stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Οδικά Έργα (2)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 172, 173, 174 ... 419, 420, 421  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Υποδομές και έργα
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ο.Υ.Σ.Τ.
Full Member
Full Member


Joined: 02 Aug 2004
Posts: 374
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 11:07 am    Post subject: Reply with quote

Αν γινει ο δρομος ετσι οπως τον δειχνουν στον χαρτη με αφετηρια την Α.Ο. οπως το ειδα "με το ματι" θα συμφερει ολους να παγαινουν απο εκεινο το δρομο για να φτασουν στην Αθηνα γιατι και λιγοτερα χλμ φαινεται οτι ειναι και γλιτωνεις και 2-3 διοδια. Δεν ξερω αν κανω λαθος
Back to top
View user's profile Send private message
Cpt. Haddock
Full Member
Full Member


Joined: 10 Mar 2010
Posts: 200

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 1:55 pm    Post subject: Reply with quote

Ποια διόδια γλυτώνεις;

Αφου θα έχει στην είσοδο και μετα θα πληρώνεις και στην Αττική Οδό (ερχόμενος)
Back to top
View user's profile Send private message
Engineer
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jul 2007
Posts: 754

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 2:10 pm    Post subject: Reply with quote

Συμφωνώ και εγώ ότι δεν πρόκειται να γλυτώσεις διόδια. Χωρια που τα διοδια θα πρεπει να ειναι ισοποσα με εκεινα που θα πληρωνει κανεις απο την αλλη πλευρα ετσι ωστε να υπαρχει μοιρασμενο κυκλοφοριακο φορτιο (αλλα και απουσια ενστασεων απο τις εταιρειες παραχωρησης) Πάντως ο δρόμος θα πρέπει να ξεκινά από την Αθηνών Κορινθου για να εχει νόημα και να εξυπηρετεί και τα νοτια προαστια ή αλλιως να δημοπρατηθει και ο κομβος Σχιστου Σκαραμαγκα αν και τοτε καποιος που ερχεται απο Πειραια και θελει να ανεβει Θηβα και Λαμια θα κανει ενα Γ. Λογικά θα μπορουσε να συνδυαστει και με τη ανακατασκευη της Αθηνών - Κορινθου απο τα φαναρια του Δαφνιου μεχρι τη γεφυρα Παραδεισου στη Ελευσινα.
Back to top
View user's profile Send private message
AUGalos
Full Member
Full Member


Joined: 01 Mar 2007
Posts: 382
Location: San Antonio, Texas

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 2:28 pm    Post subject: Reply with quote

Εξπρές διαδικασίες για το έγο Λευκάδα -Άκτιο!

Την άμεση προώθηση του έργου υποθαλάσσιας ζεύξης της Λευκάδας,το οποίο θα υλοποιηθεί με τη μέθοδο της σύμβασης παραχώρησης σε ιδιώτες, ανακοίνωσε χθες το υπουργείο Υποδομών.Ο οδικός άξονας Λευκάδα - Ακτιο είναι μήκους 5 χιλιομέτρων και αναμένεται να δημοπρατηθεί στις αρχές του 2011.Με την ολοκλήρωση των αξόνων Λευκάδα - Ακτιο - Αμβρακία και Αμβρακία - Αντίρριο (τμήμα Ιονίας Οδού) η χρονοαπόσταση μεταξύ Λευκάδας και Αντιρρίου θα μειωθεί κατά τουλάχιστον 45 λεπτά. Η απόσταση Αθήνα - Λευκάδα θα γίνεται σε λιγότερο από 3 ώρες, ενώ η απόσταση Θεσσαλονίκη - Λευκάδα σε περίπου 3,5 ώρες.Επίσης, κατά την πρώτη συνεδρίαση της Επιτροπής αποφασίστηκε η επιτάχυνση των απαραίτητων διοικητικών και νομοθετικών ρυθμίσεων για τα μεγάλα έργα.Γι’ αυτόν τον λόγο συστήνονται ομάδες εργασίας από τους γενικούς γραμματείς και υπηρεσιακούς παράγοντες των αρμόδιων υπουργείων, οι οποίες έως τις 30 Ιουλίου θα υποβάλουν για έγκριση στην επιτροπή σχετικές προτάσεις. Η Επιτροπή θα συνεδριάσει εκ νέου σε 15 ημέρες.

Πηγή: http://epirusgate.blogspot.com/2010/07/blog-post_6325.html
Back to top
View user's profile Send private message
aikinn
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 08 Jul 2004
Posts: 763

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 2:39 pm    Post subject: Reply with quote

Noμίζω ότι η φώτο παραπλανεί γιατί το σχέδιο μου φαίνεται παράλογο. Δεν γίνεται να πέφτει στην Αττική Οδό για 2 λόγους.

Ο πρώτος είναι ότι δεν μπορείς να αναγκάσεις τον κόσμο να πληρώσει έναν ιδιωτικό/βοηθητικό δρόμο, ο οποίος δεν ανήκει στο δίκτυο των εθνικών/επαρχιακών οδών.

Ο δεύτερος είναι ότι δεν μπορείς να πεις στον κόσμο να πληρώσει 2.85€ για να κάνει μία διαδρομή 1 χιλιομέτρου. Κανείς δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσει.

Η λογική λέει ότι ο δρόμος είτε θα πέφτει πάνω στον κόμβο Εθνικής-Αττικής, είτε πιο πριν όπως δείχνει ο χάρτης, χωρίς όμως διόδια εισόδου. Και στις δύο όμως περιπτώσεις θα πρέπει να φτιαχτεί γέφυρα που να συνδέει την Αττική οδό ή τον νέο δρόμο, με το ρεύμα της Εθνικής προς Αθήνα. Μια άλλη λογική θα έλεγε να τροφοδοτούνται τα αυτοκίνητα στη Αττική και να φτιαχτεί ένας σοβαρός δρόμος προς δυτικά προάστια, πριν από τα πρώτα διόδια που στο Θριάσιο.
Back to top
View user's profile Send private message
gouperman
Full Member
Full Member


Joined: 05 Oct 2005
Posts: 282
Location: aegean sea...

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 2:55 pm    Post subject: Reply with quote

το σχεδιο δεν ειναι παραλογο..απο την κατασκευη της αττικης οδου υπαρχει προβλεψη για μελλοντικο κομβο πριν τα μετωπικα διοδια θριασιου(Α/Κ προφητη ηλια μου φαινεται πως λεγεται) για την μελλοντικη συνδεση με τον αξονα ελευσινα-θηβα-υλικη.θα εχετε προσεξει αλλωστε στην Α.Ο στο ρευμα προς ελευσινα πως σε ενα σημειο ο δρομος "χανει"και μια λωριδα κυκλοφοριας και απο 3+ΛΕΑ γινεται 2+ΛΕΑ..ακριβως εκει θα γινει η συνδεση με τον νεο αξονα Wink οποτε δεν νομιζω να τοποθετηθουν διοδια στην εισοδο της αττικης οδου προς ελευσινα(προς αθηνα θα πληρωνεις ετσι και αλλιως στα μετωπικα θριασιου που βρισκονται 500m πιο κατω)
Back to top
View user's profile Send private message
aikinn
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 08 Jul 2004
Posts: 763

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 3:05 pm    Post subject: Reply with quote

Αυτό λέω και γω και δεν είναι λογικό. Ένας κάτοικος του Χαιδαρίου για παράδειγμα, άμα έρθει από Θήβα δεν έχει νόημα να ακολουθήσει τον νέο δρόμο, διότι θα πληρώσει διόδια για ένα χιλιόμετρο μέχρι να φτάσει στον περιφερειακό Αιγάλεω, μιας και το ρεύμα προς Ελευσίνα της Αττικής δεν σε βγάζει στο ρεύμα προς Αθήνα της Εθνικής. Συνεπώς ο συγκεκριμένος ταξιδιώτης θα πάει κανονικά από την ΠΑΘΕ. Δηλαδή ο νέος δρόμος θα εξυπηρετεί μόνο όσους πάνε από Θήβα προς Κόρινθο και από Θήβα προς Ανατολικά προάστια. Συνεπώς μιλάμε για έναν δρόμο που δεν εξυπηρετεί την περιοχή στην οποία έχει φτιαχτεί.
Back to top
View user's profile Send private message
StavrosGramm
Junior Member
Junior Member


Joined: 01 Mar 2010
Posts: 180
Location: Athens

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 3:08 pm    Post subject: Reply with quote

nice gouperman Wink
Back to top
View user's profile Send private message
gouperman
Full Member
Full Member


Joined: 05 Oct 2005
Posts: 282
Location: aegean sea...

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 3:25 pm    Post subject: Reply with quote

μια χαρα ειναι..αλλωστε αντι να πληρωνει διοδια στη ΝΕΑ ΟΔΟ και να πηγαινει δυτικα προαστια μεσω λεωφ. αθηνων χανοντας χρονο και πηζοντας στο μποτιλιαρισμα θα κατεβαινει θηβα-ελευσινα και θα πληρωνει και στην αττικη οδο(οπως κανουν παρα πολλοι,ερχομενοι απο κορινθο,πληρωνουν και αττικη οδο ωστε να μην χανεται χρονος στο σκαραμαγκα και στο δαφνι)
Back to top
View user's profile Send private message
Cpt. Haddock
Full Member
Full Member


Joined: 10 Mar 2010
Posts: 200

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 4:27 pm    Post subject: Reply with quote

Υπόψιν οτι εαν μπεις Αττική Οδό απο τον κομβο Ασπροπύργου προς Ελευσίνα, δεν πληρώνεις Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Stavros86
Senior Member
Senior Member


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 422

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 4:59 pm    Post subject: Reply with quote

Αυτό έλειπε να πληρώνεις για τα 2 εναπομένοντα χιλιόμετρα μέχρι τη συμβολή με την Αθηνών-Κορίνθου.

----------------------------------------------------------

Edit:


Θαυμάστε!!!



Σήμερα το πρωί στο δαχτυλίδι Κηφισίας.
Back to top
View user's profile Send private message
vag1
Junior Member
Junior Member


Joined: 29 Feb 2008
Posts: 115

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 6:07 pm    Post subject: Reply with quote

Σύμφωνα με το Έθνος
Ολο και πιο κοντά... έρχονται η Καλαμάτα και η Σπάρτη στην Αθήνα. Η πρόοδος των εργασιών στους νέους αυτοκινητοδρόμους που θα ενώνουν τις δύο πόλεις με την πρωτεύουσα εξελίσσεται με ταχείς ρυθμούς.
http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11424&subid=2&pubid=19514948#
Back to top
View user's profile Send private message
sxiza07
Full Member
Full Member


Joined: 02 Oct 2008
Posts: 222
Location: Athens

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 8:39 pm    Post subject: ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ΕΘΝΟΣ Reply with quote

Αγαπητοί Φίλοι,

Δεν ξέρω εαν η κυρία Ρόββα Κατερίνα που υπογράφει το ρεπορτάζ του Έθνους μας τα λέει καλά, διότι, η διάβαση του Καλογερικού που ήταν προς παράδοση αρχές Αυγούστου πήγε πίσω 1,5 μήνες λόγω των αρχαίων που ξεφύτρωσαν ξαφνικά, και τώρα στο κλείσιμο του ρεπορτάζ αναφέρει "ότι η κοινοπραξία θα τα παραδώσει μέχρι τέλος του χρόνου".

Το μόνο σίγουρο είναι η διαπίστωση της αργοπορίας του Δημοσίου για την Τσακώνα.

Άρχισε πάλι το γνωστό γαιτανάκι με το πότε τελικά θα παραδοθεί η διάβαση Καλογερικού, ένα γαιτανάκι που το ζήσαμε πριν παραδοθεί το κομμάτι που αποφεύγει τις στροφές της Μεγαλόπολης. Είδομεν.

Πάντως, μετά απο αρκετά ηλεκτρονικά μου μηνύματα προς την Κοινοπραξία με τα οποία ζητούσα κάποιες απαντήσεις ή έστω ένα δελτίο τύπου για την καθυστέρηση, κανένας δεν μπήκε στον κόπο να μου απαντήσει ή να ασχοληθεί με την ανάρτηση ενός Δελτίου. Ενα δελτίου σαν αυτό που αναρτήθηκε άμεσα για την αναπροσαρμογή των διοδίων!!! Αυτονόητο.

Φίλοι, εάν μπορείτε να βρείτε πληροφορίες απο μέσα, ευπρόσδεκτες για να γνωρίζουμε. Ξανα-άρχισα να "ψήνω" τους Αυστραλούς για την επένδυση που ανέβαλαν πριν απο τρία χρόνια.

Καλό Καλοκαίρι Σε Όλους. Ραντεβού στη Μεσσηνία και σε όλη την Ελλάδα
Sxiza07
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ariskop
Senior Member
Senior Member


Joined: 18 Aug 2008
Posts: 678

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 8:41 pm    Post subject: Reply with quote

aikinn wrote:
το ρεύμα προς Ελευσίνα της Αττικής δεν σε βγάζει στο ρεύμα προς Αθήνα της Εθνικής. Συνεπώς ο συγκεκριμένος ταξιδιώτης θα πάει κανονικά από την ΠΑΘΕ. Δηλαδή ο νέος δρόμος θα εξυπηρετεί μόνο όσους πάνε από Θήβα προς Κόρινθο και από Θήβα προς Ανατολικά προάστια. Συνεπώς μιλάμε για έναν δρόμο που δεν εξυπηρετεί την περιοχή στην οποία έχει φτιαχτεί.


Δεν ισχύει αυτό. Μια χαρά μπορείς από την Α.Ο. προς Ελευσίνα να μπεις στην Αθηνών - Κορίνθου προς Αθήνα. Απλώς δεν υπάρχει η κατάλληλη σήμανση σήμερα...

Όπως κατεβαίνεις την Α.Ο. από το Θριάσιο προς Ελευσίνα βγαίνεις στον κόμβο 1 της Α.Ο. (κόμβος Μάνδρας - Α.Ο με την Ε.Ο. Ελευσίνα - Μάνδρα - Θήβα). Κάνεις αριστερά και σε 200 μέτρα είναι ο κόμβος με την Ε.Ο. Αθηνών -Κορίνθου όπου κανονικά μπαίνεις στην Ε.Ο. προς Αθήνα.

Με την κατασκευή της Α.Ο. ο δρόμος σε αυτό το τμήμα διαπλατύνθηκε. Βέβαια αν ποτέ γίνει ο νέος άξονας θα χρειάζεται κάποια βελτίωση το σημείο ώστε να αποφευχθούν κάποια φανάρια.



Επίσης πάντα ο αυτοκινητόδρομος Ελευσίνα - Θήβα ήταν να "κουμπώνει" στην Α.Ο. Όπως έχει πει ήδη ο gouperman η σύνδεση αυτή προβλέπεται, (όπως θα έχετε προσέξει λείπει το 3 από την αρίθμηση των κόμβων - το ίδιο γίνεται και στα Μεσόγεια με το κόμβο 19) ενώ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα διόδια. Ο δρόμος από την Ελευσίνα μέχρι το Θριάσιο είναι ελεύθερος και ούτε μπορούν να τοποθετηθούν διόδια...
Back to top
View user's profile Send private message
lkilint
Junior Member
Junior Member


Joined: 23 Sep 2008
Posts: 79
Location: Kalamata-Sparti

PostPosted: Thu Jul 08, 2010 9:23 pm    Post subject: Reply with quote

Tην ίδια και χειρότερη εικόνα έχω και εγώ για το Τρίπολη-Παραδείσια...το μόνο που είναι έτοιμο......είναι τα διόδια στο Μάναρι. Mr. Green Mr. Green ..(διόδια Ασσέας)...υπάρχει και φώτο...κάποια στιγμή θα την αναρτήσω...
Τέλος χρόνου και βλέπουμε για το Τρίπολη-Παραδείσια...
Τώρα για το Παραδείσια-Τσακώνα είναι πάρα μα πάρα πολύ πίσω...τώρα άρχισαν να δουλεύουν τις δύο μεγάλες γέφυρες...τη μεταλλική και τη Νότια...
Και πρόεκυψε και θέμα με στερέωση πρανούς στην Βόρεια τσιμεντένια κοιλαδογέφυρα....προς τους Χράνους...
Πάντως εντός Μεσσηνίας δουλεύουν σφεντόνα...αν και έχουν θεματάκια με τις απαλλοτριώσεις...κοντά στη Θουρία...
Back to top
View user's profile Send private message
aikinn
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 08 Jul 2004
Posts: 763

PostPosted: Fri Jul 09, 2010 2:10 am    Post subject: Reply with quote

Φίλε ariskop, έχεις δίκιο. Πότε δεν είχα προσέξει ότι αυτός ο κόμβος βγάζει στην εθνική. Έχω περάσει από το σημείο αυτό δεκάδες φορές και αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει κάποια σήμανση που να το επιδεικνύει. Εκτός άμα επειδή ποτέ δεν έδωσα σημασία, μου έχει διαφύγει. Συνεπώς άκυρα όσα είπα πιο πριν.
Back to top
View user's profile Send private message
gouperman
Full Member
Full Member


Joined: 05 Oct 2005
Posts: 282
Location: aegean sea...

PostPosted: Fri Jul 09, 2010 4:57 am    Post subject: Reply with quote

οσο για την εμπλοκη με την ΑΤΤΙΚΑΤ στην παρακαμψη λαμιας και στυλιδας,κατα τη γνωμη μου ειναι προτιμοτερο να λυθει η συμβαση και να γινει απευθειας αναθεση στον παραχωρησιουχο του Ε65(ΚΕΝΤΡΙΚΗ/ΝΕΑ ΟΔΟΣ)..θα μπορουσε να κατατεθει και με τροπολογια στην βουλη για να ενσωματωθει στην συμβαση παραχωρησης...ας δωσουν και καποια αντισταθμιστικα οφελη στην κοινοπραξια(χρηματα+επιπλεον εσοδα διοδιων πχ)θα ηθελα καποιος αν γνωριζει παραπανω να μας διαφωτισει αν η παραπανω προταση ειναι εφικτη ετσι ωστε να ολοκληρωθει το πεταλο μαλιακου και να χρηματοδοτηθει και ο Ε65.. Surprised
Back to top
View user's profile Send private message
Engineer
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jul 2007
Posts: 754

PostPosted: Fri Jul 09, 2010 9:35 am    Post subject: Reply with quote

Ελα ρε παιδια πρωι πρωι, λυπηθείτε μας. Ειναι δυνατο να συζηταμε σοβαρα άρθρο για το δρομο Τριπολη Καλαματα στην εφημεριδα ιδιοκτησιας Γεωργίου Μπομπολα, τον οποίο κατασκευαζει η κοινοπραξια με leader τον Ακτωρα ιδιοκτησιας Λεωνίδα Μπομπολα?
Back to top
View user's profile Send private message
tasosGR
Senior Member
Senior Member


Joined: 22 Jun 2006
Posts: 569
Location: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

PostPosted: Fri Jul 09, 2010 10:34 am    Post subject: Reply with quote

Πέστα ρε φίλε!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Cpt. Haddock
Full Member
Full Member


Joined: 10 Mar 2010
Posts: 200

PostPosted: Fri Jul 09, 2010 10:55 am    Post subject: Reply with quote

Stavros86 wrote:

Edit:


Θαυμάστε!!!



Σήμερα το πρωί στο δαχτυλίδι Κηφισίας.


Shocked Shocked Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
sxiza07
Full Member
Full Member


Joined: 02 Oct 2008
Posts: 222
Location: Athens

PostPosted: Fri Jul 09, 2010 1:01 pm    Post subject: ΕΘΝΙΚΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΤΡΙΠΟΛΗ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ Reply with quote

Αγαπητοί Φίλοι,
Αγαπητέ Φίλε Engineer,

Συμφωνώ με την άποψή σου. Yπάρχουν πάντοτε συμφέροντα και αυτά υπηρετούνται σκληρά και με οιονδήποτε τρόπο. Πάντως, το ρεπορτάζ δεν απέχει και πολύ απο την πραγματικότητα. Και εξηγώ αμέσως το γιατί.

Επειδή στο προηγούμενο post μου σας ανέφερα τη δυσαρέσκειά μου σχετικά με τα πολλά μηνύματα που είχα στείλει χωρίς καμία απάντηση, κατάφερα και μίλησα με τον υπεύθυνο εξυπηρέτησης πελατών του ΜΟΡΕΑ (μου τηλεφώνησαν στο κινητό μου απο τα κεντρικά γραφεία της Τρίπολης) και ο ευγενέστατος κύριος μου εξήγησε τα παρακάτω:

" Απο τη στιγμή που το έργο βρίσκεται εντός των χρονοδιαγραμμάτων και των ημερομηνιών παράδοσης, δεν έχει καμία υποχρέωση η κοινοπραξία για κανένα λόγο και για κανένα παράπονο να βγάλει ανακοίνωση ή δελτία τύπου για συγκεκριμένες ημερομηνίες παραδόσεων του έργου. Με ενημέρωσε ότι μετά την διαμάχη με το λατομείο που δυστυχώς πάει πίσω το έργο σχεδόν 2 μήνες (υπολόγιζαν να παραδώσουν τη διάβαση Καλογερικού γύρω στις 20 Αυγούστου), τελειώνει αυτές τις ημέρες και τα τυπικά η αρχαιολογική υπηρεσία και την επόμενη εβδομάδα ξεκινάνε να δουλεύουνε πάλι κανονικά. Τέλος, μου ανέφερε την επίσημη θέση της κοινοπραξίας η οποία είναι ότι, εάν όλα πάνε καλά και με τις καιρικές συνθήκες που θα επικρατήσουν απο τον Σεπτέμβρη και μετά, το σύνολο του έργου που είναι 2 ξεχωριστά κομμάτια (Καλογερικό - Αθήναιο & Αθήναιο - Παραδείσια - Αρχή Τσακώνας) θα είναι έτοιμο για το κοινό στο τέλος του Φθινοπώρου".

Παρά τις επανηλλειμένες προσπάθειές μου να του αποσπάσω έστω και προφορικά τον μήνα που θα παραδοθεί, δεν μου έλεγε και επέμενε στη φράση "τέλος φθινοπώρου". Στο τέλος, επειδή τον πίεσα και λίγο μου είπε "Μέχρι τέλος του χρόνου θα έχει παραδοθεί". Τέλος, για τον δρόμο μέσα στη Μεσσηνία, μου ανέφερε οτι είναι πιο μπροστά απο τα χρονοδιαγράμματα που θέλουν το όλο έργο να παραδίδεται το καλοκαίρι του 2011. Αυτό είναι πολύ ευχάριστο νέο.

Τα στοιχεία του υπευθύνου Εξυπηρέτησης Πελατών που μίλησα εγώ προσωπικά, είναι στην διάθεσή σας εάν θέλετε. Πάντως και να τηλεφωνήσετε στα κεντρικά στην Τρίπολη, ευχαρίστως θα σας συνδέσουν να μιλήσετε.

Ευχαριστώ για την υπομονή σας και ελπίζω να σας βοήθησα. 4 μήνες ακόμη υπομονή και προχωράμε.

Sxiza07
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Demis
New Member
New Member


Joined: 27 Jan 2010
Posts: 55
Location: London

PostPosted: Fri Jul 09, 2010 2:42 pm    Post subject: Reply with quote

http://picasaweb.google.com/lkilint/UntitledAlbum02#
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
orthodontist
Full Member
Full Member


Joined: 18 Apr 2010
Posts: 388
Location: New York

PostPosted: Fri Jul 09, 2010 5:40 pm    Post subject: Reply with quote

Σχετικά με την παράκαμψη Αγρινίου......


http://www.aixmi-news.gr/index.php/epikairotita/reportaz/914-2010-07-09-11-04-11
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
nvb
Junior Member
Junior Member


Joined: 09 Jan 2010
Posts: 119

PostPosted: Fri Jul 09, 2010 7:35 pm    Post subject: ΕΘΝΙΚΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΤΡΙΠΟΛΗ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ Reply with quote

Αγαπητε Sxiza07

Επτρεψε μου να χω καποιες επιφυλαξεις, γι αυτα που σου ειπε ο υπευθυνος του ΜΟΡΕΑ

1) Σχετικα με το "Απο τη στιγμή που το έργο βρίσκεται εντός των χρονοδιαγραμμάτων και των ημερομηνιών παράδοσης, δεν έχει καμία υποχρέωση η κοινοπραξία για κανένα λόγο και για κανένα παράπονο να βγάλει ανακοίνωση ή δελτία τύπου για συγκεκριμένες ημερομηνίες παραδόσεων του έργου"..... Στο δελτιο τυπου που ειχαν βγαλει για την 2η σηραγγα του Αρτεμισιου, μιλουσαν για καλογερικο τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ 2010. Αρα αφου θα καθυσστερησει, πρεπει να βγαλουν δελτιο τυπου

2) Ιουνιο του 2009, ειχα κ εγω επικοινωνησει με το ΜΟΡΕΑ, και μια ευγενεστατη κυρια, μου ειχε πει οτι κανουν καθε δυνατη προσπαθεια να το παραδωσουν το Σεπτεβριο του 2009 (ηταν τοτε που μας κοροϊδευαν ολοι, οτι το Σεπτεβρη του 2009, τερμα οι στροφες της Μεγαλοπολης).

3) "τέλος φθινοπώρου"....το φθινοπωρο τελειωνει 30 Νοεμβριου Wink

4) "εάν όλα πάνε καλά και με τις καιρικές συνθήκες που θα επικρατήσουν"....το ειχαμε ξανακουσει, διοτι μας ειχαν δωσει και μια νεα προθεσμια, για την παραδοση του Αθηναιο-Λευκτρο, τελος του 2009 Wink

Συγχωρεστε μου, την πικρα, αλλα ηθελα οταν ανεβω αθηνα, απο τις διακοπες μου την Μεσσηνια, να περασω απο τον καινουργιο δρομο.....

Υ.Γ. Το τμημα, Αλλαγη-Καλο Νερο, το εχει αναλαβει ο ΜΟΡΕΑΣ ή η ΙΟΝΙΑ ΟΔΟΣ;;;; Γνωριζουμε χρονοδιαγραμμα;;;;;;
Back to top
View user's profile Send private message
gouperman
Full Member
Full Member


Joined: 05 Oct 2005
Posts: 282
Location: aegean sea...

PostPosted: Fri Jul 09, 2010 7:47 pm    Post subject: Reply with quote

το καλο νερο-αλλαγη ειναι της Κ/Ξ ολυμπια οδος..η συμβατικη ημερομηνια παραδοσης ειναι αυγουστος του 2014,αν και οπως εχουμε πει και εδω,το τμημα της ολυμπιας οδου απο πυργο και νοτιοτερα(μαλλον μεχρι καλο νερο ειναι σιγουρο)οτι δεν θα ανακατασκευαστει.. Rolling Eyes ως αντισταθμιστικο ο διακλαδωσεις αυτοκινητοδρομου θα φτασουν αρχ.ολυμπια και κυπαρισσια..
http://www.olympiaodos.gr/index.php?ID=key_Dates_EL Arrow το χρονοδιαγραμμα του εργου(δεν γινεται αναφορα για καιαφα κτλ..)

Arrow ο μορεας κατασκευαζει μονο ενα τμημα του κομβου συνδεσης ολυμπιας οδου με τον αυτοκινητοδρομο σε μηκος περιπου 2km..
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Υποδομές και έργα All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 172, 173, 174 ... 419, 420, 421  Next
Page 173 of 421

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr