stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Κλείδωμα "αθλητικού κλουβιού"
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    stadia.gr/forum Forum Index -> Σχετικά με το stadia.gr
View previous topic :: View next topic  

Η ύπαρξη του "αθλητικού κλουβιού" προσθέτει ή αφαιρεί από αυτό που θα θέλατε να είναι το forum μας; Αν κλειδώσουν οι συζητήσεις του, θα σας λείψουν;
Είναι αναπόσπαστο και απαραίτητο κομμάτι του forum. Με ενδιαφέρουν πολύ οι συζητήσεις που φιλοξενεί.
43%
 43%  [ 28 ]
Δε μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη. Δεν το πολυδιαβάζω, αλλά δεν με πειράζει να υπάρχουν στο forum και αυτού του είδους οι συζητήσεις.
43%
 43%  [ 28 ]
Δε θα μου λείψει καθόλου. Πιστεύω ότι το συγκεκριμένο κομμάτι χαλάει τη συνολική εικόνα του forum.
6%
 6%  [ 4 ]
Καιρός ήταν! Όλες οι βλακείες στο forum προέρχονταν από εκεί! Οι "άρρωστοι" μπορούν αν θέλουν να κουβεντιάζουν και αλλού.
6%
 6%  [ 4 ]
Total Votes : 64

Author Message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Thu Apr 12, 2007 11:02 am    Post subject: Reply with quote

den yparxoun empristika topic! monaxa empristika posts.
Back to top
View user's profile Send private message
Ο.Υ.Σ.Τ.
Full Member
Full Member


Joined: 02 Aug 2004
Posts: 374
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Thu Apr 12, 2007 11:05 am    Post subject: Reply with quote

Πιστευω καταλαβες τι θελω να πω. Τοπικ τα οποια ξερουμε ολοι οτι προσφερονται για εμπρηστικα ποστ να μεινουν κλειδωμενα.

Μια αλλη λυση ειναι το δημοκρατικο ΒΑΝ. Αφου ολοι ξερουμε ποιοι δημιουργουν τα προβληματα θα μπορουσαμε να ψηφηζουμε για την αποπομπη τους η μη απο το φορουμ
Back to top
View user's profile Send private message
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Thu Apr 12, 2007 10:20 pm    Post subject: Reply with quote

Mika wrote:
marin wrote:
υπήρχαν 2-3 θέματα που θα μπορούσαν να σχολιαστούν γόνιμα στις σελίδες του συγκεκριμένου φόρουμ αρχής γενομένης από τους χθεσινοβραδινούς αγώνες του CL



αυτο σκεφτομουν κι εγω σημερα... βεβαια τον Projected δεν νομιζω να τον χαλασε που ειναι κλειδωμενο το αθλητικο κλουβι Twisted Evil Twisted Evil Razz Razz


Παντα χωρις παρεξηγηση...


Μπα εμεις τα ειπαμε αλλιως με τον projected. Cool

PS. Admin μη το σκεφτεσαι αλλο.Ανοιξε το κουβι να μπουμε ολοι μεσα Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Fri Apr 13, 2007 8:58 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Admin μη το σκεφτεσαι αλλο.Ανοιξε το κουβι να μπουμε ολοι μεσα


Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Ναι ! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Fri Apr 13, 2007 10:35 am    Post subject: Reply with quote

Kalashnikov wrote:
den yparxoun empristika topic! monaxa empristika posts.


Συμφωνώ...Τα είπε όλα.
Ίσως μία λύση να ήταν να μπουν και άλλοι mods,αν όχι για όλα τα topics τουλάχιστον για αυτά του Αθλητικού Κλουβιού.Να έχουμε τους υπάρχοντες mods απλά +1 για το κλουβί...
Back to top
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Fri Apr 13, 2007 4:15 pm    Post subject: Reply with quote

Εννοειται οτι και γω ψηφισα να ανοιξει το Κλουβι!!!!!!





ΑΝΤΕ ΡΕ ΑΝΤΜΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝΝΝΝΝΝ!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Fri Apr 13, 2007 4:37 pm    Post subject: Reply with quote

Παίδες νομίζω ότι δεν έχετε καταλάβει κάτι.

Είναι προφανές ότι αν ξανανοίξει το Αθλητικό Κλουβί δεν θα λειτουργεί με τους ίδιους όρους όπως πριν. Δεν είναι πείραμα ή "παιχνιδάκι" του Admin για να καταγράψει τη δημοφιλία του συγκεκριμένου sub-forum αλλά επί της ουσίας συζήτηση για τη μορφή που θα πάρει αν, επαναλαμβάνω, ξανανοίξει. Γιαυτό θα παρακαλούσα να σταματήσετε τις ικεσίες προς τον Admin και να συνεισφέρετε πιο ουσιαστικά στη συζήτηση.

Εχω επίσης να πω ότι δυστυχώς από τον Panagiotis-7 και τον ΡΑΟ δεν είδα καμία ουσιαστική συμμετοχή στη συζήτηση για τη μορφή που πρέπει να πάρει το Αθλητικό Κλουβί παρά μόνο τις ικεσίες που ανέφερα πιο πάνω, παρότι και οι δύο είναι από τα μέλη που έχουν εμπλακεί αρκετές φορές σε επεισόδια στο Κλουβί. Για ποιο λόγο λοιπόν ρε μάγκες να ανοίξει ο Admin το κλουβί για να "μπείτε όλοι μέσα"; Για να ξαναρχίσετε τα μπινελίκια με την πρώτη αφορμή;
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Fri Apr 13, 2007 4:56 pm    Post subject: Reply with quote

Χωρίς να αποτελεί προσωπική επίθεση αυτό που θα αναφέρω παρακάτω γιατί να μην τιμωρηθούν τα άτομα που προκαλούν φασαρία στο κλουβί.Είναι γνωστά σε όλους εδώ μέσα...
Εγώ προτίνω να ξανανοίξει το κλουβί(όταν κριθεί σωστό από τον Admin) και να υπάρχουν συγκεκριμένες διαφορές στο συγκεκριμένο sub-forum.
Π.χ. Να υπάρχουν διπλές ποινές...Να μην υπάρχουν ban 10 ημερών αλλά μόνο μήνα και παντοτινά...Να μην υπάρχει παρατήρηση στο ποινολόγιο αλλά απευθείας κάρτα...
Back to top
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Fri Apr 13, 2007 5:52 pm    Post subject: Reply with quote

exitmusician wrote:
Εχω επίσης να πω ότι δυστυχώς από τον Panagiotis-7 και τον ΡΑΟ δεν είδα καμία ουσιαστική συμμετοχή στη συζήτηση για τη μορφή που πρέπει να πάρει το Αθλητικό Κλουβί παρά μόνο τις ικεσίες που ανέφερα πιο πάνω,


Εδω κανεις λαθος.
Ο Admin ζηταει να μαθει απο εμας ΑΝ θελουμε να παραμεινει το κλουβι ανοιχτο και γιατι,και ΟΧΙ για τη μορφη που θα εχει αν ανοιξει ξανα.
Εκτος αν δε καταλαβα καλα.
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Fri Apr 13, 2007 6:17 pm    Post subject: Reply with quote

Καταρχή, όλοι όσοι απάντησαν έχουν συμπεριλάβει μια λιγότερο ή περισσότερο εκτενή δικαιολόγηση της επιλογής τους. Κατά δεύτερο, η συζήτηση έχει από τα ίδια τα μέλη "ανοίξει" και περιλαμβάνει προβληματισμούς για το πώς πρέπει να αλλάξει το Κλουβί αν τελικά ξανανοίξει.

Αν θεωρείς ότι καθαρίζεις με το να πεις ένα ναι ή ένα όχι τη στιγμή που όλοι οι υπόλοιποι συζητητές ρίχνουν προτάσεις για το πώς θα ήταν καλύτερο το κλουβί αν ανοίξει, νομίζω ότι είσαι λάθος. Εκτός κι αν δεν έχεις κάτι άλλο να πεις επί τούτου, οπότε πάω πάσο.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Fri Apr 13, 2007 6:31 pm    Post subject: Reply with quote

exitmusician wrote:
Αν θεωρείς ότι καθαρίζεις με το να πεις ένα ναι ή ένα όχι τη στιγμή που όλοι οι υπόλοιποι συζητητές ρίχνουν προτάσεις για το πώς θα ήταν καλύτερο το κλουβί αν ανοίξει, νομίζω ότι είσαι λάθος. Εκτός κι αν δεν έχεις κάτι άλλο να πεις επί τούτου, οπότε πάω πάσο.


Δεν καταλαβα απο τι καθαριζω και θα πρεπει να απολογηθω για ποιο λογο ειπα απλα τη γνωμη μου και δεν την αναλυσα με επιχειρηματα.
Η ερωτηση που επεσε στο τραπεζι ηταν ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ.
Αν η κουβεντα πηγε αλλου αυτο ειναι θεμα του καθενα αν θελει να το συνεχισει περισσοτερο και να πει τη γνωμη του για πιθανη μελοντικη μορφη του συγκεκριμενου υποφορουμ.

Σε περιπτωση που τεθει τετοια ερωτηση απο τον Admin μιλαμε σε αλλες βασεις.
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Fri Apr 13, 2007 6:38 pm    Post subject: Reply with quote

"Καθαρίζεις", τρόπος του λέγειν. Εννοώ ότι όλοι θα θέλαμε να ακούσουμε τη γνώμη τη δική σου και του ΡΑΟ και την αιτιολόγηση γιατί να ξανανοίξει το Κλουβί και με ποια μορφή. Γιατί η συζήτηση έχει λάβει μια συγκεκριμένη κατεύθυνση και νομίζω ότι οφείλουμε να την ακολουθούμε.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Fri Apr 13, 2007 6:44 pm    Post subject: Reply with quote

Καταλαβα πως το εννοεις Exclamation
Δε νομιζω να θελουν ολοι ν'ακουσουν τη γνωμη μου και πολυ περισσοτερο δε νομιζω να τους ενδιαφερει και πολυ με αυτα που εχουν πει κατα καιρους.

Να ξανανοιξει το κλουβι για να μανουριαζω με τον PAO.
Γιατι λες Exit να θελω να ανοιξει?
Για να τα λεμε οπως τοσο καιρο και αν ειναι δυνατον σε πιο ηπιους τονους.
Απλα τα πραγματα τα οποια δε θελουν και πολυ αναλυση γιατι το κουραζουμε.
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Fri Apr 13, 2007 6:45 pm    Post subject: Reply with quote

Παναγιώτη είναι δικαίωμα σου να μην παραθέσεις επιχειρήματα για το θέμα που έχει τεθεί από τον Admin. Ωστόσο στην τελευταία παράγραφο του πρώτου post του Admin στο παρόν topic, υπάρχει σαφής προτροπή με απώτερο σκοπό να πούμε τη γνώμη μας για το χρόνιο πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε.

Ο exit όπως και άλλοι(και εγώ) βέβαια εξωτερικεύουν τα παράπονα τους(όχι αναίτια) και για αυτό συγκεκριμενοποιούν την αναφορά τους σε συγκεκριμένα μέλη. Λογικό είναι κατά τη γνώμη μου να τίθενται ΟΛΑ αυτά τα ερωτηματικά και οι προβληματισμοί, αφού εδώ κρίνεται το "αλατοπίπερο" του φόρουμ.(κατά αρκετά μέλη)

Υπό αυτή την έννοια πιστεύω ότι δεν πρέπει να ενοχλείται κανείς από το γεγονός ότι τίθονται στο "τραπέζι" απόψεις, παραινέσεις, προβληματισμοί και κριτικές προς συγκεκριμένα μέλη βεβαίως βεβαίως. Δεν νομίζω λοιπόν ότι υπάρχει κάτι το μεμπτό.
Back to top
View user's profile Send private message
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Fri Apr 13, 2007 10:13 pm    Post subject: Reply with quote

File Panagioti, epetrepse mou na sou kanw mia parathrhsh "dhmosiws":

Otan o Admin milaei gia poiothta sto forum FANTAZOMAI oti, metaksy allwn, 8ewrei oti post opws, gia paradeigma auto tou PAO ligo pio panw (Nai! Nai! Nai!....) h to diko sou pou les oti "ta eipame me ton projected" den prosdidoun TIPOTA sto forum, ektos apo ena aplo chat.
Anti8eta, o Admin (as me dior8wsei an exw katalabei la8os) 8ewrei oti uparxoun 1002 alla forum opou mporei o ka8enas mas na apantaei me smiles h me monolektikes apanthseis h na kanei chat, enw sto diko tou forum 8elei, o ekastote xrhsths otan anoigei ena topic na diabazei endiaferouses apanthseis kai na mhn xanei ton xrono tou psaxnontas 1 endiaferousa apanthsh anamesa se 2,3,4,10 monolektikes apanthseis h apanthseis-flame. (Fysika uparxoun kai oi eksaireseis kai uparxoun kai ta private messages).
Gia na ginw kai pio sygkekrimenos:
Otan "malwneis" esy me ton PAO, to forum einai upoxrewmeno na diabazei 2 selides monolektikwn (h ante 3 lekseis...) post opou o enas rixnei uponooumena ston allo.....
Ok, to eidame 1, 2, 3, 5 fores.....katantaei bareto...
(kai egw exw kanei la8h se auto to forum, den to paizw "o swstos")

Se ena topic loipon pou h uparksh tou a8lhtikou forum ti8etai upo amfisbhthsh, eseis ti kanete? Anti na boh8hsete thn katastash (idaitera otan sxedon to sunolo twn users tou forum sas fotografizoun...), pali pate kontra...An egw eblepa oti alloi xrhstes tou forum diamarturontai gia thn sumperifora mou, 8a me peiraze. 8a ka8omoun na skeftw ti ftaiei, ti den kanw kala. 8a skeftomoun mhpws den exw katalabei ti xarakthra epi8umoun oi idiokthtes na dwsoun se auto to forum...

EPIPEDO YPSHLO 8elei o Admin?
As tou dwsoume EPIPEDO YPSHLO. As tou deiksoume ti eimaste ikanoi na kanoume.
BOH8HSTE TO FORUM
p.s: Gia taineia htan to teleiwma auto...(me Al Pacino sta apoduthria)
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Sat Apr 14, 2007 1:03 am    Post subject: Reply with quote

Ότι ήθελα να γράψω έχει γραφτεί στην πρώτη σελίδα.
Πιστεύω ότι το topic πρέπει να παραμείνει ανοικτό,αλλά να γίνουν, οπωσδήποτε ,κάποιες αλλαγές.Βέβαια δεν πιστεύω ότι η άποψή μου έχει βαρύτητα,και το εξηγώ παρακάτω.

losada7 wrote:
Κατά τη γνώμη μου, εφόσον η πλειοψηφία θέλει να παραμείνει ενεργό το αθλητικό κλουβί, έτσι μάλλον θα πρέπει να γίνει.
Πιστεύω ότι θα πρέπει να αυξηθεί η αυστηρότητα με την οποία διασφαλίζεται η λειτουργικότητα και η ουσία του φόρουμ. Ειδικά απέναντι σε αυτούς που επανειλημένα και μεθοδικά(ίσως και επιδεικτικά), δεν θέλουν να καταλάβουν αυτά, που για όλους τους υπόλοιπους θεωρούνται λογικά και αυτονόητα.

Δεν μου λέει τίποτα η άποψη της πλειοψηφίας,διότι η πλειοψηφία δεν ξέρει πως λειτουργει ένας mod ή ένας admin.
Tο μόνο που μου λέει κάτι είναι η άποψη των "ειδικών"(mods και admin) στο θέμα, και κάποιων παλιότερων μελών που έχουν γνώση του θέματος.
Διότι εγώ που είμαι μέλος της πλειοψηφίας,δεν έχω ζήσει το άγχος του Mods που πρέπει να κυνηγάει το καθένα,και να αποφασίζει αν το post,είναι πρέπον ή όχι.
Εν τέλει:Το αν πρέπει να κλείσει ή όχι το Κλουβί ή να γίνουν αλλαγές (και ποιές),θα το αποφασίσει ο Admin και οι 3 mods.

losada7 wrote:
Συμφωνώ επίσης ότι δεν μπορούμε να εφαρμόσουμε με ευκολία τον κανονισμό, καθώς αρκετές φορές το ύφος και το περιεχόμενο ενός post "ακροβατεί" μεταξύ της νομιμότητας και της παραβατικότητας.

Οι περιπτώσεις που ξεπερνούν κατα πολύ το όριο της νομιμότητας και της παραβατηκότητας ,είναι αρκετές για να πέσουν τα BAN που πρέπει.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
siakabetis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 01 Oct 2004
Posts: 1426
Location: patras

PostPosted: Sat Apr 14, 2007 11:14 am    Post subject: Reply with quote

αν και το τελευταιο εξαμηνο δεν μπαινω πολυ συχνα στο φορουμ λογω δουλειας με επαγγελματικα ταξιδια θελεω να πω οτι το φορουμ το εχω ατη καρδια μου κκαι θα με χαλαγε να εξαφανιζοταν κατι πυ κατα καποιο τροπο να ανδωθηκαμε. καποια ποστ ειναι μονο εμπρηστικα για τα οπαδικα απο μελη που συμετεχουν στις συζητησεις και αυτο οταν μπλεκουν τα οπαδικα μον γιατι σε αλλα τοπικ εχουν πολυ καλη συμπεριφορα και συμετεχουν με ωραιες αποψεις στις συζητησεις. μονο καποια ποστ να λειπουν και ολα θα ειναι μια χαρα
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sinodiporos
New Member
New Member


Joined: 14 Apr 2007
Posts: 20

PostPosted: Sun Apr 15, 2007 2:33 pm    Post subject: Reply with quote

Παρακολουθώ καθημερινά το φόρουμ εδώ κι δύο περίπου χρόνια, αποφάσισα να γίνω τώρα μέλος για να ψηφίσω την πρώτη επιλογή. Μπορεί το αθλητικό κλουβί να μην είναι το πιο δυνατό μέρος του φόρουμ αλλά εγώ προτιμώ να παρακολουθώ συζητήσεις για τον αθλητισμό εδώ που ο οπαδισμός είναι μια μικρή εξαίρεση παρά σε άλλες σελίδες που είναι ο κανόνας. Νομίζω ότι τα μέλη του φόρουμ που με συντριπτική πλειοψηφία ζητούν το άνοιγμα του «κλουβιού» έχουν προτείνει ικανοποιητικές λύσεις όπως τις πιο αυστηρές ποινές. Ας προσέξουν και οι φίλοι μας που μπορεί να παθιάζονται λίγο πάρα πάνω με τις ομάδες τους, μετά από αυτό να είναι πιο προσεχτικοί.
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue Apr 17, 2007 1:55 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ ψηφίζω να μείνει κλειστό το κλουδί , το κλείσιμο λύνει όλα τα προβλήματα ......
Τώρα χωρίς πλάκα εγώ προσωπικά που είμαι υπέρ του διαλόγου και πιστεύω ότι λύνει όλα τα προβλήματα δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να μαζευτούμε αυτοί οι 1-2-5-10 που τσακωνόμαστε στο αθλητικό και να πάμε για κάνα καφέ να γνωριστούμε και να συζητήσουμε για να πάντα εκτός απο τα οπαδικά (γκόμενες , αμάξια κτλ) αυτό όμως θα είναι κανόνας στη συζήτηση μας , ίσως αυτή είναι η λύση . Εγώ πάντως είμαι μέσα (αν μπορείτε δευτέρα γιατί είναι η μόνη μέρα που πλέον μου είναι ελεύθερη) .
Απαραίτητη προυπόθεση για μένα είναι να είναι παρόν και ο exit , δεν γίνεται δεν αντέχω αν δεν γνωρίσω αυτό το παλικάρι (πλάκα κάνω αλλα πραγματικά αλλα θα ήταν καλύτερα να ερχόντουσαν και οι Mod όχι σαν εξουσία* αλλα σαν παρέα ) .
Απο την άλλη δεν με πολυκαίει κιόλας αφου δεν πολυμπαίνω/πολυγράφω λόγο έλειψης χρόνου αλλα δυστιχός κάποτε είχα κολλήσει με το συγκεκριμένο φόρουμ (εποχές 2004) και δεν μου αρέσει να βλέπω την κάτω βόλτα που έχει πάρει.

* Εμείς οι ΑΕΚτζίδες είμαστε και αντιεξουσιαστές τι να κάνουμε. Laughing

Εγώ προσωπικά συμπαθώ και το ΠΑΟ που πιστεύω ότι είναι ψυχούλα και το Παναγιώτη που δείχνει σοβαρό και έξυπνο παιδί μέσα απο τα πόστ του και δεν πιστεύω ότι θα είχα πρόβλημα να βρεθώ μαζί τους για κάνα καφέ , τώρα άμα καμοιά φορά έχουμε πει και καμοιά κουβέντα παραπάνω περισσότερο για το χαβαλέ της όλη ιστορίας είναι .
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue Apr 17, 2007 2:17 pm    Post subject: Reply with quote

Το παραπάνω το γράφω γιατί πιστεύω ότι οι τσακωμοί γίνονται επειδή όλοι μας αντιπροσωπεύουμε ένα username και την συγουριά που μας δείνει , απο τη στιγμή που πλέον δεν θα είμαστε username αλλα πρόσωπο που γνωρίζει ο ένας τη φάτσα του άλλου σύγουρα δεν θα υπάρχουν αυτά τα πόστ που δυμιουργούν το πρόβλημα . Φυσικά θα το κάνουμε μια φορά δεν χρειάζεται να γίνουμε και φίλοι. Laughing Laughing
Εγώ πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι το ίδιο το απρόσωπο νέτ και όχι ο κόσμος . Το ίδιο το νέτ έχει δημιουργήσει φοβερές πλαστές προσωπικότητες και ηθικές (μερικές υπάρχουν και εδώ μέσα) .
Μπορεί να κλέβεις το αφεντικό , να απατάς τη γυναίκα σου , να μην δείνεις συμασία στα παιδιά σου αλλα να σε πειράζει κάτι που έγραψε ο ΠΑΟ σ'ενα φόρουμ .
Ψιλοξέφυγα απο το θέμα αλλα εμένα αυτά τα ψεύτικα με πειράζουν και με ξενερώνουν γενικά .
Κάτα τα άλλα προτείνω απλά να βρεθούν όσοι δυμιουργούν προβλήματα και να τα λύσουν πρόσωπο με πρόσωπο .Αν δεν μπορεί να γίνει official ας γίνει un-official χωρίς ή με εμένα .
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Tue Apr 17, 2007 3:10 pm    Post subject: Reply with quote

Σε αυτά που λες και σχετίζονται με το γεγονός ότι οι χρήστες του internet είναι "απρόσωποι" συμφωνώ. Embarassed Αρκετές φορές η απόσταση μεταξύ δύο ή περισσοτέρων ατόμων δημιουργεί παρεξηγήσεις και εντάσεις ενώ σε διαφορετική περίπτωση κάτι τέτοιο δεν θα συνέβαινε. Αυτό το γνωρίζω γιατί έχω εμπειρία(λόγω προυπηρεσίας) στις τηλεφωνικές επικοινωνίες που κατά κάποιο τρόπο έχουν ομοιότητες με ένα φόρουμ. Σε αρκετές περιπτώσεις παρατηρούσα φαινόμενα με αυτά που είχαμε στο φόρουμ.

Από την άλλη όμως σκέψου ότι σε ένα φόρουμ μπορείς να μιλάς εντελώς ελεύθερα για αυτό που πιστεύεις και ταυτόχρονα να μην έχεις καμία ενοχή, φοβία ή δισταγμό για αυτό που θα πεις(Ίσως να μην τα εξέφραζες τόσο ελεύθερα αν μιλούσες πρόσωπο με πρόσωπο). Όμως όπως καταλαβαίνεις αυτό το ΑΜΦΙΔΡΟΜΟ ( Razz ) μέσο σου παρέχει αυτή την δυνατότητα, εφόσον μπορεί να "συντηρηθεί". Αυτή η "συντήρηση" όμως δεν γίνεται αυτόματα ή δια μαγείας αλλά απαιτείται προσωπικός χρόνος και κόπος ώστε να εφαρμοστούν τα ΟΡΙΑ(κανονισμός). Κάπου εδώ εμφανίζεται αναγκαστικά και ο "ΠΕΛΕΚΥΣ" Twisted Evil , αφού κάποιοι άθελα ή ηθελημένα παραβλέπουν τον κανονισμό για χάρη και μόνο της "προσωπικής ηδονής" που απορέει από την αλόγιστη, παράτολμη, εριστική, προκλητική και ενστικτώδη(ίσως) χρήση του παρακάτω Twisted Evil


| Postreply|
Back to top
View user's profile Send private message
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Tue Apr 17, 2007 7:19 pm    Post subject: Reply with quote

losada7 wrote:
Από την άλλη όμως σκέψου ότι σε ένα φόρουμ μπορείς να μιλάς εντελώς ελεύθερα για αυτό που πιστεύεις και ταυτόχρονα να μην έχεις καμία ενοχή, φοβία ή δισταγμό για αυτό που θα πεις(Ίσως να μην τα εξέφραζες τόσο ελεύθερα αν μιλούσες πρόσωπο με πρόσωπο).


Εδω νομιζω οτι κανεις λαθος αλλα αυτο ισως ειναι σχετικο.
Προσωπικα οταν ειμαι τετ α τετ με τον αλλο μπορω να μιλησω πολυ πιο ανετα και να καταλαβαινομαστε πολυ καλυτερα απ'οτι αυτο μπορει να γινει πισω απο το απροσωπο νετ.

PS.Ισως μια συναντηση μεταξυ μας οπως λεει και ο OMF να κανει τα πραγματα πολυ καλυτερα.
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Apr 18, 2007 10:33 am    Post subject: Reply with quote

Μπορεί να έχεις δίκιο για τις πρώτες επαφές. Όμως όταν αρχίσει η οικιοποίηση και αρχίζει κάποια προσωπική σχέση (υποθετικά μιλάμε πάντα Laughing ) τότε πιστεύω ότι αρχίζεις να μετράς τις κουβέντες σου πολύ πιο σοφά και με περισυλλογή, για να μην "ύποβαθμιστείς" στα μάτια του ατόμου που έχεις απέναντι σου.

Στο φόρουμ όμως πες μου τι σου κοστίζει να πεις μια πατατιά η μια κουβέντα παραπάνω στο συνομιλητή σου ; Φυσικά δεν μιλώ για το σύνολο των μελών ενός φόρουμ. Υπάρχει όμως ένα ποσοστό, που δεν σκέφτεται καθόλου τι θα γράψει και πως θα επιτεθεί σε ένα άλλο μέλος, γιατί δεν υπάρχει κάποιος φραγμός ηθικής η δεοντολογίας για το συγκεκριμένο μέλος. Υπο αυτή την έννοια μιλάω για μεγάλη ελευθερία που κάποιες φορές καταχράζεται από τα μέλη.

Αν λοιπόν κάποιος καταφέρει να γράψει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ(ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ) χωρίς βέβαια να παραβιάζει τον κανονισμό τότε πραγματικά λέει αυτό που πιστεύει !!! Η ανώνυμη έκφραση για εμένα είναι η πιο ελεύθερη και η πιο δημοκρατική γιατί λες αυτό που πιστεύεις χωρίς να έχεις κανένα ενδοιασμό.

Αν εσύ μιλάς για στενή φιλική σχέση, τότε το πράγματα αλλάζουν. Εκεί αποκτάς θάρρος για να μιλάς για όλες τις σκέψεις και πεποιθήσεις σου και για ΟΛΑ τα θέματα.

Τεσπα, ίσως να έχω εντελώς διαφορετική προσέγγιση σε αυτά τα θέματα απ' ότι εσύ και κάποιοι άλλοι. Ίσως απλά να είναι θέμα διαφορετικού χαρακτήρα. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Wed Apr 18, 2007 11:40 am    Post subject: Reply with quote

Τωρα που εγινες πιο συγκεκριμενος συμφωνω μαζι σου.
Το θεμα πιστευω ειναι πολυ απλο.
Εγω μπορει καποιες φορες να λογομαχησω με τον OMF(τελειως τυχαιο παραδειγμα Very Happy ).
Μπορει να πει καμια κουβεντα παραπανω,να παρεξηγηθω εγω και να περασω στην ανεπιθεση και να γινουμε μαλιοκουβαρα.
Αν ομως καποια στιγμη βρεθουμε με τον OMF και τον οποιοδηποτε,γνωριστουμε,τα πουμε απο κοντα που σιγουρα αντιλαμβανεσαι πολυ διαφορετικα τα πραγματα και τις καταστασεις,τοτε ειμαι σιγουρος οτι δε θα υπαρξουν αυτου του ειδους οι παρεξηγησεις.
Εχοντας τον αλλον απεναντυ σου και οχι απροσωπα μεσα απο το νετ,αυτο κανει τα πραγματα πολυ πιο απλα,και με λιγη καλη πρασπαθεια βρισκεις περισσοτερα σημεια επαφης.

Που θελω να καταληξω.
Ειμαι σιγουρος οτι πολλες λογομαχιες και παρεξηγησεις μετεξυ των μελων του φορουμ εχουν ξεκινησει τελειως αναιτια κατι που θα ειχε αποφευχθει αν τον συνομιλητη σου τον ειχες απεναντυ.
Δεν εχει παντα ο καθενας τη διαθεση να πλακωθει μεσα από το νετ,αλλα είναι πολύ λεπτες οι ισσοροπιες και μπορει να ξεφυγουν μερικες φορες.


Last edited by Panagiotis-7 on Wed Apr 18, 2007 7:27 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Wed Apr 18, 2007 12:19 pm    Post subject: Reply with quote

Panagiotis-7 wrote:
...
Εγω μπορει καποιες φορες να λογομαχησω με τον OMF(τελειως τυχαιο παραδειγμα Very Happy ).
Μπορει να πει καμια κουβεντα παραπανω,να παρεξηγηθω εγω και να περασω στην ανεπιθεση και να γινουμε μαλιοκουβαρα...


Γιατί όμως όλοι εμείς να γινόμαστε θεατές αυτής της κατάστασης;Ειλικρινά δεν με αφορά καθόλου ποιος από εσάς(όλα τα μέλη του forum!!) είναι ικανός να την πει στον άλλο,ποιος υποστηρίζει την καλύτερη ομάδα κτλ.
Δεν με(μας) αφορά!Είμαστε εδώ να μιλάμε (κυρίως) για τα στάδια!
Παναγιώτη,να την πεις στον OMF(στον εκάστοτε «αντίπαλό» σου) μέσω PM!Γιατί να κλειδώνει ένα ολόκληρο subforum μόνο και μόνο επειδή εσύ θες να την πεις στον άλλο!Δεν είναι κάπως εγωιστικό;

Επιπλέον,το γεγονός ότι δεν μπορείς να είσαι ο πραγματικός Παναγιώτης λόγω του απρόσωπου Internet γιατί πρέπει να σε κάνει να μαλώνεις και να τη λες στον οποιοδήποτε;;Εννοώ,από τη στιγμή που γνωρίζεις ότι το net είναι απρόσωπο,γιατί να πρέπει να κλειδώσουν 15 topics για να βάλεις νερό στο κρασί σου και να επανέλθουμε σε φυσιολογικούς ρυθμούς;
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    stadia.gr/forum Forum Index -> Σχετικά με το stadia.gr All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr