stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Πώς και πότε γνωρίσαμε το stadia.gr;
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Σχετικά με το stadia.gr
View previous topic :: View next topic  

Πώς γνωρίσατε το stadia.gr;
Ψάχνοντας για πληροφορίες σχετικά με στάδια
63%
 63%  [ 55 ]
Μέσω φίλου/γνωστού
6%
 6%  [ 6 ]
Μέσω άλλου site ή ΜΜΕ
11%
 11%  [ 10 ]
Εντελώς τυχαία
16%
 16%  [ 14 ]
Άλλο (προσδιορίστε στο post σας)
2%
 2%  [ 2 ]
Total Votes : 87

Author Message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 12:22 pm    Post subject: Πώς και πότε γνωρίσαμε το stadia.gr; Reply with quote

Μιας και έχουμε αισίως ξεπεράσει τα 400 μέλη, νομίζω ότι μπορούμε με ασφάλεια να απαντήσουμε στην προαιώνια ερώτηση που διχάζει τους ερευνητές σε όλο τον κόσμο:

Πώς και πότε γνωρίσαμε το stadia.gr;

Ψηφίζουμε στο poll για το πώς γνωρίσαμε το site (όχι μόνο το forum) και απαντάμε στο θέμα για το πότε έγινε αυτό κλπ.

Ας κάνω την αρχή: το site (στην παλιά του μορφή) το βρήκα αν δεν απατώμαι το φθινόπωρο του 2002, ψάχνοντας για μία αξιόπιστη πηγή πληροφόρησης τόσο για το status των ελληνικών γηπέδων όσο και για τις εξελίξεις με το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού αλλά και τα άλλα γήπεδα που επρόκειτο τότε να κατασκευαστούν (Καραϊσκάκη, ΑΕΚ). Διάβαζα το παλιό forum περίπου από το τέλος του 2002 και έγινα μέλος στις 20/03/2003 για να εξυπηρετήσω καλύτερα τους σκοπούς που ανέφερα παραπάνω (και για να πάρω τη θέση του Admin κάποια στιγμή Laughing Razz ).

Σήμερα το site και το forum σημαίνουν για εμένα πολύ περισσότερα από μία απλή πηγή πληροφοριών - αν και ομολογώ ότι στην προ-Ολυμπιακών εποχή (από Απρίλιο μέχρι Ιούλιο) δεν χόρταινα να διαβάζω ακόμα και την παρμικρή λεπτομέρεια που δημοσιευόταν στο forum.


Last edited by exitmusician on Thu Sep 23, 2004 12:48 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 12:30 pm    Post subject: Reply with quote

Επειδη ενδιαφερομαι πολυ για τα γηπεδα και τα κλειστα , εψαχνα να βρω ενα τετοιο site που να εχει τις σωστες ενημερωσεις και ετσι το βρηκα Very Happy
Μπηκα στο παλιο forum να δω πως ειναι τα πραγματα εκει και καταλαβα αμεσως οτι ο Admin κανει τρομερη δουλεια γι αυτο γραφτηκα αμεεεεεεεσως μελος Very Happy
Ειναι απο τα καλυτερα sites που εχω γνωρισει Razz
Μπορω να πω οτι ειναι απο τα 4 αγαπημενα sites μου που μπαινω καθε μερα Razz
Ειναι μεγαλη τιμη μου που ειμαι μελος του stadia.gr Smile Exclamation


Ειναι το ΝΑΡΚΩΤΙΚΟ μου ( τι μου εκανες ρε φιλτατε Admin ) Laughing


Very Happy


Last edited by P.A.O. on Thu Sep 23, 2004 12:53 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 12:35 pm    Post subject: Reply with quote

Ωραιο topic!! Very Happy
Λοιπόν..Οι λόγοι κ ο τρόπος που βρήκα εγω το site είναι παρομοιοι με του προλαλήσαντα..(με εξαιρεση το γηπεδο του Παναθηναικου Razz )
Το ανακαλυψα λίγο πριν πάρει τη νεα του μορφη(www.stadia.gr) και Θυμαμαι την αγωνία μου που εμπενα μέρα παρα μέρα να δω αν ανανεωθηκε.. Laughing
Στο παλιο forum δεν συμμετειχα ενεργα,το παρακολουθουσα όμως συχνα..το νεο το παρακολουθουσα καθημερινα σχεδόν,μεχρι που αποφάσισα να γίνω μέλος το Μαρτιο.Απο τότε έχει γίνει ναρκωτικο!!!
Admin:μην κανεις το λαθος κ αναφερεις ποτε τη διευθυνση του σπιτιου σου,γιατι αν λεω αν γίνει ποτε κατι κ παψει η υπαρξη αυτου του forum θα έχεις σοβαρα προβληματα..Φανταζομαι ήδη το σκηνικο..:Σταδιοπρεζακηδες να κανουν απεργια πεινας στην εισοδο του σπιτιου σου,απειλητικα μυνηματα κατω απ'τη πόρτα,αλλοι να κανουν σχεδια απαγωγής της οικογενειας σου με λύτρα να ξανανοιξει το forum...
Ασ'τα σου λεω..!Θα'χεις μπλεξιματα!!!!!! Laughing Razz Laughing Razz Laughing

Arrow "Ενα απο τα 4"????Κ όχι το ΠΡΩΤΟ???? Shocked Shocked
Ενα ban στον PAΟ παρακαλω....
Razz


Last edited by Giorgos on Thu Sep 23, 2004 12:39 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 12:35 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν θυμάμαι... Embarassed (καταραμένο emmental Evil or Very Mad ) Mάλλον πέρισσυ τέτοια εποχή που βγήκαν οι μακέτες για τη Λεωφόρο... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 12:40 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ πάλι (όσο και αν ακούγεται απλό), έχοντας μεγάλη πόρωση για τα ολυμπιακά έργα και ειδικότερα των αθλητικών εγκαταστάσεων, το "τσάκωσα" γύρω στον Ιούνιο του 2002. Ήταν ουρανοκατέβατο, αφού συνδύαζε και τα 2. Φανταστείτε τους αγώνες που μόλις ζήσαμε χωρίς να είχε προηγηθεί το site αυτό. Shocked Shocked Shocked Μπρρρ, τα εμφράγματα από την αγωνία μας θα χτυπούσαν κόκκινο. Θα μιλούσαμε πραγματικά για εντελώς διαφορετικά πράγματα. Αυτός είναι και ο λόγος που το ευγνωμονώ.

Θυμάμαι ότι οι ανανεώσεις στο site ήταν περίπου εβδομαδιαίες, καθώς ο admin ακόμα το εξόπλιζε με νέα στάδια, και εγώ έμπαινα αρκετές φορές τη μέρα. Ώσπου ήρθε η ώρα του φόρουμ, το οποίο πήρα πρέφα 2-3 μήνες αφότου είχε ανοίξει Embarassed . Φυσικά άλλαξα από τότε 2-3 nick Laughing . Θυμάμαι επίσης κάποια μέλη που δε τα βλέπω πια (Apollon Smirnis, Petros ...). Που χαθήκατε ρε παιδιά?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
woofy
Senior Member
Senior Member


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 524
Location: Athens, Greece

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 12:44 pm    Post subject: Reply with quote

Ego epsaxna gia diafores photo twn Olympiakwn Egkatastasewn sto Google (Image Search...) Cool

Kai olo kai epefta pano se auto to stadia.gr Rolling Eyes

Stin arxi parakolouthousa to forum ki epeita eipa na graftw... Surprised

Tora exo ftasei aisiws ta 2 asterakia Very Happy Very Happy

Ki ena euxaristw sto stadia.gr gia polles polles plirofories kai polles euxaristes stigmes... Razz
Back to top
View user's profile Send private message
Nikolas
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 1068
Location: Άλιμος!

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 12:45 pm    Post subject: Reply with quote

Eγω το εχω ανακαλυψει απο το 2001(το σαιτ),οταν μια μερα πατησα τη λεξη-κλειδι στο Google "Στάδια"...,ελπιζοντας οτι ετσι θα βρω καποις πληροφοριες για τα Ολυμπιακα εργα!!! Rolling Eyes Ειμαι και εγω φανατικος φιλος των κατασκευων και παντα εψαχνα σαιτ που να εχουν σχεση με αυτες...Χαιρομαι πολυ οταν τελειωνουν καποια εργα ή οταν ξεκινανε καποια αλλα,γιατι ετσι ανεβαινει το επιπεδο της ποιοτητας της ζωης μας και ανεβαινει η Ελλαδα σαν χωρα...

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΑΡΗΚΑ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΟΤΑΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ <<ΠΑΛΑΒΟΥΣ >> Razz Cool Laughing ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ,που εψαχναν απεγνωσμενα για φωτογραφιες και νεα των εργων!!!

Το παλιο φορουμ δεν το ειχα επισκεφθει καθολου,ενω το νεο το παρακαλουθουσα απο τον Φεβρουαριο του 2004 ,ωσπου τελικα γραφτηκα μελος στις 23/3/2004!!

Λυπαμαι που το λεω,αλλα ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΕΙΤΕ ΠΟΤΕ!!! Very Happy Laughing

Ειστε η καλυτερη Ιντερνετοπαρεα μου!! Wink


Last edited by Nikolas on Thu Sep 23, 2004 12:47 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 12:46 pm    Post subject: Reply with quote

Γνωρισα το website μεσω του eurostadiums.com (καπου στο 2002) που ειχε καποιες photos απο ελληνικα γηπεδα απο το stadia.gr. Και εγω παρακολουθουσα το παλιο forum και ημουν μελος λιγο πριν γινει το κανουργιο forum. Μετα απο πολυπλοκη σκεψη που εκανα να καταλαβω οτι πρεπει να ξανακανω register στο καινουργιο forum ( Laughing ) απο τοτε εχω κολλησει πολυ ασχημα.....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 12:49 pm    Post subject: Reply with quote

Eγώ θυμάμαι λεπτομέρειες!!!

Είχε κατεδαφιστεί η Νέα Φιλαδέλφεια, και ήθελα όμως να δω κάτι για τις θύρες που καθόντουσαν οι ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ στον αλησμονητο τελικό κυπέλλου του 2001! Είχα πάει στο Google και βρήκα φωτογραφίες από το STADIA.GR και έτσι ανακάλυψα το σαιτ!!!

Μη ξέροντας τι είναι το φορουμ, αργησα παρα πολύ να μπω (ανακάλυψα το σαιτ πριν το καλοκαίρι του 2003 και έγινα μέλος του παλιού φορουμ κατά τον Οκτώβριο;;; ) και αυτά!

Ετσι καταφέρατε και εχετε την τιμή να είμαι συμφορουμίτης σας!!! Wink
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
PAVEL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 13 Feb 2004
Posts: 1036
Location: Ν.Σμυρνη - Πάτρα - Βενετία (Άλλωστε ένα πλοίο είναι...)

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 12:57 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ πάλι είπα, δε βάζω ότι πιο απλό μου ερχεται στο μυαλό στο μέρος για την διεύθυνση? Και έτσι έβαλα www.stadia.gr και εγένετο το θαύμα.!!!!!
Ήταν περίπου Οκτώβριος όταν ανακάλυψα το site με τα γήπεδα τα οποία είδα ένα ένα και μάλιστα επειδή τότε γίνονταν πολλές νέες καταχωρήσεις γηπέδων ήμουν κολλήμένος στον υπολογιστή κάθε μέρα!!!
Ώσπου τελικά ήρθε η μέρα που στην διερεύνηση του site πάτησα το κουμπί forum...Αυτό ήταν.... θα ταν μέσα Ιανουαρίου... διάβασα στις ανακοινώσεις του site στην πρώτη σελίδα ότι θα γίνει αναβάθμιση του forum και από κει το ψιλιάστηκα και έγινα μέλος σε μια πάρα πολύ τυχερή μέρα Παρασκευή και 13 Φεβρουαρίου 2004!!!! ¨Οπως αναφέρω και στο βιογραφικό μου στο κλουβί είμαι πάρα πολύ τυχερός και δεν θα μπορούσα να βρώ πιο κατάλληλη μέρα για να γίνω μέλος!!!!Τώρα παλεύω να φτάσω αρκετά ποστ πριν εγκαταλέιψω τα ηλεκτρονικά μέσα....οι περισσότεροι ξέρετε γιατί....
Άντε να τα χιλιάσω..... τα ποστ.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 1:46 pm    Post subject: Reply with quote

Ανακάλυψα την ιστοσελίδα εντελώς τυχαία στα τέλη του 2002, μέσω ενός κολακευτικού άρθρου στο "Εθνος". Από τότε έμπαινα τακτικά παρόλα τα προβλήματα με την ανάλυση της οθόνης μου (μπλέκονταν τα κείμενα με τις φωτο), αλλά το φόρουμ το ανακάλυψα την άνοιξη του 2003. Τον Ιούλιο του 2003 αποφάσισα να γίνω κι εγώ μέλος, και μάλιστα τότε ο exitmusician ήταν πρώτος σε αριθμό post (πάνω από 100), κι έλεγα "πωπώ, κοίτα πόσα πολλά που έχει γράψει αυτός"!!! Laughing Razz

Arrow exitmusician
Δυστυχώς η θέση κατελήφθη! Wink Δεν το ξέρει ακόμα ο ενδιαφερόμενος, αλλά οσονούπω θα σκάσει η βόμβα! Laughing Δεν φταίω εγώ που γεννήθηκα επαναστάτης....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Asimov
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 128
Location: Κάπου ανάμεσα...

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 2:13 pm    Post subject: Reply with quote

Αν θυμαμαι καλα τελη του 2001, σε πολυ διαφορετικη μορφη... Εγω ειμαι μανιακος με τα κλειστα (λογω μπασκετ και προιστοριας!). Το βρηκα απο ενα link στο sportnews (ετσι θυμαμαι). Μου το προτεινε και ενας γνωστος που ηξερε το κολλημα μου και μετα διαβασα μια αναφορα στο sportime (που ευχαριστουσε τον Admin για τη συνεισφορα του στο αφιερωμα για το νεο πρωταθλημα) οποτε επιβεβαιωσα την αρχικη εκτιμηση μου οτι προκειται για μια δουλεια τουλαχιστον αξιοπρεπη. Το Forum αργησα (κανα χρονοWink λιγο να το επισκεφθω. Nick αλλαξα με την αναβαθμιση (απο thrilos). Οχι οτι συμμετειχα ιδιαιτερα πιο πριν αν και ειμαι απο τους πιο παλιους (ηταν αλλοι 30-40 οταν πρωτογραφτηκα, μπορει και λιγοτεροι). Τωρα τελευταια μου την εδωσε. Μαλλον με εμπνεει το αναβαθμισμενο περιβαλλον!
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 2:58 pm    Post subject: Reply with quote

Όπως και ο Nikolas το τέλος του 2001, το ανακάλυψα ψάχνοντας μάλλον στο google ή σε άλλο ψαχτήρι. Εκείνο το καιρό έμπαινα σχεδόν κάθε εβδομάδα μόνο και μόνο να χαζεύω τις πληροφορίες και τις φωτογραφίες του site. Φανταστείτε ότι για τουλάχιστον 2 χρόνια έμπαινα στο site χωρίς ποτέ να προσέξω (αρκετά Evil or Very Mad) εκείνο το ρημάδι το κουμπί που έλεγε "forum" με αποτέλεσμα να μην γνωρίζω την ύπαρξη του Shocked

Μόλις όμως στις αρχές του 2004 έμαθα ότι τα ολυμπιακά έργα πάνε από το κακό στο χειρότερο σε ότι αφορά τα χρονοδιαγράμματα άρχισα να ψάχνω περισσότερο το ζήτημα και κατέληξα που αλλού ... πάλι στο site. Κάποια μέρα του Μαρτίου πάτησα εκείνο το ρημάδι το κουμπί που τόσο καιρό αγνοούσα .... και να μαι !! Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
assotos yios
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 30 Mar 2004
Posts: 955
Location: not aswtosgios blogspot :-)

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 3:49 pm    Post subject: Reply with quote

To Stadia το ανακαλυψα απο το...λογοτυπο του απο μια φωτογραφια σε ξενο site ,εγραφε στη γωνια της Stadia.gr...Πρεπει να ηταν η εποχη που ανακατασκευαστηκε το "παλατακι" Evil or Very Mad της Ριζουπολης αρα ...καλοκαιρι του 2001?
Ξεκινησα να παρακολουθω το φορουμ τακτικα αρχες του 2003 αλλα αργησα να γινω μελος,εμ ειμαι ντροπαλο αγορακι Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 3:59 pm    Post subject: Reply with quote

Assote 2 χρόνια χρησιμοποίησε ο Ολυμπιακός τη Ριζούπολη, άρα μάλλον μιλάς για το καλοκαίρι του 2002. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 6:06 pm    Post subject: Reply with quote

egw pali to anakalypsa kapou pros ta telh tou 2001.htan h prwth mou xronia sthn agglia kai epsaxna pragmata pou na exoun sxesh me th larissa sto net.ithela na dw an yparxei tipota sxetiko m'auth thn polh.epsaxna loipon kai photos tou alkazar gia backround sto pc mou.vale kai mia porwsh pou eixa me ta ghpeda(ws kataskeues,oxi mono ws naous tou podosfairou...)...pataw loipon sto google greek stadia kai me evgale edw!wpa lew,kai gamw tis selides!ta eida ola kai ta xnaevlepa kathe mera kai prospathousa na dw ti veltiwseis mporousan na ginoun se kathe ghpedo(h agaphmenh mou entolh sto manager einai 'expand stadium' Laughing )!sto palio forum den eixa mpei gia ton aploustato logo oti den ixera ti einai ena forum!(ekana ta prwta vhmata sto pc tote...)
alla efaga plhsh egkefalou sthn prwth selida gia to kainourio forum(evlepa kathe mera'to neo forum tha einai syntoma etoimo'...)kai lew 'gia na xelarigiazetai autos pou to grafei kati tha xerei,ase pou tha stamathsei na mas prhzei' Razz Laughing Laughing opote,ekana egrafh kai meta ola ok!mphka sta endotera kai ematha tis synwmosies,kai to porisma pou evgala einai: an glyfeis ton admin,ton Y kai twra teleutaia ton exit,den exeis kanena provlhma! Laughing Laughing Laughing Razz Razz
apo kei kai pera,exw ena parapono:ADMIN EXEIS THN AEL AKOMA STHN 3h ETHNIKHHHHH Crying or Very sad Crying or Very sad kai mexri na ftiaxoun oi alloi to stegastro gia na kaneis ananewsh,tha exoume anevei sthn A!(h' tha exoume xanapesei opote den tha kaneis kanena kopo... Laughing )
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Mon Sep 27, 2004 11:59 am    Post subject: Reply with quote

Κάποτε η παρακάτω εικόνα θα είναι συλλεκτική Wink Razz



Υ.Γ. Μην μου τη σβήσετε Embarassed Rolling Eyes

παρακαλώ Smile
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Tue Sep 28, 2004 12:00 pm    Post subject: Reply with quote

Από τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα του poll φαίνεται ότι ο Admin δεν ηταν ο μόνος που ενδιαφερόταν για τις ελληνικές αθλητικές υποδομές, αλλά ήταν ο μόνος που έκανε ένα βήμα παραπάνω, δημιουργώντας το greek_stadia στην αρχή και μετά το stadia.gr.

Εντύπωση μου έκανε ότι αρκετοί από εμάς ενημερωθήκαμε για το site μέσω άλλων ΜΜΕ. Θα είχε νόημα να αρχίσουμε να συγκεντρώνουμε συστηματικότερα οποιαδήποτε αναφορά του τύπου στο site, δηλ. φωτογραφίες, reviews, σχόλια κλπ.

Υπάρχουν όμως πολλά μέλη ακόμα που δεν έχουν μοιραστεί μαζί μας την αξέχαστη στιγμή της πρώτης γνωριμίας με το stadia.gr Laughing , τα οποία και ενθαρρύνω να συμμετάσχουν στο topic.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LIXOURIOTIS
New Member
New Member


Joined: 08 Apr 2004
Posts: 38
Location: Columbus, Ohio

PostPosted: Wed Sep 29, 2004 6:29 am    Post subject: Reply with quote

Anakalipsa to site girw sta telh tou perasmenou Ianouariou,psaxnontas foto gia to neo Karaiskaki.(an den to xerete eimai Olympiakos...)To vrika sto google.Mpainontas mesa anakalipsa tin sinexi parakolouthisi twn Olympiakwn ergwn,mia poly prosegmenh douleia,kai kolisa,toso apla! An kai den exw polla posts ostosw mpainw kathe mera,mou aresei tromera kai den to alazw me tipota..!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dimi
Full Member
Full Member


Joined: 08 May 2004
Posts: 319
Location: Leuven Belgium

PostPosted: Wed Sep 29, 2004 8:21 am    Post subject: Reply with quote

Το stadia.gr το ανακάλυψα κάποια στιγμή το φθινόπωρο του 2003. Νομίζω ότι εψαχνα για φωτογραφίες κάποιου γηπέδου και είδα το watermark σε μία από αυτές. Το forum έκανα αρκετό καιρό να το συνειδητοποιήσω και να μπώ. Τελικά το....μοιραίο έγινε το απόγευμα της Παρασκευής 7 Μαίου 2004, λίγα εικοσιτετράωρα πριν από την ολίσθηση του δυτικού τόξου της στέγης του Ολυμπιακού Σταδίου. Για τις επόμενες 48 ώρες (Σαββατοκύριακο - μέχρι το απόγευμα της Κυριακής) η ζωή μου ήταν μόνο ύπνος, φαγητό και ...forum.

Εκείνο το βράδυ της Κυριακής 9 Μαίου (ξημερώματα 10 Μαίου στην Ελλάδα) ήταν ωστόσο αξέχαστο. Την επόμενη μέρα - Δευτέρα - στις 9:00 το πρωί είχα να παραδώσω τις ερωτήσεις για το τελικό διαγώνισμα στο μάθημα που διδάσκω προκειμένου να καταχωρηθούν στο ειδικό σύστημα που διαθέτει το Πανεπιστήμιο μου για φοιτητές εξ αποστάσεως. Αναγκάστικα να ξενυχτήσω εκείνο το βράδυ για να τελειώσω. Ήταν όμως από τα πιο έντονα ξενύχτια της ζωής μου καθώς την ίδια στιγμή ετοιμαζόταν η ολίσθηση της στέγης. Κά0ε 10 λεπτά διέκοπτα τη δουλειά μου προκειμένου να κατεβάσω την ανανεωμένη φωτογραφία από το webcam του Ολυμπιακού Σταδίου. Τις φωτογραφίες αυτές τις έσωζα σε ένα αρχείο powerpoint όπου μπορούσα εύκολα να ελέγξω τις διαφορές μεταξύ διαδοχικών φωτογραφιών. Τελικά συγκρίνοντας τις δύο φωτογραφίες στις 1:10:52 ώρα Ελλάδας (5:10 το πρωί στο Σικάγο) και 1:20:52 διαπίστωσα ότι η στέγη μετακινήθικε για περίπου 2 μέτρα!!! Στα επόμενα 10 λεπτά είχα κάνει post το powerpoint file. Noμίζω πως ήταν μόλις το 6ο μου post στο forum Embarassed. Στις επόμενες 2 ώρες τελείωσα και το διαγώνισμα και πήγα σπίτι για ύπνο.... Cool

Ευχαριστώ θερμά για όλες τις συγκινήσεις.
Back to top
View user's profile Send private message
LEFTERIS733
Junior Member
Junior Member


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 94
Location: PERISTERI

PostPosted: Thu Sep 30, 2004 11:47 am    Post subject: Reply with quote

Ηταν ενα ωραιο καλοκαιρινο απογευμα (ιουλιου νομιζω) του 2003 οταν εψαχνα για το ολυμπιακο σταδιο (φωτο της ανακαινισης κτλ).Και ξαφνικα...(οχι καταιγιδα οπως λεει ο Αντυπας!!!) βρηκα το stadia.gr. Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
aquaman
New Member
New Member


Joined: 02 Oct 2004
Posts: 26
Location: Nea Smyrni

PostPosted: Mon Oct 04, 2004 6:23 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ παιδιά έχοντας γραφτεί στο site μετά τους ολυμπιακούς και παραολυμπιακούς αγώνες (ακόμα σαν το νεότερο μέλος με αναφέρει), χτύπαγα το κεφάλι μου που δεν έζησα αυτή τη χλίδα πιο πριν όταν έψαχνα απεγνωσμένα πληροφορίες για τα ολυμπιακά έργα . Το βρήκα τώρα που έψαχνα πληροφορίες για τους ολυμπιακούς αγώνες του Πεκίνου.
Τέλος πάντων ,καλύτερα αργά παρά ποτέ....
Μπράβο σ'αυτούς που το εμπνεύσθηκαν και το υλοποίησαν αλλά και
σε όλα τα μέλη που δίνουν καθημερίνα πληροφορίες,photos και links Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Mr.T
New Member
New Member


Joined: 06 Oct 2004
Posts: 48
Location: Phoenix, AZ, USA

PostPosted: Wed Oct 06, 2004 9:00 pm    Post subject: Reply with quote

To stadia.gr to ema8a opws kai alloi filoi pou diabasa parapavw, otav asxoln8nkate me to gnpedo tns AEK.

Eimai AEKtzns pa8iasmevos, kai akolou8w ta AEKtzndika site edw kai arketa xrovia (epoxn Gopher gia tous "prezakndes"). To ovoma sas avafer8nke taktika se eva apo auta ta AEKtzndika fora priv duo xrovia, ki apo kei sas gvwrisa. Sas akolou8w me arketn prosoxn, dioti eimai gvwstns arketwv texvikwv 8ematwv (mia pou ergazomai gia mia dekaetia ws sxediastns-meletntns mnxavologos), alla ki epeidn exete mia aristn parousia sto xwro.


S'auto to snmeio 8a n8ela va tovisw oti sto parel8ov, sas eixa kakisei kai eixa avafer8ei me eirwvikn dia8esn se dnmosieumata sas. Sugkekrimeva otav avaferate oti o Gravitsas mas poulnse fukia gia meta3wtes kordelles. Fusika kai legate tnv aln8eia, fusika kai 8a prepei -dustuxws- va ais8aves8e dikaiwmevoi. To flegov 8ema tou gnpedou mas eixe porwsei kai isws tuflwsei. Epeidn de gvwrizw pou allou va perasw graptws tn suggvwmn mou kai tnv avagvwrisn tns douleias pou kavete ws istoselida, alla kai ta meln autns edw tns pareas, tnv parousiazw edw.

Isws asxeto me to arxiko 8ema, snmavtiko omws gia meva va paradex8w dnmosia to la8os mou kai va sas pw tn gvwmn mou gia tn douleia sas.

8avasns Mpardns
Phoenix, AZ
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
alexislogic
New Member
New Member


Joined: 04 May 2004
Posts: 17

PostPosted: Thu Oct 07, 2004 1:22 am    Post subject: Reply with quote

Το ανακάλυψα γύρω στον Απρίλιο του 2004 εντελώς τυχαία ψάχνοντας κάποιες πληροφορίες για το Αλκαζάρ ή κάτι σχετικό, μιας κι εκείνη ήταν ηπρώτη μου εκτός Αθηνών εκδρομή πίσω στα 1996. Μπορώ να πω ότι έπαθα κυριολεκτικά τεράστια πλάκα όταν συνειδητοποίησα περί τίνος επρόκειτο. Και ακόμα προσπαθώ να συνέλθω.

Και αυτό το φορουμ, μεγάλη υπόθεση. Μπορείς να μιλήσεις με κάποιους ανθρώπους στην άλλη άκρη της Ελλάδας (και όχι μόνο) που έχουν την ίδια ''αρρώστια'' με σένα, μια αρρώστια που ούτε η γυναίκα σου καταλαβαίνει ούτε οι περισσότεροι από τους φίλους σου. Και δεν μιλάω για τη μπάλα αλλά για το μικρόβιο του να γουστάρεις να πηγαίνεις όπου παίζει η ομάδα σου. Αν και τώρα τελευταίοα έχω αρχίσει να εξετάζω σοβαρά το ενδεχόμενο να πηγαίνω και σε άλλα παιχνίδια μόνο και μόνο για την εκδρομή και το γήπεδο.

Ευτυχώς υπάρχει ένας φίλος με τον οποίο, μεταξύ σοβαρού και αστείου, θέσαμε σαν στόχο για τα επόμενα χρόνια να πηγαίνουμε σε ένα από τα παρακάτω μάτς ανά σεζόν:

River-Boca
Barca-Real
Celtic-Rangers
City-United
Liverpool-United
Porto-Benfica
Rapid-Austria

Στις συγκεκριμένες έδρες...

Μήπως πρέπει να ανησυχώ;
Back to top
View user's profile Send private message
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Thu Oct 07, 2004 1:44 am    Post subject: Reply with quote

εγώ πάντως έψαχνα για αποκαλυπτικέσ φωτό μίας διάσημης ηθοποιού Lisa Stadiamij και μετα απο προσπάθειες βγήκε το stadia.gr Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Σχετικά με το stadia.gr All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr