stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Νέο Γήπεδο ΑΕΚ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 55, 56, 57  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 5:16 am    Post subject: Reply with quote

Ναι γιατί στο πμ μπορείς να με πεις καραγκιόζη και να μου κάνεις ψευτοτσαμπουκά;

Ή μήπως νομίζεις ότι δεν έχω το θάρρος της γνώμης μου σε αυτό ή σε άλλο φόρουμ να πω κάτι που δεν είναι δημοφιλές;

Ή μήπως νομίζεις ότι μπορώ να ασχοληθώ σε κάθε thread στο οποίο συμμετείχα μέχρι να βγάλω άκρη με κάποιον με τον οποίο διαφωνώ και οι πιθανότητες είναι ότι δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε;

Quote:
Mα εαν αυτα που γραφεις εδω μεσα για την Ερασιτεχνικη προπαθουσες να τα πεις παραεξω απαραδεκτο θα σε ειχανε το λιγοτερο...Και στην τελικη το κειμενο σου για μενα,εαν θελεις να ονομαζεσαι ΑΕΚτζης και οχι ΠΑΕΑΕκτζης ηταν το λιγοτερο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.Θελεις να σου εξηγησω το γιατι?


Άκου να σου πω. Δεν πας στο διάολο; Όπου θέλω λέω, ό,τι θέλω και το υπερασπίζομαι. Κατάλαβες; Αυτή είναι η γνώμη μου και δεν θα την πεις εσύ απαράδεκτη.

Quote:
Και φυσικα δεν απαντησες στην ερωτηση εαν εισαι ΑΕΚ ή ΠΑΕ ΑΕΚ...


Ήταν πανέξυπνη ερώτηση. Αλλά νόμιζα ότι δεν θα μου απαντούσες άλλο γιατί δεν θα ασχολιόσουν μαζί μου.

Quote:

Εσυ εχεις σκεφτει να υπαρχει ακριβως η ιδια πιθανοτητα και με σενα?Η μηπως εσυ τα λες οπως ακριβως θελει ο αλλος να τ'ακουσει για να αποσπασεις τα μπραβο και τα παλαμακια?


Εγώ φίλε μου είμαι τρομακτικά ισχυρογνώμονας, αλλά δεν είμαι αγενής, ούτε ασεβής χωρίς λόγο προς τους συνομιλητές μου, το κατάλαβες; Και σε ένα thread τώρα έχεις κατορθώσει να κάνεις όχι μόνο εμένα, αλλά και άλλους να τσακώνονται μαζί σου και όχι μαζί μου. Το καταλαβαίνεις αυτό;

Και έχω αποδείξει και εδώ και αλλού ότι άμα κάνω λάθος, το λέω δημόσια. Όχι επειδή βλέπω ότι με διαβάζεις κι αλλού. [/code]
Back to top
View user's profile Send private message
panther-21-
Junior Member
Junior Member


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 119
Location: Athens,Kalamata

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 5:33 am    Post subject: Reply with quote

Κοιτα επιπεδο...

Quote:
Άκου να σου πω. Δεν πας στο διάολο; Όπου θέλω λέω, ό,τι θέλω και το υπερασπίζομαι. Κατάλαβες; Αυτή είναι η γνώμη μου και δεν θα την πεις εσύ απαράδεκτη.


Πως την υπερασπιζεσαι?Με το "δεν πας στο διαολο",το "αντε αγορινα μου" ή το "μην σου ριξω κανενα καντηλι"?
Μου μιλας μετα και για ψευτοτσαμπουκαδες...

Βλεπω πως η παραθεση επιχειρηματων για το θεμα του γηπεδου δεν εχει σταματημο...Keep going...Μονο απο εδω μεσα μπορεις να τα λες ολα αυτα...Δεν σε διαβαζω και αλλου,ΓΕΛΑΩ μαζι σου και αλλου...
Δεν το συνεχιζω γιατι δεν εχει ουσια...Οταν αποφασισεις:

Quote:
ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΔΙΑΛΟΓΟ,ΠΡΩΤΑ ΜΑΘΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ (ΓΗΠΕΔΟ ΑΕΚ),ΥΣΤΕΡΑ ΑΦΗΣΕ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΜΠΛΕΞ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΡΑΘΕΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ,ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΟΥΤΕ ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΓΙΝΕΤΕ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...


Εδω ειμαι και τα λεμε...

Μεχρι τοτε,το οπισθοδρομικο παλατι που θα παει την ΑΕΚ πισω και δεν θα την αφησει να γινει μεγαλη ομαδα...





Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 5:36 am    Post subject: Reply with quote

Quote:

Πως την υπερασπιζεσαι?Με το "δεν πας στο διαολο",το "αντε αγορινα μου" ή το "μην σου ριξω κανενα καντηλι"?
Μου μιλας μετα και για ψευτοτσαμπουκαδες...



Όχι με το είσαι γκιόζης, το ποστ είναι απαράδεκτο, μην πιάνεις στο στόμα σου την Original και την ερασιτεχνική.

Και ας μην ξεχνάμε ποιος άρχισε το ωραίο υφάκι, γιατί και αυτό μετράει.

Οι μακέττες είναι πολύ ωραίες. Και χωρίς χρηματοδότηση.
Back to top
View user's profile Send private message
panther-21-
Junior Member
Junior Member


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 119
Location: Athens,Kalamata

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 5:52 am    Post subject: Reply with quote

Nikos C. wrote:
Οι μακέττες είναι πολύ ωραίες. Και χωρίς χρηματοδότηση.


Α,τωρα γινανε ωραιες οι μακετες?
Οσο αναφορα την χρηματοδοτηση...75% χρηματοδοτηση απο τραπεζες...25% απο Αναπτυξιακο...Εαν δεν περασουμε αναπτυξιακο,τοτε ολοι στο τραπεζι για εξευρεση λυσης...Και ΟΛΟΙ το χερι στην τσεπη...Φιλαθλοι (μεσω εισιτηριων),ΠΑΕ και ΚΑΕ.
Αληθεια στην Φυλη το γηπεδο οικονομικα πως θα καλυφθει?

Απο την αλλη τι εχουμε?Κανενα σχεδιο,καμια μελετη,κανενα πλανο και...Ντεμης...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 5:58 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Α,τωρα γινανε ωραιες οι μακετες?


Παρατηρώ ότι είσαι μαιτρ στο να πιάνεις την ειρωνία.

Quote:

Απο την αλλη τι εχουμε?Κανενα σχεδιο,καμια μελετη,κανενα πλανο και...Ντεμης...


Είμαι εξαιρετικά σίγουρος ότι αν και όταν ο Ντέμης έρθει με σχέδιο για αλλού, η καραμέλλα θα αλλάξει και θα αρχίσουμε πάλι με τους ρομαντισμούς, γη των προγόνων μας και όλα τα σχετικά..

Το πρόβλημα δεν είναι να φτιαχτεί το γήπεδο με αυτοχρηματοδότηση αλλού, ούτε να βρεθεί η αυτοχρηματοδότηση για αλλού.

Το πρόβλημα για τον μέσο φίλαθλο της ΑΕΚ είναι αν αποδέχεται την ιδέα να φτιαχτεί το γήπεδο σε άλλο χώρο από τη ΝΦ. Υπάρχει ο συναισθηματισμός της ΝΦ που είναι υπαρκτός και σεβαστός και υπάρχει το ανοιχτό ερώτημα το τί είναι καλύτερο μακροπρόθεσμα και οικονομικά για την ΑΕΚ.

Εδώ υπάρχει και διαφορά φιλοσοφίας και διαφορά συμφερόντων. Το πρόβλημα για τα άλλα συμφέροντα γύρω από το γήπεδο είναι να μην φύγει το γήπεδο από την ΝΦ και χάσουν το βαζελάκι με το μέλι.
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 6:34 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
α)Εχετε καμια αλλη υπαρκτη και ολοκληρωμενη προταση πλην αυτης του Γρανιτσα?

Φυλή 40-45 χιλιάδων με αυτοχρηματοδότηση

Quote:
Μπορειτε αν μου αποδειξετε γιατι μας συμφερει γηπεδο στην Φυλη και οχι στην ΝΦ?

Γιατί στην ΝΦ θα έχει η ΠΑΕ καθαρά εσοδα 5 δις,ενώ στην Φιλαδέλφια 1 δις. και τα υπόλοιπα γνωστά πλεονεκτήματα.

Quote:
γ)Οποιος δεν θελει Φυλη,ειναι εχθρος του Ντεμη και της ΑΕΚ?

Όχι,Όποιος δεν θέλει ΝΦ είναι εχθρός της R ή του Γρανίτσα?

Quote:
δ)Τα μεγαλα παρκινγκ θα μας κανουν και μεγαλη ομαδα (βλεπε Τσελσι...)

Και όχι μόνο αυτά.

Αν κάποιος μένει κοντά στην ΝΦ(δηλαδή δεν έχει πρόβλημα με μετακίνηση,πρόσβαση,παρκιν) πρέπει να υποστιρίζει το σχέδιο ΝΦ(επειδή συμφέρει αυτόν) ή πρέπει να δεί τι είναι καλύτερο για την ομάδα του???????[/quote]

Τα δέντρα που βλέπω στην μακέτα θα είναι αληθινά η θα μπούν πλαστικα,σαν τα χριστουγεννιάτικα?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 7:18 am    Post subject: Reply with quote

re paides,de mporw na katalavw gia poio logo tsakwneste... Rolling Eyes poios o logos gia oles autes tis eirwnies kai ta psilovrisidia?exete diaforetikes apopseis.dekton.gia poio logo to gyrnate sto proswpiko den katalavainw...kai na sas pw thn alhtheia,eite to kouventiazoume emeis edw mesa eite oxi,de nomizw na mas rwthsei o ntemhs,o granitsas h' opoios allos empleketai sto ghpediko ths AEK,gia to pou theloume/thelete to ghpedo...opote mh plakwneste xwris ousiastiko logo. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 8:53 am    Post subject: Reply with quote

Επισης το γηπεδο μας αφορα ως κατασκευη νομιζω σε αυτο το τοπικ...
Το αν θα ειναι κακο για την R η Φυλη ή καλο για τον Ντεμη δεν αφορα το τοπικ..
Επισης δεν ειναι το τοπικ εισαι ΑΕΚ,ΠΑΕ ΑΕΚ,R ΑΕΚ, δεν ξερω κι εγω τι..Το εχω ακουσει απειρες φορες τον τελ καιρο στο τοπικ..
Αν ειναι ετσι βαλτε να ψηφιζουμε κιολας..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 10:15 am    Post subject: Reply with quote

Rolling Eyes Embarassed
Ότι είναι να γίνει παιδιά θα γίνει.
Μην χαλιώμαστε άδικα μεταξύ μας.

Το γήπεδο είναι πονεμένη ιστορία και έχει πολλή δρόμο μπροστά του.

Υπάρχει και μια παροιμιά που λέει ''Όλαν λαλούν πολλά κοκόρια αργή να ξημερώσει''

Δυστιχός υπάρχουν πολλοί παράμετροι και προβλήματα για να γίνει ο Ναός γιατί με τόσες συσκέψεις , συζητήσεις , αναλύσεις , μελέτες και σχέδια θα είχε γίνει ήδη.

panther-21- wrote:
Εαν δεν περασουμε αναπτυξιακο,τοτε ολοι στο τραπεζι για εξευρεση λυσης...Και ΟΛΟΙ το χερι στην τσεπη...Φιλαθλοι (μεσω εισιτηριων),ΠΑΕ και ΚΑΕ.


Εγώ είμαι της άποψης ότι άμα τελικά επιτέλους προχωρήσει στη κατασκευή το σχέδιο Γρανίτσα (ελπίζω σε αύξηση της χωριτικότητας τουλάχιστον 35.000 που είναι εφικτό αλλα δυστιχός αυξάνη το κόστος και τις αντιδράσεις και μειώνει τη χρηματοδότηση) η παραπάνω χρηματοδότηση μπορεί να έρθει με μαζικές εγραφές στην ερασιτεχνική (τουλάχιστον 40.000 μέλη χ 50ευρω 2.000.000ευρω ετησίος χ 10χρόνια = 20.000.000 ) και προσφορές πλούσιος της ΑΕΚ που δόξα το θεό πιστεύω έχουμε αρκετούς που θα έδειναν ανάλογα με τις δυνατότητες τους απο 10.000-100.000 και άνω για να γραφτεί το όνομα τους σαν ευεργέτες της κατασκευής του γηπέδου.
Η ΠΑΕ ΑΕΚ δυστιχός δεν έχει την πολυτέλεια ,κατα τη δική άποψη, να ακριβύνει και άλλο το εισιτήριο για να πληρώνει και μεταγραφές και παλιά χρέη αλλα και γήπεδο.
Ο κόσμος απο την άλλη δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει σε ένα ακρυβό εισιτήριο γιατί κανονικά σε ένα γήπεδο 33.000 θέσεων το φθηνότερο εισιτήριο καμοιά 5.000 max) θα είναι 15ευρώ (με τα τωρινά δεδομένα) και πιθανόν να μην είναι διαθετιμένος ο άλλος να πληρώσει φθηνότερο εισιτήριο 20ευρω .

Θα ήθελα ακόμα να προστέσω ότι γήπεδο αντάξιο της ΑΕΚ θα δούμε ΜΟΝΟ όταν είμαστε ενωμένη ,έχουμε ένα κοινό στόχο και είμαστε κοντά στην ομάδα.
Back to top
View user's profile Send private message
wizard
Senior Member
Senior Member


Joined: 30 Apr 2004
Posts: 468
Location: Athens & UK

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 12:07 pm    Post subject: Reply with quote

Το γήπεδο πρέπει να γίνει στη φυσική έδρα της ΑΕΚ, όπως ζητάμε κι εμείς να κάνουμε αθλητικό κέντρο στο Γουδί και όπως έκανε και ο γαύρος γήπεδο εκεί που έπρεπε να κάνει..

Πόσο μάλλον με αυτό το σχέδιο όπου φαίνεται πως θα στεγάζονται ΟΛΑ τα τμήματα εκεί.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
chris21
Junior Member
Junior Member


Joined: 07 Nov 2004
Posts: 97

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 12:24 pm    Post subject: Reply with quote

Αρνητική εξέλιξη μετά τη συνάντηση Νικολαΐδη-"131"

Αρνητική τροπή παίρνει το θέμα της κατασκευής του νέου γηπέδου της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια, κατά το σχέδιο του Γιάννη Γρανίτσα. Εκπρόσωποι των 131 πολιτών που έφεραν από την πρώτη στιγμή αντίρρηση στην προοπτική αυτή, συναντήθηκαν την Τρίτη με το Ντέμη Νικολαΐδη, ξεκαθαρίζοντάς ότι δεν προτίθενται να συναινέσουν στη λύση αυτή. «Είμαστε αντίθετοι με την περιβαλλοντική μελέτη», τόνισαν χαρακτηριστικά στον πρόεδρο της «Ένωσης» και του παρέδωσαν έναν πλήρη φάκελο με τα πρακτικά και τα υπομνήματα όλων των δραστηριοτήτων τους.

Από την πλευρά του, ο Νικολαΐδης παραδέχθηκε πως εκκρεμεί η απόφαση του ΣτΕ, αλλά τόνισε στους εκπροσώπους των 131 ότι είναι υποχρεωμένος να εξαντλήσει όλα τα περιθώρια μέχρι να βρεθεί χρηματοδότης για την έκταση της Νέας Φιλαδέλφειας, βάση της πρόσκλησης υποβολής εκδήλωσης ενδιαφέροντος που έχει ήδη προκηρύξει. «Είμαστε σε αναμονή προτάσεων. Δε θα μείνει χωρίς γήπεδο η ΑΕΚ. Αν δε βρεθεί χρηματοδότης θα ψάξουμε για άλλες λύσεις. Κοινοποιήσαμε την προκήρυξη σύμφωνα με τον ισχύοντα νόμο, αφού δεν είχαμε άλλη επιλογή», ανέφερε χαρακτηριστικά ο πρόεδρος της ΑΕΚ.

Με βάση αυτά τα δεδομένα, η υλοποίηση του σχεδίου Γρανίτσα αν μη τι άλλο είναι πολύ δύσκολη και όλα δείχνουν ότι η «Ένωση» θα στραφεί σε νέα λύση, εκτός αν η τελική απόφαση του ΣτΕ αλλάξει εκ νέου τα δεδομένα. Πάντως, ακόμη και με τις τελευταίες ρυθμίσεις το σχέδιο Γρανίτσα είναι πολύ δύσκολο να πραγματοποιηθεί, κάτι που άφησαν να εννοηθεί και οι «131». Αποφάσεις αναμένεται να παρθούν στα επόμενα 24ωρα, καθώς εκκρεμεί συνάντηση του Ντέμη Νικολαΐδη με την Ερασιτεχνική και την ΚΑΕ.

sportfm.gr
Back to top
View user's profile Send private message
panther-21-
Junior Member
Junior Member


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 119
Location: Athens,Kalamata

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 5:09 pm    Post subject: Reply with quote

vag3721 wrote:
Quote:
α)Εχετε καμια αλλη υπαρκτη και ολοκληρωμενη προταση πλην αυτης του Γρανιτσα?

Φυλή 40-45 χιλιάδων με αυτοχρηματοδότηση


ΕΕΕ?Εχασα κανενα επεισοδιο?Παρουσιασε καποιος γηπεδο στην Φυλη 40-45000 θεσεων και δεν το ξερω?

vag3721 wrote:
Quote:
Μπορειτε αν μου αποδειξετε γιατι μας συμφερει γηπεδο στην Φυλη και οχι στην ΝΦ?

Γιατί στην ΝΦ θα έχει η ΠΑΕ καθαρά εσοδα 5 δις,ενώ στην Φιλαδέλφια 1 δις. και τα υπόλοιπα γνωστά πλεονεκτήματα.


Υπαρχει καπου αυτο το οικονομικο πλανο για Φυλη,το οποιο το εχεις συγκρινει με αυτο της Φιλαδελφειας και οντας οικονομολογος,εκανες στατιστικοοικονομολογικη αναλυση και κατεληξες στο παραπανω συμπερασμα?

vag3721 wrote:
Quote:
γ)Οποιος δεν θελει Φυλη,ειναι εχθρος του Ντεμη και της ΑΕΚ?

Όχι,Όποιος δεν θέλει ΝΦ είναι εχθρός της R ή του Γρανίτσα?


Δεν με νοιαζει ο Γρανιτσας τι κανει και μαλιστα σε 1 με 1μιση μηνα τελειωνει και η τελευταια του διορια,για αυτο και καταψηφιστηκε στην ΓΣ της Ερασιτεχνικης.Προσωπικα για μενα εχθρος μπορει αν μην ειναι,αυτος ο οποιος θελει να φυγουμε Φιλαδελφεια χωρις να εχει κατι χειροπιαστο στα χερια του αλλα παραπλανημενος...Τωρα οσο αναφορα την ΠΑΕ,σιγουρα θα αλλαξει η αντιμετωπιση μου απεναντι της...

vag3721 wrote:
[
Quote:
δ)Τα μεγαλα παρκινγκ θα μας κανουν και μεγαλη ομαδα (βλεπε Τσελσι...)

Και όχι μόνο αυτά.


Και οχι μονο αυτα ή οχι μονο αυτα?

vag3721 wrote:
Αν κάποιος μένει κοντά στην ΝΦ(δηλαδή δεν έχει πρόβλημα με μετακίνηση,πρόσβαση,παρκιν) πρέπει να υποστιρίζει το σχέδιο ΝΦ(επειδή συμφέρει αυτόν) ή πρέπει να δεί τι είναι καλύτερο για την ομάδα του???????


Δεν νομιζω οτι υφισταται τετοιο θεμα...Και κατα δευτερον δεν ειδα ή ακουσα κανενα να διαμαρτυρεται δεκαετιες τωρα για προβλημα παρκινγκ στην ΝΦ...Χωρια που το σχεδιο Γρανιτσα περιλαμβανει 1800 θεσεις παρκινγκ απο την στιγμη που τα γηπεδα του Εuro 2004 ειχαν κατα μεσο ορο 800 θεσεις παρκινγκ...

vag3721 wrote:
Τα δέντρα που βλέπω στην μακέτα θα είναι αληθινά η θα μπούν πλαστικα,σαν τα χριστουγεννιάτικα?


Για ρωτας?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Marios!
Junior Member
Junior Member


Joined: 10 Dec 2004
Posts: 187

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 5:41 pm    Post subject: Reply with quote

loipon.

na kanw mia protash kai na hremhsoun ta pneymata giati me to na malwnoume ginomaste rompa?

prwta apola as sevastoume ton admin pou toses meres pou milame den mas thn exei spasei kai mas exei afhsei na vroume thn akrh monoi mas.mexri ena shmeio omos giati kapoia stigmh tha epemvei.

pantws einai kalo pou den epenevei ws twra kai de mas thn espase deixnei oti mas sevetai.opote as sevastoume kai emeis.eksallou aektzhdes eimaste oi perissoteroi edw re paidia.

h protash mou einai h ekshs.

giati den perimenoume na doume thn oloklirwmenh protash nikolaidi gia ghpedo ektos filadelfeias kai na thn sygrinoume me thn protash granitsa.

mporoume na perimenoume ws tote kai na milisoume tote?sto katw katw m[orei na mhn einai kai toso wraio to ghpedo pou proteinei o nikolaidis.

apla egw pistevw oti tha einai.mia gnwmh einai re paidia.mporei na vgw kai lathos...apal epeidh menw agglia kai exw paei sto ghpedo ths arsenal exei ena koino me to prwhn nikos goumas.einai anamesa sta spitia xwris parking kai einai mikro.skefthkan na kanoun 5stero ghpedo ekei alla den ginetai.kai giayto feygoun gia to ashburton.shmainei dhladh oti poulane thn idea tous?eksallou voreio londino thanai pali apla liga xiliometra pio makria.

as perimenoume ligo.ligo ypomonh!kai isws panther an deis ta epixeirhmata tou ntemh kai se peisoun,na allakseis gnwmh.
ama eggyithei xrhmatodothsh,mesa mazikh metaforas,tzampa ektash apto dhmo fthna eishthria epeidh thanai megalo to ghpedo kai na ginei pragmatika ena apta kalytera ghpeda sthn evrwph enw parallila na mas meinei h ektash sth filadelfeia kai na parameinei h kardia ths aek ekei me kapoia ghpedakia px.voley,mpoks,pisines isws na aresei se olous mas re paidia! ypomonh kai tha doume! eksallou o ntemhs eipe oti emeis tha apofasisoume!
tha pame kai tha pshfisoume poio mas aresei perissotero gia ghpedo!

ta lew swsta re paidia h oxi?? peite mou!
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 5:53 pm    Post subject: Reply with quote

Marios! wrote:
prwta apola as sevastoume ton admin pou toses meres pou milame den mas thn exei spasei


Marios! wrote:
pantws einai kalo pou den epenevei ws twra kai de mas thn espase
(τα bold δικά μου)

Για κάντο λίγο πιο πενηνταράκια αυτό...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Wed Mar 09, 2005 7:59 pm    Post subject: Reply with quote

Δηλάδη αν δείς μελέτη με γήπεδο 45 χιλιάδων στην Φυλή η οποία με μέσο όρο 35-40 χιλ εισητήρια θα αποφέρει στην ΠΑΕ τα 5πλάσια έσοδα απο την ΝΦ,θα αλλάξεις άποψη?

Quote:
vag3721 wrote:
Τα δέντρα που βλέπω στην μακέτα θα είναι αληθινά η θα μπούν πλαστικα,σαν τα χριστουγεννιάτικα?

Για ρωτας?

Γιατί δεν βλέπω που μπορούν να μπούν αυτά τα δέντρα στην πραματικότητα

Τα παρκιν δεν κάνουν την μεγάλη ομάδα,αλλα τα παρκιν βοηθούν στο να γίνει η ομάδα μεγάλη.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
panther-21-
Junior Member
Junior Member


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 119
Location: Athens,Kalamata

PostPosted: Thu Mar 10, 2005 12:28 am    Post subject: Reply with quote

vag3721 wrote:
Δηλάδη αν δείς μελέτη με γήπεδο 45 χιλιάδων στην Φυλή η οποία με μέσο όρο 35-40 χιλ εισητήρια θα αποφέρει στην ΠΑΕ τα 5πλάσια έσοδα απο την ΝΦ,θα αλλάξεις άποψη?


δω,το συζηταμε...Αλλα μιλας υποθετικα,δεν εχουμε κατι χειροπιαστο στα χερια μας για να συζητησουμε,περαν των σχεδιων του Γκρεμιστη...
Τα "μεσος ορος 35-40" εισιτηρια ομως φιλε μου μου ειναι σχεδον απιθανο να τα πιστεψω...Για Φυλη...Και αντε δεχομαι οτι γινεται...να συμβουν 1-2 χρονια που η ομαδα θα παρει κουπα ή θα κανει καλη πορεια στην Ευρωπη?Εαν ομως η ομαδα δεν παει καλα,εσενα σε ενα γηπεδο π.χ 40000 θεσεων θα σου αρεσει η εικονα των 10000 (και πολυ λεω) θεατων?
Ενω αντιθετα σε μια Φιλαδελφεια 33000 θεσεων,παει δεν παει καλα η ομαδα θα την εχεις τιγκα γεματη...

Και στην τελικη ρε παιδια συγγνωμη αλλα εχω 2 αποριες...

Εαν μιλαμε για γηπεδο 35-40000 θεσεων στην Φυλη και 33000 θεσεων στην Φιλαδελφεια και επιλεγετε Φυλη?Παμε καλα?

Και κατι αλλο,απο ποτε η ομαδα απεκτησε μονιμους 35-40000 θεατες?Δλδ στην καλυτερη κοψαμε 17500 διαρκειας και αυτο επειδη η ομαδα διαλυοταν,ενω κοβουμε μεσο ορο 25000 εισιτηρια,πως θα εκτοξευθουμε στα 35-40000 μεσο ορο ετσι ευκολα?

vag3721 wrote:

Τα δέντρα που βλέπω στην μακέτα θα είναι αληθινά η θα μπούν πλαστικα,σαν τα χριστουγεννιάτικα?

Για ρωτας?

Γιατί δεν βλέπω που μπορούν να μπούν αυτά τα δέντρα στην πραματικότητα[/quote][/quote]

Δεν ξερω εαν εχεις ξαναπαει ΝΦ,αλλα ξερεις πισω απο την 21 και την 1-2 θυρα υπαρχει το αλσος ΝΦ... Rolling Eyes

vag3721 wrote:
Τα παρκιν δεν κάνουν την μεγάλη ομάδα,αλλα τα παρκιν βοηθούν στο να γίνει η ομάδα μεγάλη.


Ρε παιδια νταξει,καταντησε μαλακια αυτο με τα παρκινγκ...Ειπαμε 1800 θεσεις η ΝΦ,μεσος ορος θεσεων γηπεδων Euro 2004 800...Ποσες ομαδες μεγαλες Ευρωπαικες,εχουν παρκινγκ μεγαλυτερα των 2-2500 θεσεων?Οταν γραφει ο αλλος διαβαζουμε ή προσπερναμε αλλα κατα τα αλλα σχολιαζουμε?

Εdit:

Συνάντηση για το γήπεδο

Η συνάντηση, που είχε προαναγγελθεί, ανάμεσα στην ΠΑΕ, την ΚΑΕ, την Ερασιτεχνική και την κατασκευάστρια εταιρία του νέου γηπέδου της ΑΕΚ, έγινε την Τετάρτη. Το παρών έδωσαν οι Ντέμης Νικολαΐδης, Γιάννης Γρανίτσας, Γιάννης Φιλίππου και εκπρόσωποι της εταιρίας.

Το κλίμα ήταν αρκετά καλό και συμφωνήθηκε να γίνει μια ακόμη συνάντηση, την ερχόμενη εβδομάδα.

Οπως και να έχει, ο κόσμος της ΑΕΚ περιμένει άμεσα να δει σημαντικές εξελίξεις σε αυτό το θέμα, που "καίει" άπαντες στην "κιτρινόμαυρη οικογένεια" εδώ και πολύ καιρό.


πηγή:sportime.gr

Eτσι μας θελω το κερατο μου μεσα,ετσι!Και ετσι πρεπει να ειμασταν απο την αρχη...Ποιος Αδαμοπουλος,ποιο κρατος και ποιοι 131 θα μας σταματουσαν?Οχι ΑΕΚ Arena θα ειχαμε ηδη,αλλα AEK Temple...Ελπιζω να μην χαλασει κατι παλι...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Thu Mar 10, 2005 1:17 am    Post subject: Reply with quote

Καλή εξέλιξη η συνάντιση των τριών + J&P αλλα πλέον προσωπικά δεν ενθουσιάζομαι με τπτ εκτός απο την έναρξη των εργασιών.

Σήμερα προστέθηκε αυτό το κομμάτι στο site της ΠΑΕ σχετικά με το διαγωνισμό για το γήπεδο που έχει κάνει η ΠΑΕ. Rolling Eyes

Συχνές Ερωτήσεις
Ενόψει ορισμένων ερωτημάτων που τέθηκαν από ενδιαφερομένους να συμμετάσχουν στο διαγωνισμό για την ανέγερση του νέου γηπέδου, η ΠΑΕ ΑΕΚ διευκρινίζει τα εξής:

Πως είναι δυνατόν η ΠΑΕ να προκηρύσσει ένα διαγωνισμό σε ένα ακίνητο που δε βρίσκεται στην κυριότητά της;
Καταρχήν, χρήση του ποδοσφαιρικού γηπέδου θα κάνει η ΠΑΕ, άρα σαφώς και έχει λόγο. Υπενθυμίζεται ότι, ενώ η Ερασιτεχνική ΑΕΚ, ως ιδρυτικό αθλητικό σωματείο, έχει υποχρέωση βάσει του άρθρου 67, παρ. 1 του Ν. 2725/99 ως ισχύει να παραχωρήσει προς χρήση το γήπεδο που έχει στην κυριότητά της στην ΠΑΕ, η ΠΑΕ δεν υποχρεούται να το χρησιμοποιεί. Για παράδειγμα, είναι σαφές ότι η ΠΑΕ δε θα δεχόταν να χρησιμοποιεί ένα γήπεδο που θα ανεγειρόταν στη Νέα Φιλαδέλφεια, στην απίθανη περίπτωση που, η Ερασιτεχνική επέλεγε το γήπεδο αυτό να έχει μόνο 15.000 θέσεις ή να μην πληροί τις προδιαγραφές της UEFA για χρήση στο Champions League. Με το διαγωνισμό αυτό η ΠΑΕ έθεσε ουσιαστικά τις ελάχιστες απαιτούμενες προδιαγραφές (γήπεδο 30.000 χιλιάδων θέσεων και τεσσάρων αστέρων) προκειμένου να χρησιμοποιήσει το γήπεδο που θα κατασκευάσει η Ερασιτεχνική.

Κι αν η Ερασιτεχνική δε δεχθεί τη λύση που προκριθεί από το διαγωνισμό;
Αυτό είναι βεβαίως αναφαίρετο δικαίωμα της διοίκησης της Ερασιτεχνικής. ¨Όμως, δεν μπορούμε να φανταστούμε ότι η Ερασιτεχνική θα απέρριπτε ποτέ μια λύση που τυχόν θα προκριθεί στο διαγωνισμό, εφόσον η λύση αυτή αφενός θα κάλυπτε τις απαιτήσεις της ΠΑΕ κι αφετέρου θα είχε ολοκληρωμένο χρηματοδοτικό σχέδιο. Ας μην ξεχνάμε ότι ο χώρος του γηπέδου της ΑΕΚ παραμένει στην κατάσταση αυτή επί 22 μήνες. Δεν πιστεύουμε ότι η διοίκηση της Ερασιτεχνικής θα είχε κανένα λόγο να αρνηθεί μια άμεσα υλοποιήσιμη λύση στο πρόβλημα του γηπέδου.

Αν υποβληθούν περισσότερες από μία ικανοποιητικές προσφορές;
Αν προταθούν περισσότερες από μία λύσεις που να πληρούν τις ελάχιστες προϋποθέσεις που θέτουμε, θα τις παραπέμψουμε στην Ερασιτεχνική προκειμένου να επιλέξει. Δε μας απασχολεί καθόλου να είμαστε εμείς αυτοί που θα επιλέξουμε τη λύση για το γήπεδο. Είναι όμως αναγκαίο η λύση που θα επιλεγεί να ικανοποιεί τις ελάχιστες προδιαγραφές που θέτουμε με πλήρη διαφάνεια.

Υπάρχει περίπτωση να δεχθείτε κάποια λύση εκτός διαγωνισμού;
Όχι. Θα ήταν σαν να κοροϊδεύουμε όσους συμμετάσχουν στο διαγωνισμό. Δε βλέπουμε όμως γιατί, κάποιος που έχει να προτείνει μια λύση για τη Νέα Φιλαδέλφεια, δε θα ήθελε, με απόλυτη διαφάνεια, να συμμετάσχει στο διαγωνισμό που προκήρυξε η ΠΑΕ.

Αν δεν εμφανιστεί κάποια λύση εντός των χρονικών ορίων του διαγωνισμού, δηλαδή ως τις 10 Μαΐου, θα είστε διατεθειμένοι να δεχθείτε άλλες προτάσεις μετά τη λύση του διαγωνισμού;
Καταρχήν όχι. Δεν μπορούμε να περιμένουμε στο διηνεκές οποιονδήποτε να ολοκληρώσει το σχέδιο του για τη Νέα Φιλαδέλφεια, όταν η ΠΑΕ ήδη επί δύο σχεδόν χρόνια παραμένει χωρίς γήπεδο. Συνεπώς, εάν οποιοσδήποτε έχει να προτείνει κάποια λύση για τη Νέα Φιλαδέλφεια, δεν έχει παρά να την προτείνει τώρα, με απόλυτη διαφάνεια. Τώρα, στην περίπτωση που κάποιος σοβαρός ενδιαφερόμενος μας ζητήσει επισήμως μια παράταση λίγων ημερών ή εβδομάδων, λέγοντάς μας ότι βρίσκεται πολύ κοντά στην ολοκλήρωση του σχεδίου του, βεβαίως και θα παρατείναμε αντίστοιχα την προθεσμία λήξης του διαγωνισμού.

Κάποιοι υποστηρίζουν ότι ο διαγωνισμός αυτός γίνεται για «ξεκάρφωμα», ότι είναι ήδη προαποφασιμένο ότι θα κηρυχθεί άγονος, προκειμένου να προωθήσετε άλλες λύσεις.
Υπενθυμίζεται ότι ο διαγωνισμός αυτός είναι ανοικτός. Οποιοσδήποτε το πιστεύει αυτό, δεν έχει παρά να υποβάλει μια πρόταση στο διαγωνισμό, ώστε να μας εκθέσει όταν την απορρίψουμε. Όσοι τα λένε αυτά προσπαθούν να αποθαρρύνουν όσους θα συμμετάσχουν στο διαγωνισμό, προκειμένου είτε να αποδυναμώσουν το ενδεχόμενο κατασκευής γηπέδου στη Νέα Φιλαδέλφεια, είτε να προωθήσουν με αδιαφανή τρόπο δικές τους λύσεις.
Back to top
View user's profile Send private message
andbrok
Junior Member
Junior Member


Joined: 31 May 2004
Posts: 199

PostPosted: Thu Mar 10, 2005 1:55 am    Post subject: Reply with quote

Mods ??? Shocked Shocked Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Thu Mar 10, 2005 2:03 am    Post subject: Reply with quote

Δεν επανέρχομαι στο θέμα,θα ξανασυμμετάσχω στην συζήτηση όταν βγεί η μελέτη για την Φυλή.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Thu Mar 10, 2005 12:06 pm    Post subject: Reply with quote

Ειστε κουραστικοι Rolling Eyes ...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu Mar 10, 2005 3:02 pm    Post subject: Reply with quote

Σε αναμονή μέχρι τη Τρίτη, για νέα πρόταση για γήπεδο σε διαφορετική περιοχή της Ν.Φιλαδέλφιας!
Rolling Eyes
http://www.enet.gr/online/online_text?c=115&id=88946696
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Thu Mar 10, 2005 3:09 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν ξέρω λεπτομέρειες πιθανόν να είναι μια λύση για να λυθεί το γηπεδικό πρόβλημα αλλα με την προυπόθεση ότι στο οικόπεδο του πρώην Γκούμας λόγω ιστορικότητας να γίνει κάτι που να θυμίζει ΑΕΚ (μουσείο , μουτίκ , τμήματα ερασιτεχνικής σε συνεργασία με δήμο κτλ).

Αυτό έχει σχέση με το δήμαρχο που έχει σοβαρό πρόβλημα στις επόμενες εκλογές (και κατά επέκταση και το κόμμα που τον υποστηρίζει).

Και ένα γενικό άρθρο επί του θέματος για το γήπεδο απο τη sportime.

http://www.sportime.gr/html/ent/760/ent.58760.asp
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Thu Mar 10, 2005 7:25 pm    Post subject: Reply with quote

Μικρή αναφορά σε αυτή τη πρόταση έχει και η score όπου αναφέρει ότι η έκταση είναι ακρηβός πίσω απο τη renault .

Το καλό είναι ότι πλέον συζητάνε οι 3 με τη κατασκευαστική και σίγουρα αυτό δείχνει ότι το πράγμα πάει καλά.
Back to top
View user's profile Send private message
Marios!
Junior Member
Junior Member


Joined: 10 Dec 2004
Posts: 187

PostPosted: Fri Mar 11, 2005 10:27 pm    Post subject: Reply with quote

vrethike neos xwros gia thn aek sth filadelfeia pisw apo th renault dhladh?
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 3:44 pm    Post subject: Reply with quote

Σε συζήτηση που είχε με τον Σουφλιά, ο Βανδής ανέφερε ότι ενδιαφέρεται για το Ελληνικό στην περίπτωση που ο Παναθηναϊκός το απορρίψει.

Από Ελευθεροτυπία - http://www.enet.gr/online/online_text?c=115&id=32076368

"Ακόμα και την περίπτωση του Ελληνικού έχει εξετάσει η διοίκηση της ΠΑΕ ΑΕΚ στο ζήτημα της κατασκευής γηπέδου. Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες, η λύση αυτή συζητήθηκε σε πρόσφατη συνάντηση του Ντέμη Νικολαΐδη με τον υπουργό ΠΕΧΩΔΕ Γιώργο Σουφλιά. Το Ελληνικό είναι μια περιοχή που ενδιαφέρει τον Ντέμη Νικολαΐδη, αλλά τα χέρια του είναι δεμένα όσο «παίζει» γι' αυτή την περιοχή ο Παναθηναϊκός.

Το σίγουρο είναι ότι η ΠΑΕ προχώρησε σε επαφές με χρηματοικονομικές εταιρείες του εξωτερικού για να αναλάβουν το έργο κατασκευής αθλητικού και εμπορικού συγκροτήματος. Γι' αυτό το λόγο πραγματοποίησε ταξίδι στην Ευρώπη ο συνεργάτης του Νικολαΐδη, κ. Περροτής (σε Ολλανδία, Γερμανία)."
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 55, 56, 57  Next
Page 25 of 57

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr