stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Εθνικές Ομάδες της Ελλάδος
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 103, 104, 105  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  

Ποια ειναι τελικα η <<επισημη αγαπημενη>> των Ελλήνων?
α)Η Εθνικη Ποδοσφαιρου
45%
 45%  [ 70 ]
β)Η Εθνικη Μπασκετ
45%
 45%  [ 69 ]
γ)Η Εθνικη Βολλευ
1%
 1%  [ 2 ]
δ)Η Εθνικη πολο
7%
 7%  [ 12 ]
Total Votes : 153

Author Message
Nozomi
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 26 Mar 2008
Posts: 754

PostPosted: Sun Oct 12, 2008 11:12 pm    Post subject: Reply with quote

Μήπως είστε λίγο άδικοι ?
Δεν υπάρχει δηλαδή περίπτωση, να μην γέμισε το στάδιο γιατί δεν ήθελε να δει ο κόσμος Δέλλα-Μπασινά και τον σούπερ κυνηγό Χαριστέα ?
Μήπως ο κόσμος θέλει να δει μια ουσιαστική ανανέωση με Νίνη-Παπασταθό-Μήτρογλου (τους οποίους έχει τώρα ο Γερμανός μόνο για "ανανέωση" του πάγκου) ?
Φοβάμαι ότι θα πάμε Μουντιάλ, και μόλις εκεί έρθουν οι σφαλιάρες θα μιλάμε πάλι περί Αχρηστέα και Δέλλα που δεν μπορεί να στρίψει κτλ.
Ας μην είμαστε κωλοτούμπες ...
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Sun Oct 12, 2008 11:26 pm    Post subject: Reply with quote

καμια κωλοτούμπα φιλε...εγώ τουλάχιστον πήγαινα γήπεδο με την εθνική και πριν από το 2004...και με μικρές ομάδες. δε λέω ότι η ομάδα με ικανοποιεί 100% αλλα δεν είναι λόγος για να λείπει ο κόσμος....απλά.
Back to top
View user's profile Send private message
Nozomi
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 26 Mar 2008
Posts: 754

PostPosted: Sun Oct 12, 2008 11:36 pm    Post subject: Reply with quote

Εντάξει, αυτό δεν δικαιολογεί κάποιους, που πηγαίνουν με την οποιαδήποτε μικρή ομάδα παίζει ο Σύλλογός τους και δεν πάνε στην Εθνική Ομάδα.
Π.χ η Εθνική Αγγλίας είχε 90,000 και ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ ...
Είναι θέμα παιδείας που δεν έχουμε.
Η παιδεία μας είναι αυτή που περιγράφει ο SaTaN.

Υ.Γ
Ομιλώ, γιατί πήγαινα την εποχή που πήγαινες τζάμπα, περιμέναμε να κάνει κάποια ενέργεια ο (ελληνοποιημένος) Μπατίστα, και φώναζαν τις ομάδες τους όταν χάναμε !
Να μην σου θυμήσω την δεκαετία του '80, που τρώγαμε τεσσάρες από κάτι "υπερδυνάμεις" όπως η Πολωνία και εμείς αρκούμασταν στο ανάποδο ψαλίδι του Αναστό ...
Back to top
View user's profile Send private message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 3:52 pm    Post subject: Reply with quote

ενταξει, εχουμε να ζηλεψουμε πολλα απο τους αγγλους η τους σκανδιναβους στο θεμα της αθλητικης παιδειας. Η παρουσια στα ματς της εθνικης ειναι το τελευταιο.

Νομιζω πως ευθυνεται περισσοτερο η κακη παρουσια της ομαδας το καλοκαιρι.

Φαντασου μοναχα ποσοι θα πηγαιναν αν δεν ειχε νικησει και στο Λουξεμβουργο η ομαδα....τραγικο Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Ο.Υ.Σ.Τ.
Full Member
Full Member


Joined: 02 Aug 2004
Posts: 374
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Tue Oct 14, 2008 12:26 am    Post subject: Reply with quote

Εμενα αυτο που με πειραξε περισσοτερο ειναι η απαθεια στισ κερκιδες. Φανταστειτε οτι στο τριτο γκολ οι μισοι ουτε καν σηκωθηκαν απο τη θεση τους για να πανυγηρισουν. Στο γηπεδο (χωρισ υπερβολη) επικρατουσε νεκρικη σιγη. Δεν λεω να περασουμε στο αλλο ακρο αλλα οχι και ετσι.Στην τελικη στο γηπεδο πας οχι σινεμα. Και επειδη ημουν με τα παιδια του Γαλανολεφκου Φαρου και προσπαθουσαμε να κανουμε λιγο κερκιδα μονο ξυλο που δεν φαγαμε...
Υ.Γ. Εχω διαρκειας και κατεβαινω σε καθε παιχνιδι απο Θεσσαλονικη οπως και ξερω ατομα απο ολη την Ελλαδα που πηγαινουν. Και 5.000.000 Αθηναιοι δεν μπορουν να γεμισουν ενα γηπεδο.
Back to top
View user's profile Send private message
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Tue Oct 14, 2008 1:36 am    Post subject: Reply with quote

Η Εθνικη δεν εχει οπαδους!
Και αφου δεν εχει οπαδους,στα παιχνιδια της επικρατει νεκρικη σιγη!
Οριστε ποια θα ειναι η διαφορα αν μεινουν οι οπαδοι εκτος γηπεδων!
Back to top
View user's profile Send private message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Tue Oct 14, 2008 1:58 am    Post subject: Reply with quote

ΟΥΣΤ, δεν ειναι θεμα πλυθησμου. Με αυτη τη λογικη, ολα τα γηπεδα του λεκανοπεδιου θα επρεπε να γεμιζουν καθε ΣΚ.
Επισης, αυτο το θεμα του οτι το γηπεδο πρεπει να ειναι φωτια και λαβρα σωνει και καλα ειναι ελληνικη εφευρεση.
Στο εξωτερικο δεν βλεπεις τοσο ακραιες εκφρασεις στα γηπεδα. Ειδικα σε ματς τα οποια ειναι περισσοτερο φιλικα παρα οτιδηποτε αλλο.

Η μη μου πεις πως οι Σουηδοι οι οποιοι ειναι οι ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ φιλαθλοι που εχω δει, τραγουδουσαν ολη την ωρα σαν τρελοι στο ΕΥΡΟ.... ολο το ρεφρεν απο το Seven nation Army (White Stripes) τραγουδουσαν, καθως και ενα συνθημα το οποιο στα ελληνικα μεταφραζονταν: 'Ολους στην Αθηνα τους λενε Κωστα'. Μιλαμε για τοσο ακραια πραγματα....

Παναγιωτη, ο SaTaN ειπε λιγες γραμμες πιο πριν ακριβως το ιδιο πραγμα με 'σενα.
Η διαφορα ειναι πως -τουλαχιστον στην Εθνικη- δεν τους απαγορευει κανενας να ερθουν. Οι ιδιοι δεν ενδιαφερονται για τους λογους που ανεφερε SaTaN
Back to top
View user's profile Send private message
Ο.Υ.Σ.Τ.
Full Member
Full Member


Joined: 02 Aug 2004
Posts: 374
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Tue Oct 14, 2008 8:51 am    Post subject: Reply with quote

Δεν ειπα να γινεται χαμος σαν να ειναι ντερμπι πρωταθληματος. Αλλα οχι και τοσο απαθεια. Δηλαδη αν φωναζαμε και κανενα Ελλας ολε ολε δεν νομιζω να γινοταν και τιποτα. Η εθνικη εχει φιλαθλους. Και τωρα που "ξεφουσκωσε" και τελειωσε το πανυγηρι, τωρα φαινονται. Και ειναι οι ιδιοι που ηταν πριν το 2004 συν μερικους ακομα. Τους μαϊντανους θα τους ξαναδουμε στο μουντιαλ το 2010.
Back to top
View user's profile Send private message
Nozomi
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 26 Mar 2008
Posts: 754

PostPosted: Tue Oct 14, 2008 6:02 pm    Post subject: Reply with quote

Ο.Υ.Σ.Τ, μην το ζαλίζεις πολύ το πράγμα.
Απλά ο Έλλην φαίνεται ότι δεν γουστάρει τόσο το ποδόσφαιρο ως θέαμα, αλλά περισσότερο το πανηγύρι γύρω απ' αυτό όπως ανέφερε ο SaTaN (κότες, λαγοί κ.α).
Π.χ έχετε ξεχάσει τι έγινε στους Ο.Α του 2004 όταν τα πουλέν μας δεν έτρεξαν ?
Και ΝΑΙ, και εγώ έχω παρατηρήσει ότι στους αγώνες της Εθνικής το Καραϊσκάκη δεν φλέγεται όπως όταν παίζει ο ΟΣΦΠ (ακόμα και στα φιλικά).

Ίσως για κάποιους ανθρώπους η ομάδα τους είναι πάνω απ' την Εθνική Ομάδα (πολλοί το δηλώνουν ευθαρσώς κιόλας).
Δεν μπορούμε να εμφυτεύσουμε στον κόσμο εθνική συνείδηση.

Κακώς απ' την άλλη που έχει μείνει η ομάδα στο Καραϊσκάκη.
Δεν είναι Εθνική Αττικής ...
Back to top
View user's profile Send private message
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Tue Oct 14, 2008 9:22 pm    Post subject: Reply with quote

Συμφωνω απειρα με την τελευταια φραση του Nozomi αλλα ολα τα αλλα μου φαινονται λιγο ακυρα...

τι σχεση εχει η εθνικη συνειδηση με το αν υποστηριζεις την εθνικη ομαδα?
Το οτι ειμαι Ελληνας γιατι πρεπει να σημαινει οτι θα υποστηριζω αυτην την ομαδα??

και γιατι χρειαζεται θρασος για να βαλεις την ομαδα σου πανω απο την εθνικη?

εγω δεν ντρεπομαι καθολου να πω οτι μπροστα στον Παναθηναικο η εθνικη Ελλαδος ερχεται δευτερη. θα παω στο γηπεδο να την δω (αν και οι προ euro εποχες μου αρεσαν καλυτερα - τοτε που δεν ηταν trendy) αλλα δεν με πορωνει τοσο οσο η ομαδα μου.

αυτο ΔΕΝ σημαινει οτι βαζω την ομαδα μου πανω απο την χωρα μου!
Back to top
View user's profile Send private message
Nozomi
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 26 Mar 2008
Posts: 754

PostPosted: Tue Oct 14, 2008 11:00 pm    Post subject: Reply with quote

ΟΚ Mika, προφανώς κρίνω με βάση τα δικά μου δεδομένα (και το τι αισθάνομαι όταν βλέπω ελληνική σημαία...)
Απλά θερώ ότι μιά εθνική ομάδα αφορά απείρως περισσότερο κόσμο απ' ότι ένας σύλλογος.
Επίσης ξέρω ότι π.χ στην Σερβία η εθνική ομάδα είναι και πάνω απ' όλα και όλους.
Τα ίδια πιστεύω ότι ισχύουν και σε άλλες χώρες.
Εδώ θεωρώ στοιχείο παθογένειας τις πολλές αθλητικές εφημερίδες και τον οπαδισμό που προάγουν.
Δείτε τι γράφουν αυτές τις μέρες οι οπαδικές αθλητικές εφημερίδες ...
Back to top
View user's profile Send private message
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Tue Oct 14, 2008 11:40 pm    Post subject: Reply with quote

προσωπικα, το να συνδεεις την ελληνικη σημαια με μια ομαδα ποδοσφαιρου μου φαινεται αποκρουστικο. ειδικα οταν αυτην την ομαδα την διοικουν ατομα οπως ο γκαγκατσης
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Wed Oct 15, 2008 2:09 am    Post subject: Reply with quote

τι σχέσει έχει ποιος τι διοικεί....η εθνική είναι εθνική και αύριο παίζει η ελλάδα εναντίον της ελβετίας στο αντρικό ποδόσφαιρο. τέλος. αν μια ομάδα δεν έχει μέσα εγκληματίες, δολοφόνους η ξέρω εγώ τι δε βλέπω γιατί να μην την υποστηρίζει κανεις όταν μιλάμε για 11 έλληνες εναντίον 11 ξένους....και μη μου πείτε ότι ο γκαγκάτσης είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα.
δηλαδή ο ΠΑΟ είναι ιδέα αλλα η εθνική είναι ο γκαγκάτσης?


ο Satan έχει δίκιο ,απλά, oi σύλλογοι είναι και πιο κοντά στον φίλαθλο επειδή παίζουν σε πιο πόλους και τακτικούς θεσμούς και αντιπροσωπεύουν πόλεις η περιοχές ώστε να μπορεί πιο άνετα ο φίλαθλος να βρίσκει αντιπαλους οπαδούς να ταπεινώνει...

άντε τώρα να βρείς ελβετό μεθαύριο να του τα πεις....η κανέναν μολδαβό...

δεν είναι τυχαίο πως ταυτίζεται πιο εύκολα ο κόσμος με συλλόγους. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
petalo
Senior Member
Senior Member


Joined: 09 Feb 2004
Posts: 597
Location: θεσσαλονίκη

PostPosted: Wed Oct 15, 2008 4:16 pm    Post subject: Reply with quote

Γνωρίζει κάποιος τα εισιτήρια και τις εισπράξεις του αγώνα με τη Μολδαβία?
Η εθνική ποτ'ε δεν είχε οπαδούς1Γιάυτό και τα ματς ήταν μεταξύ συγγενών και φίλων..
Μαζευε μόνο κόσμο όταν ήταν κάποιο κρίσιμο ματς για πρόκριση..
ήταν της μόδας και γεμιζε το Καραισκάκη τα τελευταία 2 χρόνια..
Αλήθεια,γιατι δεν αποφασίστηκε να διεξαχθούν οι αγώνες σε όλες τις πόλεις που κατασκευάστηκαν καινουργια σταδια πριν 4 χρόνια?
Back to top
View user's profile Send private message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Wed Oct 15, 2008 4:42 pm    Post subject: Reply with quote

Επειδη η Εθνικη αποφασιστηκε να μη λειτουργει σαν θιασος και να γυρνα τις επαρχιακες πολεις.
Ειναι ομαδα και οπως ολες οι ομαδες εχει την εδρα της.
Πολλες μεγαλες εθνικες ομαδες λειτουργουν με αυτο τον τροπο (Αγγλια: Ουεμπλεϋ, Γαλλια: Παρισι).

Θα μπορουσε ισως σαν εδρα να ειχε επιλεχτει η Κρητη ειτε η Θεσσαλονικη κτλ. Επιλεχτηκε τελικα η Αθηνα και το Καραισκακη. Οπως και να το δει κανεις, δεν ειναι κακη επιλογη...
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Wed Oct 15, 2008 4:53 pm    Post subject: Reply with quote

οχι , η εθνικη θα συνεχιζε να παιζει στα γηπεδα της επαρχιας αλλα ο οτο αποφασισε να γινουν ματς της εθνικης σε ακρως 100% ποδοσφαιρικο γηπεδο.
υπαρχουν 3 στο ελλαδισταν ( "Αποστολος Νικολαιδης" , "κλεανθης βικελιδης" και καραισκακη ).
βγηκε το καραισκακη επειδη ειναι καινουργιο.
Αυτα Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
petalo
Senior Member
Senior Member


Joined: 09 Feb 2004
Posts: 597
Location: θεσσαλονίκη

PostPosted: Wed Oct 15, 2008 7:23 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν νομίζω ότι η εθνική θα ήταν σαν περιοδεύων θίασος αν επαιζε αποκεντρωμένα τα παιχνίδια της και μάλιστα σε γήπεδα σύγχρονα...
Αντίθετα πραγματικός θίασος τόσο απο πλευρας εμφάνισης αλλάκαι σταδίων ,όταν έπαιζε π.χ με το Ελ Σαλβαδόρ στη Καβάλα,με την Νιγηρία στο Κιλκίς,με την Γεωργία κσι Τσεχία στους Ζωσιμάδες,με την Εσθονία στα Τρίκαλα,με την Κύπρο στη Ρόδο με την ¶υστρία στο γήπεδο του Μεσσηνιακού και με την Νορβηγία σε ένα κάκκιστο αγωνιστικό χώρο στο Γεντί κουλε..
Θα συμφωνήσω ότι ο Ρεχάγκελ θελει ένα καθαρά ποδοσφαιρικό σταδιο,αλλα και το Χαριλάου έχει πλεόν γίνει πολύ καλό και προσφέρει τις ανέσεις για την διεξαγωγή διεθνών αγώνων..Μήπως η επιμονή στο Καραισκάκη είναι ότι η εταιρία που διαχειρίζεται το γήπεδο έχει οφέλη από την χρηση του γηπέδου απο την Εθνική?
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Mon Nov 17, 2008 11:47 pm    Post subject: Reply with quote

Κάθε άλλο παρά ικανοποιητική μπορεί να κριθεί η μέχρι στιγμής προπώληση των εισιτηρίων για τον αγώνα της Τετάρτης. Παρά το μεγάλο όνομα του αντιπάλου και το πλήθος αστέρων της παγκόσμιας πρωταθλήτριας Ιταλίας, ο κόσμος μέχρι στιγμής δεν έχει δείξει να… συγκινείται και είναι ορατό το ενδεχόμενο να υπάρχουν πολλά κενά καθίσματα στις κερκίδες. Πάντως ο καιρός δεν αναμένεται να λειτουργήσει αποτρεπτικά, αφού οι προγνώσεις κάνουν λόγο για απλή συννεφιά και όχι βροχοπτώσεις το βράδυ της Τετάρτης.

Τα εισιτήρια πωλούνται από εκδοτήρια στον πεζόδρομο της οδού Κοραή και στο γήπεδο Καραϊσκάκη (έξω από τη θύρα 25) και ώρες 10:00-17:00 και οι τιμές τους είναι 15, 25 και 40 ευρώ. Κάθε φίλαθλος μπορεί να αγοράσει, με την επίδειξη της Αστυνομικής Ταυτότητας, μέχρι τέσσερα εισιτήρια, ενώ υπενθυμίζεται ότι για τον συγκεκριμένο αγώνα δεν ισχύουν τα εισιτήρια διαρκείας.
Sad

κρίμα.....ας πάει οποιος μπορεί.
Back to top
View user's profile Send private message
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Tue Nov 18, 2008 1:58 am    Post subject: Reply with quote

Sorry αλλα το αρθρο στο contra για τον αγωνα το διαβασατε? συναντηση πρωταθλητων λεει αφου παιζουν οι πρωταθλητες κοσμου με τους πρωην πρωταθλητες Ευρωπης...

γνωμη μου ειναι πως οσο εχουμε αυτη τη νοοτροπια η Εθνικη δεν προκειται να κανει τα απαραιτητα βηματα μπροστα
Back to top
View user's profile Send private message
Alius
Full Member
Full Member


Joined: 07 Jun 2008
Posts: 269
Location: Athens

PostPosted: Tue Nov 18, 2008 1:03 pm    Post subject: Reply with quote

Κρίμα πάντως αν δεν γεμίσει το γήπεδο... Η Ιταλία, εξάλλου, είναι η μόνη από τις μεγάλες ομάδες (μαζί με την Αργεντινή) που δεν έχουμε αντιμετωπίσει τα τελευταία χρόνια... Προσωπικά προτιμώ το μπάσκετ από το ποδόσφαιρο, αλλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι θα είμαι μέσα.

Κατά τα άλλα, η εθνική τα τελευταία χρόνια έχει κάνει πολλά βήματα μπροστά. Είναι φυσιολογικό το παιχνίδι να προβάλλεται ως "η αναμέτρηση των πρωταθλητών κόσμου με τους προηγούμενους πρωταθλητές Ευρώπης" γιατί στόχος είναι η πώληση εισιτηρίων. Σαν τακτική marketing το καταλαβαίνω απόλυτα. Απλώς, προσωπικά, παραμένω καλόπιστος και πιστεύω πως το συγκεκριμένο μήνυμα δεν σημαίνει ότι αρμόδιοι θεωρούν πως η Ελλάδα βρίσκεται ποδοσφαιρικά στο επίπεδο της Ιταλίας.

Και, τέλος πάντων, αυτά τα παιχνίδια θα έπρεπε να είναι πραγματικά ελκυστικά για εκείνους που τους αρέσει πραγματικά το ποδόσφαιρο και δεν το θεωρούν ως έναν τομέα στον οποίο μπορούν να ικανοποιήσουν τον εγωισμό τους μέσω της επικράτησης επί του "μισητού αντιπάλου".
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Wed Nov 19, 2008 11:41 pm    Post subject: Reply with quote

8000 άτομα με την ιταλία είναι αν μη τι άλλο για λύπηση....στην ελλάδα πάμε όπου νάναϊ και το ρίχνουμε στης τιμές η στης παράγκες....στο ολυμπιακός- εργοτέλης όμως έχει περισσότερο κόσμο Evil or Very Mad

καλά κρασιά και θέλουν όλοι γήπεδα 50,000....λες και γεμίζουν σταθερά κάθε κυριακή. Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Thu Nov 20, 2008 12:43 am    Post subject: Reply with quote

Εδώ χρειάζεται αποκέντρωση φίλοι μου..Ας κάνανε τον αγώνα αυτό στο Παγκρήτιο γήπεδο για παράδειγμα και θα σας έλεγα τι κόσμο θα μάζευε..!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Thu Nov 20, 2008 1:05 am    Post subject: Reply with quote

και πάλι δεν είναι λόγος για να μη πατάει κανεις στην αθηνα....χορτάσανε μάλλον από μεγάλες ομάδες και βαριόνται...


παίζουμε την πρωταθλήτρια κόσμου στα ισα αλλα πάλι μάλλον δε κάνει.....φτάει ο γκαγκάτσης και η κλίκα του.


EDIT:
**Ο Τάκης Φύσσας τιμήθηκε για την προσφορά του στην εθνική ομάδα. Ο Ντέμης Νικολαΐδης και ο Βασίλης Τσιάρτας, που είχαν επίσης προσκληθεί για να τιμηθούν, αλλά είχαν ενημερώσει πως δεν θα ήταν παρόντες. (sportfm.gr)

ξέρετε γιατί? τόσο πολύ στα μαχαιρια είναι πια...
Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Thu Nov 20, 2008 12:56 pm    Post subject: Reply with quote

Στον αγωνα παντως, ειναι ισως η πρωτη φορα που ειδα την Εθνικη να παιζει το σο καλο παιχνιδι στις πασες.

Μπαλιες με τι μια. Οχι κουβαλημα της μπαλας, ουτε ταλαιπωρια στο κεντρο. Με το που επαιρναν τη μπαλα οι παιχτες την εδιναν και πολλες φορες ειδαμε ομορφους συνδυασμους.

Ισως να ηταν ο χαρακτηρας του παιχνιδιου τετοιος που να το επετρεψε αλλα εγω προσωπικα ειδα κατι καινουργιο κ ελπιζω πως θα συνεχιστει...
Back to top
View user's profile Send private message
Nozomi
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 26 Mar 2008
Posts: 754

PostPosted: Thu Nov 20, 2008 1:20 pm    Post subject: Reply with quote

Εμένα με ξάφνιασε η κάθετη πάσα του Τζιώλη στο γκολ.
ΑΥΤΟ είναι που λείπει απ' την ομάδα.
Κοιτάξτε, για το θέμα του κόσμου. Τα έχουμε ξαναπεί.
Ο κόσμος έχει ξενερώσει με την λογική του Ρεχάγκελ. Καλεί τον Κοτσιανικούλη και δεν τον βάζει ούτε για ένα βάπτισμα στο 85 !
Πότε θα το κάνει αν όχι σε ένα φιλικό ?
Εντάξει, υπάρχει οπαδισμός, αλλά δεν φταίνε σε όλα οι Έλληνες φίλαθλοι που δεν ικανοποιούνται με το θέαμα που τους παρέχεται (αν και τα πράγματα ήταν καλύτερα χθες) ...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 103, 104, 105  Next
Page 100 of 105

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr