stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ποιοί Είμαστε ;;
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
marin
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Apr 2004
Posts: 1414
Location: London

PostPosted: Wed May 12, 2004 1:55 am    Post subject: Reply with quote

North Thames i South Thames? Ti eidikotita?
Back to top
View user's profile Send private message
Go Europe
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 208
Location: London, UK

PostPosted: Wed May 12, 2004 2:01 am    Post subject: Reply with quote

North Thames
Δεν είναι ακριβώς Ιατρική.
Back to top
View user's profile Send private message
Tzinos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 993
Location: London

PostPosted: Wed May 12, 2004 12:39 pm    Post subject: Reply with quote

Arrow Go Europe

Kai egw episeis...(!!!) symfonw se ola mono pou eimai South Thames

Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri May 21, 2004 11:50 pm    Post subject: Reply with quote

Υ= Γιάννης.
Τον Ιούλιο γίνομαι 37.
Είμαι Δικηγόρος-Διεθνολόγος, σπούδασα στην Αθήνα, έκανα μεταπτυχιακά στο Παρίσι, γεννήθηκα στο Κέηπ-Τάουν, ζω στην Ελευσίνα, έχω ένα Ypsilonάκι 6,5 χρονών, και μου αρέσει το διάβασμα, ο αθλητισμός και πολλά ακόμα που βαριέμαι να γράψω. Cool

ΥΓ: Είμαι Παναθηναϊκός.


Last edited by Ypsilon on Thu Jul 21, 2005 11:17 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
marin
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Apr 2004
Posts: 1414
Location: London

PostPosted: Sat May 22, 2004 12:14 am    Post subject: Reply with quote

Y me topo gennisis to Cape Town kai spoudes sti Gallia nomizw oti i diethnologia sou tairiazei apolyta! Na xairesai to Ypsilonaki sou
Back to top
View user's profile Send private message
Asimov
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 128
Location: Κάπου ανάμεσα...

PostPosted: Mon May 24, 2004 3:03 pm    Post subject: Reply with quote

Ypsilon wrote:
Υ= Γιάννης.
ΥΓ: Είμαι Παναθηναϊκός.


Αυτο το τελευταιο τι το θελες; Μια χαρα ανθρωπος φαινοσουνα ως εκει... Laughing Laughing Laughing Τεσπα, δεν ηρθες απο το μουσειο να σε ξεναγησω στην εκθεση. Ακομα περιμενω!

ΥΓ. Ειμαι Ολυμπιακος απο... κουνια Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
dimi
Full Member
Full Member


Joined: 08 May 2004
Posts: 319
Location: Leuven Belgium

PostPosted: Fri May 28, 2004 8:07 am    Post subject: Reply with quote

Γεια χαρά σε όλους.

Με λένε Δημήτρη και θα γίνω 30 χρονών τον Ιούλιο. Έχω μεγαλώσει στην Καβάλα και σπούδασα Μηχανικός Υπολογιστών στην Κρήτη, στα Χανιά. Ακολούθως πήρα το Ph.D. μου στην Αμερική - αποφοίτησα τον Ιούλιο του 2003. Το τελευταίο χρόνο εργάζομαι ως Επίκουρος καθηγητής σε πανεπιστήμιο του Chicago. Είμαι παντρεμένος εδώ και δύο χρόνια με μία κοπέλα από τη Ρουμανία που τη γνώρισα κατά τη διάρκεια του διδακτορικού μου.

Μου αρέσει πολύ η θάλασσα, η ελληνική κουζίνα, ο ήλιος, ο φραπέ μαζί με τους φίλους, όλα αυτά τα πράγματα τα οποία τα θεωρούμε απλά και δεδομένα στην πατρίδα. Και τελευταία έχω γίνει εξαρτημένος με όλους εσάς και με αυτό το forum.
Ομως δεν το μετανιώνω καθόλου. Έχουμε σαν λαός μοναδικά χαρίσματα όπως το φιλότιμο και το μεράκι και αυτά είναι πασιφανή σε κάθε μία απο αυτές τις σελίδες.

Χαιρετισμούς σε όλους.
Back to top
View user's profile Send private message
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Fri May 28, 2004 10:35 am    Post subject: Reply with quote

Έχω να κάνω μια πρόταση...
Επειδή εμείς, τα μέλη, είμαστε το αναπόσπαστο κομμάτι αυτού του φορουμ, γιατί δεν μεταφέρεται το τοπικ "ποιοι είμαστε" στο Σχετικά με το σταδια.γκρρρ;
Έτσι όποιος μπαίνει στο Σχετικά... εκτός από τους κανόνες του φόρουμ το Faq (μακάρι!) και τις ανακοινώσεις θα βλέπει και ποιοι είναι τα βαρύτιμα και ισόβια μέλη του φορουμ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μια σκέψη και πρόταση έκανα...! Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Fri Jun 04, 2004 1:30 am    Post subject: Reply with quote

Αντε ας παρουσιαστω κ εγω..
Ξεκινω απο τα προφανη:Γιωργος,μενω,εκει που εμενα παντα,ΠΕΙΡΑΙΑ κ ειμαι Παναθηναικός!!! Shocked Razz
Ειμαι 21 κ σπουδαζω οικονομικα στην ΑΣΟΕ(οικον.Παν.Αθηνας).Χομπι:
Μουσική(τι χομπι,πορωση!Ολη μερα ακούω(ή γραφω)μουσική!μεχρι κ στη τουαλετα με το minidisk παω!! Very Happy )
Γυμναστηριο(εγώ κ ο Arnold ειμαστε! Laughing )κ κανα μπασκετακι οποτε μπορώ
Σταδια(χομπι ειπα?λαθος αρρωστια..)
και αλλα που βαριεμαι τωρα να γραφω......
Επισης είμαι ωραίος,ρομαντικος,ευαισθητος κ ερωτικός..Οποια μοναχική καρδια ενδιαφερεται για "γνωριμια" ας μου στειλει PM να τα πουμε καλύτερα.. Wink Laughing Laughing Laughing
Sorry,αλλα μου θύμισε κατι chat στη τηλεοραση που μαζευονται λιγούρια.. Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Fri Jun 04, 2004 10:19 am    Post subject: Reply with quote

Αμάν ρε Γιώργο, για την ομάδα, παραλίγο να σε πιστέψω!... (καλύτερα βέβαια να έμενα για την πίστη...)
Όσο για την ιδέα μου κανείς δεν έχει άποψη;;; Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Fri Jun 04, 2004 11:24 am    Post subject: Reply with quote

Νομιζω οτι ηρθε η ωρα να αποκαλυπτω και εγω παρολο που μου αρεσει η αισθηση του μυστηριου.Νομιζω παντως οτι σταδιακα τα εχω πει ολα τελοσπαντων
Με λενε Νικο - Νικολα (προτημω το Νικολα)
OMF σημαινει Olympic Mega Fan που του βγαλαν παρατσουκλι τα μελη OMF και το αλλαξα για να μην παθαινους παρακρουση οι επισκεπτες.
Φανταζομαι οτι η ηλικια που ειναι η αποκαλυψη της ημερας γιατι με εχουν χαρακτηρισει απο πιτσιρικο (το επιασες το υπονοουμενο?) μεχρι και μαφουσαλα αλλα δεν ειμαι τιποτα απο τα δυο . Γεννηθηκα 41 ημερες πριν απο το τελος της δεκαετιας του 70 ετσι για να παρω μια γευση απο αυτην τη φοβερη 10ετια.
Μενω στα Ν.Π. και συγκεκριμενα Κατω Γλυφαδα απο παλια Γλυφαδιωτικη οικογενια (ισως και απο τις πρωτες)περιπου 9μηνες τους υπολοιπους στην κορινθια και στην ευβοια (τα εξοχικα) . Ειμαι καλο Ψωνιο (αγοραζω πολλα ρουχα και προσεχω παρα πολλη την εμφανιση μου και δεν ντρεπομαι κανω και solarium) και οχι κακο (δεν ασχολουμε με κανενος τη εμφανιση και βγαινω βολτες με παρεες απο αλλες περιοχες και που αγοραζουν αποκλειστικα απο τα Zara) .
Δεν σπουδασα γιατι δεν ηθελα (ουτε καν πατησα στις πανελληνιες) γιατι δεν ηθελα να μετατραπω σε ανθρωπο-βιβλιο για να σπουδασω τελικα κατι ασχετο με αυτο που πραγματικα ηθελα .
Δουλευω στην οικογενιακη επηχειρηση με το εμποριο την οποια εχω ανεβασει και νιωθω υπερηφανος γι'αυτο αλλα δεν νομιζω οτι θα συνεχιστει γιατι θα με καταστρεψει το stadia.gr. Δουλεια μου στο Πειραια και ταλαιπωρια μου η παριαλιακη που μου τρωει αδοξα 2 ωρες απο τις μολις 24 που εχω στη διαθεση μου καθημερινα.
Χομπι μου πολλα και προβλημα μου ο χρονος . Διαβασμα βιβλιων (κατα προτειμιση επιστημονικης φαντασιας και μερικα ιστορικα) , Internet (παρολο που εχω βαλει περιορισμους πολλους) , κινηματογραφος (cinema η DVD στο projector μου ) , Μουσικη ακουω (μονο ξενα και δεν αγοραζω πολλα CD προτημω Dance κομματια τυπου Venue και το νεο καναδικο rock) Γυμναστικη και αθλητισμος . Θελω να ασχοληθω με τη ζωγραφικη απο του χρονου που ειχα παντα εφεση.
Παντρεμενος δεν ειμαι και ουτε θελω να κρεμαστω συντομα ,μια free σχεση με μια γκομενα που τη εχω stand-by για να βρω κατι καινουργιο.Προς στιγμη με βολευει γιατι μου ερχεται οικονομικοτερα.
Εχω εντονα οικονομικα προβληματα (δεν μου φτανει ο μισθος του πατερα και χρωσταω στις καρτες μου (3 στο νουμερο) και στο Λατση(Eurobank) και στο Κοστωπουλο (ALPHA) πολλα λεφτα χαλασα στα εισητηρια του 2004 και δεν εχω σκοπω να xαλασω αλλα και ελπιζω τον Αυγουστο να καθαρισω απο τα φεσια.
Ειμαι ΑΕΚ αλλα πηγαινα στο γηπεδο μονο μικρος με το πατερα (εκει που μενω οι ΑΕΚτζιδες ειναι ειδος προς εξαφανιση και δεν εχω σκοπο να πηγαινω με φιλους που τα σπανε ) και σκεφτομαι σοβαρα τα επομενα χρονια να αποκτησω και διαρκειας .
Κομμα δεν εχω αλλα ισως τεινω προς δεξια γιατι θελω να αντιμετωπιζονται καποια στιγμη η εμποροι σαν συμαντικο γραναζι της οικονομιας και εχω σας κλεφτες και στηγερους εκμεταλλευτες του κοσμου (απο οτι καταλαβαινεται αμα ψηφισω ποτε ΚΚΕ να μου κοπει το χερι)
Και τελος μου αρεσει να μειλαω πολλη.
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Fri Jun 04, 2004 12:11 pm    Post subject: Reply with quote

Φιλε OMF , εγραψες πολλα και αυτο μου αρεσει Very Happy
Ειπες οτι εχεις εντονα οικονομικα προβληματα , μου επιτρεπεις να σου κανω μια παρατηρηση : δεν επρεπε να αγορασεις εισιτηρια των Αγωνων ...
Στην θεση σου δε θα το εκανα και θα κοιταγα πως να εξοφλησω τα χρεη μου !
Αυτο ειναι το σωστο για μενα !

Παντα , φιλικα Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Fri Jun 04, 2004 1:07 pm    Post subject: Reply with quote

Φιλε Παο ευχαριστω για το ενδιαφερων παρολο που νιωθω αβολα να το αναλυσω σε ενα φορουμ αλλα ειναι καλη ευκαιρια να γραψω οτι εισητηρια θα επερνα ακομα και αν ηταν αναγκη να εκλεβα (που λεει ο λογος και δεν σημαινει οτι εχω κλεψει ποτε μου για να μην γινει καμοια αλλη παρεξηγηση) .Αγορασα εισητηρια στη πρωτη φαση (Μαρτιο 2003) και μονο τα δημοφυλοι (Τελετη εναρξης 2χ350 , 2 στιβο τζελιλη , Κεντερης , 2 χ μπασκετ GREvsUSA , GREvsAUS και μαραθωνιος) και τωρα δεν αγοραζω αλλα γιατι δεν θελω να χασω το πολυτιμο χρονο παρακολουθωντας handball και softball ενω την ιδια στιγμη θα εχει στη TV στιβο και Αρσης βαρων συγχρονος (το εχω μελετησει το θεμα).
Τωρα για την ιστορια χρωσταω τοσα οσα μπορεις να χρεωσεις τις καρτες σου απο ρουχα , gagnet και μικροεξοδα (συνδρομες γυμναστηριου και αλλα περιττα ) δηλαδη 2000ευρω (σε τρεις μηνες) και προσπαθω να μην πληρωνω δοσεις ακομα και ο μισθος παει ατωφιος στις τραπεζες για αυτο και εχω στραβωσει αγρια τωρα που πλησιαζει καλοκαιρι και θελω να παω σε κανενα νησακι.
Back to top
View user's profile Send private message
calatravas
Junior Member
Junior Member


Joined: 13 May 2004
Posts: 105

PostPosted: Fri Jun 04, 2004 3:53 pm    Post subject: Reply with quote

πρώην κάτοικος Αθηνών

Last edited by calatravas on Thu Jun 10, 2004 10:49 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Sakis
Junior Member
Junior Member


Joined: 20 May 2004
Posts: 146
Location: Γερμανία

PostPosted: Fri Jun 04, 2004 6:46 pm    Post subject: Reply with quote

Ego ime o sakis Cool . ime 19 kai genimenos stin germania sto Hagen (250.000 katikous Arrow 5000 xiliades ellines) kai zw edo kai 19 xronia stin agapimeni mou poly. apo ellada ime apo tin panemorfi Florina Very Happy. Kathe (Exclamation) kalokeri erxomai stin ellada gia diakopes stin Florina, Thessaloniki kai ta touristika meri tis halkidikis. Wink Agapo tin ellada kai efxomai na ertho kapote (se peripou 10 xronia Wink ) stin agapimeni mou xora gia na ziso zwi Exclamation Ektos apo tin ellada agapo tin heineken Razz , to kaptain morgan Twisted Evil (me kola), orees parees, orees kopeles Shocked , clubbing kai tin odigisi.

otan den exo doulies ime panda gia kafe sta ellinika edo sto Hagen (Bato, Theatro, Aloi...) i ksepernao tin ora mou me tin agapimeni mou kopela (apo roumania ine Cool ) Exclamation opa kai to stadia.gr min ksexaso
Embarassed
i ali agapi mou ine o olympiakos kai efxomai na pai tou xrono i omada MOU poly pio kala apoti fetos. me neo karaiskaki, ton dusan bajevic, kai nees metagrafes tha ginou ola. Smile

Agapo tin ellada gia panda! den ksexno pote tin katagogi mou Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
marin
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Apr 2004
Posts: 1414
Location: London

PostPosted: Fri Jun 04, 2004 10:08 pm    Post subject: Reply with quote

Agapite Calatrava,
To eixa katalabei oti isoun paidi apo spiti, kai fysika me tis yperoxes kataskeues sou paidi me megali fantasia kai dimiourgikotita.
Tha ithela na sou symparastathw sto drama tou akadimaismou pou zeis (kathws to zw kai egw) kai ena exw na sou pw: pali me xronia me kairous pali dika mas tha einai (ta lecturer posts sta ellinika panepistimia). Oloi mas kopiazoume gia na anadeixoume to anadelfon mas ethnos sto exwteriko. Teleutaiws exw analwthei plirws sto na exigw se synadelfous oti tha ta prolaboume ola kai genikws na kanw olo to PR tou 2004 kai isws na exw paramelisei ta kathikonta mou. Prosmenw me xara kai egw tis ordes thaumastwn, ferelpidwn newn me kopsia George Clooney, kai loipwn groupies pou eimai sigouri oti tha me akolouthisoun ama ti afixei mou sta patria edafi.Exw episkefthei tin omorfi (panemorfi) poli sas to Montreal kai xreiastike na exigisw se gallofwno astynomiko oti nai kai oi dyo valises einai dikes mou kai oti nai auto den einai periergo gia diamoni 5 imerwn.
Sas aspazomai
eteros xenitemenos akadimaikos
Back to top
View user's profile Send private message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Sat Jun 05, 2004 2:00 am    Post subject: Reply with quote

na symplirwsw sto viogafiko pou sas exw parathesei pws eimai kai mallias kai alhths... Razz Razz Razz Razz Razz Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Sat Jun 05, 2004 2:44 am    Post subject: Reply with quote

Arrow Calatravas

Συμπάσχω σύντροφε! Εγώ μετά το πτυχίο θα την κάνω προς αγρότης μεριά...Επιστοφή στη φύση Very Happy Very Happy Το μεταπτυχιακό ούτε δίνει κάτι παραπάνω, ούτε αξίζει σε χρόνο (και χρήμα)...

Μια συμβουλή, αν επιτρέπεται...
Αν έχεις δουλειά στον Καναδά, μήν επιστρέψεις... Η κατάσταση που θα βρείς δεν αντέχεται με τίποτα (τουλάχιστον στο δικό μας χώρο)...
Back to top
View user's profile Send private message
tapeinos_guest
New Member
New Member


Joined: 10 Jun 2004
Posts: 14
Location: ATHENS

PostPosted: Thu Jun 10, 2004 11:03 pm    Post subject: Reply with quote

Είμαι μια ταπεινή γυναικεία ύπαρξη που μου αρέσει η φωτογραφία...
Κάτοικος Αθηνών, και ασχολούμε με το web design φυσικά έχοντας σπουδάσει αρχικά συντήρηση αρχαιοτήτων και έργων τέχνης, φωτογραφία, διακόσμηση, ελεύθερο και γραμμικό σχέδιο και στο τέλος γραφιστική.....

Και παραδόξως μου αρέσει η άσχημη πόλη μου η Αθήνα Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Giannis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Mar 2004
Posts: 1682
Location: Ελβετία

PostPosted: Thu Jun 10, 2004 11:08 pm    Post subject: Reply with quote

και τέταρτη γυναίκα!! έτσι μπράβο...καλώς ήρθες Wink

αυτό με την Αθήνα συμβαίνει σε πολλούς.... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Thu Jun 10, 2004 11:23 pm    Post subject: Reply with quote

Καλώς τη! Είσαι και επίσημα πλέον η τέταρτη γυναίκα στο forum (που δεν ντρέπεται να το πεί Laughing Laughing )
Back to top
View user's profile Send private message
tapeinos_guest
New Member
New Member


Joined: 10 Jun 2004
Posts: 14
Location: ATHENS

PostPosted: Thu Jun 10, 2004 11:37 pm    Post subject: Reply with quote

Γειά σας καλώς σας βρήκα,

Γιατί να ντραπώ καλέ τιμή μου και καμάρι μου που είμαι ΓΥΝΑΙΚΑ!!!!

Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Outis
Visitor
Visitor


Joined: 10 Feb 2004
Posts: 8
Location: Liege ( Belgium )

PostPosted: Fri Jun 11, 2004 12:54 am    Post subject: Reply with quote

Giannis Paroutis
26 eton
grafistas, concept artist
genithika sto velgio ( Liège )
katagoi apo thessaloniki
hobbie: Drawing, comics, cinema, music, hellas...

kai... PAOKtsis!
Back to top
View user's profile Send private message
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Fri Jun 11, 2004 2:05 am    Post subject: Reply with quote

Arrow tapeinos_guest

Και γιατί δεν δηλώνεις την περηφάνια και στο nickname σου;

Πάντως αν η φωτογραφία σε εκφράζει, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα... είμαστε καλά παιδιά εδώ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Wink
Back to top
View user's profile Send private message
tapeinos_guest
New Member
New Member


Joined: 10 Jun 2004
Posts: 14
Location: ATHENS

PostPosted: Fri Jun 11, 2004 11:25 am    Post subject: Reply with quote

epeidh eimai mia tapeinh prosopikotita kai den teinw na xrisimopoihsw nick opws loukritia vorgia protimisa tin isixia kai sto nick mou Smile

xairomai pou eiste kala paidia Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 5 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr