stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Αρρώστιααααα!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Σχετικά με το stadia.gr
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Wed Jan 03, 2007 12:21 pm    Post subject: Reply with quote

@Tzinos:
eixe mia selida me parousiaseis vivliwn sxetikwn me to podosfairo kai eixe kai to vivlio tou stadia me mia mikrh perigrafh! Very Happy
dystyxws scanner den yparxei kai gia na pw kai thn alitheia de xerw pou exw valei thn efhmerida Embarassed Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Wed Jan 31, 2007 4:27 am    Post subject: Reply with quote

Γεια σας παιδες!!!!!



Ξερω ξερω ειμαι ανεκδιηγητος, σορρυ, αλλα τελευταια εμπαινα μονο στο τοπικ της Θεσσαλονικης!!!!!


Βλεποντας ομως αυτο το τοπικ και ολους τους συμφορουμιτες μου λειψατε!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Fri Feb 23, 2007 4:09 pm    Post subject: Reply with quote

The return of the Mods!

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Fri Feb 23, 2007 5:12 pm    Post subject: Reply with quote

Τώρα αυτό είναι καλο; Κάτι ύποπτο μου μυρίζει...
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Sat Feb 24, 2007 12:47 am    Post subject: Reply with quote

Τι έγινε ρε παιδιά; Μας την πέσανε;
Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Mon Feb 26, 2007 12:19 am    Post subject: Reply with quote

O Y.Y. ti egine telika gyrise;;;
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Tzinos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 993
Location: London

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 2:33 pm    Post subject: Reply with quote

Mia ερωτηση ρε παιδια για τον Billy

Rε συ Billy, ο φαντομας εισαι???

Μια Βρυξελλες, μια Ρωμη, μια Λονδίνο!
Τι δουλεια κανεις πασα μου?????
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Apr 18, 2007 11:53 pm    Post subject: Reply with quote

Greetings from Dubai! Perimenontas na anoiksei to gate gia Pekino sas lew ena geia kai prosthetw to internet access point tou aerodromiou tou Dubai sta pio koula meri apo opou exoun ginei post.

Elpizw kai apo to Pekino!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Thu Apr 19, 2007 12:00 am    Post subject: Reply with quote

Πωπω εσύ σοβαρολογούσες ότι φεύγεις άμεσα.

Το νου σου !! Κανόνισε να μην μας την κάνεις σαν τον Y ! Twisted Evil


Σαλάμαλέκουμ Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Wed Jun 13, 2007 11:04 am    Post subject: Reply with quote

Είμαι ολίγον άρρωστος...
Post από το PC Lab του ΕΜΠ...
Καθώς άλλοι προσπαθούν να γράψουν προγραμματάκια στη Fortran εγώ καίγομαι στο forum!! Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
Pagouras
Senior Member
Senior Member


Joined: 11 Jan 2005
Posts: 528
Location: Γαλάτσι,Αθήνα(Άντε & λίγο Γιάννινα)

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 11:42 am    Post subject: Reply with quote

Και να φανταστεις οτι εγω καθομαι απεναντι σου... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Wed Jun 13, 2007 11:55 am    Post subject: Reply with quote

Τι να το φανταστώ ρε;;;Αφού δεν ήρθα και σου είπα να τσεκάρεις το forum?
Μήπως να αλλάξεις το όνομά σου από Pagouras σε Ποζεράς;!

ΥΓ:Κάθεσαι μπροστά μου,όχι απέναντί μου!! Wink
Back to top
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 11:58 am    Post subject: Reply with quote

EEEEEΠ! Είστε στο lab και τσατάρετε; Είστε στο φόρουμ και τσατάρετε; Αμφότερα απαγορεύονται!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Fri Jun 15, 2007 11:37 am    Post subject: Reply with quote

Tzinos wrote:
Mia ερωτηση ρε παιδια για τον Billy

Rε συ Billy, ο φαντομας εισαι???

Μια Βρυξελλες, μια Ρωμη, μια Λονδίνο!
Τι δουλεια κανεις πασα μου?????


ela file tora ida to post sou, sorry ala de kitao tin arrostia toso sihna. Metakinoume toso poli giati imun foititis sto UK mehri to 2004, meta xekinisa na dulevo kai tora epestrepsa stin agglia (londino) gia spoudes pali. Asholoume me anaptixiaka oikonomika kai trita krati kai perasa ligo apo tin evropaiki enosi kai ligo apo ton OHE.
Fetos vrethika logo erevnas stin.......Uganda kai stin India gia ena gamo Smile . Ala de skeftika na kano post giati den evriska PC! Laughing Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Tue Jun 26, 2007 11:22 am    Post subject: Reply with quote

Code:
In total there are 94 users online :: 3 Registered, 0 Hidden and 91 Guests   [ Administrator ]   [ Moderator ]
Most users ever online was 150 on Tue Jun 26, 2007 9:23 am


Τι έγινε αρωστάκια Laughing , ξανάρχισαν οι ολυμπιακοί αγώνες και δεν το κατάλαβα ;

Τι έγινε το πρωϊ και μπήκαν τόσοι πολλοί. Μήπως έχω χάσει κάποιο επεισόδιο ... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
PAVEL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 13 Feb 2004
Posts: 1036
Location: Ν.Σμυρνη - Πάτρα - Βενετία (Άλλωστε ένα πλοίο είναι...)

PostPosted: Tue Jun 26, 2007 11:39 am    Post subject: Reply with quote

Επίσης γιατί όλοι guests????
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Tue Jun 26, 2007 12:01 pm    Post subject: Reply with quote

Βots είναι, όχι πραγματικοί users.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Tue Jun 26, 2007 9:48 pm    Post subject: Reply with quote

Kai giati dexomaste ksafnikh epi8esh apo bots?
Pou exeis mpleksei re Admin?
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Fri Oct 19, 2007 11:36 pm    Post subject: Reply with quote

Χαιρετισμούς από Philly!

Μη ρωτάτε πώς βρέθηκα εδώ πέρα Rolling Eyes Ο καιρός είναι ζεστός και υγρός, και από τα ελάχιστα που έχω δει μέχρι στιγμής, η Φιλαδέλφεια δεν είναι και η ομορφότερη πόλη. Μάλιστα, μόλις χτες διάβαζα για μια έρευνα που την κατέτασσε τελευταία ανάμεσα σε 25 πόλεις της Αμερικής σε ό,τι αφορά την ελκυστικότητά της ως πόλη Rolling Eyes

Τέλος πάντως, America is America και συνεπώς όλα κινούνται σε διαφορετικούς ρυθμούς και είναι σε διαφορετικά μεγέθη σε σχέση με την good old Greece. Ελπίζω να μπορέσω να δω 5 πράγματα προτού φύγω την Κυριακή (Δευτέρα ξημερώματα σε ώρα Ελλάδας).

Και προσέχτε γιατί έχω Internet στο δωμάτιο, και δεν το έχω σε τίποτα να ρίξω κανένα υπερατλαντικό ban ή να διαγράψω κανένα post Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 9:01 am    Post subject: Reply with quote

Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά χτες περάσαμε τα 90.000 post, 414 μέρες μετά το προηγούμενο ορόσημο των 80.000. Αυτό μεταφράζεται σε 24 post την ημέρα ή 1 την ώρα και είναι πολύ διαφορετικό από τις όχι και τόσο μακρινές εποχές που είχαμε κοντά στα 100 post την ημέρα.

Έχουμε πει ότι ουκ εν το πολλώ το ευ αλλά δε θα με χάλαγε λίγη περισσότερη ζωντάνια. Προσοχή: δεν υπονοώ να αρχίσουμε τα ασύστολα και άσκοπα post, απλώς να ανεβούμε λίγο σε ό,τι αφορά την ένταση της ουσιαστικής συμμετοχής μας.

Δε θέλω να γκρινιάζω πάντως. Ακόμα και τώρα, 3,5 χρόνια στο νέο φόρουμ, εκπλήσσομαι από το επίπεδο ορισμένων θεμάτων και συζητήσεων και χαίρομαι που συμμετέχω με τον τρόπο που μπορώ.

Εννοείται επίσης ότι η πρόσκλησή προς τα παλιά και καινούρια μέλη που διαβάζουν φόρουμ αλλά δε συμμετέχουν ενεργά ισχύει στο ακέραιο...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 3:19 pm    Post subject: Reply with quote

Θα επιθυμουσα και εγω μια μεγαλυτερη συμμετοχη, οχι ομως της ταξεως των 100 ποστ την ημερα που ειχαμε παλια: 50 με 60 θεωρω οτι ειναι αρκετα. Περισσοτερα ποστ πιστευω οτι κανουν προβληματικη την παρακολουθηση του φορουμ για οσους εχουν περιορισμενο ελευθερο χρονο (φανταζομαι αυτο αφορα σχεδον ολους μας).

Θα συμφωνησω επισης οτι το επιπεδο παραμενει υψηλο αν και ειναι κριμα που καποια πολυ αξιολογα μελη εχουν σταματησει να γραφουν.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Tue Oct 30, 2007 6:54 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδιά,εγώ παρακολουθώ ακόμα το forum,αλλά γράφω σπάνια,συνήθως μόνο στο topic για το Ηράκλειο...

2,5 μήνες τώρα έχω εξεταστική και δεν έχω χρόνο να γράφω σε όλα τα topics ή τουλάχιστον σε αυτά που με ενδιαφέρουν...

Ίσως όμως θα πρέπει να σκεφτούμε ότι δεν υπάρχει κάποιοι γήπεδο ή στάδιο να χτίζεται αυτή τη στιγμή στη χώρα μας,πράγμα που μειώνει πολύ τη συμμετοχή όλων.Δεν θα πρέπει να συγκρίνουμε σε καμία περίπτωση με την περίοδο προετοιμασίας των Ολυμπιακών Αγώνων,μιας και τότε εκτός από τα δεκάδες στην Αττική είχαμε και 3-4 στην περιφέρεια...

Ας περιμένουμε κανένα έργο να αυξηθεί λίγο η κίνσηση...


ΥΓ:Υποδομές και Έργα Rulez
Back to top
worldofjustice
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Sep 2004
Posts: 983
Location: Zurich

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 9:06 pm    Post subject: Reply with quote

Ως moderators πρέπει να κάνετε και μια εσωτερική αξιολόγηση για την πορεία του site αλλά και την κατεύθυνση του μετά τους ολυμπιακούς, γιατί πλέον ο ρόλος του έχει διευρυνθεί αρκετά.

Εμένα με προβληματίζουν δύο πράγματα βλέποντας την memberlist.

1ον. Η έλλειψη νέων power users. Από τον Νοέμβριο του 2006 έχουν βγει μόνον δύο συγγραφείς με κάποια σταθερή συμμετοχή, ο johnmit (88posts) που γράφει για την Κρήτη και ο ATHENIAN (79posts) που γράφει για την Αθήνα. Αν κοιτάξουμε άλλον ένα χρόνο πίσω μέχρι το Νοέμβριο του 2005, βλέπω μόνο 2 δυνατούς συγγραφείς (~200posts). Όλοι οι υπόλοιποι είναι τα πολύ παλιά μέλη άνω των 2 ετών.

2ον. Έχουν χαθεί αρκετοί από τους παλιούς δυνατούς (και σεβαστούς) συγγραφείς. Που είναι ο Ael, η Μarin, ο Tzinos, ο Savroulis, η Smarg, ο aristidis, ο wizard, o Giorgos, o Nikos C. και άλλοι πολλοί και καλοί. Που είναι ο DonAlex ?(καλά αυτός ξέρω που είναι).


Εννοείται ότι όλα τα παραπάνω τα αναφέρω με διάθεση θετικής κριτικής και βοήθειας αν χρειαστεί. Και δεν θα το έκανα αν δεν φέρνατε το θέμα στο προσκήνιο που δείχνει ότι σας απασχολεί. Παιδιά, μιλάμε για ένα από τα πιο θρυλικά και σταθερά forum στο Ελληνικό διαδίκτυο, όχι αστεία. Μιλάμε για 8 σελίδες αρρώστιας και posts από κάθε γωνιά του πλανήτη.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Oct 31, 2007 11:53 am    Post subject: Reply with quote

KPHTH Rulez wrote:
Ίσως όμως θα πρέπει να σκεφτούμε ότι δεν υπάρχει κάποιοι γήπεδο ή στάδιο να χτίζεται αυτή τη στιγμή στη χώρα μας,πράγμα που μειώνει πολύ τη συμμετοχή όλων.Δεν θα πρέπει να συγκρίνουμε . . .


Συμφωνώ με το παραπάνω. Επιβεβαιώθηκε με το μουσείο της Ακρόπολης, όπου είχαμε κάποιες εξάρσεις επισκεψιμότητας και συμμετοχής από τα μέλη του φόρουμ στις κρίσιμες καμπές της κατασκευής του. Σκεφτείτε να ανοίξει και να μπούμε μέσα ...

Μην ξεχνάμε ότι είμαστε 3 μόνο χρόνια μετά τον κατασκευαστικό πυρετό του 2004 ! Κάποιος συγγενής μου από Αυστραλία μου ανέφερε ότι η οικονομία της Αυστραλίας είχε παγώσει για μία πενταετία μετά τους αγώνες του 2000.

Αυτό που επίσης πρέπει να πούμε είναι ότι η προβολή και το ενδιαφέρον για τα ολυμπιακά έργα τροφοδοτούνταν στους έλληνες όχι μόνο από τα Ελληνικά αλλά και από τα διεθνή ΜΜΕ. Όταν κάτι προβάλλεται έντονα στην Ελλάδα, αρκετοί Έλληνες πέφτουν με τα μούτρα. Mr. Green Μετά αν δεν τους ενδιαφέρει πραγματικά, εγκαταλείπουν. Αυτοί που παραμένουν σε κάτι που προβλήθηκε ιδιαίτερα, ακόμα και όταν τα φώτα χαμηλώσουν , αυτοί μάλλον ενδιαφέρονται διαχρονικά.

Αναμένοντας την έναρξη της κατασκευής του γηπέδου στον Ελαιώνα και έχοντας υπ' όψιν μας την ανάληψη της διοργάνωσης των Μεσογειακών, συμπερένουμε ότι θα υπάρξει κάποια αναθέρμανση του ενδιαφέροντος και προφανώς μεγαλύτερη συμμετοχή. Σταθερή αξία παραμένουν τα οδικά έργα γιατί αφορούν σε όλους !

Τέλος, έχω να παρατηρήσω ότι το ενδιαφέρον των μελών του φόρουμ έχει νομίζω εν μέρει κατακερματιστεί σε διαφορετικές πλευρές της χώρας. Την περίοδο των αγώνων όλο το ενδιαφέρον ήταν οι προθεσμίες και τα έργα στην Αθήνα. Έχω την εντύπωση ότι τα τελευταία χρόνια η "αποαθηνοποίηση" και η περιφερειακή ανάπτυξη που δειλά-δειλά πραγματοποιείται σε πολιτικό επίπεδο, μεταφράζεται σε ενδιαφέροντα topic των μελών του φόρουμ που κατάγονται από περιφερειακές πόλεις. Προσέξτε δεν μίλησα για ανάπτυξη της επαρχίας αλλά για ανάπτυξη μεγάλων περιφερειακών πόλεων(αυτό κατά τη γνώμη μου δεν είναι αποκέντρωση με την κυριολεκτική της έννοια).

Τεσπα, η σχετική υποτονικότητα επίσης εξηγείται από διάφορες κοινωνιολογικές και άλλες αιτίες που δεν θα ήθελα να αναφέρω τώρα γιατί θα το κάνουμε καλοκαιρινό το topic. Twisted Evil

Επιμένω ότι η σχετική υποτονικότητα της συμμετοχής είναι πρόσκαιρη και διακριτά ανάλογη προς τα έργα υπό κατασκευή, στην παρούσα φάση. Αυτό θα αλλάξει τα επόμενα χρόνια και θα αλλάξει επομένως και η συμπεριφορά μας στο φόρουμ.

Τέλος να αναφέρω ότι τα μέλη αυτού του φόρουμ δεν είναι μηχανές, είναι και αυτοί άνθρωποι με ανάγκες και υποχρεώσεις. Η ζωή μας, στην εποχή μας παρά ποτέ, έχει μεταπτώσεις και έντονες αλλαγές οπότε κάποιες στιγμές μπορεί κάποιο μέλος να απέχει και μετά από μήνες να επανέλθει πιο δραστήριο. Επίσης μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν και κάποιοι που η ζωή τους μπορεί να άλλαξε δραστικά(Παντρειές, μωρά και δεν συμαζεύεται) και να ασχολούνται με άλλο "άθλημα".
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Oct 31, 2007 2:17 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδιά ευχαριστώ που συμμετέχετε στον προβληματισμό μου με τόσο θετικό τρόπο. Καταρχήν να πω ότι ο προβληματισμός που εκφράζω είναι προσωπικός, πράγμα που σημαίνει ότι δεν ξέρω αν ο Admin τον συμμερίζεται. Νομίζω όμως ότι οι απαντήσεις σας δείχνουν ότι κάτι υπάρχει και ότι τώρα είναι η κατάλληλη στιγμή για να το διερευνήσουμε.

Γιαυτό θα ήθελα να ζητήσω και από τα άλλα μέλη να αφήσουν τα δικά τους σχόλια, ώστε να έχουμε όσο το δυνατόν περισσότερες απόψεις και προτάσεις.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Σχετικά με το stadia.gr All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 8 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr