ΝΙΚΑΙΑ (ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗΣ)
ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
ΙΛΙΣΙΑ
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΡΟΥΦ
ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΦΥΛΗ
ΜΕΓΑΡΑ
ΛΙΒΑΔΕΙΑ
ΧΑΛΚΙΔΑ
ΗΡΑΚΛΗ ΨΑΧΝΩΝ (ΕΥΒΟΙΑ)
ΑΡΤΑΚΗ (ΕΥΒΟΙΑ)
ΚΟΡΙΝΘΟ
ΝΑΥΠΛΙΟ
ΤΡΙΠΟΛΗ
ΠΑΤΡΑ
ΠΥΡΓΟ


* Updated 2022 Razz


Last edited by kostasdiony on Mon Aug 29, 2022 12:43 am; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Vas
New Member
New Member


Joined: 17 Mar 2006
Posts: 14

PostPosted: Fri Feb 16, 2007 9:26 pm    Post subject: Reply with quote

Ελλάδα (Ανοικτά)
•ΟΑΚΑ
•Φιλαδέλφεια
•Ριζούπολη
•Λεωφόρος
•Νίκαια
•Γαστούνη!
•Λεχαινά!

Κλειστά (Μαζί με την Μαρουσάρα!!)

•ΟΑΚΑ
•Περιστέρι
•Νίκαιας
•Σπόρτινγκ
•Παπάγου
•Νηαρ Ιστ
•ΣΕΦ
•Μοσχος
•Μίλωνα
•Ν.Σμύρνης
•Ελληνικό
•Αλιμος
•Παγκράτι
•Πανελλήνιος
•Ιλίσια
•Κοζάνη
•Πάτρα (τόφαλος)
•Αλεξάνδριο
•Βαρσοβία

Εξωτερικό

Santiago Bernabeou
Camp Nou
Old Trafford
Main Road (Manchester City - Παλιό)
Monaco
Amsterdam Arena
Besiktas!!
Back to top
View user's profile Send private message
PAOK ULTRA
New Member
New Member


Joined: 02 Oct 2006
Posts: 16
Location: Rhein Ruhr / Serres

PostPosted: Fri Feb 16, 2007 10:50 pm    Post subject: Reply with quote

Ellada:

Gipedo Serron: Panseraikos-PAS
Stadio kavalas: Xoris Mats
Gipedo Doxas : Xoris Mats
Stadio Zosimadades: Xoris Mats
Stadio Pyrgou: Xoris Mats
Paleo Karaiskaki: Mono apo exo
Paleo OAKA : Mono Apo exo
Kleisto OAKA : M.A.E
SEF: M.A.E
Toumba Fisika Cool
Xarilao : Aris-PAOK
Kafanzoglio : Iraklis-PAOK
Kleisto Irakli???- Apo exo
Alexandreio- PAOK-Aris
Kleisto Pileas- Distixos den exo dei akomi Mats Sad

Germania:

Wedaustadion Duisburg: Polla Mats exo paixei mesa kai ego san pitsirikas
MSV Arena: Duisburg-Kolonia
Paleo Gladbach: Gladbach-AEK
Neo Gladbach: Xoris Mats
Rheinstadion(paleo Düsseldorf): Polla Mats
LTU Arena( Nao Düsseldorf) : Doulevo se afto to gipedo
Bay-Arena Leverkusen: Germania-Tourkia Elpidon
Paleo Kolonias kai neo xoris Mats
Oberhausen: Polla mats
Essen : Essen-Duisburg
Bochum: Bochum-Bayern
Paleo Schalke :Polla mats
Arena auf schalke: Schalke-st.pauli, Schalke-Freiburg, Besiktas-Chelsea
Dortmund: Galatasaray-Juventus
Krefeld: polla mats
Bremen: Apo exo
Hamburg: ELLAS-Germania
Wolfsburg:Apo exo
Stuttgart: Apo exo

Evropi:

Higbury: Arsenal-PAOK
Paleo Wembley-Stanford Bridge : Xoris Mats
Einhoven: PSV-PAOK
Paleo Alkmaar: Alkmaar-PAOK
Arneim: Vitese-Den thimame nomizo me ti Maastricht
Mechelen: Mechelen-PAOK
Brügge, Anderlecht kai Ethniko Belgiou apo exo
Stade de France kai Parc de princes xoris mats
Velodrome: apo exo
Lyon: perasa apo exo
Camp Nou
olympiako Barkelonis, san Jordi, kleisto badalonas kai Klesti Barcas apo exo.
Basel: Apo exo
SAN SIRO: Milan-Padova
Delle Alpi, Olimpico: xoris Mats
Bologna, Firenze ,Parma apo exo
san Paolo: Filiko dimisigrafi efimeridon enation Radioreporters
Palma: xoris mats

Efxome na min ksexasa kanena
Back to top
View user's profile Send private message
paolo
Visitor
Visitor


Joined: 14 Feb 2007
Posts: 4
Location: mosxato

PostPosted: Sun Mar 18, 2007 10:49 pm    Post subject: Reply with quote

Γηπεδο Σταυρος Μαυροθαλασσιτης
Ριζουπολη
ΟΑΚΑ
Λεοφορος
Καραισκακη
ΣΕΦ
Κλειστο Περιστεριου
Κλειστο Πανελληνιου
Back to top
View user's profile Send private message
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Tue Mar 20, 2007 2:34 am    Post subject: Reply with quote

Ποδόσφαιρο

Παλιό Καραϊσκάκη
ΟΑΚΑ προ Καλατράβα (Τελικός Τσάμπιονς Λιγκ 1994, παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου 1997)
Χαριλάου
Γήπεδο Καισαριανής
Γήπεδο Πανιωνίου
Στάδιο Διαγόρα (Ρόδος)
Γήπεδο ΑΕΚ (Νέα Φιλαδέλφεια)
Waldstadion Frankfurt (Confederations Cup 2005)
Olympiastadion Μünchen
Gottlieb-Deimler Stadion Stuttgart (Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου 1993)

Kλειστά

ΣΕΦ
Κλειστό ΟΑΚΑ (Ευρωμπάσκετ 1995)
Κλειστό Ελληνικού (Ολυμπιακοί αγώνες)
Κλειστό Ιλισίων
Κλειστό Ηλιούπολης
Αλεξάνδρειο
Κλειστό Νέας Σμύρνης
Κλειστό Μίλωνα
Ballsporthalle Frankfurt
Κλειστό Γλυφάδας
Κλειστό Πανελληνίου
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
lionel_g7
New Member
New Member


Joined: 30 May 2007
Posts: 56
Location: ΚΑΤΑΚΑΗΜΕΝΗ ΡΟΥΜΕΛΗ...

PostPosted: Sat Jun 09, 2007 7:44 pm    Post subject: Reply with quote

Πρωτο και καλυτερο San Siro
Olimpico
San Paolo
Artemio Franchi
Stamford Bridge
Old Trafford
Camp Nou

και στο ΟΑΚΑ στα ΟΣΦΠ-Ρεαλ και ΠΑΟ-Γιουβεντους (προ-Καλατραβα εποχη)
Back to top
View user's profile Send private message
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 10:52 pm    Post subject: Reply with quote

Μετα απο...

Old Trafford
Bernabeu
Amsterdam Arena
Delle Alpi
Gerland
Das Antas
Anfield
Olimpico
Stamford Bridge
Meazza

την επομενη Τεταρτη θα βρεθω και στο Weserstadion της Βρεμμης.
Back to top
View user's profile Send private message
koeman
Junior Member
Junior Member


Joined: 04 Jul 2007
Posts: 119

PostPosted: Mon Oct 01, 2007 3:13 pm    Post subject: Reply with quote

Έχουμε και λέμε:

Στην Ελλάδα:
Μαρτινέγκο (όταν ήταν ακόμα ξερό και ο Εργοτέλης στα τοπικά)
Παγκρήτιο Στάδιο (Εργοτέλης-Απόλλων Καλαμαριάς με σόου Ογκουνσότο)
Γήπεδο ΟΦΗ (ΟΦΗ-Ηρακλής με αυτογκόλ Μπούρε για όσους τον θυμούνται)
Δημοτικό Στάδιο Παραλίας Καλαμάτας (Καλαμάτα-Απόλλων Καλαμαριάς)
Ολυμπιακό Στάδιο (ΟΑΚΑ) (too many times)
Γήπεδο Περιστερίου (παραλίγο να φάμε και ξύλο...)
Στάδιο Νέας Σμύρνης
Στάδιο Καραϊσκάκη (παλιό και καινούριο)
Σταύρος Μαυροθαλασσίτης Αιγάλεω
Γήπεδο Νεάπολης (Ιωνικός & Χαλκηδόνα)
Δημοτικό Γυμναστήριο Νίκαιας (Προοδευτική)
Δημοτικό Άνω Λιοσίων
Δημοτικό Βύρωνα (το 1998 Δόξα Βύρωνα-Απόλλων Καλαμαριάς 5-0 - από τότε η μοίρα των δύο ομάδων έχει αλλάξει απίστευτα)
Νήαρ Ηστ (το παλιό που έπαιζε ο Εθνικός Αστέρας)
Δημοτικό Καισαριανής
Γρηγόρης Λαμπράκης Καλλιθέα
Σπύρος Γιαλαμπίδης Ταύρου
Ριζούπολη (έχω σερί τρία χρόνια Απόλλων Αθηνών-ΑΕΚ που δεν έχει σπάσει γιατί δεν έχουν ξανασυναντηθεί από τότε)
Νίκος Γκούμας
Απόστολος Νικολαϊδης
Αγίου Δημητρίου
Στάδιο Κατερίνης
Στάδιο Απόλλωνα Καλαμαριάς
Καυτανζόγλειο Στάδιο
Χαριλάου (από τότε που είχε χειροκίνητο ταμπλό για το σκορ)
Γήπεδο Τούμπας
Δημοτικό Καλοχωρίου

Στο εξωτερικό:
Καμπ Νου (Μπαρτσελόνα-ΑΕΚ)
Ολντ Τράφορντ (Γιουνάιτεντ-Ολυμπιακός)
Άνφιλντ (Λίβερπουλ-Ολυμπιακός)
Σέλχαρστ Πάρκ (Γουίμπλεντον-Έβερτον & Γουίμπλεντον-Μπρίστολ...κάτι !)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
egg 28
New Member
New Member


Joined: 24 Jul 2007
Posts: 10
Location: PERISTERI

PostPosted: Fri Oct 26, 2007 11:40 pm    Post subject: Reply with quote

oaka (6)kainourgio kai 1 to palio
karaiskaki kainourgio kai palio
kaftatzogleio (2)
kalitheas (2)
liosia(akratitou) (2)
nea smirni (3)
lewforos
nikea (3)
ilisia
filis (trasivoulou) (3)
birona (2)
kaisariani (2)
koridalou (2)
leivadias
axarnaikou (menidi)
xaidari
elefsinas
touba
xarilaou
rizoupoli (3)
salamina
megara (3)
erithrea(basket)
lamia(basket)
marousi(basket)
patisia sto sporting
patra(basket)KLEISTO APWLLON
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
AOK G4
Junior Member
Junior Member


Joined: 14 Jul 2008
Posts: 187

PostPosted: Mon Oct 27, 2008 8:55 pm    Post subject: Reply with quote

Καβάλας (Αμέτρητες Very Happy )
ΟΑΚΑ (1)
Καραϊσκάκη (1)
Ξάνθη (2)
Καλαμαριά (1)
Τούμπα (2)
Καυτατζόγλειο(1)
Χαριλάου (1)
Πολυκάστρου ( Laughing )

ΞΕΝΑ

Emirates (1)
Stamford Bridge (1)
Highbury (1)
[Πήγα διακοπές Λονδίνο και τα επισκεύτηκα...Από ότι είδα το Emirates έχει και ξεναγό, παρόλο που δεν είχε αγώνα]
Back to top
View user's profile Send private message
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Sat Nov 01, 2008 8:22 pm    Post subject: Reply with quote

Τα περισσοτερα γηπεδα στο εξωτερικο εχουν ξεναγο για tour καθε μερα. Cool
Back to top
View user's profile Send private message
panos81c
New Member
New Member


Joined: 14 Nov 2006
Posts: 36
Location: Αθήνα (Μαρούσι) - Λονδίνο (Enfield Town)

PostPosted: Sun Nov 16, 2008 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

Στην Ελλάδα:
- Ολυμπιακό Στάδιο
- Εθνικό Στάδιο Πύργου
- Δημοτικό Στάδιο Πεύκης (έχω παίξει κιόλας σε αγώνα σχολικού πρωταθλήματος, χάσαμε 31-1(!!!)...)
- Δημοτικό Γήπεδο Αμαρουσίου (δεν υπάρχει πια, κατεδαφίστηκε για να γίνει στην θέση του ο ανατολικός τερματικός σταθμός λεωφορείων του Ο.Α.Κ.Α.)
- Ζηρίνειο Στάδιο Κηφισιάς

Στην Κύπρο:
- Γήπεδο Ανόρθωσης "Αντώνης Παπαδόπουλος" (Λάρνακα)
- Στάδιο Παραλιμνίου
- Νέο Γ.Σ.Π. (Λευκωσία)
- Μακάρειο Στάδιο (Λευκωσία)

Στην Αγγλία:
- Highbury (Arsenal)
- Emirates Stadium (Arsenal)
- Old Trafford (Manchester United)
- Craven Cottage
- Enfield F.C.
Back to top
View user's profile Send private message
paolo
Visitor
Visitor


Joined: 14 Feb 2007
Posts: 4
Location: mosxato

PostPosted: Mon Nov 17, 2008 1:30 pm    Post subject: Reply with quote

paolo wrote:

Γηπεδο Σταυρος Μαυροθαλασσιτης
Ριζουπολη
ΟΑΚΑ
Λεοφορος
Καραισκακη
ΣΕΦ
Κλειστο Περιστεριου
Κλειστο Πανελληνιου

Nα προσθεσω στα γηπεδα ποδοσφαιρου:
Περιστεριου
Καλλιθεας
Και στα γηπεδα μπασκετ:
Κλειστο ΟΑΚΑ
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Sat Feb 07, 2009 6:55 pm    Post subject: Reply with quote

Να κάνω μια ανανέωση μιας και τον τελευταίο χρόνο πήγα σε πολλά γήπεδα:
ΟΑΚΑ
Καραισκάκη
Λεωφόρο
Ριζούπολη
Αιγάλεω
Περιστερίου
Νεάπολης
Φυλης(Θρασύβουλος)
Καλλιθέας
Πανιωνιου
Ελληνικό(Εθνικός)
Καισαριανή(Εθνικός Αστέρας)
Χαιδαρίου
Κορωπίου
Ηλιούπολης
Αγίου Δημητρίου
Αχαρναικού
Λιβαδειάς
Βύζαντα Μεγάρων
Και σε διάφορα ερασιτεχνικά της Αθήνας.

Εκτός Αθηνών η μόνη αλλαγή είναι το Γήπεδο του Πιερικού.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 5 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr