stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Τι μουσικες ακουει το stadia.gr
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 27, 28, 29  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
andbrok
Junior Member
Junior Member


Joined: 31 May 2004
Posts: 199

PostPosted: Sun Oct 30, 2005 11:31 pm    Post subject: Reply with quote

Ypsilon wrote:
Έλα Αριστειδάκη, ώρα για διάβασμα! Πανεπιστήμιο ΔΕΝ μπαίνεις έτσι! Twisted Evil Σε παρακολουθώ μισή ώρα τώρα, γράφεις μόνος σου στο φόρουμ.... Τόση όρεξη για chat πια?


Ύψιλον, στην εποχή σου δεν έμπαινες έτσι στο Πανεπιστήμιο, τώρα παίρνεις και υποτροφία. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Mon Oct 31, 2005 9:33 pm    Post subject: Reply with quote

Ρε Αελάρα, λες να μην εψαξα στο google;;; Razz Razz Razz

Δεν βρηκα τιποτα ομως... Ουτε στο DC++...
ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΑΔΕΖΙΚΟ ΧΑΜΠ;;;;
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Nameless
Senior Member
Senior Member


Joined: 21 Jan 2005
Posts: 412

PostPosted: Tue Nov 01, 2005 1:17 am    Post subject: Reply with quote

aristidis wrote:
Ο λογος για τον οποιον θελω να μπω ειναι γιατι ψαχνω τα οπισθοφυλλα των αλμπουμ των Godspeed "F#A#Infinity" και "Slow Riot For New Zero Canada"... Εχω ψαξει παντου και δεν τα βρισκω... (Οπως και τα οπισθοφυλλα των "Alas - Absolut Purity" και "Νevermore - Enemies Of Reality"...


Έχω σίγουρα τα οπισθόφυλλα των Absolute Purity (Alas) και Enemies of Reality (Nevermore). Ενδιαφέρεσαι ακόμα ή τα βρήκες?
Back to top
View user's profile Send private message
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Wed Nov 02, 2005 12:04 am    Post subject: Reply with quote

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!
Κι αν μου πεις που τα βρηκες!.. Σκαναρισμενα ειναι;...

Πω ρε Nameless, θυμισε ΜΕ να ΣΕ κανω ενα αγαλμα καποτε.. Very Happy

(και μαλιστα οταν ποσταρα εκεινο το ποστ, ελεγα "λες να κανει το θαυμα του ο Nameless;;;") Razz
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Wed Nov 02, 2005 10:20 am    Post subject: Reply with quote

Πήγε κανείς χθες στον Phil Collins, να μας πει πως ήταν?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Wed Nov 02, 2005 10:29 am    Post subject: Reply with quote

Και το κυριότερο, έχει καλή μόνωση το ΣΕΦ? Είμαι περίεργος να δω πώς ακουγόταν το "sussudio" μέσα, ταυτόχρονα με το "πάρε παίχτες" έξω! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Thu Nov 03, 2005 3:08 pm    Post subject: Reply with quote

Ένα πουλάκι μου σφύριξε ότι οι Depeche Mode θα μας επισκεφτούν τον Μάιο! Ίδωμεν...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Thu Nov 03, 2005 3:11 pm    Post subject: Reply with quote

Αυτά είναι σπουδαία νέα, επιτέλους!
Εν τω μεταξύ, σε σχέση με την πιο πάνω απορία του Mozart, άκουγα χτες στα ραδιόφωνα ότι έγινε χαμός με τον Φιλ Κόλλινς. Σπουδαίο πράγμα η νοσταλγία των "νεόγερων"! Laughing Laughing Να δεις που τα ίδια θα γίνουν και σήμερα με τους Α-ΗΑ. Razz
Περισσότερα εδώ http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_civ_2_03/11/2005__162162
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Thu Nov 03, 2005 3:29 pm    Post subject: Reply with quote

"νεογεριδες"...χάχα Laughing


αυτές η εποχές είναι άλλο πράμα και ποιοτικός..., πιστεύω το ίδιο ήσυχη και για το metal/hard rock(βλέπε maiden,μεταλλικά και σία.) απλός είναι θέμα γούστου.όπως και νάχει η παλιά φουρνιά που άφησε εποχή είναι αλλιώς...τι να κάνουμε
Back to top
View user's profile Send private message
Nameless
Senior Member
Senior Member


Joined: 21 Jan 2005
Posts: 412

PostPosted: Thu Nov 03, 2005 4:44 pm    Post subject: Reply with quote

Arrow aristidis
Nevermore - Enemies of Reality


Το Alas - Absolute Purity δεν το έχω στον σκληρό δίσκο και πρέπει να ψάξω στα CD μου, οπότε δώσε μου μια μικρή πίστωση χρόνου καθώς τις τελευταίες ημέρες έχω πολύ βαρύ πρόγραμμα.

// edit: Eureka!

Alas - Absolute Purity
Back to top
View user's profile Send private message
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Thu Nov 03, 2005 11:23 pm    Post subject: Reply with quote

Yποκλινομαι και ευχαριστω!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

(φαντασου καμια 10αρια σμιλευς που ειναι οι φατσουλες που προσκυνουν, ο κος Αντμιν δεν εχει βαλει τπτ εδω περα!!! Laughing Laughing Laughing )


Και παλι χιλια ευχαριστω Nameless!!!!


Οσον αφορα τους Godspeed, το ψαξιμο συνεχιζεται ε!!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 11:04 am    Post subject: Reply with quote

Χαμός λέει χτες στη Λισαβώνα, με τα ευρωπαϊκά βραβεία του MTV, ειδικά με τη Madonna που "εκτέλεσε" ζωντανά το νέο της single! Razz
Τα συγκεκριμένα βραβεία έχουν γυρίσει όλη την Ευρώπη, σε πολλές πόλεις μάλιστα έχουν πάει δυο και τρεις φορές. Τα περί παγκόσμιας εμβέλειας ως προς την τηλεθέαση αλλά και την αίγλη των ίδιων των βραβείων, ας μην τα ξαναλέμε, είναι αυτονόητα. Φοβερή διαφήμιση.
Η Αθήνα γιατί είναι μονίμως στην απ' έξω είπαμε? Twisted Evil
Για δώστε μου το μαίηλ του Αβραμόπουλου. Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 11:08 am    Post subject: Reply with quote

avramopoulos@kaggela .gr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 11:14 am    Post subject: Reply with quote

Ypsilon wrote:
Χαμός λέει χτες στη Λισαβώνα, με τα ευρωπαϊκά βραβεία του MTV, ειδικά με τη Madonna που "εκτέλεσε" ζωντανά το νέο της single! Razz
Τα συγκεκριμένα βραβεία έχουν γυρίσει όλη την Ευρώπη, σε πολλές πόλεις μάλιστα έχουν πάει δυο και τρεις φορές. Τα περί παγκόσμιας εμβέλειας ως προς την τηλεθέαση αλλά και την αίγλη των ίδιων των βραβείων, ας μην τα ξαναλέμε, είναι αυτονόητα. Φοβερή διαφήμιση.
Η Αθήνα γιατί είναι μονίμως στην απ' έξω είπαμε? Twisted Evil
Για δώστε μου το μαίηλ του Αβραμόπουλου. Twisted Evil


η ελλάδα δεν έχει και δικό της MTV αν δε κάνω λάθος, η τουρκια έχει CNN και MTV, όπως και η ιταλία και το ισραήλ. εμείς πιάνουμε το MTV europe(με παράσιτα εγώ τώρα περίεργος...). ίσος καλύτερα γιατί αν κάναμε και MTV θα έμπαινε πίσω από το ελληνικό FHM και το maxim....koukourkou... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 11:26 am    Post subject: Reply with quote

Σοβαρά? Δεν το'ξερα αυτό. Τι θα πει δεν έχει δικό της MTV? Κατά ποία έννοια θα μπορούσαμε να έχουμε δικό μας παράρτημα τού συγκεκριμένου καναλιού? Δεν αρκεί δηλαδή που το πιάνουμε? Rolling Eyes
Έχω μείνει πολύ πίσω. Πού είναι οι καλές μέρες που πιάναμε MTV χωρίς NOVA, κι έρχονταν κάθε τόσο όλοι οι DJ's του για να παίξουν στην Ελλάδα. Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 11:33 am    Post subject: Reply with quote

Όσο ήμουν φαντάρος στα σύνορα τουρκικό ΜΤV δεν έπιασα ποτέ. Αντίθετα πιάναμε το KRAL, το οποίο είναι σαν MTV αλλά παίζει μόνο τουρκικά κλιπ.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 11:37 am    Post subject: Reply with quote

γιατί όμως δεν το πιάνουμε πια(η μονο εγώ δεν το piano περίεργος...); εμείς πιάνουμε νομίζω του ισραήλ η της τουρκίας(αν προσέξατε πετάγονται κάτι διαφημίσεις που δεν είναι στα αγγλικά.

υπάρχουν όμως και MTV κρατών με δικες τους εκπομπές, αλλα το ηνωμένο βασίλειο νομίζω δεν έχει γιατί εκπέμπει το MTV europe(νομίζω από εκεί φεύγει το σήμα).
Τώρα ποιοι άλλοι έχουν δικό τους και ποιοι δεν έχουν δε ξέρω.

CNN όμως νομίζω έχει μονο η τουρκια η λίγη άλλοι.

CNN turk: http://www.cnnturk.com.tr/

εκτος εάν το MTV europe βάζει διαφημίσεις από το ισραήλ η την τουρκια... Confused ιταλικό MTV υπάρχει πχ. 100%


Last edited by billy8181 on Fri Nov 04, 2005 11:43 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 11:42 am    Post subject: Reply with quote

Το πιάνουμε, πώς δεν το πιάνουμε (το παράκανα σήμερα)! Laughing Razz
Αλλά για να το πιάσουμε καλά πρέπει να έχουμε NOVA, πράγμα που σημαίνει ότι πιάνουμε κατευθείαν το Αγγλικό! Laughing Laughing
Τέλος πάντων, αφού το πιάνουμε έστω και από σπόντα, περιμένω να δω απονομή και στην Ελλάδα. Twisted Evil
Βαγγέλη, δεν είναι αυτό το μαίηλ του Αβραμό. Το έστειλα, αλλά μου επέστρεψε μια φωτογραφία με κάγκελα! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 12:52 pm    Post subject: Reply with quote

Ypsilon wrote:
Πού είναι οι καλές μέρες που πιάναμε MTV χωρίς NOVA, κι έρχονταν κάθε τόσο όλοι οι DJ's του για να παίξουν στην Ελλάδα. Crying or Very sad


Τι λες τώρα. Φανατικός τηλεθεατής. Από τον Paul King και τον Adam Curry μέχρι την "Downtown" Julie Brown, τον Ray Cokes και το μυθικό τηλεπαιχνίδι "Remote Control"... Επίσης "3 from 1 at 5", "Headbanger's Ball" (για τον ael αυτό Laughing ), "Alternative Nation" κλπ. κλπ. Θυμάμαι τότε που είχα δει το "Like A Prayer" της Madonna σε πρώτη παγκόσμια μετάδοση.... Μου φαινόταν πολύ μεγάλη υπόθεση Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 8:29 pm    Post subject: Reply with quote

exitmusician wrote:

"Headbanger's Ball" (για τον ael αυτό Laughing )


pw pw!!pou to thymithikes?!?! Shocked kai g@mw tis ekpompes...thn ksanarxisan perysi alla pleon einai polyyyyy mapa...mono paparizou den edeixe akoma... Razz Laughing Laughing

thymamai pou eida to 'one' twn metallikwn(sic Razz ) se prwth metadosh...
h' thymamai kai kati allous tragoudiarides tou styl mc hammer ktl...
meta kophke h metadosh(pote de katalava giati,afou sthn Ellada arghsame para poly na vgaloume pshfiakh platforma),isws gia kalo... Wink Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Giannis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Mar 2004
Posts: 1682
Location: Ελβετία

PostPosted: Mon Nov 07, 2005 12:16 pm    Post subject: Reply with quote

Για μόνο μία εμφάνιση
Στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών ο Γούντι Αλεν και η New Orleans Jazz Band

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=661847&lngDtrID=253
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Xristos
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Jun 2004
Posts: 129
Location: Πειραιάς

PostPosted: Tue Nov 08, 2005 10:04 pm    Post subject: Reply with quote

Μήπως ξέρει κανένας το τίτλο του τραγουδιού στην καινούρια διαφήμισης του johnie walker;
Back to top
View user's profile Send private message
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Wed Nov 09, 2005 8:59 am    Post subject: Reply with quote

το Σάββατο με τραβήξανε κάτι φίλοι με προσκλήσεις να πάω να δώ τα γερόντια τους AEROSMITH...... χαβαλές, νταπαντούπα, και ο Steve έδειχνε πιο νέος μιάς και έχει πάρει 5-10 κιλάκια και έχει στρώσει φάτσα...

κατα τα άλλα ένα ήρεμο σαββατοκύριακο. Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Nov 09, 2005 12:56 pm    Post subject: Reply with quote

Ένα από τα πιο υποτιμημένα συγκροτήματα της εποχής της Britpop ('94-'97) αλλά κατά τη γνώμη μου μακράν το καλύτερο ήταν οι Gene. Με σαφείς επιρροές από Smiths (σε τέτοιο βαθμό που ορισμένα μουσικά ΜΜΕ τους χαρακτήρισαν ως "poor man's Smiths" και τον frontman Martin Rossiter ως "κλώνο του Morrissey") ειδικά στην αρχή της καριέρας τους, οι Gene αποτέλεσαν μια διαφορετική πρόταση στη "μπρουτάλ" κουλτούρα των κατά πλειοψηφία προερχόμενων από την εργατική τάξη Britpop συγκροτημάτων (Oasis και σία). Οι στίχοι του Rossiter παλευουν με την κατάθλιψη (από την οποία έπασχε για μια περίοδο και ο ίδιος), την αμφισεξουαλικότητα, την συναισθηματική αβεβαιότητα και είναι αρκετά Λονδινο-κεντρικοί, χωρίς όμως να είναι μιζεροκλαψιάρικοι. Αντίθετα ορισμένα κομμάτια εκπέμπουν έναν τρομερό δυναμισμό και αισιοδοξία.

Αυτά τα χαρακτηριστικά τους αλλά και οι λίγο πιο πολύπλοκες και απαιτητικές ενορχηστρώσεις σε σχέση με Oasis κλπ. τους εμπόδισαν από το να γίνουν πρώτο όνομα (αν και στην αρχή με τη συνεχή υποστήριξη των βρετανικών μουσικών εντύπων στο κυνήγι του "next big thing" παρουσιάστηκαν σχεδόν ως οι νέοι σωτήρες της βρετανικής μουσικής). Εντούτοις δημιούργησαν και διατήρησαν ένα πολύ πιστό fanbase που τους ακολούθησε μέχρι τη διάλυσή τους τον Δεκέμβρη του 2004.

Είχα την τύχη να ακούσω τον Ιούνιο του '94 (ευρισκόμενος στο Λονδίνο) μία από τις πρώτες ραδιοφωνικές μεταδόσεις του πρώτου τους single "For The Dead" από το Radio 1 του BBC και έκτοτε έχω κολλήσει. Το μόνο μου παράπονο είναι ότι δεν κατάφερα ποτέ να τους δω ζωντανά, αφού μία συναυλία που είχαν ετοιμάσει για την Αθήνα το '96 ματαιώθηκε... Τέλος πάντων, για όποιον ενδεχομένως ενδιαφερθεί συνιστώ το δεύτερο LP τους, "Drawn To The Deep End" (1997) ως το αντιπροσωπευτικότερο δείγμα του ήχου τους, καθώς και το "Libertine" του 2001. Το τελευταίο είναι δύσκολο να το βρείτε σε καταστήματα δίσκων στην Ελλάδα, καθώς κυκλοφόρησε από τη δική τους ανεξάρτητη εταιρεία (μετά τη λύση του συμβολαίου τους με την Polydor). Υπάρχει όμως εύκολα διαθέσιμο στο Amazon κλπ.

Η υπόλοιπη δισκογραφία: "Olympian" (1995), "To See The Lights" (συλλογή από b-sides και radio sessions) (1996), "Revelations" (1999), "Rising For Sunset" (live από webcast) (2000), "As Good As It Gets - Best Of" (2001).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
SOUL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 28 Apr 2004
Posts: 722
Location: Birmingham-UK

PostPosted: Wed Nov 09, 2005 5:16 pm    Post subject: Reply with quote

Paidia kati asxeto osoi exete epafh me thn vretanikh rock ena sugrothma 'Kasabian' pou evgale prwto album perisu to xeimwna ti sas leei exei akoustei katholou Ellada?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 27, 28, 29  Next
Page 14 of 29

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr