stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Αθλητική Δημοσιογραφία (ραδιόφωνο,TV,εφημερίδες κλπ)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 36, 37, 38  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Xristos
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Jun 2004
Posts: 129
Location: Πειραιάς

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 2:22 am    Post subject: Reply with quote

Παρακολουθώ καιρό το site αλλά είναι η πρώτη φορα που κάνω post. Διάβασα στο post tou BIANCOROSO πως ο Σπυρόπουλος είναι αεκτζής αλλά ο ίδιος έχει δηλώσει στο επετειακό για τον Ολυμπιακό τεύχος του Active πως είναι Ολυμπιακός.Όσο για τον τον Σωτηρακόπουλο πραγματικά έχω μεγάλη περιέργεια να μάθω τι ομάδα είναι αν και μου φαίνεται για βάζελος..
Back to top
View user's profile Send private message
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 10:23 am    Post subject: Reply with quote

Δε καταλαβαίνω πραγματικά γιατί σας νοιάζει τι ομάδα είναι ο ένας και τι ομάδα ο άλλος.
Άμα κάνει σωστά τη δουλειά του και τη περιγραφή του που το πρόβλημα. Και από την άλλη αν δε ξέρει να πει δυο στοιχεία για τον αγώνα κάποιος, τι να τον κάνω αν είναι ο πιο αντικειμενικός άνθρωπος του κόσμου?

Ο Σωτηρακόπουλος btw είναι ο εκπρόσωπος της ΤΕΑΜ στην Ελλάδα. Ο ρόλος του στη συμφωνία τόσα χρόνια με το MEGA ήταν καταλυτικός. Λέγεται τώρα ότι ήταν πολύ ύποπτος ο ρόλος του στην νέα συμφωνία που υπογράφηκε για το διάστημα 2006-2009. Ως γνωστόν τα δικαιώματα του CL πήγαν σε ΕΡΤ και NOVA. Μετά από 13 χρόνια στην απ'έξω το MEGA. Προσωπικά με στεναχωρεί το γεγονός πολύ. Η μεγαλύτερη πρόταση που έγινε ήταν από τον ...ALPHA (τι Παπαδημητρίου είχαμε να φάμε στη μάπα δε λέγεται), με 17 εκ.ευρώ (και για τις 2 μέρες), και τελικά η συμφωνία των δύο έκλεισε με 16,5 ευρώ περίπου. Το MEGA έκανε χαμηλότερη προσφορά, μάλλον εκ του ασφαλούς λόγω Σωτηρακόπουλο και προϊστορίας, και την πάτησε. Ο ALPHA φωνάζει, αλλά δε μας ενδιαφέρει.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
GEORGE
Senior Member
Senior Member


Joined: 28 May 2004
Posts: 466
Location: GLYFADA/ATHENS

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 11:20 am    Post subject: Reply with quote

Σιγουρα κατι υποχθονιο παιχτηκε με τις προσφορες και ο ρολος του Σωτηρακοπουλου ειναι καταλυτικος. Αν δοθμε μεταγραφη Σωτηρακοπουλου στην ΕΡΤ τοτε ολα ξεκαθαριζουν.
Κριμα παντως που τα εχασε το Mega. Το CL εκει το μαθαμε.
Back to top
View user's profile Send private message
Choriatis 2004
Senior Member
Senior Member


Joined: 25 Feb 2004
Posts: 480
Location: Athens/Aigio

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 11:55 am    Post subject: Reply with quote

Το σιγουρο ειναι οτι ειναι κριμα η ελευθερη τηλεοραση να "χανει" ενα προιον που ειναι απο τα ελαχιστα ποδοσφαιρικα αξιολογα που της εχουν απομεινει Rolling Eyes
Ολα καταληγουν σιγα σιγα στο συνδρομητικο καναλι. Αν ειναι καλο η κακο για το ποδοσφαιρο δεν ξερω(δε νομιζω οτι θα επηρεαστει), σημασια εχει οτι δε μενει τιποτα ελκυστικο στην ΤV
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Wed Apr 20, 2005 1:24 am    Post subject: Reply with quote

1)CL=Mega=Σπυρόπουλος+Σωτηρακόπουλος κλπ
Quote:
Κριμα παντως που τα εχασε το Mega. Το CL εκει το μαθαμε.

2)Αυτό που μένει είναι να κάνει μεταδόσεις CL ο Καραλής,μόνο ο OMF δεν θα κλείνει την φωνή.
3)Προς BIANCOROSSO:Όταν ακούς κάτι,απλά εξέτασε αυτό που ακούς και βγάλε απο το μυαλό σου τίς άλλες παραμέτρους(τι ομάδα ειναι αυτός που τα λέει κλπ,αλλα και γενικότερα).
Και κάτι γενικό για όλα σου τα post,όταν λές κάτι,καλό θα είναι να το συνοδεύεις και με κανένα επιχειρημα,εντελώς φιλικά.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Wed Apr 20, 2005 9:27 am    Post subject: Reply with quote

Άκουσα ότι η NOVA θα δημιουργήσει 8 κανάλια (στο σύνολο), με σκοπό να δείχνει τα 15 παιχνίδια που έχει κάθε αγωνιστική (8 τη Τρίτη πχ, και 7 τη Τετάρτη, με το 16ο να είναι στη ΝΕΤ) ούτως ώστε να δείχνει όλα τα παιχνίδια ζωντανά!! Shocked Κάτι τέτοιο είχε γίνει και σους ολυμπιακούς με την ΕΡΤ να φτιάχνει μέχρι και ΕΤ8! (στη NOVA πάντα).

Προβλέπω να γεμίσουν πιάτα οι ταράτσες.
Σημείωση: Η συμφωνία αυτή ισχύει από το Σεπτέμβριο του 2006 και για 3 περιόδους. Του χρόνου δηλαδή τα πράγματα θα μείνουν ως έχουν.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Wed Apr 20, 2005 10:28 am    Post subject: Reply with quote

Οι κυκλοφορίες των αθλητικών εφημερίδων για την Κυριακή 17/04 είχαν ως εξής:
SPORTIME: 14.672
ΦΩΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ: 11.791
SPORTDAY: 8.232
GOAL NEWS: 8.076
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ: 7.796
ΦΙΛΑΘΛΟΣ: 5.745
DERBY SPORTS: 4.989
ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΗΧΩ: 4.957
ΩΡΑ ΓΙΑ ΣΠΟΡ: 3.920
SCORE LIVE: 2.099

ΣΥΝΟΛΟ: 72.277


Οι κυκλοφορίες των αθλητικών εφημερίδων για την Δευτέρα 18/04 είχαν ως εξής:
ΦΩΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ: 13.293
SPORTIME: 11.125
GOAL NEWS: 10.428
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ: 8.424
SPORTDAY: 7.173
ΦΙΛΑΘΛΟΣ: 5.979
ΩΡΑ ΓΙΑ ΣΠΟΡ: 5.180
ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΦΩΝΗ: 4.965
DERBY SPORTS: 4.437
SCORE LIVE: 3.229

ΣΥΝΟΛΟ: 74.233

Προβλέπω ότι η Sportime δεν θα μείνει για καιρό στην πρώτη θέση,η Sportday απο την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας της έχει καρφωθεί στην 3η θέση 7 με 10 χιλιάδες φύλλα καθημερινά.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Wed Apr 20, 2005 11:31 am    Post subject: Reply with quote

Xristos wrote:
Διάβασα στο post tou BIANCOROSO πως ο Σπυρόπουλος είναι αεκτζής αλλά ο ίδιος έχει δηλώσει στο επετειακό για τον Ολυμπιακό τεύχος του Active πως είναι Ολυμπιακός..


O Σπυρόπουλος είναι ένας μη-κολλημένος Ολυμπιακός δημοσιογράφος.
Τον έχουν <<αλλάξει>> ομάδα τώρα τελευταία γιατί έχει υποστηρίξη αρκετά εώς σε βαθμό υπερβολής την ΑΕΚ του Ντέμη μέσω των άρθρων του και της εκπομπής στο ραδιόφωνο. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
BIANCOROSSO
New Member
New Member


Joined: 12 Apr 2005
Posts: 49
Location: ΓΛΥΦΑΔΑ Glyfada - Athens

PostPosted: Wed Apr 20, 2005 5:54 pm    Post subject: Reply with quote

edit από exitmusician - quote αμέσως προηγούμενου post

Yπονοείς οτι οι Δημοσιογράφοι των άλλων ομάδων δεν είναι κολλημένοι?
Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Fri Apr 22, 2005 1:24 am    Post subject: Reply with quote

Μια άποψη του Αλεξόπουλου Rolling Eyes

Τα κουρασμένα παλικάρια... ξαποσταίνουν στα δοκάρια (Sportday / Γιώργος Χελάκης)



Μια μικρή ομάδα, ο Ολυμπιακός, αντιμετώπισε μια άλλη περίπου ίδιας δυναμικότητας εκτός έδρας. Μόλις ευτύχησε να πετύχει γκολ, ταμπουρώθηκε στην άμυνά του. Εκανε δηλαδή με επιτυχία ό,τι πάνω κάτω κάνουν οι λεγόμενες «μικρές» ομάδες. Πίσω και κλειστά, μήπως μπει το γκολ στην αντεπίθεση. Το σύστημα δούλεψε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά το δεύτερο γκολ δεν ήρθε...

Στο δεύτερο ημίχρονο το «πίσω» έγινε «ακόμα πιο πίσω», με μία διαφορά. Οι μικρές ομάδες μένουν από δυνάμεις. Κότσια δεν υπάρχουν ούτε για μια αντεπίθεση της προκοπής.

Η ήττα αδικεί την ΑΕΚ των πέντε (!) δοκαριών. Την αδικεί κατάφωρα κι ας μην έπαιξε μπάλα της προκοπής. Στηρίχτηκε κυρίως στη μεγάλη υπεροχή της όταν η μπάλα ταξίδευε από αέρος στην περιοχή του Νικοπολίδη, αλλά ο καθένας παίζει όπως μπορεί καλύτερα. Της άξιζε το γκολ και μπορεί να τα βάζει με την τύχη της, που της έπαιξε τόσο άσχημο παιχνίδι.

Ο Ολυμπιακός με ποιον να τα βάλει; Μάλλον με τον εαυτό του και τις χτυπητές αδυναμίες του. Βλέποντας τα αστέρια του να αγκομαχούν για να σταματήσουν τον Μόρα, τον Κόντη και τον Μάλμπασα, αναρωτιόσουν αν τους αξίζει τέτοιο κατάντημα. Οχι, αλλά τι να το κάνεις; Η διαφορά στη φυσική κατάσταση των δύο ομάδων ήταν η μέρα με τη νύχτα. Λόγοι ποδοσφαιρικού εγωισμού θα έπρεπε να σπρώξουν τους «κόκκινους γέροντες» να βγουν δύο, τρεις φορές μπροστά. Ακόμα κι αυτοί εξέλιπαν. Ο Μπάγεβιτς καλά θα κάνει να διαφυλάξει το κύρος τους και να τους ξεκουράζει νωρίτερα.

Τα δοκάρια συνωμότησαν εις βάρος της ΑΕΚ, που δεν ξεδίπλωσε τεχνικές αρετές, αλλά είχε δυνάμεις και πάθος. Δικαιολογημένα εισέπραξε το χειροκρότημα του προέδρου της κι ας είναι πια περιορισμένες οι ελπίδες της να πάει στον τελικό. Ηθικώς έχει νικήσει. Αυτός ο Ολυμπιακός μπορεί να πάρει το Κύπελλο, ίσως και το πρωτάθλημα. Το καλοκαίρι θα χρειαστεί ανακατασκευή, διαφορετικά ας ζητήσει οι αγώνες του να διαρκούν ένα 45λεπτο
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Fri Apr 22, 2005 1:50 pm    Post subject: Reply with quote

Ένα ενδιαφέρων άρθρο σχετικά με τη δημοσιογραφία του Ντέρμπι απο τον Χελάκη του Euro (Ολυμπιακός Wink )

H δημοσιογραφία από μόνη της, ως επάγγελμα, είναι ουδέτερη. Εξαρτάται από τον τρόπο που τη χρησιμοποιείς. Τα περί λειτουργήματος είναι αφέλειες που έχουν σταματήσει να διδάσκονται στις σχολές δημοσιογραφίας. Με μόνη εξαίρεση -ίσως- το τμήμα Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου.

Από τον τρόπο που τη μεταχειρίζεσαι -τη δημοσιογραφία- προκύπτει η χρησιμότητά της. Χρόνια τώρα στον αθλητικό Τύπο επικρατούσε η άποψη πως ο νικητής τα παίρνει όλα και ο χαμένος τίποτα. Δεν είναι αυτό το πιο χτυπητό σύμπτωμα της παθολογίας του, αλλά είναι υπαρκτό. Η νίκη του Ολυμπιακού επί της ΑΕΚ προχθές στο ΟΑΚΑ ήρθε να πλήξει την ορθότητα αυτής της συμπεριφοράς του Τύπου. Η εμπορική ανάγκη για την κολακεία του νικητή σκόνταφτε στην ίδια την πραγματικότητα. Ο νικητής ήταν «γυμνός». Επί ένα ημίχρονο καθηλώθηκε μέσα κι έξω από την περιοχή του, χωρίς να μπορεί να ξεμυτίσει. Το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος, γιατί οι παίκτες της ΑΕΚ δεν μπόρεσαν να σημαδέψουν λίγο πιο μέσα από τα δοκάρια. Κι αυτό ασφαλώς είναι ένα είδος ανικανότητας. Καμία αντίρρηση.

Ωστόσο, για μία ομάδα που διαφημίζει -και δικαιολογημένα- την ονομαστική αξία των παικτών της η εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου είναι απογοητευτική. Χειρότερη από αυτήν που παρουσιάστηκε στο «Ανφιλντ», απέναντι στη Λίβερπουλ. Με τη διαφορά ότι ο Τζέραρντ και οι συμπαίκτες του σημάδευαν σωστά. Επομένως, δύο είναι τα βασικά στοιχεία αυτού του παιχνιδιού: τα πέντε δοκάρια της ΑΕΚ και η κατάρρευση του Ολυμπιακού στο δεύτερο ημίχρονο. Η καλή εικόνα του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο προβάλλεται για λαϊκή κατανάλωση. Ο Μπάγεβιτς μετά το γκολ επέλεξε να δώσει χώρο στην ΑΕΚ και να παίξει με αντεπιθέσεις. Αυτό που είπε έγινε, η κόντρα επίθεση βγήκε και δημιουργήθηκαν μια-δυο φάσεις της προκοπής. Στο δεύτερο ημίχρονο έμεινε το σύστημα, αλλά οι παίκτες δεν ανταποκρίθηκαν. Ούτε ευκαιρίες έκαναν, αλλά το κυριότερο είναι ότι δεν μπόρεσαν να περάσουν το κέντρο. Οι διαφημισμένοι αστέρες του «έδυσαν» στο χορτάρι και η κατάρρευσή τους ήταν εντυπωσιακή.

Οσοι γέμισαν με χιλιάδες λέξεις τις σελίδες του ματς, χωρίς να αφιερώσουν έστω ορισμένες δεκάδες από αυτές για να περιγράψουν την πραγματικότητα, δεν ενδιαφέρονται να απευθυνθούν στο μυαλό του αναγνώστη. Προτιμούν να ερεθίζουν το θυμικό του. Με άλλα λόγια, καταλήγουμε εκεί απ' όπου αρχίσαμε: η δημοσιογραφία είναι εξαρτημένη από τον τρόπο που τη μεταχειριζόμαστε.
Back to top
View user's profile Send private message
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Fri Apr 22, 2005 2:03 pm    Post subject: Reply with quote

Τα περί δημοσιογραφίας είναι χειρότερα από αμπελοφιλοσοφίες. Κάτω από την βάση για κακή έκφραση.

Θα του βάλω 8 για την έκφραση, 14 για την ιδέα ότι η ΑΕΚ έχασε, αλλά κέρδισε που δεν είναι ακριβώς ριζοσπαστική.
Back to top
View user's profile Send private message
Doc
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 359
Location: Liverpool

PostPosted: Fri Apr 22, 2005 2:56 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
O Σπυρόπουλος είναι ένας μη-κολλημένος Ολυμπιακός δημοσιογράφος.
Τον έχουν <<αλλάξει>> ομάδα τώρα τελευταία γιατί έχει υποστηρίξη αρκετά εώς σε βαθμό υπερβολής την ΑΕΚ του Ντέμη μέσω των άρθρων του και της εκπομπής στο ραδιόφωνο.

Εγω παντως σε συνεντευξη του Σπυροπουλου εχω διαβασει οτι ηταν πιστιρικας (κολλημενος...) ολυμπιακος (ηταν μαλιστα παρων στη Θυρα 7 στο παιχνιδι του 81 με τους νεκρους...).
Σημερα δηλωνει ΑΕΚτζης...αν θελουμε τον πιστευουμε...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
SOUL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 28 Apr 2004
Posts: 722
Location: Birmingham-UK

PostPosted: Fri Apr 22, 2005 5:30 pm    Post subject: Reply with quote

O Kathenas dilwnei oti dilwnei h tseph tou mou fainetai.....
Back to top
View user's profile Send private message
rchos7
Senior Member
Senior Member


Joined: 22 Apr 2005
Posts: 554
Location: p.faliro

PostPosted: Sun Apr 24, 2005 7:16 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Σιγουρα κατι υποχθονιο παιχτηκε με τις προσφορες και ο ρολος του Σωτηρακοπουλου ειναι καταλυτικος. Αν δοθμε μεταγραφη Σωτηρακοπουλου στην ΕΡΤ τοτε ολα ξεκαθαριζουν.


ο σωτηρακοπουλος δηλωσε στο σπορ φμ οτι δεν θα μεταδιδει cl το 2006-2009 αρα δεν παει ερτ.βεβαια στο σουπερσπορτ δουλευει ηδη.εχει εκπομπη καθε παρασκευη.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Tue Apr 26, 2005 5:30 pm    Post subject: Reply with quote

Μεταφορά από άλλο topic -- Losada --

OMF wrote:
Φίλε βλέπω Tv magic και ειδικά περίππου στις 6 που λέει τα αθλητικά όπως έχω τύχει να παρακολουθήσω και το Green tv όπως έχω διαβάσει Derby και πρωταθλητή γιατί μου αρέσει να διαβάζω και να ακούει πολλές απόψεις.
Δυστιχός στο magic λένε πολλές ανακρύβιες και προσπαθούν και βγάζουν εύκολα κακία, χολή και φανατισμό.
Οκ η δουλεία τους είναι , οπαδοί είναι οι περισσότερη , οπαδικό κανάλι είναι no problem αλλα δεν σημαίνει ότι επειδή προσπαθούν πολλές φορές να κάνουν το άσπρο-μαύρο για να περάσουν γραμμή θα πρέπει και εγώ που έχω και μια κριτική σκέψη θα πρέπει να το αφομειώσω . Wink

Στις ''αντικειμενικές'' εφημερίδες προσπαθούν κρατάνε μια σωστή γραμμή αλλα και εκεί ξεφεύγουν ανάλογα τον δημοσιογράφω.

=======
wizard wrote:
OMF wrote:
Φίλε βλέπω Tv magic και ειδικά περίππου στις 6 που λέει τα αθλητικά όπως έχω τύχει να παρακολουθήσω και το Green tv όπως έχω διαβάσει Derby και πρωταθλητή γιατί μου αρέσει να διαβάζω και να ακούει πολλές απόψεις.
Δυστιχός στο magic λένε πολλές ανακρύβιες και προσπαθούν και βγάζουν εύκολα κακία, χολή και φανατισμό.
Οκ η δουλεία τους είναι , οπαδοί είναι οι περισσότερη , οπαδικό κανάλι είναι no problem αλλα δεν σημαίνει ότι επειδή προσπαθούν πολλές φορές να κάνουν το άσπρο-μαύρο για να περάσουν γραμμή θα πρέπει και εγώ που έχω και μια κριτική σκέψη θα πρέπει να το αφομειώσω . Wink

Στις ''αντικειμενικές'' εφημερίδες προσπαθούν κρατάνε μια σωστή γραμμή αλλα και εκεί ξεφεύγουν ανάλογα τον δημοσιογράφω.


Καλά αυτός ο Παπαδάκος που βγαίνει στις 17.30 είναι κάτι σαν τη λάιτ έκδοση του Τσουκαλά. Laughing

=======
OMF wrote:
Μάγε , Μάλλον ο Τσουκαλάς είναι η λαιτ έκδοση του Παπαδάκου. Laughing Laughing

Υ.Γ. Εγώ τον βλέπω για τη γκόμενα δίπλα του , με φιάχνει που είναι ολυμπιακός. Embarassed Laughing Laughing

=======
K. wrote:
Λέτε οι μη Ολυμπιακοί για τον Τσουκαλά (που κι εγώ τον έχω επικρίνει για διάφορα που λέει) . Ομως θα σας πω κάτι . Ενας άνθρωπος που βλέπει Τσουκαλά (και την εκπομπή της Θ7 γενικότερα) είναι αρκετά εύκολο να τους πάρει στην πλάκα παρά να τσαντιστεί από αυτά που λένε . Θυμάμαι μερικές εκπομπές που θα μπορούσαν να μπουν στα highlight της ελληνικής TV όλων των εποχών (πχ κατά σειρά , η εκπομπή με τις ...κουκούλες και τη σούπα για το κρύωμα , αυτή με το σουρωτήρι κλπ) . Στο φινάλε αν τον χαλάνε κάποιον τόσο τα οπαδικά που λένε ας μην τους βλέπει .
Γιατί τα γράφω αυτά . Γιατί θυμάμαι οπαδικές εκπομπές άλλων ομάδων , κυρίως της original που παίζει ακόμα-του βάζελου δε φτούρησε πολύ καιρό . 3 άτομα με ύφος λες και αναλύουν το Κυπριακό , ασχολούνται με τα της ομάδας τους , χωρίς να λείπουν και οι λεκτικοί χουλιγκανισμοί . Το θέαμα είναι μάλλον λυπηρό και υπέρ-βαρετό, αν δεν είσαι παρανοϊκός τρελαμμένος όχι απλά ΑΕΚ αλλά original , έχεις αλλάξει κανάλι στα 30sec το πολύ .
Προσωπικά δεν νομίζω ότι υπάρχουν πιο πρόστυχες οπαδικές φωνές στα media από αυτές ατόμων που το παίζουν δημοσιογράφοι και πολλοί απ'αυτούς μάλιστα σε κρατικά μέσα. Γι'αυτό καταλαβαίνω απόλυτα το μένος σας για τον Παπαδάκο , θα ήθελα όμως να καταλάβετε κι εσείς το δικό μου για τους ,μισθοδοτούμενους από τον ελληνικό λαό μέσω της ΕΡΑ ΣΠΟΡ "κυρίους" ΄Κοντό (κυρίως αυτόν) και Καραλή .
Back to top
View user's profile Send private message
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Tue Apr 26, 2005 6:42 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
προσπαθούν πολλές φορές να κάνουν το άσπρο-μαύρο για να περάσουν γραμμή θα πρέπει και εγώ που έχω και μια κριτική σκέψη θα πρέπει να το αφομειώσω .
Στις ''αντικειμενικές'' εφημερίδες προσπαθούν κρατάνε μια σωστή γραμμή αλλα και εκεί ξεφεύγουν ανάλογα τον δημοσιογράφω.

Akrivws!Auto einai peripou pou prospathw k egw na sou pw k gia thn Aek k gia ton Osfp k gia olous..!! Wink
Oti polla apo auta pou akoume gia thn Aek einai Ypervolika,monomerh k kapoies fores k anakribh!K malista arketes fores k apo "antikeimenikous"..O kathenas mas exei apo kei k pera kritikh ikanothta na ta filtrarei!Arkei kata ton filtrarisma na bgazei ta opadika gyalia tou..!!Giati einai poly efkolo na vaftizoume "geloia opadikh propaganda" tis dhlwseis pou ginontai apo opadikes merides,k ap'thn allh "pragmatikothta" ta kala pou akogontai gia thn omada mas apo k kala antikeimenikous... Wink
Quote:
Προσωπικά δεν νομίζω ότι υπάρχουν πιο πρόστυχες οπαδικές φωνές στα media από αυτές ατόμων που το παίζουν δημοσιογράφοι και πολλοί απ'αυτούς μάλιστα σε κρατικά μέσα. Γι'αυτό καταλαβαίνω απόλυτα το μένος σας για τον Παπαδάκο , θα ήθελα όμως να καταλάβετε κι εσείς το δικό μου για τους ,μισθοδοτούμενους από τον ελληνικό λαό μέσω της ΕΡΑ ΣΠΟΡ "κυρίους" ΄Κοντό (κυρίως αυτόν) και Καραλή .

Symfwnw!!Parepimtontws autos o Papadakos(k oi omoioi tou fysika aneksarthtou omadas)me eknevrizei APISTEYTA!!!!! Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
GEORGE
Senior Member
Senior Member


Joined: 28 May 2004
Posts: 466
Location: GLYFADA/ATHENS

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 9:43 am    Post subject: Reply with quote

Παρα πολυ καλο το εξωφυλλο του GOAL σημερα
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 10:16 am    Post subject: Reply with quote

K. wrote:
Λέτε οι μη Ολυμπιακοί για τον Τσουκαλά (που κι εγώ τον έχω επικρίνει για διάφορα που λέει) . Ομως θα σας πω κάτι . Ενας άνθρωπος που βλέπει Τσουκαλά (και την εκπομπή της Θ7 γενικότερα) είναι αρκετά εύκολο να τους πάρει στην πλάκα παρά να τσαντιστεί από αυτά που λένε . Θυμάμαι μερικές εκπομπές που θα μπορούσαν να μπουν στα highlight της ελληνικής TV όλων των εποχών (πχ κατά σειρά , η εκπομπή με τις ...κουκούλες και τη σούπα για το κρύωμα , αυτή με το σουρωτήρι κλπ) . Στο φινάλε αν τον χαλάνε κάποιον τόσο τα οπαδικά που λένε ας μην τους βλέπει .
Γιατί τα γράφω αυτά . Γιατί θυμάμαι οπαδικές εκπομπές άλλων ομάδων , κυρίως της original που παίζει ακόμα-του βάζελου δε φτούρησε πολύ καιρό . 3 άτομα με ύφος λες και αναλύουν το Κυπριακό , ασχολούνται με τα της ομάδας τους , χωρίς να λείπουν και οι λεκτικοί χουλιγκανισμοί . Το θέαμα είναι μάλλον λυπηρό και υπέρ-βαρετό, αν δεν είσαι παρανοϊκός τρελαμμένος όχι απλά ΑΕΚ αλλά original , έχεις αλλάξει κανάλι στα 30sec το πολύ .
Προσωπικά δεν νομίζω ότι υπάρχουν πιο πρόστυχες οπαδικές φωνές στα media από αυτές ατόμων που το παίζουν δημοσιογράφοι και πολλοί απ'αυτούς μάλιστα σε κρατικά μέσα. Γι'αυτό καταλαβαίνω απόλυτα το μένος σας για τον Παπαδάκο , θα ήθελα όμως να καταλάβετε κι εσείς το δικό μου για τους ,μισθοδοτούμενους από τον ελληνικό λαό μέσω της ΕΡΑ ΣΠΟΡ "κυρίους" ΄Κοντό (κυρίως αυτόν) και Καραλή .


Εγώ προσωπικά θεωρώ ποιο σωστό να αναλλύουν τα τις ομάδας που ενδιαφέρων άλλωστε και το κόσμο και να μην αναλλώνονται σε οπαδικές ηστερίες που στη τελική προκαλούν το γέλιο του κόσμου και μάλιστα των μη-ολυμπιακών .
Την εκπομπή της R δεν την έχω δεί (επειδή φέτος έχει τύχη γνωρίσω αρκετά παιδιά που είναι στη original δεν νομίζω να τους ενδιαφέρει πάρα πολλή τι κάνουν οι άλλες ομάδες) γιατί δεν πιάνει στη Γλυφάδα αλλα μια άλλη εκπομπή που έχω πετύχει με κάτι γεροντάκια απο το σύνδεσμο Αθηνών (πάνω απο 70 Laughing ) στο high tv που αναλλύουν μόνο τα τις ΑΕΚ χωρίς να ασχολούνται με άλλες ομάδας και αυτοί που βγαίνουν στις γραμμές ρωτάνε σοβαρές ερωτήσεις όπως πότε βγαίνουν διαρκείας , πώς θα πάει ΟΑΚΑ και τέτοια .
Εμένα προσωπικά μου άρεσει περισσότερο να είναι χαμυλών τόνων αλλα αυτό πάντα είναι θέμα ιδιοσυγρασίας του κάθε οπαδού και πώς έχουν μάθει να αντιμετοπίζουν τα πράγματα αλλα με τέτοια εκπομπή (Θ.7) που βρίζει τις υπόλοιπες ομάδες μετά δεν θα πρέπει να βγαίνουν οι ολυμπιακοί και να παραπονούνται αμα τους βάζουν στόχο αφού προκαλούν πρώτα οι ίδιοι με αυτά που λέει ο Τσουκαλάς (πολλοί δεν έχουν την ίδια ψυχραιμία με εμένα) και σύγουρα δεν ταιριάζει με τη προσπάθεια του Ολυμπιακού να βγάλει Ευρωπαική φιλοσοφία (αφού Τσουκαλάς = οπαδός = συμπεριφορά οπαδού Ν. Σμύρνη και Κρήτη)

Όσο για το Καραλή (δεν είναι πλέον στην Ερα) τα χειρότερα τα έχει πεί για την ΑΕΚ (που είναι και ΑΕΚτζής) και όχι για τον Ολυμπιακό εκτός αν λές ότι επειδή είμαι μεταξύ των μπαγεβιτσικών δημοσιογράφων που πυροδοτούν το κλίμα στις άσχημες σχέσεις Μπαγεβιτσικών-Αντιμπαγεβιτσικών οπαδών του ολυμπιακό. Wink

Υ.Γ. Ο Τσουκαλάς είναι περίπτωση ’’σκύλος που γαυγίζει δεν δαγκώνει’’ και σε αντίθεση με άλλα αρχηγικά στελέχη συνδέσμων είναι πρόβατο. Wink


Last edited by OMF on Wed Apr 27, 2005 10:45 am; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 10:32 am    Post subject: Reply with quote

Όποιος μπορεί να εμπιστευτεί τη δική του κρίση δεν έχει την ανάγκη κανενός δημοσιογράφου ή "δημοσιογράφου". Σε αυτό συντελεί και το ότι σε μεγάλο ποσοστό δημοσιογράφων το επίπεδο της κριτικής σκέψης και η ποιότητα των συλλογισμών είναι επιεικώς sub-zero.

Το φαιδρό της υπόθεσης είναι όμως ότι είτε από άγνοια είτε για να εξυπηρετήσουν άλλους σκοπούς πολλοί δημοσιογράφοι δεν παραθέτουν με σωστό τρόπο ούτε τα γεγονότα που είναι αδιαμφισβήτητα ή τα ερμηνεύουν κατά το δοκούν. Π.χ. το τι ανακρίβεια έχει ακουστεί για όλη την ιστορία του γηπέδου του Παναθηναϊκού δεν λέγεται - και δεν αναφέρομαι μόνο στις "πληροφορίες" κάθε δημοσιογράφου αλλά σε πραγματικά γεγονότα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα αποτελεί η άποψη ότι το Ελληνικό ανήκει στη Νομαρχία Πειραιά.

Όσο για τον Καραλή, ανεξάρτητα με ό,τι μπορεί κανείς να του προσάψει σε συλλογικό επίπεδο, είναι από τους συμπαθέστερους και πιο συγκροτημένους δημοσιογράφους που υπάρχουν αυτή τη στιγμή.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
K.
Full Member
Full Member


Joined: 29 Sep 2004
Posts: 253
Location: EΛΛΑΣ

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 11:04 am    Post subject: Reply with quote

Συμπαθής ο ...Καραλής ;;;;!!!! Τι να πω ...

Tεσπα , δε θα τσακωθούμε για το άτομο αυτό .

Για τις οπαδικές εκπομπές , αυτό που έχω να πω είναι ότι τα οπαδικά/ποδοσφαιρικά ζητήματα δεν είναι και τόσο σοβαρά για να αναλύονται έτσι όπως κάνει η εκπομπή της οριτζιναλ . Δεν λέω να ασχολούνται με άλλες ομάδες (ισα-ισα) , απλά λέω πως η εκπομπή τους είναι βαρετή .
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 11:13 am    Post subject: Reply with quote

Αυτή είναι η διαφορά της R απο τους άλλους συνδέσμους ότι ότι κάνει το κάνει σοβαρά και όχι για ποδοσφαιρική πλάκα και αυτό φαίνεται σε όλες τις δραστηριότητες απο την εκπομπή μέχρι και τις παρουσίες σε εκδηλώσεις και εκτός έδρας αγώνες. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
maragos
Junior Member
Junior Member


Joined: 29 Dec 2004
Posts: 71

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 11:48 am    Post subject: Reply with quote

οπως τις αιμοδοσιες και τους τηλεμαραθωνιους (για το χατζηκυριακειο) που κανει και η θυρα 7 ας πουμε ε?
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 11:51 am    Post subject: Reply with quote

Arrow Θέμα: Αθλητική δημοσιογραφία
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
maragos
Junior Member
Junior Member


Joined: 29 Dec 2004
Posts: 71

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 11:53 am    Post subject: Reply with quote

sorry φιλε exit εγω αναφερομουν στην 'αλητικη' οπαδικη εκπομπη (δημοσιογραφια?) της ΘΥΡΑΣ 7
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 36, 37, 38  Next
Page 6 of 38

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr