stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Εδώ κολλάνε τα πάντα για τα ΣΠΟΡ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 129, 130, 131  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
aikinn
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 08 Jul 2004
Posts: 763

PostPosted: Tue Dec 08, 2009 9:28 pm    Post subject: Reply with quote

Το θέμα είναι ότι όπως και να το κάνουμε, ο Τεν-Κάτε μπορεί να μην πήρε ούτε έναν δυσκολο αγώνα φέτος (0-0-5 με Ατλετικο, Γαλατά, Ολυμπιακό), αλλά είναι μόλις ένα πόντο πίσω στο πρωτάθλημα, σχεδόν σίγουρος Κυπελλούχος και εντός στόχων στην Ευρώπη. Δεν νομίζω ότι ήταν τόσο επιβεβλημένη η κινηση απομάκρυνσής του.
Άμα αυτή η κίνηση αποσυντονίσει την ομάδα τι θα λέει μετά ο Πατέρας? Η διαιτησία είναι αμερόληπτη φέτος. Ο θείος δεν κάνει παιχνιδι πλέον, όπως έχει ο ίδιος ο Παναθηναικός πει. Που θα ρίξει το φταίξιμο? Στις επιλογές του? Κάηκε από μόνος του.
Και σαν Ολυμπιακό αν με ευχαριστούσε μία φορά η παρουσία του Τεν-Κατε στον πάγκο, πλέον είμαι 10 φορές χαρούμενος με τους Νιοπλια-Βαζέχα. Μεγάλο το βάρος του Παναθηναικού για αυτούς.


Last edited by aikinn on Tue Dec 08, 2009 11:31 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Tue Dec 08, 2009 10:40 pm    Post subject: Reply with quote

το να αλλάζεις προπονητή κάθε χρόνο είναι ήδη αστείο....το να αλλάζεις συνεχεια το δεκέμβριο είναι ακόμη πιο αστείο.

Και δε βοηθάει στην εικόνα του πρωταθλήματος.....γιατί αυτά τα βλέπουν και έξω. Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Wed Dec 09, 2009 12:23 am    Post subject: Reply with quote

Το πιο ,και πραγματικά, αστείο είναι να διαλέγεις προπονητες οι οποιοι είναι για διώξιμο στον τέλος της σεζόν ή τον Δεκέμβρη.
Δεν πιστεύω ότι ο Νιόπλιας είναι απο αυτούς.Έχω την καλυτερη γνώμη,απο την Εθνική Ελπίδων(έχω δει και παιχνίδια προετοιμασίας),αλλά δεν ξέρω αν ήταν η κατάλληλη στιγμή για να αναλάβει τον ΠΑΟ.

Οσο για τον Σιμάο που γράφει ο Pindos,απλά να πώ ότι οποτε δεν έπαιζε ο Σιμάο ,ο ΠΑΟ είχε την αμυντική εικόνα του ματς με τον Ατρόμητο.
Αυτό δεν σημανει ότι δεν μ'αρέσει ο Μάτος,ισα ίσα πιστεύω ότι ήταν έγκλημα που τον έδωσαν δανεικό.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Alexandros
Junior Member
Junior Member


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 168
Location: ATHENS

PostPosted: Wed Dec 09, 2009 3:37 pm    Post subject: Reply with quote

Υπαρχει και μια αλλη ερμηνεια συμφωνα με ενα ρεπορταζ που διαβασα καπου και που το αφηνω στην κριση σας.Συμφωνοι οτι ετσι κι αλλιως υπηρχε δυσαρεσκεια προς το προσωπο του ολλανδου.Ομως στο συγκεκριμενο timming ακομα και οι πολεμιοι του(Βαρδ/Γιαννακ) δεν ηθελαν να τον διωξουν.Ηταν καθαρα αυθαιρετη κινηση του Πατερα που αιφνιδιασε ακομα και τους υπολοιπους μετοχους.Το Μαιο τελειωνει η θητεια του Πατερα και ο Γιαννακοπουλος εθεσε εαυτον για την επομενη ακομα κι αν προσπαθησε να τα μπαλωσει μετα τις δηλωσεις που εκανε(Ειμαι εδω οποτε με χρειαστει ο ΠΑΟ απο οποιοδηποτε ποστο κτλ...).Συμφωνα λοιπον με τον δημοσιογραφο Ο Γιαννακοπουλος τα εχει ηδη βρει με τον Τζιγγερ για την επομενη προεδρια πραγμα το οποιο σημαινει οτι ειναι σχεδον βεβαιη η διαδοχη.Εκτος αν.....
Ο Πατερας που συμφωνα παλι με το ρεπορταζ επιθυμει να μεινει και για δευτερη σεζον παιρνει ενα ρισκο με μια κινηση εντυπωσιασμου.Διωχνει εναν προπονητη με τον οποιο ειχε αρχισει και η εξεδρα να δυσφορει και φερνει δυο ελπιδοφορους νεους προπονητες που αποτελουν και συμβολα για την ομαδα(και την εξεδρα...) και ετσι σε περιπτωση που παρει πρωταθλημα θα το χρεωθει προσωπικα οτι πηρε την κατασταση πανω του εκανε κινηση ματ προσωπικο στοιχημα κτλ κτλ.Ακομα κι αν το χασει το πρωταθλημα ετσι κι αλλιως θεωρει οτι κατα πασα πιθανοτητα θα επερνε την προεδρια ο Γιαννακοπουλος οποτε τι ειχαμε τι χασαμε.Ομως πονταρει στο πρωταθλημα ετσι ωστε να το χρεωθει προσωπικα και να μην μπορει να τον "κουνησει" κανενας...Δεν ειναι τυχαιος αλλωστε ο εκνευρισμος του Γιαννακοπουλου με αυτη την κινηση.
Back to top
View user's profile Send private message
pindos10
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 866
Location: White River

PostPosted: Sun Dec 13, 2009 10:10 pm    Post subject: Reply with quote

Δυστυχως για την ΑΕΚ και οχι μονο, η TV λεει μαλλον ναυαγει η συμφωνια με Κοζωνη. Μου θυμιζει την περιπτωση του ΠΑΟΚ με Σαββιδη. Βεβαια η ΑΕΚ δεν εχει γηπεδο για να παρει ο Κοζωνης, οπως ηθελε ο Σαββιδης. Με εξαγριωμενο τον κοσμο να δουμε που θα οδηγηθει αυτη η κατασταση. Ενα αλλο που θελω να σχολιασω, παρακολουθωντας την χθεσινη ηττα του Αρη απο τον Αστερα Τριπολης, ειναι η καταντια αυτης της καποτε μεγαλης ομαδας. Οι ανθρωποι του Αρη και μιλαω για ολους που ειχαν την τυχη της ομαδας στα χερια τους, ειναι απολυτως υπευθυνοι γι'αυτο το χαλι. Δεκα ξενοι ποδοσφαιριστες στην ενδεκαδα και μονος ελληνας ο τερματοφυλακας Σηφακης. Ειναι ντροπη και ξεφτιλα. Και αν αυτοι δεν καταλαβαινουν, ας ερθουν οι νομοι και οι περιορισμοι με υποχρεωτικη συμμετοχη ενος αριθμου ελληνων ποδοσφαιριστων. Μετριοτατοι ξενοι ποδοσφαιριστες που δεν προσφερουν τιποτα, ενω υπαρχουν πολυ καλυτεροι τους ελληνες χωρις να ειναι και πρωτα ονοματα. Ας πουμε αυτος ο αρχιπαλτουδιας Χαβιτο ,που τον σφυριζει ολο το Χαριλαου ή Κλεανθης Βικελιδης αν θελετε, με τις εντελως αμπαλες ενεργειες του. Θυμαμαι τον κομπασμο των ανθρωπων του Αρη για τα μεγαλα "κονε" με τον αδελφο του Ροναλντινιο και την αθροα προσελευση "παιχταραδων" στην ομαδα και να τα αποτελεσματα. Φιλοι του Αρη, επειδη το ονομα της ομαδας κανει κλικ σε ολους τους Ελληνες, ειτε εξ'αιτιας της μεγαλης μπασκετικης ομαδας, ειτε της μεγαλης ποδοσφαιρικης που ειχε στις αρχες της δεκαετιας του '80, οταν ειχε δωσει και τα μπαραζ για το πρωταθλημα, παρτε επιτελους παπουτσια απο τον τοπο μας γιατι κοντευετε να μεινετε εντελως ξυπολητοι.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Mon Dec 28, 2009 10:06 pm    Post subject: Reply with quote

καλά τελικά οι ομάδες μας έχουν κανένα ενδιαφέρον για την ευρώπη η μονο για τα λεφτά? απότι ακούω και διαβάζω ο ολυμπιακός έχει πρώτο στόχο το πρωτάθλημα για να μπει απευθείας στο επόμενο champions league και να πάρει τα 20 εκατομμύρια.....να τα κάνει τι? να ξαναπάρει το πρωτάθλημα?

το ίδιο και ο ΠΑΟ αλλα αυτός έστω έχει καιρό να πάρει πρωτάθλημα..

κρίμα γιατί και καλή κλήρωση έχουν και μπορούσαν να κάνουν κάτι.

αλλα θέλει και σχεδιασμό.....

όχι να ψάχνεις έναν παίχτη τον 8 εκατομμυρίων και να μην παίζει καν στο πιο κρίσιμο ευρωπαϊκό mats! έλεος.... Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
pindos10
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 866
Location: White River

PostPosted: Thu Dec 31, 2009 4:39 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδια, και να μην ξεχασουμε σημερα, μερα που ειναι, να ευχηθουμε ΟΛΟΙ μαζι χρονια πολλα στον παναξιο πρωταθλητη χειμωνα εις το ευγενες αθλημα της ποδοσφαιρισης, Παναθηνα'ι'κο, και να του ευχηθουμε μια χρονια γεματη επιτυχιες και τιτλους. Αντε, και πρωταθλητης "καλοκαιριου" το Μαη.
Back to top
View user's profile Send private message
pindos10
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 866
Location: White River

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 11:50 pm    Post subject: Reply with quote

Ρε παιδια, επειδη δεν καταλαβα, σε ποιους εταξε πριμ ο Πατερας προχθες? Στους παικτες του Παναθηνα'ι'κου ή στους παικτες της ΑΕΚ?
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Fri Jan 08, 2010 2:45 pm    Post subject: Reply with quote

στον ολυμπιακό που τώρα θα διώξει ΚΑΙ τον Ζίκο για να κάνει περίπατο η bordeaux και να χαθεί ali μια πολύ καλή ευκαιρία στην ευρώπη..... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Fri Jan 08, 2010 3:24 pm    Post subject: Reply with quote

συγνωμη ποια ειναι ακριβως η ευκαιρια του Ολυμπιακου; μιλαμε για μια ομαδα που σερνεται απο την αρχη της χρονιας με καποιες στιγμιαιες εκλαμψεις.

η παρουσια/απουσια του Ζικο λιγη σημασια θα παιξει στο αν θα κανει περιπατο η Μπορντο.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Fri Jan 08, 2010 10:21 pm    Post subject: Reply with quote

η ευκαιρία είναι ότι είσαι στους 16 με μια πολύ καλή κλήρωση. εννοείτε είναι καλή ομάδα αλλα αν θες καφενεία τότε μη πας στο champions league καθόλου....

όσο για τον ζίκο, προφανώς δε βοηθάει ούτε να alazeis 30 προπονητές το χρόνο... Rolling Eyes

όσο και να φημίζονται η ελληνικές ομάδες για παράδοση στους υπηρεσιακούς προπονητές... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Fri Jan 08, 2010 10:40 pm    Post subject: Reply with quote

εγω παντως εχοντας δει τη φετινη μπορντο και τον φετινο ολυμπιακο μονο ευκαιρια δεν βλεπω. ασε που στο λιμανι τωρα φανταζομαι οτι το ch league δεν το πολυσκεφτονται...
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Fri Jan 08, 2010 10:52 pm    Post subject: Reply with quote

δυστυχώς φιλε όσο πιστεύω πως μπορεί να πάει καλά ο ολυμπιακός , διαχρονικά μου δίνει την εντύπωση πως παίζει μονο για τα λεφτά της πρόκρισης και μετά τον όμιλο αδιαφορεί......κρίμα.
Back to top
View user's profile Send private message
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Fri Jan 08, 2010 10:58 pm    Post subject: Reply with quote

ειδικα φετος αυτο εχει ακουστει πολυ: οτι δηλαδη ο Κοκκαλης εφερε τον κετσπαγια που δεν επροκειτο να ζητησει πολυ ακριβους παιχτες. γινανε καποιες αξιολογες μεταγραφες (μελμπεργκ, μαρεσκα) χωρις βεβαια καμια να ειναι πολυ δαπανηρη, ανεβασε στροφες και ο Μητρογλου και ο Κοκκαλης εβγαλε τα εκατομυρια της προκρισης στους 16 ευκολα και αναιμακτα Laughing

εν τω μεταξυ εφερε και τον ζικο για να ηρεμησει τον κοσμο, ο οποιος υπηρξε τεραστιος παιχτης αλλα ως προπονητης δεν εχει δειξει μεχρι στιγμης τιποτα αξιολογο, τρελαθηκαν και οι εφημεριδες οτι ο ολυμπιακος γινεται βραζιλια, αρχισε και η καλοκαιρινη παρελαση χειμωνιατικα με αντριανο, μπεν αρφα και λοιπους για να ερθει τελικα ο λουα λουα.
Back to top
View user's profile Send private message
pindos10
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 866
Location: White River

PostPosted: Fri Jan 08, 2010 11:07 pm    Post subject: Reply with quote

Ειναι οντως καταπληκτικο. 30 εκ. στην τσεπη για να ανακοινωσει μεταγραφη καποιων χιλιαδων ευρω. Ο Κοκκαλης βεβαια συμπεριφερεται οπως το ελληνικο δημοσιο. Βαζει χερι στα λεφτα μιας κερδοφορας επιχειρησης για να καλυψει τις ζημιες μιας προβληματικης.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Fri Jan 08, 2010 11:10 pm    Post subject: Reply with quote

ακριβώς, και βεβαια οποτε πάει uefa ο ολυμπιακός η αδιαφορία φαίνεται περισσότερο. Χωρίς οπαδισμό θεωρώ πως ΑΕΚ και ΠΑΟ παίζουν και λίγο για το γόητρο, το όνομα, και ένα marketing όσο νά ναϊ...

εδώ δήλωσε ο κόκκαλης ήδη ότι ο ben αρφά θα ήταν μεταγραφή για το πρωτάθλημα ώστε να σιγουρέψουν συμμετοχη στο επόμενο champions league και τα 20 εκατομμύρια......

e τότε γιατί βλέπουμε ποδόσφαιρο αφού δεν έχουν στόχο? Confused Evil or Very Mad


ο ζίκο και οποιος έχει περάσει από ελλάδα δεν μπορεί να είναι όλοι άσχετοι.....έρχονται με καλο βιογραφικό και φεύγουν νύχτα.

ας τους αφήσουμε επιτέλους να προσαρμοστούν, όπως οι παίχτες.
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sat Jan 09, 2010 10:35 am    Post subject: Reply with quote

Και μετά πως περιμένουμε να ανοίξει η "βαλβίδα της κοινωνικής εντροπίας" , ώστε να μειωθεί η "κοινωνική αταξία"(οικονομική, ταξική, μορφωτική) και να αποκατασταθεί πρόσκαιρα η κοινωνική ηρεμία ;

Δεν νομίζω τελικά ότι είναι τυχαία η συχνή αλλαγή προπονητών στις 2-3 μεγάλες ομάδες της Ελλάδας.
Σε ποιό άξιο προπονητή σε αυτές τις ομάδες, έχει δοθεί η πίστωση χρόνου που δόθηκε λ.χ στο Φέργκισον;
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Sat Jan 09, 2010 12:07 pm    Post subject: Reply with quote

μονο στον ten kate και πάλι δε ξέρω τι συνθήκες εργασίες υπήρχαν.......το ποδόσφαιρο έχει δημιουργήσει ημιμαθείς οπαδούς της αρπαχτής.

Έγινε φυσιολογικό να λες σε μια ομάδα που κέρδισε 13 πρωταθλήματα να βγάλουν της φανέλες επειδή έχασαν 2(!) αγώνες.

Η ευρώπη είναι πολυτέλεια για να φτιαχνόμαστε με καμια niki με μεγάλες ομάδες.....τόσα μας νοιάζουν.

Όταν δε βλέπουμε πως οι 2 μεγαλύτερες επιτυχίες είναι από ομάδες με προπονητή 9 και 10 χρονια (εθνική και μπασκετικός ΠΑΟ) τότε καληνύχτα... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Ο.Υ.Σ.Τ.
Full Member
Full Member


Joined: 02 Aug 2004
Posts: 374
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Sat Jan 09, 2010 10:57 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
μονο στον ten kate και πάλι δε ξέρω τι συνθήκες εργασίες υπήρχαν.......το ποδόσφαιρο έχει δημιουργήσει ημιμαθείς οπαδούς της αρπαχτής.


Αρχιζει να φαινεται και στον ΠΑΟΚ, ο οποιος με τον Σαντος στο τιμονι για 3η χρονια (και ευχομαι για πολλες ακομα) ειναι μακραν η πιο σταθερη ομαδα φετος.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Sun Jan 10, 2010 1:23 pm    Post subject: Reply with quote

προφανώς, αλλα και αυτόν έτοιμοι ήταν να τον διώξουν αρκετές φορες......τον ζαγοράκη τον κάνανε yo-yo από την ali, φύγε -γυρνα....


από εκεί που δε συμπαθούσα τον ΠΑΟΚ λόγο οπαδών και μιας νοοτροπίας ποδοσφαίρου, τώρα μου αρέσει πολύ σαν 11ada και φαίνεται από τα αποτελέσματα. Το ίδιο και για τον άρh (που επίσης ήταν έτοιμος να διώξει τον κούπερ πριν 2-3 βδομάδες!!!). Shocked

ο aris μάλιστα το έχει παλέψει και στην ευρώπη....κάτι ασυνήθιστο για της μικρότερες ομάδες που άπειρες φορες αποκλείονται από καφενεία παίζοντας αδιάφορα η χωρίς πρόγραμμα.

Θα έλεγα το ίδιο για την ΑΕΚ αλλα εκεί που έχει 2-3 καλές χρονιες έχει άπειρους αποκλεισμούς από πρώτους γύρους με μικρές ομάδες που για το μέγεθος της δεν δικαιολογείται.....κρίμα.
Back to top
View user's profile Send private message
aikinn
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 08 Jul 2004
Posts: 763

PostPosted: Mon Jan 18, 2010 4:42 am    Post subject: Reply with quote

Φίλε ΑΟΚ, καλή και όμορφη η φετινή σας πορεία στην Superleague, αλλά νομίζω ότι κάτι πρεπει να κάνετε με τον πρόεδρό σας. Η σημερινή κατάσταση ήταν τραγική και πιστεύω ότι θα στεναχώρησε κάθε Καβαλιώτη. Εκτός από το γεγονός ότι με την τακτική του απαγόρευσε στους πολίτες της πόλης να πάνε να δούνε την τοπική ομάδα, για μένα είναι ο ηθικός αυτουργός των επεισοδίων. Δε θέλω να αγιοποιήσω τα τσογλάνια οπαδούς που έχουμε, αλλά όταν ανοίγεις το σπίτι σου σε άτομα που ξέρεις ότι θα το κάψουν, και διώχνεις μέσα από αυτό την οικογένειά σου, τότε δε σου φταίει ο κάφρος, η αστυνομία, το κράτος, το σύμπαν όλο αλλά το ρημάδι το κεφάλι σου. Λες και άμα έδινε μόνο 500 εισιτήρια σε μας, το υπόλοιπο γήπεδο δε θα γέμιζε από τους Καβαλιώτες.

Καλός ο Σμόλαρεκ λοιπόν, αλλά ο άνθρωπος έχει καταντήσει νταβάς της ίδιας σας της ιστορίας. Το ίδιο έκανε με τον ΠΑΟΚ, το ίδιο με μας και το ίδιο θα κάνει και με τον Βαζελο. Νομίζω ότι θα συμφωνείς μαζί μου και πραγματικά λυπάμαι για ότι έγινε σήμερα, διότι (χρονικά) μετά τον Εργοτέλη θεωρώ την Καβάλα την πιο συμπαθή επαρχιακή ομάδα η οποία αξίζει να παραμείνει στα μεγάλα σαλόνια για όσο περισσότερο γίνεται.
Back to top
View user's profile Send private message
pindos10
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 866
Location: White River

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 12:32 am    Post subject: Reply with quote

Ψοφος σημερα. Στους -8 επεσε το θερμομετρο.
Back to top
View user's profile Send private message
AOK G4
Junior Member
Junior Member


Joined: 14 Jul 2008
Posts: 187

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 1:09 am    Post subject: Reply with quote

aikinn wrote:
Φίλε ΑΟΚ, καλή και όμορφη η φετινή σας πορεία στην Superleague, αλλά νομίζω ότι κάτι πρεπει να κάνετε με τον πρόεδρό σας. Η σημερινή κατάσταση ήταν τραγική και πιστεύω ότι θα στεναχώρησε κάθε Καβαλιώτη. Εκτός από το γεγονός ότι με την τακτική του απαγόρευσε στους πολίτες της πόλης να πάνε να δούνε την τοπική ομάδα, για μένα είναι ο ηθικός αυτουργός των επεισοδίων. Δε θέλω να αγιοποιήσω τα τσογλάνια οπαδούς που έχουμε, αλλά όταν ανοίγεις το σπίτι σου σε άτομα που ξέρεις ότι θα το κάψουν, και διώχνεις μέσα από αυτό την οικογένειά σου, τότε δε σου φταίει ο κάφρος, η αστυνομία, το κράτος, το σύμπαν όλο αλλά το ρημάδι το κεφάλι σου. Λες και άμα έδινε μόνο 500 εισιτήρια σε μας, το υπόλοιπο γήπεδο δε θα γέμιζε από τους Καβαλιώτες.

Καλός ο Σμόλαρεκ λοιπόν, αλλά ο άνθρωπος έχει καταντήσει νταβάς της ίδιας σας της ιστορίας. Το ίδιο έκανε με τον ΠΑΟΚ, το ίδιο με μας και το ίδιο θα κάνει και με τον Βαζελο. Νομίζω ότι θα συμφωνείς μαζί μου και πραγματικά λυπάμαι για ότι έγινε σήμερα, διότι (χρονικά) μετά τον Εργοτέλη θεωρώ την Καβάλα την πιο συμπαθή επαρχιακή ομάδα η οποία αξίζει να παραμείνει στα μεγάλα σαλόνια για όσο περισσότερο γίνεται.


Για ολα αυτα συμφωνω και ανηκω στην μερια των Καβαλιωτων με αυτη την αποψη. Προσωπικα θελω να σηκωθει να φυγει, αλλωστε ειμαι απο αυτους που τον βριζουν στο γηπεδο. Βεβαιως υπαρχουν αλλοι που κοιταν μονο τα αγωνιστικα και λενε περασμενα ξεχασμενα γι αυτα, υπαρχουν αλλοι που λενε μαγαζακι του ειναι ας κανει οτι θελει (αυτοι συνηθως δεν πατανε και στο γηπεδο) και αυτοι που λενε εγω ειμαι ΑΟΚ να παει να &^* η "Νεα Καβαλα" (μην νομιζεις τα εχουμε διαχωρησει για τα καλα αυτα τα δυο εδω στην Καβαλα).

Δυστυχως ομως ετσι δεν μπορεις να κανεις ενα κοινο μετοπω και να τον διωξεις. Γνωστη η τακτικη που εφαρμοζεται. ΔΙΕΡΕ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕ.

Quote:

Καλός ο Σμόλαρεκ λοιπόν, αλλά ο άνθρωπος έχει καταντήσει νταβάς της ίδιας σας της ιστορίας.

Ναι το ξερω τα ελεγα απο περσυ οτι μας γραφει ως πολη και ως οπαδους αλλα ολοι "Ειναι τρελος ο προεδρος" λεγαν. Ηρθε να κανει το ξεπλημα του και θα σηκωθει να φυγει και την στιγμη που εχει καταστρεψει συνδεσμους μας εχει εξουθενωσει οπαδικα (απο περσι) εχει διωξει τον κοσμο της ομαδας, εχει διαλυσει καθε στοιχειωδη οργανωση και υποδωμη με το που φυγει πεφτουμε Γ΄και αν δεν βρεθει καποιος να σωσει την ομαδα Δ' και βοηθα παναγια μου.

Εαν καταστραφει η οπαδικη βαση της ομαδα αυτοματος η ομαδα δεν εχει μελλον. Ετσι ο Ψωμιαδης τωρα στοχο εχει πως θα διαλυσει τους συνδεσμους και τους φιλους και οπαδους της ομαδας ωστε να κανει το ξεπλημα του τωρα και μετα να διαλυθει η ομαδα ωστε να μην βγει τιποτα απο τις βρομιες του στο φως. Εχω δει και μαθει παρα πολλα παρασκηνιακα, οπως του οτι οσο κοστιζει η "Νεα Καβαλα" κοστιζει και ο Ορφεας Ελευθερουπολης. Δεν ξερω αν θα μαθαιτουν αυτα ποτε αλλα η ιστορια μας αγωνιστικα εαν συνεχιστει αυτη η εξω αγωνιστικη κατασταση θα ειναι πολυ συντομη χρονικα.
Back to top
View user's profile Send private message
Psilalonitis-1982
Senior Member
Senior Member


Joined: 14 Dec 2005
Posts: 616
Location: Πατρα

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 10:30 am    Post subject: Reply with quote

Για μια ακομη φορα στη Πατρα...

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=12103&catid=6

....δυο γαϊδαροι μαλλωνανε σε ξενο αχερωνα

Ολα εγιναν με αφορμη τον αγωνα ΕΑΠ-Ολυμπιακου (3-0) για την Α1 του βολλεϋ.
Την ιδια ωρα οι πραγματικοι φιλοι του αθληματος ειχαν παει στο κλειστο του Αγιου Διονυσιου
να απολαυσουν το παιχνιδι.
Θαλεγα και οι νουν εχοντες πατρινοι (που βεβαια συμπαρασταθηκαν στην ομαδα της πολης τους).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
per88
Full Member
Full Member


Joined: 02 Nov 2009
Posts: 220

PostPosted: Tue Feb 02, 2010 8:00 pm    Post subject: Reply with quote

Πάει και ο ΠΑΟΚ. Ο Πας Γιάννινα θριάμβευσε. Παναθηναικέ σοβαρέψου αύριο.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 129, 130, 131  Next
Page 124 of 131

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr