stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Αγωνιστικό κομμάτι - ΣΤΙΒΟΣ
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Ολυμπιακοί Αγώνες
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jortheo
Full Member
Full Member


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 259

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 12:26 am    Post subject: Reply with quote

Το φιλο σου το λεν Χρηστο;
Back to top
View user's profile Send private message
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 12:31 am    Post subject: Reply with quote

Που το ξέρεις?? Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 12:35 am    Post subject: Reply with quote

Αν επιτρέπεται η παρέμβαση, τα παραπάνω μηνύματα είναι chat και όχι forum. Ας κάνουμε μια προσπάθεια για αληθινό διάλογο, και για όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν και τα ΡΜ. Wink Ευχαριστώ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Asimov
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 128
Location: Κάπου ανάμεσα...

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 10:23 am    Post subject: Reply with quote

Centaur wrote:
Arrow asimov

Quote:
1 δευτερολεπτο βελτιωση στα 400 εμπ. σημαινει χρονια σκληρης δουλειας


Με το μπαρδόν, αλλα είσαι άσχετος.


Επειδη λοιπον εγω ειμαι ασχετος και ολοι εσεις σχετικοι,
Επειδη εσεις θα μου μιλατε οπως γουσταρετε,
Επειδη εσεις προπονηθηκατε σαν... παιδες μαζι με τη Χαλκια και «ξερετε», αλλα προφανως αγνοειτε τη μικρη λεπτομερεια οτι πισω απο τον «εικονικο» προπονητη της κρυβεται ο... Χρηστος Τζεκος (και πισω απο αυτην της Δεβετζη ο Πομασκι, για τον οποιο φιλος μου δημοσιογραφος μου ελεγε προσφατα οτι ο Τζεκος μπροστα του μοιαζει με προσκοπο!!!),
Επειδη καλοι δημοσιογραφοι ειναι αυτοι που «συμφωνουν μαζι μας»,
Επειδη μεταλλια να ‘ναι κι οτι (οπως) να ‘ναι,
Επειδη οι ξενοι ντοπαρονται,
Επειδη χανουμε στο “lobbying” (ε, καιWink....
....λεω κι εγω να την κανω σιγα-σιγα ωστε να μη ριχνω το επιπεδο της εξεχουσας γνωσης σας των αθλητικων πεπραγμενων και να μην μπλεκομαι στα ποδια της βαρυνουσας γνωμης σας! Συγγνωμη για την ενοχληση.
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 10:40 am    Post subject: Reply with quote

Φίλε αν υποστηρίζεις ότι η ντόπα υπάρχει σε πολλούς αθλητές τότε εγώ συμφωνώ 100% μαζί σου.
Όμως,
μέχρι να αποδειχθεί με αδιαμβισβήτητα τεκμήρια ότι κάποιος ή κάποια είναι ντοπέ εγώ θα τον θεωρώ ως αθληταρά και είδωλο !! Ο κόσμος έχει ανάγκη από αθλητές είδωλα και δεν μπορούμε να συνεχίσουμε καθόλου χωρίς αυτούς στο μέλλον.
Είναι καλύτερο να έχει ένα παιδάκι είδωλο ένα αθλητή παρά ένα παίχτη ενός ριαλιτι σόου. Αν υποθέσουμε ότι ξεφτιλιστεί ο αθλητισμός, ξεφτιλιστεί ο πολιτισμός, ξεφτιλιστεί ότι ανώτερο έχει εφεύρει η ανθρώπινη φυλή τότε θα καταντήσουν τα παιδάκια να βλέπουν από το πρωί μέχρι το βράδυ ΜΟΝΟ πόσσους τόνους εκρηκτικών χρησιμοποιήθηκαν στο lethal weapon 4.
Το μέλλον χωρίς αθλητικά πρότυπα και χωρίς πνευματικά πρότυπα σημαίνει 3ος παγκόσμιος πόλεμος ή 2ος μεσαίωνας. Έλεος !!! βαρέθηκα να βλέπω ολόκληρο το πλανήτη να ταϊζει 1000δες ηθοποιούς του χόλιγουντ. Θέαμα δεν μπορεί να είναι μόνο το χόλιγουντ ! Είδωλο δεν είναι ο κλούνευ μόνο αλλά ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ να είναι και οι αθλητές !!!
Αλοίμονο βέβαια σε όλους μας αν επιτρέψουμε να παραμείνει ο αθλητισμός ένα απέραντο φαρμακείο.

Καλύτερα ΟΜΩΣ να έχουμε αθλητισμό όπου να μην έχει το τέλειο σύστημα ανίχνευσης αναβολικών παρά καθόλου αθλητισμό ! Δεν μπορώ να φανταστώ παιδάκι που μεγαλώνει και δεν έχει να θυμάται ένα "Νίκο Γκάλη" ή ένα "Παπαϊωαννου" ή ένα "Δεληκάρη"

Όλα τα παραπάνω λόγια δεν στρέφονται εναντίον κάποιου αλλά αποτελούν προσωπική άποψη με αφορμή το θέμα του ντόπινγκ


Last edited by losada7 on Tue Aug 24, 2004 10:47 am; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 10:42 am    Post subject: Reply with quote

Λέω να ξαναφρεσκάρουμε λίγο τους κανόνες του φόρουμ.
Άρθρο 2: Απαγορεύεται η αποστολή μηνυμάτων που περιέχουν προσβλητικό/υβριστικό/ειρωνικό περιεχόμενο. Επίσης, απαγορεύεται η αποστολή μηνυμάτων που έχουν φανερό σκοπό την πρόκληση άλλων χρηστών και τον "εκτροχιασμό" των συζητήσεων. Η διαγραφή μηνυμάτων που κρίνεται ότι έχουν τέτοιο περιεχόμενο είναι στην αποκλειστική ευχέρεια των διαχειριστών του forum.

Επειδή πολλές φορές έχω κάνει τα στραβά μάτια, θέλω απλά να υπενθυμίσω ότι στο επόμενο μήνυμα που θα δω χαρακτηρισμούς κατά μέλους, έστω κι αν αυτοί δεν γίνονται με σκοπό να τον προσβάλουν, θα ενεργοποιήσω το παραπάνω άρθρο και το μέλος που κάνει τους χαρακτηρισμούς θα μπαίνει στο ποινολόγιο με παρατήρηση.
Δεν είναι τελεσίγραφο, απλά στοιχειώδης τήρηση των κανόνων του φόρουμ που οφείλουμε όλοι να γνωρίζουμε και να σεβόμαστε, για να μην έχουμε φαινόμενα όπως παραπάνω.
Κάποια στιγμή θα πρέπει να μάθουμε να αντιμετωπίζουμε την αντίθετη άποψη με τον απαραίτητο σεβασμό, και αν έχουμε επιχειρήματα για να την αντικρούσουμε, έχει καλώς. Αν όχι, η σιωπή είναι ο καλύτερος σύμμαχος. Δεν χρειάζεται να μειώνουμε τους συνομιλητές μας, δεν τιμά κανέναν μας αυτό το πράγμα.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 12:13 pm    Post subject: Reply with quote

Συμφωνω με το losada7 και προσθετω οτι υπαρχουν διαφορες κατηγοριες χαπιων που οι περισσοτερες δεν ειναι απαγορευμενες απο την WADA κατι σαν την λιστα στα φαρμακια. Υπαρχουν τελειος ακινδυνα χαπακια (πρωτεινες κτλ) και πολλη επικινδυνα που ειναι και απαγορευμενα.
Φυσικα ενας αθλητης πρεπει να ακολουθει προγραμμα με διατροφη και συμπληρωματα για να βελτιωση το σωμα και τις αποδοσεις δεν ειναι παρανομο και ουτε βρισκω κατι ασχημο σε αυτο .Το επαγγελμα τους εχει σχεση με το σωμα και ειναι φυσιολογικο και ασχολουνται με τη βελτιωση του (οπως το μακιγιαζ τα μοντελα κτλ) .Το κακο ειναι οταν τα συμπληρωματα ειναι επικινδυνα για την υγεια του αθλητη ,εκει θελει αυστηρους κανονες και κυρωσεις σε οσους δεν συμορφωνονται. Οι κυρωσεις αυτες θα ειναι για προστασια της υγειας του αθλητη και δεν μειωνουμε κανενος την αξια. Οσο για τους παραολυμπιακους ειναι αληθεια οτι και αυτοι ακολουθουν παρομοιες με τους κανονικους αθλητες αγωγες ,συμβαινει και στους παραολυμπιακους να εχουμε ντοπαρισματα τυπου Τζεκου.
Ο Κεντερης ειναι μεγαλος αθλητης κατηγοριας Α και για επιδοσεις πυστευω μεχρι τα 20.25 δηλαδη μεσα στην οκταδα και οχι για χρυσο (τουλαχιστον οχι ευκολα) αντιθετα η Θανου ειναι μαλλον κατηγορια Β και με το ζορι για τελικο. Τωρα για να μην παρεξηγουμε ενοειται οτι κανω συγκριση με τους καθαρους αθλητες. Δεν μειωνουμε τον Κεντερη απλα αναφερουμε οτι στην καριερα του εχει μια σκια που καλυπτει και τον Ελληνικο αθλητισμο και καλα κανουν οι αθλητριες του στιβου και του δειχνουν συμπαρασταση.
Ο Κεντερης θα επανελθει ξανα και 100% καθαρος.
Δεν δικαιολογο τα συμπληρωματα , δεν εχω παρει ποτε και μαλιστα την <<πει>> σε φιλο που επαιρνε κατι fat burner που οταν τα ειδα μου γυρισαν τα ματια.
Εγω κατακρινω αυτο που ευτυχως δεν εγινε . Να εκτρεφουμε συστηματικα αθλητες της Ντοπας (δηλαδη να γινοτας η χωρα μας μια νεα Ανατολικη Γερμανια) που οταν θα αποκαλυπτοτανε (κατι συγουρο οπως φαινεται αλλωστε και τωρα) θα ψαχναμαι τρυπα να κρηφτουμε και θα ηταν το ντροπη για την αθλητικη ιστορια που εχουμε.
Μακαρι να αποκαλυφτει ολο το βρομικο κυκλωμα του προην υπουργου και μαλιστα να αποκαλυφτει απο τους πολιτικους της πρωην κυβερνισης (συμπεριλαμβανομενου και το Σημιτη που ηταν ενας εντημος ανθρωπος με πολλα αρπακτικα τριγυρο του) που σταματησαν αυτο το ρεζιλικη.Χωρις καμοια διαθεση για πολιτικη συζητηση απλα μια γνωμη <<τα λαμογια εβαλαν παλι το χερι τους >>.
Back to top
View user's profile Send private message
Asimov
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 128
Location: Κάπου ανάμεσα...

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 12:16 pm    Post subject: Reply with quote

losada7 wrote:
Φίλε αν υποστηρίζεις ότι η ντόπα υπάρχει σε πολλούς αθλητές τότε εγώ συμφωνώ 100% μαζί σου.
Όμως,
μέχρι να αποδειχθεί με αδιαμβισβήτητα τεκμήρια ότι κάποιος ή κάποια είναι ντοπέ εγώ θα τον θεωρώ ως αθληταρά και είδωλο !! Ο κόσμος έχει ανάγκη από αθλητές είδωλα και δεν μπορούμε να συνεχίσουμε καθόλου χωρίς αυτούς στο μέλλον.
Είναι καλύτερο να έχει ένα παιδάκι είδωλο ένα αθλητή παρά ένα παίχτη ενός ριαλιτι σόου. Αν υποθέσουμε ότι ξεφτιλιστεί ο αθλητισμός, ξεφτιλιστεί ο πολιτισμός, ξεφτιλιστεί ότι ανώτερο έχει εφεύρει η ανθρώπινη φυλή τότε θα καταντήσουν τα παιδάκια να βλέπουν από το πρωί μέχρι το βράδυ ΜΟΝΟ πόσσους τόνους εκρηκτικών χρησιμοποιήθηκαν στο lethal weapon 4.
Το μέλλον χωρίς αθλητικά πρότυπα και χωρίς πνευματικά πρότυπα σημαίνει 3ος παγκόσμιος πόλεμος ή 2ος μεσαίωνας. Έλεος !!! βαρέθηκα να βλέπω ολόκληρο το πλανήτη να ταϊζει 1000δες ηθοποιούς του χόλιγουντ. Θέαμα δεν μπορεί να είναι μόνο το χόλιγουντ ! Είδωλο δεν είναι ο κλούνευ μόνο αλλά ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ να είναι και οι αθλητές !!!
Αλοίμονο βέβαια σε όλους μας αν επιτρέψουμε να παραμείνει ο αθλητισμός ένα απέραντο φαρμακείο.

Καλύτερα ΟΜΩΣ να έχουμε αθλητισμό όπου να μην έχει το τέλειο σύστημα ανίχνευσης αναβολικών παρά καθόλου αθλητισμό ! Δεν μπορώ να φανταστώ παιδάκι που μεγαλώνει και δεν έχει να θυμάται ένα "Νίκο Γκάλη" ή ένα "Παπαϊωαννου" ή ένα "Δεληκάρη"

Όλα τα παραπάνω λόγια δεν στρέφονται εναντίον κάποιου αλλά αποτελούν προσωπική άποψη με αφορμή το θέμα του ντόπινγκ


Ας κανει η Χαλκια νεο παγκοσμιο ρεκορ, ας ξανασυντριψει η Δεβετζη το ατομικο της, ας κατεβει ο Κεντερης τα 19 δευτερολεπτα κι η Θανου τα 10.50, ας διαλυσουν οι αρσιβαριστες καθε αντιπαλο κι ας αρχισουν οι κολυμβητες μας να κερδιζουν τους «μεταλλαγμενους» Θορπ και Φελπς. Εγω το παιδι μου θα προτιμουσα να εχει προτυπο, ειδωλο, ηρωα, οπως θελεις πες το, αν και οι λεξεις ειναι λαθος, μια Λενα Δανιηλιδου. Πρωτια δεν κατεκτησε (και πιθανοτατα ποτε δε θα κατακτησει), για μενα ομως ειναι η αθλητρια της χρονιας και θα τη θυμαμαι παντα. Εγω αρνουμαι να ζω και να πιστευω σ’ εναν κοσμο που το παν ειναι η νικη, η καταξιωση, η αναγνωρισιμοτητα, το οικονομικο οφελος, η φυλετικη (ή αλλη) ανωτεροτητα. Προτιμω τον κοσμο της αξιοπρεπειας και της τιμιας προσπαθειας, οπου το τι κανουν οι αλλοι, καμια σημασια δεν εχει μπροστα στο τι κανω εγω.
Διοργανωνω Ολυμπιακους για να επιστρεψει (και καλα) το Αρχαιο Αθανατο Πνευμα στον τοπο που το γεννησε. Και βεβηλωνω απο την πρωτη μερα τους Αγωνες με αισχρες συναλλαγες και πολιτικη σκοπιμοτητα (γιατι προφανεστατα το ντοπινγκ ειναι προβλημα ΠΟΛΙΤΙΚΟ). Δεν δικαιουμαι να επικαλουμαι σχεση με το πνευμα των προγονων μου. Δεν δικαιουμαι να επικαλουμαι την ελληνικη μου υπηκοοτητα/καταγωγη. Ειμαι κι εγω πολιτης μιας διεφθαρμενης κοινωνιας, που υιοθετει, αντι για τα ιδανικα των προγονων της, τις περι «αρτου και θεαματων» πονηριες σκοτεινων εποχων...

ΥΓ Και το χειροτερο ειναι πως παρα την προσφατη ιστορια με τον αθλητη(Wink-φωτοβολιδα Κεντερη, εξακολουθουμε να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας και να περνουν απαρατηρητες οι νεες... φωτοβολιδες.


Last edited by Asimov on Tue Aug 24, 2004 1:28 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 12:33 pm    Post subject: Reply with quote

Θελω να προσθεσω ακομα οτι αμα ειχαμε συνεχης ντοπαρισμα αθλητων τοτε θα επαιρνε τη μπαλα και τους πραγματικα καλους αθλητες .Δηλαδη υπαρχει πιθανοτητα ενας αθλητης με ντοπα να παρει τη θεση σε ενα καθαρο αθλητη και ο καθαρος αθλητης να αναγκαστει να ακολουθησει το μονοπατι της ντοπας για να ει επιτυχια στην καριερα του.

Απο την αλλη τα ακρα ειναι ασχημα δηλαδη ουτε θεοποιηση του Κεντερη αλλα ουτε και ξεφτιλισμος του Κεντερη . Εγω καταδικαζω το Κεντερη αλλα απο την αλλη το στηριζω για να διξει στο κοσμο τη πραγματικα μπορει 3,4,5 10 θεση οτι μπορει.

Arrow Asimov Το καλλητερο προτυπο ειναι ο αθλητης . Τα μικρα παιδια πρεπει να εχουν προτυπα ,παντα ειχαν απο την αρχαια Ελλαδα μεχρι τωρα και παντα το καλλητερο προτυπο ειναι ο αθλητης γιατι οδηγει τους νεους στον αθλητισμο και μακρια απο αλλες κακες συνηθειες .Τωρα αμα ο αθλητης δεν αξιζει την αγαπη του κοσμου ειναι κακο και αυτη τη στιγμη αυτο κατακρηνουμε.

Τελος σαν συμειωση βαζω οτι πλεον οι αθλητες πρεπει να προσεχουν πολλοι τη ΔΟΕ γιατι με το Ρογκ ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα (ο Σαμαραγκ καλος η κακος ηθελε αθλητες με μεγαλες επιδοσεις και δυστιχος οδηγησε τα πραγματα εγω που ειναι. Ο Σαμαραγκ εδιαφεροταν για το κερδος και μεγαλες επιδοσης = μεγαλο κερδος) .

Οσο για την Χαλκια που δυστιχος αρχισε την μεγαλη της καριερα σε αχαρη εποχη την στηριζουμε τωρα και ελπιζουμε ολοι σε ενα μεταλλιο αλλα μετα τους ολυμπιακους πρεπει να γινονται πιο συστηματικοι ελεγχοι σε ολους τους αθλητες απο την ΕΟΕ ωστε να προλαβαινουμε υποθεσεις Ντοπιγκ.

Η Χαλκια πραγματικα πυστεω οτι ειναι μια χαρισματικη αθλητρια βαση σωματικης διαπλασης και πραγματικα θα πρεπει να προστατευτει μεσο των συνεχεις ντοπιγκ κοντρολ και την παρουσια συχνα σε αγωνες.
Back to top
View user's profile Send private message
donganos
Full Member
Full Member


Joined: 06 May 2004
Posts: 348
Location: Edinburgh/Iraklio

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 12:48 pm    Post subject: Reply with quote

Arrow Asimov:
Φίλε αν κοιτάξεις όλα τα posts ένα προς ένα θα δεις οτι κανένας δε διαφωνεί μαζί σου επί της ουσίας. Δες π.χ. όλα τα posts της μέρας που ξέσπασε η ιστορία Κεντέρη/Θάνου. Η δικιά μου διαφωνία μαζί σου βρίσκεται στα εξής 2 σημεία:

1. Καταδικάζεις συγκεκριμένα πρόσωπα, χωρίς να έχεις κανένα δυνατό (i.e. χειροπιαστό) επιχείρημα και σε μια περίοδο εξαιρετικά επικίνδυνη.
2. (Για μένα το σημαντικότερο): Από την ημέρα ανάληψης των Αγώνων μέχρι την ημέρα έναρξης έχουμε ακούσει τα εξ αμάξης, άλλοτε δικαίως, πολλές φορές αδίκως. Επιπλέον πολλοί από εμάς έχουν χάσει χρόνια από τη ζωή τους από το άγχος για το αν θα προλάβουμε, αν θα τα καταφέρουμε, αν θα μας βομβαρδίσει ο Λάντεν, αν θα γεμίσουν τα στάδια και πολλά άλλα. Και τέλος όλοι μας (και τα παιδιά μας και τα εγγόνια μας) θα πληρώσουν το κουστούμι αυτής της διοργάνωσης πολύ ακριβά. Με όλα αυτά λοιπόν δεδομένα, νομίζω ότι αξίζουμε και δικαιούμαστε αυτές τις 15 μέρες να τις γιορτάσουμε. Το τί θα συμβεί μετά την τελετή λήξης είναι ένα άλλο θέμα, όμως τότε πρέπει να γίνει ο απολογισμός, όχι τώρα. Τώρα γιορτάζουμε.

Όσο για το τελευταίo σου post που έστειλες όσο έγραφα αυτό εδώ, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και αν δεις το σχετικό τόπικ, λέω κι εγώ ακριβώς τα ίδια πράγματα για τη Δανιηλίδου. Απλά δεν είναι τώρα η στιγμή να μιζεριάζουμε και να χαλάμε τη γιορτή του αθλητισμού εξαιτίας κάποιων ανεγκέφαλων. Και το χτεσινό σου post ήρθε στην πλέον ακατάλληλη στιγμή, την ώρα που όλοι θα έπρεπε να πανηγυρίζουμε το χρυσό μετάλλιο της Τζουμελέκα. Συγγνώμη για τη χτεσινή μου επίθεση αλλά αυτό ήταν που την προκάλεσε.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Stakaman
Junior Member
Junior Member


Joined: 10 May 2004
Posts: 125
Location: Brussels

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 1:22 pm    Post subject: Reply with quote

File asimov nomizo oti oloi ligo poly symfonoume mazi sou alla as min eimaste kai outopistes.
To ntoparisma ypirxe, yparxei kai tha yparxei gia polla xronia akoma. O logos aplos, o athlitismos einai ena kommati tis koinonias kai afomoionei ola ta kaka tis ekastote koinonias. Piso apo tetoious agones kapote kryvontan politikes oi ethnikes epithiokseis autoprovolis tora se auta irthe na prostethei i oikonomiki parametros pou einai pleon kai i pio simantiki.
Piso apo tetoiou megethous agones panta tha kryvontai tetoies epidioksis. O monos tropos diakrisis pleon , i sxedon, einai i apolyti protia kai opote gia na tin petyxoume..................... apla o skopos agiazei ta mesa kai leme afou to kanoun oi alloi giati oxi kai emeis.

Ego eimai enantion kathe symploromatos pou den einai meros kapoias iatrikis therapeias. Apla pragmata.

Kai to pragmatiko athlitiko ideodes teleionei kapou stous sxolikous agones kai genikotera sto erasitexniko athlitismo.Auto den paei na pei oti den xairomai tis epityxies pou exoume. Prepei aplos na ksexorizeis ta pragmata

Pote den katalava auti tin mania oste ta mikra paidia na exoun protypa oposdipote. Ego pote den eixa kapoio protypo alla doksa to theo mia xara eimai..................eeeeeeeeee nomizo toulaxiston Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 1:56 pm    Post subject: Reply with quote

Οταν λεμε προτυπα δεν σημαινει ψυχωση (φωτογραφιες αθλητων , λατρεια τυπου Ρουβα κτλ) . Ουτε εγω ειχα με την ιδια λογικη προτυπα αλλα θαυμαζα πολλους αθλητες στο μπασκετ (απο Γκαλη μεχρι Πασπαλιε) με συνεπια να ασχοληθω με το μπασκετ. Μετα το μεταλλιο του Κεντερη δεν μπορουμε να αρνηθουμε οτι γεμισαν τα σωματια στηβου χωρις να συμαινει οτι αυτα τα παιδια θα παθουν κανενα ψυχολογικο τραυμα μετα το θεμα Κεντερης.
Ακομα και η Τσουμελεκα μια καθαροτατη αθλητρια αναγνωρισε οτι θαυμαζε το Κεντερη και οτι οι επιτυχιες του της εδωσαν ωθηση .

Arrow Φανταζομαι οτι και εσυ μικρος ειχες καποιον να θαυμαζεις (Τραγουδιστης , Αθλητης , Δασκαλος , Προπονητης ,Πατερας , καποιος συγγενης κτλ) αλλιως τι να πω εναν ψυχολογο θελω τωρα να μας βοηθησει εδω. Laughing Laughing


Last edited by OMF on Tue Aug 24, 2004 2:41 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 2:03 pm    Post subject: Reply with quote

Εν τω μεταξύ πριν λίγο είπε στο Mega ότι αθλητής του στίβου έδωσε "ψεύτικα ούρα" στο ντόπινκγ κοντρόλ. Shocked Όνομα δεν είπε... Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Stakaman
Junior Member
Junior Member


Joined: 10 May 2004
Posts: 125
Location: Brussels

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 2:11 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:

Οταν λεμε προτυπα δεν σημαινει ψυχωση (φωτογραφιες αθλητων , λατρεια τυπου Ρουβα κτλ) .


Meta apo auto ton diaxorismo pou ekanes tha symfoniso mazi sou OMF
Back to top
View user's profile Send private message
donganos
Full Member
Full Member


Joined: 06 May 2004
Posts: 348
Location: Edinburgh/Iraklio

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 4:19 pm    Post subject: Reply with quote

Ο Ούγγρος χρυσός Ολυμπιονίκης της δισκοβολίας, Ρόμπερτ Φαζέκας, είναι πολύ πιθανό να χάσει το μετάλλιο του, καθώς επιχείρησε να αλλάξει το δείγμα στον έλεγχο για απαγορευμένες ουσίες, μετά την ολοκλήρωση του αγωνίσματος.

Η Διεθνής Ολυμπιακή Επιτροπή ενημερώθηκε για το συμβάν και αναμένονται ανακοινώσεις. Aν αποδειχθεί πως ο Φαζέκας προσπάθησε να ξεγελάσει τους υπεύθυνους για τον έλεγχο ντόπινγκ τότε θα του αφαιρεθεί το χρυσό μετάλλιο.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 4:45 pm    Post subject: Reply with quote

Ολόκληρο σχέδιο ετοίμασε ένας από τους δύο Ούγγρους δισκοβόλους που ανέβηκαν στο βάθρο, έτσι ώστε να μην βγαίνει θετικός σε έλεγχο ντόπινγκ. Δηλαδή, ο "χρυσός" ολυμπιονίκης Ρόμπερτ Φαζέκας ή ο "χάλκινος" Ζόλταν Κοβάγκο
Ενας από αυτούς, λοιπόν, είχε εμφυτεύσει στους όρχεις ειδική κύστη, με την οποία ουρούσε το περιεχόμενό της στα ειδικά μπουκαλάκια του ντόπινγκ κοντρόλ και έτσι οι υπεύθυνοι της ΔΟΕ δεν μπορούσαν να ανιχνεύσουν τίποτα, αφού απλούστατα τα ούρα δεν ήταν δικά του!

Οι υποψίες των ανθρώπων της ΔΟΕ κινήθηκαν όταν η περιεκτικότητα των ούρων του αθλητή δεν ήταν φυσιολογική. Η ΔΟΕ εξακολουθεί να ερευνά την υπόθεση και αναμένεται να κάνει γνωστό σύντομα το όνομα του παραβάτη.

Παράλληλα σύμφωνα με πληροφορίες ανεπαρκές ήταν και το δείγμα που έδωσε ένας ακόμη αθλητής από την Ουγγαρία, ο Αντριάν Ανούς που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στη σφυροβολία και αναζητείται από τη ΔΟΕ για να δώσει νέο δείγμα.
Back to top
View user's profile Send private message
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 5:48 pm    Post subject: Reply with quote

Πολύ Gattaca υπόθεση!!

και μια ερώτηση...τις μπαταρίες, πού τις έβαζε; Wink Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
donganos
Full Member
Full Member


Joined: 06 May 2004
Posts: 348
Location: Edinburgh/Iraklio

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 7:16 pm    Post subject: Reply with quote

Καλά, απίστευτο! Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 8:38 pm    Post subject: Reply with quote

Εν τω μεταξύ ο βλάξ ο Ευαγγελάτος την ωρα που έλεγε για τον Φαζεκας και την υποθεση ντόπινγκ εδειχνε και ξαναεδειχνε τον Γερμανο θρύλο της δισκοβολίας Καρλ Χαιντς Ριντλ που χθες δεν τα καταφερε... Τον εκαψε τον ανθρωπο... Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 8:39 pm    Post subject: Reply with quote

Σαρρής, Ιακωβάκης, Τσάτουμας, Σερέλης, Φιλύνδρας, έξω όλοι....
Καλά που έχουμε και τις γυναίκες στο στίβο και βλέπουμε μια άσπρη μέρα. Ο Τσάτουμας ήταν καταφανώς εκτός τόπου και χρόνου. Έκανε και δηλώσεις χαμογελώντας, με τη φοβερή ατάκα "έκανα το καλύτερο που μπορούσα, ευχαριστώ τον κόσμο που με βοήθησε" (να κάνω τα άλματα άκυρα)!! Razz Razz Razz Razz

Μόνο ο Γκούσης πέρασε στα ημιτελικά των 200, ενώ ο Κορκίζογλου στο δέκαθλο αγωνίζεται τραυματισμένος αν και είναι πολύ χαμηλά στην κατάταξη...

Εφεντάκη πέρασε στα ημιτελικά των 1500 με χρόνο, και σε λίγο τρέχει η Καϊδαντζή στα 200. Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Zamafou
Full Member
Full Member


Joined: 13 Jul 2004
Posts: 286

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 8:51 pm    Post subject: Reply with quote

Όντως, έσκισαν οι γυναίκες μας.

Εν τω μεταξύ, εγώ δείχνω τις αθλήτριες μας σε κάτι λιγούρια ξένους και καμαρώνω.

Τι σου κάνει, φίλε μου, το ΝΟΥΝΟΥ!
Back to top
View user's profile Send private message
Centaur
Junior Member
Junior Member


Joined: 09 Aug 2004
Posts: 84
Location: Volos

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 10:08 pm    Post subject: Reply with quote

Τρία posts μεταφέρθηκαν στο topic "Ολυμπιακοί αθλητές".

Υ
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 10:38 pm    Post subject: Reply with quote

Παράκληση: Επειδή το θέμα των αναβολικών το έχουμε κατακερματίσει, παρακαλώ να μην δοθεί εδώ απάντηση μέχρι να μεταφέρω τα 2 παραπάνω post στο topic "Ολυμπιακοί αθλητές". Από εκεί και πέρα, μπορείτε να συνεχίσετε κανονικά την πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση.
Στον παρόν topic, για την ευκολία όλων μας, ας περιοριστούμε στο καθαρά αγωνιστικό μέρος του στίβου, έτσι όπως εξελίσσεται στο ΟΑΚΑ. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lamp Kiddy
Junior Member
Junior Member


Joined: 21 May 2004
Posts: 73
Location: Winnipeg, Canada

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 10:54 pm    Post subject: Reply with quote

Μεταφέρθηκε στο topic "Ολυμπιακοί Αθλητές".

Υ
Back to top
View user's profile Send private message
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Tue Aug 24, 2004 11:21 pm    Post subject: Reply with quote

To πρωτο παγκοσμιο ρεκορ στο στίβο είναι γεγονος. Επι κοντω γυναικων 4.91 απο την Ελενα Ισιμπαγιεβα( κάπως έτσι) Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Ολυμπιακοί Αγώνες All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
Page 4 of 11

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr