stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Νέο Στάδιο Καραϊσκάκη
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 112, 113, 114  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Thu Aug 05, 2004 11:33 am    Post subject: Reply with quote

Here you go:

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GEORGE
Senior Member
Senior Member


Joined: 28 May 2004
Posts: 466
Location: GLYFADA/ATHENS

PostPosted: Thu Aug 05, 2004 3:06 pm    Post subject: Reply with quote

Ποδαρικο απο την Εθνικη γυναικων!!!!

Για να δουμε τι γουρι θα μας φερουν!
Back to top
View user's profile Send private message
Red Adder
New Member
New Member


Joined: 24 Jun 2004
Posts: 54
Location: Athens

PostPosted: Thu Aug 05, 2004 3:12 pm    Post subject: Reply with quote

Μια απορία!
Υπάρχει κανείς (τρελός όπως εγώ), στο φόρουμ, που να έχει αγοράσει εισιτήρια για όλους τους αγώνες στο Καραϊσκάκη κατά την περίοδο τον ολυμπιακών αγώνων από την πρώτη μέρα κυκλοφορία τους; (Μάιο 2003)
Back to top
View user's profile Send private message
GEORGE
Senior Member
Senior Member


Joined: 28 May 2004
Posts: 466
Location: GLYFADA/ATHENS

PostPosted: Thu Aug 05, 2004 3:14 pm    Post subject: Reply with quote

Shocked Shocked
Εισαι απιστευτος!!!!! Laughing

Πρεπει να ανοιξουμε ενα thread για σενα μόνο!!!!!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Red Adder
New Member
New Member


Joined: 24 Jun 2004
Posts: 54
Location: Athens

PostPosted: Thu Aug 05, 2004 5:17 pm    Post subject: Reply with quote

Οι λόγοι που με έκαναν να τα κλείσω από τόσο νωρίς ήταν:
α) η δίψα να μπω στο νέο Καραϊσκάκη ήταν τόσο μεγάλη (και είναι) και ας ήταν το γήπεδο ακόμα στα θεμέλια Confused ,
β) τα εισιτήρια είναι πάμφθήνα, μόλις 10 ευρώ Very Happy
και γ) περίμενα να παιχθούν τα παιχνίδια της εθνικής εκεί (μεγάλη απογοήτευση που θα παιχθούν αλλού και ακόμα μεγαλύτερη αν τα παιχνίδια παιχθούν σε γήπεδα χωρίς κόσμο σε Καυτανζόγλειο και Βόλου Evil or Very Mad ).
Ειλικρινά ελπίζω να μην είμαι ο μοναδικός αν και μετά από μερικά χρόνια ελπίζω να έχουν συλλεκτική αξία. Idea

Να ζητήσω συγνώμη γιατί το θέμα έχει σχέση περισσότερο με τα εισιτήρια των Ολυμπιακών αγώνων και λιγότερο με Καραϊσκάκη και δεν το συνεχίσω παραπέρα.


Last edited by Red Adder on Fri Aug 06, 2004 11:56 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Olympiakaras
New Member
New Member


Joined: 20 Jun 2004
Posts: 65

PostPosted: Thu Aug 05, 2004 7:16 pm    Post subject: Olympiakaras Reply with quote

14/8 Ιαπωνια-Νιγηρια και Κορεα-Μεξικο

15/8 Κοστα ρικα-Ιρακ

17/8 Γερμανια-Μεξικο και Αργεντινη-Αυστραλια

Βλεπεις και εγω εχω παρει εισιτηρια και θα παρω για εναν ημιτελικο
Back to top
View user's profile Send private message
Adriano7
New Member
New Member


Joined: 06 Jul 2004
Posts: 27
Location: Kallithea

PostPosted: Thu Aug 05, 2004 9:59 pm    Post subject: Reply with quote

Re paidia apo pou mporw na paw na agorasw Eishthrio Gia to mats ths Argentinhs?
Ta ekdothria pou einai?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Agios 7
Guest





PostPosted: Fri Aug 06, 2004 7:58 am    Post subject: Reply with quote

«Θαμπωμένες» απο το νέο Καραϊσκάκη

Εντυπωσιασμένες αποχώρησαν απο το νέο στάδιο Καραϊσκάκη οι αθλήτριες της γυναικείας ολυμπιακής ομάδας ποδοσφαίρου,μετά την πρώτη τους προπόνηση στο συγκεκριμένο χώρο. Χαρακτηριστικές των εντυπώσεων τους είναι και οι δηλώσεις της προπονήτριας του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, Ξανθής Κωνσταντινίδου, η οποία τόνισε πως «το γήπεδο είναι εντυπωσιακό από κάθε άποψη. Αμέσως μόλις μπαίνεις στον αγωνιστικό χώρο νιώθεις δέος. Οι εξέδρες είναι πολύ κοντά στις γραμμές του γηπέδου. Αν και χθες ήταν άδειες, νομίζω ότι στους αγώνες οι ποδοσφαιριστές θα ''νιώθουν την ανάσα'' των φιλάθλων. Σίγουρα, θα είναι έδρα με όλη τη σημασία της λέξης για την εθνική ομάδα Ανδρών (θα δώσει εκεί και τους 6 αγώνες της προκριματικής φάσης για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2006). Όλοι οι χώροι είναι σύγχρονοι, τα αποδυτήρια ευρύχωρα και προσφέρουν στους αθλητές όλες τις ανέσεις, ενώ και ο χλοοτάπητας είναι εκπληκτικός. Η χθεσινή προπόνηση της εθνικής Γυναικών αποτέλεσε το test event για το γήπεδο και όλα λειτούργησαν άψογα. Η αποστολή μας έζησε μια υπέροχη εμπειρία, καθώς ήταν η πρώτη που πάτησε σ΄ αυτό το γήπεδο».
Back to top
Red Adder
New Member
New Member


Joined: 24 Jun 2004
Posts: 54
Location: Athens

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 12:00 pm    Post subject: Reply with quote

Επειδή το τελευταίο διάστημα τα πράγματα έχουν ηρεμήσει αρκετά σε αυτό το φόρουμ ( το κατασκευαστικό κομμάτι έχει τελειώσει, πολύ έχουν πάει διακοπές κλπ), και όπως φαίνεται πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους (μαζί με τον Ολυμπιακάρα) που θα δει όλα τα παιχνίδια στο Καραϊσκάκη κατά την διάρκεια των ολυμπιακών, αναλαμβάνω δράση και προτείνω: (έτσι για να ανάψουν ξυπνήσουμε λιγάκι!!!)

1. Κινητοποιηθείτε να φέρετε όσο πιο πολύ κόσμο μπορείτε στο Καραϊσκάκη. (Έχω δίπλα εισιτήρια για όλους τους αγώνες και θα προσπαθήσω να πάρω μαζί μου σαν Ολυμπιακός φίλους μου Παναθηναϊκούς και Αεκτζήδες να χαρούν το νέο γήπεδο σε αγώνες που θα είναι ευχάριστοι για αυτούς χωρίς βωμολοχίες και επεισόδια, όπως αγώνες πρωταθλήματος).

2. Διαγωνισμό ποίος θα μπει στο Καραϊσκάκη πρώτος (σαν θεατής αγώνων) να δει επίσημο αγώνα
α) στους ολυμπιακούς β) σε παιχνίδι Ολυμπιακού και γ) σε παιχνίδι εθνικής.
Οι νικητές θα γραφτούν στη ιστορία του γηπέδου και του φόρουμ υποθέτω!!!

3. Μετά τους ολυμπιακούς αγώνες θα τοποθετηθούν μαύρα καθίσματα στην θύρα 7 για τον γνωστό λόγο. Η άποψη μου είναι τα 21 (αν δεν κάνω λάθος) καθίσματα δεν πρέπει να είναι όλα μαζί σε ένα σημείο της θύρας γιατί ενδεχομένως να δίνει λάθος εντύπωση (π.χ. απομόνωσης). Καλύτερο είναι να είναι διάσπαρτα στο κέντρο τις θύρας 7 κάτι που θα συμβόλιζε ποιο έντονα ότι όλοι τους είναι ανάμεσα μας. Από την στιγμή που όλα τα εισιτήρια (στην θύρα 7) είναι διαρκείας δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που έστω και κατά λάθος να πάει να κάτσει σε αυτές τις θέσεις. Οι ολυμπιακοί είμαστε ευαίσθητοι αυτό το θέμα και όλοι θα το τηρήσουν. Το θέμα είναι λεπτό και θα ήθελα την άποψη σας για την πρόταση αυτή. Δεν ξέρω ακόμα τι αποφάσεις έχει πάρει η διοίκηση μια και τα διαρκείας πρέπει να έχουν εξαντληθεί.
Back to top
View user's profile Send private message
Olympiakaras
New Member
New Member


Joined: 20 Jun 2004
Posts: 65

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 12:23 pm    Post subject: Olympiakaras Reply with quote

Στην εφημεριδα ΤΑ ΝΕΑ γραφει οτι εντυπωση εκανε στις αθλητριες η κατασταση του αγωνιστικου χωρου που εχει αρχιζει και κιτρινιζει. Στον ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ χθες εγραφε αλλα.

ΠΟΙΟΣ ΛΕΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ;

Θα το ξερουμε σε λιγες μερες
Back to top
View user's profile Send private message
Red Adder
New Member
New Member


Joined: 24 Jun 2004
Posts: 54
Location: Athens

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 12:28 pm    Post subject: Reply with quote

Αν είναι αλήθεια τότε τα νέα είναι άσχημα. Τουλάχιστον άμα κοκκίνιζε το πρόβλημα δεν θα ήταν και τόσο μεγάλο. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:05 pm    Post subject: Reply with quote

Το εισιτηριο των 20€ του Παραγουαη - Ιταλια που εχω , ξερετε σε ποια θυρα ειναι Very Happy ?

Arrow GATE 33 Exclamation

Ειναι διπλα απο τα επισημα του καραισκακη Cool Exclamation

Ουσιαστικα , ο εκπροσωπος του stadia.gr θα ειναι στους VIP του καραισκακη Very Happy Laughing Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 7:09 pm    Post subject: Reply with quote

Θα είμαι και εγώ κάποια από τις μέρες εκείνες Laughing Twisted Evil στο πέταλο των ψυχασθενών Θ5
Back to top
View user's profile Send private message
kaaos7
Visitor
Visitor


Joined: 03 Aug 2004
Posts: 3

PostPosted: Sat Aug 07, 2004 12:40 am    Post subject: Reply with quote

re sy admin poly aysthros eisai... dei3e ligo katanohsh gia ta nea melh tou forum Smile
egw pantws 8elw na mpw prwto agwna me olympiako opote 8a perimenw mesa septemvrh. kamia foto apo to match paizei?
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Sun Aug 08, 2004 12:04 am    Post subject: Reply with quote

Αν ήσουν παλαιότερο μέλος, θα γνώριζες πόση συζήτηση έχει γίνει εδώ μέσα για το ύφος του forum, το είδος των συζητήσεων που θέλουμε να φιλοξενεί, τις "άσχημες" (και άσχημες) καταστάσεις που συνέβησαν πιο παλιά κλπ.

Ακριβώς επειδή είσαι νέο μέλος και με το δίκιο σου δεν γνωρίζεις όλα τα παραπάνω, σου απευθύνθηκα με λέξεις όπως "παράκληση", "ας μην...", "ευχαριστώ".

Πάντα φιλικά
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mortis7
Visitor
Visitor


Joined: 01 Aug 2004
Posts: 8

PostPosted: Sun Aug 08, 2004 1:26 am    Post subject: Reply with quote

Re paidia kana neo sxetika me to eswteriko tou ktiriou tou ghpedou? Pantos apeksw fainete tzami..Ante na synithisoume stin kyrila.

Einai symantiko na syndiastei o protos agwnas pou 8a doume sto nao mas me ton Olympiako. Ti olympiakoi agwnes kai prasina aloga (lagoudalia). As pane twra tipota alloi mias kai dyskola 8a exoun thm eukeria na ksanapathsoun..
Back to top
View user's profile Send private message
obsedian
Junior Member
Junior Member


Joined: 21 May 2004
Posts: 70
Location: Athens

PostPosted: Mon Aug 09, 2004 12:49 pm    Post subject: Reply with quote

???? ??????? ?? ???????????? ??? ????? ???? ? ????????

???? ??????? ??? ?? ????????? ??? ???????. (?????????? ???..)
??? ?? ??????? ???, ???? ???? ??? ?? ??????? ??? ????? ??????, ???? ???????? ??????? ????? ????????? ??????, ??? ? ???????? ???? ??? ? ???? ????? ???? ?????????? ??? ??? ????? ???? ?? ??? ??????????????? (????)

?????? ? ????? ??? ???????? ???? ?????? ???? ???????.
________
PORTABLE VAPORIZERS


Last edited by obsedian on Mon Feb 28, 2011 12:29 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Mon Aug 09, 2004 1:20 pm    Post subject: Reply with quote

Κι εγω το ειδα στο ALTER και οντως καθαριστηκε ο χωρος πισω απο τα επισημα του γηπεδου !
Μηπως γκρεμιστηκε το παλιο εργοστασιο ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Red Adder
New Member
New Member


Joined: 24 Jun 2004
Posts: 54
Location: Athens

PostPosted: Mon Aug 09, 2004 2:12 pm    Post subject: Reply with quote

Τα καθίσματα όλα είναι σε κόκκινο χρώμα. Αυτό θα αλλάξει σίγουρα αργά η γρήγορα μετά τους ολυμπιακούς. (Κατά την διάρκεια των ολυμπιακών αγώνων νομίζω ότι απαγορεύεται οποιοδήποτε άλλο σήμα η λογότυπο στις ολυμπιακές εγκαταστάσεις εκτός των εγκεκριμένα σήματα των αγώνων). Σαν γραφίστας θέτω το ζήτημα. Τι εικόνα θέλετε να έχουν οι εξέδρες στο νέο Καραϊσκάκη. Κάτι τετριμμένο με το σήμα της ομάδας ή το όνομα; ή σε κάτι πιο σύγχρόνο και διαφορετικό.
Η ιδέα για αυτό το debate μου ήρθε από το 41st D&AD Annual. Η Preston μπορεί μην είναι ομάδα premiership αλλά όπως όλες οι εγγλέζικες ομάδες ανεξαρτήτως κατηγορίας είναι πολύ προχωρημένες σε λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά.


Παραθέτω link και το κείμενο που συνοδεύει τις δύο φωτογραφίες.

http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/red_adder/25262/298587
http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/red_adder/25262/298655

Environmental Design & Architecture
Applied Graphic Design/Design Group: The Chasey/Client: Preston North End FC

The Alan Kelly Stand at Preston North End’s Deepdale Stadium breaks the convention of picking out initials or words in the banks of seating.
In this case the individual seats and seatbacks are treated as pixels to create a large portrait of the former Preston and Ireland goalkeeper, after which the stand is named.

(Από το 41st D&AD Annual of the best in British and international design and advertising 2003).

Θα επανέρθω στο θέμα σύντομα με προσωπικές προτάσεις!!! (π.χ. η φωτογραφία του Γεώργιου Καραϊσκάκη!!!).
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Mon Aug 09, 2004 10:01 pm    Post subject: Reply with quote

Νομίζω ότι η μορφή του Προέδρου (ένας είναι ο Πρόεδρος!) πηγαίνει κουτί στο πέταλο του γηπέδου Wink Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
c_sun
Junior Member
Junior Member


Joined: 11 May 2004
Posts: 107

PostPosted: Mon Aug 09, 2004 10:36 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ πάλι το προτιμώ έτσι όπως φαίνεται σε αυτήν την εικόνα.

Ψιλοκαλό το σκανάρισμα που ριξα στη χτεσινή διαφήμιση της J&P Avax και νομίζω ότι με ολοκόκκινα καθίσματα και χωρίς να αρχίσουν να αντικαθιστούν με λευκά για να φτιάξουν σήματα, ονόματα, σουπαμουπες,δείχνει λιτό, απέριτο, δυνατό σαν εικόνα και δένει όμορφα με το λευκό της οροφής. Το μόνο που θα βάλουν ας είναι τα 21 μαύρα καθίσματα στην 7. Και μετά με το laser και τους φωτισμούς του στεγάστρου θα γίνεται πανικός.
____________
NewKaraiskaki
Back to top
View user's profile Send private message
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Mon Aug 09, 2004 11:18 pm    Post subject: Reply with quote

Εμένα θα μ'άρεσε το σήμα με το δαφνοστεφανομένο..!Αν κ απ'ότι είχα ακούσει μάλλον έτσι θα παραμείνουν τελικα..Καλα επαθα πλάκα με τη φωτο στο πρωταθλητή! Shocked Το βράδυ φαινεται πραγματικά υπέροχο!!Ανυπομονώ να δω αγώνα Champions League εκεί μεσα!Κ με Rivaldo στο χορτάρι..Ε ρε Μεγαλεία!! Very Happy (Α,κ κατα προτίμηση με αντίπαλο καμμιά Ρεαλ ή καλύτερα..τη Juve! Evil or Very Mad )
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
taffarel_kalamaria
Junior Member
Junior Member


Joined: 09 Aug 2004
Posts: 82
Location: Καλαμαριά-Θεσσαλονίκη

PostPosted: Tue Aug 10, 2004 12:04 am    Post subject: Reply with quote

Μετά απο τους ολυμπιακους αγώνες, το καραισκακη πρεπει να αποκτυσει το δικό του λογότυπο όπως το όνομα Olympiacos.C.F.P ή το σήμα της ομάδας!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Tue Aug 10, 2004 9:04 am    Post subject: Reply with quote

Καλημέρα παιδιά.

http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/serraios1/24567/299223
Back to top
View user's profile Send private message
c_sun
Junior Member
Junior Member


Joined: 11 May 2004
Posts: 107

PostPosted: Tue Aug 10, 2004 1:37 pm    Post subject: Reply with quote

Ουάουυυυυυ!!!!!!!!!

Φοβερό wallpaper θα γίνει αυτή!!!
Thnx Nikos C & serraios!
____________
NewKaraiskaki
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 112, 113, 114  Next
Page 65 of 114

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr