stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Νέο Στάδιο Καραϊσκάκη
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 112, 113, 114  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vagelis
New Member
New Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 66

PostPosted: Mon Jul 19, 2004 11:32 am    Post subject: Reply with quote

Νομιζω πως με τα μαγαζια που εχουν φτιαχτει ο χωρος θα λειτουργει για ολο το χρονο και 24 ωρες.
Επισης θα ηθελα να συμπληρωσω οτι πολλοι μπορει να λενε οτι ο Ολυμπιακος πηρε ενα οικοπεδο φιλετο αλλα κανεις δεν ειπε οτι ο χωρος ειναι πολυ μικρος μιας και δεν γινοταν να χρησιμοποιηθει το υπεδαφος για υπογειες εγκαταστασεις.
Back to top
View user's profile Send private message
Gianluigi Buffon
Full Member
Full Member


Joined: 21 Jun 2004
Posts: 222
Location: Βέροια

PostPosted: Mon Jul 19, 2004 4:02 pm    Post subject: Reply with quote

και τι να τους κανει του υπογειους χωρους ρε φιλε?λεφτα εχει να αποπληρωσει το γηπεδο οχι οπως η αεκ και επιπροσθετως θα βρει και νερο αν γινει αυτο γιατι ειναι κοντα σε θαλασσα
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Mon Jul 19, 2004 5:40 pm    Post subject: Reply with quote

Με αφορμή το χάρτη με τις θύρες που εμφανίζεται παραπάνω ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος τι είναι τα τμήματα στο νέο γήπεδο.

π.χ είδα σε ένα φίλο ότι το εισητήριο του έλεγε θύρα 4 σειρά 5 και τμήμα 105(+ θέση τάδε). Αυτό το τμήμα τι είναι ??? Για ποιο λόγο έχει τμήμα και τι οριοθετεί το τμήμα μέσα σε μία θύρα???

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
vagelis
New Member
New Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 66

PostPosted: Mon Jul 19, 2004 5:42 pm    Post subject: Reply with quote

Τα ευκολως ενοουμενα παραλειποντε φιλε Buffon.
Back to top
View user's profile Send private message
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Mon Jul 19, 2004 10:47 pm    Post subject: Reply with quote

Ρε παιδιά περασα χτες κ είδα το Καραισκάκη σχεδόν βαμμένο.(είχα να περασω καμμια 20αρια μερες)Για να'μαι ειλικρινής δε μ'αρεσει το χρώμα που επιλέχτηκε..Μπορεί να μη λερώνει πολύ,είναι όμως πολύ μουντό!Σαν σκέτο μπετό.. Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Mon Jul 19, 2004 11:28 pm    Post subject: Reply with quote

Πρώτα, μία διόρθωση στο διάγραμμα με την αρίθμηση των θυρών που παρέθεσε πιο πάνω ο φίλος c_sun (με την ευκαιρία, πολλά μπράβο για την προσπάθεια μέσω της σελίδας σου).
Arrow Η θύρα "12+1" είναι πλέον η θύρα 14. Δεν υπάρχει δηλαδή θύρα 13 και η αρίθμηση πάει "...10, 11, 12, 14, 15...". Συνεπώς στην αρίθμηση των θυρών στο διάγραμμα, μετά την 14 πρέπει να προστεθεί ένα νούμερο. Ως συνέπεια, η τελευταία θύρα είναι η 35

Δεύτερον, για την ερώτηση του losada7:
Arrow Τα καθίσματα που αντιστοιχούν σε κάθε θύρα βρίσκονται αριστερά από την "μπούκα" της. Αντίστοιχα έχουν αριθμηθεί τα τμήματα (sections) των κερκίδων. Δηλαδή, όλο το "ορθογώνιο" αριστερά της μπούκας 3 (μέχρι την 4) είναι το τμήμα 103. Μετά το 104. Και ούτω καθεξίς.

Εδώ υπάρχει όμως ένα πράγμα που με παραξένεψε στα εισιτήρια του Αθήνα2004. Στο γήπεδο ισχύει ότι η αρίθμηση της θύρας "συμφωνεί" με το τμήμα. Π.χ. το διαρκείας μου εμένα για του χρόνου είναι στην θύρα 15, τμήμα 115.

Η πλάκα είναι όμως ότι στα ειστήρια της Ολυμπιάδας αυτό αλλάζει. Έχω εισιτήριο για τη θύρα 16, αλλά το τμήμα είναι πάλι το 115 (όχι το 116, όπως θα περίμενε κανείς). Ομοίως, ο φίλος του losada7 είναι στη θύρα 4 και στο τμήμα 105 (όχι το 104).

Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. Ελπίζω να μην έχει γίνει κανένα μπέρδεμα όταν τύπωσαν τα εισιτήρια, γιατί μόνο αυτό μας έλειπε.

Ξεκαθαρίζω πάντως ότι είναι 100% γκαραντί η πληροφόρηση ότι ο αριθμός της θύρας "ταιριάζει" με το τμήμα που βρίσκεται αριστερά της μπούκας.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Lothar_GR
Full Member
Full Member


Joined: 09 Jun 2004
Posts: 392
Location: Αθηνα

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 1:03 am    Post subject: Reply with quote

γιατι δεν υπαρχει θυρα 13? δεν το καταλαβενω αυτο.
Back to top
View user's profile Send private message
Gianluigi Buffon
Full Member
Full Member


Joined: 21 Jun 2004
Posts: 222
Location: Βέροια

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 1:10 am    Post subject: Reply with quote

λογω παναθηναικου θηρα 13 και τα λοιπα
Back to top
View user's profile Send private message
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 1:11 am    Post subject: Reply with quote

Γκουχ γκουχ! Πρωτοβουλία του Κόκκαλη!
Τώρα αν είναι προληπτικός και λόγω γρουσουζιάς το έκανε ή μήπως γιατί η 13 είναι η θύρα του ΠΑΟ θα σε γελάσω!!!!!!!!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 1:12 am    Post subject: Reply with quote

μάλλον τα λοιπά γιατί λόγω Παναθηναικού θα θύμιζε ψαροκώσταινα!!!!!!

Το νούμερο 13 να μην χρησιμοποιείτε σε αρίθμηση δεν είναι και το κάτι τόσο συνταρακτικό! πχ στην Αμερική σε κανένα κτίριο πάνω απο 12 ορόφους δεν χρησιμοποιείτε το νούμερο 13. Στα στάδια επίσης είναι απλά η προκατάληψη του γκαντέμικου αριθμού και όχι του Παναθηναικού! μήν γινόμαστε τόσο .... Cool
Back to top
View user's profile Send private message
kerveros
New Member
New Member


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 65

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 1:13 am    Post subject: Reply with quote

Για ευνόητους λόγους. Ωστόσο αυτό είναι τελείως ανώριμο σαν σκέψη. Εκτός αν ισχυριστούν ότι είναι γρουσουζιά Wink !!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 1:15 am    Post subject: Reply with quote

Όντως, συμφωνώ με τον Κερβέρο, αυτή η πράξη για οποιονδήποτε από τους 2 λόγους και αν έγινε, δείχνει ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΩΡΙΜΟΤΗΤΑ Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 1:29 am    Post subject: Reply with quote

Το λέω προκαταβολικά. Δεν θεωρώ τον εαυτό μου θερμοκέφαλο. Όσοι με γνωρίζετε από εδώ μέσα, πιθανώς να μπορείτε και να το πιστοποιήσετε. Wink Υποστηρίζω λοιπόν τα ακόλουθα:

Η μη ύπαρξη θύρας 13 στο Καραϊσκάκη εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου. Ευθαρσώς λέω ότι είναι μία "εύθυμη νότα". Μου αρέσει κιόλας, μπορώ να πω. Είναι σαν την πλακίτσα που κάνουμε μεταξύ μας όταν χάνουν ή κερδίζουν οι ομάδες μας. Είναι σαν την καλώς εννούμενη καζούρα.

Και τι έγινε δηλαδή που η αρίθμηση είναι ασυνεχής; So what? Θα πάθει τίποτα κανείς; Αντιθέτως, είναι υπόθεση απλώς του στυλ "κουβέντα-να-γίνεται-και-να-γελάμε". Chill out ρε παιδιά με την "ανωριμότητα", χαλαρώστε!
Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 1:33 am    Post subject: Reply with quote

OK Admin, απλά θεωρώ ότι μπορεί καποιοι, Παοτσήδες κυρίως να το πάρουν ως μεγάλη προκληση...
Αυτή είναι η γνώμη μου...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
LeoN
Visitor
Visitor


Joined: 19 Jul 2004
Posts: 4

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 9:50 am    Post subject: Reply with quote

Ευχαριστώ πολύ c_sun έστω και καθυστερημένα! Όσον αφορά το θέμα της έλλειψης θύρας 13 το σκοπό του τον κατάφερε. Έγινε θέμα συζήτησης Smile
Αρκετά έξυπνο
Back to top
View user's profile Send private message
c_sun
Junior Member
Junior Member


Joined: 11 May 2004
Posts: 107

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 9:59 am    Post subject: Reply with quote

Thnx Admin για τα καλά σου λόγια και τη διόρθωση. Το σχέδιο έγινε updated, όπως φαίνεται παραπάνω. Με την επισήμανση ότι η θύρα πχ. 11 ξεκινάει από τα αριστερά της μπούκας εξηγείται και το άλλο σχέδιο της ΠΑΕ για την αντιστοίχηση των 3ετών εισιτηρίων διαρκείας.
Όσο για την αντιστοίχηση των εισιτηρίων των ΟΑ, δε γνωρίζω κάτι, μιας και τα παραπάνω σχέδια προήλθαν από το .pdf του επίσημου Ολυμπιακού, όταν ανακοίνωνε τέλη Μάρτη τα 3ετή διαρκείας.
Tpt, Leon. Smile
____________
NewKaraiskaki
Back to top
View user's profile Send private message
R4K
Visitor
Visitor


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 8

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 10:06 am    Post subject: Reply with quote

Γεια σας,

Καθηστερημένα ναι μεν αλλά αξιώθηκα και εγώ!! Λοιπόν...νομίζω πως το forum είναι καταπληκτικό, δεδομένου ότι δαπανώντας 1 ώρα μπορείς να έχεις μια πλήρη εικόνα για το τι έχει συμβεί τους τελευταίους μήνες στο Στάδιο.

Μου αρέσει που δεν υπάρχει θύρα 13...δεν είμαι προληπτικός,ούτε θερμοκέφαλος ,αλλά κάτι τέτοια είναι το αλατοπίπερο μας.

By the way...admin και εγώ στην 15 είμαι...παρεούλα θα χτυπάει η καρδιά μας με τις γκέλες του ανατόλ. και φέτος!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Choriatis 2004
Senior Member
Senior Member


Joined: 25 Feb 2004
Posts: 480
Location: Athens/Aigio

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 3:50 pm    Post subject: Reply with quote

Πηρα τα εισιτηρια για το Καραισκακι(προημιτελικος ΟΑ) και βρισκομαι στη θυρα 15 Cool
Η πωληση των μονοετους διαρκειας εισιτηριων ξεκινησε?
Αν ναι ποσα εχουν πωληθει περιπου Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
Lowbaper
New Member
New Member


Joined: 16 Apr 2004
Posts: 40
Location: Pefo Moschatou

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

Gianluigi Buffon wrote:
λογω παναθηναικου θηρα 13 και τα λοιπα

Νομιζω οτι ειναι και γι' αυτο αλλα κυριως για την ''γρουσουζια''.Εξαλλου στο ΟΑΚΑ καθομασταν στην Θυρα 13 και οχι στην 7 παρα μονο στα ντερμπυ που στην 13 καθοταν οι φιλοξενουμενοι... Wink Wink
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 8:04 pm    Post subject: Reply with quote

Περασα εχθες απο το Καραισκακη και το εξωτερικο βαψιμο εχει σχεδον τελειωσει.Το γηπεδο ειναι πραγματικα πανεμορφο.
Οσο γι’αυτο που λεει ο Admin για την αριθμηση απο αριστερα εχει απολυτο δικιο...
Back to top
View user's profile Send private message
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 8:05 pm    Post subject: Reply with quote

Admin wrote:
Η μη ύπαρξη θύρας 13 στο Καραϊσκάκη εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου. Ευθαρσώς λέω ότι είναι μία "εύθυμη νότα". Μου αρέσει κιόλας, μπορώ να πω. Είναι σαν την πλακίτσα που κάνουμε μεταξύ μας όταν χάνουν ή κερδίζουν οι ομάδες μας. Είναι σαν την καλώς εννούμενη καζούρα.


Αυτο ακριβως πιστευω κ’εγω...
Back to top
View user's profile Send private message
2M3
New Member
New Member


Joined: 01 May 2004
Posts: 33
Location: Berkeley

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 9:31 pm    Post subject: Reply with quote

Sxetika me thn arithmhsh twn thyrwn/sections, upopsiazomai oti oi xwroi metaksu twn thurwn (sections) prepei na einai prosbasimoi kai apo tis duo thures pou ta orizoun (analoga me thn pleura tou section sthn opoia kathesai, eiserxesai apo thn antistoixh thura). Isodunama, apo kathe thura exeis prosbash kai sta duo geitonika ths sections.

Odhgoumai se auto to sumperasma, kathws autos einai o pleon ortholgikos tropos plhrwshs kai ekkenwshs tou stadiou.

Sxetika me thn arithmhsh twn sections, auth prepei na sumpiptei me thn arithmhsh kapoias apo tis geitonikes thures (ths aristerhs h ths deksias, analoga me th thesh tou sto ghpedo).

Epanalambanw oti den exw kammia plhroforhsh, apla upotheseis kanw.

... kai sorry gia ta greeklish, alla mono auta uposthrizei h texnologia edw.
Back to top
View user's profile Send private message
john
New Member
New Member


Joined: 23 May 2004
Posts: 40
Location: olympiakos -7-

PostPosted: Tue Jul 20, 2004 11:30 pm    Post subject: Reply with quote


oti kai na lene egw xerw oti tou xronou tha vlepw RIVALDO
me tin erythroleuki sto gipedo k@vla to KARAISKAKI!
kai autoi as pezoun stin etoimoropi lewforo kai
o ntemis sto OAKA
Back to top
View user's profile Send private message
R4K
Visitor
Visitor


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 8

PostPosted: Wed Jul 21, 2004 1:12 pm    Post subject: Reply with quote

Μεταξύ Κερκίδας και στεγάστρου υπάρχει ένα αξιοσέβαστο κενό.
Υπάρχει πρόβλεψη κάλυψής του? Εάν όχι , έχει διασφαλισθεί ότι το...ανεμόβροχο δεν θα δημιουργεί προβλήματα?

Δεν με απασχολεί τίποτα άλλο...απλά να μην κρυώνει ο Rivaldo....
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Jul 21, 2004 1:29 pm    Post subject: Reply with quote

R4K, η ερώτηση έχει απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες του θέματος αυτού. Δεν προβλέπεται να καλυφτεί το κενό.

Επίσης αν κανείς σκέφτεται να συνεχίσει τις "σπιρτόζικες" αναφορές, όπως αυτή του μέλους john από πάνω, ή να απαντήσει ανάλογα, να μην το κάνει.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 112, 113, 114  Next
Page 62 of 114

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr