stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Παγκρήτιο Στάδιο
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου
View previous topic :: View next topic  
Author Message
GEORGE
Senior Member
Senior Member


Joined: 28 May 2004
Posts: 466
Location: GLYFADA/ATHENS

PostPosted: Mon May 30, 2005 9:33 am    Post subject: Reply with quote

ΚΑΙ ΣΥΝΕΠΕΣΕ με τον τελικο ή τον ημιτελικο (δε θυμαμαι ακριβως) της Εθνικης μας στο euro!!!!!

Arrow edit:

Δεν διαβασα την προηγουμενη σελ οπου ο ΚΡΗΤΗRulez απαντησε το ιδιο με εμενα και πιο σωστα Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Mon May 30, 2005 5:41 pm    Post subject: Reply with quote

Ο Αδερφός P.A.O. συμπλήρωσε την απάντηση μου...

Ο Αδερφός George είναι αναίσθητος γιατί δεν διαβάζει τα posts μου... Wink Razz
Πλάκα κάνω κουμπάρε...Ηρέμησε...Αμέσως να μου την πεις.... Crying or Very sad Rolling Eyes Crying or Very sad
Back to top
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Mon May 30, 2005 10:58 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδιά, μη γράφετε πράγματα αστήρικτα.

1) Στα Τσικλητήρεια όχι μόνο συμμετείχαν μεγάλοι αθλητές, αλλά έγινε και Παγκόσμιο Ρεκόρ από την Φεοφάνοβα στο επί κοντώ (της το πήρε λίγες εβδομάδες μετά η Ισινμπάγεβα). Νομίζω μάλιστα ότι έγινε και άλλο ένα Π.Ρ., αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος.

2) Εγώ, Αθηναίος ων, πήρα το αεροπλάνο στις 4 του Ιούλη, κατέβηκα στην Κρήτη, νοίκιασα ΙΧ, γύρισα το σημαιοστολισμένο Ηράκλειο (οι πιο πολλές σημαίες που έχω δει στη ζωή μου!), πήγα στο Παγκρήτιο, τράβηξα όλες τις φωτογραφίες που βλέπετε στη σελίδα του, είδα τα Τσικλητήρεια, πήγα στο αεροδρόμιο, γύρισα στην Αθήνα, είδα τον τελικό, and the rest is history.

Αφού εγώ έκανα όλα αυτά, ήταν πολύ δύσκολο για τους Ηρακλειώτες (πέραν των 4-5.000 που πήγαν) να κάνουν μια βόλτα από το ολοκαίνουριο (τότε) Παγκρήτιο;;;


Last edited by Admin on Tue May 31, 2005 10:37 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Tue May 31, 2005 8:17 am    Post subject: Reply with quote

Admin wrote:
Εγώ, Αθηναίος ων, πήρα το αεροπλάνο στις 4 του Ιούλη, κατέβηκα στην Κρήτη, νοίκιασα ΙΧ, γύρισα το σημαιοστολισμένο Ηράκλειο (οι πιο πολλές σημαίες που έχω δει στη ζωή μου!), πήγα στο Παγκρήτιο, τράβηξα όλες τις φωτογραφίες που βλέπετε στη σελίδα του, είδα τα Τσικλητήρεια, πήγα στο αεροδρόμιο, γύρισα στην Αθήνα, είδα τον τελικό, and the rest is history.
Αφού εγώ έκανα όλα αυτά, ήταν πολύ δύσκολο για τους Ηρακλειώτες (πέραν των 4-5.000 που πήγαν) να κάνουν μια βόλτα από το ολοκαίνουριο (τότε) Παγκρήτιο;;;


RESPECT στον Admin Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sheepy
Junior Member
Junior Member


Joined: 06 May 2004
Posts: 195
Location: Trilofos -Thessaloniki

PostPosted: Tue May 31, 2005 10:17 am    Post subject: Reply with quote

Admin av ntav oloi sav kai eseva tote ola ta gnpeda 8a eixav 70.000 8eseis.. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Tue May 31, 2005 10:56 am    Post subject: Reply with quote

Σκέψου το όμως κι αλλιώς.Αν δεν είχες το site σίγουρα δεν θα ερχόσουν να δεις τα Τσικλητήρια.Εκτός από το ότι δεν είχε διαφημιστεί καθόλου ,το μυαλό όλων ήταν στο ποδόσφαιρο και στην Εθνική μας.

Είμαι 100% ότι αν ήταν άλλη μέρα ή χρονική περίοδος θα πήγαινε τουλάχιστον 15.000 στο Παγκρήτιο.Πιστεύω όλοι να θυμούνται τι έγινε με το φιλικό Ελλάδα-Ελβετία.

Πρώτη φορά που γεμίζει τόσο μεγάλο στάδιο σε φιλικό αγώνα της Εθνικής.Και μάλιστα στην προ-Euro εποχή...
Τετάρτη 31 Μαρτίου 2004 Ώρα 21:15
Back to top
andbrok
Junior Member
Junior Member


Joined: 31 May 2004
Posts: 199

PostPosted: Tue May 31, 2005 12:17 pm    Post subject: Reply with quote

Aκριβώς επειδή ήταν ποδοσφαιρικός αγώνας.
Back to top
View user's profile Send private message
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Tue May 31, 2005 12:23 pm    Post subject: Reply with quote

Όχι.Επειδή ήταν τα εγκαίνια του Παγκρητίου.Αν θυμάσαι και το Δεκέμβρη του 2003(αν θυμάμαι καλά) είχε γίνει ένα φιλικό Ελλάδα-Νορβηγία που είχε έρθει και ο Solkjaer στο Ηράκλειο αλλά το Θ.Βαρδινογιάννης δεν γέμισε...

Εγώ πιστεύω ότι οι Ηρακλειώτες αγαπούν τον Αθλητισμό,όχι μόνο το ποδόσφαιρο αφού από ποδόσφαιρο έχουμε χορτάσει και ξέρεις συνήθως αγαπάς κάτι που έχεις στερηθεί...Αν ξαναγίνουν τα τσικλητήρια είμαι σίογυρος για την προέλευση του κόσμου.
Back to top
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Tue May 31, 2005 10:35 pm    Post subject: Reply with quote

KPHTH Rulez wrote:
Σκέψου το όμως κι αλλιώς.Αν δεν είχες το site σίγουρα δεν θα ερχόσουν να δεις τα Τσικλητήρια.Εκτός από το ότι δεν είχε διαφημιστεί καθόλου ,το μυαλό όλων ήταν στο ποδόσφαιρο και στην Εθνική μας.

Λάθος κάνεις φίλε μου. Δεν ήρθα στο Παγκρήτιο επειδή έχω το site. Έχω το site επειδή έχω τρέλα με τα γήπεδα, άρα τρέχω στα όποια Παγκρήτια.

Όσο για τα περί μηδενικής διαφήμισης, αντιθέτως: ο ΑΝΤ1 (ως γνωστόν) διαφήμιζε τα Τσικλητήρεια επί 1 μήνα. Μπορεί και να λέω λίγο!

Πάρτε και δύο από τις φωτογραφίες που τράβηξα εκείνη την ημέρα, αλλά δεν ανέβηκαν στη σελίδα του σταδίου (κλικ επάνω τους για να τις δείτε μεγαλύτερες):


^ Η Σβετλάνα Φεοφάνοβα - λίγο αργότερα θα κάνει Παγκόσμιο Ρεκόρ.


^ Μία... ωραία φωτογραφία Cool
Σοβαρά τώρα, είναι αγώνας 100μ νεανίδων, που προηγήθηκε του κανονικού προγράμματος των Τσικλητηρείων.


Last edited by Admin on Tue May 31, 2005 11:14 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
oute psilos
Full Member
Full Member


Joined: 22 Feb 2005
Posts: 394
Location: glasgow

PostPosted: Tue May 31, 2005 10:45 pm    Post subject: Reply with quote

pados prepi na paradehtoume oti den itan oti pio efstoho na simpesoun tsiklitiria euro (asheto an tha epeze i ellada teliko i ohi), kati tetoia prepi na ta prosexoun oi ypefthini, giati odos den ehoume paradosi se kapoia (symadika) athlimata opos o stivos kai kosmos pou tha pigene gia proti fora i den tha itan akrivos kai i proti tou protereotita na paei, apla den tha pige.
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Tue May 31, 2005 10:59 pm    Post subject: Reply with quote

Θα ξεφύγω λίγο από το θέμα (σχώρα με Admin Embarassed ), απλά για να πω αυτό που κατά την άποψή μου είναι αυτονόητο: Όταν μέσα σε αυτό το ίδιο το forum, δεν έχω δει ακόμα ούτε ένα post που να αναφέρεται σε στάδιο και να μην προτείνει «βγάλτε το στίβο και κάντε το αμιγώς ποδοσφαιρικό», αυτό νομίζω ότι δείχνει ξεκάθαρα και το ενδιαφέρον της Ελληνικής κοινωνίας για τον κλασσικό αθλητισμό. Μην σου πω και για τον αθλητισμό γενικότερα. Εκτός της «μπάλας», βεβαίως…
Όποιος έχει αντίρρηση ας έρθει μαζί μου στα Τσικλητήρια στο ΟΑΚΑ σε 2-3 βδομάδες. Ένας ένας, μην σκοτώνεστε! Laughing Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NiMos
Full Member
Full Member


Joined: 14 Feb 2004
Posts: 211
Location: Paros GR / Newcastle UK

PostPosted: Tue May 31, 2005 11:44 pm    Post subject: Reply with quote

Apo th stigmh pou to 90-95% twn stadiwn/ghpedwn se auth th xwra ta kataskeuzei amesa 'h emmesa to kratos, den katalabainw giati na ta kanei podosfairika kai oxi koinhs ofeleias (me stibo,klp)...

Otan me to kalo, organw8oun oi Ellhnikes PAE (to allo me ton Toto to 3erete?), me oikonomiko programmatismo kai apofasisoun na ftia3oun ghpeda me ta dika tous lefta, tote 8a doume amigws podosfairika ghpeda...
Alla h nootropia den allazei...Eidate kammia apo tis megales PAE pou eftia3e/8a ftia3ei ghpedo na to xrhmatodotei monh ths?
Oloi krybontai pisw apo tis erasitexnikes tous gia na paroun xrhmotodothseis apo to kratos!!!
Back to top
View user's profile Send private message
LEFTERIS733
Junior Member
Junior Member


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 94
Location: PERISTERI

PostPosted: Thu Jun 02, 2005 11:21 am    Post subject: Reply with quote

NiMos wrote:
Oloi krybontai pisw apo tis erasitexnikes tous gia na paroun xrhmotodothseis apo to kratos!!!


1000% Σωστος...Αυτο το λεω εδω και πολυ καιρο...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Thu Jun 02, 2005 11:29 am    Post subject: Reply with quote

Ypsilon wrote:
...Όταν μέσα σε αυτό το ίδιο το forum, δεν έχω δει ακόμα ούτε ένα post που να αναφέρεται σε στάδιο και να μην προτείνει «βγάλτε το στίβο και κάντε το αμιγώς ποδοσφαιρικό», αυτό νομίζω ότι δείχνει ξεκάθαρα και το ενδιαφέρον της Ελληνικής κοινωνίας για τον κλασσικό αθλητισμό. Μην σου πω και για τον αθλητισμό γενικότερα. Εκτός της «μπάλας», βεβαίως?


Συμφωνώ αλλά η σιγά σιγά θα πρέπει να αναπτυχθεί περισσότερο ο κλασσικός αθλητισμός.Οι καινούριες εγκαταστάσεις θα φέρουν περισσότερα άτομα όχι μόνο στις εξέδρες αλλά και στους αγωνιστικούς χώρους=>αξιοποίηση ταλέντων=>καλύτερα αποτελέσματα...

Δεν πρέπει όλες μας οι σκέψεις/πράξεις να περιστρέφονται γύρω από τη «μπάλα»... Rolling Eyes
Back to top
grego
Full Member
Full Member


Joined: 01 Jul 2004
Posts: 288
Location: volos

PostPosted: Mon Jun 13, 2005 3:09 pm    Post subject: Reply with quote

ας μου απαντησει καποιος αν ξερει:
ο Εργοτελης στην Β εθνικη θα ξαναγυρισει στο Μαρτινεγκο η' θα παραμεινει Παγκρητιο Question
Back to top
View user's profile Send private message
MetroStar
New Member
New Member


Joined: 29 Mar 2005
Posts: 38
Location: Boston

PostPosted: Mon Jun 13, 2005 7:18 pm    Post subject: Reply with quote

Θα παραμείνει στο Παγκρήτιο τουλάχιστον και τη νέα σεζόν καθώς έχει ήδη υπογράψει νέα συμβαση με τη διοίκηση του σταδίου.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PaNtErAz
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 May 2004
Posts: 121
Location: Xanthi - Thessaloniki

PostPosted: Mon Jun 13, 2005 7:19 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Eidate kammia apo tis megales PAE pou eftia3e/8a ftia3ei ghpedo na to xrhmatodotei monh ths?
Oloi krybontai pisw apo tis erasitexnikes tous gia na paroun xrhmotodothseis apo to kratos!!!


Nai tin Xanthi! To gipedo to eftiaxe moni tis (an kai tis yposxethikan lefta kai perimenei akoma...) kai anhkei stin PAE kai oxi ston erasitexni. Ston erasitexni anhkei to palio gipedo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Mon Jun 13, 2005 8:28 pm    Post subject: Reply with quote

ε βεβαια αφου πηρε τα λεφτα απο την ασφαλεια του καμμενου προπονητικου κεντρου Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Mon Jun 13, 2005 8:35 pm    Post subject: Reply with quote

Μην συνεχιστεί αυτή η κουβέντα εδώ.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Mon Jun 13, 2005 8:40 pm    Post subject: Reply with quote

οκ σορρυ Embarassed Embarassed Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
sunnyhellas
New Member
New Member


Joined: 24 Feb 2004
Posts: 55

PostPosted: Sat Jul 09, 2005 11:13 am    Post subject: Reply with quote

Θέμα ημερών είναι η ανακοίνωση της συμφωνίας της ΠΑΕ ΟΦΗ με την εταιρεία «Ολυμπιακά Ακίνητα» για τη χρήση του Παγκρήτιου Σταδίου από την κρητική ΠΑΕ.

Χθες, ο Φανούρης Βατσινάς συναντήθηκε στην Αθήνα με τους εκπροσώπους της εταιρείας «Ολυμπιακά Ακίνητα», συζήτησε το θέμα μαζί τους, ζήτησε ορισμένες διευκρινίσεις και, από τις απαντήσεις που θα πάρει, θα εξαρτηθεί η τελική απόφαση.

«Η αίσθηση που έχω είναι ότι είμαστε πολύ κοντά σε συμφωνία. Η μετακόμιση του ΟΦΗ στο στάδιο ήταν βασικός στόχος μας από την αρχή και θα κάνουμε ό,τι μπορούμε για να τον πετύχουμε», είπε στην «Ε» αμέσως μετά τη λήξη της σύσκεψης ο Βατσινάς, ενώ ήδη ο συνεργάτης του σε θέματα μάρκετινγκ, Δημήτρης Παπαματθαιάκης, έχει αρχίσει να επεξεργάζεται τρόπους καλύτερης αξιοποίησης του σταδίου (εισιτήρια διαρκείας, διαφημιστικές πινακίδες, χορηγούς) προς όφελος της ομάδας.
Back to top
View user's profile Send private message
66.Panahaiki
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 May 2005
Posts: 84
Location: ΠΑΤΡΑ-Καρδίτσα

PostPosted: Sat Jul 09, 2005 11:19 am    Post subject: Reply with quote

Εργοτέλης λογικά στο δικό του! Confused Είναι έδρα για Β’ Εθνική. Exclamation Ένας από τους λόγους που είχε ανέβει! Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nightcrawler
New Member
New Member


Joined: 01 Apr 2004
Posts: 38
Location: Ηράκλειο

PostPosted: Sat Jul 09, 2005 12:37 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν παίζει να γυρίσει Μαρτινέγκο ο Εργοτέλης.

Έχουν βγάλει σχεδόν όλες τις κερκίδες κι έχουν μείνει 500-600 θέσεις.
Αυτό έγινε επειδή θέλησαν να βάλουν προβολείς στο γήπεδο. Επειδή όμως αυτό βρίσκεται πάνω στα Ενετικά Τείχη, η πολεδομική υπηρεσία αποφάσισε - πολύ σωστά κατά τη γνώμη μου - ότι για να μπει πάνω στα Τείχη το επιπλέον βάρος των προβολέων θα πρέπει να αφαιρεθεί βάρος από κάπου αλλού. Και αυτό έγινε αφαιρόντας τις κερκίδες.

Είναι προφανές ότι τώρα που έχουν τοποθετηθεί οι προβολείς δε γίνεται να μπουν εκ νέου κερκίδες. Η μόνη λύση θα ήταν να μπουν λυόμενες ξύλινες, αλλά και πάλι υπάρχει το πρόβλημα του βάρους των θεατών.

Οπότε το Μαρτινέγκο κάνει πια μόνο για αγώνες των νέων του Εργοτέλη και για ερασιτεχνικές ομάδες.

Ένα ευφάνταστο σενάριο θα ήταν π.χ να μην πηγαίνει καλά ο Εργοτέλης στο Παγκρήτιο και να αποφασίσουν να χρησιμοποιήσουν ένα γήπεδο κλουβί. Οπότε τότε θα είχαμε ΟΦΗ στο Παγκρήτιο και Εργοτέλη στο Γεντί Κουλε! Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
66.Panahaiki
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 May 2005
Posts: 84
Location: ΠΑΤΡΑ-Καρδίτσα

PostPosted: Sat Jul 09, 2005 2:12 pm    Post subject: Reply with quote

Πιθανό σενάριο! Δεν θα μου φαινότανε και περίεργο. Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
profitis
Junior Member
Junior Member


Joined: 21 Aug 2004
Posts: 109

PostPosted: Sat Jul 09, 2005 3:56 pm    Post subject: Reply with quote

Στις προηγούμενες σελίδες έχει γραφεί οτι ο Εργοτέλης έχει σύμβασει ΚΑΙ για την περίοδο που μας έρχεται για το Παγκρήτιο!Ελπίζω στις ομάδες που θα ανέβουν στην Α Εθνική φέτος θα είναι και ο Εργοτέλης!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Next
Page 23 of 25

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr