stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Σχέση Κράτους-πολιτών
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 28, 29, 30  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dromeas
Full Member
Full Member


Joined: 25 Oct 2007
Posts: 367
Location: Λονδίνο

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 2:15 am    Post subject: Reply with quote

H ζωή για εμένα είναι ΙΕΡΗ! Ακόμα και αν πετούσε πέτρες ή μπουκάλια το παιδί, πώς είναι δυνατόν να το σκοτώσεις έτσι ψυχρά; Σε όλη μου τη ζωή ήμουν κατά των πολέμων, της θανατικής ποινής, των βασανιστηρίων, της τυφλής βίας! Δεν θα αλλάξω τώρα τις πεποιθήσεις μου!
Εγώ θα συνεχίσω να ονειρεύομαι έναν κόσμο που η δημοκρατία θα λειτουργεί, τα κόμματα θα αναλαμβάνουν τις ευθύνες τους, το Κράτος θα είμαστε εμείς -όλοι εμείς και όχι οι άλλοι, θα υπάρχει κοινωνία πολιτών, θα υπάρχει ΔΙΑΛΟΓΟΣ, αισθητική, αγάπη για το περιβάλλον, για την ομορφιά και την τέχνη, ΣΕΒΑΣΜΟΣ, συντροφικότητα... Δεν με νοιάζει αν θα με πάρουν στο "ψιλό", δεν με νοιάζει αν προσπαθήσουν να χλευάσουν αυτά που πιστεύω! Αν κύριοι έχετε το δικαίωμα να καταστέλετε κάθε προσπάθεια αντίδρασης και αντίρρησης και αν εσείς οι άλλοι κύριοι έχετε δικαίωμα να μην πιστεύετε στο κράτος δικαίου και στον σεβασμό απέναντι στον συνάνθρωπό σας, εγώ θα πολεμήσω για το δικαίωμά μου στις αξίες μου! Ελπίζω και πιστεύω πως υπάρχουν και άλλοι που συμφωνούν μαζί μου... ΟΧΙ ΣΤΗ ΒΙΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 3:51 am    Post subject: Reply with quote

παιδιά λέγεται λέγεται για φτώχεια και φτώχεια,....μήπως έχετε κάποια στατιστικά να δούμε μέσους ορους, εισοδήματα και ΉΔΗ (human development index) της χώρας? όχι σε σχέση με τα τρίτα κράτη (γιατί αν και έχει ειπωθεί στην TV, το θεωρώ αστείο..) αλλα σε σχέση με την ΕΕ?
Back to top
View user's profile Send private message
UWG
Senior Member
Senior Member


Joined: 24 Feb 2004
Posts: 513
Location: Atlanta USA

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 7:17 am    Post subject: Reply with quote

Όσα λεφτά και να τους δόσης αυτή πάλι θα βγούν στους δρόμους να τα κάψουν όλα. Μονο εάν αλλάξουμε την νοοτροπία μας σαν χωρα θα σταματήσουν αυτές η κουταμάρες που γίνονται στους δρόμους μας τις τελευταίες μέρες πάρτε το χαμπάρι.
Back to top
View user's profile Send private message
gm2263
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1840
Location: Athens, Hellas

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 11:50 am    Post subject: Reply with quote

Δυο ατάκες, εξυπνακίστικες μεν αλλά to the point (e-rooster blog, σχόλια):

Quote:
Πάντως εγώ δεν τα βάζω με τους νέους που καταστρέφουν. Από κάποιο μεγαλύτερο έμαθαν και αυτοί να αψηφούν το νόμο. Από τον πατέρα τους που καβαλούσε το πεζοδρόμιο για να παρκάρει, το θείο τους που έχτισε εξοχικό σε καμένη δασική έκταση, τον εφοριακό που τα τσέπωσε από τους γονείς του για να κάνει τα στραβά μάτια, και πάει λέγοντας. Με όποιον δάσκαλο καθίσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις δε λέει και ο λαός μας? Δε θέλουμε ως Έλληνες βρε αδερφέ να εφαρμόζεται ο νόμος όταν δε μας βολεύει, η μάλλον θέλουμε, αλλά μόνο για τους άλλους.


Quote:
θα ήθελα να δω πόσοι γονείς θα άφηναν τα παιδιά τους να συμμετάσχουν στα έκτροπα αν η κυβέρνηση πέρναγε νόμο που έλεγε ότι όσοι συλλαμβάνονται σε επεισόδια δεν έχουν ποτέ το δικαίωμα να διοριστούν στο δημόσιο.

LOL X 1000!!! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Alius
Full Member
Full Member


Joined: 07 Jun 2008
Posts: 269
Location: Athens

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 12:09 pm    Post subject: Reply with quote

Απόλυτα σωστοί!!

Παιδεία και κουλτούρα... Όσο και αν μοιάζει απλό και κοινότυπο...
Back to top
View user's profile Send private message
worldofjustice
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Sep 2004
Posts: 983
Location: Zurich

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 12:25 pm    Post subject: Reply with quote

^Άρα περιμένουμε. Αυτά θέλουν χρόνο. Θα τα πούμε την επόμενη 20αετία να δούμε πως πήγε το πείραμα.

Ciaooooo
Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 1:50 pm    Post subject: Reply with quote

αμάν με τα ΜΜΕ πάντως...τώρα δείχνουν της πιστολιές του αστυνομικού στον αέρα και δε δείχνουν απότι άκουσα το κομμένο δάχτυλο και τα σκάγια που έφαγε ένας άλλος αστυνομικός .... Confused
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 1:52 pm    Post subject: Reply with quote

gm2263 wrote:
Δυο ατάκες, εξυπνακίστικες μεν αλλά to the point (e-rooster blog, σχόλια):

Quote:
Πάντως εγώ δεν τα βάζω με τους νέους που καταστρέφουν. Από κάποιο μεγαλύτερο έμαθαν και αυτοί να αψηφούν το νόμο. Από τον πατέρα τους που καβαλούσε το πεζοδρόμιο για να παρκάρει, το θείο τους που έχτισε εξοχικό σε καμένη δασική έκταση, τον εφοριακό που τα τσέπωσε από τους γονείς του για να κάνει τα στραβά μάτια, και πάει λέγοντας. Με όποιον δάσκαλο καθίσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις δε λέει και ο λαός μας? Δε θέλουμε ως Έλληνες βρε αδερφέ να εφαρμόζεται ο νόμος όταν δε μας βολεύει, η μάλλον θέλουμε, αλλά μόνο για τους άλλους.


Quote:
θα ήθελα να δω πόσοι γονείς θα άφηναν τα παιδιά τους να συμμετάσχουν στα έκτροπα αν η κυβέρνηση πέρναγε νόμο που έλεγε ότι όσοι συλλαμβάνονται σε επεισόδια δεν έχουν ποτέ το δικαίωμα να διοριστούν στο δημόσιο.

LOL X 1000!!! Laughing


οποιον έχει οποιοδήποτε ενδιαφέρον για την σωστή εφαρμόσει του νομου (μη πω και για πιο σφιχτούς νομους) πολύ εύκολα θα τον πουν χουντικό η τρελό.....ειδικά η νεολαία...

τι να πεις...
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 2:47 pm    Post subject: Reply with quote

Λίγo πoλύ, oι νέoι αυτό θα πιστεύoυν αφoύ με αφoρμή την αδικία , την ασυδoσία και την ανoμία έχoυν χάσει τα σημεία αναφoράς τoυς.

Έχoυμε φύγει πρo πoλλoύ από τo Eλλάς Eλλήνων Xριστιανών και πάμε oλoταχώς πρoς τo Eλλάς Eλλήνων Aναρχικών.


ΥΓ:
Aυτές τις μέρες εκτός από τo ''παράδoξo τoυ Γρηγόρη'' περί ανόδoυ τoυ χρηματιστηρίoυ εν μέσω κατάλησης της τάξης, είχαμε σε αρκετά φόρα, ''παράθυρα'' και ραδιόφωνα τo παράδoξo των oυσιαστικών πoλιτικών συζητήσεων και όχι μόνo των κoμματικών.

edit

Το πρωτότυπο του κατωτέρω αποσπάσματος από το έργο του Ισοκράτη, που παραθέτει ο Δαμιανός είναι αυτό:

... ουδ η τουτον τον τροπον επαιδευε τους πολιτας ωσθ’ ηγεισθαι την μεν ακολασιαν δημοκρατιαν, την δε παρανομιαν ελευθεριαν, την δε παρρησιαν ισονομιαν, την δ εξουσιαν του ταυτα ποιειν ευδαιμονιαν, αλλα μισουσα και κολαζουσα τους τοιουτους βελτιους και σωφρονεστερους απαντας τους πολιτας εποιησεν.

Όταν όμως οι " " ενεργοί πολίτες " " αγνοούν όχι μόνο το ανωτέρω αλλά και άλλες πρωτογενείς αρχές ["Αδύνατον οικείσθαι πόλιν άνευ δικαιοσύνης και πολιτικής Αρετής"(Αριστοτέλης) ] μην περιμένουμε την δημοκρατία μας και πιο συγκεκριμένα τη Πόλη ή Κράτος μας να μην καταστραφεί.

Βέβαια από την άλλη πολλοί ""προοδευτικοί"" ενεργοί και μη πολίτες και καιροσκόποι θεωρούν το "Το ευδαιμον το ελευθερον, το δ ελευθερον το ευψυχον. " του Περικλή, ως κατάλοιπο της φασιστοχουντικής ιδεολογίας.


Last edited by losada7 on Wed Dec 10, 2008 5:03 pm; edited 4 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 4:12 pm    Post subject: Reply with quote

Να υποθέσω ότι όταν είσασταν και σεις μικροί, όταν οι γονείς σας σας απαγόρευαν οτιδήποτε, εσείς τους ακούγατε.

Η οργή και η αγανάκτιση υπάρχει. Και αφού δεν υπάρχει καμία απολύτως θέληση από τους κυβερνόντες (και τους υπολοίπους) να κάνουν κάτι ουσιαστικό για τον λαό, όπως έστρωσαν έτσι θα κοιμηθούν.

VIVA LA REVOLUTION! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
damianos
Full Member
Full Member


Joined: 03 Aug 2007
Posts: 222
Location: Thessaloniki

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

"Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία."
Ισοκράτης (436 π.Χ-338 π.Χ.)

XΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ!!
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

όταν εννοείς μικροί υποθέτω κάτω από 16 χρόνον....γιατί μετά αρκετοί πιστεύω απέκτησαν κοινή λογική....

σωστή η αγανάκτηση αλλα δε δικαιολογείται η via.
Back to top
View user's profile Send private message
Dromeas
Full Member
Full Member


Joined: 25 Oct 2007
Posts: 367
Location: Λονδίνο

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 5:21 pm    Post subject: Reply with quote

Η βία δεν δικαιολογείται και ακόμα περισσότερο η επιλεκτική χρήση βίας. Ο αστυνομικός έχει το δικαίωμα να σκοτώσει, ενώ οι αναρχικοί (και όχι μόνον) δεν έχουν το δικαίωμα να τα "σπάσουν". Οι αναρχικοί έχουν το δικαίωμα να τα "σπάσουν", ενώ οι αστυνομικοί (και οι μαγαζάτορες) δεν έχουν το δικαίωμα να αντιδράσουν. Ποιος τους το είπε αυτό; Η δράση φαίρνει αντίδραση (θεμελιώδης νόμος της φυσικής). Αυτό που με πικραίνει περισσότερο είναι η ανακολουθία που παρατηρώ γύρω μου.

... και μία υποσημείωση. Οι Έλληνες είμαστε περίεργος λαός. Όταν η αστυνομία φαίρεται στους μετανάστες σαν ζώα δεν ιδρώνει το αυτί μας. Τώρα, όμως, θυμηθήκαμε ότι η αστυνομία είναι βάναυση. Ο Πακιστανός που είχε σκοτωθεί πριν από λίγο καιρό ή ο μαύρος που έπεσε από την ταράτσα δεν είχαν γονείς; Η ζωή τους αξίζει λιγότερο από των Ελλήνων; Η στάση μας απέναντι σε τέτοιου είδους γεγονότα δεν πρέπει να είναι επιλεκτική, αλλά στάση ζωής!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Alius
Full Member
Full Member


Joined: 07 Jun 2008
Posts: 269
Location: Athens

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 6:01 pm    Post subject: Reply with quote

Dromeas wrote:
Όταν η αστυνομία φαίρεται στους μετανάστες σαν ζώα δεν ιδρώνει το αυτί μας.


Έτσι!!! Χθες το πρωί άκουσα με τα αφτιά μου μαγαζάτορες να λένε πως αυτοί που τα έσπαγαν "ήταν Αλβανοί"! Γιατί, ένα από τα πολλά που έχουμε μάθει σε αυτή τη χώρα είναι πως ο αέρας που κυκλοφορεί εντός των συνόρων μας ανήκει! Και φυσικά αυτό μας στρέφει εναντίον κάποιων ανθρώπων που, κατά συντριπτική πλειοψηφία, δουλεύουν σαν τα σκυλιά όλη μέρα για να διοργανώνουμε εμείς Ολυμπιακούς! Όταν λοιπόν αυτοί σκοτώνονται από τη βία των αστυνομικών και από τις απάνθρωπες συνθήκες εργασίας και διαβίωσης, τότε δεν υπάρχει θέμα! Δεν υποστηρίζω ότι το ελληνικό κράτος έχει τις απεριόριστες δυνατότητες και ότι μπορεί να πληρώνει (στην κυριολεξία) για να καλύπτει όλα τα κενά, αλλά εκεί δεν κρίνεται αναγκαία η ύπαρξη μιας συνεπούς πολιτικής που θα σέβεται τα ανθρώπινα δικαιώματα; Φυσικά, αυτοί δεν είναι έλληνες, οπότε δεν μας νοιάζει!

A, στα 200 εκ. ευρώ υπολογίζονται οι καταστροφές από τον "αγώνα"! Βέβαια, όπως έγραψε και μια δημοσιογραφάρα στα Νέα, "ας τα πληρώσει η κυβέρνηση"! Ποια κυβέρνηση ρε κακομοίρη;;; Εσύ κι εγώ θα τα πληρώσουμε, αν και για σένα δεν είμαι και τόσο σίγουρος! Ευτυχώς, γιατί είχα τόσα πολλά χρήματα που δεν ήξερα τι να τα κάνω! Τώρα δεν εντείνεται το κοινωνικό πρόβλημα, ε; Αλλά τι λέω, αυτό λύθηκε!
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 6:41 pm    Post subject: Reply with quote

άκουσα από γνωστούς πω πιθανόν να υπάρχει χέρι τον αμερικανων(πολιτικών δηλαδή) με σχέδιο για να επιστρέψει το πιο φιλικό ΠΑΣΟΚ και να φύγει η Νέα Δημοκρατία του veto και τον σχέσεων με τον Πούτιν.... Question
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 7:30 pm    Post subject: Reply with quote

Αυτό το καταλαβαίνουν και οι πέτρες. Όταν λες Αμερικανοί, ελπίζω να αναφέρεσαι μόνο στα κέντρα εξουσίας της, διότι οι υπόλοιποι ασχολούνται με την δική τους ανέχεια.

Εκτός από τα κέντρα στην Αμερική και σε άλλες χώρες θα χαίρονταν να δουν το Κωστάκη να τιμωρείται για τις στρατηγικές συμφωνίες με την Ρωσία.

Όμως επιμένω ότι η πραγματική αιτία που θα πέσει αν πέσει αυτός και ο επόμενος πρωθυπουργός, είναι η ασφυκτική οικονομική κατάσταση μεγάλου αριθμού ανθρώπων, η κατάλυση της δικαιοσύνης, της εσωτερικής κυριαρχίας και της νομιμότητας.
Back to top
View user's profile Send private message
gm2263
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1840
Location: Athens, Hellas

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 7:35 pm    Post subject: Reply with quote

Τρομερά λάθη αυτή η κυβέρνηση, τρομερά λάθη... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 8:22 pm    Post subject: Reply with quote

losada7 wrote:
Αυτό το καταλαβαίνουν και οι πέτρες. Όταν λες Αμερικανοί, ελπίζω να αναφέρεσαι μόνο στα κέντρα εξουσίας της, διότι οι υπόλοιποι ασχολούνται με την δική τους ανέχεια.

.


e vai...
Back to top
View user's profile Send private message
Nozomi
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 26 Mar 2008
Posts: 754

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 8:25 pm    Post subject: Reply with quote

billy8181 wrote:
άκουσα από γνωστούς πω πιθανόν να υπάρχει χέρι τον αμερικανων(πολιτικών δηλαδή) με σχέδιο για να επιστρέψει το πιο φιλικό ΠΑΣΟΚ και να φύγει η Νέα Δημοκρατία του veto και τον σχέσεων με τον Πούτιν.... Question

Εγώ σου λέω ότι ισχύει. Τι έκανε ο "ανεξάρτητος" Κωστάκης για να φυλάξει τον κ@λο του ?
Είχε τον Πολύδωρα υπουργό που αβάνταρε τους αστυνομικούς με τα γνωστά περί "Πραιτώρων" κτλ. ?
Ή μήπως με τις αστείες δικαστικές αποφάσεις για την αστυνομική βία ?
Τι έκανε ο Κωστάκης του "σεμνά και ταπεινά", με τα τόσα σκάνδαλα ?
Αν δεχθώ ότι υπάρχει σχέδιο, τότε ο Καραμανλής (που έπεσε στην λούμπα) είναι απ' τους πιο ηλίθιους πρωθυπουργούς που έχουν περάσει απ' την χώρα ...
Back to top
View user's profile Send private message
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 8:29 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν πάει άλλο ο Καραμανλής. Αν την βγάλει μέχρι την Πρωτοχρονιά ευχαριστώ να πει. Εμένα με εντυπωσιάζει ο τρόπος που βγαίνει και μιλάει. Σαν να λέει ειδήσεις είναι, αναφέρει γεγονότα. Σκοτώθηκε ένας 15 χρόνος, η κυβέρνηση το καταδικάζει, η κυβέρνηση θα αποζημιώσει. Δεν έχει τα κότσια να απευθυνθεί στον λαό



Το θέμα είναι ποιος; Ποιος μπορεί να αναλάβει αυτή την στιγμή την χώρα; Υπάρχει κανείς; Γιατί αν φύγει ο Καραμανλής λογικά θα κερδίσει ο Παπανδρέου, το μη χείρον βέλτιστον ; Εκεί θα καταλήξουμε;
Back to top
View user's profile Send private message
Nozomi
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 26 Mar 2008
Posts: 754

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 8:41 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν ξέρω.
Δεν μπορώ να πω σε άλλους τι θα ψηφίσουν γιατί ούτε και εγώ ξέρω.
Νομίζω ότι είναι σαφές ότι οι υπάρχοντες κομματικοί σχηματισμοί πλέουν τα λοίσθια.
Το επιθυμητό θα ήταν ένα Κεντρώο κόμμα που θα μαζέψει πάνω απ' όλα "καθαρούς" ανθρώπους, θα ενεργοποιήσει τις δημιουργικές δυνάμεις αυτού του τόπου, και θα προχωρούσε στις αναγκαίες μεταρρυθμίσεις (δυστυχώς ο Καραμανλής απαξίωσε άλλη μια λέξη).
Back to top
View user's profile Send private message
Dromeas
Full Member
Full Member


Joined: 25 Oct 2007
Posts: 367
Location: Λονδίνο

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 9:07 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν ξέρω αν μπορώ να μιλήσω κομματικά, αν πιστεύετε πως υπερβαίνω τα εσκαμμένα σβήστε αυτό το post. Εγώ μπορεί να ζω στην Αγγλία και να μπορώ να ψηφίσω στις εδώ Ευρω-εκλογές, αλλά θα κατεβώ στην Ελλάδα και θα ψηφίσω Οικολόγους Πρασίνους. Θέλω να τους δω στην Βουλή για να δω επιτέλους ένα Υπουργείο Περιβάλλοντος, για να δω λίγο αγώνα για πράσινο στην Αθήνα (και όχι τον "αγώνα" που γίνεται από "αριστερίζοντες" ιδεολόγους που εκμεταλλεύονται όλα τα ρεύματα από αναρχία μέχρι και οικολογία και προσπαθούν να φτιάξουν μία σούπα δήθεν προοδευτικής αριστεράς), να δω χρήματα να ξοδεύονται ΚΑΙ για την προστασία της φύσης. Επίσης, θέλω να καταλάβει το πολιτικό κατεστημένο αυτής της χώρας ότι δεν του έχουμε δώσει λευκή επιταγή. Δεν πάει άλλο με τον εμπαιγμό τους... Μόνο μικρά κόμματα στις επόμενες εκλογές. Δεν θέλω αυτοδυναμία. Δεν θέλω να τους κάνω να πιστέψουν για μια ακόμα φορά πως με έκαναν να φάω κουτό-χορτο με την επίπλαστη εναλλαγή τους στην εξουσία! Θέλω να τους δείξω πως ξέρω να διαχειρίζομαι την ψήφο μου και πως δεν θα με φιμώσουν για άλλη μια φορά!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 10:15 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν μου λέτε ρε παιδιά, το φακέλωμα δεν καταργήθηκε στην Ελλάδα;

Ο δολοφόνος και ο 'κουγια μάγκα πήδηξε την μάντρα' πως ήξερε τόσα πολλά πράγματα για το παιδί;

'Ο θανών και η παρέα του' σιγά σιγά αρχηγό της 17 Νοέμβρη θα το βγάλουν.
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 10:16 pm    Post subject: Reply with quote

Παρακαλώ να μην γίνει κανένα άλλo post πoυ σχετίζεται με τo πoιός θα πρέπει να πάρει την εξoυσία. Δεν θα γίνει ανεκτή oπoιαδήπoτε κoμματικής φύσης συζήτηση.

Δεκτή η oπoιαδήπoτε πoλιτικ'ης χρειάς κoυβέντα.(βλέπε πρoηγoύμενες σελίδες)
Back to top
View user's profile Send private message
Nameless
Senior Member
Senior Member


Joined: 21 Jan 2005
Posts: 412

PostPosted: Thu Dec 11, 2008 12:20 am    Post subject: Reply with quote

//edit: Ανασυντάσσω κάπως το μήνυμα, ώστε να μην είναι αντίθετο με τον κανονισμό του forum.

Συμφωνώ με τα λόγια του Dromeas:

"Δεν θέλω να τους κάνω να πιστέψουν για μια ακόμα φορά πως με έκαναν να φάω κουτό-χορτο με την επίπλαστη εναλλαγή τους στην εξουσία! Θέλω να τους δείξω πως ξέρω να διαχειρίζομαι την ψήφο μου και πως δεν θα με φιμώσουν για άλλη μια φορά!!!"

Πρέπει ο κόσμος να ενημερωθεί για τις επιλογές του και πρέπει όλοι μας να προβληματιστούμε για την κατάσταση στο πολιτικό σκηνικό της χώρας. Δεν πάμε καλά και αν δεν σοβαρευτούμε σύντομα, τότε τα πράγματα μόνο χειρότερα μπορούν να γίνουν.

Συγγνώμη αν αυτά που λέω θίγουν κάποιους, αλλά πρέπει να κάτσουμε να σκεφτούμε πως θα πάμε παρακάτω ....


Last edited by Nameless on Mon Jan 12, 2009 2:02 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 28, 29, 30  Next
Page 24 of 30

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr