stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Εδώ κολλάνε τα πάντα για τα ΣΠΟΡ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Fri Apr 23, 2010 9:18 pm    Post subject: Reply with quote

Για εμένα η κύρια αιτία είναι το ρίσκο, όπως προανέφερα.

Γιατί να διακινδυνεύσει ο Έλληνας παίχτης να σπαταλήσει τα "καλά του" χρόνια σε ένα πρωτάθλημα που δεν του παρέχει πολύ περισσότερα, απ' όσα του παρέχει το ελληνικό και εν γένει το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.

Θέλει δόξα ; Είτε συλλογικά είτε εθνικά θα την επιτύχει μέσω eurobasket ή euroλίγκα !

Θέλει χρήμα ; Νομίζω ότι στην Ελλάδα, ακόμη και σε μία μέτρια ομάδα να παίζει στα "καλά του χρόνια" θα κερδίσει ικανοποιητικά χρήματα απολαμβάνοντας παράλληλα το γνώριμο κοινωνικό και οικογενειακό περιβάλλον τους.

Αν όμως πάψει το ελληνικό πρωτάθλημα να είναι ελκυστικό και παρακμάσει, τότε το υποψήφιο ταλέντο θα μπορεί να επιλέξει με μεγαλύτερη αποφασιστικότητα να εκπληρώσει το αμερικάνικο όνειρο του.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Fri Apr 23, 2010 10:41 pm    Post subject: Reply with quote

μαζί σου....απλά τονίζω πως όσοι λένε ότι η ευρωλίγκα είναι καλύτερη (δήθεν τακτικά) και για αυτό δεν αξίζει να πάνε κλπ.κλπ. λένε σαχλαμάρες.....όπως άκουσα πως ο κουφός πρέπει να έρθει άμεσος στην ελλάδα γιατί δεν παίζει....ναι να παίξει με το περιστέρι της κυριακές.

σκέψου όμως πως το ισπανικό πρωτάθλημα είναι μια χαρά αλλα οι ισπανοί πάνε όλοι ΝΒΑ.....γιατί?
Back to top
View user's profile Send private message
Ο.Υ.Σ.Τ.
Full Member
Full Member


Joined: 02 Aug 2004
Posts: 374
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Sat Apr 24, 2010 10:29 am    Post subject: Reply with quote

Προσωπικη μου αποψη ειναι η νοοτροπια που εχουμε γενικως σαν Ελληνες και εν προκειμενω στο μπασκετ ειναι η εξης: "Ελα μωρε τωρα να τρεχω στην Αμερικη, και αφησω εδω τον φραπε της Γλυφαδας(η της Αριστοτελους) και να παω εκει να ζεσταινω τον παγκο. Κατσε εδω καλα ειμαστε να βγαζουμε και κανενα γκομενακι, να μας εχουν και οι ταγκαλοι(=καφροι οπαδοι) θεους και δε βαριεσαι μωρε.. Τα λεφτα ετσι και αλιως θα τα παρουμε.."
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Sat Apr 24, 2010 12:19 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.sport-fm.gr/article/226828

μαθαίνουν ηθικές αρχές από τους μεγάλους και από μικρούς τώρα πια..... Laughing Rolling Eyes μαθαίνουν ηθικές αρχές από τους μεγάλους και από μικρούς τώρα πια.....με σεβασμό στο γυναικείο φύλλο! Rolling Eyes Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Mon Apr 26, 2010 3:54 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν ξερω αν περναει σαν διεθνης αθλητικη διακριση, αλλα μπορουμε να πανηγυρισουμε τον τιτλο της ελληνικης ομαδας μπασκετ στο τοπικο πρωταθλημα των Βρυξελλων Laughing

Επισης, η γυναικεια μας ομαδα εστω και αν βγηκε 2η, θα ανεβει κ αυτη στην επομενη κατηγορια Wink
Back to top
View user's profile Send private message
pindos10
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 866
Location: White River

PostPosted: Sun May 02, 2010 12:56 am    Post subject: Reply with quote

Μεταφερω εδω το post του φιλου grego για να μην ειμαστε και εκτος θεματος, αφου τον ενοχλησε και αυτο
grego wrote:
pindos10 wrote:
Ε ρε προβληματισμους που εκφραζουν οι φιλοι σχετικα με το σταδιο, γηπεδο, ή αχουρι της ομαδας με τον βαρυγδουπο τιτλο "Ολυμπιακος Βολου".

Νομιζω πως κερδισες επαξια το βραβειο του καλυτερου ποστ-σκουπιδι του συγκεκριμενου τοπικ.Συγχαρητηρια...

pindos10 wrote:
Ποια ομαδα?

Η ομαδα που αντιπροσωπευει μια απο τις μεγαλυτερες πολεις στην Ελλαδα,η ομαδα με 73 χρονια ιστορια που κουβαλαει χιλιαδες κοσμο απο πισω της.

pindos10 wrote:
η ομαδα που πριν λιγα χρονια ειχε κερδισει την Νικη στερωντας της την ανοδο

Δηλαδη αν ειχε κατσει να την φαει τωρα θα την συμπαθουσες περισσοτερο.Επρεπε να το πεις τοτε μηπως και δωσεις κινητρο στους ποδοσφαιριστες να «στηθουν».Τι παραπανω σχολιο να κανω...

pindos10 wrote:
η ομαδα της οποιας οι οπαδοι συμπεριφερθηκαν με αγριο ρατσιστικο τροπο στον Τζιμπριλ Σισε
,
Φαε λιγο ακομα χορταρακι που σε ταιζουν τα αθηναικα ΜΜΕ να βελαζεις καλυτερα.Αλλα ακομα και να εγινε το παραπανω,σαφως ηταν οι πρωτοι φιλαθλοι στην Ελλαδα που την ειπαν σε εγχρωμο ποδοσφαιριστη...

pindos10 wrote:
εμπλεκεται το ονομα της σε υποπτα και στημενα παιχνιδια.

Αν αισθανεσαι καλυτερα ας μην ποσταρουμε τιποτα για οποια ομαδα στον πλανητη εχει αναφερθει στα στημενα.Να δουμε για τι θα μιλαμε στο τελος.

pindos10 wrote:
Και εις ανωτερα στον Ολυμπιακο Βολου. Αντε και Champions League.

Καταλαβαινω οτι το παραπανω post μου φανταζει και μπορει να ειναι ακρως επιθετικο. Και γνωριζω την μεγαλη ευαισθησια του Admin που μας φιλοξενει, αλλα και του losada7 για προσβλητικες αναφορες σε ομαδες και συλλογους.

Το ποστ σου πρεπει να παραμεινει ως μνημειο ανοησιας αφου ουσιαστικα επιτιθεσαι απο πουθενα σε μια ομαδα στην πλειοψηφια συμπαθεστατη απο τριτους οπαδους με επιχειρηματα που εχουν το ακαταλογιστο.Χαλαλι το οτι εισαι εντελος εκτος θεματος!


Δεν χρειαζεται να τραβηξω τα ακρα. Θα ηθελα μια αναφορα μονο στον απερχομενο προεδρο που ανεβασε την ομαδα και αντιπροσωπευει οτι πιο διεφθαρμενο υπαρχει στο ποδοσφαιρο μας, μαζι με Μακαρο και "Κοκκαλιαρη" και η αναφορα μου στη Νικη εχει να κανει με τα αρρωστημενα ποδοσφαιρικα μυαλα της πολης οπου μεγαλωσα, που προτιμουν να βολοδερνονται σε τοπικα ντερμπι χαμηλοτερων κατηγοριων, παρα επιτελους να συγχωνευτουν και να παρουσιασουν μια ισχυρη ομαδα που θα πρωταγωνιστει. Αλλωστε οι εκπροσωποι ενος απο τα πρωτα γνησια αστικα κεντρα της χωρας, δεν θα μπορουσαν ποτε να δεχτουν την πλεμπα της Ν. Ιωνιας στις ταξεις τους.
Για τη δε ρατσιστικη επιθεση στον Σισε, η απαντηση οτι "δεν ειναι οι πρωτοι που την ειπαν σε εγχρωμο ποδοσφαιριστη" τεκμηριωνει απολυτα την ανοησια του ποστ μου..... ας ειναι.
Back to top
View user's profile Send private message
grego
Full Member
Full Member


Joined: 01 Jul 2004
Posts: 288
Location: volos

PostPosted: Sun May 02, 2010 1:35 am    Post subject: Reply with quote

Ο απερχομενος προεδρος της ομαδας ο οποιος για αλλους ειναι διεφθαρμενος,για αλλους οχι.Ειναι ενας απο απο τους 60 που περασαν και απο τους αλλους τοσους που θα ερθουν.Το ποσταρισμα σου ηταν απολυτα μηδενιστικο για μια ομαδα οσο και δεν δικαιολογείται.
Μπορει να μεγαλωσες στο Βολο αλλα φαινεται ποτε δεν μπηκες στην ιδιοσυγκρασια της.Το ζητημα της συγχωνευσης των ομαδων του Βολου εχει συζητηθει πολλες φορες και στο παρον φορουμ.Την ιδια προταση κατεμε μπορεις να κανεις στα ΠΑΟΚια και τους Αρειανους μηπως και ποτε παρουν κανα πρωταθλημα.
Εσυ παντως αναφεροσουν στο 2005 που ο Ολυμπιακος Βολου 5ος και σχεδον αδιαφορος αφου πολυ δυσκολα θα επαιρνε την κατηγορια,επρεπε κατα την γνωμη σου να στηθει στην Νικη για να υπερσκελισει την Λαρισα και να ανεβει αυτη.ΟΚ εσενα κατι τετοιο θα σου ανεβαζε την ομαδα στην υποληψη σου.Σε αλλους παλι,οπως εμενα,καθολου.
Τωρα αναφορικα με το επεισοδιο του Σισε,αν εγινε,απλα διογκωθηκε για να καλυφτει η κακη εικονα που παρουσιαζε τοτε ο ΠΑΟ στα φιλικα του.Αν πιστευεις πως για τα χαλια του ελληνικου ποδοσφαιρου φταινε οι οπαδοι του Ολυμπιακου Βολου που το μοναδικο που μπορει να τους προσαψει τα τελευταια χρονια ειναι αυτο το επεισοδιο εισαι απλα προκατελλειμενος.Σχολιασε πρωτα τα σημεια και τερατα που κανουν οι οργανωμενες στρατιες των «μεγαλων» και μετα φτασε στους 4-5 βλακες που «μαιμουδιζαν» οταν ο παιχταρας σου εχανε την μπαλα απο τον Κοτιτσα για πλακα (15.000 ευρω συμβολαιο)
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Sun May 02, 2010 1:24 pm    Post subject: Reply with quote

Τα είπατε, ξεθυμάνατε (ελπίζω), ας το αφήσουμε εδώ. ΟΚ; Thanks!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
agr-engineer
Full Member
Full Member


Joined: 21 Mar 2008
Posts: 323

PostPosted: Sun May 02, 2010 2:05 pm    Post subject: Reply with quote

Ας αποφορτίσουμε το κλίμα.

http://www.youtube.com/watch?v=fxKdx1e_dB8&feature=related

Πολιτισμός, είδος προς εξαφάνιση

http://olatagoal.blogspot.com/2010/04/blog-post_2959.html
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Orlando
Junior Member
Junior Member


Joined: 10 Feb 2006
Posts: 100
Location: Volos

PostPosted: Mon May 03, 2010 12:38 am    Post subject: Reply with quote

Φαινεται οτι μια δοση αληθειας ποναει ορισμενους εδω μεσα. Το αδιαφορο αυτο ματσ που λες ολυμπ-νικης μονο αδιαφορο δεν ηταν, μετα το γκολ που σημειωθηκε νωρις σχετικα πεφταν σαν να τους κανανε ηλεκτροσοκ και ξαπλωνανε μεχρι να τους βγαλει το φοριο εξω.Μεχρι και μερικοι υγειεις φιλαθλοι του ολυμπ. αηδιασαν με τα χαλια του εβλεπαν....φαινεται οτι ξεχνας ευκολα.
Ο μπεος λοιπον ηταν αυτος που ανελαβε τη Νικη για ενα φεγγαρι , και εφερνε οτι παιχτες μπορουσε (παιχταραδες βεβαια) μεχρι που μιλησε για συγχωνευση και εφυγε αρων αρων απτη Ν.Ιωνια αφηνοντας τη Νικη στο ελεος μιας που ολοι κανανε προσφυγη μετα....
Ποιος ο λογος που εγινε αυτο?Μα φυσικα για να σβησει τη Νικη απτον χαρτη.
μονο που επρεπε να τα βαλει με κανεναν αλλον γιατι γυριζει ο τροχος και οτι δε σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο.

grego wrote:
Η ομαδα που αντιπροσωπευει μια απο τις μεγαλυτερες πολεις στην Ελλαδα,η ομαδα με 73 χρονια ιστορια που κουβαλαει χιλιαδες κοσμο απο πισω της.

καλα λεω οτι ξεχνας , η ομαδα που υποστηριζεις εχει 6χρονια ιστορια , ακομη ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ λεγεται , βλεπε ΑΣΚασσανδρας Ολυμπιακος , και η αλλη με τα 73χρονια ιστοριας πουληθηκε στη Δραμα , βλεπε Δοξα.
Δεχτητε τα ορισμενοι ετσι οπως ειναι , εσεις ξεπουληθηκατε πρωτα και μετα ξεπουλουσε τα παιχνιδια ο μπεος αλλα συνηθισμενοι ειστε σ'αυτα εννοειται πως δεν σας αγγιζουν...
Οσο για τον Σισε , ξερετε πως να ξεφτυλιζετε οχι μια πολη αλλα μια ολοκληρη χωρα , βουκινο γιναμε σε ολη την Ευρωπη , παντα αξιοι!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Mon May 03, 2010 11:08 am    Post subject: Reply with quote

Χμμμ, κάτι έχουν τα ελληνικά μου φαίνεται Rolling Eyes

Για να το ξαναδοκιμάσω: το επόμενο post που θα συνεχίζει αυτή την ιστορία θα πάει στα σκουπίδια και ο συγγραφέας του στο Ποινολόγιο.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Mon May 03, 2010 12:45 pm    Post subject: Reply with quote

δηλαδη admin δεν επιτρεπεται να γινει ουτε κοσμια συζητηση επι του θεματος;
Back to top
View user's profile Send private message
grego
Full Member
Full Member


Joined: 01 Jul 2004
Posts: 288
Location: volos

PostPosted: Mon May 03, 2010 8:57 pm    Post subject: Reply with quote

Orlando wrote:
Φαινεται οτι μια δοση αληθειας ποναει ορισμενους εδω μεσα. Το αδιαφορο αυτο ματσ που λες ολυμπ-νικης μονο αδιαφορο δεν ηταν, μετα το γκολ που σημειωθηκε νωρις σχετικα πεφταν σαν να τους κανανε ηλεκτροσοκ και ξαπλωνανε μεχρι να τους βγαλει το φοριο εξω.Μεχρι και μερικοι υγειεις φιλαθλοι του ολυμπ. αηδιασαν με τα χαλια του εβλεπαν....φαινεται οτι ξεχνας ευκολα.

Πρόσεξε τώρα τι υποστηρίζεις!Κατηγορείς μια ομάδα που κέρδισε ένα παιχνίδι, αδιάφορη ή όχι δεν εχει σημασία,παίζοντας σα ίσια ακόμα και ας μην είχε κάτι να κερδίσει από αυτό.Για σένα λοιπόν πρότυπο πρωταθλήματος είνα κάτι σαν το φετινό της Τσουπρο-Λίγκας που τις τελευταίες αγωνιστικές η ΑΕΛ «στήθηκε» στην Λιβαδεια και ο ΗΡΑ στην Ξάνθη.Για σένα πρότυπο αγωνιστικής συμπεριφοράς μια ομάδας είναι να αυτό που έκανε και φέτος η ομάδα σου στα Τρίκαλα και στν Βέροια.Bend over δηλαδή.Δεν συμμερίζομαι ούτε και κατανοώ την λογική σου ούτε και με ενδιαφέρει να το κάνω.Σε πληροφορώ πως ούτε ένα φίλαθλος δεν αηδίασε από την νίκη του Ολυμπιακού επί της Νίκης το 2005.Το αντίθετο μάλιστα.Εγώ στην θέση σου θα ντρεπόμουνα που μια εβδομάδα πριν τον αγώνα έβγαινε στα ραδιόφωνα της πόλης ο τότε προπονητής της ομάδας σου,ο Γούναρης και «ζητιάνευε» το τρίποντο.

Orlando wrote:
Ποιος ο λογος που εγινε αυτο?Μα φυσικα για να σβησει τη Νικη απτον χαρτη.

μα σοβαρά πιστεύεις πως όλη η πλάση συνομοτεί για να καταστρέψει την ομάδα σου;Η Νικη απο μονη της καταστράφηκε.Ο Μπέος έχει αλλάξει 10 ομάδες και θα αλλάξει άλλες τόσες μέχρι να σταματήσει να ασχολείται με το ποδόσφαιρο.Η Νίκη και ο Ολυμπιακός αποτελούν δύο από τους τόσους σταθμούς στην καριέρα του...

Orlando wrote:
Καλα λεω οτι ξεχνας , η ομαδα που υποστηριζεις εχει 6χρονια ιστορια , ακομη ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ

Ο ΑΣ Ολυμπιακός είναι η ομάδα που ιστορικά συνεχίζει τον παλιό Εθνικό Ολυμπιακό όπως ο Νέος Πανιώνιος τον Πανιώνιο,η Νέα Καβάλα την Καβάλα,ο νέος Ατρόμητος τον παλιό,η ΑΕΛ 1964 την ΑΕΛ,ο Εθνικός -ΑΟ Μάνης τον Εθνικό,η Παναχαικη 2005 την Παναχαική όπως και άλλες πολλές ομάδες που τώρα μου διαφεύγουν και που κάποτε στην ιστορία τους «κουβαλάνε» μια συγχώνευση ή κάποια αλλαγή ΑΦΜ για οικονομικούς λόγους.Αν έσυ νιώθεις καλύτερα με αυτό μπορείς και να αποκαλείς την ομάδα μου Μπαρτσελόνα.Το ίδιο μου κάνει εμένα...
Orlando wrote:
Οσο για τον Σισε , ξερετε πως να ξεφτυλιζετε οχι μια πολη αλλα μια ολοκληρη χωρα , βουκινο γιναμε σε ολη την Ευρωπη , παντα αξιοι!!!

Ναι πιστεύω πως ήταν ο σημαντικότερος παράγοντας της ανόδου των spread και της εισόδου του ΔΝΤ στην χώρα μας.Ακόμα όλη η Ευρώπη παραμιλά....

Θα μπορούσα να συνεχίσω επ αορίστου την ωραία μας αποψιολογία (συγνώμμη για το αδόκιμο της φράσης) αλλά ο admin τσατίζεται κι εγώ σέβομαι τις απόψεις του! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Orlando
Junior Member
Junior Member


Joined: 10 Feb 2006
Posts: 100
Location: Volos

PostPosted: Mon May 03, 2010 10:09 pm    Post subject: Reply with quote

Πας να αποφυγεις να δεις την πραγματικοτητα με χιλιες δυο ασυναρτησιες.σου λεω για το ποσο ρατσιστες ειστε ,μου λες για το δντ·σου λεω για τη συγχωνευση μου λες για τη λαρισα την καβαλα και τον πανιωνιο· αντε να το δεχτω αυτο αλλα να ειναι η τριτη συγχωνευση σας μετα απο τον τοξοτη τον εθνικο και κασσανδρα αυτο λεει πολλα.φαινεται ποσο ιστορικη ομαδα ειναι.οποιος καταλαβε καταλαβε που λεει και καποιος δικος σου
Back to top
View user's profile Send private message
grego
Full Member
Full Member


Joined: 01 Jul 2004
Posts: 288
Location: volos

PostPosted: Mon May 03, 2010 11:06 pm    Post subject: Reply with quote

Με το Τοξότη δεν έγινε συγχώνευση.Δεν περιμένω να συμφωνήσεις μαζί μου.Αν συμφωνούσες άλλωστε δεν θα ήσουν νικιώτης και δεν θα ήμουν Ολυμπιακός.
Την συγκεκριμένη στιγμή της ιστορίας του ποδοσφαίρου είσαι δύο κατηγορίες από κάτω,εσύ παίζεις με την Κρανούλα κι εγώ με το ΠΑΟ και τον Πειραιά οπότε καταλαβαίνω και δικαιολογώ την πικρία σου.Το μοναδικό που σας έχει μείνει για να ανεβαίνει το ηθικό σας είναι η καραμέλα της συγχώνευσης και να παρακαλάτε να μπει φυλακή ο Μπέος μήπως και πέσουμε.Σε κατανοώ.Κι εγώ κάπως έτσι ίσως να αντιδρούσα.
Όσο για θέμα του ρατσισμού προφανώς δεν κατάλαβες τι γράφω γι αυτο στο κάνω λιανα.
Το γεγονός λοιπόν του Σισέ που τόσο πολύ προβλήθηκε απο τα ΜΜΕ αφου καλοκαιράκι ήταν και δεν υπήρχε κάτι καλύτερο να δείξουμε,διογκώθηκε υπερβολικά.Σε κάθε γήπεδο υπάρχουν οι τρεις τεσσερις βλάκες που θα μαιμουδίσουν όταν κάποιος έγχρωμος αντίπαλος πάρει την μπάλα.Εχω τύχει σε σκηνές απείρου κάλλους στην «μη ρατσιστική» κι εσύ πιστεύω το ίδιο.Ο Σισέ εκείνη την περίοδο αμφισβητούταν αφού στα φιλικά δεν έπιανε καλές αποδόσεις.Μετά λοιπόν τα δύο μπαλάκια οι αθηναικές φυλλάδες με πρωτοπόρους το Ντέρμπι την Πράσινη και τις άλλες New York Times της Ελλάδας,επικεντρώθηκαν στο περιστατικό αυτό για να τραβήξουν την προσοχή από το γεγονός πως ο μετέπειτα πρωταθλητής την έφαγε από μια ομάδα Β εθνικής.Κάποιοι τσίμπησαν κάποιοι όχι.
Αν εσύ νομίζεις πως οι κραυγές τριων τεσσαρων φτάνουν για να χαρακτηρίσουν ολόκληρο τον κόσμο μιας ομάδας καλώς.Αλλά απλά οι κραυγές σου είναι στο γενικότερο πλάνο φθόνου της πορείας της ομάδας του Ολυμπιακού σε αντίθεση με αυτή που υποστηρίζεις που όντως βαδίζει στα «Τάρταρα».
Εγώ εύχομαι ότι καλύτερο στην ομάδα σου και να καταφέρει να βγεί από το τέλμα στο οποίο βρίσκεται.Μέχρι τότε άραξε στον καναπέ σου και δες την μεγάλη ομάδα της πολης σου να αγωνίζεται στην Σούπερ Λίγκα.
Back to top
View user's profile Send private message
Orlando
Junior Member
Junior Member


Joined: 10 Feb 2006
Posts: 100
Location: Volos

PostPosted: Mon May 03, 2010 11:45 pm    Post subject: Reply with quote

ειδες που οσο πας πεφτεις ακομη πιο χαμηλα??πες μου που εξεφρασα πικρια ,λεω απλα τι εχει γινει.

grego wrote:
''είσαι δύο κατηγορίες από κάτω,εσύ παίζεις με την Κρανούλα κι εγώ με το ΠΑΟ και τον Πειραιά''
για δειτε ποιος εχει πικρια , εσυ το ειπες εγω δεν αναφερα τιποτα...

grego wrote:
''Το μοναδικό που σας έχει μείνει για να ανεβαίνει το ηθικό σας είναι η καραμέλα της συγχώνευσης''
ακους τι λες??

grego wrote:
''Μέχρι τότε άραξε στον καναπέ σου και δες την μεγάλη ομάδα της πολης σου να αγωνίζεται στην Σούπερ Λίγκα.''
χαλαρωσε δεν παιζεισ C.L.

παντως ωραια τα λες , να σε επερνε και κανεις στα σοβαρα καλα θα ηταν...
Back to top
View user's profile Send private message
grego
Full Member
Full Member


Joined: 01 Jul 2004
Posts: 288
Location: volos

PostPosted: Tue May 04, 2010 1:04 am    Post subject: Reply with quote

Ξανατονίζω πως καταλαβαίνω και δικαιολογώ την πικρία σου.
Δεν νομίζω πως η περαιτέρω ανταλλαγή ποσταρισμάτων οδηγεί κάπου ή είναι εποικοδομητική για οποιονδήποτε.
Συμβουλή:Γκαζόζα ΕΨΑ,βοηθά στην χώνευση είναι και βολιώτικη...
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Tue May 04, 2010 1:18 am    Post subject: Reply with quote

Πείτε με περίεργο, αλλά το να με γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι δεν είναι κάτι που μου πολυαρέσει. Ως εκ τούτου:
- οι χρήστες grego και Orlando κερδίζουν - με το σπαθί τους, είναι αλήθεια - από μία παρατήρηση στο Ποινολόγιο (το γιατί είναι ευκόλως κατανοητό, για όσους δεν είναι ας διαβάσουν τον όρο 5 του Κανονισμού Λειτουργίας του forum)
- το topic κλειδώνει μέχρι νεωτέρας.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sat May 08, 2010 9:18 pm    Post subject: Reply with quote

Ἀπό μεταφορά

Stelios Manwlas wrote:
Λοιπον αν και οff topic μιας και μιλαμε για την ομαδα
του Εσπερου αλλα ..
ηδη εχουν γινει οι πρωτες διερευνητικες επαφες
των υπευθυνων της ομαδας για να παιζει
στην Α1 πλεον στο κλειστο της Γλυφαδας .

Αυτο σε περιπτωση που
αν ολα κυλησουν βασει κανονισμων δηλαδη
ειναι και η λογικη εξελιξη
το κλειστο του Εσπερου δεν παρει αδεια.



To thread παραμένει κλειδωμένο μέχρι νεωτέρας
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Thu May 27, 2010 5:40 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.sport-fm.gr/article/275443

Την Παρασκευή η ανάθεση της διοργάνωσης του Euro2016.
Τουρκία,Γαλλία ή Ιταλία?
Προβλέπω Γαλλία.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Fri May 28, 2010 12:38 pm    Post subject: Reply with quote

ιταλία δύσκολο λόγο γηπέδων και ψιλό-βίας, αλλα μην εκπλαγείς αν δεις τουρκια επειδή είναι κάτι καινούριο με καλο φάκελο και μιας και η γαλλία είχε πρόσφατο μουντιάλ.
Back to top
View user's profile Send private message
aikinn
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 08 Jul 2004
Posts: 763

PostPosted: Fri May 28, 2010 12:51 pm    Post subject: Reply with quote

Νομίζω ότι μετά το παράδειγμα της Ν. Αφρικής αλλά και τις καθυστερήσεις σε Ουκρανία-Πολωνία, θα το σκεφτούν πολύ να αναθέσουν την διοργάνωση στην Τουρκία. Δεν είναι καιροί για πειραματισμούς. Θα πάνε σε μία χώρα που στον τομέα της οικονομίας αλλά και της ασφάλειας είναι πιο μπροστά από τους Τούρκους.


edit:
Δόθηκε στην Γαλλία τελικά...
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Sat May 29, 2010 1:14 am    Post subject: Reply with quote

πάλι? (1998....) Rolling Eyes .....βαρετή επιλογή αλλα σίγουρα θα γίνει καλή διοργάνωση.
Back to top
View user's profile Send private message
aikinn
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 08 Jul 2004
Posts: 763

PostPosted: Sat May 29, 2010 2:46 am    Post subject: Reply with quote

Γεράσαμε Billy....Laughing Περνάνε τα χρόνια και δεν το καταλαβαίνουμε πλέον....20 χρόνια διαφορά έχουν οι 2 διοργανώσεις, όσο απίστευτο και αν μας φαίνεται... και άλλωστε τότε ήταν μουντιάλ.

Μια πρώτη εικόνα από τα γήπεδα
http://www.skyscraperlife.com/france/34602-euro-2016-stadiums.html
Με εντυπωσίασε το ανακαινισμένο Velodrome, το σκεπασμένο Park des Princes, και τα καινούρια γήπεδα της Λίλ και της Λυόν. Τα υπόλοιπα είναι αδιάφορα.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Sat May 29, 2010 11:26 am    Post subject: Reply with quote

χάχα Laughing όχι 20, ...12 ! (2010-1998) σε παρακαλώ! Sad

ναι ναι πέρασαν αλλα το είπα γιατί με την ίδια λογική άκουγα πως η ιταλία είχε πάρει το 1990 μουντιάλ και για αυτό πρόσφατα δε της δίναν κάτι.....πάντως πέρα από το μουντιάλ τα γήπεδα της γαλλίας τα ξέρουμε και από τελικούς champions league κλπ
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131  Next
Page 127 of 131

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr