stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Διαγωνισμός τραγουδιού Eurovision
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 1:31 pm    Post subject: Reply with quote

Δυστυχώς δεν βγήκε ο Δάντης με τον κορυφαίο στίχο-ατάκα "Elvis has left the building" Laughing Ίσως η βαρβατίλα του να ήταν too much για την κρυόκωλη Φινλανδία και να είχαν ακόμα περισσότερες αυτοκτονίες από ό,τι συνήθως. Βέβαια για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, το Σαρμπέλ Laughing είναι πιο κοντά στο "ύφος" της Eurovision. Το Τάμτα Laughing λες και του είχαν κάνει σαμποτάζ στα μικρόφωνα χτες. Και αυτό το χέρι στην πρίζα τι θέλει και το βάζει κάθε φορά;
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 1:39 pm    Post subject: Reply with quote

chr.04 wrote:
Συμφωνώ ότι έτσι όπως τα παρουσίασαν χθες πήγε το καλύτερο. Η Τάμτα και ο Δάντης είχαν εντελώς γελοία παρουσίαση.

Φέτος πιστεύω ότι πρέπει να υποστηρίξουμε την Κύπρο.

-------------
Η Τουρκία έχει επιλέξει τραγουδιστή, έχει ανακοινώσει το τίτλο αλλά δεν έχει παρουσιάσει ακόμα το τραγούδι. Ο τίτλος είναι 'SHAKE IT SEKERIM', (πολύ κούνημα η Eurovision)....


http://www.youtube.com/watch?v=h3v77vYM170

To tragoudi ths Tourkias gia tin Eurovision.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
vourligan
Full Member
Full Member


Joined: 31 Aug 2006
Posts: 285
Location: Athens - Corfu

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 1:42 pm    Post subject: Reply with quote

Ενα τραγουδι δεν μ'αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ αυτο πηγαν κ εστειλαν!

Ηθελα να ηξερα ποιος ψηφισε... 30 ατομα μου εχουν πει την γνωμη τους κανενας δεν μου ειπε τον Σαρμπελ. Αν οι υπολοιπες χωρες δεν στειλουν κλοουν, μουγκους, χοντρους κ αταλαντους τοτε η δεκαδα θα ειναι πολυ μακρινο ονειρο... Confused
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 1:44 pm    Post subject: Reply with quote

Περίμενα κι εγώ να δω τη σούπερ έκπληξη από την Τάμτα όπως μάς είχε υποσχεθεί ο Νίκος Σούλης, και ξαφνικά βλέπω μια πανικόβλητη με baby doll και σκάφανδρο. Razz Επιπλέον είχε πολύ τρακ και φωνή χωρίς καθόλου έκταση. Ειδικά στις ψηλές κόντευε να της βγει η ψυχή.
Ο Σαρμπέλ βγήκε πολύ συμπαθής, δικαίως ψηφίσθηκε. Και εν πάση περιπτώσει, έχουμε στείλει και χειρότερα τραγούδια στο διαγωνισμό.

Το τραγούδι της Κύπρου ενδιαφέρον (ούτε που το θυμάμαι), τα γαλλικά της Ευριδίκης δεν με έπεισαν, με έπεισε όμως το βαμμένο μάτι του Κοργιαλά. Razz Θεωρώ βέβαιο ότι λόγω στίχου θα ψηφιστεί από Γαλλία και Μονακό, αρκεί βέβαια προηγουμένως να μπει στον τελικό.

Της Βουλγαρίας, έκπληξη. Πέρα από το ότι η τραγουδιάρα τους έχει φωνάρα, είναι ένα ζωηρό έθνικ κομμάτι με δικό του ρυθμό, και όχι ένα έθνικ ανακατεμένο με ηλεκτρονική για να βγάλει ρυθμό με το ζόρι. Τα κρουστά φοβερά.

Για να δούμε. Πιστεύω ότι θα πάμε συμπαθητικά.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 1:48 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=Tq-0GTDZDD0

Βουλγαρία


http://www.youtube.com/watch?v=9-dDxp8Cez0

Ελβετία
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 2:06 pm    Post subject: Reply with quote

Ypsilon wrote:
Της Βουλγαρίας, έκπληξη. Πέρα από το ότι η τραγουδιάρα τους έχει φωνάρα, είναι ένα ζωηρό έθνικ κομμάτι με δικό του ρυθμό, και όχι ένα έθνικ ανακατεμένο με ηλεκτρονική για να βγάλει ρυθμό με το ζόρι. Τα κρουστά φοβερά.


Shocked

Νομίζω ότι είναι το πιο χάλια τραγούδι που έχω ακούσει ποτέ στη Eurovision μετά το περσινό της Λιθουανίας. Άσχημη μελωδία, ό,τι να'ναι φωνητικά (και καλά παραδοσιακά Βουλγάρικα), ντραμς που θυμίζουν... Safri Duo (τους θυμάται κανείς αυτούς; ), τύπος με κλασική βουλγάρικη χαίτη που θύμιζε τον αρσιβαρίστα Πεσάλοφ, γενικώς ένα χάλι μαύρο.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 2:19 pm    Post subject: Reply with quote

Λοιπόν, τώρα που το ξανάκουσα στο you tube, νομίζω ότι θα συμφωνήσω μαζί σου.
Απλώς χτες βράδι "μ' έπιασε", ίσως από την απελπισία για το χάλι των δικών μας! Laughing
Εννοείται ότι το τραγούδι παρουσιάστηκε διαφορετικά (=καλύτερα) απ' ό,τι το δείχνει το βίντεο, και κρατάω ακόμα τις επιφυλάξεις μου γιατί στα έθνικ κομμάτια δίνω πάντα μια δεύτερη ευκαιρία. Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 4:17 pm    Post subject: Reply with quote

To tragoudi ontws einai xalia, alla h peira didaskei oti oi ethnic proseggiseis sti Eurovision "pianoun". Mporei kai na perasoun teliko...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

"Μεγάλην εντύπωσην έκαμεν τζιαι το τραγούθκι της Κύπρου που εν γαλλόφωνον τζιαι άρεσέν μου πολλά, γιατί η κυπραίικη βράκα του Κοργιαλά τζιαι η Ευριδίκη που εν σαν χασισωμένη, πιστεύκω που έχουν υπόθεσην να κερδίσουν, αμμά οι Ευρωπαίοι στ’ αρχίθκια τους με τα γαλλικά που εν πουστόγλωσσα, τζιαι να δούμε τι άλλην μαλακίαν εννά κόψει ο νους μας για να φέρουμε το Song Contest στην Λευκωσίαν."

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Credits: Πιτσιρίκος
www.pitsirikos.blogspot.com

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Razz Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
marin
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Apr 2004
Posts: 1414
Location: London

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 5:32 pm    Post subject: Reply with quote

Laughing Laughing Laughing Laughing

Καλά φανταστείτε πόσο γέλασα με το απόσπασμα του πιτσιρίκου που παρέθεσε ο φίλτατος Υ που έβαλα για πρώτη φορά smileys στο post μου!
Λοιπόν εγώ άποψη ακόμα επί της Eurovision δεν είχα γράψει (πως και το ΄παθα; ) κυρίως γιατί ήθελα πρώτα να ακούσω τα τραγούδια ζωντανά τη συγκεκριμένη βραδιά και μετά να πω.
Πρώτα απ΄όλα κανένα τραγούδι δεν με ενθουσίαζε από την πρώτη στιγμή που τα άκουσα. Του Τάμτα ήταν υποφερτό ως μπαλάντα, του Δάντη το έβρισκα λίγο πασέ, του Σαρμπέλ λίγο copy paste του shake it.

Από εκεί και πέρα όμως με αυτά που είδα χτες δικαίως ψηφίστηκε του Σαρμπέλ. Ήταν ο καλύτερος επί σκηνής, ο πιο άνετος, αυτός που το υποστήριξε καλύτερα. Επίσης αυτό το σημείο του τραγουδιού με το έντονο μπουζούκι κακό δεν θα μας κάνει στην Ευρώπη καθότι τα στερεότυπα στερεότυπα και των Β. Ευρωπαίων τους αρέσει το εθνίκ μας.

Καλώς ή κακώς το Τάμτα δεν τραγούδησε καλά. Ήταν off key σε πολλά σημεία και επίσης...ποιός τη σκηνοθέτησε έτσι; Με το λαμπατέρ στο κεφάλι και σαν άγαλμα με τα παρλιακά να κάνουν τούμπες με κάτι λάβαρα γύρω της; Επικίνδυνες οι μπαλάντες αν η τραγουδίστρια δεν έχει φωνάρα να προσπεράσει τυγχόν προβλήματα.

Για το Δάντη δεν ξέρω...δεν μου αρέσει καθόλου σαν παρουσία και η Eurovision είναι κατά κύριο λόγο παρουσία. Δέχομαι ότι είναι καλός συνθέτης και ότι το κομμάτι του ήταν πολύ πιο σύνθετο και ολοκληρωμένο παρόλα αυτά δεν μου άρεσε τρομερά το βρήκα λίγο "παλιό" και δεν τον βοήθησε καθόλου η σκηνική του παρουσία. Δηλαδή για να υποστηρίξεις την φράση "Elvis has left the building" πρέπει να είσαι τουλάχιστον Ελβις...
άντε ο George Clooney.


Αντιθέτως το Σαρμπέλ με τον που το είδα (που πρίν τον είχα για φτύσιμο) μου φάνηκε πολύ άρτιος πάνω στη σκηνή πολύ χαρούμενος (θέλετε να το μεταφράσετε αυτό το τελευταίο; ) και ότι το υποστήριζε με άνεση. Αυτό φάνηκε πολύ και για αυτό βγήκε πρώτος. Άσε που θα πάρουμε και όλες τις ψήφους από το Birmingham και τα περίχωρα καθως αυτές οι κινήσεις του Σαρμπέλ είναι εντελώς Bangra Dancing βγαλμένες από το Goodness Gracious Me για όσους ξέρουν. Πολύ Bollywood...

Όσο για το Comme ci comme ca πιστεύω ότι μπορεί να πάει πολύ καλά έχει ένα ρετρό feel και η Ευριδίκη τραγουδάει καλά. Τα γαλλικά ης θέλουν λίγη βελτίωση όπως και η σκηνική της παρουσία. Αντιστοίχως η Ναταλίτσα η Γερμανού she better stick to Greek lyrics γιατί κάτι με το Νο1 της Παπαρίζου κάτι με το No Madonna τώρα θα πάρουμε το βραβείο του πιο γελοίου αγγλικού στίχου. Που δεν βγάζει και νόημα συν τοις άλλοις. Χωρίς να ξέρω τόσο καλά γαλλίκα όσο αγγλικά του Κοργιαλά και της Ευριδίκης είχε τελος πάντων μια ιστορία να πεί.

Και τελευταίο...Κοργιαλάς...me likes a lot...
Back to top
View user's profile Send private message
Giannis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Mar 2004
Posts: 1682
Location: Ελβετία

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 6:19 pm    Post subject: Reply with quote

Χωρίς να έχω διαβάσει τα προηγούμενα posts οπότε ενδέχεται να επαναλαμβάνομαι και ζητώ προκαταβολικά συγνώμη, θα ήθελα στα γρήγορα να πω τη γνώμη μου σχετικά με τα φετινά τραγούδια.
Ακουσα πριν λίγο για πρώτη φορά το τραγούδι του Σαρμπέλ στο u-tube και έχω να σχολιάσω το εξής.
Καταρχάς είναι μια κλασική πα@@ρα από τις πολλές που πάνε στη eurovision. Με το που ξεκίνησε, οι ρυθμοί και ό ήχος μου φάνηκαν σαν μια μείξη από Shakira kai Jennifer Loppez...στη συνέχεια περάσαμε στα shake α λα Ρουβα...μετά κάτι στίχοι που επαναλαμβάνουν το Μαρία Μαρία σε στυλ Santana...και στο τέλος ξαφνικά σταματά η ανατολικο-ποπ μουσική για να αρχίσουν τα έθνικ κλαρίνα/μπουζούκια και τα λικνίσματα, όπως ακριβώς στο τραγούδι της Παπαρίζου. Κοινώς ένα μωσαϊκό από πετυχημένες συνταγές με καμμία απολύτως πρωτοτυπία. Αν ναι, και οι γκομενίτσες / χαρέμι αριστερά και δεξιά συμπληρώνουν το σόου, γιατί άμα δεν έχεις να δείξεις μουσική και ταλέντο, δείχνεις μπούτια...και ικανοποιείς και τα βίτσια του μπανιστιρτζή και σεξιστή νεοέλληνα (γκομενίτσα, γκλάμουρ, φραππέ και κλαμπάκια...)...
Κοινώς, ντρούμπου ντρούμπου ντρουμ, ντρουμ ντρουμ ντρουμ, τα βραχιόλια της βροντούν που λέμε και στο χωριό μου ... και άλλη μια φορά για τα πανηγύρια.

To τραγούδι του Δάντη το άκουσα μια φορά πριν κανένα μήνα και μου προκάλεσε συναισθήματα αντίστοιχα με αύτά του Ρακιτζή πριν μερικά χρόνια. Μα καλά τι διάολο, τάμα τό΄χουν βάλει όλοι να πάνε μια φορά στη eurovision πριν περάσουν στη λήθη...


Της Τάμτα πάλι δεν το άκουσα ποτέ...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 8:03 pm    Post subject: Reply with quote

Το τραγούδι του Σαρμπέλ το έχουν γράψει ο συνθέτης και ο στιχουργός που έγραψαν το Mambo και το Gigolo (και άλλα) τραγούδια της Παπαρίζου.

Έχουμε πει πολλές φορές ότι δεν υπάρχει συνταγή. Έχουμε πει και πάλι πολλές φορές ότι η Eurovision είναι ποπ διαγωνισμός, δεν είναι ούτε για την Φαραντούρη ούτε για την Μπάλτσα. Ξέρουμε επίσης ότι όσοι τολμάνε, κερδίζουν. Κατα καιρούς έχουν εμφανιστεί σούργελα, αλλά πλασάρονται σε πολύ καλές θέσεις.

Η ίδια συνταγή που στέλνουμε φέτος έφερε την 3η θέση το 2001 και την 1η το 2005.
-----------------
Αν θέλουμε πρωτοτυπία να στέλναμε την Τσίλα να γινόταν της ΓιουροΒΥΖΙον!
Back to top
View user's profile Send private message
Giannis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Mar 2004
Posts: 1682
Location: Ελβετία

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 8:18 pm    Post subject: Reply with quote

To ότι η eurovision είναι ποπ διαγωνισμός μου είναι σαφές και ούτε είμαι από αυτούς που κρίνουν τα τραγούδια της eurovision με βάση τα δικά μου μουσικά γούστα! Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η ίδια συνταγή σπάνια φέρνει ένα τραγούδι ξανά σε καλή θέση καθώς το κοινό έχει καλύτερη μνήμη απ ότι νομίζουμε και γρήγορα πλήττει. Επίσης, δε νομίζω ότι στέλνοντας επί 5 χρόνια το ίδιο πανηγύρι τολμάμε κάτι όπως αναφέρεις, το αντίθετο θα έλεγα δεν τολμάμε καθόλου. Οποιος τολμά φέρνει κάτι καινούριο όπως οι Φιλανδοί πέρυσι. Οποιος πάλι εφησυχάζεται και του έχει στερέψει η έμπνευση, πλάσάρει για καμιά 10ετία την ίδια μούφα μέχρι να αποσυρθεί υπό βροχής ντοματών και ωών...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Fri Mar 02, 2007 12:31 pm    Post subject: Reply with quote

Γι αυτό ακριβώς λέω να στέλναμε την Τσίλα, ή τον Φλωρινιώτη.
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Mar 02, 2007 7:13 pm    Post subject: Reply with quote

Τσίλα, "Μαύρη"!
http://www.youtube.com/watch?v=LYHzAKYmobo
Το απίστευτο γέλιο! Laughing
Θα έπρεπε να την είχαμε σκεφτεί.... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Thu Mar 29, 2007 11:42 pm    Post subject: Reply with quote

To videoclip tou yassou maria:

http://www.youtube.com/watch?v=qG1bTVY01Io
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Apr 27, 2007 12:11 pm    Post subject: Reply with quote

Το Σαρμπέλ έχει ρεύμα! Αφού πέρασε μια μικρή περίοδος που ούτε να τον φτύσουν στην Ευρώπη, ξαφνικά έχει καβαντζώσει τις πρώτες θέσεις στα περισσότερα γραφεία στοιχημάτων (μέσος όρος: 5η θέση).
Είδαν οι ανθρωποι ότι όλα τα τραγούδια είναι για τα μπάζα, οπότε σου λέει, κάτσε να υποστηρίξουμε τον εξωτικό! Razz

Επίσης πολύ καλά πάει και το Ευριδίκι από την Τζύμπρον που στα στοιχήματα πάει λίγο πάνω ή λίγο κάτω από εμάς, ενώ το τρελλό γέλιο το έχει το Γιουνάιτεντ Κίνγκντομ με το άζμα "Flying the flag (for you)"! Βρείτε το στο YouTube και λυσσάξτε κι εσείς στο γέλιο! Laughing

Παράδοξον: Το Βουλγάρικο τραγούδι σκί-ζει! Shocked

Αυτά! (Καιρός ήταν να επιστρέψω στα σοβαρά posts). Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Fri Apr 27, 2007 3:16 pm    Post subject: Reply with quote

Να υποθέσω οτι στην αγγλία σπόνσορας ήταν η British airways? Γιατί διαφορετικά δεν βγάζει νόημα!
Back to top
View user's profile Send private message
marin
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Apr 2004
Posts: 1414
Location: London

PostPosted: Fri Apr 27, 2007 4:04 pm    Post subject: Reply with quote

Mπαααα...εμένα πιο πολύ για virgin μου κάνει καθώς τα χρωματάκια της στολής είναι τέτοια! Τρελλό γέλιο όμως...να δείτε που μπορεί να πάει καλά.
Back to top
View user's profile Send private message
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu May 10, 2007 6:10 pm    Post subject: Reply with quote

Και μην ξεχνιόμαστε σήμερα στις 22:00 ώρα Ελλάδας αρχίζει ο ημιτελικός της Eurovision.

Για τους φίλους μας από το εξωτερικό ας ρίξουν καμιά ψήφο στην Κύπρο, μπορεί να είναι φαβορί αλλά πολλά έχουν δει τα μάτια μας και ίσως να μην περάσει καν στον τελικό.
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Thu May 10, 2007 7:53 pm    Post subject: Reply with quote

Λοιπόν τα νέα από τη Eurovision (όπως μου τα μετέφερε ο mega fan του θεσμού, ael), λένε τα εξής:

-Οι Φινλανδοί πήγαν να παίξουν με τον παραδοσιακό σκανδιναβικό μινιμαλισμό, και τους γύρισε μπούμερανγκ. Η σκηνή είναι πολύ ωραία χωρίς να σε τρελαίνει κιόλας, αλλά μικρή. Πολλές χώρες παραπονέθηκαν ότι δεν μπορούν να αναπτύξουν τα χορευτικά τους εκεί πάνω, κι αναγκάστηκαν να τα τροποποιήσουν.
Επιπλέον, γλιστράει!

-Αναμένω να καταποντιστεί το Σαρμπέλ, και καλά να πάθει, μπας και ξανασοβαρευτούμε και βάλουμε πάλι κανα στυλίστα της προκοπής στην αποστολή. Αυτό που φοράει, καθώς και τα ρούχα των χορευτριών του, είναι ό,τι πιο δεύτερο, πανηγυρτζίδικο και κακόγουστο θα μπορούσε να σκεφτεί κανείς. Τον χαντακώνει απολύτως!
Επιπλέον, πολύ δεύτερη είναι και η χορογραφία, και πολύ σαχλό (και ξαναϊδωμένο) το εύρημα με τις ζώνες των κοριτσιών που λύνονται και γίνονται μέρος της χορογραφίας.

-Τα γραφικά που συνοδεύουν στο φόντο το τραγούδι της Κύπρου είναι τόσο έντονα, που κυριολεκτικά καταπίνουν το -μικροσκοπικό- Ευριδίκι.

-Η Δανία στέλνει τρανς (παντρεμένο παρακαλώ) με φτερά και πούπουλα. (Όποιος κάνει σχόλιο την έβαψε!) Twisted Evil Razz

-Η Ουκρανία όχι μόνο στέλνει τρανς, αλλά πάνω στη σκηνή τη συνοδεύει και η μάνα του (πολύ τα μπερδέψαμε τα γένη, αδέλφια). Razz

-Από φέτος, δυστυχώς συμφωνώ κι εγώ πως ο διαγωνισμός έχει ξεφύγει τελείως. Τόση κακογουστιά μαζεμένη, είναι δύσκολο να το πιστέψει κανείς. Προσωπικά, μου είναι αδύνατον να βρω σημείο ταύτισης όπως παλιά, ωστόσο εννοείται ότι θα τον παρακολουθήσω, αλλά αυτήν τη φορά αποκλειστικά και μόνο για να ψοφήσω στο γέλιο.

-Λοιπόν το βράδυ ψηφίζουμε Κύπρο, Τουρκία, Βουλγαρία, Σερβία. Τα Βαλκάνια, πλάκα-πλάκα, κρατάνε ακόμα ένα επίπεδο στέλνοντας ήχους που θυμίζουν τις χώρες τους. Και επιπλέον, μας δίνουν δωδεκάρια αβέρτα, καιρός είναι να ανταποδώσουμε κι εμείς!

-Αυτά! Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu May 10, 2007 8:24 pm    Post subject: Reply with quote

O Ουκρανός και ο Δανός δεν είναι τρανς (βλ. Dana). Ο Δανός δήλωσε ότι είναι παντρεμένος με άνδρα ο οποίος έκανε και το καπελάκι με τα πούπουλα που φορά, ο δε Ουκρανός πιστεύω ακολουθεί την συνταγή της Sylvia Knight της Ισλανδής πέρυσι, προκαλεί όπως μπορεί - χωρίς χυδαιότητα- και ότι κερδίσει κέρδισε.

Το φόντο της Κύπρου το διάλεξε ο Κοργιαλάς. Στην πρώτη πρόβα τους είχαν κόκκινο και γκρι (φωτό: http://www.eurovision.tv/images/stories/galleries/First_rehearsal_of_Cyprus/ ) στην δεύτερη παρουσιάστηκε το gothic μαύρο μπλε.

Το πάτωμα όχι μόνο γλυστράει αλλά έχει και κενά μεταξύ του πλέξιγκλας και εκτός από τις βούτες κολάνε και τακούνια.

Και εγώ πιστεύω πως ο Sarbel θα πατώσει, και ζω για τις έκτακτες εκπομπές των μεσημεριανών εκπόμπών της Κυριακής και το θάψιμο που θα πέσει.

Ψηφίζουμε για ότι μας αρέσει (και εννοείτα ότι μας αρέσει η Κύπροςι). Δεν ψηφίζουμε τα αουτσάιντερ γιατί στο τέλος θα πάρουν όλους τους βαθμούς από όλες τις χώρες και θα έχουμε νικήτη κάτι σε Αλβανία ή Ισραήλ.

Κρατάμε και ψυχραιμία μας με την άθλια παρουσίαση του Φώτη και της Μαρίας.

Και διασκεδάζουμε!
---------------------
Και κάτι ακόμα, οι Φινλανδοί θα χρησιμοποιήσουν την τεχνολογία fogscreen ένα μηχάνημα που δημιουργεί υδρατμούς οι οποίοι λειτουργούν σαν οθόνη προβολής και θα χρησιμοποιεί -μάλλον- κατά την διάρκεια της ψηφοφορίας.
Back to top
View user's profile Send private message
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu May 10, 2007 11:12 pm    Post subject: Reply with quote

Καλά αυτό το καλύ επιτυχία μακεδονία τι το ήθελε η Μπακοδήμου;

Και μέχρι τώρα τα πήγαιναν τόσο καλά!
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Thu May 10, 2007 11:23 pm    Post subject: Reply with quote

Και μένα με ξένισε, αλλά δυστυχώς είπε αυτό που λέει (και θα συνεχίσει να λέει) όλος ο κόσμος! Sad
Βέβαια δεν το έκανε σκόπιμα και πολύ φοβάμαι ότι θα βρει τον μπελά της από την ΕΤ και όλες τις εκπομπές, μεσημεριανές και μη.
Το χειρότερο είναι ότι η FYROM θα κάνει προπαγάνδα με αυτό, κυρίως επειδή προήλθε από σχολιάστρια της κρατικής τηλεόρασης.
Κρίμα.... Sad
Πάντως είναι πολύ καλοί σχολιαστές και οι δυο, αυτό να λέγεται.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Choriatis 2004
Senior Member
Senior Member


Joined: 25 Feb 2004
Posts: 480
Location: Athens/Aigio

PostPosted: Fri May 11, 2007 12:06 am    Post subject: Reply with quote

TO διορθωσε μετα ειπε σκοπια και ΠΓΔΜ

Kατα τα αλλα respect σε Andorra και Belarus Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Next
Page 18 of 22

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr