stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Αυτοκίνητα
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 6:48 pm    Post subject: Reply with quote

Ξερει κανεις που ειναι αυτο το πλυντηριο αυτοκινητων ?!! Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Sat Feb 26, 2005 6:43 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδιά, πού να κοιτάξω για ΚΤΕΟ στο διαδίκτυο? Η ιστοσελίδα του ΥΜΕ δεν βοηθάει γιατί το σχετικό link πρόσκλησης οχημάτων δεν ανοίγει. Εν τω μεταξύ χτες άκουσα στο 1425 ότι καλούνται τα ΥΧΡ και ΥΧΤ. Δηλαδή εγώ που έχω ΥΡΚ την πούλεψα? Rolling Eyes

Last edited by Ypsilon on Sat Feb 26, 2005 6:53 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Sat Feb 26, 2005 6:53 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.in.gr/auto/kteocheck.asp

αυτο βοηθαει ?!

edit : παρε και αυτο εχει τηλεφωνα και τι πρεπει να προσκομισεις..
αλλα μαλλον την εχασες τι σειρα σου..

http://www.center-car.gr/kteo.php

edit 2 :

παρε και αυτο !! λεει το φορο που πληρωνεις αν αργησεις... Cool

http://www.drivingschool.gr/ALF01.htm
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Mon Feb 28, 2005 10:05 am    Post subject: Reply with quote

Θα σου πρότεινα να μάθεις πότε είναι να περάσεις, και 1-2 μήνες νωρίτερα να πάς σε ένα ιδιωτικό ΚΤΕΟ να ξεμπερδεύεις. Είναι με ραντεβού, κάνουν καλύτερη δουλειά (αναλαμβάνουν αυτοί το αυτοκίνητό σου, εσύ δε κάνεις τίποτα), και είναι και φθηνότεροι.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
marin
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Apr 2004
Posts: 1414
Location: London

PostPosted: Wed Jun 08, 2005 10:20 am    Post subject: Reply with quote

Mias kai eipe o Y na to gyrisoume se auto to topic egw akolouthw kata podas tis odigies twn moderators..

Oson afora ta hummer, pio geleio autokinito den exei xanabgei! Kai ante pes oti stin Ameriki twn yper-megethwn kati paei kai erxetai kai nomizoun oti briskontai metaxy Bassoras kai Mossulis skotonontas evils, stin Ellada TI douleia exei?

Tha paei o yios tou idioktiti tou Romeo (kala foberos titlos, na ton balei kai sti bussiness card tou) gia safari rinokerou sti Deinokratous?
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Jun 08, 2005 10:29 am    Post subject: Reply with quote

Ρε παιδιά κοιτάζω κάθε 6μηνο από το 2002 το πρόγραμμα τεχνικού ελέγχου των ΚΤΕΟ από διάφορα sites και δεν έχω δει τη δική μου σειρά ακόμα. Σημειωτέον ότι το αυτοκίνητο το έχω από αρχές '99 και δεν έχω περάσει ακόμα ΚΤΕΟ Rolling Eyes Embarassed Τι μπορεί να έχει γίνει; Θα με ξεσκίσουν στο πρόστιμο αν πάω τώρα;
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Wed Jun 08, 2005 10:34 am    Post subject: Reply with quote

Και γω που ήμουν από το 2000 αγχώθηκα που είμαι ήδη 1 χρόνο πίσω στο προγραμματισμό!!

Πρέπει να πας όμως από το ΚΤΕΟ για να σου δώσουν ένα χαρτί που να εξηγεί ότι δικό τους είναι το φταίξιμο, και έχεις πάρει παράταση, και μη βρεις το μπελά σου σε κανα έλεγχο.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Wed Jun 08, 2005 10:35 am    Post subject: Reply with quote

Arrow marin
Το μεγάλο γέλιο με τα Hummer το έχει η κριτική του Car.
Λέει λοιπόν: «Φοβερό αμάξι, ειδικό για κίνηση μέσα στην πόλη».
Κι από κάτω επεξηγεί:
«Είναι το μοναδικό αμάξι που μπορεί να παρκάρει πάνω στα άλλα». Laughing Laughing
Κατά τ’ άλλα, εύφημο μνεία στη Μαrin και δημοσίως, γιατί είναι από τα πολύ λίγα μέλη που μόλις αντιληφθεί ότι το post της ταιριάζει σε άλλο topic, το μεταφέρει αυτομάτως από μόνη της και χωρίς κανένα πρόβλημα.
Να λέμε και τα καλά, όχι μόνο συστάσεις εδώ μέσα. Wink

Ούτε εγώ έχω περάσει ΚΤΕΟ για αμάξι του 2000. Κακώς μου το θύμισες exit, αγχώθηκα τώρα… Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nikolas
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 1068
Location: Άλιμος!

PostPosted: Wed Jun 08, 2005 10:38 am    Post subject: Reply with quote

Τι αγχώνεστε ρε παιδιά;;Rolling Eyes
Με λίγο λάδωμα όλα γίνονται... Confused Cool Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Jun 08, 2005 11:07 am    Post subject: Reply with quote

Σιγά μη λαδώσουμε κιόλας. Δεν φτάνει που τα παίρνουν από παντού και αφήνουν όλες τις γκαζιέρες να κυκλοφορούν στους δρόμους, θα τους πληρώσουμε extra κι από πάνω; Χίλιες φορές να πληρώσει κανείς πρόστιμο (που νομίζω είναι η αξία του ελέγχου προσαυξημένη κατά 100%, δηλ. 47 Ευρώ όλο το πακέτο) παρά να δώσει έστω και 1 Ευρω-λεπτό στους καρεκλοκένταυρους.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Wed Jun 08, 2005 12:40 pm    Post subject: Reply with quote

Ωπα ρε τωρα μου το θυμισατε Sad
Ξεχασα να περασω το αμαξι μου απο το ΚΤΕΟ μετα απο 2 μηνες ( εληξε τον Απριλιο 2005 ) !
Θα εχω προβλημα Rolling Eyes ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Jun 08, 2005 1:10 pm    Post subject: Reply with quote

Τι πρόβλημα να έχεις βρε ΡΑΟ Laughing Εδώ εμείς έχουμε αργήσει 4+ χρόνια και δεν ανησυχούμε Laughing Απλώς θα πληρώσεις τα διπλάσια, δηλ 47 Ευρώ. Δεν νομίζω να υπάρχει άλλη διοικητική ποινή (point system κλπ.)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Wed Jun 08, 2005 1:24 pm    Post subject: Reply with quote

Εδω τα παντα περι ΚΤΕΟ

http://www.yme.gov.gr/odigospoliti/article0227.html
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
gm2263
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1840
Location: Athens, Hellas

PostPosted: Wed Jun 08, 2005 3:13 pm    Post subject: Jeep: Ηγέτες του δρόμου ή ξεφτίλα; Reply with quote

Παιδιά, μιας και πιασαμε ακροθιγώς το θέμα πρίν λίγα posts, ποιά είναι η γνώμη σας για τα "Οχήματα Ελευθέρου Χρόνου" (Sport Utility Vehicles") που αποτελούν την γενικευμένη μετεξέλιξη της συνομοταξίας των Jeep όπως τα ξέραμε κάποτε;

Να σας πω την αλήθεια, εγώ τα πιό τζιποειδή (Βλ. Wrangler) τα γούσταρα ανέκαθεν. Δυστυχώς όμως, όπως και με οτιδήποτε ωραίο, (Ροκ μουσική, "ατίθασα" οχήματα δίτροχα ή τετράτροχα, γενικά) με το που "ακούστηκαν" λίγο παραπάνω, έπεσε το μπαράζ από τη νεοπλουτη ακριδα και τα περιοδικά lifestyle και τα μαγάρισε όλα και έγινε το έλα να δείς και τώρα τα οδηγεί το κάθε παιδαρέλι του πλούσιου μπαμπά, ή η κάθε καλλίπυγος δεσποσύνη η οποία έτυχε να συνευρεθεί μετα κυρίου που έχει -πώς το λένε- "οικονομική επιφάνεια" (προσπαθώ να περάσω το μύνημα διατηρώντας όμως την προσήκουσα προς τοπ φόρουμ κοσμιότητα), ο κάθε 40+ (ώχ!!! τι είπα, με περιλαμβάνω και μένα εδώ πέρα Rolling Eyes ) ο οποίος προσπαθεί να παρουσιαστεί ως νέαζων χρησιμοποιώντας την ιπποδύναμη και το επιβλητικό παρουσιαστικό του οχήματος σαν προκάλλυμα με αποτέλεσμα τραγελαφικές εικόνες όπου τα οχήματα αυτά αποκλείονται και αποκλείουν τους στενούς δρόμους που οδηγούν στις παραλίες ή τα καλοκαιρινά κλάμπ, γδέρνονται από τους αδεξιους και τις αδέξιες που προσπαθούν να τα παρκάρουν σε πάρκινγκ σουπερμάρκετ των οποίων οι σχεδιαστές και οι ιδιοκτήτες έχουν μοιράσει τις θέσεις για οχήματα μεγέθους "smart" και ούτω καθ' εξής...

Ταυτόχρονα, πέρα από την αναμενόμενη διαπίστευση του αρχοντοχωριατισμού και της απληστίας των ληστρικων ή μη επικυρίαρχων στην Ελλάδα και το εξωτερικό μέσω των οχημάτων αυτών, αυτά θεωρούνται ότι επιβαρύνουν το περιβάλλον με εκπομπές καυσαερίων και ότι είναι χαρακτηριστικά ενεργοβόρα, πέραν του υπερφίαλου μεγέθους τους το οποίο είναι ασύμβατο με τη στενότητα των χώρων των συγχρονων πόλεων.

Παρ' όλα αυτά, εγώ σε πρώτη ευκαιρία θα ήθελα ένα λογικών (όσο γίνεται διαστάσεων). Εσείς τι λέτε;

Θέλετε να δαμάσετε ένα Hummer; που έλεγε και μια πρόσφατη καμπάνια της Philip Morris στην Ελλάδα αν θυμάμαι καλά;
Back to top
View user's profile Send private message
marin
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Apr 2004
Posts: 1414
Location: London

PostPosted: Wed Jun 08, 2005 5:39 pm    Post subject: Reply with quote

Emena i tapeini mou apopsi einai i exis: Ta tzip pote den ta polysympathisa oute stin pio rock epoxi tous. Allwste egw auti tin epoxi den tin polyprolaba pote kathws thymamai na odigoun Wrangler oi en logw gonoi plousiwn mpampadwn. Exalou den mou aresan (kai oute mou aresoun) aisthitka. Ta briskw xontrokommena (oso kai na prospathoun oi etairies na ta "limouzinaroun") kai entelws xwris fantasia. Se ola auta exei boithisei bebaia kai i eikona twn katoxwn (tis megalis pleiopsifias telospantwn) pou einai opws akribws tin periegrapse o filtatos gm.

Twra bebaia mia sofi paroimia leei min koroideueis, giati oti koroideueis to louzesai kai egw pou den exw autokinito stin Ellada opote briskomai sta patria edafi polles fores kykloforw (tis perissoteres) me mikrou sxetika megethous SUV eugeniki xorigia twn goniwn mou oi opoioi agorasan pro etwn ena kathws menoun sta oreina tis attikis kai to xeimona edw pou ta leme tous einai aparaitito.

Opote kai epeidi exw idia peira, erxomai sto teleutaio simeio tis diafonias mou me ta en logw oximata kai auto einai i idia i odigisi i opoia stin kalyteri twn periptosewn xaraktirizetai apo enan elafro barkismo... Episis einai to teleiws lathos oxima gia na pigainei kaneis stin Athina kai mi me parexigisete egw xrisimopoiw kai to metro idiws proines wres alla to brady ena autokinito eidika gia mia gynaika einai entelws aparaitito!

En katakleidi loipon, parolo pou tetoio odigw, otan me to kalo metakomisw mia kai kali stin Ellada den yparxei periptwsi na epilexw tetoio autokinito.

Ean psaxnete gia autokinita pou ta kanoun ola (alla dystixws den symferoun) na pw oti emena mou aresoun para poly autokinita typou audi allroad, typou volvo s40 klp. Auta ta theorw safws pio omorfa aisthitika, safws poly pio grigora kai poly xamiloterwn tonwn autokinita. Ftiagmena kai gia na taxideueis stin ethniki kai gia na pigaineis kalokairi diakopes kai ola.
Back to top
View user's profile Send private message
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Wed Jun 08, 2005 6:49 pm    Post subject: Reply with quote

Arrow exit:Δεν θέλω να σε αγχώσω αλλα τα 47 ευρώ είναι το προστιμο στο Κτεο αν αργήσεις να το πας.Αν όμως εντωμεταξύ σε σταματήσει τυχαία η τροχαία κ δει οτι δεν το'χεις περάσει,το πρόστιμο είναι...150 ευρω!! Shocked Στο λέει ένας παθήσας.. Evil or Very Mad Razz Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Sat Jun 11, 2005 3:37 pm    Post subject: Reply with quote

Ανακάλυψα ένα πολύ ωραίο site για αυτοκίνητα,το οποίο έχει όλα τα νέα μοντέλα των αυτοκινητοβιομηχανιών-των πιο σοβαρών από αυτες-, επίσης μοντέλα που είναι φτιαγμένα από βελτιωτικούς οίκους αλλά και αμάξια τέχνης.

http://www.seriouswheels.com/

Έχει φωτογραφίες πολύ καλές,σε τεράστιες αναλύσεις για να τις βάλετε wallpaper.

Θα σας πρότεινα να θαυμάσετε την αθάνατη Ford Mustang του 65 και την καινούρια BMW M5 και M6.

Enjoy!!!!
Back to top
Chris
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 259
Location: Germany--Giessen

PostPosted: Sun Jun 26, 2005 10:33 pm    Post subject: Reply with quote

mia porsche gia ka8e 8nhto alla mono me adeia pistas. To paron autokinhto 8a dw8ei kanonika sthn agora me kapoies proipo8eseis diplomatos kai ta analoga psila.... Crying or Very sad

http://briefcase.pathfinder.gr/view/seekman

sorry sas stelnw kalytera sto pathfinder oi fotos einai property of Bild
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Chris
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 259
Location: Germany--Giessen

PostPosted: Sun Jun 26, 2005 10:46 pm    Post subject: Reply with quote

kai to bild link:


www.bild.de
aristera sto menu: auto
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Fri Jul 08, 2005 5:42 am    Post subject: Reply with quote

Ηλεκτρικό κάμπριο από το ΕΜΠ
Σε εποχές που η τιμή του πετρελαίου είναι απαγορευτική, μια πανάλαφρη αυτοκινούμενη κάψουλα, μικρή, ευέλικτη, πρακτική, που φτάνει τα 45 χιλιόμετρα, φιλική προς το περιβάλλον, ίσως αποτελέσει λύση για τις μετακινήσεις σε νησιά όπως οι Σπέτσες και η Υδρα, σε πολυτεχνειουπόλεις και πανεπιστημιουπόλεις, σε αεροδρόμια, σε περιοχές ιδιωτικής πολεοδόμησης, σε παραδοσιακούς οικισμούς και αρχαιολογικούς χώρους όπου απαγορεύεται η διέλευση αυτοκινήτων, σε μετακινήσεις ηλικιωμένων ή ατόμων με κινησιακές δυσκολίες....
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Jul 20, 2005 1:28 pm    Post subject: Reply with quote

Πριν από ενάμισι μήνα έγραφα για το ΚΤΕΟ...

exitmusician wrote:
Τι πρόβλημα να έχεις βρε ΡΑΟ Laughing Εδώ εμείς έχουμε αργήσει 4+ χρόνια και δεν ανησυχούμε Laughing Απλώς θα πληρώσεις τα διπλάσια, δηλ 47 Ευρώ.


Σήμερα που ανανέωσα (μετά από 3 χρόνια... Rolling Eyes ) την κάρτα καυσαερίων, οι ευγενέστατοι κύριοι που με εξυπηρέτησαν στο συνεργείο εταιρείας οδικής βοήθειας με την οποία είμαι συμβεβλημένος με πληροφόρησαν ότι το δικό μου μοντέλο (Δεκέμβριος 1998) δεν έχει κληθεί ακόμα να περάσει από ΚΤΕΟ και ότι αυτό θα συμβεί σε 1,5-2 χρόνια, όταν δηλαδή το αυτοκίνητο θα είναι αισίως 8 ετών Shocked και ενδεχομένως να μην βρίσκεται στα δικά μου χέρια...


Last edited by exitmusician on Wed Jul 20, 2005 3:45 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Jul 20, 2005 2:29 pm    Post subject: Reply with quote

Όπως θα έχετε ακούσει, το κράτος θα επιτρέψει απο το νέο έτος τη κυκλοφορία πετρελαιοκίνητων σε Αθήνα - Θεσσαλονίκη. Μήπως τυγχάνει κάποιος που ασχολείται με τέτοιου είδους θέματα, να μου πει εάν το μέτρο θα ισχύσει και για παλαιότερα πετρελαιοκίνητα μοντέλα ή μόνο για καινούργια ;
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Wed Jul 20, 2005 2:45 pm    Post subject: Reply with quote

Σκεφτομαι να αγορασω πετρελαιοκινητο αμαξι του χρονου !
Θα ηθελα να μαθω ποια ειναι τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα του πετρελαιοκινητου αμαξιου Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Wed Jul 20, 2005 3:14 pm    Post subject: Reply with quote

Arrow losada


Νομιζω οτι θα ισχυσει (εαν εφαρμοστει τελικα, δεν ειναι ακομη τελειως σιγουρο) για τα πετρελαιοκινητα που εχουν προδιαγραφες Euro 4 (οπως εχουν και τα καινουργια βενζινοκινητα αυτοκινητα).

Arrow PAO


Πετρελαιοκινητο

Πλεονεκτηματα:
1. Χαμηλωτερη καταναλωση καυσιμου (περιπου 25-30%), (ισως το πιο σημαντικο πλεονεκτημα εναντι των βενζινοκινητων)
2. Καλυτερη ροπη στις χαμηλες και μεσαιες στροφες.
3. Λιγοτεροι ρυποι
4. Χαμηλοτερο κοστος συντηρησης.

Μειονεκτηματα
1. Αυξημενοι θορυβοι και κραδασμοι απο τον κινητηρα (αλλα βελτιωνεται οσο περναει ο καιρος)
2. Επικυνδινοτητα λογω κακης ποιοτητας πετρελαιου στην Ελλαδα
3. Κατωτερες επιδοσεις απο ενα βενζινοκινητο (κυριως 0-100 χλμ/ωρα και επιταχυνση στις υψηλες στροφες).

Ειμαι φανατικα υπερ του πετρελαιοκινητου αυτοκινητου, αρκει να βελτιωθει το πετρελαιο που πωλειται αυτην την στιγμη στα πρατηρια, διοτι με το υπαρχον καυσιμο ο κινητηρας θα καταστραφει μια ωρα αρχιτερα και οι ρυποι θα ειναι 100 φορες πιο βλαβεροι απο τους υπαρχοντες που εκπεμπουν τα βενζινοκινητα οχηματα αυτη τη στιγμη.


Arrow exit

Τα καινουργια Ι.Χ. εντος νομου Αττικης περνανε ΚΤΕΟ καθε 8 χρονια και στην Θεσαλλονικη καθε 4 (νομιζω). Στην επαρχια ειναι καθε 2-3 χρονια (ας μας βοηθησει καποιο μελος που εχει περασει). Η λογικη μου φαινεται λιγο παραλογη γιατι στην Αθηνα, που κυκλοφωρουν περι τα 2 εκατ. αυτοκινητα, ο ελεγχος θα επρεπε να ειναι πιο εντατικος. Υπαρχουν αυτοκινητα που μετα απο 8 χρονια εχουν διανυσει πανω απο 250.000 χλμ με καταλυτες κατεστραμενους εδω και χρονια και παιρνουν χαμπαρι οι ιδιοκτητες τους οταν πανε στο ΚΤΕΟ και δεν μπορουν να βγαλουν ΚΕΚ. Για να μην μιλησουμε για αμορτισερ που εχουν κανει πανω απο 100.000 χλμ στους γεματους λακουβες δρομους...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Wed Jul 20, 2005 3:37 pm    Post subject: Reply with quote

Στο site του Υπουργειου Μεταφορων λεει:

" Ο πρώτος έλεγχος για τα καινούργια Ε.Ι.Χ. και Φορτηγά με μικτό βάρος μέχρι 3,5 τόνους, διενεργείται σε τέσσερα (4) χρόνια (με περιθώριο ± 1 εβδομάδα) μετά την έκδοση της πρώτης άδειας κυκλοφορίας, με εξαίρεση το Νομό Αττικής όπου γίνεται σύμφωνα με το πρόγραμμα πρόσκλησης που ανακοινώνεται από την Δ/νση Οδικής Ασφάλειας και Περιβάλλοντος του Υ.Μ.Ε."

http://www.yme.gov.gr/odigospoliti/article0227.html

Επι τη ευκαιρια, στη Βρετανια ολα τα αυτοκινητα πρεπει να περασουν το πρωτο τους ΚΤΕΟ μετα απο 3 χρονια. Δε υπαρχει διαχωρισμος μεταξυ πρωτευουσας και λοιπης χωρας.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr