stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Εδώ κολλάνε τα πάντα ΕΚΤΟΣ ΣΠΟΡ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 150, 151, 152 ... 157, 158, 159  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pilotos
Junior Member
Junior Member


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 184
Location: Λάρισα

PostPosted: Fri May 23, 2008 12:47 pm    Post subject: Reply with quote

Σίγουρα η μόρφωση παίζει σημαντικό ρόλο στην καλύτερη ανταπόκριση σε τεστ IQ, και ως προς την κατανόηση των ερωτήσεων άλλα και ως προς την απάντηση τους.

Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες για το πώς έχουν βγεί τα αποτελέσματα που δείχνουν οι χάρτες, και υποθέτω ότι προφανώς δεν είναι πλήρως αξιόπιστα.
Όσο για την περίπτωση της Κίνας, νομίζω οτι ο μεγάλος της πληθυσμός αποτρέπει ικανοποιητική δειγματοληψία και άρα τα αποτελέσματα είναι μάλλον παραπλανητικά.

Επίσης βάση γενετικής διαμόρφωσης ίσως υπάρχει μια μικρή διαφοροποίηση μεταξύ κάποιων λαών, άλλα δεν νομίζω οτι σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα απο την ανάπτυξη του ανθρώπινου πολιτισμού, θα μπορούσε να υπάρξει γενετική διαφοροποίηση βάση της λαμβανόμενης εκπάιδευσης για παράδειγμα.

Άρα για να απαντήσω και στο αρχικό ερώτημα του billy8181, νομίζω πως τέτοια αποτελέσματα βγαίνουν απλά και μόνο διότι η επιτυχία στα τέστ εξατράται σε μεγάλο βαθμό απο το επίπεδο μόρφωσης, εάν δηλαδή εξεταστούν τα παιδία στο νηπιαγωγείο ή σε μικρές τάξεις γενικά ίσως τότε να έχουμε πιο αξιόπιστα αποτελέσματα.
Back to top
View user's profile Send private message
aikinn
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 08 Jul 2004
Posts: 763

PostPosted: Fri May 23, 2008 2:07 pm    Post subject: Reply with quote

Αυτη η έρευνα μου θύμησε μία άλλη που είχα δει λιγο καιρό πιο πριν, η οποία παραλλήριζε το εισόδημα με το IQ των πολιτών στις διάφορες πολιτείες της Αμερικής. Ήταν εκπληκτικο η απόλυτη ταύτηση των δύο κατηγοριων. Η πιο πλούσια πολιτεία είχε το μεγαλύτερο δείκτη IQ, και η πιο φτωχή, τον χαμηλότερο. Και στις υπόλοιπες, οσο έπεφτε το ένας δείκτης, επεφτε και ο άλλος. Και επειδή το οικονομικο επίπεδο, είναι απόλυτα ταυτισμένο με την μόρφωση, αυτό ίσως να αποδεικνύει ότι τα τεστ IQ κατα βάθος δεν μετράνε την ευφυία, αλλά την "εκπαίδευση" του εγκεφάλου.
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Wed Jun 04, 2008 1:35 pm    Post subject: Reply with quote

Νεκρός ο ηθοποιός Νίκος Σεργιανόπουλος Shocked

http://www.protothema.gr/content.php?id=9853
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
PAVEL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 13 Feb 2004
Posts: 1036
Location: Ν.Σμυρνη - Πάτρα - Βενετία (Άλλωστε ένα πλοίο είναι...)

PostPosted: Wed Jun 04, 2008 2:21 pm    Post subject: Reply with quote

δε θα πλήρωσε καλά το βαποράκι.....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Thu Jun 05, 2008 2:54 am    Post subject: Reply with quote

pilotos wrote:
Σίγουρα η μόρφωση παίζει σημαντικό ρόλο στην καλύτερη ανταπόκριση σε τεστ IQ, και ως προς την κατανόηση των ερωτήσεων άλλα και ως προς την απάντηση τους.

Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες για το πώς έχουν βγεί τα αποτελέσματα που δείχνουν οι χάρτες, και υποθέτω ότι προφανώς δεν είναι πλήρως αξιόπιστα.

Άρα για να απαντήσω και στο αρχικό ερώτημα του billy8181, νομίζω πως τέτοια αποτελέσματα βγαίνουν απλά και μόνο διότι η επιτυχία στα τέστ εξατράται σε μεγάλο βαθμό απο το επίπεδο μόρφωσης, εάν δηλαδή εξεταστούν τα παιδία στο νηπιαγωγείο ή σε μικρές τάξεις γενικά ίσως τότε να έχουμε πιο αξιόπιστα αποτελέσματα.



νομίζω πως αυτό που (λανθασμένα δυστυχώς) εννοούν πολλοί ως intelligence είναι απλός ταχύτητα και έχει μεγαλύτερη βαρύτητα σε πχ. μαθηματικούς υπολογισμούς. και βεβαια βοηθάει αν κανεις είναι πιο κοντά σε αυτές της επιστήμες...

από την ali πάλι λανθασμένα (και λόγο marketing, πολιτικής και συμφερόντων) υπάρχει μια συσχέτιση μετάξης επίπεδο σπουδών και IQ....καμια σχέση, η επιτυχία σε ακαδημαϊκό επίπεδο μπορεί να επιτευθεί και μηχανικά πιστεύω με συστηματικό διάβασμα

άρα τι είναι το IQ....θα έλεγα επίπεδο ευελιξίας και ανταπόκριση σε καταστάσεις.

το θέμα είναι, έχει τόση σημασία?
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Fri Jun 06, 2008 3:16 am    Post subject: Reply with quote

Από τα καλοκαιρινά μου ταξίδια έχω σχηματίσει κάποιες απόψεις σχετικά με το ποιάς εθνότητας τουρίστες πάνε σε ποιά νησιά. Rolling Eyes Στην συντρηπτική τους πλειοψηφία οι ξένοι από αυτές τις δύο χώρες(βάζω σαν τρίτη τους Γάλλους), συνήθως προτιμούν θέρετρα που δεν θα βρουν τους αιώνιους "εχθρούς" Laughing

Ιδού ο "πόλεμος" που έχει ξεσπάσει μεταξύ Άγγλων και Γερμανών και αποτυπώνεται στην Bild.
http://www.zougla.gr/news.php?id=1983
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Thu Jun 26, 2008 9:39 pm    Post subject: Reply with quote

Ένας φίλος χρειάζεται άμεσα αίμα ομάδας (0 rhesus + ή -).
Όποιος μπορεί να δώσει, παρακαλώ να επικοινωνήσει τηλεφωνικά στο 6945405814 (Λουκία).Παρακαλώ είναι ανάγκη.
Αν μπορείτε μεταδωστε αυτό το μήνυμα είτε μέσω άλλων forums είτε μέσω mail ή όπως αλλιώς μπορείτε. Ευχαριστώ πολύ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Fri Jun 27, 2008 7:20 am    Post subject: Reply with quote

Γνωρίζει κανείς γιατί τα εισιτήρια για την συναυλία της madonna είναι ακριβότερα όταν τα αγοράζεις από το internet σε σχέση με τα εκδοτήρια;
--------------

Τελικά το έκλεισα το εισιτηριάκι μου. Από 110 ευρώ μου βγήκε 128 με delivery και τα σχετικα. Όπως είπαν και στον ΑΝΤ1 για μια ακόμα φορά η Ελλάδα είναι ακριβότερη σε σχέση με τις άλλες Ευρωπαϊκές χώρες. Το ακριβότερο της Γερμανίας είναι το φθηνότερο στην Ελλάδα!

Επίσης να αναφέρω και την πολιτική της Aegean που ξαφνικά εξαφανίστηκαν τα φθηνά εισιτήρια από Θεσσαλονίκη προς Αθήνα. Να ναι καλά ο ΟΣΕ (που ελπίζω ότι τα τρένα του δουλεύουν καλύτερα από το site).

Όπως λέει και μια φίλη, αν ξαναέρθει η Madonna στην Ελλάδα δεν θα πάμε.

Μια σκέψη που έχω, στην Θεσσαλονίκη αν γίνει μια τέτοια συναυλία δεν έχει καλύτερα αποτέλεσματα δεδομένου ότι θα μπορούσαν να έρθουν από αλβανία σκόπια βουλγαρία και τουρκία πιο εύκολα;
Back to top
View user's profile Send private message
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Wed Jul 02, 2008 4:11 pm    Post subject: Reply with quote

19 εκ ευρώ τη μέρα για τα σκουπίδια πρόστιμο στην Ελλάδα από τις αρχές του 2009!

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_1_02/07/2008_276152
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
worldofjustice
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Sep 2004
Posts: 983
Location: Zurich

PostPosted: Wed Jul 02, 2008 4:43 pm    Post subject: Reply with quote

Ελπίζω να έχουν κάποιο λάθος στα νούμερα οι δημοσιογράφοι της Καθημερινής γιατί το ποσό αυτό θα εξοντώσει τη χώρα πρακτικά.

Καταρχάς 497 ανεξέλεγκτες χωματερές θα παραμείνουν έτσι μέχρι το τέλος του χρόνου (με πρόστιμο 34.000/ημέρα). Θα κλείσουν 1.555 ανεξέλεγκτες από τις 2047.

Δηλαδή το πρόστιμο θα είναι κάτι μεταξύ: 17 - 70 εκ€/ ημέρα. Από 6,2 δις € έως 25,5 δις € το χρόνο.

Φανταστείτε ότι το πρόγραμμα δημόσιων επενδύσεων είναι 9δις€.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sdakos
Junior Member
Junior Member


Joined: 06 Oct 2006
Posts: 155
Location: thessaloniki - athens

PostPosted: Mon Jul 07, 2008 5:09 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδιά σας αποχαιρετώ για τις επόμενες 22 μέρες καθώς πάω κατασκήνωση! (Μπορεί να μεγάλωσα όπως λένε κάποιοι αλλά εμένα μου αρέσει ακόμα Smile ) Θέλω να πιστεύω ότι σε αυτό το διάστημα θα έχουν γίνει πάρα πολλά έργα και ακόμα περισσότερα γήπεδα και μόλις έρθω δεν θα προλαβαίνω να διαβάζω τα posts σας απο τις εξελίξεις!

Καλές διακοπές! Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Tue Jul 08, 2008 3:22 am    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=hrPwnpcgXPA

παιδιά αν είναι κανεις από της σέρρες θα μπορούσε να μου πει κάτι παραπάνω για την πάλη στα πανηγύρια ασχολείται κανεις με αυτά η είναι απλός ασχολία τον εθνικών μειονοτήτων πιά;
Back to top
View user's profile Send private message
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Tue Jul 08, 2008 6:51 am    Post subject: Reply with quote

Δεν άντεξα να δω το βιντεάκι (με πιάνει πονοκέφαλος από τους ζουρνάδες). Οι περισσότεροι παλαιστές στα πανηγύρια (τουλάχιστον στο χωριό μου αλλά και γενικότερα στα νότια του νομού) είναι επαγγελματίες που ανήκουν σε τοπικές ομάδες ή συλλόγους. Δεν ξέρω αν ασχολούνται και ξένοι αν και είναι αλήθεια οτι πριν αρκετά χρόνια υπήρχαν και βούλγαροι κυρίως αθλητές
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Tue Jul 08, 2008 8:13 am    Post subject: Reply with quote

Εξ όσων θυμάμαι η Μάγια Τσόκλη όταν είχε κάνει κάποιο ντοκυμαντέρ στην περιοχή της Μακεδονίας και Θράκης ανέφερε ότι γίνεται σε αντίστοιχες εκδηλώσεις διαβαλκανική συνάντηση αθλητών, συμπεριλαμβανομένων και των Ελλήνων.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Tue Jul 08, 2008 1:45 pm    Post subject: Reply with quote

a μάλιστα, και αυτά τα πανηγύρια ελκύουν γενικά κόσμο;
Back to top
View user's profile Send private message
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Tue Jul 08, 2008 7:35 pm    Post subject: Reply with quote

Στην Ανδριανούπολη της Τουρκίας γίνεται πανηγύρι κάθε Ιούλιο. Αλείφονται με λάδι και φοράνε δερμάτινα παντελόνια (ακούγεται και σαν ΧΧΧ ταινία! ), και βγαίνει ο πρωταθλητής. Εννοείται οτι έχει νταούλια και ζουρνάδες.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Tue Jul 08, 2008 10:18 pm    Post subject: Reply with quote

χάχα ναι το ξέρω.....yegli γύρες λέγεται.
μη το χλευάζεται, δεν είναι καθόλου εύκολο και είναι πολύ καλή άσκηση! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Thu Jul 17, 2008 7:52 am    Post subject: Reply with quote

Εντύπωση μου έχει κάνει εδώ και πολλούς μήνες μία ραδιοφωνική εκπομπή που γίνεται στο ΣΚΑΙ 100,3.

Είναι η πιο ελεύθερη εκπομπή, για να παρεμβληθεί κάποιος ακροατής, που έχω παρακολουθήσει ποτέ.

http://www.skai.gr/master_story_1003.php?id=78791

Το φοβερότερο απ' όλα είναι ότι ο παραγωγός της έχει καταφέρει να δημιουργήσει μία τηλεπαρέα με ψευδώνυμα και η οποία θυμίζει καταπληκτικά ένα φόρουμ του διαδικτύου. Η διαφορά είναι ότι σε αυτή την περίπτωση δεν απαιτείται Η/Υ και πληκτρολόγιο αλλά οι παρεμβάσεις γίνονται σε πραγματικό χρόνο από κινητά και σταθερά τηλέφωνα από Ελλάδα και εξωτερικό(ακόμη και από άτομα που δεν ξέρουν τι εστί πληκτολόγιο).
Τα "μέλη" κρατούν κατά κάποιο τρόπο σημειώσεις και απαντούν σε κάποια άλλα σε μελλοντική τους παρέμβαση.
Υπάρχει μάλιστα και η λογική των θεματικών ενοτήτων ή topic(όρος ενός δικτυακού φόρουμ). Άλλες βραδιές δεν υπάρχει θεματική βραδιά και τα μέλη τοποθετούνται και αντιλέγουν σε οποιοδήποτε θέμα ενώ άλλες ημέρες αυτό γίνεται μόνο για ένα συγκεκριμένο θέμα.

Δύο είναι τα απαραίτητα μειονεκτήματα:
1) Αναμονή που κυμαίνεται από 15 εώς και 30 λεπτά. Confused

2) Αναγκαστική διακοπή του λόγου ενός ακροατή και αναμονή αυτού για τα σύντομα δελτία ειδήσεων και τις συνδέσεις με ξένα ειδησιογραφικά πρακτορεία.

Οπότε εάν κάποιος, είτε λόγω ιδιαίτερης βραδιάς είτε λόγω εργασίας παραμείνει άγρυπνος, μπορεί να την ακούσει έστω για μία φορά. Είναι 4ωρη εκπομπή Shocked και πραγματικά δεν έχω ακούσει τόσες πολλές αλήθειες, όσο έχω ακούσει σε αυτή την εκπομπή.

Υ.Γ: Δεν μου αρέσει ιδιαίτερα η τηλεόραση του ΣΚΑΪ αλλά ο ραδιοφωνικός σταθμός είναι από τους αγαπημένους μου. Ίσως είναι τελικά θέμα προσώπων.
Back to top
View user's profile Send private message
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 11:36 pm    Post subject: Reply with quote

Λοιπόν ακούστε κι αυτό:

Πηγαίνω την Κυριακή με την κοπέλα μου στην Κατερίνη σε beach bar. Καθόμαστε, παραγγέλνω καφέ και αυτή ένα ice tea, αλλά δεν το ήθελε σε ποτήρι αλλά από το μπουκάλι. Πήραμε και 2 νερά.

Έρχεται η απόδειξη.

Τα μισόλιτρα νερά τα χρεώνουν 1 ευρώ το καθένα. Αλλά ήταν χτυπημένα 2 ice tea. Την λέμε κοπελιά λάθος έχει κάνεις, και τι μας λέει;

Επειδή γεμίζουμε το ποτήρι με παγάκια, 1 μπουκάλι μας βγάζει 2 ποτήρια, εσείς παραγγείλατε 1 μπουκάλι, οπότε χρεώνεται δυο φορές!!!

Που να τους καταγγείλεις τώρα αυτούς;
Back to top
View user's profile Send private message
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Tue Jul 22, 2008 12:11 am    Post subject: Reply with quote

Παντού! Αγορανομία (αν υπάρχει και δεν έχει καταργηθεί ακόμη), συνήγορο του καταναλωτη, ΙΝΚΑ και όπου αλλού βρεις!

Μα πόσο χαμηλά θα πέσουν ακόμη! Δεν ντράπηκε να στο πει;
Back to top
View user's profile Send private message
SOUL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 28 Apr 2004
Posts: 722
Location: Birmingham-UK

PostPosted: Tue Jul 22, 2008 11:12 am    Post subject: Reply with quote

Καλά εκεί αφήνεις χρήματα για 1 ice tea και σηκώνεσαι και φεύγεις και άμα γουστάρει, αν όχι της λες να φωνάξει την αστυνομία και να τους εξηγήσει τις επιστημονικές μεθόδους χρέωσης που χρησιμοποιούν στο μαγαζί...
ουστ κοπρίτες...
Back to top
View user's profile Send private message
pilotos
Junior Member
Junior Member


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 184
Location: Λάρισα

PostPosted: Tue Jul 22, 2008 4:26 pm    Post subject: Reply with quote

Μα τέτοιο θράσος, δεν φτάνει που μας κλέβουν μας το λένε και κατάμουτρα τώρα δηλαδή Mad
Back to top
View user's profile Send private message
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 1:44 pm    Post subject: Reply with quote

Σχετικά με το χθεσινό περιστατικό στη Σαντορίνη, μου βρωμάει πάλι ανικανότητα της αστυνομίας... τελικά το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να πιάνουν τον δολοφόνο του κάθε Σεργιανόπουλου...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
gm2263
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1840
Location: Athens, Hellas

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 6:19 pm    Post subject: Reply with quote

Η σύλληψη του δολοφόνου του Σεριανόπουλου ήταν μια συντονισμένη προφανώς επιχείρηση στην οποία ενδεχόμενα διατέθηκαν και επιπλέον πόροι.

Οι εγκληματολόγοι (όπως ξέρουν όλοι όσοι βλέπουν CSI) είναι μια ειδική κάστα ανθρώπων και ενδεχόμενα με μεγάλη πείρα και γνώση του αντικειμένου τους. Μάλιστα πρόσφατα περατώθηκε να δεν κάνω λάθος και το μεγάλο κτίριο τους στη Λεωφόρο Αθηνών.

Δυστυχώς, οι αστυνόμοι που διατίθενται στο δρόμο είναι ανεκπαίδευτοι και το κυριότερο με νοοτροπία δημοσίου υπαλλήλου. Είναι δυνατόν να πέφτει κάτω ο καταδιωκόμενος και αυτοί να μην τον ακινητοποιούν και να τον αφοπλίζουν έστω και τραυματισμένο, μακελάρης είναι που να πάρει ο διάολος και επικίνδυνος για τη δημόσια ασφάλεια. Διότι αν τον είχαν ακινητοποιήσει από εκείνη τη στιγμή δεν θα δραπέτευε μετά και αυτός αφού τους ξεγέλασε και έκανε τον πεθαμένο, για να γίνει στη συνέχεια υπαίτιος τραυματισμού επιπλέον τριών ατόμων!!!

Εντάξει, είπαμε δεν τους εκπαιδεύουν αλλά τι διάολο, δεν... βλέπουν τηλεόραση να μάθουν πως γίνονται οι συλλήψεις; Τόση έλλειψη αίσθησης καθήκοντος και επαγγελματισμού;

Πήγα να γράψω ότι η ΕΛΑΣ είναι μπουρδέλο αλλά το μετάνιωσα (και συγνώμη από τους διαχειριστές). Και τούτο διότι γιατί στα μπουρδέλα τουλάχιστον υπάρχουν κανόνες.... Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 7:30 pm    Post subject: Reply with quote

Ίσως το έγκλημα πάθους να δικαιολογείται, και δεν είναι και πρωτοφανές. Το γεγονος όμως να τριγυρνά με το κεφάλι (και μόνο που το σκέφτομαι ανατριχιάζω) είναι φρικιαστικό.

Ως αυτά τα συμβάντα έχω σοκαριστεί.

Για τα όσα έγιναν από την πλευρά της αστυνομίας, υποθέτω ότι είναι κακό, αλλά δεν μου κάνει εντύπωση πλέον. Προφανώς με τα τελευταία γεγονότα η ασχετοσύνη τους είναι πανηγυρική και όσα λέγανε ότι με τους Ολυμπιακούς έχουν εκπαιδευτεί (βλ λεωφορειοπειρατεία στην Αθήνα)
αποδεικνύονται μπαρούφες.

Δεν ξέρω κατά πόσο φταίνε οι αστυνομικοί, η ηγεσία τους ή η κυβέρνηση για την κατάντια τους.
--------------------------
(ΥΓ την περασμένη Παρασκευή έδωσε η Παπαρίζου συναυλία στην Ασπροβάλτα στην Θεσσαλονίκη. Κατά την διάρκεια της συναυλίας, κλέφτες άνοιξαν 100 σπίτια. Προφανώς η αστυνομική δύναμη διασκέδαζε στην συναυλία).
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 150, 151, 152 ... 157, 158, 159  Next
Page 151 of 159

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr