stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Οδικά Έργα
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 152, 153, 154  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    stadia.gr/forum Forum Index -> Κλειδωμένα threads
View previous topic :: View next topic  
Author Message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Thu Oct 27, 2005 4:44 pm    Post subject: Reply with quote

Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν υπάρχει στα σχέδια της πολιτείας η δημιουργία κάποιων επαρχιακών δρόμων στη περιοχή της ανατολικής Λακωνίας;

To ενδιαφέρον μου επικεντρώνεται στη περιοχή της Μον-εμβάσιας.
Back to top
View user's profile Send private message
Beethoven
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 10 Oct 2005
Posts: 797
Location: Greece

PostPosted: Thu Oct 27, 2005 9:19 pm    Post subject: Reply with quote

edit από losada -- Καλό θα ήταν να αποφεύγουμε τον σχολιασμό του αμέσως προηγούμενου μηνύματος.

Εγώ το μόνο που ξέρω και έχω δει λίγο είναι ότι έχουν φτιάξει καινούριο δρόμο απ'το ύψος του Δαφνιού 20 χλμ.νότια της Σπάρτης προς Γύθειο με ανισόπεδο κόμβο παρακαλώ!που κατασκεύασε η μηχανική αν θυμάμαι σωστά,και βγαίνει στη Σκάλα την οποία και παρακάμπτει όπως έχω ακούσει και δεν έχω δει.Μάλιστα αριστερά οπώς βγαίνει ο δρόμος της Ε.Ο.πρόσεξα ΚΑΙ μια κοιλαδογέφυρα!Είναι πλατύς ο δρόμος καμιά 12 μ.Άκουσα ότι αυτός ο δρόμος θα συνεχιστεί μέχρι τη Μονεμβασιά.Εγώ έχω την απορία τι γίνεται με κάποια τμήματα της ΠΑΘΕ γιατί δεν έχω επίκαιρες πληροφορίες.Το τμήμα από Ράχες μέχρι και παράκαμψη Λάρισας έχει τελικά δοθεί όλο?Πέρα απ'τις βελτιώσεις που θα γίνουν με την Μαλλιακός-Κλειδί είναι ένας ασταμάτητος αυτοκινητόδρομος που τον πηγαίνεις άνετα?Το ίδιο ισχύει ελπίζω και για το Αθήνα-Αγ.Κωνσταντίνος?Και απ'τη Σκοτίνα μέχρι την Κατερίνη έχει 2 ή 3 λωρίδες και βοηθητική?Την υπογειοποιήση στην Κατερίνη την έδωσαν?
Back to top
View user's profile Send private message
superas
Senior Member
Senior Member


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 640
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu Oct 27, 2005 9:26 pm    Post subject: Reply with quote

Χμμμ φίλε Beethoven ενώ τα της δυτικής Ελλάδας τα ξέρεις τέλεια, στα της ανατολική είσαι λίγο πίσω Very Happy

Λοιπόν όσον αφορά την ΠΑΘΕ:

Αθήνα-Σχηματάρι: Ολοκληρωμένος αυτοκινητόδρομος με 3 λωρίδες +ΛΕΑ ανά κατεύθυνση
Σχηματάρι-Άγιος Κωνσταντίνος: Ολοκληρωμένος αυτοκινητόδρομος με 2 λωρίδες +ΛΕΑ ανά κατεύθυνση
Άγιος Κωνσταντίνος-Ράχες Πελασγίας Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad (Μαλιακός): 1 λωρίδα +ΛΕΑ ανά κατεύθυνση χωρίς διαχωριστικό στηθαίο.
Ράχες Πελασγίας-Ευαγγελισμός Λάρισας(είσοδος Τεμπών): Ολοκληρωμένος αυτοκινητόδρομος με 2 λωρίδες +ΛΕΑ ανά κατεύθυνση
Ευαγγελισμός-Σκοτίνα Πιερίας Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad (Διάβαση Τεμπών και Πλαταμώνα): 1 λωρίδα ανά κατεύθυνση +υποτυπώδης ΛΕΑ εκτός ολοκληρωμένου τμήματος αυτοκινητοδρόμου 2+ΛΕΑ ανά κατεύθυνση μήκους 2 χιλιομέτρων στο ύψος της Ραψάνης
Σκοτίνα Πιερίας-Θεσσαλονίκη: Ολοκληρωμένος αυτοκινητόδρομος με 3 λωρίδες +ΛΕΑ ανά κατεύθυνση

Η υπόγεια διάβαση Κατερίνης έχει ολοκληρωθεί εδώ και 15 μήνες περίπου (περιλαμβάνεται στο τμήμα Σκοτίνα Θεσσαλονίκη)
Back to top
View user's profile Send private message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Thu Oct 27, 2005 9:40 pm    Post subject: Reply with quote

superas wrote:
εκτός ολοκληρωμένου τμήματος αυτοκινητοδρόμου 2+ΛΕΑ ανά κατεύθυνση μήκους 2 χιλιομέτρων στο ύψος της Ραψάνης


vasika,sto ypsos tou pyrgetou einai. Smile pisteuw oti se 1 xrono tha oloklhrwthei mexri tous neous porous...
vevaia auto pou de mporw na katalavw einai gia poio logo h ethnikh se alla shmeia einai 3 lwridwn,enw sta ypoloipa einai 2...xerei kaneis?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
superas
Senior Member
Senior Member


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 640
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu Oct 27, 2005 9:48 pm    Post subject: Reply with quote

Ναι ael έχει δίκιο στο ύψος του Πυργετού είναι. Όσον αφορά τη συνέχεια μέχρι τους Νέους Πόρους, νομίζω ότι έχουν σταματήσει ήδη τις εργασίες στο συγκεκριμένο τμήμα. Απ' ότι κατάλαβα θα κατασκευαστεί και αυτό το κομμάτι πακέτο με όλα τα υπόλοιπα (τούνελ Τεμπών και Πλαταμώνα) με τις συμβάσεις παραχώρησης

Τώρα όσον αφορά τις λωρίδες. Χωρίς να ξέρω, φαντάζομαι ότι ο αυτοκινητόδρομος έχει 3 λωρίδες κοντά στα 2 μεγάλα αστικά κέντρα (Θεσσαλονίκη μέχρι Σκοτίνα και Αθήνα μέχρι Σχηματάρι) λόγω αυξημένου φόρτου κυκλοφορίας.

Μάλιστα και η Εγνατία ενώ γενικώς έχει 2 λωρίδες +ΛΕΑ ανά κατεύθυνση, στο ύψος της Θεσσαλονίκης και συγκεκριμένα από τον κόμβο του Γαλλικού μέχρι το Δερβένι (κόμβος Κιλκίς-Σερρών) έχει 3+ΛΕΑ ανά κατεύθυνση
Back to top
View user's profile Send private message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Thu Oct 27, 2005 9:56 pm    Post subject: Reply with quote

aplws me provlimatizei to gegonos auto giati hdh fainontai mikroi oi dromoi gia ethnikh... Confused pisteuw exeis dei ti ginetai...sigoura tha xreiastei peraiterw diaplatynsh se kapoiaxronia!eidika apo th stigmh pou thn mia lwrida thn katalamvanoun panta oi ntalikes...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Thu Oct 27, 2005 10:13 pm    Post subject: Reply with quote

Να επισημάνω-ρωτήσω κάτι και όποιος ξέρει, απαντά.

Στα "νέα" κομμάτια του ΠΑΘΕ υπάρχει παντού τσιμεντένιο διαχωριστικό (New Jersey) ανάμεσα στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας. Παντού, εκτός από δύο συγκεκριμένα σημεία όπου υπάρχουν μεταλλικά διαχωριστικά. Και τα δύο αυτά σημεία είναι ευθείες 2,5-3 χλμ. Και τα δύο αυτά σημεία βρίσκονται σε απόσταση αναπνοής από στρατιωτικά αεροδρόμια (της Λάρισας και της Αγχιάλου).

Είναι δυνατόν να ισχύει αυτό που φαντάζομαι; Να κατασκευάστηκαν δηλαδή σαν "διάδρομοι" έκτακτης ανάγκης (με την εύκολη αφαίρεση των διαχωριστικών), σε περίπτωση που βομβαρδιστούν τα αντίστοιχα αεροδρόμια; Γνωρίζει κανείς να μου πει, για να μου φύγει και η περιέργεια;
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Thu Oct 27, 2005 11:06 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο αλλά απλώς θέλω να προσθέσω ότι το ίδιο έχει ακουστεί για το τμήμα της Λεωφ. Ποσειδώνος ακριβώς κάτω από το παλιό αεροδρόμιο του Ελληνικού.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NEO GEO
New Member
New Member


Joined: 20 Jun 2004
Posts: 39

PostPosted: Fri Oct 28, 2005 9:12 am    Post subject: Reply with quote

Admin, ισχύει αυτό που νομίζεις και είναι πολύ συχνό φαινόμενο στους αυτοκινητόδρομους της Κύπρου, όπου σε μερικές μεγάλες ευθείες το διαχωριστικό αλλάζει.
Back to top
View user's profile Send private message
superas
Senior Member
Senior Member


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 640
Location: Thessaloniki

PostPosted: Fri Oct 28, 2005 4:39 pm    Post subject: Reply with quote

Εκμεταλλευόμενος την αργία έκανα σήμερα ταξιδάκι προς τη Δυτική Μακεδονία.

Μια σχετικά άγνωστη οδική γέφυρα στο ευρύ κοινό. Είναι η υψηλή γέφυρα Σερβίων που περνάει επάνω από τη Λίμνη Πολυφύτου (σχηματίζεται από φράγμα στον ποταμό Αλιάκμονα). Μιλάμε για την εθνική οδό Κοζάνης-Λάρισας και η γέφυρα βρίσκεται αρκετά κοντά στην πόλη της Κοζάνης. Είναι αρκετά εντυπωσιακή για τα ελληνικά δεδομένα και ιδίως για την εποχή που κατασκευάστηκε (πριν από καμιά 25ετία) Το μήκος της είναι 1376 μέτρα

Η φωτογραφία της γέφυρας:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/superasre/20872/487664/0/28.10+018.JPG

Από την επιστροφή προς Θεσσαλονίκη έχω δύο φωτογραφίες αποπτην Εγνατία Οδό στο ύψος της διάβασης Καστανιάς, μια διάβαση με αμέτρητες συνεχόμενες γέφυρες και σήραγγες, ίσως ο πιο εντυπωσιακός δρόμος προς το παρόν στην Ελλάδα

Cut and cover στον έναν κλάδο και στη συνέχεια δίδυμο τούνελ:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/superasre/20872/487665/0/28.10+022.JPG

Η είσοδος της μεγαλύτερης σήραγγας της διάβασης μήκους 2,2 km. Μήκος αρκετά μεγάλο για τα ελληνικά δεδομένα (αν και η Εγνατία στην τελική της μορφή θα έχει αρκετά ακόμη μεγαλύτερα, όπως η σήραγγα του Δρίσκου στα Γιάννενα με μήκος πάνω από 4 χιλιόμετρα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/superasre/20872/487666/0/28.10+025.JPG
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Fri Oct 28, 2005 8:14 pm    Post subject: Reply with quote

Υπάρχει άλλη μια γέφυρα στην λίμνη του Αλιάκμονα,στα ανατολικά της,εκεί που ξεκινάει η λίμνη,είναι πιο μικρή αλλά πρέπει να είναι αρκετά πιο παλιά.
Είναι στον δρόμο που περνάει απο την Αιανή.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Giannis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Mar 2004
Posts: 1682
Location: Ελβετία

PostPosted: Sat Oct 29, 2005 12:13 am    Post subject: Reply with quote

Βρε αλήτη Supera! Σταματάς στη βοηθητική λωρίδα αυτοκινητόδρομου και βγάζεις φωτογραφίες;;; Laughing


Οντως εντυπωσιακές, ειδικά η γέφυρα! Wink


ιδού και μερικές από το διαδίκτυο...


http://www.in.gr/Reviews/imagegallery.asp?lngItemID=4415&lngReviewID=1667


Last edited by Giannis on Sat Oct 29, 2005 11:49 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
superas
Senior Member
Senior Member


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 640
Location: Thessaloniki

PostPosted: Sat Oct 29, 2005 11:16 am    Post subject: Reply with quote

Όχι ρε συ, χάλασε το αυτοκίνητο γι' αυτο σταμάτησα και είπα να βγάλω και κανά δυο φωτογραφίες Laughing Laughing

Ευχαριστώ για τα καλά σχόλια.
Back to top
View user's profile Send private message
siakabetis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 01 Oct 2004
Posts: 1426
Location: patras

PostPosted: Sat Oct 29, 2005 5:41 pm    Post subject: Reply with quote

θαυμαζω τη ψυχραιμια σου να εχεις χαλασμενο αυτοκινητο και να βγαζεις φωτο για φορουμ, επισης να συμπληρωσω οτι απο οτι μου ειπε ο ξαδελφος μου στη παρακαμψη αρτας, το κομματι εχει δοθει στη κυκλοφορια δε μου ειπε αν ειναι ολο ετοιμο αλλα ξερω οτι φτανει περιπου μεχρι τη φιλιπιαδα και μαζι με τη παρακαμψη αγρινιου ειναι κομματι τις ιονιας οδου, μιας και το εθεσε η ιονια οδος εχει ιστοσελιδα οπως η εγνατια?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Beethoven
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 10 Oct 2005
Posts: 797
Location: Greece

PostPosted: Sat Oct 29, 2005 10:12 pm    Post subject: Reply with quote

siakabetis wrote:
θαυμαζω τη ψυχραιμια σου να εχεις χαλασμενο αυτοκινητο και να βγαζεις φωτο για φορουμ, επισης να συμπληρωσω οτι απο οτι μου ειπε ο ξαδελφος μου στη παρακαμψη αρτας, το κομματι εχει δοθει στη κυκλοφορια δε μου ειπε αν ειναι ολο ετοιμο αλλα ξερω οτι φτανει περιπου μεχρι τη φιλιπιαδα και μαζι με τη παρακαμψη αγρινιου ειναι κομματι τις ιονιας οδου, μιας και το εθεσε η ιονια οδος εχει ιστοσελιδα οπως η εγνατια?
Λοιπόν...Siacabetis καλά στα είπε ο ξαδερφός σου όμως παρέλειψε κάποιες λεπτομέριες για να μη σε στενοχωρήσει.Η παράκαμψη της Άρτας είναι όλη κι όλη 10 χλμ.τετράιχνος αυτοκινητόδρομος χωρίς ανισόπεδους κόμβους μόνο έναν εξαιρετικά προβληματικό ισόπεδο στη διαστύρωση για Φιλιπιάδα.Και 5 χιλιόμετρα επιπλέον δρόμου πλάτους 12 μ.που είναι η συνέχεια του κομματιού αυτού(του αυτ/μου) που βγάζει στη Φιλιπιάδα.Η ιονία από εκεί που ξεκινάνε τα 5 αυτά χλμ.θα ξεφύγει και θα περάσει πίσω απ'τα βουνά δηλ.αρκετά ανατολικά της Ε.Ο.Άρτας-Ιωαννίνων(όταν πλέον δημοπρατηθεί).Επίσης μόλις άρχισε να κατασκευάζεται η συνέχεια της παράκαμψης προς τα κάτω δηλ.το τμήμα Αγ.Δημήτριος-Σελλάδες μήκους 8 χλμ.συμπεριλαμβανομένου και του Α.Κ.Άρτας προυπολογισμού 48 αν θυμάμαι καλά εκατ.Ε.Επίσης τα πρώτα 13 χλμ. στην παράκαμψη Αγρινίου που και καλά κατασκευάστηκαν,δεν έχουν παραδωθεί Evil or Very Mad γιατί απλά ακόμα δεν έχουν τελειώσει,έχουν τελειώσει όλα τα τεχνικά έχει πέσει κι ένα στρώμα ασφάλτου αλλά λείπουν στηθαία,νησίδα,σήμανση και άλλες λεπτομέριες.Θα ολοκληρωθεί με ΝΕΑ εργολαβία,και η εργολαβία με τα υπόλοιπα 21 χλμ.δεν έχει ξεκινήσει ακόμη γιατί έχει μπλοκάρει... Evil or Very Mad .α και πού'σαι,ιστοσελίδα για την ιόνια οδό ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Evil or Very Mad .Εδώ δεν έχει η ΠΑΘΕ που κοντεύει να τελειώσει( Rolling Eyes Laughing ) και είναι και ο μεγαλύτερος αυτοκινητόδρομος της Ελλάδας θα'χει η ιονία...Κάποια μέρα θα κολλήσω-όταν μάθω- κείμενα με πολλές πληροφορίες γι'αυτά τα τμήματα,καθώς και χάρτες και φωτό. ΥΓ. Δηλ.σοβαρολογείτε ότι για να εισάγω μια φωτό εδώ πρέπει να κάνω όλα αυτά με το pathfinder ή το photobucket?? Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sat Oct 29, 2005 10:32 pm    Post subject: Reply with quote

Δοκίμασε το τρόπο που περιγράφω στο 3ο post αυτού του topic

http://www.stadia.gr/forum/viewtopic.php?t=489

για το photobucket. Δεν υπάρχει δυνατότητα να ανεβάσεις φωτογραφίες απευθείας στο server του forum.
Back to top
View user's profile Send private message
eksoristos
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 209

PostPosted: Mon Oct 31, 2005 10:05 am    Post subject: Reply with quote

@admin,

Nαι φίλε αυτός ακριβώς είναι ο λόγος, γι αυτό και αν προσέξεις τα περισσότερα κύρια στρατιωτικά αεροδρόμια είναι κατασκευασμένα κοντά σε εθνικές οδούς(και οι εθνικές οδοί αντίστοιχα προσαρμόζονται ανάλογα όταν περνούν απο αεροδρόμια)με "βολικές", μεγάλες ευθείες, όπως λόγου χάρη η Τανάγρα και η Αγχίαλος.
Back to top
View user's profile Send private message
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Mon Oct 31, 2005 12:00 pm    Post subject: Reply with quote

Πήγα τον Αγ.Δημήτρη προς Ξάνθη (είχα να πάω από το καρναβάλι).

Με μεγάλη χαρά είδα ότι έχουν προχωρήσει τα έργα μετά τη Χρυσούπολη. Θυμίζω ότι το τμήμα Χρυσούπολη (Καβάλας)-Βανιάνο (Ξάνθης) είναι το μοναδικό που υπολείπεται από τον Αγ.Ανδρέα Καβάλας μέχρι τους κήπους (εντάξει, και λίγα χιλιόμετρα πριν την Αλεξανδρούπολη που χρειάζονται νησίδα).

Το τμήμα αυτό αποτελείται από 3 τμήματα. Από Χρυσούπολη μέχρι δυτικά του ποταμού Νέστου, το πέρασμα του Νέστου, και Ανατολικά του ποταμού μέχρι Βανιάνο (αυτό είναι πολύ μικρό τμήμα). Το πρώτο και το τρίτο ανήκουν στην ίδια εργολαβία (αυτή που δουλεύει ήδη δηλαδή εδώ και 6-7 μήνες). Το πέρασμα του Νέστου που είχε κολλήσει λόγω του περιβαλλοντικού ενδιαφέροντος της περιοχής είναι ξεχωριστή εργολαβία, που ανατέθηκε αλλά δεν έχει εγκατασταθεί το εργοτάξιο ακόμα από όσο ξέρω. Περιλαμβάνει γέφυρα και τούνελ στη σειρά. Το τμήμα μέχρι εκεί (από Χρυσούπολη ερχόμενοι), είναι σχετικά εύκολο στη κατασκευή εκτός από τα τελευταία 4 περίπου χιλιόμετρα όπου εξαιτίας του δέλτα του Νέστου έχει πολλά ρέματα, χωρίς μεγάλες δυσκολίες όμως πιστεύω.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
siakabetis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 01 Oct 2004
Posts: 1426
Location: patras

PostPosted: Thu Nov 03, 2005 11:34 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.knowhow.gr/ecPage.asp?id=26990&nt=105
δημοπραστηση εργων στην πατρα και θερμοπυλες
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 10:03 am    Post subject: Reply with quote

Μπορεί να μας πει κανείς αν τα έργα στον Έβρο, Σουφλί-Διδυμότειχο-Ορεστιάδα έχουν τελειώσει (επιτέλους);
Back to top
View user's profile Send private message
superas
Senior Member
Senior Member


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 640
Location: Thessaloniki

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 12:43 pm    Post subject: Reply with quote

Αυτή τη στιγμή (μέχρι πριν ένα μήνα δηλαδή που πήγα) η κατάσταση έχει ως εξής: Αρδάνιο (Φέρρες) μέχρι λίγο έξω από το Σουφλί υπάρχει η γνωστή οδός που είναι αρκετά καλή σε φάρδος και χαρακτηριστικά, το μόνο κακό που έχει είναι οι ισόπεδοι κόμβοι και ότι περνάει από μερικά χωριά (Προβατώνας, Κορνοφωλιά). Μετά το Σουφλί στενεύει πολύ και γίνεται κοινώς χάλια. Περνώντας δηάδή από Μάνδρα-Ψαθάδες είναι ψιλοδύσκολα τα πράγματα, πάντως οι εργασίες πάνε καλά και από αρχές καλοκαιριού που πέρασα έχει μεγάλη πρόοδο. Μετά μπαίνεις στην περιφερειακή Διδυμοτείχου που είναι μια χαρά και ο δρόμος μέχρι τα Ρύζια που πήγα είναι έτοιμος και πολύ καλός εκτός από ένα σημείο μεταξύ Διδυμοτείχου Ορεστιάδας όπου μπαίνεις και πάλι στον παλιό για να περάσεις δύο χωριά (ούτε θυμάμαι τα ονόματά τους), Αυτό το κομμάτι πρέπει να είναι 5-6 χιλιόμετρα. Κι εκεί πάντως οι εργασίες πάνε καλά. Η περιφερειακή Ορεστιάδας και αυτή οκ, η νέα γέφυρα του Άρδα μετά τα Ρύζια ξέρω ότι λειτουργεί επίσης, τώρα προς Δίκαια-Ορμένιο δεν ξέρω σε τι φάση βρίσκονται, προφανώς στο site της Εγνατίας θα υπάρχουν πληροφορίες. Υπενθυμίζω ότι στον κάθετο αυτό άξονα δεν κατασκευάζεται κλειστός αυτοκινητόδρομος αλλά δρόμος με διατομή εθνικής οδού.
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 1:30 pm    Post subject: Reply with quote

1029 posts 44243 views,ένα απο τα πιο πετυχημένα topic του forum,με άμεση ενημέρωση σε κάθε ερώτηση,με ανταποκριτές σε όλη την Ελλάδα,και κυρίως με πολύ μέλλον(ζωή να ΄χουμε).
Μέχρι που σκέφτηκα κάποια στιγμή να το γυρίσουμε σε site.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 1:49 pm    Post subject: Reply with quote

H γέφυρα του Άρδα ήταν έτοιμη (το 1999 που ήμουν φαντάρος), αλλά τα έργα για τον δρόμο ξεκίνησαν την Άνοιξη 2000.
Back to top
View user's profile Send private message
Sheepy
Junior Member
Junior Member


Joined: 06 May 2004
Posts: 195
Location: Trilofos -Thessaloniki

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 5:41 pm    Post subject: Reply with quote

Paidia exete kamia photo apo tnv gefura kai apo tnv perioxn gevika? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Beethoven
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 10 Oct 2005
Posts: 797
Location: Greece

PostPosted: Mon Nov 07, 2005 4:37 pm    Post subject: Re: gefyra arda Reply with quote

Beethoven wrote:
Sheepy wrote:
Paidia exete kamia photo apo tnv gefura kai apo tnv perioxn gevika? Smile
http://www.michaniki.gr/newsite/erga_old_2.cfm#
.....τι θα γίνει μ'αυτή την egnatia.gr θα κάνει ποτέ καμιά ενημέρωση?? Question Sad Mad
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    stadia.gr/forum Forum Index -> Κλειδωμένα threads All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 152, 153, 154  Next
Page 41 of 154

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr