stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Αυτοκίνητα
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Mar 12, 2004 5:40 pm    Post subject: Reply with quote

Το πιο σημαντικό στο αυτοκίνητο, aristidakis, είναι να μην πληρώσεις για να πάρεις το δίπλωμα Razz , και να μην οδηγείς με τη νοοτροπία ότι ο δρόμος σού ανήκει... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
PAVEL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 13 Feb 2004
Posts: 1036
Location: Ν.Σμυρνη - Πάτρα - Βενετία (Άλλωστε ένα πλοίο είναι...)

PostPosted: Fri Mar 12, 2004 8:21 pm    Post subject: Reply with quote

Όπα, τώρα ανοίξατε μεγάλο θέμα και θα με υποστείτε.... Laughing
Τον Νοέμβριο άρχισα μαθήματα και 18 Δεκεμβρίου εξετάστηκα. Το πήρα με την αξία μου όμως έχω να καταγγείλω μερικά πράματα αν και δεν ξέρω ποιός ακριβώς φταίει.
όλα καλά και ωραία με τα μαθήματα μέχρι ένα 24ωρο πριν εξεταστώ οπότε ο ιδιοκτήτης της σχολής οδηγών (όχι ο δάσκαλος που είχα στο αμάξι) μου κάνει: "Έτοιμος για αύριο? Κανόνισες με τους εξεταστές?"
-Ορίστε? του λέω,
-Συννενοήθηκες τι θα φέρεις μαζί σου αύριο?
-Ναι, λέω, την ταυτότητά μου, το δελτίο του υποψήφιου το έχετε εσείς.
-Α. οκ μου λέει. Φέρε και 2,5 μαζί σου.
-2,5 τι?
-2,5 κατοστάρικα!
-250 ευρώ εννοείτε?
-Ναι ρε παιδί μου!!!
-Γιατί?
-Για να είμαστε 100% σίγουροι!
-Λάδωμα δήλαδή?
-Ναι μωρε...
-Καλά θα το σκεφτώ...
Τελικά η τρομάρα που πήρα εκείνο το βράδυ ήταν το κάτι άλλο....
Αυτός ο κερατάς μου είχε δημιουργήσει την κατάλληλη ατμόσφαιρα... Twisted Evil
Τελικά μετά από συζήτηση με τον πατέρα μου, μου είπε να κάνω ότι θέλω αφού δώ τις πραγματικές μου ικανότητες. Εντομεταξύ είχα ρωτήσει και το δάσκαλο ο οποίος μου είπε χαρακτηριστικά: 'Αν ήσουν ανηψιός μου θα σου έλεγα να μην λαδώσεις' . Με φώτησες του είπα.
Τες πα, οο πατέρας μου μου τα έδωσε τα 2,5 και το αποτέλεσμα? Εξετάστηκα με τα 250 στην τσέπη και την συνείδηση μου καθαρή....
Όλα αυτά με κάνουν να πιστεύω ότι όλοι όσοι κόβονται κόβονται με το σπαθί τους και για υπαρκτά λάθη, όχι λόγω μη λαδώματος. Δεν υπάρχει σύστημα πίσω από το λάδωμα. Υπάρχει η αφέλεια του νέου οδηγού και η κουτοπονηριά του δασκάλου...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
apollon
New Member
New Member


Joined: 06 Mar 2004
Posts: 18

PostPosted: Fri Mar 12, 2004 10:51 pm    Post subject: Reply with quote

????? ??? ??? ??? ??????? ?????? ?? ?????????.. ?? ??,?? ??? ???????????...!! ?????,??????????? ?? ???????? ??? ????? ??? ?? 250 ?????????!!! Laughing
________
Dilaudid Rehab Forum


Last edited by apollon on Fri Feb 25, 2011 12:06 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
PAVEL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 13 Feb 2004
Posts: 1036
Location: Ν.Σμυρνη - Πάτρα - Βενετία (Άλλωστε ένα πλοίο είναι...)

PostPosted: Sat Mar 13, 2004 2:01 am    Post subject: Reply with quote

Όχι! Τα έκανα κατάθεση για να πάρω και τόκο... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Lord_7
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 193
Location: Glyfada

PostPosted: Sat Mar 13, 2004 12:11 pm    Post subject: Reply with quote

Τι AUDI και VW μου λετε. Ενα ειναι το αυτοκινητο για τους Ελληνικους Δρομους:

Back to top
View user's profile Send private message
Aquis Granum
Senior Member
Senior Member


Joined: 27 Feb 2004
Posts: 541
Location: Aachen/Germany

PostPosted: Sat Mar 13, 2004 1:28 pm    Post subject: Reply with quote

Χαχαχαχα! Σωστός!

Μη μου πείς όμως πως με τέτοιο κυκλοφορείς Exclamation Question Rolling Eyes Razz
Back to top
View user's profile Send private message
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Sat Mar 13, 2004 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδιά τέρμα τα αστεία.ΒΜW και πάλι BMW.Τα πιο όμορφα αυτοκίνητα στον κόσμο.Ειδικά η 7άρα με μία ζαντούλα σπορ π.χ. σαν αστέρι την κάνει Κ.Α.Υ.Λ.Α.

βέβαια και το 328 coupe δεν είναι κακό... Cool Cool Cool Cool Cool [/img]
Back to top
GIANNHS
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Feb 2004
Posts: 99
Location: athens

PostPosted: Sat Mar 13, 2004 7:53 pm    Post subject: Reply with quote

..κατι θα εδινα και για αυτο αελ, περιττο ομως να σου πω οτι ανετοτατα θα το εδινα για μια mc laren f1 που ξερεις καλα που της καθεται της φ50 και οποιας αλλης φερραρι εδω και δεκακαμποσα χρονια....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
apari
Senior Member
Senior Member


Joined: 06 Feb 2004
Posts: 646
Location: Athens-Zografou

PostPosted: Sat Mar 13, 2004 8:10 pm    Post subject: Reply with quote

Για να στηρίξω και λίγο τις μηχανες ... να ενημερώσω οτι ανοιξε σήμερα η έκθεση μοτοσυκλέτας στο Ανατολικο Αεροδρόμιο.Η είσοδος γίνεται μέσα απο την πίστα του αεροδρομίου οπότε πηγαίνοντας μετράτε και την τελική του αυτοκινήτου ή της μηχανής σας. Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Sun Mar 14, 2004 2:21 am    Post subject: Reply with quote

file giannh,opws eipe kai o megalos Enzo Ferrari,ta autokinita tou den ta ftiaxnei gia tous fragatous(asxeto an mono autoi mporoun na ta agorasoun Wink ) alla gi autous pou xeroun na ta ektimoun kai na tous symperiferontai opws tous armozei...kai fysika i istoria tis Mclaren den exei kamia sxesi me tin istoria tis Ferrari...ti perimeneis twra apo ena autokinito pou to exei kai o mr Bean...(kai to trakare kiolas...) Laughing Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GIANNHS
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Feb 2004
Posts: 99
Location: athens

PostPosted: Sun Mar 14, 2004 7:56 pm    Post subject: Reply with quote

φιλε αελ οσο αφορα τον χαζουλη μπιν θα ξερεις οτι ειναι συλλεκτης αυτοκινητων και αυτα που εχει μονος του δεν ταχει ολη η αγγλια ,σχημα λογου,και φυσικα θα συμφωνησω οτι δεν εχει καμια σχεση η ιστορια μακ λαρεν και φερραρι... οι μεν φτιαχνουν εργα τεχνης και οι δε κανουν εμποριο αυτοκινητων βλπ νουμερα και ακομη, ακομα στο μαρανελλο κυνηγανε αυτο το 3.2 δλπ και 392 κμ/ωρα που το κανε η φ1 το 1993!!!!! δεν σε κοντραρω αγαπητε αλλα δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικος σαν φανατικος αντι φερραριστας!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
villsugar
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 231
Location: London

PostPosted: Sun Mar 14, 2004 9:24 pm    Post subject: Reply with quote

απλά να προσθέσω και εγώ την γνώμη μου σε σχέση με το θέμα συζήτησης...πάντα τεκμηριωμένα, αντικειμενικά, συναινετικά και πολιτισμένα...

όπως είπε ένας μεγάλος του μηχανοκίνητου αθλητισμού...καλές όλες οι προσπάθειες, έξοχες οι Williams, ακόμα καλύτερες οι McLaren (well ...λέμε τώρα...) αλλά...

η Ferrari είναι θρησκεία...

σύντομα, απλά, καθαρά...

Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Sun Mar 14, 2004 9:37 pm    Post subject: Reply with quote

Καλά που μας τα'πες αντικειμενικά villsugar, και καταλάβαμε κι εμείς γιατί κερδίζει τόσα χρόνια η ferrari !!! Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Sun Mar 14, 2004 9:43 pm    Post subject: Reply with quote

swstos o villsugar Wink file giannh,den exeis adiko,me ti diafora oti auto to 3.2 den to panigirise kanenas kai oi pio polloi einai mallon adiaforoi...an omws auto to ekane i Ferrari oi ana ton kosmo opadoi tis tha panygirizan san treloi...ki edw pou ta leme,den eimaste kai poly makrya ap'auto to 3.2...entaxei evgale kai i mclaren ena autokinito kai kati trexei...edw milame gia erga texnis kai istoria stous agwnes...milame gia to kalytero sport autokinito pou ftiaxtike pote: tin F40...kai den einai dikia mou apopsi(kai tin protimw apo tin F50...).entaxei,prepei vevaia na yparxei kai alles omades gia na vgainoun deuteres(kai trites kai tetartes..ktl Wink Wink ) Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
villsugar
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 231
Location: London

PostPosted: Sun Mar 14, 2004 9:45 pm    Post subject: Reply with quote

Wink πάντα αντιμετωπίζω την Ferrari με αντικειμενικότητα!!!!!!!!

Cool ο καθένας με την τρέλα του!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
apollon
New Member
New Member


Joined: 06 Mar 2004
Posts: 18

PostPosted: Sun Mar 14, 2004 11:04 pm    Post subject: Reply with quote

???,??? ???,???? ???? ?? ????????,???? ??? ???? ???? ??? ?? Nissan Skyline & Toyota Supra.. ??? ?????? Fast & Furious Cars RULEZ!!!
________
VAPORIZER VOLCANO


Last edited by apollon on Fri Feb 25, 2011 12:06 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
GIANNHS
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Feb 2004
Posts: 99
Location: athens

PostPosted: Mon Mar 15, 2004 4:21 pm    Post subject: Reply with quote

καταρχην δεν συμφωνω για την φ40... το καλυτερο και πιο καλοστημενο αυτοκινητο gt ειναι μακραν η φ1 και σε παραπεμπω να ψαξεις σε οοοοολα τα συγκριτικα! και κατι ακομα , σιγουρα η τεχνογνωσια και οι εμπειριες απο το πρωταθλημα περνανε στα αμαξια παραγωγης,εστω και περιορισμενης.συνεπως τα τελευταια χρονια η φερραρι ανεβασε τους τιτλους ανεβασε λοιπον και τις εμπειριες.αμαξια,ειτε φορμουλες ειτε συμβατικα, φτιαχνονταν και πρωτου μετακομισει ο σουμι και ο τοντ στη φερραρι,τοτε που οχι και τοσοι πολλοι κουναγανε τη σημαια με το καβαλινο..... λογω του τοπικ καλυτερα να συνεχισουμε τη κουβεντα μας στο αντιστοιχο της φορμουλας!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Tue Mar 16, 2004 3:12 am    Post subject: Reply with quote

opws eides file giannh,den anaferomai stis epidoseis tis F40.alimono,einai autokinito 17 xronwn...anaferomai sto oti psifistike to kalytero sport autokinito pou ftiaxtike pote...diladi aisthisi odigisis,epidoseis ktl...kai to psifisan epagelmaties odigoi kai dimosiografoi.diladi atoma pou eixan odigiki empeiria me to autikinito.kai ola auta to 2000,pou simainei oti ypirxe kai i F50 kai i mclarenF1(powered by BMW kai oxi mercedes opws poly pisteuoun...) kai i EB110 kai i Diablo ktl...
apo kei kai pera,proswpika eimai poly porwmenos me ti Ferrari(swwwwwwppaaaaa Laughing Wink ) apo tin periodo pou kanenas de sikwne ti simaia me to cavallino...opote twra pou nikame goustarw...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
villsugar
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 231
Location: London

PostPosted: Tue Mar 16, 2004 3:43 am    Post subject: Reply with quote

η σημαία της ferrari ήταν εκεί που είναι και τώρα από το '50... πολύ πριν όλοι αυτοί οι γκλαμουράτοι που περιτριγυρίζουν τα σαββατοκύριακα τα circuits ψάχνοντας για κάμερες και publishity εμφανιστούν...

όταν στις πίστες μύριζε καμμένο λάδι και όχι hugo boss coco channel (ή όπως το λένε)....

σε αυτές τις εποχές...των τρελαμένων ρομαντικών της αυτοκίνησης, πρίν γίνει μοδάτη, όταν η πατέντα 10 λεπτά πριν την εκίνηση ήταν ο κανόνας και τρέχανε για την ιδέα

...η ferrari ήταν θρύλος...όπως και σήμερα, όπως και μετά...

και αυτό δεν έχει σχέση με επιδόσεις, θέσεις και δευτερόλεπτα... έχει να κάνει με ιστορία, με πάθος, με μεράκι, με τρέλα με παρελθόν που χτίζεται μέρα μέρα με ιδρώτα και όχι σε αποστηρωμένα εργαστήρια του σήμερα...

και ο ΑΕΛ αν καταλαβαίνω καλά γι αυτά μιλάει...

όχι για υποδύναμη και "μηδέν εκατο" σε μια άχαρη ευθεία πίστας δοκιμών...
αλλά για μια γρήγορη βόλτα στην πλαγιά ενός σουρουπωμένου λόφου...με τα παράθυρα ανοιχτά να ακούς το κελάιδισμα... κάτω από το καπό ...

αυτοκίνητο δεν είναι ένα χαρτί γεμάτο εντυπωσιακά νούμερα... είναι μια περιπέτεια, ένα παραμύθι, ένα απόγευμα που ξεκίνησε άσχημα και κατέληξε στο σούνιο...

όπως λέει και ένας γνωστός... Wink

"σαν βγείς στο πηγεμό για την ιθάκη..."

τέτοια αυτοκίνητα κατασκεύαζε η ferrari ... με αυτά σαν ιδέα, σαν σχέδιο...
τέτοια ελπίζω να φτιάχνει και σήμερα...και όταν μπορέσω (όνειρα!!!) να έχω μια...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Wed Jun 09, 2004 3:08 pm    Post subject: Reply with quote

Η μεγαλη μου αγαπη, ΒMW 320i Coupe! Δεν την αλλαζω με τιποτα. Very Happy Very Happy
Με την 17" ζαντoυλα, ηχοσυστημα, τηλ., κλιματισμο κ.α. (εκτος δερμα).



Και Σ Η Μ Ε Ρ Α το πρωι εγινε αυτο.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



Η ζημια μου λενε ειναι περιπου 5.000 €!!! Evil or Very Mad Crying or Very sad Evil or Very Mad Crying or Very sad
Crying or Very sad Με χτυπησε ενας τουρκος με ενα παλιο VW Passat!!
Πανε και οι διακοπες και τα μπανακια και οι ολυμπιακοι και ΟΛΑ!!
ΓΑΜ# %^ &^*(*)()# Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Last edited by Argyris on Sun May 29, 2005 6:46 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Aquis Granum
Senior Member
Senior Member


Joined: 27 Feb 2004
Posts: 541
Location: Aachen/Germany

PostPosted: Wed Jun 09, 2004 3:44 pm    Post subject: Reply with quote

Έλα ρε Αργύρη, μη στενοχωριέσαι... θα προλάβεις να την φτιάξεις! Στο κάτω κάτω, εδώ στην Γερμανία οι Ασφαλιστικές αποζημιώνουν αμέσως! Wink

Αμάξι είναι! Το βασικό είναι να σαι εσύ καλά! Το αμάξι φτιάχνεται!
Back to top
View user's profile Send private message
ZORBAS
Full Member
Full Member


Joined: 16 Apr 2004
Posts: 364
Location: London

PostPosted: Wed Jun 09, 2004 3:47 pm    Post subject: Reply with quote

Καταστροφή! Αργυρη, αφού σε τράκαρε όμως, αυτός δεν θα πληρώσει; Γερμανία δεν είσαι; Ελπίζω σε κάνα μηνα να είσαι έτοιμος πάλι οποτε και ολυμπιακοί και μπανακια, όλα μέσα! η όχι; ,

όπως είπε και ο Aquis. δεν λες που δεν έπαθες εσύ τίποτα!

Κουράγιο Φίλε
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Jun 09, 2004 4:07 pm    Post subject: Reply with quote

Όλους εσάς στη Γερμανία σας ζηλεύω για την ποιότητα των μηχανικών που έχετε! Δεν υπάρχει περίπτωση να φύγετε από συνεργείο και να μην σας φτιάξουν το εργαλείο!

Εδώ αρκετοί μηχανικοί είναι άσχετοι ή απατεώνες Evil or Very Mad

Αν δούν ότι είσαι ψιλοάσχετος από μηχανολογικά τότε θα τους χρυσοπληρώσεις και απο πάνω θα σου κάνουν τέτοια δουλειά ώστε σε λίγους μήνες να ξαναπάς απο εκεί Confused Mad Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Wed Jun 09, 2004 4:27 pm    Post subject: Reply with quote

Σας ευχαριστω φιλοι (εγω δεν επαθα τιποτα), αλλα ξερετε τι παει να πει να το εχω αυτο το ΚΟΥΚΛΙ 4 ολοκληρα χρονια, και να μην εχει ουτε μια γρατζουνια και ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ να σου το κανουν ετσι; Μου ραγησε η καρδια!!!
Ασε που δεν θα το εχω τωρα για κανα μηνα ωσπου να φτιαχτει!

Οτι θα πληρωσει η ασφαλεια, θα πληρωσει! Αλλα μου την δινει αγρια οτι εγινε! Ασε που αυτην την περιοδο γραφω την διπλωματικη μου εργασια για να τελειωσω την σχολη και ειμαι στρεσσαρισμενος στο φουλ, ηρθε και αυτο τωρα και χε$#$ μεσα!!

Arrow Losada. Μη το λες αυτο! Εκει ειναι ομως πολυ φτηνοι. Εδω 1 ωρα στην BMW κοστιζει 50-60 €!!! Να δουμε ποσο θα βγει το ακριβες πορισμα της ζημιας!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
fpug
Visitor
Visitor


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 9

PostPosted: Thu Jun 10, 2004 9:07 am    Post subject: Reply with quote

Εγω εχω ενα peugeot 206 GT 2.0l εδω και 2 χρονια. Απο κρατηματα πολυ καλο. Υποδυναμη εχει βελτιωθει με καποιες μετατροπες (εχει 167 αλογα τωρα).



Παντως επειδη αυτο ειναι το τριτο πεζο που εχω (205gti1,9 &rallye 1.6 16v τα δυο προηγουμενα) το επομενο αυτοκινητο μου θα ειναι ..... AUDI
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 2 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr