stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Olympic Μemorabilia
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Ολυμπιακοί Αγώνες
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Sat Apr 30, 2005 7:46 am    Post subject: Reply with quote

Την Αθηνα και τον Φοιβο τους ειχα αγορασει και εγω(σε αυτες τις διαστασεις κιολας), νομιζω τελικα οτι ηταν πολυ επιτυχημενη μασκοτ.
Εμενα παντως μου αρεσε παρα πολυ και απ οσο γνωριζω αρεσε και πολυ στους ξενους, οι οποιοι βεβαια μαλλον δεν καταλαβαιναν ακριβως τι ηταν.. Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Mon Jun 13, 2005 1:27 pm    Post subject: Reply with quote

Δείτε και την αυθεντική κούκλα των αρχαίων ελλήνων

<== κλικ
Back to top
View user's profile Send private message
christos
New Member
New Member


Joined: 08 Sep 2006
Posts: 31
Location: Athens

PostPosted: Fri Jun 29, 2007 11:24 am    Post subject: Reply with quote

Εκτός από εισιτήρια, DVD κλπ έχω και ένα επίσημο dvd από Χιλή με τους αγώνες από το ολυμπιακό τουρνουά τένις καθώς και τις απονομές, μιας και πήραν σχεδόν όλα τα μετάλλια.Στα ισπανικά βέβαια Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
savas
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 287

PostPosted: Sat Sep 06, 2008 2:35 pm    Post subject: Reply with quote

Και 4 χρόνια μετά 3 Wallpapers με τα καταπληκτικά γραφικά της ΑΘΗΝΑ 2004: Εθελοντισμός, Περιβάλλον και Πολιτισμός







http://rapidshare.com/files/143064773/ATH2004_Wallpapers.zip
Back to top
View user's profile Send private message
ariskop
Senior Member
Senior Member


Joined: 18 Aug 2008
Posts: 678

PostPosted: Tue Sep 09, 2008 12:42 am    Post subject: Reply with quote

Μετά από πολύ καιρό που παρακολουθώ το forum αποφάσισα να γραφτώ ..
Τα δικά μου αναμνηστικά από τους αγώνες.
1) 15 εισιτήρια από διάφορα αγωνίσματα μαζί με 1 εισιτήριο από την Τελετή Λήξης
2) Την τσάντα του θεατή της τελετής με το επίσημο πρόγραμμα και τα αξεσουάρ (Μαντήλι - Φωτεινή Καρδιά - Μπαλόνι...)
3)Μπλούζα εθελοντή (δώρο από ξαδέλφη - μου απορρίψαν την αίτηση εθελοντισμού για μόλις 2 μήνες όριο ηλικίας)
4) καπέλο κούπα άλμπουμ pins (μάλιστα και ένα <5000 με το τελευταίο ολυμπιακό ρεκόρ των αγώνων στο επι κοντώ ανδρών)
5) Τα νομίσματα των 500 δραχμών και των 2 ευρώ...
6) Μια κασετίνα με 2 επετειακά νομίσματα αναγραφόμενης τιμής 10 ευρώ από την Τράπεζα της Ελλάδος (μία όψη το σύμβολο των αγώνων και στην άλλη αρχαίες παραστάσεις.

Και τελευταίο και πιο περίεργο
Μπαλάκι του μπέιξμπωλ με το σήμα των αγώνων που το μάξεψα με πολύ κόπο από την εξέδρα κατά τη διάρκεια του αγώνα
Back to top
View user's profile Send private message
panos81c
New Member
New Member


Joined: 14 Nov 2006
Posts: 36
Location: Αθήνα (Μαρούσι) - Λονδίνο (Enfield Town)

PostPosted: Tue Aug 21, 2012 8:09 am    Post subject: Reply with quote

Από τους Αγώνες της Αθήνας πήρα:

Μπλούζα μπλε ελεκτρίκ των Ολυμπιακών Αγώνων
Κούπα μπλε των Ολυμπιακών Αγώνων
Καπελάκι άσπρο των Παραλυμπιακών Αγώνων

Επίσης τον επίσημο οδηγό Stadio, το εξώφυλλο του οποίου όμως έχω ντύσει με διαφανές αυτοκόλλητο για να μην φθαρεί, καθώς και το διαφημιστικό για το ανοικτό διώροφο λεωφορείο που είχε βάλει η Hyundai για να κάνει ξενάγηση στα Ολυμπιακά Συγκροτήματα (Ο.Α.Κ.Α., Φάληρο και Ελληνικό).

Μια φίλη της μητέρας μου που ο γιος της δούλευε στην Coca-Cola μου έδωσε και ένα μπλουζάκι της Ολυμπιακής Λαμπαδηδρομίας.

Και τέλος, ένα αυτοκινητάκι Mercedes M-Klasse της Siku το οποίο μετέτρεψα μόνος μου σε Hyundai Tucson με τα Ολυμπιακά λογότυπα και τέσσερις φιγούρες εθελοντών μέσα... (!)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Ολυμπιακοί Αγώνες All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr