stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Λάθη Διαιτητών - Επίδραση στην εξέλιξη των αγώνων
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Thu Dec 30, 2004 10:02 am    Post subject: Reply with quote

Κοίτα Σαβρούλη δεν φοβάμαι να πω οτι το Πέναλτι δεν ήταν αλλα ο διαιτητής μπερδευτηκε με το χέρι του αμυντικού αφου και οι ιδιοι οι παικτές των δύο ομάδων ρωτάγαν στο τέλος αμα ήταν ή δεν ήταν.
Αμα έβλεπες το αγώνα (γιατι οπως κατάλαβα δεν τον έχει δει) θα καταλάβαινες ότι δεν έπαιζε υπέρ την ΑΕΚ ειδικά τη στιγμή που έδωσε 5 φάουλ πάνω στη μεγάλη περιοχή υπέρ του Ιωνικού.Οπως πήγε και ο επόπτης να ακυρώσει ολοκάθαρο γκόλ της ΑΕΚ (το τρίτο).
Απο την άλλη ουσιαστικά τα δύο γκόλ του Ιωνικού ήταν Αγιοβασιλιάτικα δώρα του Μιχαηλίδη που δυστιχός το παιδί δεν κάνει για παίκτης της ΑΕΚ και πάλι καλα που τραυματιστηκε και νίκησε η ΑΕΚ για να ημερήσει λίγο και να μην πέσουν όλοι να το φάνε.
Μάλιστα το παράδοξο την υπόθεσης ήταν ότι έπαιξε ο νέος παίκτης την ΑΕΚ Κυριακίδης στο μάτς με άδεια του Ντέμη Νικολαίδη και ήταν μακράν ο καλύτερος παίκτης του Ιωνικού.

Και για να τελειώσω με το θεμα με τη διαιτησία.
Απο την στιγμή που οι παραγοντές και ποδοσφαιριστές του Ιωνικού δεν μηλάνε δεν νομίζω οτι πρέπει να μηλάνε άλλοι για διαιτησίες.
Οι δηλώσεις Βλάχου προπονητή του Ιωνικού :
«Ο διαιτητής δεν το έκανε για να ευνοήσει την ΑΕΚ. Αντίθετα από την εποχή μου μέχρι σήμερα, η ΑΕΚ συνήθως αδικείται. Είναι ανίκανος και έχει ευθύνη για το αποτέλεσμα», δήλωσε χαρακτηριστικά ο τεχνικός των Νικαιωτών.


Εμείς σαν ΑΕΚτζίδες δεν θέλουμε να μας <<προστατεύουν>> όπως τους αλλους διεκδικητες του τίτλου (αν και η ΑΕΚ δεν νομίζω οτι θα μεινει ως το τέλος ΄) αλλα να μας παίζουν ολους 50-50 σε όλους του αγώνες (οχι να μας παίζουν 80-20 κατα με τον ΟΦΗ , 60-40 κατά με το ΠΑΟΚ και 60-40 υπέρ λογω πέναλτι με τον Ιωνικό) .Άλλη φορά άμα είναι σήγουρο ότι δεν ήταν πέναλτι εγω προσωπικά θα ήθελα να το βαρέσουν οι παίκτες επιτηδες έξω ακόμα και αν παίζεται το πρωταθλημα σε αυτό το πέναλτι.Εμείς θέλουμε να καθαρίσει το πρωταθλημα και να πάρει το ΤΣΙΝΟΥΜΙ όλες τις παράγκες που έχουν στηθεί τα τελευταία χρόνια γιατί έχουμε χάσει τίτλους απο αδικίες διαιτητών.
Πάντως φοβαμαι μήπως παει να γίνει αυτό άλλωθι για να την αδικήσει την ΑΕΚ στον επόμενο συμαντικό αγώνα. Wink Wink
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Thu Dec 30, 2004 10:48 am    Post subject: Reply with quote

Μετά και την κατάντια της χτεσινής αγωνιστικής, με τις μισές ομάδες να διαμαρτύρονται για τη διαιτησία ακόμα κι αν τελικά νίκησαν και με 14 διαιτητές να παραπέμπονται ή να έχουν ήδη παραπεμφθεί, πείθομαι ότι πάνω και πέρα από παράγκες, υπόγειες συμφωνίες πρασινοκόκκινου χρώματος (εναντίον του κίτρινου χρώματος φυσικά Razz Laughing ) κλπ. υπάρχει η απελπιστική ανικανότητα των διαιτητών να φέρουν σε ομαλό πέρας ακόμα και έναν απλό αγώνα. Στα δε ντέρμπι είναι περισσότερο συντηρητικοί και άτολμοι από ότι σε όλους τους αγώνες, προφανώς γιατί η τόλμη απαιτεί αυτοπεποίθηση και η αυτοπεποίθηση προκύπτει από τη γνώση, την οποία οι περισσότεροι δεν έχουν...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Thu Dec 30, 2004 1:52 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Πάντως φοβαμαι μήπως παει να γίνει αυτό άλλωθι για να την αδικήσει την ΑΕΚ στον επόμενο συμαντικό αγώνα


Μην φοβασαι ρε φιλε !
Η ΑΕΚ σου ειναι μεγαλη ομαδα Wink
Απομενουν 11 μερες Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Thu Dec 30, 2004 3:20 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν καταλαβα την ηρωνεία σου ΠΑΟ. Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Αλλα πιστεψε μας δεν θέλουμε να γίνουμε μεγάλοι απαταιωνιοι και αυτο απο το πρωι υπάρχει αγανακτηση που δεν το βάρεξε έξω ο Κατσουρανης οπως υπαρχει και αντίδραση που μας ευνόεισε σε αυτη τη φάση ο διαιτητης.
Θελουμε 50-50 σε όλα τα ματς ολων των ομάδων Wink


Last edited by OMF on Thu Dec 30, 2004 3:42 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Thu Dec 30, 2004 3:35 pm    Post subject: Reply with quote

telika,prepei na einai sta gonidia mas! Razz den pernaei agwnistikh pou na mhn kraxoume th diaithsia!(ki egw mazi...) ta pragmata einai apla re paidia...oi anthrwpoi einai ANIKANOI!de ftaine oute paragkes,oute paraphgmata!vevaia mono emeis kanoume toso ntoro gyrw apo to thema tis diaithsias...se agglia,ispania kai italia ginontai ta idia(an oxi xeirotera) kai omws den krazoun oso emeis!(an exairesoume tous italous)!px xthes opoios eide to match ths newcastle(auth h omada me to asxhmo ghpedo Razz Laughing ) me thn arsenal tha parathrhse pws de dothikan 2 katharotata kai ofthalmofanestata penalti(xeria kai ta 2,kai malista to ena phgaine goal!!)!kai omws de vghke na pei tpt kaneis gia th diaithsia!
yg:ektos vevaia kai an eimai egw h paragka,giati eixa paixei teliko 0-1! Very Happy Razz Laughing (tha kanw kai prwtoxronia sa tous plousioi anthrwpoi! Very Happy Very Happy Razz Laughing )
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Thu Dec 30, 2004 3:35 pm    Post subject: Reply with quote

Απο το sportime.gr :

Χρηστος Κανελλακης ( προεδρος Π.Α.Ε. Ιωνικος , γιος του αδικοχαμενου Νικου Κανελλακη ) :

"Το ταξίδι από την Κεφαλονία στην Αθήνα φαίνεται ότι ζάλισε τον κ. Μαζαράκη, για αυτό έπαιξε όπως έπαιξε στον αγώνα Ιωνικός-ΑΕΚ.
Περιμένω με αγωνία να δω αύριο τη βαθμολογία του παρατηρητή διαιτησίας".




Laughing Laughing Laughing Very Happy Exclamation


Last edited by P.A.O. on Thu Dec 30, 2004 3:47 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Thu Dec 30, 2004 3:44 pm    Post subject: Reply with quote

Ρε φιλε OMF ΔΕΝ ΣΕ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΑ !!!!!

Για μενα , σωστα "δοθηκε" πεναλτι γιατι δεν δοθηκε ΚΑΡΓΑ πεναλτι του Καπανταη στο ΑΕΚ - ΟΦΗ : 1 - 1 !
Ο νομος της μπαλας μιλησε Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Thu Dec 30, 2004 3:46 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ πάντως τον είδα το συνομηλικο του Ντέμη Κανελλάκη απο το 1' μέχρι το 90' να μην κανει παράπονα στο Ντέμη και ηταν και οι δύο ολο πλακιτσα και χαμόγελα στην εξεδρα οπου καθήσανε μαζί ακόμα και οταν εμπαιναν τα γκόλ. Cool
Ο Κανελλάκης αναφέρεται στο πεναλτι και λέει και οτι λέει και η ΑΕΚ ότι ο διαιτητης ηταν για Δ΄ κατηγόρία και οχι για Α'.
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Thu Dec 30, 2004 3:49 pm    Post subject: Reply with quote

P.A.O. wrote:
Ρε φιλε OMF ΔΕΝ ΣΕ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΑ !!!!!

Για μενα , σωστα "δοθηκε" πεναλτι γιατι δεν δοθηκε ΚΑΡΓΑ πεναλτι του Καπανταη στο ΑΕΚ - ΟΦΗ : 1 - 1 !
Ο νομος της μπαλας μιλησε Wink


Μάλλον ο νόμος της Ελληνικής μπάλας μίλησε πάλι.
ΟΚ , τα πέρνω και εγώ πίσω αυτα που έγραψα . Cool
Είμαστε πάλι φίλοι* Cool Laughing
Πάντως καλο είναι να μην ισοφαρίζουν ενα λαθος με ένα άλλο αν έγινε αυτο που δεν το νομίζω . Αυτό που πρέπει να κάνουν ειναι να προσπαθουν σε κάθε ματς να παίζουν δίκαια.

*Ενοειτε οτι ποτε δεν εγινε το αντιθετο αλλα το γράφω χιουμοστικα οπως κάναμε παιδια .
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Thu Dec 30, 2004 8:22 pm    Post subject: Reply with quote

Για να επανέλθω ξανα στο θεμα της διαιτησιας Ιωνικου-ΑΕΚ και για να ξαναπαντήσω στο φίλο Savrouli που κρίνει ένα διαιτητή χωρις να βλέπει ένα αγώνα Cool όπως φαίνεται απο τα στιγμιότυπα σήμερα υπήρχε <<υπαρκτο>> πεναλτι του Μπεκιαι πάνω στο Λυμπερουλο (που δεν δώθηκε) 7λεπτα νωρίτερα απο το <<ανύπαρκτο>> πεναλτι του Σοαρες.Εγώ που το έβλεπα LIVE τον αγώνα ούτε καν το πρόσεξα το υπακτό πέναλτι πέναλτι και ήμουν σίγουρος οτι το <<ανύπαρκτο>> πέναλτι ήταν κανονικο.Όπως αδικήθηκε η ΑΕΚ και απο τα 20και άνω φάουλ 1-2μετρα έξω απο την περιοχη και μάλιστα το δεύτερο γκόλ του Ιωνικου που ήταν απο φαουλ έξω απο την περιοχή οταν είχε προηγηθει άλλο φάουλ πάνω στο Γεωργέα (με την ευκαιρια περαστικά του γιατι ο τραυματισμός πήγα να του στοιχεισει τη ζώη του) .

Ιδού και η πλήρης επιστολή του Ιωνικου στο Γερμανάκο που δεν λέει ότι ευνοείθηκε η ΑΕΚ
http://www.sportime.gr/html/ent/780/ent.49780.asp
Ένα απόσπασμα της ανακοίνωσης
Δεν έχει πλέον καμία σημασία να αναφερθούμε στο πέναλτι που μόνο αυτός είδε και καταλόγισε εις βάρος του Ιωνικού, προκαλώντας τα γέλια ακόμη και των ανθρώπων της ΑΕΚ και την οργή των οπαδών του Ιωνικού. Εχει όμως μεγάλη σημασία να δούμε συνολικά τη διαιτησία του, η οποία ήταν απαράδεκτη και επικίνδυνη. Δεν υποστηρίζουμε ότι ο κ. Μαζαράκης είχε πρόθεση να αδικήσει τον Ιωνικό και να ευνοήσει την ΑΕΚ

Άλλα βλέπεται βρέθηκε το τέλειο άλλοθι των εφημερίδων για να αναπροσανατολίσουν τη κοινή γνώμη απο το καρεκλοπόλεμο στη Λεωφόρο και για να προετοιμάζουν τη διαιτησία για το επόμενο ντέρμπι.Well done για ακόμα μια φορά
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Fri Dec 31, 2004 3:08 am    Post subject: Reply with quote

Κουράστηκα... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Sat Jan 01, 2005 4:40 am    Post subject: Reply with quote

xaaxxaa

ναι δεν το είδα το παιχνίδι!!
ναι δεν με ενδιαφέρει η ΑΕΚ και η κάθε ΑΕΚ!ΠΑΟ,ΟΣΦΠ,


αυτό που έχει πλάκα όμως είναι ότι οι πιο πολλοί μας έιμαστε πορωμένοι και δεν βλέπουμε τα ρεζιλίκια και υποβαθμίσεις των εαυτών μας που πράττουμε, με τα ελληνικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου και μπάσκετ.

εσένα πχ σε τσιμπάω σε οτιδήποτε έχει σχέση με την ΑΕΚ διότι είσαι ο super heroe της και την προστατεύεις απο τα πάντα, σε δυσκολους καιρούς και σε δύσκολες ημέρες......

φιλικά και ποτέ προσωπικά!!!

βασικό μου ενδιαφέρον στο φόρουμ η ευημερία του τόπου μου και όχι του κάθε συλλόγου/προέδρου. Έργα για εμάς και την κοινωνία μας και όχι για τους πλούσιους.

Καλή χρονιά.........

υγ. αντμήν το topic είναι διαιτησίες δεν μπορείς να πείς ότι βγήκαμε εκτός θέματος, απλά είναι κουραστικό θέμα και έιναι γνωστό........ σε όλους.
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Sun Jan 02, 2005 1:57 am    Post subject: Reply with quote

Δεν είπα ότι βγήκατε εκτός θέματος. Είπα (και το ξαναλέω ότι) κουράστηκα με όλα αυτά. Τίποτε άλλο.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Sun Jan 02, 2005 3:19 am    Post subject: Reply with quote

savroulis wrote:

εσένα πχ σε τσιμπάω σε οτιδήποτε έχει σχέση με την ΑΕΚ διότι είσαι ο super heroe της και την προστατεύεις απο τα πάντα, σε δυσκολους καιρούς και σε δύσκολες ημέρες......
.


Ελπίζω να μην γίνω Κουραστικός
Stavrouli αλοιμονο να μην κατάλαβα πως τα λες για να κανουμε πλακιτσα/κουβέντα άλλα ξερείς μου δείνεις και ωραίες πασες για να πω αυτά που θέλω Wink .
Οσο για το Super heroe εχεις δικιο φέτος υπάρχουν πολλοι AEKMAN (αντι superman) αλλα θα το καταλάβεις γιατι χρησιμοποιόντας μια τεχνική που χρησιμοποιω στις πωλησεις (και στο φορουμ*) να μπεις στη σκέψη και στη ψυχολογία του άλλου.Μπές στη ψυχολογία ενος ΑΕΚτζη που πέρσι το Ιανουαριο είχε εγκαταλυψει την ομαδα και είχε απαξιωθει εντελος να μην μπορει να γεμισει ούτε το γήπεδο του ακρατητου και οσοι πηγαιναν , πηγαιναν για φασαρια κτλ και που είχε ξεγραμένη την ομαδα (χρεωκοπια) και έρχεται καποιος το καλοκαίρι και σου δείνει ελπίδα και σου λέει μαζί θα πάμε μέχρι το τέλος και σε βάζει στο κόλπο της συμμετοχής ,σου δείχνει τι θαύματα γίνονται οταν συμμετεχης και αγωνιζεσαι κτλ.
Με λιγα λόγια αυτο που γινεται στην ομάδα το αισθανόμαστε όλοι οι φίλαθλοι της ΑΕΚ δικό μας παιδι που έγινε με τις προσπάθειες όλων των ΑΕΚτζιδων στο δρόμο , με επιστολες κτλ και έχουμε την αγωνία να μεγαλώσει και να προστατευτει .Αυτο φυσικά έχει κερδισμένη τη ΠΑΕ και την ομάδα και τους φιλαθλους μόνο με τις επιτυχιες.
Ξερω ότι σκεφτεσαι τι κέρδος έχω και γιατι ασχολούμε με ομαδες κτλ.
Το κάνω 100% συνιδητα και έχω αποφασισει οτι συντομα θα ασχοληθω και πιο πολλη με τα κοινα της ομάδας και δεν έχω άλλα χόμπι όπως γρηγορα αυτοκίνητα , τζογο κτλ και έχω μόνο ένα χόμπι τον αθλητισμο (αθλούμε και μου αρέσει να βλέπω αθλητικά γεγονότα ) Wink .

Τωρα ξεφυγα απο το θεμα αλλα επειδη είμαστε μια παρέα μου αρέσει να εξηγούμε με τους φίλους και να μην είμαστε μονο απροσωποι μεταφορεις πληροφοριων απο το διαδικτιο.

* Εχω μπει στην ψυχολογία του πολλη καλου φίλου ΠΑΟ και στη ψυχολογια του Ypsilon που έχουμε έρθει σε αντιπαραθεση πολλές φορές αλλα καταλαβαίνα παντα τις σκέψεις του πριν ακόμα τις πει.

Ael όπως γνωρίζω για τη Premiership αλλα φάνηκε στο ματς Liverpool-Chelsea αλλα και σε αυτο που αναφέρεις εσυ Newcastle-Arsenal (ειδα το πρωτο ημιχρονο) δεν δείνουν εύκολα πεναλτι (απο χέρια, ανατροπες) και ψιλοφάουλ και έχουν σκοπο να αφήνουν τα παιχνιδια να εξελίζονται με σκοπό να προσθέρουν θέαμα .Πάντως ειδικα στο αγώνα στη newcaslte οι άγγλοι οπαδοι σχεδόν μπήκαν μέσα και γιουχαραν με μανία των διαιτητη αμα συγκρινω τη συνηθεις συμπεριφορα των αγγλων με την αντιστοιχη την Ελληνικη θα μπορουσα να ελεγα οτι στην Ελλαδα σε παρομοια περιπτωση ο διαιτητης θα έτρωγε ξυλο. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Wed Jan 05, 2005 2:34 am    Post subject: Reply with quote

Diafora nootropias... Rolling Eyes

Apo contra:

Ένας τυφλός... βοηθός διαιτητή στέρησε από την Τότεναμ μια μεγάλη νίκη μέσα στο "Ολντ Τράφορντ" στην αναμέτρηση με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης ο Πέδρο Μέντες επιχείρησε ψηλοκρεμαστό σουτ από το ύψος της σέντρας, ο Ρόι Κάρολ έχασε τη μπάλα από την αγκαλιά του, η οποία πέρασε τουλάχιστον 30 πόντους μέσα από τη γραμμή τέρματος. Κι όμως το γκολ του δεν μέτρησε, με τους Λονδρέζους πάντως να μην διαμαρτύρονται. Shocked
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
wizard
Senior Member
Senior Member


Joined: 30 Apr 2004
Posts: 468
Location: Athens & UK

PostPosted: Wed Jan 05, 2005 5:57 am    Post subject: Reply with quote

Ο βοηθός είχε οικτρή τοποθέτηση γιατί ήλεγχε την ευθεία για off side αλλά και πάλι μιλάμε το έβλεπα ζωντανά και έμεινα με το στόμα ανοικτό.. Απίστευτη σφαγή!! Ο θεός να βάλει το χέρι του να μη γίνει κάτι τέτοιο εδώ γιατί τα υπόλοιπα τα ξέρετε... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Wed Jan 05, 2005 6:12 am    Post subject: Reply with quote

oriste kai h epimaxh fash:

par'oti filos ths ManU,ekneurizomai na vlepw th diaithsia yper ths... Evil or Very Mad
egw den eida to paixnidi(htan sto pay per view) alla eida tis faseis...sthn ekpomph pantws pou eixan,gia thn Premier League,den evgalan oute 'parathyra' oute prwhn diaithtades oute thlemaidanous me thn idiothta 'filos ManU' kai 'filos Spurs' na krazoun theous kai daimones... Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Wed Jan 05, 2005 9:30 am    Post subject: Reply with quote

ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΑΤΕ Evil or Very Mad
Έλεγα να μπω εχθές το βράδυ αλλά βαριόμουνα και έλεγα <<Να δείς που θα με προλάβουν ο ΑΕΛ και η Παρέα του που βλέπουν Premier>>
Το έβλεπα LIVE και μόνο μπουκάλι δεν πέταξα στη TV απο τα νεύρα μου λόγω την απάτη που έβλεπαν τα μάτια μου. Evil or Very Mad
Αμα ήμουν οπαδός της Tot θα το έκαιγα το old Trafford Twisted Evil
Τι να πώ αν δεν ήταν αυτό φιαχτώ τότε ποιο είναι Question Question Rolling Eyes
Η διαφορά νοοτροπίας είναι εναντίων τους αυτη τη φορά γιατί έκαναν τουμπεκί οι οπαδοί της ManU ενω θα έπρεπε να γιουχάρουν ακόμα και αν ήταν υπέρ του το σύνθημα .Εγώ έτσι θα ήθελα να αντιδράσουν Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Wed Jan 05, 2005 9:41 am    Post subject: Reply with quote

Laughing Laughing Laughing
OMF wrote:
ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΑΤΕ Evil or Very Mad
<<Να δείς που θα με προλάβουν ο ΑΕΛ και η Παρέα του που βλέπουν Premier>>


Αμα ήμουν οπαδός της Tot θα το έκαιγα το old Trafford Twisted Evil

file mou OMF,an ginei tpt tetoio sto derby,mh kapseis to OAKA!tha paei xarami to Calatraveio skepastro! Razz Razz Laughing
ki egw tha ithela na akousw ena giouxarisma apo tous filous ths United.den einai dynaton na dexontai etsi tetoies apofaseis akoma kai an einai yper ths ManU Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
K.
Full Member
Full Member


Joined: 29 Sep 2004
Posts: 253
Location: EΛΛΑΣ

PostPosted: Wed Jan 05, 2005 10:48 am    Post subject: Reply with quote

Aπίστευτη φάση αυτή με το γκολ της Τόττεναμ . Ετσι και γινόταν σε ελληνικό ντέρμπι ο διαιτητής θα είχε εκτελεστεί διά ...τεμαχισμού .

Ειναι τόσο εξώφθαλμο που σε κάνει να λες ότι τελικά οι έλληνες διαιτητές είναι ...καλοί Shocked .

omf wrote :
Quote:
Αμα ήμουν οπαδός της Tot θα το έκαιγα το old Trafford


Aμα ήσουν Αγγλος θα είχες και πολλά άλλα ελαττώματα ... Laughing Πάντως η Τόττεναμ της πάει για αδελφό σωματείο της ΑΕΚ . Και οι δύο είναι οι δεύτερες ομάδες στην πόλη τους , υποστηρίζονται κατά βάση από μειονότητες (πρόσφυγες η ΑΕΚ , εβραίους, κύπριους και άλλους τέτοιους η Τ.) ενώ έχουν για σήμα κάποιο ...πτηνό !

Μη βαράτε , πλάκα κάνω ! Εξάλλου η γνώμη των Αγγλων για το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι τέτοια που όποιος ελληνας φίλαθλος υποστηρίζει αγγλική ομάδα ,για μένα , έχει άγνοια ή έλλειψη αυτοεκτίμησης .
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Wed Jan 05, 2005 12:04 pm    Post subject: Reply with quote

[quote="ael"]Laughing Laughing Laughing
OMF wrote:
ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΑΤΕ Evil or Very Mad
<<Να δείς που θα με προλάβουν ο ΑΕΛ και η Παρέα του που βλέπουν Premier>>


Αμα ήμουν οπαδός της Tot θα το έκαιγα το old Trafford Twisted Evil

file mou OMF,an ginei tpt tetoio sto derby,mh kapseis to OAKA!tha paei xarami to Calatraveio skepastro! Razz Razz Laughing [/ quote]

Δεν κάνω εγώ τέτοια Embarassed Rolling Eyes πάντως αμα γίνει κάτι τετοιο δεν θα χρειαστεί η συνδρομή μου στο κάψιμο του Καλατράβα Cool Θα προλάβουν άλλοι Wink Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 21 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Wed Jan 05, 2005 1:11 pm    Post subject: Reply with quote

Syggnwmh filoi mou ALLA se tetoia gegonota fainete pentaka8ara oti o podosfairikos politismos mas einai = 0!!!!

Opws eixa pei kai tote gia thn fash tou agwna Xan8h-OSFP:
- La8oi (kai xeirotera) ginonte apo OLOUS tous diaithtes kai se OLA ta prwta8lhmata tou kosmou!!!
- Authn omws thn apolitisth, barbarh ("h8ela na ton skwtosw" ktl.), amyalh symperifora apo merias opadwn KAI dystixos paiktwn MONO sthn Ellada ta blepoume!!!
- Eidate na brizei h na apeilei meta to paixnidi paikths ths Totenham tous diaithtes?
- Eidate kamia sfagh opadwn??
- Kai mono pou kyriarxei h gnwmh (kai xerw oti 8a ginotan kiolas) oti edw oi opadoi 8a ta kanane gyalia/karfia (xerw oti den to ennoousate eseis oi idioi) MOU ERXETE NA KANW EMMETO!!!!

Kai kati teleutaio...
- Emeis san Ellhnes pou ferame politismo, dhmokratia, DIALOGO, sofia ktl. ston ypoloipo kosmo exoume katanthsei na eimaste twra (etos 2005) oi pio barbaroi ap' olous tous allous!!! Xilies fores proteimame na plakw8oume sto xylo para na eimaste ligo pio hremoi kai anetoi kai na LOGOmaxoume!!!
Edw sthn Germania leme polles fores oti "otan emeis oi Ellhnes xerame ti einai texnh & politismos Autoi edw htan panw sta dentra kai xtypousan ta kefalia tous!"

DYSTIXWS OMWS GIA EMAS TO PAREL8ON DEN METRAEI PIA!!
MONO TO PARON KAI TO MELLLON!!! KAI MALLON EXOUME FTASEI NA EIMASTE EMEIS OI BARBAROI!!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Wed Jan 05, 2005 1:29 pm    Post subject: Reply with quote

Φίλε Argyri ,
Νομίζω κάνεις ένα λάθος Confused .Δεν θα το εκαιγαν μόνο οι Έλληνες Shocked αλλα και οι Ιταλοί , Ισπανοί , Τούρκοι και γενικα οι μεσογιακοί λαοι Laughing
Νομίζω ότι εδω έχουμε μια αντίθεση στη συμπεριφορά του Μεσογιακού θερμού και με τεστοτερονη αλα Ζαγοράκη Έλληνα και του Βόρειου ψυχρου και τεστοτερόνη αλλα Ψινάκη Laughing Άγγλου .
Οσοι οι Μεσογιακοί άντρες κάνουν επαναστατούν εύκολα και δύσκολα συγκρατούνται στην αδικία αλλα κρατουν την αξιοπρεπια τους στις διακοπές του (για όσους έχουν δει να διασκευάζουν μαζικά οι Άγγλοι όπως εγω ).
Θα προτειμούσες να γδυνεσαι και να κυνηγας γυναικες να τις βιάσεις (αμα μπορέσεις κιόλας) στις διακοπες σου μετά απο 3 βαρελια μπύρα(τυπικός άγγλος στις διακοπές) ή να μπινελικώσεις το διαιτητη για να ξεφημάνεις (Έλληνας) . Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 21 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Wed Jan 05, 2005 2:26 pm    Post subject: Reply with quote

Nomizw twra OMF kaneis ena megalo la8os giati xefeugeis apo thn syzhthsh kai thn ousia tou 8ematos!!
Shmasia exei oti sto 8ema axioprepous fila8lhs symperiforas ysteroume POLY! Kai den me endiaferoun an oi Tourkoui h oi Italoi kanoun epishs
tetoia... ME NOIAZEI EMEIS TI KANOUME! Crying or Very sad Evil or Very Mad

Den 8elw na arxisw na deinw paradeigmata giati dystixws den ftanei to Forum gia na katagraftoun!! Sad

Y.G.:8eleis na peis dhl. oti oi boreies xwres den bgazoun to axti tous sto ghpedo alla stis diakopes?? Den nomizw oti stekei sto 8ema mas!
Alla 8a kanw ena monadiko sxolio se auto: oi touristes pou ta kanoun auta (gia na mhn to genikeuoume), ta kanoun epeidh (an paroume paradeigma thn Ellada) tous afhnoume! Sthn Agglia den mporoun na ta kanoun auta giati xeroun pws 8a katalixoun sto keli!! Ara ta kanoun sto exwteriko kai ARA ftaiei to kratos mas. TELOS
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Wed Jan 05, 2005 3:16 pm    Post subject: Reply with quote

Η επίμαχη φάση απο το sportime:

Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Next
Page 2 of 14

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr