stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Τεχνικά θέματα(Η/Υ-Κινητά-Ψηφιακές Μηχανές-Palmtops-Gadgets)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 22, 23, 24  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  

Τι σύνδεση χρησιμοποιείτε για να έχετε πρόσβαση στο δίκτυο ;
ADSL - Ευρυζωνική Σύνδεση ( Ταχύτητα λήψης ~ 768 Kbps )
0%
 0%  [ 0 ]
ADSL - Ευρυζωνική Σύνδεση ( Ταχύτητα λήψης ~ 1.024 Kbps )
0%
 0%  [ 0 ]
ADSL - Ευρυζωνική Σύνδεση ( Ταχύτητα λήψης ~ 2.048 Kbps)
57%
 57%  [ 4 ]
ADSL - Ευρυζωνική Σύνδεση ( Ταχύτητα λήψης > 2.048 Kbps έως 24.000 Kbps)
42%
 42%  [ 3 ]
Total Votes : 7

Author Message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Aug 10, 2005 7:15 am    Post subject: Reply with quote

Ναι είναι φυσιολογικό να είναι τόσο μεγάλο καθώς αποτελείται από πολλά frames. Ανάλογα με το πρότυπο που ακολουθεί NTSC(ΗΠΑ) ή Pal(Ευρωπαϊκό), κάθε δευτερόλεπτο βίντεο αποτελείται από 29 ή 25 frames αντίστοιχα. Κάθε frame είναι φαντάσου και μία φωτογραφία. Ανάλογα λοιπόν με το πρότυπο και ανάλογα με το πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο που έχεις μπορείς να κάνεις μείωση του όγκου του αρχείου με παράλληλη υποβάθμιση της ποιότητας της εικόνας και του ήχου ή μείωση της ανάλυσης(εμβαδό που καταλαμβάνει στην οθόνη σου) και του ήχου. Είναι αλήθεια όμως ότι αυτή η διαδικασία δεν είναι και η πλέον έυκολη. Ένα πρόγραμμα που μπορεί να χρησιμοποιηθεί είναι το adobe premiere αλλά ίσως προκληθούν προβλήματα αν δεν γίνει σωστά η διαδικασία. Ένα συχνό τέτοιο πρόβλημα είναι κατά τη μετατροπή να μην συμβαδίζει ο ήχος με την εικόνα. Γενικά η επεξεργασία video απαιτεί να γνωρίζει κάποιος τα πρότυπα video καθώς και βασικές γνώσεις επεξεργασίας εικόνας και ήχου. Εννοείται βέβαια ότι πρέπει να ξέρει και ένα πρόγραμμα επεξεργασίας video(όπως το premiere). Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα τέτοια προγράμματα αλλά δεν τα γνωρίζω. Ίσως ο Logi έχει κάποια ιδέα Twisted Evil ...

Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Wed Aug 10, 2005 7:44 am    Post subject: Reply with quote

Πόσο χώρο θα καταλαμβάνει ένα video 450x350 px (περίπου) χωρίς ήχο.
Αυτό δεν νομίζω να έιναι δύσκολο να γίνει.
Μπορώ να απομονώσω τον ήχο σε mp3?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Aug 10, 2005 8:12 am    Post subject: Reply with quote

Δεν ξέρω αν μπορείς να απομονώσεις τον ήχο από το υπόλοιπο βίντεο Rolling Eyes . Σίγουρα όμως μπορείς να προσθέσεις ήχο . Υπάρχουν όμως και πατέντες. Για παράδειγμα μπορείς να ανοίξεις ένα προγραμματάκι των win που κάνει ηχογράφηση(sndrec32) και ενώ παίζει το βίντεο σε κάποιο άλλο παράθυρο, εσύ ηχογραφείς τον ήχο του βιντεο. Η ηχογράφηση θα σωθεί σε wav οπότε θα μπορέσεις εκ των υστέρων να μετατρέψεις το wav σε mp3.
Back to top
View user's profile Send private message
Logi
Junior Member
Junior Member


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 181
Location: NRW Germany

PostPosted: Wed Aug 10, 2005 11:48 am    Post subject: Reply with quote

Με το VirtualDubmod μπορείς να κάνεις την μετατροπή απο mpeg1 σε DivX

επίσης με το ίδιο πρόγραμμα μπορεις να κανεις extract τον ήχο απο το Βίντεο και να τον κωδικοποιήσεις σε mp3 και να τον ξαναβάλεις.
Αν θύμαμαι καλά μπορείς να κάνεις ταυτόχρονα την κωδικοποίηση απο
mpeg1 Video ----> DivX (mpeg4)
mp1 Audio -----> mp3

Το πρόγραμμα είναι Free URL δεν δίνω μπορείς να το βρείς ψαχνοντας στον γούγλι

Losada το ότι δεν συνχρονίζεται ο ήχος με το βίντεο ίσως φταίει η συμπίεση του ήχου πολλές φορές δε γίνετε συνεχές bitrate πχ 128Κ αλλά εναλλασόμενο 64Κ~128Κ

Υ.Γ. Επίσης αν έχεις ΧΡ και το βίντεο είναι μόνο για τον Η/Υ κάνε την κωδικοποίηση μέσω του Moviemaker
Back to top
View user's profile Send private message
Giannis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Mar 2004
Posts: 1682
Location: Ελβετία

PostPosted: Wed Aug 10, 2005 12:53 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economy_243298_10/08/2005_153039

Διαδίκτυο αργό και πανάκριβο στην Eλλάδα
Mια σύνδεση ADSL στα 512 Kbps κοστίζει στην Eλλάδα περί τα 120 - 130 ευρώ μηνιαίως, την ίδια στιγμή που στην Eυρώπη με υποπολλαπλάσιο κόστος πωλούνται γραμμές με τετραπλάσια χωρητικότητα. Aκόμα και σε χώρες όπου οι ευρυζωνικές υπηρεσίες εισήχθησαν αργότερα από την Eλλάδα (Tσεχία, Kροατία, Oυγγαρία, κ.λπ.) οι τιμές είναι πλέον χαμηλότερες σε σύγκριση με τα τιμολόγια του OTE.

Arrow εγώ, για 800 kbps πληρώνω γύρω στα 25 ευρώ το μήνα...άμα το συγκρίνεις και σε επίπεδο ελβετικών μισθών...καλύτερα να μην κάνεις τις συγκρίσεις Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Lothar_GR
Full Member
Full Member


Joined: 09 Jun 2004
Posts: 392
Location: Αθηνα

PostPosted: Wed Aug 10, 2005 1:07 pm    Post subject: Reply with quote

Δε γνωρίζω αν έχει αναφερθεί παλαιότερα σε αυτό εδώ το forum αλλα εδώ και κάποιο καιρό εχει αποσταλεί επιστολή διαμαρτυρίας στον "πΟΤΕ" υπογεγραμμένη απο γύρω στα 3000 άτομα ( μεταξύ αυτών και εγώ ). Εχεί μάλιστα αναφερθεί και σε κάποιες εφημερίδες και έχει γίνει και ερώτηση στη βουλή. Για νεότερες ειδήσεις σχετικά με το θέμα: www.adslgr.com
Back to top
View user's profile Send private message
Logi
Junior Member
Junior Member


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 181
Location: NRW Germany

PostPosted: Wed Aug 10, 2005 1:09 pm    Post subject: Reply with quote

Για ελβετία πάλι ακριβά είναι εγώ πληρώνω 29€ για DSL 6000Kbps
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sun Aug 14, 2005 7:43 am    Post subject: Reply with quote

Twisted Evil
Δείτε εδώ Gadget

http://news.pathfinder.gr/misc/223493.html

Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Sun Aug 14, 2005 11:17 am    Post subject: Reply with quote

Paidia egw plhnwnw 70euro ton mhna (Italia)apo to 2001 kai exw OPTIKH INA......... dhladh 10 Mbit/s...... Rolling Eyes

p.s: Sto 70euro/mhna sumperilambanontai:

i)Dwrean oles oi kliseis se sta8ero(se olh thn Italia)
ii)polu xamhles times gia klhseis se kinhto
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Thu Aug 18, 2005 8:33 pm    Post subject: Reply with quote


O σκώληκας Zotob απειλεί

2η πηγή για το ίδιο θέμα
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=643826&lngDtrID=252
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Mon Aug 22, 2005 10:23 pm    Post subject: Reply with quote

Από μεταφορά

aristidis wrote:
Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα στον briefcase του pathfinder... Οταν κανω upload μια εικονα (αντε να μπει να σας τη δειξω!!!), και πατάω "Υποβολή" φορτώνει για αρκετή ώρα τη σελίδα αλλά μετα λεει οτι υπαρχει προβλημα και δεν μπορει να βρει τη σελιδα... Ετσι η εικονα δεν μπαινει... Γιατι γινεται αυτο;;;

Edit: μηπως να παει στα τεχνικα θεματα;;....


Μερικές φορές είναι αλήθεια ότι κάνουν κάποιες λειτουργίες συντήρησης και δεν είναι λειτουργικό το site. Αυτό το έχω διαπιστώσει ότι γίνεται αρκετές φορές αργά το βράδυ. Πάντως να ξέρεις ότι σε αυτό το topic του φόρουμ μας
http://www.stadia.gr/forum/viewtopic.php?t=489
υπάρχει και εναλλακτικός τρόπος να ανεβάσεις κάποια φωτογραφία σε άλλο server (του photobucket.com) . Κοίταξε το 3ο κατά σειρά ποστ του συγκεκριμένου topic
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Aug 24, 2005 11:54 am    Post subject: Reply with quote

H Microsoft μελετά το Linux ... Rolling Eyes

Το Εργαστήριο Linux της Microsoft στο Redmond


Στην κορυφή του εργαστηρίου της Microsoft βρίσκεται ο Μπιλ Χιλφ, πρώην υπάλληλος της IBM, με αντικείμενο ερευνών το λειτουργικό σύστημα Linux, τις διανομές, τους βασικούς κλώνους και τα παρακλάδια του.
Back to top
View user's profile Send private message
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Wed Aug 24, 2005 12:33 pm    Post subject: Reply with quote

Νέα υπηρεσία αλά MSN Messenger αναμένεται να βγάλει το Google!

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=644961&lngDtrID=252
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lothar_GR
Full Member
Full Member


Joined: 09 Jun 2004
Posts: 392
Location: Αθηνα

PostPosted: Thu Aug 25, 2005 1:06 pm    Post subject: Reply with quote

Ψάχνω να αγοράσω TFT οθόνη ... Ειμαι όμως λίγο άσχετος σχετικά με αυτη τη τεχνολογία, και δέν θελω να καταλήξω με μία οθόνη που δέν θα με ικανοποιεί ( δε τη θέλω μόνο για να διαβάζω κειμενα και για σερφάρισμα στο internet ... και κάνα παιχνιδάκι δέν είναι κακό Very Happy ). Τι πρέπει να προσέξω. Διαθέτω για τη αγορά το πολύ μεχρι 300-320 ευρώ. Αρκούν για μια αξιοπρεπή 17αρα TFT ;
Back to top
View user's profile Send private message
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 21 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Thu Aug 25, 2005 4:47 pm    Post subject: Reply with quote

Γενικα πρεπει να ξερεις οτι μια 17 ΤFT εχει διαγωνια σαν μια 19 CRT (kκνονικη)... δηλ. φτανει απολυτα αν και μια 18 TFT (εχω εγω) ειναι απολυτα αρκετη!!!

Τωρα σε οτι εχει σχεση με μαρκες/μοντελα πρεπει να τα δεις μονος σου και αναλογα με τα λεφτα που θελεις να διαθεσεις διαλεγεις!
Σαν πολυ καλες (και οικονομικως) εγω βαζω τις Hewlett-Packard, Samsung, BenQ, Viewsonic...

Παντως να προσεξεις να μην εχουνε χαλασμενα pixel στα pixel! Mπορεις να τα δεις ειτε με διαφορα τεστ προγραμματα η ακομα και με το απλο ματι (αναλογος τα χρωματα)!

Προσοχη!: Οι κατασκευαστες δεν βλεπουν τα λαθοι στα pixel σαν λογο για αντικατασταση της οθονης! Μια οθονη πρεπει να παρασουαζει πολλα (>10) μεμονομενα χαλασμενα pixel για να κανει αναταλλαγη μεσα φυσικα στην περιοδο εγγυησης!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Thu Aug 25, 2005 9:10 pm    Post subject: Reply with quote

Χρησημοποιώ το panorama factory για πανοραμικές φωτογραφίες,αλλα έχω το εξής πρόβλημα στην τελική φωτο βγάζει πάνω στην φωτο ένα λογότυπο του προγράμματος το οποίο πιάνει τα 3/5 της φωτο.Δεν μπορώ να κάνω τίποτα,μ'έχει σπάσει τα νεύρα.

Ξέρει κανένας την λύση γι'αυτό,ή κανένα άλλο πρόγραμμα.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Lothar_GR
Full Member
Full Member


Joined: 09 Jun 2004
Posts: 392
Location: Αθηνα

PostPosted: Mon Aug 29, 2005 12:17 pm    Post subject: Reply with quote

Τελικά κατέληξα σε μοντέλο TFT οθόνης ... το οποίο όμως δε το βρήκα στο κατάλογο ούτε του Πλαισίου ούτε του E-shop! Η οθόνη είναι η Samsung 730BF. Το πλαίσιο όμως είσαγει μέχρι και το μοντέλο 713 ( το οποίο δέν έχει DVI ). Ενω το E-shop εισάγει ακόμα λιγότερες Samsung. Μάλλον θα χρειαστεί να το παραγγείλω απο το εξωτερικό...
Back to top
View user's profile Send private message
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Wed Aug 31, 2005 9:44 am    Post subject: Reply with quote

Exw na sas dwsw mia apostolh polu shmantikh :

- 8elw na agorasw mia pshfiakh fotografikh mhxanh pou na kostizei mexri 300 eurw.
- Thn 8elw gia na bgalw fotografies se ktiria,aksio8eata ktl .
- 8elw na exei kalh analisi giati mou xreiazontai kai oi leptomereies (p.x pws einai ftiagmenh mia porta enos ktiriou ktl)

Arrow Yparxei 1 problhma omws: DEN EXW IDEA apo mhxanes kai to kuriotero...DEN 8ELW na psaksw se sites ktl gia na katalabw ti sumbainei....
Akouw gia zoom,analisi,mnhmes ktl.....
Mporei kapoios na mou ekshghsei SUNTOMA ti prepei na exei mia digital mhxanh gia na mporei na ikanopoiei ton skopo gia ton opoio 8elw na thn agorasw?

p.s: Gia na katalabete exw meinei sthn epoxh pou ebgazes foto kai phgaines na emfaniseis to film.....Twra blepw oti mporeis kateu8eian na tis peraseis sto pc kai na tis ektupwseis?
Pws leitourgei akribws auth h upo8esh?

Euxaristw prokatabolika gia tis/thn apanthseis/h Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Wed Aug 31, 2005 10:11 am    Post subject: Reply with quote

Αφού θέλεις καλή ανάλυση, θα σου συνιστούσα να μην πάρεις μηχανή με λιγότερα από 4 ΜPixels.
Από κει και πέρα, δεν υπάρχει κάτι που "πρέπει" να έχει μια compact ψηφιακή μηχανή. Σε αυτήν την κατηγορία τιμής που ψάχνεις, όλες τα ίδια προσφέρουν πάνω κάτω.

Όσο για τις γνώσεις, κακώς αγχώνεσαι. Δεν χρειάζεται να ξέρεις τίποτα (ούτε καν να εστιάζεις), τα κάνει όλα η μηχανή και σε οδηγεί από μόνη της ακόμα και σε περίπτωση που επιλέξεις την manual λειτουργία.
Λίγες βασικές γνώσεις δεν θα έβλαπταν βέβαια, αλλά το καλό με τις ψηφιακές είναι ότι δεν παίρνουν φιλμ κι έτσι μπορείς να πειραματιστείς όσο θες. Δηλαδή αν δεν σου αρέσει το αποτέλεσμα στην οθόνη LCD, διαγράφεις τη φωτογραφία και την ξανατραβάς μέχρι να πετύχεις την καλή. Στο δε πρόγραμμα που συνοδεύει τη μηχανή, μπορείς να επέμβεις στις φωτογραφίες σου με ένα σωρό εφέ.

Συνήθως τις αγοράζεις με προεγκατεστημένη μνήμη 64 ΜΒ. Εννοείται ότι θα αγοράσεις και μια επιπλέον κάρτα τουλάχιστον 128 ΜΒ (μη σου πω 256) που έχει γύρω στα 23 ευρώ. Αυτή η χωρητικότητα δίνει 214 φωτογραφίες στην ανάλυση 1600χ1200 (όχι την ανώτερη δηλαδή).
Μην σε μπερδεύει το μέγεθος της ανάλυσης. Χαμηλότερη ανάλυση δεν σημαίνει χειρότερες φωτογραφίες, όλο αυτό έχει να κάνει κυρίως με το μέγεθος.
Βέβαια, αν διαλέξεις τις 2 χαμηλότερες τιμές ανάλυσης (από τις 4 που συνήθως έχει μια μηχανή σε αυτά τα MP), μπορεί μεν να έχεις 500 φωτογραφίες, αλλά προφανώς δεν θα δεις κανα επαγγελματικό αποτέλεσμα.
Προσωπικά χρησιμοποιώ πάντα την παραπάνω τιμή (1600x1200) και είμαι πολύ ευχαριστημένος, γιατί η μέγιστη ανάλυση συνήθως μού είναι άχρηστη. Καταναλώνει περισσότερο χώρο στην κάρτα (άρα λιγότερες φωτογραφίες), και όταν τις περνάω στον υπολογιστή είναι τόσο μεγάλες, που βαριέμαι να κάνω συνέχεια scroll πάνω κάτω και δεξιά αριστερά για να τις δω ολόκληρες.
Αυτά! Cool

Edit: Όσο για το πώς λειτουργεί η μεταφορά φωτογραφιών που ρωτάς, είναι πολύ απλό. Κάθε ψηφιακή έχει ένα καλωδιάκι USB που συνδέεται απευθείας με τον υπολογιστή. Εγκαθιστάς το προγραμματάκι που συνοδεύει τη συσκευασία, και περνάς τις φωτογραφίες σου στον σκληρό. Μετά τις επεξεργάζεσαι αν θέλεις (φωτεινότητα, κοντράστ, εφφέ, κλπ). Κι ένα μικρό παιδί το κάνει.
Εννοείται πως μπορείς να μεταφέρεις τις φωτογραφίες από τον υπολογιστή σε δισκάκι για περισσότερη ασφάλεια, αλλά και για να τις έχεις για πάντα. Έτσι θα μπορείς να τις δεις ακόμα και στην τηλεόρασή σου, εφόσον το DVD σου μπορεί να διαβάσει το jpeg format (το πλέον συνηθισμένο φορμά φωτογραφιών, για το οποίο δεν χρειάζεται να ξέρεις κάτι παραπάνω και να αγχώνεσαι. Το βγάζει η μηχανή σου από μόνη της). Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Aug 31, 2005 1:46 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ απλά να συμπληρώσω στα λεγόμενα του Y ότι μεγαλύτερες αναλύσεις από αυτές που χρησιμοποιεί ο Y χρησιμεύουν μόνο σε αυτούς που θέλουν να κάνουν επεξεργασία εικόνας με κάποιο πρόγραμμα (π.χ photoshop). Με απλά λόγια εαν κάποιος θέλει να εκτυπώνει τις φωτογραφίες του σε μέγεθος 15Χ10 εκατοστά τότε ακόμα και μια φωτογραφική μηχανή 3.2Μpx είναι υπέραρκετή. Αυτό που θα έλεγα εγώ είναι να πάρεις μια compact με 3.2 - 4 mpixels και μετά από 2-3 χρόνια που θα έχεις μάθει επάνω της κάποιες έννοιες και τεχνικές πας και πέρνεις ότι θες. Εγώ στο παρελθόν έχω χρησιμοποιήσει 3 αναλογικές και τώρα είμαι στη πρώτη μου ψηφιακή.

Δύο πράγματα θυμίσου

1) Μεγάλο οπτικό ζουμ (αν βρεις πάρε με 3X τουλάχιστον)
2) Αν υπάρχει κάποια compact που έχει δυνατότητα να πηράξεις τον χρόνο έκθεσης χειροκίνητα, πάρε τέτοια. Θα σου χρησιμεύσει αν θες να πάρεις νυχτερινό τοπίο με τρίποδο ή νυχτερινή φωτογραφία φωτισμένου κτηρίου (βλέπε GM - Lucretious Mr. Green Laughing )
Back to top
View user's profile Send private message
petalo
Senior Member
Senior Member


Joined: 09 Feb 2004
Posts: 597
Location: θεσσαλονίκη

PostPosted: Wed Aug 31, 2005 6:42 pm    Post subject: Reply with quote

ακουστε τι περιεργο μου ετυχε με την ψηφ.μηχανη μου.ειχα τραβηξει καποιες φωτο και τις ειχα ακομα στην καρτα.μετα απο καποιες μερες τραβηξα και αλλες εως μου τελειωσαν οι "στασεις".εκει που εβλεπα τι ειχα βγαλει εξαφανιζονται οι φωτο που τραβηξα την πρωτη φορα και μενουν μονο αυτες απο την δευτερη.μετα μου βγαζει "the card requires formatting".δεν το κανω αφου δεν τις ειχα αποθηκευσει καπου και παλι ως διαμαγειας εξαφανιζονται οι φωτο της δευτερης παρτιδας αυτη την φορα...και μου μενουν τελικα της πρωτης....ξερει καποιος τι εγινε? Rolling Eyes Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Thu Sep 01, 2005 11:15 pm    Post subject: Reply with quote

Mozart wrote:
Νέα υπηρεσία αλά MSN Messenger αναμένεται να βγάλει το Google!

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=644961&lngDtrID=252


ki allo? ego xekinisa me ICQ, figan oloi, piga sto MSN pou mia hara ine ala to yahoo messenger ine to kalitero pistevo mono pou pao opou ine i gnostoi mou,opote.....MSN.

asheto ala an sas endiaferei iparhei to TRILLIAN, pou ta ehei ola se ena, de thimame to site ala axizei, psaxteto sto google to iha palia.anehete polla accounts ine kalo.

Exclamation mia erotisi:
eho ena pentium 166 me:(to pira to 1997)

othoni 14ara
RAM 32(nomizo) palias sholis
SKLIRO 1.2GB an de kano lathos.
keyboard
iheia mikra
printer HP 400

to pc ehei ta halia tou kolaei sineheia ke de to vlepo na ftiahnete, paei gia andalaktika.....ti boro na pouliso? mou lene tipota giati ine palia komatia ke vriskis ta idia poli ftina(px. keyboard me 15 euro ke to ram ine tora alis tehnologias).

opote ti menei? to printer ke i othoni? ala printer vriskeis me 50 euro....ti na to doso me 15 euro ego?tin othoni kanena 50ari euro?
Confused

efharisto!
Back to top
View user's profile Send private message
Lothar_GR
Full Member
Full Member


Joined: 09 Jun 2004
Posts: 392
Location: Αθηνα

PostPosted: Fri Sep 02, 2005 12:28 am    Post subject: Reply with quote

Εγώ θα σου έλεγα κράτα το ... καμμία φορά τα παλία PC αποκτούν χρησιμότητα οταν θές να τρέξεις ενα παλίο προγράμμα ( παιχνίδι π.χ η οτιδήποτε άλλο ) και στο συνχρόνο σου μηχάνημα δε τρέχει καν.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Fri Sep 02, 2005 12:47 am    Post subject: Reply with quote

tora pia eho ftasei sto deftero laptop ke eho na to akumbiso apo to 1999 ke afto to pc hriazete format(agrio) ke kenuria windows apo tin arhi, ase pou pistevo kati de paei kala me tin motherboard...


oso gia ta pehnidia tora pia me ta emulators oti ipirhe sto dos pano kato to vriskeis.....de to eho psaxei(consoles pezo ama lahei, mehri ke classics opos SNES pio poli) ala pistevo pehnidia tipou DUKE NUKEM 3D tha iparhoun sto internet ke telos pandon tha pezoun se kenuria PC.
Back to top
View user's profile Send private message
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Fri Sep 02, 2005 2:58 am    Post subject: Reply with quote

Ουτε ο σκουπιδιαρης δεν το παιρνει αυτο το PC Βilly πλεον ... Ειναι πολυ παλιο.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 22, 23, 24  Next
Page 10 of 24

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr