stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Κλειστό Φαλήρου
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Κλειστά γήπεδα
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Fri Jan 30, 2004 11:25 pm    Post subject: Κλειστό Φαλήρου Reply with quote

Ανοίγω αυτό το thread για να φιλοξενήσει συζητήσεις για το νέο Κλειστό του Φαλήρου. Μπορείτε ακόμη να δείτε όσα είχαν ειπωθεί στο παλιό forum για το θέμα: http://stadia.proboards16.com/index.cgi?board=arenas&action=display&num=1060603391.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 11:05 am    Post subject: Reply with quote

Φωτογραφια Ιανουαριου 2004 ( daniilidis.gr ) :

Χωρητικοτητα : 8.500 ( μετα την Ολυμπιαδα θα υπαρχουν 3.800 μονιμες θεσεις ) .




Wink


Last edited by P.A.O. on Tue Feb 03, 2004 11:32 am; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
crs
Senior Member
Senior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 439
Location: A θ ή ν α

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 11:12 am    Post subject: Reply with quote

Το μαύρο χρώμα της οροφής είναι μονοτικό ή έτσι θα παραμείνει; Question
Iδού η απορία! Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: Tue Feb 03, 2004 11:25 am    Post subject: Reply with quote

Εμένα μου φαίνεται σαν λαστιχένια επένδυση για μόνωση. Δεν μπορώ να πω ότι δεν μ' αρέσει! Smile
Back to top
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 11:43 am    Post subject: Reply with quote

Και εμένα μάλλον μόνωση μου φαίνεται. Μακάρι να είναι έτσι και στο τέλος. Είναι αν μη τι άλλο πρωτότυπο και όμορφο (αν δε λερώνει) Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Demetrio
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 156

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 11:51 am    Post subject: Reply with quote

crs wrote:
Το μαύρο χρώμα της οροφής είναι μονοτικό ή έτσι θα παραμείνει; Question
Iδού η απορία! Rolling Eyes


νομίζω πώς αυτό θα είναι το τελικό αποτέλεσμα αφού, οπός φαίνετε σε αυτή την μεγέθυνση



έχει μπει η τελική μεταλλική επένδυση. Το χρώμα δεν είναι μαύρο αλλά μεταλλικό (στην Φώτο του Δανιιλιδις είναι το φως που πέφτει πάνω της που την κάνει να μοιάζει μαύρη). Cool

Αλλά έχω μια απορία για το κέντρο της σκέπης που θα έπρεπε να ήταν διαφανές, ξέρει κανίς τίποτα πάνω σε αυτό το θέμα; Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
crs
Senior Member
Senior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 439
Location: A θ ή ν α

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 11:53 am    Post subject: Reply with quote

Aν παραμείνει έτσι θα είναι ο τέλειος καμβάς για τους γλάρους... Very Happy Εκτός και το γεμίσουμε πρόκες, όπως κάνουν οι Ελληνάρες σε πολλά δημόσια κτήρια για να μη τα λερώνουν τα περιστέρια...
Back to top
View user's profile Send private message
nikosv
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 83
Location: Switzerland

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 12:17 pm    Post subject: Reply with quote

crs wrote:
Aν παραμείνει έτσι θα είναι ο τέλειος καμβάς για τους γλάρους... Very Happy Εκτός και το γεμίσουμε πρόκες, όπως κάνουν οι Ελληνάρες σε πολλά δημόσια κτήρια για να μη τα λερώνουν τα περιστέρια...



crs: mporo na se diaveveoso oti den to kanoun mono oi "Ellinares" opos les, alla ola ta kratoi tis evropis pou exo episkefthi kai idika gia ta peristeria. Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Doc
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 359
Location: Liverpool

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 1:02 pm    Post subject: Reply with quote

O NikosV εχει δικιο το διαβεβαιωνω και γω...
Το εβλεπα πολυ συχνα οταν ημουν στη Βρεταννια.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
savas
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 287

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 1:11 pm    Post subject: Reply with quote

to klisto einai katapliktiko!!!! panemorfo!!! kai ti mavro/gri stegastro deixni poli moderno!!! elpiso na mini etsi!
Back to top
View user's profile Send private message
Lord_7
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 193
Location: Glyfada

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 1:59 pm    Post subject: Reply with quote

Θα συμφωνησω και εγω για την ομορφια του κλειστου. Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως γινεται να χωραει 5.000 καθισματα επιπλεον και να ειναι μονο προσωρινες. Με αλλα λογια τι σκοπευουν να κανουν με τον τεραστιο χωρο που θα δημιουργηθει οταν φυγουν οι 5.000 θεσεις? Οπως το φανταζομαι εγω θα χωραει δυο γηπεδα μπασκετ στο κεντρο του γηπεδου... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: Tue Feb 03, 2004 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

Καταπληκτικό το νέο κλειστό Φαλήρου. Τέλειο το χρώμα του. Κρίμα που θα μειωθεί η χωρητικότητά του μετά τους Αγώνες. Θα μπορούσε να το χρησιμοποιήσει κάποια ιστορική ομάδα της Α1 και να γίνει καυτή έδρα με 8000 θεατές. Καλά νέα posts σε όλους...
Back to top
theo
New Member
New Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 48

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 2:29 pm    Post subject: Reply with quote

Anonymous wrote:
Καταπληκτικό το νέο κλειστό Φαλήρου. Τέλειο το χρώμα του. Κρίμα που θα μειωθεί η χωρητικότητά του μετά τους Αγώνες. Θα μπορούσε να το χρησιμοποιήσει κάποια ιστορική ομάδα της Α1 και να γίνει καυτή έδρα με 8000 θεατές. Καλά νέα posts σε όλους...
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 3:00 pm    Post subject: Reply with quote

Εχω την ιδια απορια με τον Lord_7 για την μειωση της χωρητικοτητας μετα την Ολυμπιαδα Confused
Βρισκω την μειωση απαραδεκτη !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 8:18 pm    Post subject: Reply with quote

episis peri peristerion kai glaron, kai edo stin ameriki to idio kanoune, mexri kai mikrous anemomilous me prokes bazoune gia na kaliptoune perissotero embado.
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2295
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 8:38 pm    Post subject: Reply with quote

Οι προσωρινές θέσεις δεν είναι στο κάτω αλλά στο πάνω διάζωμα. Ρίχτε καμιά ματιά και στη σελίδα του γηπέδου στο site!
Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Go Europe
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 208
Location: London, UK

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 8:38 pm    Post subject: Reply with quote

Lord_7 wrote:
Θα συμφωνησω και εγω για την ομορφια του κλειστου. Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως γινεται να χωραει 5.000 καθισματα επιπλεον και να ειναι μονο προσωρινες. Με αλλα λογια τι σκοπευουν να κανουν με τον τεραστιο χωρο που θα δημιουργηθει οταν φυγουν οι 5.000 θεσεις? Οπως το φανταζομαι εγω θα χωραει δυο γηπεδα μπασκετ στο κεντρο του γηπεδου... Laughing


Lord 7 και PAO πρώτα από όλα οι προσωρινές θέσεις θα είναι στην περιφέρεια του σταδίου όχι στο κέντρο, άρα άτοπο το σχόλιο.
Δεύτερον η σκεπή στην μεγένθυση δεν μου φαίνεται εντελώς τελειωμένη.
Τρίτον Demetrio κανεις δεν είπε οτί η σκεπή θα είναι διαφανής στο κέντρο!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Demetrio
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 156

PostPosted: Tue Feb 03, 2004 11:37 pm    Post subject: Reply with quote

Go Europe wrote:
...
Τρίτον Demetrio κανεις δεν είπε οτί η σκεπή θα είναι διαφανής στο κέντρο!!!


sorry αλλά αυτή είναι η ιδέα που είχα κάνει βλέποντας την μακέτα και των τρόπο κατασκευής του κεντρικού θόλου.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Wed Feb 04, 2004 12:22 am    Post subject: Reply with quote

Εγω τη βρισκω λογικοτατη τη μειωση ειδικα αμα προσεξεται που θα μπουν οι κερκιδες .
Πραγματι ειναι το μακραν το καλλητερο μικρο κλειστο της Ελλαδας και εχω την εντυπωση οτι θα εχει και καλες μεταολυμπιακες προοπτικες ,ειδικα λογω του μεγαλου χωρου στο πανω διαζωμα που θα δεινει μεγαλες δυμιουργικες δυνατοτητες σε διοργανωτες συνεδριων , εκδηλωσεων κτλ.
Back to top
View user's profile Send private message
linus
Junior Member
Junior Member


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 114

PostPosted: Thu Feb 05, 2004 12:19 am    Post subject: Reply with quote

Καλώς σας βρήκα στο νέο forum ρε σύντροφοι.
Έχω μια ρητορική ερώτηση να σας κάνω: τι να τα κάνουμε τα 2 κλειστά των 15000 και άλλα 4-5 των 6000-9000 θέσεων. Πόσες ομάδες θα παίζουν σε αυτά και πόσες θα τα γεμίζουν; Κακά τα ψέματα, ας χρησιμοποιηθούν για μπάσκετ και βόλεϊ τα πιο βολικά από αποψη χωροθέτησης και τεχνολογίας και ας χρησιμοποιηθούν τα υπόλοιπα για άλλα αθλήματα και εκθέσεις. Συνεπώς ας είναι και με προσωρινές εξέδρες, δεν πειράζει. Και μη ξεχνά κανείς τα σχέδια των ΑΕΚ και ΠΑΟ για τη δημιουργία δικών τους νέων κλειστών γηπέδων. Τι θα τα κάνουμε πια; Question
Back to top
View user's profile Send private message
panther-21-
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 119
Location: Athens,Kalamata

PostPosted: Thu Feb 05, 2004 2:34 am    Post subject: Reply with quote

linus wrote:
Καλώς σας βρήκα στο νέο forum ρε σύντροφοι.
Έχω μια ρητορική ερώτηση να σας κάνω: τι να τα κάνουμε τα 2 κλειστά των 15000 και άλλα 4-5 των 6000-9000 θέσεων. Πόσες ομάδες θα παίζουν σε αυτά και πόσες θα τα γεμίζουν; Κακά τα ψέματα, ας χρησιμοποιηθούν για μπάσκετ και βόλεϊ τα πιο βολικά από αποψη χωροθέτησης και τεχνολογίας και ας χρησιμοποιηθούν τα υπόλοιπα για άλλα αθλήματα και εκθέσεις. Συνεπώς ας είναι και με προσωρινές εξέδρες, δεν πειράζει. Και μη ξεχνά κανείς τα σχέδια των ΑΕΚ και ΠΑΟ για τη δημιουργία δικών τους νέων κλειστών γηπέδων. Τι θα τα κάνουμε πια; Question


Ρε παιδια με συγχωρειτε αλλα ωρες-ωρες δεν σας καταλαβαινω.
Τοσα χρονια λεγαμε,πως δεν εχουμε γηπεδα,σταδια και κλειστα,συγχρονα και λειτουργικα για να απολαμβανουμε τα αγαπημενα μας αθληματα και να αθλειτε η νεολαια μας και τωρα που τα φτιαξαμε λεμε τι θα τα κανουμε?

Τα περισσοτερα κλειστα θα ανηκουν σε ομοσπονδιες αθληματων.
π.χ ΣΕΦ-βολει,Νικαια-αρση βαρων,Λιοσια-παλη,τζουντο κ.λ.π,Γαλατσι-γυμναστικη,αρα σχεδον ολα τα κλειστα θα χρησιμοποιουντε σε καθημερινη βαση.
Ο Ολυμπιακος κατα πασα πιθανοτητα παει στο ΣΕΦ,ο ΠΑΟ δεν εχει κλειστο γηπεδο και παει μαλλον ή ΟΑΚΑ ή Γαλατσι,η ΑΕΚ του χρονου θα χρησιμοποιησει επισης ενα απο τα παραπανω,ενω υπαρχουν και δεκαδες αλλες ομαδες μπασκετ και βολει που μπορουν να τα χρησιμοποιησουν.
Αρα ποιο ειναι το προβλημα?

Οι μοναδικες εγκαταστασεις που πιστευω οτι θα ειναι προβλημα ειναι αυτες του Ολυμπιακου Σταδιου,εκτος εαν οπως και στο παρελθον,περαν των εθνικων ομαδων χρησιμοποιηθουν και απο καποια αλλη ομαδα.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nikosv
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 83
Location: Switzerland

PostPosted: Thu Feb 05, 2004 12:35 pm    Post subject: Reply with quote

Είμαι απόλυτα σύμφωνος με τον panther-21. Νομίζω ότι που και που υπάρχει μια σχετική απελπισία από μερικούς.

Για τούς απελπιστικούς > Παιδιά μην ξεχνάμε ότι χωρίς τους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2004, έργα σαν αυτά πού γίνονται σήμερα στην Αθήνα και σε ολόκληρη την Ελλάδα θα τα βλέπαμε μετά από πολλά χρόνια και μερικά από αυτά μάλλον ποτέ !
Back to top
View user's profile Send private message
nikosv
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 83
Location: Switzerland

PostPosted: Thu Feb 05, 2004 2:44 pm    Post subject: Reply with quote

Ypsilon wrote:
Παιδιά, όποιος έχει να συνεισφέρει στην ενημέρωση του φόρουμ σχετικά με το κλειστό Φαλήρου, μπορεί να το κάνει εδώ.
Όλες οι υπόλοιπες σκέψεις σχετικά με τη σημασία και τη μεταολυμπιακή χρήση των έργων, ή την κληρονομιά των Αγώνων, μπορούν να διατυπώνονται στο αντίστοιχο topic (σημασία Ολυμπιακών).


Εχεις δίκιο Υ...παρασήρθηκα λιγάκι ... sorry Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
Giorgos
Guest





PostPosted: Wed Mar 03, 2004 3:14 am    Post subject: Reply with quote

Πραγματικα πολυ ομορφο το νεο κλειστο!!!!Θυμιζει λιγο μικρο συγχρονο ΣΕΦ!Αλλα ρε παιδια εχω μια απορια...Μπορει,οπωσ κ τα αλλα νεα κλειστα(νικαια,γαλατσι κλπ..),να φιλοξενήσουν αγώνες μπασκετ;κ αν ναι υπαρχει περιπτωση να μετακομισει σε κανενα απ'αυτα καμμια ομαδα της Α1 ή θα πανε "στράφι" μετα τουσ Ολυμπιακους;;(χωρις να θελω να θιξω τους φιλους της παλης η του πινγκ-πονγκ,δεν ειναι κ τα πιο δημοφιλη σπορ..)
Back to top
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Fri Mar 05, 2004 4:36 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν ξερω αλλα αυτο το νεο Κλειστο του Φαληρου με κερδισε !
Ειναι καταπληκτικο γηπεδο και μεσα σε μια ωρα γνωριμιας ειδα πολλα πλεονεκτηματα που διαθετει το πανεμορφο Κλειστο !
Πρεπει να χρησιμοποιειται απο την Α1 Μπασκετ Ανδρων γιατι ειναι απο τα καλυτερα που διαθετει η πατριδα μας !!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Κλειστά γήπεδα All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 1 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr